KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 779
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Vaclav.Urban »

Josef.Spak píše: 05 úno 2019, 02:10 Ahoj, věnujte prosím pozornost související mimořádné schůzi MS Jindřichův Hradec. Jel jsem tam před pár hodinami na návštěvu. Zatím není oficiální zápis od Jirky Prince, pokusil jsem se aspoň sepsat co relevantního si pamatuju já. viewtopic.php?p=604139#p604139
Mně přijde více vypovídající tvůj první příspěvek.
viewtopic.php?p=604139#p604118
"Stream není a nebude. Václav Urban část nahrával na diktafon ale nebude tam všechno, protože "oficiální" část schůze proběhla rychle tak, aby se mohl diktafon vypnout a udělat "nezávazné povídání" bez záznamu. V podstatě ta "oficiální" část schůze vypadala tak, že se napsalo kdo přišel (Jirka Princ se velmi svědomitě snažil pořizovat zápis), Olda rozdal vytištěné podklady, a následně schůzi během pár minut ukončil, s tím že byl trochu problém se dostat ke slovu. Nehlasovalo se ani o pořadu schůze. Nechtěl jsem se do toho moc montovat a tlačit na to, aby se hlasovalo třeba aspoň o tom, že budeme pokračovat. Bylo totiž fajn, že jsme si až do půl desáté mohli povídat v přátelském duchu v hospodě. Nicméně věc kvůli které byla schůze svolána se řešila spíš omezeně ve stylu "tady máte podklady a nějak si to rozmyslete". Nechci hodnotit jestli to bylo dobře nebo špatně, prostě to tak bylo."

Zvukový záznam schůze bez přihlašování je zde.
https://drive.google.com/open?id=1LgctP ... uPmDqTopBh
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Urban za příspěvek:
Josef.Spak
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
Uživatelský avatar
Josef.Soumar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 240
Registrován: 30 kvě 2014, 10:10
Profese: Finančník
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 379 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Josef.Soumar »

Dan.Lestina píše: 04 úno 2019, 21:17 Navrhuju prodlouzit dobu pro navrhovani do zasedani KF v Krumlove +1 den. Olda a Jirka zrovna nevynikaji v online komunikaci, navrhuju to tedy jako vstricny krok vuci nim, aby se tam mohli obhajit. Zaroven je vyzyvam, aby toho nezneuzivali a vsechno se nam pokusili poradne vysvetlit uz ted a nespolehali na to, ze nas vsechny oslni na posledni chvili (ve vlastnim zajmu).
@Oldrich.Maca , @Jiri.Princ
Dane, omlouvám se, ale jedná se o předsednictvo místního sdružení, které vyhlašuje hlasování, svolává schůze a řídí výkon MS i (ne pouze, ale také a zároveň) přes pirátské fórum, kam by mělo směřovat i své členy, kteří se přes fórum představují, hlasují, diskutují a podílí se členskými podněty na fungování Pirátů nejen jako členové MS Hradec, ale i jako členové kraje a členové celostátního fóra. Byť souhlasím s Tvým navržením, tato více než rok trvající výmluva na fórum je v mých očích, i vzhledem k výkonu soukromého povolání předsednictva MS, užívajících denně informační nástroje a zároveň jejich četné diskusi na sociálních sítích, brána jako naprosto irelevantní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Soumar za příspěvky (celkem 2):
Josef.Spak, Zuzana.Kudlackova
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Michal.Horak »

Uf, pomalu začínám litovat, že jsem moderování tohoto vlákna přijal :D , no nic jedeme dál, začíná nám to tu pěkně vířit nápady ( brainstorming :lol: ) tak abychom se v tom neztratili malá rekapitulace.
Máme zde dva návrhy, jednak prodloužení jednání do 9.3.2019, což je datum řádné schůze KF, anebo návrh na svolání mimořádné schůze KF , která by měla na programu pouze bod týkající se tohoto jednání.
Abych byl upřímný nelíbí se mi ani jedno ani druhý, Danovi bych oponoval tím, že ani Olda ani Jirka Princ nejsou žádní nováčkové ve straně aby neuměli diskutovat tady na fóru a v neposlední řadě bych viděl jako praktičtější, kdyby byla do zasedání celého KF celá záležitost vyřešena, protože pokud to necháme jako bod programu, tak na té schůzi nic jinýho nevyřešíme. Honzovi bych zase namítl, že každý má tak zasekaný kalendář, že najít termín, kdy by byli schopni sejít se všichni, koho se to týká, a tím, že se to týká celého KS, takže vlastně všichni, považuji téměř za nemožné.
Osobně si myslím, že bychom měli býti schopni celou záležitost vydiskutovat tady standardním způsobem. Tím znovu apeluji na všechny, kteří se chtějí účastnit řešení tohoto problému, aby své plamenné příspěvky z FB přesunuli sem, protože na výkřiky na FB nebude brán zřetel.
Pro začátek bych uvítal, kdyby někdo z PMS JH odpověděl bez jakéhokoliv kličkování a přímo na Kolisovo otázky, které sem překopíruji, protože sem patří a odpovědi na ně jsou dosti důležité.
1. Stanovisko k tomu, proč nejsou v evidenci schůzek žádné záznamy Oldřicha Máci, přestože dle zápisu docházelo k "brilantnímu vyjednávání".
2. Stanovisko k tomu, proč nedošlo k hlasování o předložené koaliční smlouvě a proč byla podepsána v rozporu s předpisy a je tedy neplatná.
3. Stanovisko k tomu, proč není koaliční smlouva zveřejněna ani na systémech strany ani na systémech města.
4. Stanovisko k tomu, proč předsednictvo MS nedodrželo podmínky kandidatury u některých kandidátů v komunálních volbách.
5. Stanovisko k tomu, proč zasedání sdružení probíhají v Sezimově Ústí, které není na území MS JH.
6. Stanovisko k tomu, proč nebyla přijata zájemkyně o členství p. Védlová, která už byla členkou Pirátů s odůvodněním ochrany před občany Jindřichova Hradce
7. Stanovisko k tomu, proč jiná zájemkyně p. Burianová nebyla před občany takto chráněna a byla přijata ihned, ale v rozporu se zvyklostmi JčK.
8. Stanovisko k tomu, proč nebyl na zítřejší setkání pozván pirátský zastupitel Kopřiva.

@Josef.Spak děkuji za snahu toto suplovat, ale pokud toto jednání má mít smysl, chci vyjádření přímo od PMS JH.

Vzhledem k tomu, že toto vlákno se jen hemží podezřeními z podujatosti, tak jé se tomuto podezření vyhnu tím, že na oba návrhy vyhlásim anketu, prosím vás anketa bude velmi krátkodobá, takže odpovězte hned jak ji zaregistrujete, dám ji do jiného vlákna, aby nám tady do budoucna nepřekážela.
Takže hlasujte zde Anketa k jednání KF JčK 3/2019 - Zrušení MS JH
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 3):
Josef.Spak, Josef.Soumar, Jiri.Princ
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Josef.Spak »

Michal.Horak píše: 05 úno 2019, 13:23 @Josef.Spak děkuji za snahu toto suplovat, ale pokud toto jednání má mít smysl, chci vyjádření přímo od PMS JH.

Vzhledem k tomu, že toto vlákno se jen hemží podezřeními z podujatosti, tak jé se tomuto podezření vyhnu tím, že na oba návrhy vyhlásim anketu, prosím vás anketa bude velmi krátkodobá, takže odpovězte hned jak ji zaregistrujete, dám ji do jiného vlákna, aby nám tady do budoucna nepřekážela.
Takže hlasujte zde Anketa k jednání KF JčK 3/2019 - Zrušení MS JH
Já bych to od místního předsednictva rád slyšel taky.

Prosím vyjádřete se co nejdříve, ty otázky nejsou tak složité. Myslím že je fér to nenechávat na poslední chvíli. Přinejmenším dejte aspoň vědět kdy k tomu plánujete něco říct, já chci jednat s vámi, ne bez vás.

Dokážete prosím dát vědět aspoň do týdne od zahájení jednání? Nechci aby se opakovala situace z loňska, kdy byla dovolba předsednictva kraje (zahájena 8. srpna 2018) mj. kvůli Oldovi pozdržena do fyzického zasedání KF, jen aby následně při zasedání od kandidatury na místě odstoupil. Takové zdržování (18.8. Olda sdělil že se vyjádří až za tři týdny 9.9.) ničemu nepomůže, spíš naopak.

Pokud se PMS JH nehodlá včas vyjádřit k tomuto jednání, jsem proti jakýmkoliv návrhům postupu na prodloužení jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 2):
Michal.Horak, Tomas.Durco
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Josef.Spak »

Dan.Lestina píše: 04 úno 2019, 21:17 Navrhuju prodlouzit dobu pro navrhovani do zasedani KF v Krumlove +1 den. Olda a Jirka zrovna nevynikaji v online komunikaci, navrhuju to tedy jako vstricny krok vuci nim, aby se tam mohli obhajit. Zaroven je vyzyvam, aby toho nezneuzivali a vsechno se nam pokusili poradne vysvetlit uz ted a nespolehali na to, ze nas vsechny oslni na posledni chvili (ve vlastnim zajmu).
@Oldrich.Maca , @Jiri.Princ
Jsem proti takovému postupu.
Jan.Novak píše: 04 úno 2019, 23:03 Přemýšlel jsem podobně jako Dan - nicméně v tomto ohledu bych se nebránil i zvláštní schůzi, která by byla určena jen k tomuto bodu, klidně přímo v JH. Takže tu asi máme dva návrhy postupu.
Jsem proti takovému postupu, protože zatím nemá podporu Oldy Mácy a Jirky Prince pro konkrétní termín. Zvláštní schůze nemá smysl, pokud na ní nepřijde celé předsednictvo MS Jindřichův Hradec.
Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

OBHAJOBA č.1 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Jiri.Princ »

Ahoj kamarádi,
normálně trávím u počítače tak 2 hod týdně a telefonuji tlačítkovou nokií 10 let starou.
Dneska jsem si musel vzít půl dne volno, protože za volantem to nedám.

Tak teda:
V sobotu 2.2. večer jsem na foru OMYLEM nalezl Lukášův zápis z PKS, vč. usnesení a důvodové zprávy, jehož obsahem jsem byl šokován. Jsem za naše sdružení připraven postupně odstavec po odstavci obhájit konání členů MS Jindřichův Hradec proti nařčením ve shora uvedených dokumentech, pokud mi k tomu dopřejete trochu času.

Na úvod - tímto usnesením:
1.byly porušeny vnitrostranické předpisy (zejména pak paragraf 21, odst.6 organizačního řádu)
citace
„(6) Pravomoc rozhodovat o založení či zrušení místního sdružení, ukládání úkolů místnímu sdružení či změně základních náležitostí sdružení má příslušné krajské fórum. Dotčenému místnímu sdružení musí být při projednání návrhu na zrušení sdružení či změnu údajů o tomto sdružení v seznamu sdružení dána možnost se vyjádřit.“
A to proto, že žádný z členů předsednictva ani dalších členů našeho MS nebyl informován o konání schůzky PKS, nebyl k němu pozván, aby se mohl hájit, a nebyl ani upozorněn, že proběhlo, a že z něho existuje zápis.
Považujeme tímto za doložené, že jsme nedostali „ při projednání“ žádnou šanci.
2. Nepřátelským a nevraživým stylem sepsaná žaloba (důvodová zpráva V.Urbana) již dopředu rozhodla o naší vině a zcela nepokrytě nabádá jak o návrhu hlasovat. Dopředu je jasné, kdo má být upálen.
(…od této doby začalo mít MS JH problémy s běžným fungováním….. četná porušení předpisů a stanov… situace se však nezlepšila…. nedodržuje jednací a volební řád, krajské zvyklosti, ani obecné principy…. vnitřní spory a osobní antipatie …. neefektivní činnost MS … nepřátelská atmosféra, která v MS panuje, je na překážku růstu a rozvoje Pirátů v JH. ……)
Jako členové MS v JH se zavazujeme v souladu s dodržováním základních právních principů
k tomu, že nebudeme uvádět podobné zavádějící formulace, ale vždy zejména fakta a důkazy.

Nyní ještě k prvnímu odstavci DS – citace:
„Předsednictvo Krajského sdružení ( dále jen KS ) již vyčerpalo všechny možnosti (telefonická domluva, usnesení) k rehabilitaci situace, avšak neúspěšně. Situace se spíše zhoršuje. Z těchto důvodů navrhuje Krajskému fóru v souladu s § 21 Organizačního řádu zrušení Místní sdružení Jindřichův Hradec.“

OBHAJOBA: jednu telefonickou domluvu (chybí datum, čas, jméno domlouvaného, rozsah a obsah domluvy) a poměrně velmi přátelskou zprávu s radou (shora zmiňované usnesení PKS) nepovažuje naše MS za vyčerpání všech možností na naší cestě ke zrušení. Naopak zpráva PKS mi přišla velmi přátelská, pozitivní, takže jsem za ni jak se patří slušně poděkoval.

Na základě výše uvedeného je zřejmé, že krajské předsednictvo porušilo ty nejzákladnější
principy jednání (§ 21,odst.6, organizačního řádu). Návrh usnesení je protiprávní. MS v J.H. proto navrhuje okamžité zrušení usnesení PKS ( bod č.6 programu schůze z 1.2.2019 – Situace v MS Jindřichův Hradec) a zahájení jednání v této věci.

Přílohy: “ již vyčerpalo všechny možnosti (telefonická domluva, usnesení) k rehabilitaci situace, avšak neúspěšně.“

Žádost o stanovisko krajského předsednicva
Odesláno: 01 zář 2018, 11:40
Od: Jiri.Princ
Příjemce: Lukas.Kolarik
Ahoj Lukáši,
poslední více než půlrok se v MS J.Hradec živím psaním a zapisováním.
Píšu zápisy ze schůzí, starám se o sezvání nás 4 členů, kteří na schůze chodíme.
Jelikož jsme všichni přezaměstnaní, s každým si dopředu provolám kdy a v kolik by mu to vyhovovalo.
Všechny pozvu znova emailem a nakonec vše zveřejním na foru.
Všem nám tento způsob vyhovuje a pravidlem je 100% účast.

Veškeré návštěvy ze spřátelených MS jsou vždy vítány, zejména jde-li o slušné, vzdělané a vychované piráty. Ti jsou pro nás přínosní. Ti navíc umí zvednout telefon, představit se, zavolat a požádat o svolení se schůze našeho MS zúčastnit.

Jelikož jsem zachytil nějaké čoudy, konané večer pod peřinou namísto přímého slova a pohledu do očí, žádám tě tímto o stanovisko krajského předsednictva.
O zprávu, co je za dobu mého působení v usneseních a odhlasovaných skutečnostech závadného či
chybného a jak je to nutno napravit.

Děkuji ti a tvým místopředsedům za odpověď.
prosím o zprávu do 6.9. 2018
S pozdravením J,Princ

Re: Žádost o stanovisko krajského předsednicva
Odesláno: 03 zář 2018, 18:54
Od: Lukas.Kolarik
Příjemce: Jiri.Princ
Ahoj Jirko

probrali jsme tvoji žádost na předsednictvu a zjistily nedostatky s přijali usnesení. viz zápis - viewtopic.php?f=304&t=43519
Zpravidla je problém v tom, že zasedání nesvoláváte dostatečně dopředu a není tak řádně oznámeno. Dá se svolat zasedání v kratším termínu, ale na něm se pak nesmí o ničem hlasovat.
Třeba převolba předsednictva, pokud by jí někdo napadl před kontrolní komisí, tak jí stoprocentně prohlásí za neplatnou. My to hlásit nebude, protože si kdyžtak svoláte další schůzi řádně a tam si to převolíte úplně stejně, takže to nemá cenu. Nemůžu ale ručit za to, že to nenapadne někdo jiný. To samé volba čela kandidátky.
V usnesení jsou také odkazy na dva důležité dokumenty - jednací řád a stanovy. Pokud budeš mít v JH na starost administrativu, bylo by dobré si je minimálně jednou přečíst. Pokud i přesto si nebudeš s něčím vědět rady, tak mi zavolej. Je lepší se dopředu zeptat než udělat zbytečně botu a komplikovat si život.
Co se týče "čoudů, konaných večer pod peřinou namísto přímého slova a pohledu do očí" , tak to se jedná o pravidelné setkání členů kraje, které probíhá každé úterý, na které chodí pravidelně pozvánka mailem a ze kterého jsou zápisy - https://pad.pirati.cz/p/J%C4%8DK_setk%C ... _na_mumble
Budu moc rád, když se bude zúčastňovat i někdo z JH a zapojí se, protože já o zapojení Hradce na krajské úrovni stojím.
Co se navýšení rozpočtu týče, tak jsme rozhodnutí odložili, protože jsme koukali na čerpání vašeho rozpočtu a ještě nemáte proplacený žádný doklad. Rozumím tomu tak, že jste ještě žádný peníze nečerpali? Dejte si to prosím dohromady, dodejte doklady, které máte Katce a ona zprocesuje proplacení.
Zeje vám to tam práznotou - https://wiki.pirati.cz/fo/hospodareni20 ... /221204150 , mrkni třeba na Písek - https://wiki.pirati.cz/fo/hospodareni20 ... /221201150

Díky a kdyby něco, jsem na telefonu.

Lukáš





Re: Žádost o stanovisko krajského předsednictva
Odesláno: 04 zář 2018, 07:03
Od: Jiri.Princ
Příjemce: Lukas.Kolarik
Lukáši,
děkuji za zprávu, zařídíme očištění předchozích rozhodnutí
JP

Trochu vydechnu a budu pokračovat zítra k odstavci č.2 důvodové zprávy, už tohle je pro mne (počítačovýho analfabeta) heroická věc.
Děkuji, s pozdravem za MS Jindřichově Hradci
Jirka Princ
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Princ za příspěvek:
Josef.Spak
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18635
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Martin.Kucera »

Pardon že do toho vstupuji, jen uvedu na pravou míru toto:
Jiri.Princ píše: 05 úno 2019, 17:02 Na úvod - tímto usnesením:
1.byly porušeny vnitrostranické předpisy (zejména pak paragraf 21, odst.6 organizačního řádu)
citace
„(6) Pravomoc rozhodovat o založení či zrušení místního sdružení, ukládání úkolů místnímu sdružení či změně základních náležitostí sdružení má příslušné krajské fórum. Dotčenému místnímu sdružení musí být při projednání návrhu na zrušení sdružení či změnu údajů o tomto sdružení v seznamu sdružení dána možnost se vyjádřit.“
A to proto, že žádný z členů předsednictva ani dalších členů našeho MS nebyl informován o konání schůzky PKS, nebyl k němu pozván, aby se mohl hájit, a nebyl ani upozorněn, že proběhlo, a že z něho existuje zápis.
Považujeme tímto za doložené, že jsme nedostali „ při projednání“ žádnou šanci.
Jsi totiž mylně přesvědčen, že "projednáním" byla ona schůzka PKS. Nikoli, projednáním návrhu na zrušení je právě toto jednání KF JčK 3/2019, a zde možnost k vyjádření máte (a právě ji i využíváš).
(Neboli - návrh na zrušení předkládá PKS (tedy v tomto případě, mohla by ho ale předložit i skupina členů) a projednává krajské fórum.)
A žádné usnesení dosud nebylo přijato, tedy jím ani nemohly být porušeny vnitrostranické předpisy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Josef.Spak, Josef.Soumar, Vaclav.Urban, Jana.Kolarikova, Dan.Lestina

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OBHAJOBA č.1 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Josef.Spak »

Ahoj Jirko, moc děkuju že sis našel čas se do toho dát. Taky děkuju Martinu Kučerovi ohledně (1.), napsal bych to stejně.
Jiri.Princ píše: 05 úno 2019, 17:02 2. Nepřátelským a nevraživým stylem sepsaná žaloba (důvodová zpráva V.Urbana) již dopředu rozhodla o naší vině a zcela nepokrytě nabádá jak o návrhu hlasovat. Dopředu je jasné, kdo má být upálen.
(…od této doby začalo mít MS JH problémy s běžným fungováním….. četná porušení předpisů a stanov… situace se však nezlepšila…. nedodržuje jednací a volební řád, krajské zvyklosti, ani obecné principy…. vnitřní spory a osobní antipatie …. neefektivní činnost MS … nepřátelská atmosféra, která v MS panuje, je na překážku růstu a rozvoje Pirátů v JH. ……)
Jako členové MS v JH se zavazujeme v souladu s dodržováním základních právních principů
k tomu, že nebudeme uvádět podobné zavádějící formulace, ale vždy zejména fakta a důkazy.
Jaká fakta a důkazy vás vedou k tomu, že důvodovou zprávu sestavoval Václav Urban? A není to nakonec jedno?

Nemá smysl odvádět pozornost na to, kdo je, nebo není autor důvodové zprávy. Podstatný je obsah, a nakolik se tento obsah shoduje s realitou.

Také se prosím neobviňujme z nepřátelství a nevraživosti ve stylu "to on". Jestli jsou v důvodech pro návrh zrušení MS chyby, omyly nebo nedostatky, pojďme prosím řešit toto.

Jestli chceš tu důvodovou zprávu rozebírat odstavec po odstavci tak asi klidně můžeš, každopádně mě by spíš zajímaly odpovědi na Kolisovo otázky. Klidně pro začátek stručně a pak to rozebereme víc do podrobna?
1. Proč nejsou v evidenci schůzek žádné záznamy Oldřicha Máci, přestože dle zápisu docházelo k "brilantnímu vyjednávání".
2. Proč nedošlo k hlasování o předložené koaliční smlouvě a proč byla podepsána v rozporu s předpisy a je tedy neplatná.
3. Proč není koaliční smlouva zveřejněna ani na systémech strany ani na systémech města.
4. Proč předsednictvo MS nedodrželo podmínky kandidatury u některých kandidátů v komunálních volbách.
5. Proč zasedání sdružení probíhají v Sezimově Ústí, které není na území MS JH.
6. Proč nebyla přijata zájemkyně o členství p. Védlová, která už byla členkou Pirátů s odůvodněním ochrany před občany Jindřichova Hradce
7. Proč jiná zájemkyně p. Burianová nebyla před občany takto chráněna a byla přijata ihned, ale v rozporu se zvyklostmi JčK.
8. Proč nebyl na zítřejší setkání [4.2.2019] pozván pirátský zastupitel Kopřiva.

Děkuju Jirkovi Princovi za zápis ze včerejší mimořádné schůze MS J.Hradec, k dispozici zde: viewtopic.php?p=604364#p604364
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Jan.Novak
Uživatelský avatar
Jiri.Princ
Příspěvky: 235
Registrován: 24 bře 2015, 12:07
Profese: Nepolitik, Obchodník
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Jiri.Princ »

Michale, snad to tak stačí, kdyby ne ozvi se. Páchám pro tebe tuhle odpověď přes J.Prince volej mne nebo jeho (602 501 901).
Michalovi Horákovi - odpovědi na tvoje otázky – Olda Máca prostřednictvím mého počítače –jemu nějak nefunguje spojení (JP)

1. Stanovisko k tomu, proč nejsou v evidenci schůzek žádné záznamy Oldřicha Máci, přestože dle zápisu docházelo k „brilantnímu vyjednávání“?
O: „ k jednáním o budoucím uspořádání na MÚ v J.H. docházelo v zasedací síni MÚ J.H. Jediné dvě schůzky konané mimo zdi MÚ jsem absolvoval:
A./ S Radimem Staňkem (ODS) s tím že mi po 10 min. ještě nezapočatého jednání nasazena bota
na zaparkované auto a tím schůzka skončila. Nedostal jsem ani objednanou kávu. S Radimem Staňkem jsem se toho dne ani neviděl.

B./ Při cestě z nemocnice z Prahy zpět domů jsem se na 15 min. zúčastnil schůzky, kterou zorganizoval V.Urban a J.Kopřiva s uskupením Svobodných. Na této schůzce mne do mého zpožděného příchodu zastoupil J.Princ. Veškeré požadavky protistrany jsem přednesl všem
členům MS přítomným na následné schůzce. U tohoto jednání byl velmi aktivní MUDr. Kopřiva.
Já s J Princem jsme s podivem a téměř mlčky sledovali jeho návrhy a informace, které nějakým
zvláštním způsobem unikly z kuchyně našeho MS vč. nepravd a polopravd. Návrhy za naše MS
měl připraveny MUDr. Kopřiva. Tyto návrhy byly mnou následující den předloženy Svobodným.
Při jednání na MÚ JH jsem nikdy nenavrhoval žádné postupy k sestavení koalice. S jedním zastupitelem kapse jsem byl nucen jen přihlížet a díky váze osobnosti p.Burianovéa naší nekomplikovanosti jsme se stali součástí koalice a ona členkou rady města. Na naše podmínky,avizované před volbami, všichni koaliční partneři přistoupili bez výhrad.

2. Stanovisko k tomu, proč nedošlo k hlasování o předložené koaliční smlouvě a proč byla
podepsána v rozporu s předpisy a je tedy neplatná?
O: Není nám známo, že by podpis koaliční smlouvy měl být podmíněn hlasováním. Neznáme předpis,
který nám vámi zmíněnou povinnost ukládá. Před podpisem nám nikdo z krajského předsednictva ani
koordinátorka o ničem podobném nepodali.
Již před volbami byl naším MS zvolen povolební vyjednávací tým, do jehož kompetence spadá i KS.
Pokud tuto situaci někdo hodnotí jako naše selhání, můžeme schválení KS doložit jednáním vyjednávací komise.
Stejně tak, jako naše MS, dle informací z fora postupovalo i MS Tábor (ani nezveřejnilo, ani nehlasovalo), také je nikdo neinformoval.
V tomto duchu vás žádáme o uplatnění principu legitimního očekávání.


3. Stanovisko k tomu, proč není koaliční smlouva zveřejněna ani na systémech strany ani na systémech města?
O: Ano souhlasíme. Nápravu zjednáme stejně jako MS Tábor. S KS byli seznámeni všichni naši členové, kteří se pravidelně zúčastňují jednání MS v J,Hradci a to O.Mácou a J.Burianovou.
V této smlouvě se pirátům v JH podařilo s jedním radním prosadit výstavbu multifunkčního
zařízení a vznik nové komise pro životní prostředí.

4. Stanovisko k tomu, proč předsednictvo MS nedodrželo podmínky kandidatury u některých
kandidátů v komunálních volbách?

O: Žádáme o konkretizaci vašeho nám nejasného požadavku v tomto bodě uvedeném???



5. Stanovisko k tomu, proč zasedání probíhají v Sezimově Ústí, které není na území MS JH?

O: Náš první místopředseda Ing. O.Lešetický se v loňském roce odstěhoval do Sezimáku. Je velmi aktivním členem našeho MS, velmi zaměstnaným a IT gramotným. Jelikož se do října minulého roku
V.Urban nezúčastnil žádné schůze našeho MS, nečinilo nám problém některé schůze přesunout do
Ústí. Jednak to bylo vyvážené kvůli nákladům (přítelkyně pana Lešetického byla pravidelně účastna
našich schůzek), jednak jsme nechtěli naše voliče klamat účelovým přesunem trvalého bydliště O.Lešetického na pár dní kolem voleb do JH. Velmi důležité pro nás bylo i to, že nám v době kolem
jednání bezplatně poskytoval některé služby IT charakteru, které nebylo v JH s V.Urbanem možno provést, neboť nám do posledka odmítal dát přístup na naše stránky. K řešení těchto našich zbytečných problémů jsme Ondru často potřebovali v jeho prostředí s jeho věcmi.
Schůzky bývaly ve dny, kdy jsem se z Mirkou vracel z Pražské nemocníce a J.Princ jako obchoďák
odněkud z druhé strany Jižních Čech.


6. Stanovisko k tomu proč nebyla přijata zájemkyně o členství p.Védlová, která už byla členkou
Pirátů s odůvodněním ochrany před občany JH.

O: V pohnuté době po volbách do MÚ JH jak je shora patrno teklo mnoho žluči. Zejména členové
našeho MS byli podrobováni nevybíravé kyberšikaně (kde a kdy budou viset,…..). Rozholi jsme se naše mladé adeptky ochránit před znechucením z politických praktik. Juditě Vedlové jsme situaci klidně vysvětlili, ona ji pochopila a přijala. V současné době je připravena na přijetí do našich řad, je členkou dopravní komise MÚ JH. Není si vědoma (dle informace z 5.2.), že by si někde na postup předsednictva MS v J.Hradci měla stěžovat, vše považuje za pomluvu.


7. Stanovisko k tomu, proč jiná zájemkyně p.Burianová nebyla před občany takto chráněna
a byla přijata ihned, ale v rozporu se zvyklostmi JčK?

O: Paní PhDr. Jana Burianová, profesorka místního prestnižního gymnázia V.Nováka, dáma s pěti
křížky (to si pěkně schytám) je naše frontmanka – naše jediná radní MÚ JH po dezerci MUDr .Kopřivy
k opozici.
V době našich námluv - zapsání jejího jména na naši kandidátku v září 2018 jsme shodně mi i ona dohodli, že pokud ve volbách uspěje musí se stát logicky naší členkou. Uspěla, byla přijata, a stejně to
od našich občanů kyber schytala a mi jí před hnusy neuchránili.
Nechápu termín „ zvyklosti JčK“, dle předpisů Pirátů o přijetí člena hlasuje předsednictvo MS .


8. Stanovisko k tomu, proč nebyl na na zítřejší setkání pozván pirátský zastupitel Kopřiva

O: Pan MUDr. Kopřiva není a nikdy nebyl pirátským zastupitelem. Byl pouze nezávislým kandidátem
na kandidátce pirátů do komunálních voleb v JH. Toto deklaroval jak na stránkách pirátů v JH, tak i v
odpovědích na otázky o povolební spolupráci s piráty.
Pan MUDr.Kopřiva je v současné době zastupitelem velmi úzce spolupracujícím s opozičními Svobodnými. Navíc již před zapsáním na kandidátku Pirátů, jak jsme se později dozvěděli, se tento
bohužel ucházel o kandidaturu u dalších 2 seskupení, ve kterých byl odmítnut. Na možnost vniku problému s p.Kopřivou nás zkraje sestavování kandidátky upozornil V.Urban. Bohužel jsme na jeho radu nedali. Bylo to způsobeno naší snahou zaplnit celou kandidátku Pirátů kvalitními kandidáty i
za situace, že někteří naši členové nepřivedli ani jediného človíčka na seznam.

Díky, ahoj, Olda
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 3/2019 - Zrušení MS Jindřichův Hradec

Příspěvek od Josef.Spak »

Jiri.Princ píše: 05 úno 2019, 22:09 1. Stanovisko k tomu, proč nejsou v evidenci schůzek žádné záznamy Oldřicha Máci, přestože dle zápisu docházelo k „brilantnímu vyjednávání“?
O: „ k jednáním o budoucím uspořádání na MÚ v J.H. docházelo v zasedací síni MÚ J.H. Jediné dvě schůzky konané mimo zdi MÚ jsem absolvoval:
...
V jaké budově nebo místnosti jednání probíhají, je fakt jedno.

Je fajn že to sem dáváte aspoň teď, díky. Otázka ale je proč to není na https://evidence.pirati.cz/ ? Je škoda, že hradecká opozice informovala o povolebních vyjednáváních přehledněji než Piráti. V evidenci se dá docela rozumně vyhledávat, narozdíl od různých webů a fejsbuků. Šlo by to tam prosím dodat? Díky ;)

Když už koukám na ten web, šlo by na něj aspoň jednou za dva měsíce napsat článek nebo zkopírovat něco z FB jestli to máte tam? Prý by se to mělo (§20 odst. 5a OŘ) když má někdo oblastní (tedy krajské nebo místní) sdružení. Určitě by to zlepšilo vizáž. Od toho článku o vyjednávání 22.10.2018 je ticho po pěšině, a přitom je paní Burianová v radě, a určitě v Hradci děláte nebo připravujete spoustu super věcí, které by tam mohly být?
Jiri.Princ píše: 05 úno 2019, 22:09 2. Stanovisko k tomu, proč nedošlo k hlasování o předložené koaliční smlouvě a proč byla
podepsána v rozporu s předpisy a je tedy neplatná?
O: Není nám známo, že by podpis koaliční smlouvy měl být podmíněn hlasováním. Neznáme předpis,
který nám vámi zmíněnou povinnost ukládá.
Organizační řád bychom ale znát měli. Místní sdružení je týmem ve smyslu OŘ. Taky snad dá rozum, že důležité věci se projednávají, schvalují a zveřejňují.
https://wiki.pirati.cz/rules/or#otevrene_jednani píše:
§ 26 Otevřené jednání
(1) Právní akty, zápisy o právním jednání a výsledky hlasování v týmu se zachycují v písemné, elektronické podobě na systémech strany a zveřejňují se, pokud nejsou důvěrné (§ 27), ty se dají na vědomí aspoň kontrolní komisi.
(2) Stručná odůvodnění rozhodnutí a podklady k rozhodnutím se pokud možno zpřístupňují aspoň členům a registrovaným příznivcům strany.
(3) Jednání všech týmů mohou přihlížet členové a registrovaní příznivci. Není-li stanoveno jinak, tým je oprávněn jednat uzavřeně či některé přihlížející vykázat, pokud k tomu uvede věcný důvod.
Který tým konkrétně případnou koaliční smlouvu schvaluje, se obvykle píše do povolební strategie. To je dokument, který silně souvisí s Pirátskou značkou, a jeho přijetí se zvlášť ve městech považuje za samozřejmost, aby lidi věděli, co po volbách od nás očekávat. Z pondělního setkání jsem pochopil, že dle Oldy je povolební strategie něco nežádoucího, co brání povolebním vyjednáváním. Nějak mi to hlava nebere. Vždyť to je dokument který si sestavujete sami a může být stručný nebo podrobný dle vašeho uvážení. A hodí se jak vyjednavačům, tak místnímu fóru.
Jiri.Princ píše: 05 úno 2019, 22:093. Stanovisko k tomu, proč není koaliční smlouva zveřejněna ani na systémech strany ani na systémech města?
O: Ano souhlasíme. Nápravu zjednáme stejně jako MS Tábor. S KS byli seznámeni všichni naši členové, kteří se pravidelně zúčastňují jednání MS v J,Hradci a to O.Mácou a J.Burianovou.
Bezva, díky :) - ovšem rozdíl oproti MS Tábor je, že MS Tábor bylo narozdíl od Hradce založeno až po volbách a chlívek na fóru měli dostupný ještě později. Takže to neustálé srovnávání s Táborem trochu kulhá.
Jiri.Princ píše: 05 úno 2019, 22:094. Stanovisko k tomu, proč předsednictvo MS nedodrželo podmínky kandidatury u některých
kandidátů v komunálních volbách?

O: Žádáme o konkretizaci vašeho nám nejasného požadavku v tomto bodě uvedeném???
Je to v důvodové zprávě, kterou jste mimo jiné rozdávali vytištěnou na pondělní schůzi, nebo ne? ;) Jde o to, že u vás neproběhly řádně primární volby. Aspoň to tak vypadá z dostupných údajů.
Viz výše kandidatura Jany Burianové. V žádném zápise není představení či kandidátská řeč
čelních kandidátů, či lídra kandidátky.

Jiri.Princ píše: 05 úno 2019, 22:096. Stanovisko k tomu proč nebyla přijata zájemkyně o členství p.Védlová, která už byla členkou
Pirátů s odůvodněním ochrany před občany JH.

O: V pohnuté době po volbách do MÚ JH jak je shora patrno teklo mnoho žluči. Zejména členové
našeho MS byli podrobováni nevybíravé kyberšikaně (kde a kdy budou viset,…..). Rozholi jsme se naše mladé adeptky ochránit před znechucením z politických praktik. Juditě Vedlové jsme situaci klidně vysvětlili, ona ji pochopila a přijala. V současné době je připravena na přijetí do našich řad, je členkou dopravní komise MÚ JH. Není si vědoma (dle informace z 5.2.), že by si někde na postup předsednictva MS v J.Hradci měla stěžovat, vše považuje za pomluvu.
@Judita.Vedlova @Joalis je to tak jak píše Olda, nebo jinak? (viz citace výše)
Jiri.Princ píše: 05 úno 2019, 22:097. Stanovisko k tomu, proč jiná zájemkyně p.Burianová nebyla před občany takto chráněna
a byla přijata ihned, ale v rozporu se zvyklostmi JčK?

V době našich námluv - zapsání jejího jména na naši kandidátku v září 2018 jsme shodně mi i ona dohodli, že pokud ve volbách uspěje musí se stát logicky naší členkou.

Nechápu termín „ zvyklosti JčK“, dle předpisů Pirátů o přijetí člena hlasuje předsednictvo MS.
Já zas nechápu proč podmiňujete přijetí tím, jestli někdo uspěje ve volbách nebo ne, to je přece úplně mimoběžné a naopak vyvolává zbytečné pochybnosti.

A co se zvyklostí týká, v našem kraji je zvykem, že noví zájemci přijímaní místním předsednictvem nejdříve navštíví zasedání krajského fóra, kde je pro ně vždy připraven speciální bod, aby se mohli představit a zodpovědět pár otázek. Navíc se paní Burianová nepředstavila na fóru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Dan.Lestina
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“