Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporujete nominaci Lukáše Lva Červinky při dovolbě členů RV?

ANO, podporuji
40
52%
NE, nepodporuji
24
31%
ZDRŽUJI SE
13
17%
 
Celkem hlasujících: 77 - Celkem hlasů: 77

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2184
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 7343 poděkování

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od David.Wagner »

Dalibor.Zahora píše: 22 led 2019, 20:42
David.Wagner píše: 22 led 2019, 18:22
Já myslím, že tady hodně záleží na konkrétním závazku, fungování a osobnosti asistenta. Někdo je vskutku nástrojem poslancovi vůle či možná někdo může být závislý na tom finančním příjmu (a pak je to hloupatý), já se třeba snažím si držet vlastní hlavu (až moc někdy teda) a třeba Lukáše Lva jsem ve Sněmovně nepotkal snad půl roku, takže tam ho taky nepodezírám z nějaké přílišné vazby. Věřím, že CF umí konkrétní případy posoudit, stejně jako dokáže posoudit třeba partnerský vztahy a tak.
Jenže, aby si mohl tohle vyhodnocovat, tak by si musel mít validní informace a ty se budou v těchto případech získávat těžko.
Proto je nejjednodušší řešení, tento možný konfliktu zájmů vůbec nepřipouštět a takové kumulace funkcí nedělat.
No, to je myslim trochu necitlive reseni, obzvlast u RV. Ona je pak i otazka, do jakych vsech funkci zamezis placenym lidem pristup - znamena to treba, ze analytik nemuze kandidovat do RP? Je tam nutny osobni vztah nebo staci nejaky transfer penez? Budeme stejne plosne prisni na sourozence, partnery, pratele?

A ja si dovedu predstavit oduvodneni pro jakoukoliv prisnost, ale pak ji pojdme kodifikovat. A stale verim, ze je mozno vyhodnotit z dlouhodobe prace a postoju kdo je sam za sebe a kdo je ve vztahu zavislem.

Disclaimer - krome kandidatury do rododendron casti kandidatky do EP nemam dalsich planu nekam kandidovat a do soucasne RV budu hazet hlas Daliborovi, ale tak nejak se mi to zda dulezity koncepcne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 4):
Vaclav_Mraz, anonym39320, Robert.Magni, Jan.Hora

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od anonym39320 »

Dalibor.Zahora píše: 22 led 2019, 20:45 Ještě dvě otázky na Lukáše, než budu reagovat na to co napsal.
Spolupracoval si už s RV na něčem, nebo na nějakých stranických předpisech? Co konkrétně?
Pokud ne, tak proč?
Když jsem byl asistentem u Jakuba, tak jsem se podílel na různých materiálech upravujících fungování klubu. Když jsme s Martinem Rejmanem a Idou Chuchlíkovou zakládali MS Jablonec nad Nisou, tak jsme zároveň připravili návrh zásad jednání MS (tj možný jednací řád a rozvržení činností mezi jednotlivé týmy) - vzhledem k tomu, že se blížilo předvolební období, tak se nakonec dokumenty implementovaly jen z části.

Pro RV jsem nicméně žádné stranické předpisy nepřipravoval. Nepřišlo mi, že čistě z pozice odborného asistenta by to byla má úloha, ale že bych se jakožto nečlen RV motal do jeho kompetencí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Robert.Magni, Vladimira.Sykorova
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Díky, já se ptal čistě proto, že si naopak myslím, že s RV lze spolupracovat, aniž by si byl jeho členem. Ten rozdíl je právě jen v hlasovacím právu. Takže z jakého důvodu, chceš mít hlasovací právo? :)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od anonym39320 »

Dalibor.Zahora píše: 22 led 2019, 23:36 Díky, já se ptal čistě proto, že si naopak myslím, že s RV lze spolupracovat, aniž by si byl jeho členem. Ten rozdíl je právě jen v hlasovacím právu. Takže z jakého důvodu, chceš mít hlasovací právo? :)
Teď tomu moc nerozumím. Přijde Ti špatně, aby asistent poslance byl členem RV, kterým byl zvolen CF, všichni mohou vidět, co tam dělá a jak hlasuje. Přijde Ti ale v pohodě, aby stejný asistent připravoval pro RV předpisy strany a takto měl tedy možnost je zákulisně ovlivňovat, a to bez jakéhokoli mandátu?

Proč chci být členem RV? Jelikož mi přijde přirozené, že pokud se chci podílet na jeho činnosti, např třeba pomáhat s tvorbou vnitřních předpisů, tak bych k tomu měl mít důvěru CF. Pokud myslíš, že mi k tomu chybí nějaká kvalifikace, tak to samozřejmě plně respektuji. Rád bych se prostě na činnosti strany podílel a myslím, že v RV by se mé schopnosti dobře využily.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvek:
Vladimira.Sykorova
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Aha, takže poslanci mohou mít asistenty a poradce a RV jako orgán je mít nemůže? Jako vážně? :)

A nevím proč hned mluvíš o něčem zákulisním, lze to dělat přeci zcela transparentně.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

David.Wagner píše: 22 led 2019, 21:19
No, to je myslim trochu necitlive reseni, obzvlast u RV. Ona je pak i otazka, do jakych vsech funkci zamezis placenym lidem pristup - znamena to treba, ze analytik nemuze kandidovat do RP? Je tam nutny osobni vztah nebo staci nejaky transfer penez? Budeme stejne plosne prisni na sourozence, partnery, pratele?

A ja si dovedu predstavit oduvodneni pro jakoukoliv prisnost, ale pak ji pojdme kodifikovat. A stale verim, ze je mozno vyhodnotit z dlouhodobe prace a postoju kdo je sam za sebe a kdo je ve vztahu zavislem.

Disclaimer - krome kandidatury do rododendron casti kandidatky do EP nemam dalsich planu nekam kandidovat a do soucasne RV budu hazet hlas Daliborovi, ale tak nejak se mi to zda dulezity koncepcne.
Jako je to u jiných vztahů pochopitelně složitější, v tomto případě mi to přijde poměrně jednoduché a jasně dané.
Postoj proti kumulací funkcí je jednou ze stěžejních součástí pirátské politiky od záčatku, nevidím důvod z toho slevovat.

A ta dlouhodobost, to myslíš asi jako vtip, že. Nebo chceš naývat roční kolotoč poslanecký asistentů jako dlohodobost?
Tedy ty informace - dodej mi info o pohybu a fluktuaci asistentů u poslanců a budeme se bavit o dlouhodobosti. :D

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od anonym39320 »

Dalibor.Zahora píše: 23 led 2019, 15:10 Aha, takže poslanci mohou mít asistenty a poradce a RV jako orgán je mít nemůže? Jako vážně? :)

A nevím proč hned mluvíš o něčem zákulisním, lze to dělat přeci zcela transparentně.
RV samozřejmě mít asistenty může. Stejně jako třeba místní a krajská předsednictva. A koneckonců ano, i členové RV mohou mít své vlastní asistenty a poradce, jako je mají jednotliví poslanci. Asi bych to nepovažoval zrovna za efektivní, aby měl každý člen RV svého asistenta, ale vést o tom diskuzi samozřejmě můžeme.

Budu ale upřímný... vůbec vlastně nevím, o čem tu mluvíme, resp. jaký je smysl této diskuse.

Pokud jde o střet zájmů asistenta poslance a člena RV, tak prosím, pojďme k tomu založit vlákno a tam si nastavit jednotná pravidla (klidně nepsaná) pro všechny. Ale v okamžiku, kdy je členem RV hned několik poslanců nebo zastupitelů (a já osobně v tom problém nevidím), tak mi diskuse o asistentovi poslance přijde úplně mimo. Je to jako říct, že si do letadla můžeš vzít granát, ale petardu nikoli. :?: :D

Jak jsem napsal výše, pokud prolínání stranických a veřejných volených funkcí vidíš jako problém, pojďme o tom otevřít obecnou diskusi a dojít k nějakému konsensu, který se bude vztahovat na všechny a bude všem znám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvky (celkem 4):
Jana.Schlegelova, Jan.Hora, Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2184
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 7343 poděkování

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od David.Wagner »

Dalibor.Zahora píše: 23 led 2019, 15:38
David.Wagner píše: 22 led 2019, 21:19
No, to je myslim trochu necitlive reseni, obzvlast u RV. Ona je pak i otazka, do jakych vsech funkci zamezis placenym lidem pristup - znamena to treba, ze analytik nemuze kandidovat do RP? Je tam nutny osobni vztah nebo staci nejaky transfer penez? Budeme stejne plosne prisni na sourozence, partnery, pratele?

A ja si dovedu predstavit oduvodneni pro jakoukoliv prisnost, ale pak ji pojdme kodifikovat. A stale verim, ze je mozno vyhodnotit z dlouhodobe prace a postoju kdo je sam za sebe a kdo je ve vztahu zavislem.

Disclaimer - krome kandidatury do rododendron casti kandidatky do EP nemam dalsich planu nekam kandidovat a do soucasne RV budu hazet hlas Daliborovi, ale tak nejak se mi to zda dulezity koncepcne.
Jako je to u jiných vztahů pochopitelně složitější, v tomto případě mi to přijde poměrně jednoduché a jasně dané.
Postoj proti kumulací funkcí je jednou ze stěžejních součástí pirátské politiky od záčatku, nevidím důvod z toho slevovat.

A ta dlouhodobost, to myslíš asi jako vtip, že. Nebo chceš naývat roční kolotoč poslanecký asistentů jako dlohodobost?
Tedy ty informace - dodej mi info o pohybu a fluktuaci asistentů u poslanců a budeme se bavit o dlouhodobosti. :D
"Je možno hodnotit z dlouhodobé práce" NEROVNÁ SE "roční práce je dlouhodobá", plus myslím že snad většina asistentů ještě buší výrazně nad rámec asistentského úvazku dobrovolnicky, protože když už máme ty nástroje a dovednosti tak proč ne.
A teda kumulace funkcí...funkci v RV vnímám časovou náročností atd. na rovni třeba neuvolněného zastupitele, čili možno vykonávat při povolání. A zatímco to pak pro někoho může znamenat, že tam ten hlasík nedá nebo pro mě, že tam nebudu kandidovat, tak proč to vázat dalším pravidlem, ještě přísnějším, než máme na aktivní politiky?

Jinak informace o fluktuaci by ti měl bez problémů dát tajemník klubu, akorát asi tady zatím nemá profil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Ahoj Lukáši. Můžeš mi prosím říct tvůj názor, jak by si hlasoval při tomto jednání, kdyby si byl členem?
viewtopic.php?f=248&t=45643
Znění navrhovaných změn:
V Pravidlech hospodaření § 11 odst. 2:
v písm. a) se částka 10 000 Kč mění na částku 20 000 Kč
v písm. b) se částka 100 000 Kč mění na částku 200 000 Kč
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od anonym39320 »

Petr.Tkadlec píše: 23 led 2019, 16:15 Ahoj Lukáši. Můžeš mi prosím říct tvůj názor, jak by si hlasoval při tomto jednání, kdyby si byl členem?
viewtopic.php?f=248&t=45643
Znění navrhovaných změn:
V Pravidlech hospodaření § 11 odst. 2:
v písm. a) se částka 10 000 Kč mění na částku 20 000 Kč
v písm. b) se částka 100 000 Kč mění na částku 200 000 Kč
Ahoj Petře,
pokud by nebyl předložen argument, který by mě přesvědčil, že má níže napsaná úvaha je chybná, tak bych hlasoval proti.

Chápu snahu po efektivitě fungování strany. Nicméně doposud nejsou žádné údaje, že by tyto limity nějak paralysovaly fungování RP a RV nebo PKS a KF. Pokud by se ukázalo, že to problémy skutečně způsobuje, tak by bylo na místě toto znovu otevřít.

Další problém, který pozoruji a netýká se jen limitů, je horizontální nejednotnost úpravy uvnitř strany. Narážím na to, že každý kraj má dosti odlišné vnitřní uspořádání, odlišnou úpravu fungování, hlasování apod. Na vlastní kůži jsem to viděl teď v primárkách (a myslím, že málokdy se to ukázalo jasněji než v nich - a to pro všechny nominanty). Každý kraj měl jiný postup při získávání nominací - u jednoho museli získat podporu členů uchazeči o nominaci, aby se vůbec hlasovalo o tom, jestli jim kraj dá nominaci, v jiném se to vztahovalo jen na uchazeče pocházející z jiného kraje, někde se tazo podpora získávala palcováním příspěvku, jinde vůbec... a to je řeč jen o primárkách. Když vezmeme v potaz, na co všechno se tato roztříštěnost vztahuje... a možnost, aby v každém kraji byly limity odlišné...

Jak jsem napsal výše, pokud by se předložil argument, který by mou úvahu vyvrátil, tak bych hlasoval jinak. Případně pokud by se předložila data, že to paralysuje činnost RP a RV či PKS a KS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Petr.Vileta, Jana.Skopalikova, Vit.Fux
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“