RV 04/2019 Navýšení limitů záměrů / diskuze

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Jednatele, Republikovy vybor

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Zamčeno
Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2655 poděkování
Dostal poděkování: 2295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 4/2019 Navýšení limitů záměrů

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 23 led 2019, 10:41

RP pravděpodobně 2 takové záměry minulý rok mělo.
https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/264/ focení
https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/734/ počítač pro RP
Což jsou zrovna takové věci, které by šli přesunout na tu kancelář(či jiný team) bez toho aniž by se musely předpisy měnit. RV myslím, že samostatně žádný takový záměr minulý rok ani neschvalovalo.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 538 poděkování
Dostal poděkování: 741 poděkování

Příspěvek od Petra.Smutna » 23 led 2019, 11:41

Já bych vás poprosila, abyste dali příspěvku Petra Tkadlece, který se týká zařazení hlasovací možnosti "projednání CF" palce, případně mi potvrdili, že tuto variantu mohu vložit rovnou (domnívám se, že jde o standardní hlasovací možnost, stejně jako "zdržuji se" či "proti"). Děkuji

Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 451 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 23 led 2019, 12:29

Navrhuji, aby prahová hodnota pod bodem a) byla navýšena z 10 000 Kč na 20 000 Kč, a to především s ohledem na odstavec tři daného paragrafu, kdy může příslušný tým danou částku snížit. Z mé praxe by to značně ulehčilo práci krajským i místním sdružením.
Prahová hodnota pod bodem b) zůstane na částce 100 000 Kč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Vojtech.Pikal, Frantisek.Kopriva
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 23 led 2019, 12:34

Ondrej.Tuma píše:
23 led 2019, 12:29
Navrhuji, aby prahová hodnota pod bodem a) byla navýšena z 10 000 Kč na 20 000 Kč, a to především s ohledem na odstavec tři daného paragrafu, kdy může příslušný tým danou částku snížit. Z mé praxe by to značně ulehčilo práci krajským i místním sdružením.
Jakože PKSka nechtějí schvalovat věci, které stojí 10-20k? Místní snad takové ani nemají. Maximálně volební rozpočet, ale budou tak jako tak schvalovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Rostislav.Reha

Ondrej.Tuma
Republikový výbor
Profese: Správce JiPiCe
Dal poděkování: 451 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Tuma » 23 led 2019, 12:43

Petr.Tkadlec píše:
23 led 2019, 12:34
Ondrej.Tuma píše:
Jakože PKSka nechtějí schvalovat věci, které stojí 10-20k? Místní snad takové ani nemají. Maximálně volební rozpočet, ale budou tak jako tak schvalovat.
Nejde o to, že nechtějí, ale nebudou muset. Navíc díky větší flexibilitě budou moci i nastavit jednotlivým MS možnosti i podle velikosti a nákladů s ním spojených. Příklad: málo aktivní MS v oblasti s malou aglomerací dostane k vlastnímu schválení třeba jen 5 000 Kč, na druhou stranu MS, které má větší členskou základnu, zástupce v zastupitelstvech, je aktivní jak politicky, tak vůči lidem, pořádá kulturní akce, tak tam bude jednodušší nastavení vyšší částky - dle mého návrhu s maximální hodnotou
20 000Kč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Lucie.Spacilova, Frantisek.Kopriva
Najdete mě jako člena MS Jihlavsko, 3.místopředsedu KS Vysočina, správce KS Vysočina, člena Republikového výboru.
FB kontakt: https://www.facebook.com/ondra.tuma.1
TW kontakt: @pantrumpetka
Tel. kontakt: 770 113 639

V živote máte dvě možné cesty... sex, drogy a rock & roll nebo masturbaci, antidepresiva a country... tak jsem si vybral metal

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 23 led 2019, 12:50

Ondrej.Tuma píše:
23 led 2019, 12:43
Petr.Tkadlec píše:
23 led 2019, 12:34
Ondrej.Tuma píše:
Nejde o to, že nechtějí, ale nebudou muset. Navíc díky větší flexibilitě budou moci i nastavit jednotlivým MS možnosti i podle velikosti a nákladů s ním spojených. Příklad: málo aktivní MS v oblasti s malou aglomerací dostane k vlastnímu schválení třeba jen 5 000 Kč, na druhou stranu MS, které má větší členskou základnu, zástupce v zastupitelstvech, je aktivní jak politicky, tak vůči lidem, pořádá kulturní akce, tak tam bude jednodušší nastavení vyšší částky - dle mého návrhu s maximální hodnotou
20 000Kč.
Šak o čem mluvíš mají nastavenou hranici 100.000,- Podle mě není pro PKS problém schvalovat věci od 10.000 - 100.000,- Třeba u nás v kraji se schvalují věci přes PKS prakticky od pětistovky. Facebooky jsou řešeny dlouhodobějším záměrem a rozhoduje o nich šéf MO. Nevidím jediný důvod, proč by se PKS mělo zřeknout záležitostí pod 20.000,- Myslím si, že PKS má být natolik flexibílní, aby toto dávalo levou zadní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Rostislav.Reha

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 26366 poděkování
Dostal poděkování: 19310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 23 led 2019, 15:21

Petra.Smutna píše:
23 led 2019, 11:41
Já bych vás poprosila, abyste dali příspěvku Petra Tkadlece, který se týká zařazení hlasovací možnosti "projednání CF" palce, případně mi potvrdili, že tuto variantu mohu vložit rovnou (domnívám se, že jde o standardní hlasovací možnost, stejně jako "zdržuji se" či "proti"). Děkuji
Ahoj, palec tomu dávat nebudu, bo s tím nesouhlasím (z hlediska vzdání se zodpovědnosti za rozhození to na stůl CF).
Ale potvrzuji, že stačí pouze návrh jednoho člena, aby se tato možnost do závěrečného hlasování zařadila. Viz: https://wiki.pirati.cz/rules/jrrv#rozho ... i_usnaseni
§ 8 Rozhodující hlasování při usnášení
(1) V rozhodujícím hlasování republikový výbor vybere jednu z následujících možností:
  • a) schválení jednoho nebo více nevylučujících se návrhů některého návrhu usnesení ve znění po skončení rozpravy, nebo ve kterém předsedající návrh poprvé zaznamenal, pokud o to kdokoliv do ukončení rozpravy požádá,
  • b) ukončení projednávání návrhů usnesení bez schválení usnesení, i když předsedající takový návrh postupu nezaznamenal,
  • c) předložení rozhodnutí celostátnímu fóru k projednání, nebo požádání celostátního fóra o projednání projednávaného rozhodnutí v referendu, pokud o to kdokoliv do ukončení rozpravy požádá,
  • d) odročení na jiný čas, nebo jiný návrh postupu, který předsedající zaznamenal.
(2) Pokud republikový výbor v rozhodujícím hlasování nevybere žádnou možnost, je projednávání návrhů ukončeno bez schválení usnesení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Petra.Smutna
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 23 led 2019, 15:48

Vojtech.Pikal píše:
23 led 2019, 15:21
Petra.Smutna píše:
23 led 2019, 11:41
Ahoj, palec tomu dávat nebudu, bo s tím nesouhlasím (z hlediska vzdání se zodpovědnosti za rozhození to na stůl CF).
Ale potvrzuji, že stačí pouze návrh jednoho člena, aby se tato možnost do závěrečného hlasování zařadila. Viz: https://wiki.pirati.cz/rules/jrrv#rozho ... i_usnaseni
§ 8 Rozhodující hlasování při usnášení
(1) V rozhodujícím hlasování republikový výbor vybere jednu z následujících možností:
  • a) schválení jednoho nebo více nevylučujících se návrhů některého návrhu usnesení ve znění po skončení rozpravy, nebo ve kterém předsedající návrh poprvé zaznamenal, pokud o to kdokoliv do ukončení rozpravy požádá,
  • b) ukončení projednávání návrhů usnesení bez schválení usnesení, i když předsedající takový návrh postupu nezaznamenal,
  • c) předložení rozhodnutí celostátnímu fóru k projednání, nebo požádání celostátního fóra o projednání projednávaného rozhodnutí v referendu, pokud o to kdokoliv do ukončení rozpravy požádá,
  • d) odročení na jiný čas, nebo jiný návrh postupu, který předsedající zaznamenal.
(2) Pokud republikový výbor v rozhodujícím hlasování nevybere žádnou možnost, je projednávání návrhů ukončeno bez schválení usnesení.
Pro mě to není vzdání se zodpovědnosti, ale jedna z nejzásadnějších věcí. Pochop, že každého trápí něco jinému a něčemu jinému se věnuje. Já se profesně věnuji zejména veřejným zakázkám a naprosto s tímto nesouhlasím. Nejraděj bych byl, kdyby se ty limity naopak snížily a zejména ten limit na výběrové řízení. Klidně pomůžu dělat výběrové řízení, pomůžu vytvořit systém, aby šly dělat pohodlně a byly v transparentním duchu. To je cesta, kterou bychom se měli vydat.

Lucie.Spacilova
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 213 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Příspěvek od Lucie.Spacilova » 23 led 2019, 17:42

Za sebe to vnímám jako možnost, jak pružněji reagovat a urychlit tím práci všech kompetentních orgánů. Ale je nutné i více systémově nastavit věci okolo práce hospodáře a hlavně všechny hospodáře i propláceče nově a řádně proškolit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Spacilova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Hoskovec, Ondrej.Tuma
Tajemství úspěchu v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme."
T.A.Edison

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 23 led 2019, 17:49

Lucie.Spacilova píše:
23 led 2019, 17:42
Za sebe to vnímám jako možnost, jak pružněji reagovat a urychlit tím práci všech kompetentních orgánů. Ale je nutné i více systémově nastavit věci okolo práce hospodáře a hlavně všechny hospodáře i propláceče nově a řádně proškolit.
Můžeš to rozvést? Já v tom vidím pouze to, že se zvýší moc hospodářům, kteří si budou moci schvalovat věci do 20k. A během kampaně i tady v mojem městě se nakupovali třeba plakáty za 3x dražší cenu než by šli kupovat na netu v celkové hodnotě 16.000,- a když se toto schválí, tak za to ponese zodpovědnost prakticky jen hospodář.

Znáš nějaké případy záměru nad 100k do 200k, které byly obtěžující pro nějaké krajské sdružení či RV?

Zamčeno

Zpět na „Republikový výbor“