MF Olk-Ol 2/2019 Členská schůze 14. 2.

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
    • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 803
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Profese: Koordinátor
Bydliště: Olomouc (Moravská Třebová)
Dal poděkování: 623 poděkování
Dostal poděkování: 651 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MF Olk-Ol 2/2019 Členská schůze 14. 2.

Příspěvek od Milos.Zmeskal » 29 led 2019, 17:00

Ahoj,
Vyhlašuji schůzi MS Olomouc, která se uskuteční 14. 2. 2019 v 18:00 v Picolu (8. května 5). Ternín byl určen na základě ankety.

Piště podněty pro program schůze.

Událost zde:
https://www.facebook.com/events/2295522370729807/
Těším se na Vás.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Zmeskal za příspěvky (celkem 2):
Jan.Bednarik, Lucie.Spacilova
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

Winston Wolfe z Xolku
OFFTOPICmilos.zmeskal(avkrouzku)pirati.cz
77O ll3 65O
fb.com/milhauzz18

Uživatelský avatar
Zdenek.Zak
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 85
Registrován: 10 bře 2018, 17:48
Profese: vedoucí cykloprodejny
Dal poděkování: 176 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: MF Olk-Ol 2/2019 Členská schůze 14. 2.

Příspěvek od Zdenek.Zak » 31 led 2019, 21:24

Ahoj,

jako bod programu navrhuji report ze zasedání CF v Táboře a případně z nedělních workshopů pro lidi co se nemohli zúčastnit.
Já byl na třech, můžu o nich poreferovat + moje dojmy z CF.

1. Patrik Zandl - O důležitosti vnitrostranické komunikace
2. Martin Strnad - E-služby Děčín
3. Jiří Brůžek - Jak chápu pirátství

Kdo by se chtěl podívat doma tak odkaz na materiály k workshopům je zde: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Zak za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Nela.Chudova, Milos.Zmeskal, Hynek.Melichar

Uživatelský avatar
Hynek.Melichar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 127
Registrován: 24 led 2018, 11:13
Profese: odborný asistent na FF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Re: MF Olk-Ol 2/2019 Členská schůze 14. 2.

Příspěvek od Hynek.Melichar » 07 úno 2019, 14:42

Přidávám bod "Ukliďme Česko - jaro 2019 - soutěž projektů".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Melichar za příspěvek:
Lucie.Spacilova
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
člen Zastupitelstva města Olomouce
člen KMČ Olomouc - západ

Uživatelský avatar
Lucie.Spacilova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 74
Registrován: 16 kvě 2018, 16:55
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 169 poděkování
Dostal poděkování: 94 poděkování

Re: MF Olk-Ol 2/2019 Členská schůze 14. 2.

Příspěvek od Lucie.Spacilova » 11 úno 2019, 09:52

Zdravím,
já bych za sebe přidala do diskuze - Pozvánka do Bratislavy na Ustanovující schůzi občanského sdružení Piráti. Zdenka bod navrhuji také až do části programu Různé.
A za sebe bych ráda poprosila, aby se nově zavedlo nepsané pravidlo, že každý, kdo bude navrhovat nějaký bod, tak velmi střízlivě navrhne jak dlouho se mu chce věnovat. Načež navrhuji za sebe samostatný bod č.4 Podoba a průběh schůzí MS, který bych chtěla zařadit hned za bod Fungování, kompetence a organizace MS, protože mi přijde, že to takhle dobře navazuje.
A jelikož minule nebylo celé PMS, tak na program přímo i některé body z minula, program by tedy vypadal takto -

Program:

1. Kontrola úkolů z minula
2. Report zastupitelského klubu
3. Fungování, kompetence a organizace MS
4. Podoba a průběh schůzí MS (20 minut včetně diskuze)
5. "Ukliďme Česko - jaro 2019 - soutěž projektů"
6. Představení zájemců o členství
7. Přijímání nových členů
8. Různé
- Report ze zasedání CF v Táboře a případně z nedělních workshopů
- Pozvánka do Bratislavy na Ustanovující schůzi občanského sdružení Piráti (3 minuty předání informací, 12 minut diskuze)
Tajemství úspěchu v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme."
T.A.Edison

Uživatelský avatar
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 65
Registrován: 10 bře 2018, 12:28
Profese: Emeritní statutární zástupce, soudní zn.
Dal poděkování: 98 poděkování
Dostal poděkování: 91 poděkování

Re: MF Olk-Ol 2/2019 Členská schůze 14. 2.

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik » 12 úno 2019, 11:56

Ahoj,
omlouvám se, nepřijdu, máme KMČ č. 11
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Bednarik za příspěvek:
Lucie.Spacilova
2 + 2 = 5 ...při velmi vysokých hodnotách dvou

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1181
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1471 poděkování
Dostal poděkování: 1224 poděkování

Re: MF Olk-Ol 2/2019 Členská schůze 14. 2.

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 15 úno 2019, 15:57

HC zápis:
Zápis píše:Schůze MS Olomouc, 14. 2. 2019, Pirátské centrum Olomouc (začátek 18:13)

Přítomni: Miloš Zmeškal, Jan Bednařík, Patrik Jurenka, Jan Rakovský,Jakub Nepejchal, Hynek Melichar, Lucie Spáčilová, Daniel Halamíček, Silnější muž za stolkem z boku?, Zdeněk Žák (18:31), Jakub Knápek (18:54), Marek Valko, Antonín Štěpán (19:04).
Hosté: Nela Chudová, Pavla Vyroubalová, Ritter, Petr Kapounek (19:02)
Online: Antonín Štěpán

Zapsal: Marek Valko

Program:

1. Kontrola úkolů z minula
2. Report zastupitelského klubu
3. Fungování, kompetence a organizace MS
4. Podoba a průběh schůzí MS (20 minut včetně diskuze)
5. "Ukliďme Česko - jaro 2019 - soutěž projektů"
6. Představení zájemců o členství
7. Přijímání nových členů
8. Různé
- Report ze zasedání CF v Táboře a případně z nedělních workshopů
- Pozvánka do Bratislavy na Ustanovující schůzi občanského sdružení Piráti (3 minuty předání informací, 12 minut diskuze)

18:15 Program schválen.

18:16: 1. Kontrola úkolů z minula:
Miloš Zmeškal - migrace platformy pro mediální obsah. + Kalendář celostátních akcí pro vybrané - SPLNĚNO
Miloš - úkol trvá.
Nela - Školení (sociální sítě + instagram) - úkol trvá.
Miloš - Oslovení neaktivních členů (dlohodobě) - Úkol trvá.

18:20: 2. Report zastupitelského klubu

Ze ZK přítomen pouze Hynek.

Akciové společnosti, apod.

4. března schůze zastupitelského klubu

-Veolie (vodovody, kanalizace) - schůzka s erudovaným člověkem, odborná diskuze, zaujmutí stanoviska.

Problém není ve smlouvě, ale ve vodohospodářské společnosti (má hájit zájmy města ve vztahu k Veolii) - vede to Kosatík.

Obstrukce ze strany VHS, nekompletní údaje, nehájí zájmy města, město nemá kontrolu - tímto směrem chceme posouvat debatu.

-Krematorium - Bez řádného VB prodloužena smlouva stávajícímu provozovateli i přes dvě výhodnější nabídky (Šnevajs).

-Seriál reakcí na programové prohlášení městské koalice - postupně zveřejňováno. PP je abstraktní a obecné, žádné záruky, jenže cíle jsou ušlechtilé.

- Veřejná soutěž kulturních projektů (Andrea Hanáčková) - úspěch koalice

-DOTAZ: Protipovodňová opatření:

Schválení 4. etapy protipovodňových opatření (Šantovka - Holický les).


18:29: 3. Fungování, kompetence a organizace MS

Lucie: Volby + OVK (Patrik jako dobrovolník) - informativní schůzka nominantů do OVK.

Miloš: Potřebujeme seznam lidí a pravidelné schůzky pro naše nominanty.

Patrik: Není dostatek času, nemůže slíbit úplně 100%. Jakub nepejchal je PRO se účastnit s Patrikem.

Nela: Funguje formulář na přihlášení? - Lucie: ANO, v první řadě nám jde o členy Pirátů, až poté oslovit veřejnost. Druhá etapa - Doporučit lidi z okolí a nahlásit Milošovi. Třetí etapa - oslovit lidi z ulice.

Lucie: Informovaný zástupce v OVK by mohl zlepšit proces sčítání + by se mohly rozpustit staré struktury a tím znemožnit možnou manipulaci.

ZÁVĚR: Miloš - organizace schůze MS a OVK.


Jakub: Pochvala Hynkovi za založení chatu na facebooku pro předsednictvo.


Hynek - KMČ: Středa 20. února od 18:00 - Schůze všech zástupců KMČ v Olomouci.


18:38: 4. Podoba a průběh schůzí MS (20 minut včetně diskuze)

Lucie: Stanovení časového rámce pro dané téma, plánování délky příspěvku - cílem je svižnější tempo schůze.

Hynek: Nejde stanovit časovou dotaci na téma, spíše se kloní k časovému limitu pro dané téma od konkrétního člověka. - Nikdo není proti.

Jakub: Když někdo má své téma, ať v první řadě založí vlákno na fóru, aby ostatní měli čas si najít informace, apod.


Lucie: Dávání většího prostoru konkrétně při řešení úkolu.


18:41 5. "Ukliďme Česko - jaro 2019 - soutěž projektů" (vlákno na fóru)

Hynek: Vypsána soutěž projektů - není nutné zasahovat do činnosti KMČ tím, že bychom reagovali na nabídku zvelebení okolí.

Jakub: Využijme svůj aparát na tvorbu konkrétních projektů

Nela: Dávali jsme dotaci na úklid holického lesa. My jsme to ale měli minule zdarma s díky.

Lucie: Uvažovala o přihlášení svého projektu úklidu dětských hřišť, ale z výše uvedených příčin to neudělala.

Hynek: Vytipováváme lokality na úklid během akce. Mlýnský potok, Ušák... byly minule silně znečištěné, zapojíme KMČ.

Zohledníme PR hledisko.


Jakub: Zadá naší lokalitu do systému a přihláší MS do akce "Ukliďme Česko."


18:46: 6. Představení zájemců o členství

Patrik: Bude se soustředit na své členství v MS Šumperk.

Jakub: Je možnost hostování v MS Olomouc


18:47 7. Různé

Zdeněk Žák: Report z celostátního fóra v Táboře - dojmy + diskuze

Diskuze nad systémem volby, kvalitě kandidátů, dojmy z fóra.

Nela: 19.3. Je možnost účastnit se sexkurze do Sněmovny, Senátu, Hradu. Přihlášení na fóru.


Zdeněk: Logo a návrhy.

Hlasování: Prodloužení deadlinu o týden do čtvrtka 21. 2. - SCHVÁLENO 7 HLASY.

Marek Valko - vytvoření ankety na fóru.


Miloš Zmeškal: Premium na Pornhub zdarma, jen dnes.

Miloš: Rozjeli jsme akci "na víno s poslancem."

- Inspirace v Moravskoslezském kraji - probíhají setkání na pivo, víno, snídani, apod. - širší možnost zapojení veřejnosti.

- Lidé chtějí více neformální prostředí, např. hospoda.

- Na pivo s Piráty: Požadavek na člověka, který se toho ujme. Přišlo by více lidí.

Nela: Souhlasí, dělá podobnou akci s Vojtou - Na víno s poslancem.

Nela: Soustředit se na sídlištní hospody - NÁVRH: DOGA (studentská hospoda).

ZDENĚK SE PŘIHLÁSIL JAKO GARANT TÉTO AKCE


Lucie: Vyosení - Chceme udělat tento projekt, diskuze nad financováním.

Miloš: Patnáctka je nám nakloněna, možnost vystoupení interpretů. Diskuze nad možnou lokalitou, kde by se dalo pořádat.

Hynek: V Brně pořádají akci, kdy zavřou nejrušnější ulici na Minské - Inspirace?

Dále diskuze nad termínem - v Olomouci musíme brát v potaz pobyt studentů ve městě.

Jakub Knápek: Návrh na Poděbrady jako místo konání Vyosení. Zdeněk Žák má kontakt na lidi z Poděbrad.


Všeobecná diskuze nad možností proplatit cestu a hotel pro Ninu Špitálníkovou (proběhnuvší akce). - Návrh Dana Halamíčka.

- Konsenzuálně se dohodlo

- Lucie: Návrh na vytvoření kasičky pro dobrovolné dary příchozích na veřejnou akci. - Máme klobouk, vázu, apod.


19:50: Schůze ukončena.


Příští schůze MS Olomouc proběhne 28. 2. od 18:00 v Picolo - Pirátské centrum.
EDIT: upraveni přítomní (Doplněn Marek Valko), hosté (Petr Kapounek OFFTOPICnepřestoupil přeřazen do hostů) a doplněn Tonda do on-line. Tyto změny provedeny též v PADu
...Karotka. „Jsem dobrovolník!” „A do prdele...” prohlásil strážný. (Stráže, stráže!, Terry Pratchett)
1. místopředseda MS Olomouc, člen Sociální komise RMO, člen KMČ Nová Ulice
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19756
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 25733 poděkování
Dostal poděkování: 18656 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Ol 2/2019 Členská schůze 14. 2.

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 15 úno 2019, 16:33

Prosím o přesun Petra Kapounka do Hostů, pokud tedy nepřestoupil do Olomouce.
Zaráží mě, že zápis provedl Marek Valko který není v přítomných... :D

A záměry se mají hergot schvalovat předem a ne na schůzi KF. Kdo je hospodář?
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1181
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1471 poděkování
Dostal poděkování: 1224 poděkování

Re: MF Olk-Ol 2/2019 Členská schůze 14. 2.

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 15 úno 2019, 17:53

Kde tam vidíš schvalování záměru?
...Karotka. „Jsem dobrovolník!” „A do prdele...” prohlásil strážný. (Stráže, stráže!, Terry Pratchett)
1. místopředseda MS Olomouc, člen Sociální komise RMO, člen KMČ Nová Ulice
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 19756
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 25733 poděkování
Dostal poděkování: 18656 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Ol 2/2019 Členská schůze 14. 2.

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 15 úno 2019, 19:54

Proplacení cesťáku a hotelu pro Ninu.
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Uživatelský avatar
Antonin.Stepan
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 205
Registrován: 06 úno 2018, 23:33
Profese: muzikant,pedagog
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 140 poděkování

Re: MF Olk-Ol 2/2019 Členská schůze 14. 2.

Příspěvek od Antonin.Stepan » 15 úno 2019, 20:16

Já byl on line od 3 bodu. Nic se proplácet nebude. Byl to návrh Halamíčka kde se po diskuzi domluvilo, že ne. Kde není záměr není co platit :D
Ale jak jsem říkal na schůzi... Nina se nám ozvala sama, že by tu přednášku udělala + jsem se jí na toto přímo zeptal a nic nechce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Stepan za příspěvek:
Jakub.Nepejchal
OFFTOPICTel : 733147625

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Olomouc“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů