Debata k Léčení bazénovou dezinfekcí

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Rakinroul
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Debata k Léčení bazénovou dezinfekcí

Příspěvek od Rakinroul » 23 led 2019, 16:19

Lucie pssst.

Farmaceutická lobby Vás sleduje. Jestli se to bude opakovat, budete za své názory donucena odejít do ilegality :roll:

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Dal poděkování: 4490 poděkování
Dostal poděkování: 3797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 23 led 2019, 17:51

Ladislav.Dvorak píše:
22 led 2019, 20:54
Ví vůbec někdo jaké jsou toho koncentrace? Já si pamatuju, že jsme na táboře běžně dezinfikovali vodu na pití savem. Bylo toho toho asi 2ml/100l (pokud si to dobře pamatuju). Mi to tu připomíná flame jak na homeopatika :(
https://cs.wikipedia.org/wiki/Chlornan_sodn%C3%BD
Chlornan sodný se používá také k dezinfekci pitné vody, a to v koncentraci odpovídající 1 litru domácího bělidla na 4000 litrů vody. Přesné množství potřebné k dezinfekci závisí na chemickém složení vody, teplotě, kontaktním čase a přítomnosti/absenci sedimentu. Při aplikace velkého rozsahu se k zajištění správného dávkování měří zbytkový chlor v titrátu. Pro nouzovou dezinfekci EPA doporučuje použít dvě kapky pětiprocentního bělidla na čtvrt (amerického) galonu vody. Pokud upravovaná voda není cítit po chloru, přidají se další dvě kapky.

A pamatuju si, že mi někdo říkal, že do půl hodiny se žíravé láty v Savu rozloží. Nejsem chemik, ale zběžně jsem vygooglil tohle.
http://www.jachting.info/viewtopic.php?p=127903#p127903
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Vojtech.Pikal
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014

Jan.Hrubes
Místní předsednictvo
Profese: student, hudebník
Dal poděkování: 237 poděkování
Dostal poděkování: 161 poděkování

Příspěvek od Jan.Hrubes » 23 led 2019, 22:37

Ladislav.Dvorak píše:
Ví vůbec někdo jaké jsou toho koncentrace? Já si pamatuju, že jsme na táboře běžně dezinfikovali vodu na pití savem. Bylo toho toho asi 2ml/100l (pokud si to dobře pamatuju). Mi to tu připomíná flame jak na homeopatika :(
Koncentrace dle jejich protokolů jsou okolo 200 ppm, pije se toho litr denně. Tedy okolo čtvrt gramu čistého ClO2. Tedy tak asi o dva tři řády víc, než jsou limity pro pitnou vodu.
Popisoval jsem to podrobněji o pár stránek hlouběji v diskuzi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 3):
Yossi, Vojtech.Pikal, pavel_sanda

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17648 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 24 led 2019, 00:07

VlasttimilaSpa píše:
23 led 2019, 12:10
Ano to by byl oslí můstek, stačí že to těm chlapcům neublížilo ale naopak pomohlo a ocenil to i soud v Chorvatsku.
Martin.Kucera píše:
22 led 2019, 15:57
VlasttimilaSpa píše:
22 led 2019, 15:25
Tady je materiál ke studiu kdy bylo MMS použito pro autistického syna(jenž se vyléčil).
Jenže takto nelze vyvozovat příčinnou souvislost mezi použitím MMS a vyléčením autismu.
Bohužel, z toho materiálu dejme tomu snad vyplývá, že jim to neublížilo, ale nevyplývá, že jim to pomohlo (korelace není kauzalita).
Aby se opravdu dalo tvrdit, že to pomáhá, musely by být provedeny klinické studie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 8):
Janka.Michailidu, Vojtech.Pikal, Yossi, klivan, VlasttimilaSpa, Michaela.Skokanova, Ondrej.Kalis, Vaclav_Mraz
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1351 poděkování
Dostal poděkování: 1257 poděkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 24 led 2019, 10:11

Přestávám být odpůrce tajných skupin, nechce se mi být vržen na hranici či přes palubu.
Tu stejnou slepičí klofanou, co tu zažívám/e (a že tohle tady je dle vyjádření Daniely B. naprostý čajíček oproti FB!), jsem si užil u HHO OFFTOPICututláno na fóru a Dalynu OFFTOPICnavštívil mě JXD, pro nějž je skutečnost rozdílu 5°C, tedy že je bezvýznamné, zda má doma v zimě za identické náklady buď 17°C, anebo 22°C s Dalynem důkazem, že jde o perpetuum mobile. Skláním se před jeho novinářskou genialitou!!! . Fenomén MMS/CDS, o kterém mnozí plamenní diskutující neměli doposud ani páru, je mi ovšem už pěkných pár let běžnou součástí života, stejně jako předchozí dvě vychytávky, které jsem tu spustil já. Akorát tahle diskuse je mnohem vyhroceněší a mám pocit že i stranu sakra násobně destruující. A to mě kapku děsí.
Hele, mám vás rád i dál, ale zrovna sem už fakt asi nepolezu. Chrochtejte si tu dokolečka nad tou svou jedinou neposkvrněnou pravdou dál, ale nás z toho laskavě vynechte. Piráti! :roll: Je to házení stěny na hrách a já byl na házení od malička nejhorší ze třídy.
A to jsem tady na fóru ještě nezačal debatu o urinoterapii (a že ji léta používám a výhradně jen zevně)... OFFTOPICSynopsi zkušeností jsem postnul na Wikipedii, za 12hod smazáno s tím, že "takový nesmyslný babský rady se nám tu vyskytují každou chvíli"; urina nemá čárový kód => nesmí existovat; farmalobby nespí! A to je i případ MMS/CDS a zdejší odpůrci mi přijdou jako její agenti. To se nám tu vyrojilo těch nejchytřejších diskutérů, které tu před tím nikdy nikdo ani nezacítil, že?! Jj, farmalobby nespí!
On ten Brooch měl nakonec v lecčems pravdu...
Připadám si, že nakonec budeme i my, Piráti, těmi, koho vlastně zobrazoval Olbram Zoubek na Újezdě...

Pa, snad to bez tohodle flamu přežiju.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Michaela.Vodova, Daniela.Bila, VlasttimilaSpa
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

klivan
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: lékař
Dal poděkování: 428 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klivan » 24 led 2019, 10:51

Žijeme v době postfaktické. Tj. v době, kdy si můžete zajet na klystýr kemp nebo si dělat vaginální napářky a léčit tak nachlazení. Myslím, že je moc důležitý umět filtrovat bullshit od věcí, co opravdu fungují. Jak na to? Studie, studie a zase studie. Nebo ještě lépe meta-analýzy. Buďte obezřetní, hledejte seriózní informace, mezi ně rozhodně nepatří léčit chřipku vlhkými ponožkami nebo bazénovou chemií. :mrgreen:
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Hana.Ancincova, Petr.Vileta, Vit.Jurasek
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 496 poděkování
Dostal poděkování: 2709 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 24 led 2019, 11:50

Klidně sem lez dál, jen se nediv že tvým tvrzením nechce bez důkazů jen tak věřit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Vojtech.Pikal

VlasttimilaSpa
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: biolog,parasitolog, pedagog volného času
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Příspěvek od VlasttimilaSpa » 24 led 2019, 12:57

Jan.Hrubes píše:
23 led 2019, 22:37
Ladislav.Dvorak píše:
Koncentrace dle jejich protokolů jsou okolo 200 ppm, pije se toho litr denně. Tedy okolo čtvrt gramu čistého ClO2. Tedy tak asi o dva tři řády víc, než jsou limity pro pitnou vodu.
A tak je to maximálně 75ppm na 2hod a pak dle potřeby opakovat během dne2x (nebo max 8x v akut.stavu) tj.600ppm/den
Tito uživatelé poděkovali autorovi VlasttimilaSpa za příspěvek:
Daniela.Bila

VlasttimilaSpa
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: biolog,parasitolog, pedagog volného času
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Příspěvek od VlasttimilaSpa » 24 led 2019, 12:59

VlasttimilaSpa píše:
24 led 2019, 12:57
Jan.Hrubes píše:
Ladislav.Dvorak píše:
A tak je to maximálně 75ppm(aktivovaného roztoku tj,cca.3 kapky) na 2hod a pak dle potřeby opakovat během dne2x (nebo max 8x v akut.stavu) tj.600ppm/den

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 404 poděkování
Dostal poděkování: 558 poděkování

Příspěvek od Yossi » 24 led 2019, 13:04

VlasttimilaSpa píše:
24 led 2019, 12:57
Jan.Hrubes píše:
Ladislav.Dvorak píše:
A tak je to maximálně 75ppm na 2hod a pak dle potřeby opakovat během dne2x (nebo max 8x v akut.stavu) tj.600ppm/den
Vím, že je to jako házet hrách na stěnu, ale co přesně si dle Vás myslíte, že ta desinfekce ve Vašem těle dělá, jak přesně Vám pomáhá? :) (A prosím, neříkejte, že pomáhá tak, že prostě pomáhá, tak funguje i placebo a homeopatie.)
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“