Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporujete nominaci Lukáše Lva Červinky při dovolbě členů RV?

ANO, podporuji
40
52%
NE, nepodporuji
24
31%
ZDRŽUJI SE
13
17%
 
Celkem hlasujících: 77 - Celkem hlasů: 77

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od anonym39320 »

Martin.Kucera píše: 24 led 2019, 10:43
Lukas.Lev.Cervinka píše: 23 led 2019, 18:01Další problém, který pozoruji a netýká se jen limitů, je horizontální nejednotnost úpravy uvnitř strany. Narážím na to, že každý kraj má dosti odlišné vnitřní uspořádání, odlišnou úpravu fungování, hlasování apod. Na vlastní kůži jsem to viděl teď v primárkách (a myslím, že málokdy se to ukázalo jasněji než v nich - a to pro všechny nominanty). Každý kraj měl jiný postup při získávání nominací - u jednoho museli získat podporu členů uchazeči o nominaci, aby se vůbec hlasovalo o tom, jestli jim kraj dá nominaci, v jiném se to vztahovalo jen na uchazeče pocházející z jiného kraje, někde se tazo podpora získávala palcováním příspěvku, jinde vůbec... a to je řeč jen o primárkách. Když vezmeme v potaz, na co všechno se tato roztříštěnost vztahuje... a možnost, aby v každém kraji byly limity odlišné...
To bys musel iniciovat změnu Organizačního řádu, protože dokud mají oblastní fóra možnost přijmout si vlastní jednací řády, nelze nejednotnosti zabránit.
To nijak nerozporuji, jen jsem to uváděl (ony primárky) jako příklad problematičnosti oné nejednotnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13419
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17607 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Už máš 30 hlasů, tak gratuluji k nominaci. Jestli to ničemu nevadí, prosím nezamykat, nestíhám teď podrobněji odpovědět na diskuzi.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4566 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Lukas.Lev.Cervinka píše: 24 led 2019, 10:57 To nijak nerozporuji, jen jsem to uváděl (ony primárky) jako příklad problematičnosti oné nejednotnosti.
Někdo tomu říká nejednotnost, někdo rozmanitost nebo samospráva. Myslel bych, že jsme liberálové...
Asi bych potřeboval kionkrétní příklad té problematičnosti OFFTOPIC(a tím nemyslím obtíže pro uchazeče - je v pořádku, že musí vyvinout úsilí a není důvod, aby se jim cesta k vícero nominacím umetala, IMHO).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Dan.Lestina, anonym39320, Petr.Vileta

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4732
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4337 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vaclav.Zidek píše: 23 led 2019, 18:39
Petr.Tkadlec píše: 23 led 2019, 18:08
EDIT: Jak jsem tě původně nepodpořil, protože jsem měl u tebe nováčkovské obavy, tak jsem změnil hlas, protože si myslím, že dokážeš racionálně uvažovat a vidíš to tak, jak to je.
Jako lehky ukol, dalo se dohledat co chces slyset ;-) Stacilo to jen pekne zduvodnit. Nechci napadat Lukase, jde mi o princip "podporis toho, kdo podpori tebe".

BTW: Jsem taky proti :-D, staci se podivat jak se pravidla dodrzuji ted.
Dík za odpověď, samozřejmě bych se zeptal i tebe osobně ve vláknu, ale byl si už zamklý. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Vaclav.Zidek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od anonym39320 »

Milan.Dadourek píše: 24 led 2019, 13:39
Lukas.Lev.Cervinka píše: 24 led 2019, 10:57 To nijak nerozporuji, jen jsem to uváděl (ony primárky) jako příklad problematičnosti oné nejednotnosti.
Někdo tomu říká nejednotnost, někdo rozmanitost nebo samospráva. Myslel bych, že jsme liberálové...
Asi bych potřeboval kionkrétní příklad té problematičnosti OFFTOPIC(a tím nemyslím obtíže pro uchazeče - je v pořádku, že musí vyvinout úsilí a není důvod, aby se jim cesta k vícero nominacím umetala, IMHO).
Nejde o to mít na všechno jednotná pravidla, která budou upravovat vše až na úroveň kde kdo bude při schůzi MS sedět. Tak to nebylo samozřejmě myšleno. Jde o to, aby se pravidelně koukalo, jestli se ta pravidla6v jednotlivých krajích nerozbíhají tak, že to stěžuje spolupráci napříč kraji, přechod z jednoho KS do druhého nebo třeba primárky, které jsou celorepublikové. V nich nejde o žádné umetání cestiček, ale třeba o to, že pokud budou jiné procesní podmínky pro získání nominací v různých krajích, tak to pak deformuje samotné primárky, jelikož pro různé kandidáty bude různě těžké získávat nominace atp.

Ač jedním dechem dodávám, že nemyslím, že by to v současné době byl již nějaký problém, jen že se to začíná objevovat a je třeba na to čas od času kouknout, jestli je to pořád v mezích rozmanitosti úprav nebo jestli už to začíná představovat nějakou překážku pro fungování orgánů strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvky (celkem 4):
Jana.Skopalikova, Vaclav.Fortik, Milan.Dadourek, Vit.Fux
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

Martin.Kucera píše: 24 led 2019, 10:43 .... protože dokud mají oblastní fóra možnost přijmout si vlastní jednací řády, nelze nejednotnosti zabránit.
To mě zaujalo, byť jsme hodně OT od nominace.

Nejednotnosti se nedá zabránit, ale dá se ji předcházet, vytvářet podmínky pro sjednocení a třeba i sjednocovat. Třeba vzorovým jednacím řádem, určení nějaké "dobré praxe", co je vhodné a není vhodné dělat, sdílení zkušeností mezi jednotlivými KS/MS... nebo třeba i zamyšlením a diskuzí jako je tadle, kde se hledá smysl, příčiny a následky. Další krok je třeba bavit se o tom, jak se od sebe jednotlivé jednací řády liší? Jaké hlasování, tak podle kterého jednacího řádu jak dopadnou? Zda jiný jednací řád může vůbec způsobit jiný výsledek? Z toho se pak dá sestavit nějaký ten vzorový jednací řád nebo určit ta dobrá praxe a doporučení pro sdružení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Nejedlik za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, anonym39320, Vojtech.Pikal
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“