Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
84
36%
proti
133
57%
zdržuiji se
16
7%
 
Celkem hlasujících: 233 - Celkem hlasů: 233

B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 278
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od B_Pat »

Celý jsem to nečetl, ale nepřipadá vám to superdiskriminační, že absolutně zamezujete podílet se na práci pro Piráty (ať už v oficiálních nebo tajných skupinách) všem, kteří ten váš slavný fejsbuk nemají? Co to má prosím společného s otevřenou informovanou společností? Jestli si toho nevšímáte,tak ze strany vyrostlé na Fóru se stává strana,kde se řeší sice skoro vše online,ale na fejsbuku... Jestli vám todle nepřijde divný,tak už nevím.

Debata je úplně mimo, problém není ve zrušení nebo zoficiálnění nějakých skupin,ale měla by být o tom, proč se podstatná část strany izoluje na nějakém soukromém chatu a myslí si, že je to ok.

Když už řešit skupiny na FB, tak co je totálně mimo,jsou právě oficiální skupiny, které popírají princip volného přístupu k informacím. Strana vlastně říká, že má zájem jen o lidi, kteří mají fejsbuk. A to už je tak absurdní...
Tito uživatelé poděkovali autorovi B_Pat za příspěvky (celkem 8):
Jan.Hrebicek, Vojtech.Pikal, Ivor.Kollar, Jiri.Snizek, Jakub.Dedek, sery.pavel, Jan.Korbel, Vit.Fux
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Jan.Lipavsky píše: 26 led 2019, 00:36 Chtel bych se zeptat, jestli FB prispevek, zobrazovany omezene skupine uzivatelu a venujici se politickemu deni ve strane, lze povazovat za tajnou skupinu? Podle me totiz naplnuje vsechny znaky tajne skupiny. Ac vznikle adhoc.
tady o ni pises, takze nenaplnuje znak tajne.

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1260
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2311 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Andrej.Ramaseuski píše: 26 led 2019, 09:40
Jan.Lipavsky píše: 26 led 2019, 00:36 Chtel bych se zeptat, jestli FB prispevek, zobrazovany omezene skupine uzivatelu a venujici se politickemu deni ve strane, lze povazovat za tajnou skupinu? Podle me totiz naplnuje vsechny znaky tajne skupiny. Ac vznikle adhoc.
tady o ni pises, takze nenaplnuje znak tajne.
Tajne nebo minimalne soukrome to je. Protoze pokud nejsi v mych kontaktech a nevybral jsem te, tak nemas sanci si tu vec precist.

Zde jsem se zamerne udal, abych ziskal nazor ostatnich.

H.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 2):
Petr.Rysler, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3069
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4840 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Hora »

Jan.Lipavsky píše: 26 led 2019, 00:36 Ahoj,

chtel bych nahlasit, ze jsem dnes dal na FB dva posty, ktere jsem omezil na seznam pratel pojmenovany "pirati". Do seznamu jsem dal vsechny kontakty, o kterych si myslim, ze to jsou lide s hlasovacim pravem na CF (ani jsem "necenzuroval" lidi, kteri me "nemusi" a presto se mame v kontaktech..).
Hlásím že jsem ty posty neviděl, takže v daném seznamu asi chybím. Prosím o přidání do tvé "tajné skupiny", jsem zvědavej koho jsi podpořil :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Honza.Hora píše: 27 led 2019, 15:49
Jan.Lipavsky píše: 26 led 2019, 00:36 Ahoj,

chtel bych nahlasit, ze jsem dnes dal na FB dva posty, ktere jsem omezil na seznam pratel pojmenovany "pirati". Do seznamu jsem dal vsechny kontakty, o kterych si myslim, ze to jsou lide s hlasovacim pravem na CF (ani jsem "necenzuroval" lidi, kteri me "nemusi" a presto se mame v kontaktech..).
Hlásím že jsem ty posty neviděl, takže v daném seznamu asi chybím. Prosím o přidání do tvé "tajné skupiny", jsem zvědavej koho jsi podpořil :D
mam dojem ze nikoho. proto jsem moc neprotestoval :)

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Jan.Hrebicek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 258
Registrován: 20 led 2018, 22:28
Profese: manažer
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 201 poděkování
Dostal poděkování: 284 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Hrebicek »

Jana.Schlegelova píše: 24 led 2019, 10:41
Jan.Hrebicek píše: 23 led 2019, 16:17Doporučuji tedy, aby všechny tajné skupiny na sociálních sítích a jiné obdobně nebo lépe organizované skupiny členů či příznivců strany měly povinnost se ohlásit u AO a umožnit, aby členem skupiny se stali členové Kontrolního komise, kteří o to projeví zájem. Zároveň uložit AO, aby zveřejnil seznam těchto frakcí, alespoň jednoho jejího zástupce (ohlašovatele) a způsob jejich organizace, plus uložit Kontrolní komisi, aby u každé skupiny byl alespoň jeden člen Kontrolní komise jejich členem.
Tohle je absurdní, když si pozvu domů skupinu Pirátů, taky si asi nebudu zvát kontrolní komisi, aby nás ohlídala, jestli neporušujeme předpisy. Kde jsou hranice lépe organizované skupiny členů? Navíc tajná skupina je tajná prostě z podstaty, na jiném nástroji než našem nemáme šanci jejich vznik ohlídat. Buďme normální! Fakt to nejde vyřešit jen tím? Konec. :-)
Dobrá, co člověk myslí a nenapíše, tak to neplatí. Myslel jsem samozřejmě dlouhodobě působící tajné skupiny, které jsou tvořeny alespoň nějakým relevantním počtem členů, kteří by mohli významněji ovlivňovat hlasování ...

Takže opravuji návrh:
Navrhuji, aby všechny tajné skupiny na sociálních sítích a jiné obdobně nebo lépe organizované skupiny členů či příznivců strany, pokud působí alespoň 10 měsíců a obsahují alespoň 15 členů strany, měly povinnost se ohlásit u AO a umožnit, aby členem skupiny se stali členové Kontrolního komise, kteří o to projeví zájem. Zároveň uložit AO, aby zveřejnil seznam těchto frakcí, alespoň jednoho jejího zástupce (ohlašovatele) a způsob jejich organizace, plus uložit Kontrolní komisi, aby u každé skupiny byl alespoň jeden člen Kontrolní komise jejich členem.

Pro příklad uvádím, že naše MS Praha 1 má tajnou FB skupinu, kde je celkem 32 členů a je tam mnoho členů strany mimo naše MS. Skupina vznikla původně jako brainstorming před komunálními volbami, ale aktuálně není zrušena a používá se pro vnitrostranickou komunikaci. Ve skupině je jeden člen Rozhodčí komise (Martin Arden), ale člen Kontrolní komise, pokud se dobře dívám, tak v ní není. Podle mne by bylo relevantní, kdyby nás předpis nutil, abychom se zamysleli, zda tu tajnou skupinu teď ještě potřebujeme a zda ji nahlásíme nebo zrušíme.
Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1260
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2311 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Honza.Hora píše: 27 led 2019, 15:49
Jan.Lipavsky píše: 26 led 2019, 00:36 Ahoj,

chtel bych nahlasit, ze jsem dnes dal na FB dva posty, ktere jsem omezil na seznam pratel pojmenovany "pirati". Do seznamu jsem dal vsechny kontakty, o kterych si myslim, ze to jsou lide s hlasovacim pravem na CF (ani jsem "necenzuroval" lidi, kteri me "nemusi" a presto se mame v kontaktech..).
Hlásím že jsem ty posty neviděl, takže v daném seznamu asi chybím. Prosím o přidání do tvé "tajné skupiny", jsem zvědavej koho jsi podpořil :D
Honzo,

omlouvám se, dopnil jsem tě do svého tajného seznamu. Uživatelské rozhraní FB pro správu seznamu přátel není zrovna moc user friendly, musel jsem projít 749 kontaktů...

Odkazy na tajné posty jsou zde:
https://www.facebook.com/honzyk/posts/10161345345865593
https://www.facebook.com/honzyk/posts/10161344604365593

Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvek:
Jan.Hora
Jan.Hrebicek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 258
Registrován: 20 led 2018, 22:28
Profese: manažer
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 201 poděkování
Dostal poděkování: 284 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Hrebicek »

Jan.Lipavsky píše: 26 led 2019, 00:36 Ahoj,

chtel bych nahlasit, ze jsem dnes dal na FB dva posty, ktere jsem omezil na seznam pratel pojmenovany "pirati". Do seznamu jsem dal vsechny kontakty, o kterych si myslim, ze to jsou lide s hlasovacim pravem na CF (ani jsem "necenzuroval" lidi, kteri me "nemusi" a presto se mame v kontaktech..).

Prvni post se venuje memu sberu podpory na nominaci do dovolby RV. Druhy post se venuje kandidatum, ktere jsem podporil v 1.kole volby na 5.misto na kandidatku do EP.

Oba posty maji palce i srdicka a rozebehla se pod nimi debata.

Chtel bych se zeptat, jestli FB prispevek, zobrazovany omezene skupine uzivatelu a venujici se politickemu deni ve strane, lze povazovat za tajnou skupinu? Podle me totiz naplnuje vsechny znaky tajne skupiny. Ac vznikle adhoc.

Diky,

Honza
Když je něco adhoc, tak to těžko bude organizovaná skupina, pokud tento nálet nebudeš často opakovat.

Toto je spíš problém vnitrostranického marketingu. Pokud jakékoliv spamování členů (jinými než oficiálními prostředky pro tento účel stranou provozovanými) k prosazení vlastního vnitrostranického zájmu bude fungovat, což se obávám, že bude, tak při rozsáhlých pravomocích CF hrozí, že se toto spamování rozšíří i na massmailing či dokonce obvolávání jako před americkými volbami. Lepší by bylo tohoto džina z lahve nevypouštět.
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Jan.Lipavsky píše: 26 led 2019, 00:36 Chtel bych se zeptat, jestli FB prispevek, zobrazovany omezene skupine uzivatelu a venujici se politickemu deni ve strane, lze povazovat za tajnou skupinu? Podle me totiz naplnuje vsechny znaky tajne skupiny. Ac vznikle adhoc.
ja bych to kvalifikoval jako obchazeni pravidla o hromadnich zpravach - https://wiki.pirati.cz/ao/pravidla/spam
v pripade pouziti facebooku tento predpis neplati formalne, ale podstata cinu zustava. je to spam :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Jan.Hrebicek, Janka.Michailidu

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 529
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Jan.Hrebicek píše: 28 led 2019, 00:32 Takže opravuji návrh:
Navrhuji, aby všechny tajné skupiny na sociálních sítích a jiné obdobně nebo lépe organizované skupiny členů či příznivců strany, pokud působí alespoň 10 měsíců a obsahují alespoň 15 členů strany, měly povinnost se ohlásit u AO a umožnit, aby členem skupiny se stali členové Kontrolního komise, kteří o to projeví zájem. Zároveň uložit AO, aby zveřejnil seznam těchto frakcí, alespoň jednoho jejího zástupce (ohlašovatele) a způsob jejich organizace, plus uložit Kontrolní komisi, aby u každé skupiny byl alespoň jeden člen Kontrolní komise jejich členem.
Mně to přijde pořád stejně absurdní. Řešíme tu něco, co dokáže vyřešit zdravý rozum. A když ten selže, pravidla tu nepomohou.

Ale jako bych nic neřekla, přísahala jsem si, že už budu mlčet. Tak jako že ani muk. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Schlegelova za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, sery.pavel
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“