PKS Vys 3/2019 Taneční kroužek v JiPiCe

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátor: PKS Vysocina

Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 450 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PKS Vys 3/2019 Taneční kroužek v JiPiCe

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 25 led 2019, 11:38

Vážení kolegové

Jak jsme již 21.1.2019 projednávali na mumblu PKS - zde zápis a pro jistotu přidám i citaci:
1.
Mína Duru nás požádala, zda by bylo možné v centru znovu začít s tanečními kroužky. Probíhalo by to podle domluvy z loňského roku - ve všední dny po 17:00, v soboty po čtrnácté hodině.
V případě, že by k nám zase začaly chodit, tak by bylo potřeba, aby u každého takového tréninku byla osoba, která by na ně dohlížela a také na to, aby po jejich odchodu bylo centrum v takovém stavu, v jakém bylo než přišly. Eva Nováková už navrhla, že by si některé dny mohla vzít “hlídání” a vybídla i další členy a příznivce z Jihlavy, zda by se toho účastnili.
Honza si myslí, že by se měla pohlídat hlučnost, stanovit hranici v decibelech (max 50). Hlučnost je hlavní příčinou negativních recenzí v okolí.
Musí normalizovat mp3, aby měli stejnou hlasitost.
V tomto směru jsem se sešel, ještě za přítomnosti Míši Vodové, s Evou Novákovou, abychom probrali možnosti realizace tanečních kroužků u nás v centru.

Z jednání vyplynulo několik věcí:

-bude-li u nás taneční kroužek, bude časově omezen, a to tak že ve všední dny nebude dříve než po 17:00 a o víkendech dříve než po 14:00 z důvodu hluku, na který si již dříve stěžovali z okolních firem a kanceláří

-kroužky budou vždy za přítomnosti dospělé osoby, a to jak přímo z tanečního kroužky, tak i z okruhu jihlavských Pirátů - možnosti budou jednány na schůzi MS Jihlavsko v pátek 25.11

-dětský koutek bude po dobu tanečních kroužků uzavřen a nepřístupný

-děvčata z tanečního kroužku si sjednotí hladiny hlasitosti mp3 skladeb na které nacvičují, aby nedocházelo k velkým rozdílům při přehrávání hudby

-pak tu byl návrh Honzy, aby byla nastavena maximální hodnota hluku, a to na 50 dB. Důvod je především v negativních reakcích obyvatel v okolí - např. zde.

-vytvoří se seznam povinností - checklist, ve kterém bude v bodech sepsáno, co po každém tréninku musí děvčata zkontrolovat a dát do kupy (tento checklist ale můžeme obecně používat i na další akce)

-zástupce z řad Pirátů bude dohlížet na to, aby nevznikaly nějaké mimořádnosti a zkontroluje stav centra po tréninku a případně upozorní na nedostatky

Chtěl bych od každého z předsednictva vyjádření a náhled na danou situaci - existuje jistá pochybnost o tom, zda bysme to měli povolit a je třeba se k tomu postavit jako celé předsednictvo. Případně doplním informace, na které jsem nyní zapomněl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Jan.Posvar
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 1500 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o tanečním kroužku v JiPiCe

Příspěvek od Milan.Dadourek » 25 led 2019, 11:55

Ahoj,
a) Asi nerozumím těm termínům - kolik dní v týdnu? Takto to vypadá, že sedm. To mi připadá blbost.
b) Ten čas mi přijde docela brzy - bude kolizní s jinými akcemi - vykreje takto jak odpoledne tak večer.
c) Mám pochyby o "veřejnosti" akce a souladu jejího charakteru s pojetím JiPiCe. Aby se z JiPiCe nestla jen levná zkušebna...
d) Když čtu, co všechno by se muselo (asi dle předchozích zkušeností), tak mi to připadá poněkud přenáročné - musel by být IMHO někdo, kdo si to dobrovolnicky vezme na hřbet a vše zajistí a dohlédne. A imho by to neměl být ani KOKS (Míša) ani Správce KS (Ondra) - ti mají jiné úkoly a spíše by měli pozorovat, zda nejsou problémy.
Asi je patrné, že zatím nejsem právě pro - hlavně kvůli ad c) et d).
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocné omezujte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 25 led 2019, 13:08

Milan.Dadourek píše:
25 led 2019, 11:55
Ahoj,
a) Asi nerozumím těm termínům - kolik dní v týdnu? Takto to vypadá, že sedm. To mi připadá blbost.
b) Ten čas mi přijde docela brzy - bude kolizní s jinými akcemi - vykreje takto jak odpoledne tak večer.
c) Mám pochyby o "veřejnosti" akce a souladu jejího charakteru s pojetím JiPiCe. Aby se z JiPiCe nestla jen levná zkušebna...
d) Když čtu, co všechno by se muselo (asi dle předchozích zkušeností), tak mi to připadá poněkud přenáročné - musel by být IMHO někdo, kdo si to dobrovolnicky vezme na hřbet a vše zajistí a dohlédne. A imho by to neměl být ani KOKS (Míša) ani Správce KS (Ondra) - ti mají jiné úkoly a spíše by měli pozorovat, zda nejsou problémy.
Asi je patrné, že zatím nejsem právě pro - hlavně kvůli ad c) et d).
Pokusím se odpovědět:
a) zatím jeden den v týdnu, nemáme stanovený jeden pevný, podle možností hlídání a akcí v centru
b) snahou bude, aby nedocházelo ke kolizím - bude-li v ten den již nahlášená jiná akce, která by se časově kryla, kroužek bude jiný den. Prostě to nebude tak, aby se dvě akce takovéhoto typu kryly
c) ano, to jsme včera řešili a Míša je podobného názoru. Ona samotná akce veřejná je - v teplých měsících trénují v parku, kde se k nim lidé mohou přidat atd., nicméně za nimi do Centra asi nikdo nepřijde se přidat a navíc velmi často nacvičují konkrétní tance na vystoupení, tak si taky nejsem zcela jistý
d) to byla jedna z věcí co jsem naznačoval - i s ohledem na to, že budeme mít cykly nějakých vlastních akcí, které budu mít na starosti - že pokrytí bude dobrovolnicky zajišťovat MS Jihlavsko a příznivci - osobně si nejsem jist, jak dlouho se to oněm jednotlivcům bude chtít dělat.
Milan.Dadourek
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 922 poděkování
Dostal poděkování: 450 poděkování

Příspěvek od Roman.Pasek » 27 led 2019, 13:05

Já s tím obecně nemám žádný problém, pokud se splní všechny zmíněné požadavky. Pokud ta hudba nebude moc hlasitá, budou se dodržovat domluvené termíny a časy, uklidí po sobě a bude někdo ochotný je tam "hlídat", tak proč ne. Jediné co mi vadí, co tu zmiňujete i vy, je ta otevřenost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Jan.Posvar

Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 30 led 2019, 15:26

Romane děkuji za vyjádření. Založení tohoto vlákna bylo snahou o diskuzi a vyřešení daného tématu. Ať už bude naše vyjádření pro nebo proti, tak je třeba se k tomu postavit.
Michaela.Vodova

Michaela.Vodova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: osvč
Dal poděkování: 4084 poděkování
Dostal poděkování: 5228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 31 led 2019, 08:45

Ahoj,
omlouvám se za pozdní vyjádření.

Já to vnímám tak, že jsme politická strana, která dává k dispozici prostory s konkrétními cíly a za podmínek, které jsme si schválili a proto ja tam určitý práh možnosti využití, nesuplujeme práci sociálních služeb. Stejně tak neděláme chůvy "opuštěným" dětem v koutku.
Koncepce JiPiCe
Obecné cíle JiPiCe
chceme
  • veřejný prostor využívaný veřejností pro své vlastní potřeby
  • veřejnosti nabídnout dostatek zajímavých aktivit s cílem propagace Pirátů v kraji
  • aby se na udržitelném fungování centra podíleli větší mírou dobrovolníci
  • informované a proškolené Piráty a příznivce Pirátů
  • aby centrum bylo veřejností chápáno jako otevřený komunitní prostor
  • aby JiPiCe bylo pirátským informačním centrem Vysočiny
Podmínky využívání prostorů JiPiCe
  • prostor zanech po akci v původním stavu (ukliď, svůj objemnější odpad odnes sebou)
  • akce, kterou pořádáš, je přístupná široké veřejnosti a je nekomerční (negeneruje pořadateli žádný zisk, maximálně pokrývá náklady)
  • dbej pokynů a dohody se správcem
  • respektuj prostory jako veřejné
  • dodržuj provozní řád
Ale! I když jsem skeptická, stojí za to vykoušet, jak to bude fungovat s nastavenými podmínkami a dobrovolníky, kteří chtějí pomoci tomuto uskupení
(vidím to vyloženě jako aktivitu těch dobrovolníků, ne uskupení):

- organizace, úklid, kontrola nebude zasahovat do práce správce či koks a bude čistě na dobrovolné práci
(proto je třeba určit jednoho, kdo bude kontaktní osobou a bude vše organizovat, kontrolovat a domlouvat termíny se správcem)
- ne dětskému koutku (je třeba tuto místnost buď zamknout, a nebo jak říká Eva ji nechat a je to na nich, bude-li koutek z jejich srany využit, končí)
- vždy Mína (ne pouze dospělá, vždy musí být ona)
- vždy dobrovolník
- ne hluk (omezení vzniká i časovým omezení, kdy mohou v centru být, víc Ondra v prvním příspěvku tohoto vlákna)
- checklist (návrh Evy-víc ona)

No a my se správcem zamakáme na provozním řádu. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvek:
Jan.Posvar
Koordinátorka KS Vysočina, předsedkyně KS Vysočina.
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz
wiki kraje, web kraje můj profil, web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat poslat email, !na facebooku nekomunikuji!
PROVOZNÍ DOBA KoKS VYS: Po-Pá 10-16

Michaela.Vodova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 31 led 2019, 08:51

Ondro, počkala bych (s výzvou) na vyjádření Jana, pak můžeme asi hlasovat. Dej tomuto jednání spzn
Ondrej.Tuma
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat poslat email, !na facebooku nekomunikuji!

Michaela.Vodova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání o tanečním kroužku v JiPiCe SPZN: 2/2019

Příspěvek od Michaela.Vodova » 31 led 2019, 15:17

rozpracovaný text:

žádám o zapojení skupinu dobrovolníků, kde bude shoda, předložíme pak sem:
https://docs.google.com/document/d/1qV0 ... sp=sharing
Milan.Dadourek

Michaela.Vodova
Kontaktovat uživatele:

Re: PKS Vys 2/2019 Taneční kroužek v JiPiCe

Příspěvek od Michaela.Vodova » 06 úno 2019, 23:09

Vyjádření skupiny dobrovolníků, zastupuje Eva Nováková jako odpovědná osoba:

Členové, členky a příznivci MS Jihlavsko touto cestou vyjadřují svou podporu tanečního souboru Khale Pharne Čhajora, jehož zkoušky by se měly pravidelně konat v prostorách Jihlavského pirátského centra.

Důvody, proč tuto aktivitu podporujeme:
- možnost využití našeho prostoru smysluplnou aktivitou
- podpora dobrovolné, neziskové a neinstitucionalizované občanské aktivity vycházející zdola, která je pro děti zdarma a zejména kvůli finančním omezením nemá jiné možnosti
- reciprocita spolupráce (ochota souboru vystoupit na našich akcích)
- propagace činnosti centra

Odpovědi na některé obavy:
- veřejný charakter akce - taneční skupina nemá stálé členy a je otevřená novým zájemcům, v tomto smyslu tedy jejich zkoušky vnímáme jako veřejné, zároveň nabízí účast na veřejných akcích organizovaných nejen Piráty a často vystupuje veřejně. Pokud bude souhlasit se zveřejněním v kalendáři, tuto podmínku splní (do naplnění maximální kapacity prostoru, která by rovněž měla být stanovena).
- suplování sociálních služeb - jde o taneční kroužek s přesahem do oblastí jako je prevence kriminality, volnočasové aktivity pro mládež, vzdělávání a částečně i sociální služby. Děti, které kroužek navštěvují, chtějí především tancovat, účastnit se nějaké kolektivní aktivity a vystupovat. Co však nechtějí, je být klienty sociálních služeb (s individuálními plány a zakázkami). V tomto směru je tato činnost velmi inkluzivní, protože propojuje děti, jejichž rodiny se nacházejí v sociálně tíživé situaci a děti, které možná v některých životních etapách samy sociální služby využívají s těmi, které cílovou skupinou těchto služeb nejsou.

Odpovědná osoba:
Eva Nováková

Sjednocení hlasitosti:
Proběhne ve spolupráci s Davidem Drevňákem

Čas konání:
Jako ideální stabilní den se jeví sobota od 15 do 17
Pokud v konkrétním týdnu nebude sobota možná, lze po dohodě i v pracovní dny

Dobrovolníci (každý z nich počítá s účastí zhruba jedenkrát za měsíc):
Pondělí - pátek: Eva Nováková, Marta Kozdas, David Drevňák
Soboty: Eva Nováková, Tomáš Bouda, David Drevňák

Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 1500 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PKS Vys 2/2019 Taneční kroužek v JiPiCe

Příspěvek od Milan.Dadourek » 07 úno 2019, 08:43

Pokud si to vezme na hrb konkrétní odpovědná osoba, jak dokument předpokládá, tak bych byl momentálně pro. Uvidí se, jak se budou pravidla dodržovat a jaké budou reakce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvek:
Michaela.Vodova
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocné omezujte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Zamčeno

Zpět na „Krajské předsednictvo Vysočina“