Klausův zákon za svobodu projevu na facebooku

Moderátor: Resortni tym Kultura

Odpovědět
Karel666
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: Mám
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 205 poděkování

Re: Klausův zákon za svobodu projevu na facebooku

Příspěvek od Karel666 » 29 led 2019, 07:31

Lukas.Hejduk píše:
28 led 2019, 13:22
No a on někdo blokoval někoho pro jeho názory na Trumpa nebo Zemana?
[/quote]
Já psal blokuje nebo jsi mi to posdsunul ty? Já zaznamenal, že obě strany na sebe kříčeli něco fakenews a to jsem ti i napsal...

Otázka zněla jasně, jak poznáš co je a co není za hranou? dosud existoval soud, který řekl co je a co není pomluva, kde jsi měl možnost se bránit nebo podávat žalobu. Nově toto určuje soukromá firma a ty mi říkáš, že v tom není problém a to může být, pokud existuje jednoduchý návod jak poznat co je a co není za hranou jak urážek tak fakenews a já se ptám jaký ten návod existuje, že něco co dosud dělal soud a řešili zákony můžeme zrušit a nechat to na regulaci soukromé firmě a že soukromá firma nemusí být kontrolívána že neporušuje sama zákon...

Takže místo podsouvání toho co jsem nenapsal, mi odpověz jednoiduše jaký je ten návod jak poznat co je za hranou a co se změnilo, že třeba pomluvu už nemusí řešit soud a může bez kontroili soukromá firma?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel666 za příspěvek:
Ales.Sura

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14629 poděkování
Dostal poděkování: 2687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 29 led 2019, 08:34

Za mě jenn kkrátce.Klausův zákon je stejně špatný,jako všechny ostatní,co tu máme. Doufám,že projde. Třeba lidi dostane ze sítí zpět do hospody.
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: webař
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 161 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Lupecka » 29 led 2019, 09:41

Ales.Sura píše:
29 led 2019, 00:38
Právo ptát se má každý. Ale od Piráta bych očekával, že je schopen si informace dohledat - když už to požadujeme po občanech. Uvedl jsem jeden příklad za všechny. Článků na toto téma je ovšem nespočet.
Nicméně výše uvedený komentář je čirý alibismus! Můžu sem dát jakýkoliv odkaz a ty můžeš argumentovat stejně - tj. nevíme kdo to smazal, nemáme důkazy, nevíme jestli šlo o politické stránky, atd. To, že proběhla masivní čistka jasně řekl samotný Facebook. Seznam odstraněných skupin a účtů není znám. Toliko k transparenci, kterou i Piráti dlouhodobě propagují. Mohl bych to obrátit a zeptat se jestli má Facebook nebo někdo jiný důkazy, že nešlo o politické stránky a že nešlo o politickou cenzuru. Ono by to ale stejně znělo dost nevěrohodně. Už dlouho se totiž mluví jakou roli sehráli sociální sítě v případě zvolení Trumpa prezidentem. Že tu byla ruská propaganda, která mu pomohla k tomuto postu, atd. Nechci tu řešit jestli je to pravda nebo ne (to by byla zase jiná, hodně dlouhá, diskuze), ale faktem je, že jsou probíhají snahy tomu zabránit - čti cenzura (viz. můj sdílený odkaz). A tím pádem se jednoznačně jedná o politickou cenzuru, protože se prostě mažou jiné než prosystémové názory. Prozápadní propaganda ukazuje prstem na provýchodní propagandu. Klasický případ - Zloděj křičí: "Chyťte zloděje!"
Není tohle případ dezinformační logiky? Je to pravda a důkazy pro své tvrzení dodávat nemusím, vy mi dokažte že to tak není! A najděte si to na Googlu.
A pochybnosti všechny bezdůvodně zamítám protože to by přece rozbíjelo moji hypotézu tak logicky neplatí.

Je zajímavé jak někdo může použít spojení kritické myšlení a zároveň vytvořit takový argumentační faul.
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"

Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 736 poděkování
Dostal poděkování: 722 poděkování

Příspěvek od Ivor.Kollar » 29 led 2019, 10:58

Lukas.Hejduk píše:
28 led 2019, 12:46
Existují vůbec nějaké důkazy, že třeba ten Facebook maže slušné standardní příspěvky, které 'nejsou v hrubém rozporu s dobrými mravy'? (stejná citace jako v odůvodnění zákona)

Mě třeba moc nepobuřuje, že facebook smaže příspěvky typu 'muslimové/migranti jsou hnusný opice a měli by se vystřílet'. Ale možná jsem jen úzkoprsej cenzurichtivej fašista ¯\_(ツ)_/¯
Ak sa spravne pametam, tak napriklad @Michael.xChaos.Polak rad spomina ze mu svojho casu celkom zrusili ucet:)

Ale inak je samozrejme zakon blbost, skor je potrebne znova a znova vysvetlovat, ze prechodom na platformu sukromnej spolocnosti sa clovek vzdava prav, ktore ma vo verejnom priestore. A trvat na pouzivani otvorenych standardov a technicky neutralnych rieseni pre komunikaciu, kde k podobnym svojvolnym excesom dochadzat nemoze.

Jan.Prokop
Člen KS Středočeský kraj
Profese: ITak
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 582 poděkování

Příspěvek od Jan.Prokop » 29 led 2019, 11:29

Celkem by mě zajímalo, jak je to s tím geografickým porušování práva v internetovém věku, jestli pokud uživateli VKLM to smaže na serverech ve Švédsku zaměstnanec Shankar Shaah v Indii, na příkaz manažera Johna Smitha v UK, který se řídí podle vnitřních předpisů, který napsal Mark Zuckenberg v USA. Kde se ten "trestný čin" stal a kdo ho udělal?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvek:
Robert.Magni

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17645 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 29 led 2019, 11:39

Jan.Prokop píše:
29 led 2019, 11:29
Celkem by mě zajímalo, jak je to s tím geografickým porušování práva v internetovém věku, jestli pokud uživateli VKLM to smaže na serverech ve Švédsku zaměstnanec Shankar Shaah v Indii, na příkaz manažera Johna Smitha v UK, který se řídí podle vnitřních předpisů, který napsal Mark Zuckenberg v USA. Kde se ten "trestný čin" stal a kdo ho udělal?
Teď jsi uhodil hlavičkou o hřebíček, jak praví klasik.

Anebo z druhé strany - pokud by si např. Německo uzákonilo, že soc. sítě musejí (pod hrozbou tučné pokuty) mazat veškeré příspěvky, v nichž se objeví slovo Hitler, musel by správce FB smazat příspěvek australského uživatele obsahující slovo Hitler? Ten australský uživatel žádný australský zákon neporušil a německé zákony mu jsou ukradené.
Anebo se snad na internetové příspěvky vztahují zákony všech zemí světa současně?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Vit.Jurasek, Ales.Sura, Robert.Magni
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 134 poděkování

Příspěvek od pavel_sanda » 29 led 2019, 11:57

Primárně je chyba si myslet, že Klaus navrhl ten zákon proto, že si dělá nějaké naděje na jeho přijetí. Celé to je jen mediální divadlo, jehož cílem je přitáhnout si voliče, kterým facebook maže jejich rasistické a jiné nenávistné komentáře. To jen aby bylo jasno, o co je. A to je také to jediné, co by se o celé této kauze mělo do zblbnutí říkat.

Brát ten návrh jako takový vážně, je už první chyba, s ohledem na to, že ho zřejmě nebere vážně ani jeho předkladatel.
Naposledy upravil(a) pavel_sanda dne 29 led 2019, 11:58, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi pavel_sanda za příspěvek:
Robert.Magni

Carlomagno
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Projektant
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Příspěvek od Carlomagno » 29 led 2019, 11:57

Tito uživatelé poděkovali autorovi Carlomagno za příspěvek:
Robert.Magni

Marian_Kechlibar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Bloger, komentátor, jednomužné komando
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marian_Kechlibar » 29 led 2019, 12:03

Rád bych upozornil na jednu skutečnost. Facebook se chystá interně integrovat tři různé textové služby: Messenger, WhatsApp a Instagram.

https://www.bbc.com/news/technology-47001460

Tím vznikne opravdu gigantická textová služba, větší než běžní mobilní operátoři.

Ale mobilní operátoři musí plnit poměrně přísná zákonná pravidla, nemůžou vám třeba jen tak obstavit telefonní číslo s vágním zdůvodněním. Zde bylo zákonodárcům od počátku patrné, že dát operátorům volnou ruku by vedlo ke zneužívání moci.

Domnívám se, že dříve nebo později budou muset vzniknout taková pravidla i pro sociální sítě, vždyť dnes de facto hrají stejnou roli. Daleko víc mladých lidí komunikuje přes Messenger než SMSkami.

Tím nechci říci, že ten návrh VKml považuji za skvost, ona z něj mluví skutečnost, že mu svého času zablokovali účet. Ale ta diskuse je potřeba a redukovat ji na "je to soukromá firma a může si dělat, co chce" mi přijde nedostatečné. Tyhle firmy se pohybují na hraně telekomunikačních služeb a neměly by podléhat zásadně jinému zákonnému režimu, je to nekonzistentní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marian_Kechlibar za příspěvek:
Robert.Magni

Jan.Prokop
Člen KS Středočeský kraj
Profese: ITak
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 582 poděkování

Příspěvek od Jan.Prokop » 29 led 2019, 12:07

Marian_Kechlibar píše:
29 led 2019, 12:03
Ale mobilní operátoři musí plnit poměrně přísná zákonná pravidla, nemůžou vám třeba jen tak obstavit telefonní číslo s vágním zdůvodněním.
Pokud si zaplatíš číslo polského operátora a on ti to pokud porušíš polský zákon, to odstaví, tak s tím nic nenaděláš, to samý facebook.

Odpovědět

Zpět na „Svoboda projevu“