Nominace Evy Novákové do RV

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporuji nominaci Evy Novákové do Republikového výboru

Pro
43
77%
Proti
6
11%
Zdržuji se
7
13%

Celkem hlasujících: 56 - Celkem hlasů: 56

Eva.Novakova
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 174 poděkování

Nominace Evy Novákové do RV

Příspěvek od Eva.Novakova » 27 led 2019, 09:51

Milé Pirátky, milí Piráti,

Ráda bych požádala o podporu nominace do RV. Jelikož pro většinu z vás budu jednou z těch méně známých, volím lehce delší formát, než je obvyklé.

Je tu řada kandidátů, kteří se považují za mladé Piráty a jejichž cílem je pomoci straně ustát růst členské základny, který v posledním roce zažívá, a podpořit propojení centra, celostátní úrovně a regionů. Patřím mezi ně. Kromě toho je mým cílem podpořit zapojování žen.

Jsem zakládající členkou MS Jihlavsko, jeho první místopředsedkyní a nově i členkou Zastupitelstva města Jihlavy za Piráty.

Jihlavská buňka se začala rodit v lednu loňského roku, od té doby jsme se rozrostli na pět členů a zhruba stejný počet aktivních příznivců, což považuji za velký úspěch (a to nejen na rovině „na Jihlavu dobrý“). Scházíme se jednou týdně a diskutujeme nejen situaci na zastupitelstvu, v koalici, ale i otázky programu a fungování místního sdružení. Během zasedání CF v Táboře mi došlo, že v oblasti propojování se zbytkem strany máme před sebou ještě dlouhou cestu, a že procesy, které vedou k pocitu, že stojíme na okraji, jsou oboustranné. Je tedy na čase se aktivně chopit našeho konce lana.

Má cesta k pirátství nebyla snadná a prošla si svým vývojem. Mým primárním impulsem k zájmu o Piráty byl cíl kandidovat do komunálních voleb v Jihlavě, velmi rychle mi ale začalo docházet, že pokud to myslím vážně, nemohu být jen kandidátkou (nebo členkou), musím být i Pirátkou. Díky tomuto pochopení se mi ve spolupráci s dalšími aktivními jedinci podařilo dát dohromady skupinu lidí, kteří naši kandidaturu podpořili, vyjednat koalici a dosáhnout nečekaného výsledku 10 % (na Jihlavu dobrý). Je to právě způsob fungování a principy (transparentnost, otevřenost, spolupráce, komunikační a demokratické minimum), na kterých je Pirátská strana postavena, které považuji za nejdůležitější faktory úspěchu a atraktivity strany pro další členy a příznivce. Ty však nesmí zůstat na papíře, na fóru nebo jako samozřejmost v hlavách dlouhodobých členů, je potřeba je přenášet i mezi členskou základnu na úrovni oblastních sdružení. Při jednáních se zástupci ostatních stran stále více oceňuji kulturu, kterou na politickou scénu vnesli právě Piráti.

Dalším z rizik, které v poslední době vnímám, je nízká míra zapojování žen, ať už jde o volené funkce nebo aktivní příznivkyně. Vítám procesy a iniciativy, jako jsou třeba Pirátky na palubě, které ženám umožňují se do dění ve straně aktivně zapojovat, sdílet zkušenosti a navzájem se podporovat, a ráda bych přispěla k dalšímu rozvoji a rozšíření těchto možností.

Na aktivistické a profesní úrovni jsem se dlouhou dobu zabývala podporou participace marginalizovaných skupin, a to zejména Romů a Romek, částečně ale i žen nebo lidí bez domova. Tři roky jsem pracovala jako vedoucí sociální služby zaměřené na překonávání sociálního vyloučení, aktivně jsem pracovala i na svých manažerských dovednostech a schopnostech fungovat jako lídr. Úlohu lídra vidím hlavně v tom inspirovat ostatní (a jít příkladem). To je i hlavní důvod mého zájmu o práci v RV.

Můj profil najdete na Wiki.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 22196 poděkování
Dostal poděkování: 10415 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Evy Novákové do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 28 led 2019, 19:06

Jsem rád, že se Eva přihlásila o nominaci. Přiznávám se dobrovolně, že jsem ji trochu pošťouchnul.

Důvodů bylo více, uvedu alespoň některé. Vím, že je systematická, má výdrž a od té doby co je u Pirátů udělala spoustu práce (komunálky Jihlava), myslím, si práce v RV by ji mohla ještě více inspirovat a v Pirátech zaháčkovat.
A taky v RV potřebujeme pirátky, ne jen piráty - aktuálně je v RV z 25 členů 9 pirátek, o celostátní nominace se zatím hlásí 10 lidí, z toho 2 pirátky. Takže přimlouvám se zohledněte i tohle gender hledisko. ;)

A ještě douška na závěr. Evu se mi podařilo poprvé přitáhnout na schůzi Pirátů Vysočina na podzim 2016, po krajských volbách. KS tehdy nebylo v dobré kondici a znovu se oživovalo, tehdy jsme je tam jeli podpořit s Rojem. Pak mi ještě rok trvalo, než se Eva dala přesvědčit a po sněmovních volbách 2017 už to běželo samo. Vysočina během krátké doby strašně vyrostla. Když si vzpomenu, že nás tam tehdy v restauraci na jihlavském náměstí bylo jen nějakých šest a dnes mají nádherné centrum Jipice a vůbec po všech stránkách jedou, mám z toho radost. Vysočina má v RV zatím jednoho zástupce, Ondru Tůmu. Další lidi z Vysočiny budou určitě přínosem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Roman.Pasek, Ivo.Vlasaty
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Eva.Novakova
Místní předsednictvo

Příspěvek od Eva.Novakova » 28 led 2019, 19:37

Děkuju Daliborovi za podporu. Nicméně se musím ohradit proti tomu, že mi Dalibor přisuzuje zásluhy, které nejsou moje (JiPiCe).

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 28 led 2019, 19:45

Však sem to myslel na celou Vysočinu, nebuď přehnaně vztahovačná. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Eva.Novakova
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Milan.Dadourek
Krajské předsednictvo
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 1319 poděkování
Dostal poděkování: 1150 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 28 led 2019, 20:20

Kandidaturu Evy určitě podporuju. Jsem rád, že do toho jde a myslím, že za ní hezky mluví její úvodní slovo.
Věřím, že získá i nominaci kraje - jednání běží.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Eva.Novakova
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocní, běžte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 29 led 2019, 19:34

nominace získána 33/4/5
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Eva.Novakova, Milan.Dadourek, Marek.Necada

Eva.Novakova
Místní předsednictvo

Příspěvek od Eva.Novakova » 29 led 2019, 22:21

Moc děkuju všem za podporu, velmi si jí vážím a to i vzhledem k tomu, že mé působení u Pirátů je relativně krátké. Svou nominaci jsem doručila CF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Michaela.Vodova

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 227 poděkování
Dostal poděkování: 425 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak » 29 led 2019, 22:31

Dotaz: Vzhledem k nedávným událostem rychlé otázky.

1) Když se řekne bazénová chemie, Savo, bělidlo, ... jsou to látky vhodné k léčbě?
https://denikn.cz/57644/clenka-piratu-c ... /?ref=tit1

2) Jaký tvar má naše planeta?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Eva.Novakova
Místní předsednictvo

Příspěvek od Eva.Novakova » 30 led 2019, 18:23

Začnu od toho jednoduššího :)

2. Čistě laicky si tvar planety představuju jako nepravidelnou šišatou kouli, něco jako když člověk šlápne na nafouklý míč.

1. Nejsem ani lékařka ani chemička. Vyjmenované látky bych čistě intuitivně k léčbě nepoužívala, nicméně jsem dosud měla štěstí na to, že jsem se nemusela uchylovat k zoufalým řešením. V tomto případě se snažím nepropadat rychlým soudům, pokud by bylo v mé spolukompetenci něco takového řešit, byla bych pro klidný a věcný přístup, který by nevedl ke znevažování dotčené osoby jako člověka a člena. Nebo alespoň ne v prvním plánu. Spolustraníci jsou důležitější než média, i když rozumím i tomu, jak taková mediální pozornost škodí straně. Myslím, že i takovou negativní pozornost lze zvládnout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvky (celkem 7):
Karel.Nejedlik, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Jana.Skopalikova, Michaela.Vodova, Roman.Semik, Radek.Cernohous

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“