práce koordinátora LiK

Moderátor: Personální odbor - celý

Odpovědět
Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1206
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 2988 poděkování
Dostal poděkování: 902 poděkování

Re: práce koordinátora LiK

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Bravo Kačí :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvek:
Katerina.Jinova

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Uživatelský avatar
Helena.Vondrakova
Administrativní odbor
Příspěvky: 901
Registrován: 18 dub 2018, 09:50
Profese: Scrum Master
Bydliště: Pulečný
Dal poděkování: 952 poděkování
Dostal poděkování: 823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: práce koordinátora LiK

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Listopad 2018
KoDo1

V listopadu ještě dojížděl bazar v Pixelu. Vždy, když jsme to chtěly ukončit, protože nám to přišlo přebrané, přinesli lidi nové věci a nechaly jsme to ještě běžet. Vybralo se asi 5 a půl tisíc a myslím, že je to úspěch. Ještě musíme vymyslet, jak to předáme kostelu, napsat TZ a bude to hotové. Snažím se, aby se tam něco dělo. Když nám přinesla paní ručně pletené ponožky, přemluvila jsem ji, aby nám udělala před vánocema workshop pletených ponožek. Taky jsem sehnala 2 přednášky a 1 od jednoho pána, který přišel na pohovor s PKS.
Přijímání členů hrálo tento měsíc také významnou roli. Asi jako všude, máme některé uchazeče kvalitnější a jiné méně, ale důležité je, že jsou. Hlavně s budoucností Liberce to v tomto ohledu vypadá dobře. Věnovali jsme tomuto tématu také večerní dílnu na Zasedání KF a i přesto, že jsem ke konci kvůli nemoci nemohla být, podle fotek a ohlasů to vypadalo dobře. KF jsme připravovali asi 2 měsíce a myslím, že se to povedlo. Velkou radost mi udělalo, že přijel Ivan. Akorát mohlo přijít víc lidí, ale já mám svědomí čisté. Plakáty byly krásné, propagaci jsem nepodcenila a všechno běželo podle časového plánu. Svědčí to pouze o tom, že o akce tohoto typu, čili politické, není takový zájem, jako jsme čekali/doufali a to ano přesto, že je to značka, která teďka frčí.
Hodně proplácím a teď, na konci roku, také šachuji s rozpočtem. V některých položkách je peněz hodně, jinde málo a snažím se to vymyslet tak, abychom měli na všechno, na co potřebujeme. Také se podařilo navýšit rozpočet na Pixel a čeká mě tady odhadem milion dokladů k proplacení.
Absolvovalo jsem několik schůzek. S úchazeči o členství, se ZO na téma eurovolby a měli jsme také 1. schůzku volebního výboru.
Snažím se nevynechat pravidelné pondělní mumble KS a pokud jsem, píšu zápis, a pořád komunikuji s uchazeči o členství a příznivci.
A pro velký úspěch mne skolila zase nemoc. Tentokrát to byl docela hukot. Dokonce tak velký, že jsem se rozhodla (až se z toho vyhrabu) nechat se očkovat proti chřipce. A to je v mém případě co říct :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Vondrakova za příspěvky (celkem 2):
Daniela.Weissova, Jana.Kolarikova

"Think big, act small, fail fast, learn rapidly."
Helena Vondráková,
tel.: 6O5 136 828

Katerina.Jinova
Příspěvky: 177
Registrován: 06 srp 2017, 14:00
Profese: sklář brusič
Dal poděkování: 112 poděkování
Dostal poděkování: 104 poděkování

Re: práce koordinátora LiK

Příspěvek od Katerina.Jinova »

Listopad 2018
KoDo2


dovolená: 3 dny (21.-23.11.)

- vyúčtování projektů z PaRo (Pirátské příměstské tábory a kulturní akce v LiK), dávání žádostí o proplacení, komunikace se zainteresovanými. již čekám na proplacení posledních výdajů a budu moci projekty z PaRo uzavřít
- snad poslední žádosti o proplacení výdajů na kampaň, komunikace se zainteresovanými
- komunikace s TO ohledně nového systému (Piroplacení) - do záměrů nebyli kompletně přeneseny výdaje viditelné na wiki, tudíž byla rozpočtová položka zkreslená - nyní je vše snad v pořádku (vzdejme holt TO!:)

Akce 17. listopadu
- osobně jsem se účastnila v Semilech (připojili jsme se k demostraci proti Babišovi a pak šli společně s průvodem zapálit svíčky a zazpívat si hymnu k soše Sv. Václava)
- akce v Turnově a v Brodě proběhly taktéž - tam jsou úžasní a samostatní, tedy jsem přispěla hlavně sdílením (a tím prvotním impulsem)

zasedání KF
- garant byla Hell a Jana S. (členka z Liberce), tedy jsem jen "přicmrndávala"
- napsání "zvací" TZ a rozeslání na medialist atd.

Mumbly s PKS pondělní
- vždy přenesu z chatu body k jednání a zveřejním na fb stránce "akčního týmu Lik" s pozvánkou k účasti a rovnou připravím zápis
- pokud jsem, píšu zápis

Schůzka se zájemci - 16.11. Pixel
- nezvykle velký počet lidí, co se přijeli představit PKS a členům (6)
- Hell akci domluvila a já korigovala na místě

Ostatní:
- vkládání akcí do kalendáře
- komunikace se členy, příznivci a ostatními dobrovolníky (odpovídání na dotazy co a jak, nyní vnímáme rozšiřující se řady příznivců v Jilemnici a Lomnici n.Pop., tedy se tam v nejbližší době chystáme "na pivo"; řeším s Mamutem a s klukama z Brodu)
- doplňování přehledových tabulek k rozpočtům kampaně v jednotlivých městech
- už přemýšlíme nad akcemi příští rok (určitě bude v Brodě neckyáda, ráda bych v kraji nějaké Vyosení - zatím zde žádné nebylo)
- rýsuje se spolupráce s romským aktivistou ohledně integrace a problematiky vyloučených lokalit
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Jinova za příspěvky (celkem 2):
Daniela.Weissova, Jana.Kolarikova
Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1206
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 2988 poděkování
Dostal poděkování: 902 poděkování

Re: práce koordinátora LiK

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Jste skvělé holky. Pusu

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Katerina.Jinova
Příspěvky: 177
Registrován: 06 srp 2017, 14:00
Profese: sklář brusič
Dal poděkování: 112 poděkování
Dostal poděkování: 104 poděkování

Re: práce koordinátora LiK

Příspěvek od Katerina.Jinova »

Prosinec 2018 (KoDo2)

zasedání KF
- korigování tvorby TZ s výstupy z KF (+rozeslání na medialist, vložení do PL)

Mumbly s PKS pondělní (v prosinci nám jich moc nedopadlo ;)
- vždy přenesu z chatu body k jednání a zveřejním na fb stránce "akčního týmu Lik" s pozvánkou k účasti a rovnou připravím zápis
- pokud jsem, píšu zápis

Komunikace se zájemci z okolí Jilemnice a Rovenska p.Tr., projeven zájem o schůzku u nich ve městě (pivo s piráty, připravuje se)

Ostatní:
- vkládání akcí do kalendáře
- zakládání vláken na fóru (hlasování, rozpravy)
- komunikace se členy, příznivci a ostatními dobrovolníky
- dál přemýšlíme nad akcemi tento rok (určitě bude v Brodě neckyáda, ráda bych v kraji nějaké Vyosení - zatím zde žádné nebylo)
- navázání kontaktu s garantkou Nadace Waldorf, ohledně alternativního vzdělávání a změnám ve školském systému (uvidíme co přinese debata uvnitř členské základny, kterou vyvolám v nejbližších dnech)
- navázání kontaktu s provozovatelkami lesních školek a klubů ohledně alternativního a volnočasového vzdělávání (zkušenosti, podněty, atd.)
- snaha vyvolat vánoční návštěvy v domovech důchodců - jakožto hromadná akce, piráti ve svých městech, což ale nikoho nijak neoslovilo (provedla jsem si "soukromě" u nás)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Jinova za příspěvky (celkem 2):
Jana.Kolarikova, Daniela.Weissova
Uživatelský avatar
Helena.Vondrakova
Administrativní odbor
Příspěvky: 901
Registrován: 18 dub 2018, 09:50
Profese: Scrum Master
Bydliště: Pulečný
Dal poděkování: 952 poděkování
Dostal poděkování: 823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: práce koordinátora LiK

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Prosinec 2018
KoDo1

Prosinec odstartovalo Krajské fórum v Liberci, se kterým byly spojené kontroverzní nálady. Pár dní trvalo než jsme si stanovili, co se nám líbilo víc a co míň a tuto zprávu si neseme dál. Co se ale povedlo podle mě nejvíc je, že se v Liberci setkali stávající Piráti se zájemci o členství, domluvili se na další spolupráci a začali se scházet každý čtvrtek. Je mezi nimi i mnoho zajímavých lidí a cítím potřebu toto pirátské snažení a energii podpořit všemi možnými způsoby.
Coby krajské město má Liberec spoustu bezdomovců, a napadlo mě uspořádat jakýsi charitativní guláš, který se setkal mezi libereckými Piráty s velkým ohlasem. Po poradě se všemi azylovými domy a noclehárnami, co jsem vyhledala na netu, se ukázala jako lepší varianta udělat toto až po vánocích, protože před a kolem vánoc je podobných aktivit spousta. Na vánoce to usnulo a i přesto, že jsem si napsala mezi svátky dovolenou vlezl do toho guláš. Stanovili jsme tříkrálový termín na tuto neděli, 6.1., vytvořila jsem událost na fcb, plakátky a rozvezla jsem je s dětma vylepit do denních center a noclehárem v LBC a v autě jsem děti náležitě poučila o tom, co a proč děláme. Myslím, že je to zaujalo a Toník pak říkal, že to tam smrdí bezdomovcema, tak nevím, kde to teda dřív cítil :-D
Trochu jsem tušila, že nebude stačit tuto akci "pouze oznámit" a první informace z magistrátu byla, že to prostě takhle narychlo nejde. S úřednicí jsme si daly 1 den čas na to zjistit, co by se s tím dalo dělat. Jedná se přece o dobrou věc. Výsledek je, že akce je jim sympatická, ale takhle narychlo prostě žádné povolení vydat nestihnou, takže to bude ještě zajímavé. Minimálně tedy mediálně :-)
V prosinci jsme s Berenikou předaly peníze utržené v dobročinném bazaru a vybraly jsme, nekecám, 5555 kč. Předání skupince nadšenců v přítomnost faráře kostela, kteréhožto varhany potřebují opravu, bylo moc příjemné a všichni byli překvapení, že jsme Pirátky :-)
Tento měsíc byly v plánu další dvě přednášky v Pixelu, ale protože se přednášející ve svých časových možnostech kryli, museli jsme realizovat jenom jednu. Vybrala jsem akci s více zainteresovanými subjekty a i přesto, že 2 ze 3 lidí, kteří nám měli osvětlit budoucnost a stav lesů v ČR onemocněli, rozhodla jsem, že se to bude realizovat formou besedy. I přesto, že atmosféra byla komorní, bylo to moc fajn a těším se, že si téma v lednu zopakujeme ve větším počtu. Nadto když o věc projevila zájem Dana Balcarová.
Na popud PKS jsem zkusila zorganizovat vánoční besídku. V anketě sice zvítězil termín po přednášce o lesech, ale vzhledem k tomu, že hlasovalo 7 lidí a nepřišlo mi, že by to vlastně někdo doopravdy chtěl, sešlo z toho a nikomu včetně mě to ani nevadilo :-)
Proplácely se účty za KF, proplácí se guláš, provozní náklady Pixelu, cesťáky a pořád se něco proplácí. Díky Martinovi za Piro - díky němu není proplácení ani zdaleka tak nepříjemné, jako předtím.
V prosinci se zvolilo také nové předsednictvo MS Jablonec i KS LiK a s tím byla spojená různá administrativa na wiki i na fóru.
V souvislosti s volbami do EP a krajskými kandidáty poskytuji také support na fóru.
Vzniká strategie nového PKS a dávám dohromady plán schůzek a výjezdů. Občas se objeví názor, že akce byla oznámena/propagována pozdě a doufám, že tím, že bude harmonogram známý na 0,5 roku dopředu, se mi podaří tyto výkřiky eliminovat.
Taky píšu newslettery a odděleně zprávy členům a RegP o věcech týkajících se fóra a nabírání nových členů. Mumble v prosinci kvůli vytíženosti PKS moc nebylo, ale já komunikuju furt a se všema. Taky jsem narazila na nějakou záhadnou tabulku, o které jsem předtím nevěděla a jedná se evidentně o výstup z google formuláře, ve kterém lidé vybírají o jakou formu spolupráce s Piráty mají zájem. Ve volných chvílích to překlápím do people.pirati.cz a další newsletter už dostanou taky. Vzhledem k tomu, že data jdou až do začátku roku 2017 tuším, že se bude spousta z nich divit :-) Slibuji si od toho ale, že už pak nebudu slýchat o tom, že se "někdo někam" zaregistroval a nic se neděje a také doufám, že tímto bude agenda po Samovi definitivně předaná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Vondrakova za příspěvky (celkem 2):
Daniela.Weissova, Jana.Kolarikova

"Think big, act small, fail fast, learn rapidly."
Helena Vondráková,
tel.: 6O5 136 828

Uživatelský avatar
Helena.Vondrakova
Administrativní odbor
Příspěvky: 901
Registrován: 18 dub 2018, 09:50
Profese: Scrum Master
Bydliště: Pulečný
Dal poděkování: 952 poděkování
Dostal poděkování: 823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: práce koordinátora LiK

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Leden 2018
KoDo 1
Poslední dobou je hlavní téma v našem kraji Liberec. Na to, že jsme v lednu přijali teprve třetího člena v Liberci, formuje se nám tam velmi inteligentní a nadějná buňka. Nutno ještě zmínit, že historicky prvního člena z Liberce jsem nikdy neviděla a nejsem zdaleka jediná :-) Je potřeba dát o sobě vědět a vzhledem k tomu, že jsou ještě všichni listy nepopsané, stojí před nelehkou výzvou, která, pokud nic z kraje nepodělají, jim v budoucnu přinese ovoce. Já jim můžu zprostředkovat kontakt se stranou a pomáhat při organizací akcí. Vymyslela jsem guláš a i přesto, že se mi nepodařil na poslední chvíli zajistit zábor a celá akce byla s adrenalinovým nádechem, povedlo se. Zajímavé zjištění bylo, že nemá smysl čekat, že někdo přijde hodinu po začátku akce. Proč by to dělal? Aneb kdo dřív přijde...zkrátka za půl hodiny bylo skoro všechno pryč a já jsem zrovna sháněla PB bombu a o ten největší nával jsem přišla :-D Všichni cítíme, že je potřeba dělat něco pravidelně a proto jsem na zkoušku udělala tabulku s rozpisem směn na každé druhé úterý a během chvilky se celá zaplnila. Na to jsem udělala zábor na všech 11 termínů až do prázdnin a jsme skvělí. Resp. na 10 termínů, protože podle úřednice z libereckého magistrátu stojí zábor na 10 termínů 100.- Kč a pokud jich je víc, tak 500.- Kč. Takže jsem navrhla, že udělám zábor na těch 10 a na ten 1 podám novou žádost a budu platit 200.- Kč místo 500.- Kč. To prdel, že?
Co se týká Pixelu, stále nemáme správce. Debata o správci na fóru nějak usnula a i když jsem se na tom místě zprvu viděla já, uvědomila jsem si, že závazků už mám dost a nemůžu se dál zavazovat. Vypadá to, že to budeme zatím "nějak pytlíkovat". Pro mě je velký problém to, že když uspořádám nějakou akci, skoro nikdo na ni nepřijde. Nejde mi ani o to, že organizace spolkne spoustu času a energie, ale spíš o to, jak k tomu přijde ten člověk, třeba přednášející, který se na to dlouho připravoval a jel třeba půl republiky? Dlouho jsem přemýšlela, co s tím. Piráty nutit nemůžu, ale napadlo mě začít prostě pomalu. Koupit z nového rozpočtu projektor a plátno a učit lidi chodit na kinoprojekce. Až budeme mít nějakou základnu pravidelně chodících, bude mít smysl pouštět se do větších akcí. Pokud má někdo návod, jak by se toto dalo řešit jinak, moc ráda si ho poslechnu. V lednu jsem udělala v Pixelu swap, který byl fajn a hlavně se zorganizoval skoro sám, ale myslím, že pirátské centrum by sneslo něco vyššího než swapy a různé dílničky. Také se ozvali lidé z iniciativy Jsme fér. Předběžně jsme se domluvili, že uspořádáme na konci ledna přednášku na téma úpravy občanského zákoníka o definici manželství. Tak snad se ještě ozvou. Dál mám pár skvělých tipů na přednášku, ale vzhledem k panující situaci s tím ještě počkám.
Proběhla 1.krajská schůze v tomto roce. Byla v Liberci a domluvili jsme se, že v únoru bude v Lomnici nad Popelkou. Založila jsem vlákno na fóru, kam vkládám zápisy a na konci každého je datum a místo další schůze. Ke krajským schůzím dělám event na fcb a snažím se zapojovat nováčky a příznivce do organizace. Doufám, že se nám podaří scházet se fyzicky každý měsíc. Každé pondělí máme mumble. Pokud je Káča, zapisuje ona a pokud ne, zapisuju já.
Poslala jsem krajský newsletter a seznam příjemců doplnila o inkriminovanou tabulku zmiňovanou předtím. Newsletter pokaždé přinese spoustu reakcí a snažím se nenechat ani jednu bez odpovědi. Když se děje něco důležitého, posílám maily krajské základně. Pokud se odehrává nějaké důležité hlasování, posílám i SMS.
Velké téma jsou eurovolby. Dávám dohromady koncept outdoor kampaně, poptávám plochy a volební manažerka mi mou vizi schválila, takže do toho šlapu dál. Zatím to beru jakože nemáme nikoho z kraje do 5. mista na kandidátce, ale je možné, že všechno bude úplně jinak.
K tomu mě docela zaměstnává obecní politika. Člověk by si myslel, že v tak malé vesnici se mají všichni rádi a zastupitelstvo bude procházka růžovým sadem, ale je to přesně naopak. Nabývám dojmu, že zatímco veškerá pozornost se koncentruje na větší a velká města, největší zvěrstva se dějí na vesnicích. Tam to začíná a pokud to nezměníme, nebude to nikdy lepší ani nahoře.
Co se týká proplácení teď neproplácím, ale zaregistrovala jsem rozpočet 2019 do podatelny FO a doufám, že brzy proplácet budu.
Zakládám hlasovací vlákna na fóru a pořád s někým komunikuju.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Vondrakova za příspěvky (celkem 3):
Daniela.Weissova, Katerina.Jinova, Jana.Kolarikova

"Think big, act small, fail fast, learn rapidly."
Helena Vondráková,
tel.: 6O5 136 828

Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1206
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 2988 poděkování
Dostal poděkování: 902 poděkování

Re: práce koordinátora LiK

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Říkám to pořád - šikovná, chytrá, hezká, milá a ještě k tomu Pirátka :)
Pusu D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvek:
Helena.Vondrakova

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Katerina.Jinova
Příspěvky: 177
Registrován: 06 srp 2017, 14:00
Profese: sklář brusič
Dal poděkování: 112 poděkování
Dostal poděkování: 104 poděkování

Re: práce koordinátora LiK

Příspěvek od Katerina.Jinova »

Leden 2018
KoDo 2

Protože je Helenka strašně akční, vyzobávám co se dá. Její popis dění v kraji je naprosto vyčerpávající ;). Skoro bych byla radši, kdyby na mě delegovala víc úkolů. Zpravidla dávám na hromadu body k jednání k pravidelným krajským mumblům, připravuju zápis a pak ho většinou píši. Založila jsem k pravidelným mumblům také vlákno na foru. Během ledna jsem určitě rozesílala TZ o bazénu v Liberci na medialist a jsme s Hell domluvené, že ho budeme muset zrevidovat - aktualizovat.
Rozesílám členům pozvánky například na předání zkušeností z komunálek, "otravujeme" s připonáním hlasování v europrimárkách, snažím se vyvolávat debaty (vodohospodářství, školství, atd.). Také rozesílám SZ s výzvami k zapojení do rozprav (např. rozpočet nebo JdŘ). Dál běží vše podobně jako v mém příspěvku výše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Jinova za příspěvky (celkem 2):
Daniela.Weissova, Jana.Kolarikova
Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1206
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 2988 poděkování
Dostal poděkování: 902 poděkování

Re: práce koordinátora LiK

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Taky jsi šikovná Kačenko. A Helence se nabídni :) Ona je sice hrozně rychlá, ale myslím, že ráda část předá. Je to na vás, jak se domluvíte. Ať to máte co nejvíc v pohodě a taky bez nějakých blbých pocitů :)
Pusu Dáda

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Odpovědět

Zpět na „Koordinátoří“