romský fotbalový turnaj v Pardubicích - podpora

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Jakou částku má krajské sdružení přispět na fotbalový turnaj ?

Anketa končí za 01 úno 2019, 17:52

1000 Kč
0
Žádná hlasování
1500 Kč
0
Žádná hlasování
2000 Kč
2
25%
2500 Kč
0
Žádná hlasování
3000 Kč
3
38%
3500 Kč
1
13%
4000 Kč
1
13%
4500 Kč
0
Žádná hlasování
5000 Kč
0
Žádná hlasování
5500 Kč
0
Žádná hlasování
6000 Kč
0
Žádná hlasování
na akci nepřispívat
1
13%
na akci nepřispívat, zařídím financování z veřejných zdrojů
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 8 - Celkem hlasů: 8

Stanislav.Dufek
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 57
Registrován: 24 zář 2018, 13:14
Profese: Technik, geoinformatik
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 133 poděkování
Dostal poděkování: 58 poděkování

Re: romský fotbalový turnaj v Pardubicích - podpora

Příspěvek od Stanislav.Dufek »

Myšlenka podpory nějakého turnaje se mi líbí, ale nelíbí se mi to, co již popsala Andrea. Ne drogám a rasismu je OK, ale představa, že se tak stane na čistě romském turnaji znehodnocuje zejména tu myšlenku anti rasismu. Komu tím řekneme, že rasismus je špatně? Těm romským klukům? Ti to snad vědí i bez nás. Kdyby to byl turnaj mužstev včetně většinové populace, tak by mi to smysl dávalo. Potkaji se kluci romští, žlutí, bílí, modří (víte jak to myslím), zahrajou fotbálek, dají klobásu a přirozenou cestou opadnou předsudky. Takovou formu bych podpořil. Ale podpora čistě romského turnaje deklarujicího boj proti rasismu, mi smysl nedává.
Uživatelský avatar
pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 137
Registrován: 19 črc 2018, 13:33
Profese: učitel
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 164 poděkování

Re: romský fotbalový turnaj v Pardubicích - podpora

Příspěvek od pavel_sanda »

Andrea.Linhartova píše: 28 led 2019, 15:46 Nerozporuju sponzorství romského turnaje, jde mi spíš o to, proč pouze romský? U nás se mohli Romové normálně zapojit do hry v SK. Problém byl, že nevydrželi důsledně chodit a trénovat. Pokud někdo postaví pouze romský tým OK. Má otázka směřovala spíš, podmínkou účasti v tomto turnaji je, že hrají proti sobě pouze Romské týmy? To je věcí další diskriminace.
Organizátoři chtějí pořádat romský turnaj a mají k tomu jistě své důvody. Diskriminace to určitě není. U nás třeba bývá mezinárodní fotbalový turnaj schizofreniků a také to není diskriminace lidí s jinou diagnózou. Také mi nepřijde vhodné, aby sponzor zasahoval do konceptu turnaje. Smysl sponzorství je v tom, že romské kluby mají mnohem větší problém se sháněním sponzorů než neromské, a i takto řečeno je to dost eufemismus.
Uživatelský avatar
pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 137
Registrován: 19 črc 2018, 13:33
Profese: učitel
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 164 poděkování

Re: romský fotbalový turnaj v Pardubicích - podpora

Příspěvek od pavel_sanda »

Stanislav Dufek píše: 29 led 2019, 08:21 Myšlenka podpory nějakého turnaje se mi líbí, ale nelíbí se mi to, co již popsala Andrea. Ne drogám a rasismu je OK, ale představa, že se tak stane na čistě romském turnaji znehodnocuje zejména tu myšlenku anti rasismu. Komu tím řekneme, že rasismus je špatně? Těm romským klukům? Ti to snad vědí i bez nás. Kdyby to byl turnaj mužstev včetně většinové populace, tak by mi to smysl dávalo. Potkaji se kluci romští, žlutí, bílí, modří (víte jak to myslím), zahrajou fotbálek, dají klobásu a přirozenou cestou opadnou předsudky. Takovou formu bych podpořil. Ale podpora čistě romského turnaje deklarujicího boj proti rasismu, mi smysl nedává.
Neznehodnocuje to myšlenku antirasismu. Myšlenku antirasismu je jistě třeba šířit i mezi Romy, resp. myšlenku, že stojí za to se rasismus postavit. Navíc jak by to asi vyznělo, kdyby to bylo jen proti drogám? No tak, že Romové mají jediný problém, a to drogy.
Jinak souhlasím, že i turnaje, kde hrajou lidé různých etnik, dávají smysl. Ale tento turnaj je romský a není důvod to nerespektovat.
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3481
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2644 poděkování
Dostal poděkování: 5102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: romský fotbalový turnaj v Pardubicích - podpora

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Stanislav Dufek píše: 29 led 2019, 08:21Potkaji se kluci romští, žlutí, bílí, modří (víte jak to myslím), zahrajou fotbálek, dají klobásu a přirozenou cestou opadnou předsudky. Takovou formu bych podpořil. Ale podpora čistě romského turnaje deklarujicího boj proti rasismu, mi smysl nedává.
take mam docela male pochopeni k podobnym segregacnim akcim. to je klasicky apartheid jihoafrickeho vzoru. rasizmus takovym zpusobem nepotlacime ani omylem, spis naopak :( jinak, z pohledu stranickeho PR too bude asi dobry. otazkou je co nasim primarnim cilem?

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3481
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2644 poděkování
Dostal poděkování: 5102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: romský fotbalový turnaj v Pardubicích - podpora

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

pavel_sanda píše: 29 led 2019, 10:07Smysl sponzorství je v tom, že romské kluby mají mnohem větší problém se sháněním sponzorů než neromské, a i takto řečeno je to dost eufemismus.
Tomu prestavam vubec rozumet. Existuji romske a neromske fotbalove kluby a my chceme tohle rozdeleni podporovat? Kdyz nejsem ani rom ani cech, tak do ktereho klubu bych se mel prihlasit? (nastesti to neni muj problem, protoze fotbal nehraju)

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: romský fotbalový turnaj v Pardubicích - podpora

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Obecně nejsem pro to, abychom podporovali nějaké aktivity jen pro to, že nám to přinese pozitivní ohlas v médiích nebo u veřejnosti, ale proto, že cítíme, že je to správné. Proto mě mrzí, jaký byl, nebo spíš nebyl ohlas na můj návrh na podoporu Svinčan. Zatím tu jen dost vaříme z vody, protože o turnaji nejsou (alespoň zde na fóru) podrobnější informace. Má je někdo? Možná bychom mohli dohady o tom, zda podpořit nebo ne, nechat až budeme mít víc informací. Jirko, máš je? Co je cílem, kdo budou účastníci, jaký bude rozsah akce, kdo přesně pořádá atd...
Marian_Kechlibar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 112
Registrován: 29 led 2019, 09:39
Profese: Bloger, komentátor, jednomužné komando
Bydliště: Červená skála 331, Husinec-Řež
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: romský fotbalový turnaj v Pardubicích - podpora

Příspěvek od Marian_Kechlibar »

Jen můj soukromý názor, nechci jej vydávat za zjevené moudro.

Vyrostl jsem v Ostravě. Součástí problémů mezi Romy a Gádži je i to, že žijí v paralelních společnostech a málokdy se stýkají. Docela velký úspěch měla "Vesnička soužití" (https://ssi.charita.cz/vesnicka-souziti/) právě proto, že byla dobrovolně smíšená.

Sport je jedním z univerzálních jazyků lidstva, nedává mi moc smysl dělat oddělené soutěže podle etnického principu.
Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 374
Registrován: 08 bře 2018, 09:11
Profese: metodik EU
Bydliště: Chrast, Reinitzova 92
Dal poděkování: 543 poděkování
Dostal poděkování: 403 poděkování

Re: romský fotbalový turnaj v Pardubicích - podpora

Příspěvek od Andrea.Linhartova »

pavel_sanda píše: 29 led 2019, 10:07
Andrea.Linhartova píše: 28 led 2019, 15:46 Nerozporuju sponzorství romského turnaje, jde mi spíš o to, proč pouze romský? U nás se mohli Romové normálně zapojit do hry v SK. Problém byl, že nevydrželi důsledně chodit a trénovat. Pokud někdo postaví pouze romský tým OK. Má otázka směřovala spíš, podmínkou účasti v tomto turnaji je, že hrají proti sobě pouze Romské týmy? To je věcí další diskriminace.
Organizátoři chtějí pořádat romský turnaj a mají k tomu jistě své důvody. Diskriminace to určitě není. U nás třeba bývá mezinárodní fotbalový turnaj schizofreniků a také to není diskriminace lidí s jinou diagnózou. Také mi nepřijde vhodné, aby sponzor zasahoval do konceptu turnaje. Smysl sponzorství je v tom, že romské kluby mají mnohem větší problém se sháněním sponzorů než neromské, a i takto řečeno je to dost eufemismus.
Nesouhlasím, je to diskriminace a prostě podporovat něco, co víc prohlubuje rozdíly mezi lidmi mi přijde špatné. Položila jsem otázky, které bych chtěla osvětlit. Zároveň souhlasím s Ondrou, že je třeba více informací. Nemyslím, že když položím otázku, zasahuji tím do konceptu turnaje. To je opravdu směšné. Jirko, hodilo by se fakt bližší info. Díky
Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. — Mahátma Gándhí
Uživatelský avatar
pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 137
Registrován: 19 črc 2018, 13:33
Profese: učitel
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 164 poděkování

Re: romský fotbalový turnaj v Pardubicích - podpora

Příspěvek od pavel_sanda »

Andrea.Linhartova píše: 29 led 2019, 10:43 Nesouhlasím, je to diskriminace a prostě podporovat něco, co víc prohlubuje rozdíly mezi lidmi mi přijde špatné. Položila jsem otázky, které bych chtěla osvětlit. Zároveň souhlasím s Ondrou, že je třeba více informací. Nemyslím, že když položím otázku, zasahuji tím do konceptu turnaje. To je opravdu směšné. Jirko, hodilo by se fakt bližší info. Díky
Já primárně nevidím to, že turnaj prohluboval rozdíly. Dále si samozřejmě nemyslím, že by položení otázky zasahuje do konceptu turnaje, ale případný požadavek na organizátory, aby změnili ten koncept by už takovým zásahem byl. Tak to bylo míněno.
Uživatelský avatar
pavel_sanda
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 137
Registrován: 19 črc 2018, 13:33
Profese: učitel
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 164 poděkování

Re: romský fotbalový turnaj v Pardubicích - podpora

Příspěvek od pavel_sanda »

Andrej.Ramaseuski píše: 29 led 2019, 10:25
pavel_sanda píše: 29 led 2019, 10:07Smysl sponzorství je v tom, že romské kluby mají mnohem větší problém se sháněním sponzorů než neromské, a i takto řečeno je to dost eufemismus.
Tomu prestavam vubec rozumet. Existuji romske a neromske fotbalove kluby a my chceme tohle rozdeleni podporovat? Kdyz nejsem ani rom ani cech, tak do ktereho klubu bych se mel prihlasit? (nastesti to neni muj problem, protoze fotbal nehraju)
Je to prosté. V některých městech se Romové v rámci společenských aktivit své komunity rozhodli založit fotbalové kluby. Proto existují romské fotbalové kluby. Žádný jiný důvod to nemá. Jelikož jde o party kamarádů, hrají v některých těchto klubech i neromové. Mimochodem na turnaji, který pořádá náš romský klub hraje pravidelně tým Čečenců a v posledním ročníku hrál i tým Vietnamců. Nepraktikuje se tam žádná nenávist vůči nikomu. Ten stejný romský klub hraje i regulérní soutěž, kde se utkává s běžnými kluby, jeho nejlepší hráči přecházejí do jiných kvalitnějších klubů a naopak přicházejí tam romští hráči třeba na sklonku své fotbalové kariéry. Ti kluci se díky fotbalu znají nejen s dalšími Romy, co hrají fotbal, ale také s "bílými" kluky, co hrají fotbal, a naopak to buduje kontakty a větší poznání se mezi lidmi různých etnik. Kdyby jim někdo řekl, že tím prohlubují rozdělení, tak by si mysleli, že spadl z Měsíce.
Odpovědět

Zpět na „Pardubický kraj“