vytvoření platformy pro komunikaci

Technický odbor působí v oblasti správy, údržby a vývoje technických systémů strany a jejích technických zařízení a poskytuje servis ostatním orgánům strany.

Moderátor: Odbor - technicky

Roman.Pasek
Místní předsednictvo
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 1229 poděkování
Dostal poděkování: 566 poděkování

vytvoření platformy pro komunikaci

Příspěvek od Roman.Pasek » 21 led 2019, 16:44

Ahoj,

na facebooku jsem dnes vedl diskuzi s člověkem, který kritizoval, že Marcel Kolaja nemá facebook, a tak že se s ním "nemůže" veřejně komunikovat. Odkázal jsem ho na fórum, kde jsem ho po několika komentářích přesvědčil, že se opravdu nemusí registrovat, aby se mohl účastnit debaty.

Moje otázka zní, zda by nebylo vhodné vytvořit nějakou jednoduchou platformu, kde by se vedla veřejná diskuze v podobných situacích?

Díky za názory
1. místopředseda KS Vysočina, předseda MS Třebíčsko, opoziční zastupitel Třebíče, profil na webu

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27460 poděkování
Dostal poděkování: 20682 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vytvoření platformy pro komunikaci

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 21 led 2019, 16:51

Jako fórum?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 5):
ypsilonx, Pavel.Moravec, Marek.Necada, Vojtech.Sazel, Michal.Breskovec
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Pavel.Knezik
Člen KS Vysočina
Profese: IT Administrator
Dal poděkování: 163 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Knezik » 21 led 2019, 20:56

Kdyz ti nejde seznam = nejde ti internet. Pokud chces s nekym chatovat musis mit facebook. (i kdyz ten je pro stary ;) mladsi generace pouziva preci whatsApp).

Marcel by mel mit oficialni email pripadne by mel existovat email na "kancelar" evropskeho tymu kam by lide mohli psat.

A Forum je vec hezka ale pro cloveka "z venci" je znacne neprehledna. A to i pro me jako noveho clena. (a to jsem mel to forum nainstalovane ke sprave gildy)

Nedokazu si tedy predstavit ze clovek nepolibeny bude mit toliko odvahy se do nej poustet. Proc by mel. Je preci jednodusi neco naskrabat nekomu na zed.

Mala poznamka na konec: Proboha uz nezavadejme dalsi system na komunikaci !
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knezik za příspěvky (celkem 3):
Josef.Kadlecek, Petr.Vileta, sery.pavel

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1484 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 21 led 2019, 22:14

Skvělá zpráva, Marcel taky není na FB!
A jsem moc rád, když jsem mu teď v sobotu OFFTOPIC19.1.2018, CF Tábor blahopřál, že mi pochválil mikinu. Tu s Tuxem https://cs.wikipedia.org/wiki/Tux Mám ještě i pirátskou, ale ta už se na mě rozpadá; jiné prakticky nenosím.
Ale k věci - s nevymýšlením další platformy/systému/apky pro komunikaci jen vřelý souhlas. Když jsem v šerém dávnověku přišel k Pirátům, taky jsem se (i tehdy nemaje FB ani nic jiného) zarazil nad uživatelskou nepřívětivostí. Ale koneckonců je to https://cs.wikipedia.org/wiki/PHP a na něm jede spousty jiných fór, třebas http://www.ebastlirna.cz/
Od počátku neřeším u fóra nijak složitě filtrování, prostě když mám čas, projedu si aktuální témata, při zjištění nových věcí ke starším tématům je vyhledám, připíšu nový post. Na víc není čas.
I když leckdo bude tvrdit "na FB jsou všichni", tak je to smyšlenka. Nejsou. Stejně tak když někdo tvrdí, že widlows (anebo jabko) používají všichni. Nepoužívají, další smyšlenka. Já po dlouhém zjišťování (a předchozím dlouhém užívání) M$ Widlows zavrhl a od tehdy mi nesmí tenhle sw od zločinecké organizace OFFTOPICpřípadné opozičníky bych odkázal na film Piráti ze Silicon Valey; tam kdo chce, pochopí, že tato firma vznikla na základě obrovského podvodu = zločin na samém začátku firmy! Wow. Kup nebo táhni + kup a táhni = dva v jednom :lol: do baráku OFFTOPICi když děti mi barák widlema kapku zavirovaly - u syna si to vynutila škola, ale tomu teď v NB zkolaboval HDD s nějakými snad "desítkami" či co, tak dostal nový SSD a do něj pěkně Fedoru! A jakpak si chrochtá blahem!.
K tomu se přidává, že Piráti máme přece jako stěžejní věc v programu prosazování Svobodného software! Proboha ale jak, když většina vůbec netuší, co je to za planetu a s procentuelním používáním widlows u Pirátů je to podobně jako u uživatelů obecně??? A podobně je to s komerčním FB.

Těmi předchozími litaniemi chci sdělit, že uživatel je vlastně děsná konzervaOFFTOPICuživatel widlows je taky jen a jen líný se něco málo přiučit a začít volně dýchat se Svobodným software (jen minimum opravdu nemůže; třeba účetní). Používá FB a je pohodlný na to, aby začal používat oficiální nástroj Pirátů.

A už jen podotek - bez Svobodného sw by neexistoval internet tak, jak ho známe, dál třeba smart spotřebiče, a tuny dalších věcí.

Holt to chce jen nebýt líný a naučit se používat komunikační kanál, na který je zvyklá většina lidí, s nimiž chci něco sdílet. Howgh.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 5):
Roman.Pasek, Vojtech.Pikal, Marek.Necada, B_Pat, David.Novak
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 670 poděkování
Dostal poděkování: 906 poděkování

Příspěvek od Antonino » 21 led 2019, 22:33

IMHO chybí Pirátům nějaká strategie komunikace dovnitř a ven a z toho plynoucí pravidla a následně i případné systémy. Pak by nebyly takové problémy jako třeba aktuální "Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích". Pokud snad něco takového existuje, tak to nefunguje nebo není živé. Jsou diametrálně a neslučitelně odlišné názory na FB i jiné věci. Je to jak v kotli. Mění se Piráti, společnost, potřeby, rizika, trendy... Tohle je třeba vstřebat a najít komplexní řešení pro současnou dobu.
Tedy ještě jednou, mělo by se začít zpracováním aktualizované komunikační a informační strategie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Roman.Pasek, Vit.Jurasek

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Profese: magician
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 1050 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman » 25 led 2019, 11:12

Ahoj všem, ohledně komunikační platformy, resp. její další generace celkem dobře víme, jaké jsou současné problémy, a je i návrh, jak je řešit.

Téma "diskuní platforma" rozmýšlím již rok, a zatím jsem neobjevil něco hotového, co by reálně splňovalo potřeby naší košaté, občas emotivní, a časově rozlehlé diskuse.

Pokud s tím někdo chce pomoct, uvítáme to - potřebujeme prostě programátory a kodéry, kteří nám to pomohou vytvořit a zprovoznit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 3):
Janka.Michailidu, Dalibor.Zahora, Roman.Pasek

Antonino

Příspěvek od Antonino » 25 led 2019, 11:54

Martin.Rejman píše:
25 led 2019, 11:12
Ahoj všem, ohledně komunikační platformy, resp. její další generace celkem dobře víme, jaké jsou současné problémy, a je i návrh, jak je řešit.

Téma "diskuní platforma" rozmýšlím již rok, a zatím jsem neobjevil něco hotového, co by reálně splňovalo potřeby naší košaté, občas emotivní, a časově rozlehlé diskuse.

Pokud s tím někdo chce pomoct, uvítáme to - potřebujeme prostě programátory a kodéry, kteří nám to pomohou vytvořit a zprovoznit.
Jako všude jinde je nejdříve potřeba jasné zadání, které musí vycházet z analýzy potřeb, strategie atd., viz můj předchozí text (Nikde jsem nic takového nenašel, ale nejsem insider. Co jsem však našel, jsou diskuse s velmi odlišnými názory bez nějakého konsenzu). V opačném případě, jako tak často jindy a jinde, vznikne produkt, možná někdy ještě naplňující cíle, ale neřešící ony potřeby. Říká se tomu projektové řízení a aniž bych se chtěl kohokoliv dotknout, obávám se, že všeobecně se příliš často pomíjí a preferuje se přístup vzhůru do práce s hlasitým huráááá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvek:
wajrou

Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Profese: magician
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 1050 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman » 25 led 2019, 12:09

Antonino píše:
25 led 2019, 11:54
Martin.Rejman píše:

Jako všude jinde je nejdříve potřeba jasné zadání, které musí vycházet z analýzy potřeb, strategie atd., viz můj předchozí text (Nikde jsem nic takového nenašel, ale nejsem insider. Co jsem však našel, jsou diskuse s velmi odlišnými názory bez nějakého konsenzu). V opačném případě, jako tak často jindy a jinde, vznikne produkt, možná někdy ještě naplňující cíle, ale neřešící ony potřeby. Říká se tomu projektové řízení a aniž bych se chtěl kohokoliv dotknout, obávám se, že všeobecně se příliš často pomíjí a preferuje se přístup vzhůru do práce s hlasitým huráááá.
Projektové řízení už jsme tu několikrát měli, a ani jednou neuspělo. Piráti jsou lidé, kteří pracují jinak, než korporátní společnosti. Když to někdo nedokáže zohlednit, časem velice tvrdě (a mnohdy neočekávaně) narazí. Lepší, než sepisovat strategie, je opravdu se do něčeho pustit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Janka.Michailidu, Michael.xChaos.Polak, Roman.Pasek

Antonino

Příspěvek od Antonino » 25 led 2019, 13:53

Martin.Rejman píše:
25 led 2019, 12:09
Antonino píše:
25 led 2019, 11:54
Martin.Rejman píše:

Projektové řízení už jsme tu několikrát měli, a ani jednou neuspělo. Piráti jsou lidé, kteří pracují jinak, než korporátní společnosti. Když to někdo nedokáže zohlednit, časem velice tvrdě (a mnohdy neočekávaně) narazí. Lepší, než sepisovat strategie, je opravdu se do něčeho pustit.
Wow a to jste na to ještě hrdí? A jak tedy chcete řídit stát???
Jednak se to absolutně netýká pouze korporátu a on ten svět není pouze o korupci, ale také právě o těch projektech a v prvé řadě předprojektové přípravě. Lze bezkorupčně dokončit záměr, který nic nepřinese. Proto také vzniklo projektové řízení.
Asi jsem byl moc idealista.
God bless you

Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Programátor
Dal poděkování: 5266 poděkování
Dostal poděkování: 1597 poděkování

Příspěvek od Vit.Jurasek » 25 led 2019, 16:34

Antonino píše:
25 led 2019, 13:53
Wow a to jste na to ještě hrdí? A jak tedy chcete řídit stát???
No určitě ne jako firmu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 5):
Janka.Michailidu, Ivor.Kollar, Dalibor.Zahora, Martin.Rejman, Roman.Pasek

Odpovědět

Zpět na „Technický odbor“