Nominace Jana Lipavského do RV

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporujete nominaci Jana Lipavského do republikového výboru?

Ano
52
58%
Ne
34
38%
Zdržuji se
4
4%

Celkem hlasujících: 90 - Celkem hlasů: 90

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25711 poděkování
Dostal poděkování: 18635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Lipavského do RV

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 24 led 2019, 09:30

Mno, Honzo, nějaký částečný úvazek na IČO za cca 13 000 + odměny se vleze třeba do 180 000,-, takže ta hranice je trošku níž, asi.
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 1362 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 24 led 2019, 11:55

Vojtech.Pikal píše:
24 led 2019, 09:30
Mno, Honzo, nějaký částečný úvazek na IČO za cca 13 000 + odměny se vleze třeba do 180 000,-, takže ta hranice je trošku níž, asi.
Ano, také jsem napsal, že fulltime úvazek.

H.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2391 poděkování
Dostal poděkování: 2013 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 24 led 2019, 15:04

Jan.Lipavsky píše:
23 led 2019, 18:56
Petr.Tkadlec píše:
23 led 2019, 16:24
V čem dává smysl...
Za mě důvody:
  • Mám základní důvěru k vedoucím odborům a republikovému předsenictvu. Vedoucí odborů jsou navíc za své funkce placeni a nesou hmotnou odpovědnost.
  • RV se má soustředit na zásadní otázky a nebýt nutně průtokovým ohřívačem záměrů.
  • Schvalování v RV je někdy proces i na měsíc a komplikuje to a zdržuje realizaci řady projektů
  • Při úrovni naší transparenci si nikdo šmelinu stejně nikdo nedovolí.
  • Vzhledem k výši 200k pro RP stále ještě platí, že o každé nové fulltime pracovní pozici bude rozhodovat RV, tedy tato změna nemá dopad vlivu RV na personální strukturu strany. To bych považoval například za zásadní a k diskusi.
Nicméně bych se například nebránil tomu, aby RV dostávalo každý měsíc na vědomí report všech záměrů nad 100k. Je to celkem standardní postup, jak si udržet přehled o chodu organizace, ale nenarušovat jejích chod nadbytečným schvalováním.

H.
Promiň, ale právě si mi ukázal rétoriku ANO, ODS proč nezveřejňovat smlouvy...
Mám základní důvěru k vedoucím odborům a republikovému předsenictvu. Vedoucí odborů jsou navíc za své funkce placeni a nesou hmotnou odpovědnost.
Já nikomu nevěřím a raději je prověřuji. Než předsednictvům, tak věřím raději členům a rozhodně jim nebudu zasahovat do jejich práv o něčem rozhodovat. Každopádně nemám problém s tím, že by v případě potřeby měly mít právo své předsednictvo delegovat, aby opravdu mohlo tyto záměry schvalovat. (Členové fóra sami svým PKS zvýší limit).
RV se má soustředit na zásadní otázky a nebýt nutně průtokovým ohřívačem záměrů.
Toto je nějaký absolutní plk, na který opravdu nevím, jak si došel. Nebo mi ukaž nějaký záměr, kterého by se toto dotklo a schvalovalo ho RV.
Při úrovni naší transparenci si nikdo šmelinu stejně nikdo nedovolí.
To si rozhodně dovolí a dovolují si už nyní. Navíc úroveň naší transparence zase není tak senzační, ale to je na opravdu dlouhou debatu.
Vzhledem k výši 200k pro RP stále ještě platí, že o každé nové fulltime pracovní pozici bude rozhodovat RV, tedy tato změna nemá dopad vlivu RV na personální strukturu strany. To bych považoval například za zásadní a k diskusi.
To dle čeho soudíš, že o tom bude rozhodovat RV? Podle mě RV rozhoduje jen o záměrech určených hodnotou nad 100k.

K diskuzi je podle mě jediná věc. Jestli by RV nestíhal schvalovat záměry 100.000 - 200.000, tak by měl mít možnost delegovat na tyto výše RP. (to samé platí pro KF Praha na PKS Praha). Co se týče té nižší hodnoty, tak předsednictva již nyní mají možnost pověřit místo sebe týmy, takže ta se nemusí zvyšovat vůbec.
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 25 led 2019, 11:02, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Skokanova, Vit.Jurasek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Milan.Dadourek
Krajské předsednictvo
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 1316 poděkování
Dostal poděkování: 1149 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 24 led 2019, 18:57

Jan.Lipavsky píše:
23 led 2019, 16:04
...V rámci republikového výboru se plánuji věnovat otázkám spojeným s růstem strany. Konkrétně:
[*]Dodržování pirátských postupů a know-how (transparence, kvalita výběrek, zveřejňování informací, kumulace funkcí)...
Ahoj,
jsi poslanec, takže se zeptám (nijak ve zlém), co si myslíš o tom, že poslední zápis z jednání poslaneckého klubu zveřejněný na fóru je ze 12.11.2017? Trvají důvody utajení? Je to v souladu s principem transparence?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 7):
Vojtech.Pikal, Jakub.Dedek, Lukas.Hejduk, Ondrej.Profant, Marek.Necada, Michaela.Skokanova, Janka.Michailidu
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocní, běžte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 25 led 2019, 09:35

Milan.Dadourek píše:
24 led 2019, 18:57
Jan.Lipavsky píše:
23 led 2019, 16:04
...V rámci republikového výboru se plánuji věnovat otázkám spojeným s růstem strany. Konkrétně:
[*]Dodržování pirátských postupů a know-how (transparence, kvalita výběrek, zveřejňování informací, kumulace funkcí)...
Ahoj,
jsi poslanec, takže se zeptám (nijak ve zlém), co si myslíš o tom, že poslední zápis z jednání poslaneckého klubu zveřejněný na fóru je ze 12.11.2017? Trvají důvody utajení? Je to v souladu s principem transparence?
Zdravím,

zdůvodnění je takové, že na klubu projednáváme ve velké míře taktické postupy, např. budoucí hlasování, obsah tiskových zpráv, ujasňujeme si politickou pozici k návrhům ostatních stran apod. To nelze v reálném čase zveřejňovat.

Zveřejňované jsou záznamy z předsednictva poslaneckého klubu.

Přístup k zápisům z klubu mají členové RV.

Honza

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 26 led 2019, 18:44

Petr.Tkadlec píše:
23 led 2019, 16:11

...

V tom případě tvou nominaci podporuji, protože si byl jeden z nejaktivnějších členů.
Děkuji za podporu.

Milan.Dadourek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 27 led 2019, 11:39

Jan.Lipavsky píše:
25 led 2019, 09:35
...
zdůvodnění je takové, že na klubu projednáváme ve velké míře taktické postupy, např. budoucí hlasování, obsah tiskových zpráv, ujasňujeme si politickou pozici k návrhům ostatních stran apod. To nelze v reálném čase zveřejňovat...
Nezlob se, ale zdůvodnění znám a neptal jsem se na zveřejňování v reálném čase. OŘ říká, že se zveřejní, jakmile pominou důvody utajení. Opravdu od 12.11.2017 trvají u všech zápisů důvody utajení?
A nezajímá mě ani tak oficiální rétorika (jstou jsem se seznámil už od x poslanců...), ale tvůj osobní názor. Mám tomu rozumět tak, že se dělá maximum, a tedy zlepšení nelze očekávat?
Marek.Necada, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Andrej.Ramaseuski, Zbynek.Janoska, Lukas.Hejduk, Michaela.Vodova
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocní, běžte první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22038 poděkování
Dostal poděkování: 18934 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 27 led 2019, 22:55

Milan.Dadourek píše:
27 led 2019, 11:39
A nezajímá mě ani tak oficiální rétorika (jstou jsem se seznámil už od x poslanců...), ale tvůj osobní názor. Mám tomu rozumět tak, že se dělá maximum, a tedy zlepšení nelze očekávat?
Viletova břitva: nehledej zlý úmysl tam, kde jako vysvětlení postačí obyčejná lidská lenost.

Japonec Ono Seto prostě neměl čas. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Isa, Milan.Dadourek
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Milan.Dadourek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 28 led 2019, 08:53

Petr.Vileta píše:
27 led 2019, 22:55
Nehledám .... jen se snažím zviditelnit :) .... že je IMHO problém :D .... a je pro mne důležité, jak se k němu poslanci staví - zvlášť když usilují o nějaké zvolení

Kromě toho, vysvětlení, které navrhuješ, se mi zatím od poslanců (s jednou výjimkou) nedostalo. Převažují řeči o taktice - které si IMHO zaslouží být konfrontovány s řečí o transparentnosti.
Jednoduše mi nesedí dloubat do PMS a MF, jak mají psát zápisy a zveřejňovat je, když nejmocnější tým ve straně je nezveřejňuje. Chtěl bych, aby k tomu existoval promyšlenější přístup.
Jana.Skopalikova, Dalibor.Zahora, Marek.Necada, Lukas.Hejduk, Petr.Vileta, Michaela.Vodova, Vit.Jurasek

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“