Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 930 členů je to 31 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 930 členů je to 61 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
69
35%
proti
115
58%
zdržuiji se
14
7%

Celkem hlasujících: 198 - Celkem hlasů: 198

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21717 poděkování
Dostal poděkování: 18722 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Vileta » 24 led 2019, 21:08

Jana.Schlegelova píše:
24 led 2019, 10:41
Buďme normální! Fakt to nejde vyřešit jen tím? Konec. :-)
internety640.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Vojtech.Pikal
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4443 poděkování
Dostal poděkování: 4581 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 24 led 2019, 23:49

Jana.Schlegelova píše:
24 led 2019, 10:41
Tohle je absurdní, když si pozvu domů skupinu Pirátů, taky si asi nebudu zvát kontrolní komisi, aby nás ohlídala, jestli neporušujeme předpisy.
Jiste ze je to absurdni. Proto to nikdo nikdy nechtel. Ale predpokladam, ze je umysl to postavit takhle absurdne (rika se tomu false dilema).

Rec byla vzdy a vylucne o oficialnich pracovnich skupinach, pokud se v nich vedou jednani stranickych organu a vznikaji tam stranicke dokumenty a usneseni. Do takovych ma KK dle sveho statusu mit automaticky pristup. KK neni zadne StB, aby nekoho odposlouchavala.

For je v tom, ze nase predpisy vznikaly v dobe, kdy jsme se za forum nestydeli a jednali vylucne zde. Cili KK mela pristup do vsech for a kdo chtel mluvit soukrome, tak sel do SZ (kam samozrejme KK nemuze). Uz jsme (bohuzel) dal a stranicke dokumenty se v rozporu s predpisy vali po x ruznych systemech nad kterymi nemame sebemensi kontrolu - ani nad pristupem k nim, ani nad jejich ochranou. Uz si to fakt moc dlouho nebudeme moci dovolit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Petr.Tkadlec, Jakub.Dedek, Milan.Dadourek, Vojtech.Pikal, Jiri.Snizek, Vit.Jurasek
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 2686 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 25 led 2019, 08:14

Rostislav.Reha píše:
24 led 2019, 23:49
Rec byla vzdy a vylucne o oficialnich pracovnich skupinach ...
Anketní otázka zní: "Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin."

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2296 poděkování
Dostal poděkování: 1950 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 25 led 2019, 11:02

Ondra.kl píše:
25 led 2019, 08:14
Rostislav.Reha píše:
24 led 2019, 23:49
Rec byla vzdy a vylucne o oficialnich pracovnich skupinach ...
Anketní otázka zní: "Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin."
Jsem psal asi 10x, že jestli tyto skupiny nic nezveřejňují, přesto že mají, tak můžou působit jako tajné.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Ondra.kl

Příspěvek od Ondra.kl » 25 led 2019, 12:57

Petr.Tkadlec píše:
25 led 2019, 11:02
Ondra.kl píše:
Jsem psal asi 10x, že jestli tyto skupiny nic nezveřejňují, přesto že mají, tak můžou působit jako tajné.
mno ... a to snad něco mění na znění anketní otázky? Jako sorry, ale jestli sis chtěl jenom popovídat, tak jsi měl použít vnitrostranickou diskuzi a nezakládat členský podnět. Když už jsi ho založil, tak se TU drž jeho tématu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 25 led 2019, 12:59

Ondra.kl píše:
25 led 2019, 12:57
Petr.Tkadlec píše:
25 led 2019, 11:02
Ondra.kl píše:
mno ... a to snad něco mění na znění anketní otázky? Jako sorry, ale jestli sis chtěl jenom popovídat, tak jsi měl použít vnitrostranickou diskuzi a nezakládat členský podnět. Když už jsi ho založil, tak se TU drž jeho tématu.
Ty se drž tématu a přičti si, co tam píšu.
Mám trošku obavu, že některé mimofórové neoficiální komunikační platformy a jejich skupiny se stávají jakýmisik mocenskými základnami. A to by mohl být trošku problém, když nebudou veřejně deklarovány...

Ondra.kl

Příspěvek od Ondra.kl » 25 led 2019, 13:18

hele, já tu mluvím o anketní otázce, ty o svojem příspěvku v diskuzi. Tohle fakt nemá smysl. Už na sebe prosím nereagujme, děkuji ;)

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 25 led 2019, 13:22

Ondra.kl píše:
25 led 2019, 13:18
hele, já tu mluvím o anketní otázce, ty o svojem příspěvku v diskuzi. Tohle fakt nemá smysl. Už na sebe prosím nereagujme, děkuji ;)
Anketní otázka má pak jen pár znaků, takže tam nejde napsat celý text. Součástí ankety je i tento text, který jsem ti připomenul. Takže taktéž děkuji, aby si se zdržel zbytečných poznámek a přestal nimi spamovat.

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 1360 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 26 led 2019, 00:36

Ahoj,

chtel bych nahlasit, ze jsem dnes dal na FB dva posty, ktere jsem omezil na seznam pratel pojmenovany "pirati". Do seznamu jsem dal vsechny kontakty, o kterych si myslim, ze to jsou lide s hlasovacim pravem na CF (ani jsem "necenzuroval" lidi, kteri me "nemusi" a presto se mame v kontaktech..).

Prvni post se venuje memu sberu podpory na nominaci do dovolby RV. Druhy post se venuje kandidatum, ktere jsem podporil v 1.kole volby na 5.misto na kandidatku do EP.

Oba posty maji palce i srdicka a rozebehla se pod nimi debata.

Chtel bych se zeptat, jestli FB prispevek, zobrazovany omezene skupine uzivatelu a venujici se politickemu deni ve strane, lze povazovat za tajnou skupinu? Podle me totiz naplnuje vsechny znaky tajne skupiny. Ac vznikle adhoc.

Diky,

Honza

David.Wagner
Místní předsednictvo
Profese: historik, pedagog
Dal poděkování: 275 poděkování
Dostal poděkování: 1227 poděkování

Příspěvek od David.Wagner » 26 led 2019, 00:43

Ja bych pridal, ze pod jednim jsem Honzovi vyjadril podporu po protestovani tzv. Nožním testem, druhy jsrm ignoroval.

Na svou zed jsem ale pro vsechny vyvesil koho podporuji a @nina.spitalnikova mi nabídla svazování vlákny nebo tak něco. Radsi hlasim.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 6):
Jan.Lipavsky, sery.pavel, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal, Jan.Hora, Frantisek.Kopriva

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“