Debata k Léčení bazénovou dezinfekcí

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Zamčeno
VlasttimilaSpa
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 30
Registrován: 06 pro 2018, 08:54
Profese: biolog,parasitolog, pedagog volného času
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 24 poděkování

Re: Debata k Léčení bazénovou dezinfekcí

Příspěvek od VlasttimilaSpa »

Petr.Vileta píše: 22 led 2019, 00:57
Pavel.Moravec píše: 21 led 2019, 20:41 Ehm..

Členka Pirátů chtěla léčit roční dítě bazénovou dezinfekcí. Pít to může jen debil, říká šéf lékařské komory

Členka republikového výboru Pirátů na sociálních sítích vystupuje jako zastánkyně takzvané alternativní léčby, kterou podle svých slov sama užívá. Při léčbě se využívá například bazénová chemie. Lékaři ji považují v lepším případě za šarlatánství.

https://denikn.cz/57644/clenka-piratu-c ... ke-komory/

Vážně chce člen RVčka dávat dětem CDS, chemii do bazénů? Či podobné svinstvo? A používá ten orgán mezi ušima? :roll:
Orgán mezi ušima byl již zřejmě zcela vydezinfikován. :roll:
Dr. Andreas Kalcker at AutismOne 2014 - Successful Treatment of Autism
113 809 zhlédnutí
https://youtu.be/rj5XjATNHuw
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Debata k Léčení bazénovou dezinfekcí

Příspěvek od Petr.Vileta »

VlasttimilaSpa píše: 29 led 2019, 16:24
Petr.Vileta píše: 22 led 2019, 00:57 Orgán mezi ušima byl již zřejmě zcela vydezinfikován. :roll:
Dr. Andreas Kalcker at AutismOne 2014 - Successful Treatment of Autism
113 809 zhlédnutí
https://youtu.be/rj5XjATNHuw
Já nerozumět ingliš.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ondrej.Kalis
Člen KS Praha
Příspěvky: 1690
Registrován: 26 říj 2017, 09:26
Profese: dopravní inženýr
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 3142 poděkování
Dostal poděkování: 1913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Debata k Léčení bazénovou dezinfekcí

Příspěvek od Ondrej.Kalis »

Antonino píše: 29 led 2019, 15:24 3) A já myslím, že evidentně na individuální úrovni mnohokrát ano. Bylo odsouzena jako blbec a škůdce strany a byla zpochybněna její způsobilost být v RV.
Přeci jen mi to nedá. Promiň, ale vyjádřit o někom svůj názor není totéž jako odsouzení. Bohužel v dnešní době je strašně často v určitých kruzích snaha dávat rovnítko mezi vyjádřením kritického názoru a odsouzením. Podle mě je důležité vždy zdůrazňovat, že to jsou dvě zcela odlišné věci. Je správné říct svůj názor, že si myslím, že Andrej Babiš je zločinec a patří do kriminálu, i přesto, že nejsem a nemám být oprávněn ho tam poslat. Ale pokud bych se měl rozhodovat, zda s ním třeba jít do vlády, tak nikdy, protože podle mě je to zločinec.

Soudit příslušnou členku RV, jak už bylo řečeno, mají právo pouze členové z Karlovarského kraje. Já nejsem OFFTOPIC(zatím) ani člen, natož z KV kraje, proto se může jednat pouze o můj osobní názor. ;)

Vedoucí KET doprava Středočeský kraj. Místopředseda KET doprava Praha.

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2445
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3488 poděkování

Re: Debata k Léčení bazénovou dezinfekcí

Příspěvek od Antonino.Milicia »

ondrej.kalis píše: 29 led 2019, 16:34
Antonino píše: 29 led 2019, 15:24 3) A já myslím, že evidentně na individuální úrovni mnohokrát ano. Bylo odsouzena jako blbec a škůdce strany a byla zpochybněna její způsobilost být v RV.
Přeci jen mi to nedá. Promiň, ale vyjádřit o někom svůj názor není totéž jako odsouzení. Bohužel v dnešní době je strašně často v určitých kruzích snaha dávat rovnítko mezi vyjádřením kritického názoru a odsouzením. Podle mě je důležité vždy zdůrazňovat, že to jsou dvě zcela odlišné věci. Je správné říct svůj názor, že si myslím, že Andrej Babiš je zločinec a patří do kriminálu, i přesto, že nejsem a nemám být oprávněn ho tam poslat. Ale pokud bych se měl rozhodovat, zda s ním třeba jít do vlády, tak nikdy, protože podle mě je to zločinec.

Soudit příslušnou členku RV, jak už bylo řečeno, mají právo pouze členové z Karlovarského kraje. Já nejsem OFFTOPIC(zatím) ani člen, natož z KV kraje, proto se může jednat pouze o můj osobní názor. ;)
Hmm, slovo "soudit" a "odsoudit" není vyhrazeno jen soudům či orgánům, stejně jako není nutno každou věc vztahovat na sebe. Fakt se mi nechce tady vykopírovávat ty haty (výslovně nepíšu Tvé haty).

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Debata k Léčení bazénovou dezinfekcí

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Bylo odsouzena jako blbec a škůdce strany a byla zpochybněna její způsobilost být v RV.
OFFTOPICNecituju adresně, jak bylo přáno...
Já jsem se třeba účastnil té zřejmě největší debaty na fb (skupina Piráti v médiích) a ze začátku i tady a nezaznamenal jsem, nějaké masivní označování za blbce nebo škůdce strany (můžu se mýlit). Za to zpochybnění si může imho z části sama tím že se k tomu absolutně nikde (?) nevyjádřila. Nebo tak to vnímám aspoň já, protože pro mě je nějaký rámování a kontext důležitý. A ten nemám.

Celkově mi přijde, že v tý debatě si většina lidí nějaký kontext domýšlí. Takže jedni jí brání ve stylu, že se tady pořádá hon na někoho, kdo jen ve stavu velkých zdravotních problémů zkoumal všechny možnosti a vůbec nespekuloval nad podáním dítěti; a vůbec člen RV si může dělat, co chce. A druzí ji zaškatulkovali jako někoho, kdo uvěří každé kravině, v klidu by podávala bazénovou dezinfekci dítěti atd a člen RV se musí vždy držet v linii strany. Že se tak debata vvyvinula je ale imho dané hlavně tou absencí uceleného vyjádření.

Pro mě je třeba perfektně přijatelné, pokud někdo (zvláště ve stavu nějakých problémů) hledá i jiná řešení, uvažuje nad alternativami a přistupuje k nim dostatečně skepticky. Naopak je pro mě nepřijatelné pokud někdo na beton věří tomu, že bazénová dezifenkce (mediální zkratka, vím) léčí, podával by to s klidem dítěti, myslí si, že vyzrál skrz random skupinu na FB na znalosti všech lékařů a kdyby nedejbože z titulu své fce řešil něco, co souvisí se zdravotnictvím, tak by se tímto svým názorem i řídil. To sorry, ale to je pro mě prostě nepřijatelný a mám obavu, čemu všemu je schopen člověk uvěřit a jak snadno je manipulovatelný s ohledem na jiné věci, které z titulu fce řeší.
To snad i jako nečlen kvk říct můžu.
Přítomný kraj ji evidentně neodvolá, mediálně to vyšumělo, tak asi je zbytečný to dál řešit. Ale ta ochota některých lidí bránit někoho s ohledem na to, že je to 'zasloužiý člen' a 'znám jí dobře' (což oboje v diskuzích padalo) mě nepotěšila. Stejně jako ta představa, že v RV může sedět kdokoli s jakýmikoli názory a nikdo na to nesmí nic říct.OFFTOPIC(prosím brát jako celek, ta první část samostatně samozřejmě platí)

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Rakinroul
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Debata k Léčení bazénovou dezinfekcí

Příspěvek od Rakinroul »

Antonio.
Já tedy nechci být apriori hnusný, ale asi budu.

Mluvit o tom že mi jeden doktor/ka řekla kdo by platil nějaký výzkum, a na základě toho dělat nějaká závěry jak to funguje ...
Vy máte vzdělání, vážně ? V nějakém humanitním oboru ??

Alkohol je taky jed. No tak to je revoluční informace. Jaký je v tom rozdíl ?
Asi ten že nikdo netvrdí že to není jed ???

Co jste to psal, že žijeme ve světě zaslepenosti, ignorace a korupce ?
Popravdě když čtu Vaše názory tak věřím že v ty v tom, minimálně psychicky žijete.
Je mi to upřímně líto, já v tom světě nežiji. A především ho kolem sebe nevytvářím.
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2445
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3488 poděkování

Re: Debata k Léčení bazénovou dezinfekcí

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Lukas.Hejduk píše: 29 led 2019, 16:54
V podstatě souhlasím (s výjimkou té spekulace ve třetím odstavci). Jinak, můj osobní názor na tu věc je neutrální. Je mi to úplně jedno, považuji to za nepodstatné téma a z komára se udělal velbloud. Hájil jsem formální/procesní/systémový a pohled na tu problematiku a lidský pohled na člověka s nějakou úrovni poznání. Reagoval jsem proto, že jsem tu diskusi nepovažoval za fér, ani vědecky korektní (pokud tedy na to půjdeme přes epistemologii a ne jen povrchně před verifikační důkazy). Asi jsem čekal více pochopení, ale nejsem Pirát a možná neumím procítit tu míru kolektivního vědomí a studu za kontroverzní názory.

Nicméně za cenou považuji tu diskusi, že se otevřelo takové dilema (soukromý/stranický) do budoucna a stojí za to si z toho odnést nějaké poučení a třeba také pravidla, co se může či nemůže. Možná to povede k autocenzuře, ale to asi nechcete slyšet.

Rovněž souhlasím s názorem, že by opravdu měla reagovat hlavně dotyčná.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 443
Registrován: 27 dub 2009, 18:10
Profese: webař
Bydliště: City 17
Dal poděkování: 739 poděkování
Dostal poděkování: 579 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Debata k Léčení bazénovou dezinfekcí

Příspěvek od Michal.Lupecka »

Antonino píše: 29 led 2019, 19:24
Nicméně za cenou považuji tu diskusi, že se otevřelo takové dilema (soukromý/stranický) do budoucna a stojí za to si z toho odnést nějaké poučení a třeba také pravidla, co se může či nemůže. Možná to povede k autocenzuře, ale to asi nechcete slyšet.
A nepodléhají už piráti autocenzuře? Protože já se třeba krotím v mnoha věcech.
Cestou do práce například chodím kolem zahradnictví a billboardu s Tomiem v nadživotní velikosti. Zahradnictví tam má větší jabloň a nejspíše proto že je u rušné cesty ty jablka nikdo nesbírá a leží tam shnilé na zemi. Pokaždé když jdu kolem tak si říkám ten by to chtěl… úplně to vybízí. Ale ne, když jsem ve straně bylo by to více než nevhodné, hlavně díky pevnému přesvědčení SPD že po nich piráti jdou. Tak tam jen procházím a opakuji si nesmíš házet jablka na pana Tomia, nesmíš házet jablka na pana Tomia.

Každopádně kdybych byl nestraník, tak je to něco úplně jiného.
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"
Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: Debata k Léčení bazénovou dezinfekcí

Příspěvek od Martin.Polak »

Ta autocenzura je samozřejmá věc. Neničit cizí placenou reklamu je otázka slušnosti a ne příslušnosti k nějaké straně.
Dotaz: Ve kterém vlákně se mohu psát kandidátů do RV, zda nepijí bělidlo? A jaký mají názor na tvar naší planety a na evoluci.
Tohle asi není to správné vlákno, ne?
viewtopic.php?f=477&t=45535&p=601873&hi ... or#p601873

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 537
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1443 poděkování
Dostal poděkování: 1324 poděkování

Re: Debata k Léčení bazénovou dezinfekcí

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Pánové, přiznejme si to, my ve skutečnosti nevíme jestli to funguje nebo nebo. Nemáme pro takové či makové tvrzení dostatečnou oporu. My pouze víme, že to nezapadá do našeho osobního paradigmatu. Veškeré předchozí i následující diskuse budou vždy jen souboji naší víry s vírou opačnou. A nezáleží kolik lidí či odborníků je na jedné či druhé straně.
Ano, nemůžeme se stoprocentní jistotou říct, že pití bazénové chemie nemá žádné pozitivní účinky. Můžeme ale se stoprocentní jistotou říct, že to neléčí 99,9 % nemocí, o kterých zastánci pití bazénové chemie tvrdí, že se tím dají vyléčit.

Co se týče Conterganu, tam byla mezera v chápání stereochemie. Látka, která se vyrobila v laboratorním měřítku a prošla všemi testy, byla totiž čistým enantiomerem, při průmyslové výrobě ale místo opticky čisté látky vznikal racemát, což nebylo tehdejším chemikům známo.
Nevím ale, proč by tohle měl být argument pro bazénovou chemii. Chemie chloru je prozkoumaná až až...
Zamčeno

Zpět na „Pirátské kauzy“