Nominace Ivana Mužíka do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporuji kandidaturu Ivana Mužíka do dovolby do RV.

ANO
25
66%
NE
7
18%
Zdržuji se
6
16%
 
Celkem hlasujících: 38 - Celkem hlasů: 38

Ivan.Muzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 150
Registrován: 28 říj 2017, 19:37
Profese: ekonom
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 258 poděkování

Nominace Ivana Mužíka do RV

Příspěvek od Ivan.Muzik »

Milá Pirátko, milý Piráte chtěl bych Tě požádat o podporu mé nominace do RV.

Jsem od předloňského podzimu řadovým pirátem na Vysočině v MS Třebíčsko. Kromě výpomoci na pirátských akcích (úklidy, vyosko, CFka) nemám zatím žádné zásluhy o naši pirátskou věc a to chci napravit prací v RVčku.
moje PROČ
Pirátství mě oslovilo jako férový a efektivní styl politiky, styl, který je na naší politické scéně jako střih z jiného světa,
Pirátství je pro mě v neposlední řadě také o přátelství, kde nerozhoduje jestli máš Ph.D. nebo se živíš rukama, ale všichni spolu táhneme za jeden pirátský provaz,
Pirátská strana je pro mě krásná tím, že to není 'strana', ale Falkvingeovo hejno svobodných a svobodomyslných Pirátek a Pirátů.
moje JAK
Chci ctít pirátský princip silných kořenů a to tak, že o alternativách budu předem diskutovat, v našem místním/krajském sdružení a pak taky ještě na RV; diskuse ve virtuálním prostoru fóra je sice dobrým pomocníkem naší pirátské demokracii, ale diskuse na živo je při tvarování cílovaného řešení mnohem účinnější a nenahraditelná - nejen proto, že diskusí se otupí názorové hrany a z finálního hlasování pak odejde méně poražených.
moje CO
Pirátské hejno potřebuje (opět Falkving) pevnou kostru, lešení, oporu, bezchybně fungující (placený) administrativní a správní stranický aparát, kde budou jasně dané kompetence, ale i zodpovědnosti. O věrohodnosti našeho programu stran řízení státu nejlíp přesvědčíme příkladem jak bezchybně fungují naše stranické instituce, IT systémy, to zmíněné lešení. V zákulisí přípravy CFka se ukázalo, že ne všechno je dokonalé, že máme co vylepšovat.
Potřebujeme  také kvalitní vnitřní předpisy, takové co budou srozumitelné nejen na kapitánském můstku, ale snadno je bude interpretovat i pirátský plavčík a i když pregnantně formulované, pořád zůstanou 'pirátské' ; třeba 'Prohlášení o osobní integritě' (viewtopic.php?f=248&t=45635) je o tom, jak by to asi být nemělo  :? .
Dost věcí se nám daří, preference rostou, ale naše hejno skoro neroste. Tohle bych chtěl taky řešit, vyměňovat si vzájemně 'příklady dobré praxe'.
V neposlední řadě si přeji, abychom zůstali tou pocitově mladou, dynamickou, jangovou stranou … nebo spíš partou nadšenců s hlavama plnýma ideálů!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Muzik za příspěvky (celkem 8):
Roman.Pasek, Dalibor.Zahora, Vaclav.Fortik, Jana.Skopalikova, Isa, Eva.Novakova, Roman.Semik, anonym19005
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Mužíka do RV

Příspěvek od Marek.Necada »

Oznámení moderátora:
Dovolil jsem si doplnit chybějící anketu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 7):
Roman.Pasek, Karel.Nejedlik, Vojtech.Pikal, Eva.Novakova, Michaela.Vodova, anonym19005, Ivan.Muzik
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1738
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Mužíka do RV

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Jsem rád, že se Ivan uchází o pozici v RV. Dokáže dávat důležitou zpětnou vazbu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 5):
Roman.Pasek, Eva.Novakova, Michaela.Vodova, anonym19005, Hana.Hajnova

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
anonym19005
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 55
Registrován: 14 dub 2018, 09:12
Profese: předsedkyně spolku
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou - Popovice
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Mužíka do RV

Příspěvek od anonym19005 »

Jsem moc ráda za nominaci Ivana, protože je to skvělý a férový člověk s širokým rozhledem, a s jeho názory se ztotožňuji už od začátku. Vše, co dělá, dělá s rozumem, má dobré nápady a pozná slabá místa, která je potřeba vylepšit. Instinktivně pozná, co straně prospívá a co naopak škodí. Drží slovo a stojí si za svými názory. Pro mne je to jasná volba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym19005 za příspěvky (celkem 3):
Roman.Pasek, Eva.Novakova, Hana.Hajnova
Život je nepřetržitá řada průserů, nepravidelně po sobě jdoucích...
Ivan.Muzik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 150
Registrován: 28 říj 2017, 19:37
Profese: ekonom
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 258 poděkování

Proč se ucházím o místo v RV, kde vidím prostor pro uplatnění

Příspěvek od Ivan.Muzik »

V kterých oblastech (podle § 9 OŘ) bych se chtěl zejména uplatnit:

odst. b) schvalování programových a ideových dokumentů,
Naše programové priority nejsou veřejnosti dostatečně známé; mladí voliči nás nezřídka volí ve snaze odlišit se, případně i jen z recese a i střední třída (jako potenciální voliči Pirátů) má o nás zkreslené představy (‚huliči‘, ‚vítači‘, ‚ujetí ajťáci‘). Proto zejména u hraničních témat je třeba jednoznačně vymezit pozice. Naši zastupitelé se angažují i v sociální oblasti, tu však v programových prioritách neřešíme. Ivan Bartoš na otázku, jaké jsou cíle pirátského hnutí, řekl: „Vzdělaná, informovaná a digitálně propojená společnost, která respektuje a umožňuje naplňovat individuální potřeby svých občanů a je ochotna solidárně podpořit i ty, na které se zrovna štěstí neusmívá. Tak to mám já.“ A mohli bychom to mít obdobně v programu všichni.

odst. c) vydávání vnitřních předpisů ...
Pirátské předpisy musí být na první čtení pirátské, to znamená, že nesmí odradit zájemce o členství komplikovaností nebo použitím politicky korektních klišé, musí být srozumitelné a bez právního výkladu aplikovatelné na všech úrovních. A rozhodně by neměly navozovat atmosféru kádrování zájemců o pirátství (!).

odst. d) schvalování strategických finančních rozhodnutí ...
Prostředky musíme alokovat do těch oblastí a aktivit, kde budou pro stranu a pirátstvo největším přínosem.
Za klíčové považuji kvalitní fungování stranického aparátu. Pracovat na doraz jen na bázi nadšení nelze dlouhodobě, intenzívní pracovní zápřah v systematizovaných pirátských pozicích musí být oceněn na úrovni tržní mzdy.
Naopak u PaRo projektů nastavení procesu hodnocení neodpovídalo našim prioritám ohledně průhledného a průkazného hospodaření s prostředky (které jinak vyžadujeme u veřejných rozpočtů) a výstupy tak v některých případech uspokojivě nezhodnocovaly vložené prostředky.
Podobná situace byla i u výdajů na některé senátní kampaně; prostředky byly vypláceny bez důsledné vazby na dodržení žádoucí podoby kampaně.

odst. g) příprava zpráv, návrhů a podkladů pro celostátní fórum,
Celostátní fórum by mimo jiné mělo být prezentací našich úspěchů a mělo by tudíž být včas perfektně procesně připravené s minimem improvizace; že letošní fórum nakonec vyznělo dobře, bylo z velké části jen zásluhou pořádajícího KS a zejména jeho koordinátorky.

Nejde však jen o názor ke zmíněným tématům, s přípravou předpisů při zavádění nových agend a se psaním výročních zpráv mám bohaté zkušenosti ze svého dřívějšího pracovního působení.

Tvoje podpora pro mě bude závazkem odvádět v RV práci, která vynese naši pirátskou stranu na špici stranického pelotonu – nejen ve volebních výsledcích, ale i v oblíbenosti vůbec!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Muzik za příspěvky (celkem 6):
Lenka.Kozlova, Eva.Novakova, Roman.Pasek, Petr.Lysek, anonym19005, Michaela.Vodova
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“