CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od anonym39320 »

Mám procesní dotaz:
1) Jestliže nestihneme dovolit 5. místo do začátku voleb na další místa kandidátky, je možno vůbec k těmto volbám (na další místa) přistoupit?

2) Pokud ano, jak se bude postupovat, bude-li kandidát zvolen na další místa - tj. už se nebude moci účastnit pozdější opakované dovolby do čela?

Díky za odpověď ;-)
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Roman.Kucera »

K těm procedulárním věcem: Možná by stačila osvěta.
Lidi, netaktizujte v prvním kole a dávejte víc křížků! Na volbě lídra se jasně ukázalo, že o pořadí rozhodne druhé kolo, a jak je vidět, může být výsledek jiný než v prvním kole ;)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Pane předsedající, chtěl bych tímto navrhnout (případně podpořit váš postup), že 1. kolo 2. dovolby na 5. místo proběhne již tento víkend, to znamená 25.-28.1.

Dále bych chtěl navrhnout, že v této volbě budou zahrnuti pouze ti již nominovaní kandidáti, kteří zde potvrdí do 23. včetně svůj zájem kandidovat na tuto pozici.

Nakonec bych chtěl požádat o úpravu úvodního příspěvku, aby reflektoval již zvolené kandidáty.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Vážené celostátní fórum,

ještě jednou děkuji za důvěru ve mě vloženou ve volbě, která proběhla o víkendu na zasedání celostátního fóra! Chci poděkovat Mikimu za extrémně kvalitní konkurenci ve druhém kole volby a velmi mě těší, že se probojoval do první trojky, čímžto mu chci také pogratulovat, stejně tak jako Markétě a Lukášovi. Jsem přesvědčen, že tvoříme jádro kvalitního týmu, s kterým Piráti volby vyhrají. Nebudu však předstírat, že to zvládneme sami: proto jsem také v předchozí větě záměrně použil formulaci "_jádro_ týmu" (použití konkrétní formulace je často v mých vyjádřeních záměrné a určující jeho význam, leč se musím naučit, že ne vždy tento detail čtenář ocení; viz dále). Budeme potřebovat pomoc vás, členů strany, našich odborných týmů, dobrovolníků a podporovatelů. Bez vás to nezvládneme.

Jak jste si někteří všimli, schytal jsem to hned z kraje za Twitter. Nemyslím si, že bych měl tuto mikrokauzu rozpitvávát dále z vlastní iniciativy nějakými veřejnými prohlášeními, leč cítím potřebu to komentovat na půdě celostátního fóra. Nerad bych, aby měl kdokoli pocit, že jsem v rozpravě lhal.
Marcel.Kolaja píše: 18 led 2019, 08:22
Dalibor.Zahora píše: 15 led 2019, 07:38 Proto otázka na kandidáty, zřídíte si twitter (respektive budete na něm aktivni)?
Osobně si určitě neplánuji pořizovat účet na Twitteru, a pokud by snad aktivní účast v evropské politice byla podmíněna souhlasem s kilometr dlouhými podmínkami u americké firmy, považoval bych to za úpadek společnosti:
Tak, jak jsem tu větu napsal, stále platí. Skutečně jsem v té době neměl žádné osobní plány pořizovat si účet na Twitteru a stále ani nemám. Po dohodě se mnou zřídil mediální odbor na Twitteru komunikační kanál, kterým má možnost komunikovat moje stanoviska veřejnosti a novinářům. V mediální strategii plně důvěřuji našemu zkušenému mediálnímu týmu, a jestliže tento tým chce zřídit konkrétní komunikační kanál na konkrétní platformě, nechávám jim v tom volnou ruku. Za mě z toho plyne poučení, že není důležité pouze, co člověk řekne, ale i to, co člověk neřekne, protože myšlenku, která je v předchozí větě, jsem měl rozepsánu, když jsem psal odpověď Daliborovi, ale pak jsem ji smazal. Byl bych se této mikrokauze vyhnul. Abych předešel potenciálním budoucím pseudokauzám, rovnou prohlašuji, že je normální plány měnit na základě vývoje událostí. Kdo to nedělá, nikam se nedostane. Operativní plány lze měnit z minuty na minutu, zatímco strategické plány není vhodné měnit každý den, což se ani v tomto případě nestalo. Bouři ve sklenici vody vyvolal radní z Pardubic za KDU-ČSL a budiž nám všem útěchou, že byl již pokořen v počtu followerů. :-)

Na závěr mi dovolte podotknout, že pokud se na nějaké hromadné akci, kde mě o společnou fotku postupně žádá mnoho lidí, s někým vyfotím, ještě to neznamená, že ho podporuji, zejména když nevím, kdo to je. :-)

Přeji šťastnou volbu!

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Michal.Gill »

Vojtech.Pikal píše: 20 led 2019, 22:43 Pane předsedající, chtěl bych tímto navrhnout (případně podpořit váš postup), že 1. kolo 2. dovolby na 5. místo proběhne již tento víkend, to znamená 25.-28.1.

Dále bych chtěl navrhnout, že v této volbě budou zahrnuti pouze ti již nominovaní kandidáti, kteří zde potvrdí do 23. včetně svůj zájem kandidovat na tuto pozici.

Nakonec bych chtěl požádat o úpravu úvodního příspěvku, aby reflektoval již zvolené kandidáty.
Souhlas. Je to potřeba vyřešit co nejrychleji a tímto potvrzuji kandidaturu ve volbě pátého místa.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Sramek, Ondrej.Kolek, Martin.Valasek, Ondrej.Chrast

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Děkuji za duvěru přetavenou v hlasy. Finále mi uniklo o kousek, mohlo to být zajímavější .-)

Zároveň formálně oznamuji, že dále kandiduji na 5. místo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvky (celkem 8):
Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora, Pavel.Sramek, Michal.Gill, Jiri.Snizek, Helena.Vondrakova, Ondrej.Chrast, Tomas.Martinek

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Ke glilování kandidátů na lídra:
Magda Daňková se mě následně ptala, jak jsem to myslel s hnědnutím Evropy.
Tak jsem doufal, že každý pochopí, že myslím nacionalisty a fašisty a ne barvu pleti .-) a to už s ohledem na hodnoty, za kterými si stojím...

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Mikulas.Ferjencik píše: 20 led 2019, 16:19 Já bych navrhl, ať si určíme určitý počet kandidátů, kteří musí projít primárkami (navrhuji 11) a v případě, že bychom po volbě, po které přesáhneme 11 zvolených ještě neměli 21 kandidátů, doporučil bych, aby zbytek kandidátky navrhlo RP. Předpokládám, že by zohlednili předchozí volební výsledky a krajské rozložení - rozumné by mi přišlo, aby na kandidátce byl alespoň jeden kandidát z každého kraje (ten, který dostal nejvíc hlasů) a ty bych doplnil kandidáty, kterým uniklo zvolení nejtěsněji.
Osobně bych navrhoval do tohoto nezahrnout jen počty hlasů a krajské rozložení, ale i krajské nominace.

Snažím se tím vzít v úvahu situaci, kdy ze dvou kandidátů z jednoho kraje kandidát A kandidáta B znemožní před zbytkem republiky, čímž se (na úkor kandidáta B) zviditelní a dostane od CF více hlasů, přestože ve svém kraji ani o nominaci nepožádal. Účel takového "krajského kandidáta" vidím v tom, aby v daném kraji ostatní členy motivoval ke kampani před eurovolbami, což - v případě kandidáta oblíbeného u CF, ale neoblíbeného v kraji - fungovat nebude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Sramek, Dalibor.Zahora, Milan.Dadourek
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Michael.Polak »

Vojtech.Pikal píše: 20 led 2019, 22:43 Dále bych chtěl navrhnout, že v této volbě budou zahrnuti pouze ti již nominovaní kandidáti, kteří zde potvrdí do 23. včetně svůj zájem kandidovat na tuto pozici.
Reaguji na tento návrh tak, že v souladu s duchem získané členské nominace (5. místo je stále čelo - zejména vzhledem na CF formulovanému cílu získat 20% hlasů) a i vzhledem s podpoře, kterou mi projevili někteří účastníci CF přímo na místě nadále projevuji zájem kandidovat v nadcházející volbě. Zatím jsem nedostál žádnou zcela jednoznačně formulovanou žádost o odstoupení (případně odstoupení a deklaraci podpory konkrétnímu kandidátovi). Pokud bych takovou žádost dostal, zvážím jí.

Na rovinu připouštím, že moje schopnosti by asi více odpovídaly pozici asistenta europoslance, než europoslance. Byla by to současně jedinečná příležitost seznámit se s prostředím a pochopit, jestli ho vůbec je šance využít pro prosazování mých vizí. Takovouto nabídku jsem zatím od žádného se zatím zvolených kandidátů nedostal - pokud bych jí dostal, byl by to samozřejmě velmi dobrý důvod odstoupit z volby 5. i jakéhokoliv následujícího místa (z kandidátky odstoupím, pokud se nedostanu alespoň na 7.pozici).

Děkuji všem, kteří podpořili mojí nominaci i těm, kteří mi podpořili přímo ve volbě, která problěhla na CF (šlo o více než dvojnásobek oproti počtu nominujících, a to i navzdory tomu, že jsem v sobotu neměl úplně dobrý den, co se týkalo veřejného mluveného projevu a veřejného vystupování). Plně si po tomto víkendu uvědomuji, že jsem pořád spíš jenom online aktivista, než skutečný politik - tomu odpovídal i můj laxní přístup ke komunikaci s členskou základnou (např. s její "spící" částí - samozřejmě jsem netušil, jak velká část členské základny bude v době konání vlastně aktivní, apod.). Dá se říct, že jsem vycházel ze samotného relativního počtu nominujících hlasů (který za ostatními kandidáty výrazně nezaostával) a nevedl jsem nic jako "vnitrostranickou kampaň".

Myslím, že řada dalších kandidátů je ve velmi podobné pozici jako já. Velká část současné členské základny nezná buď nás osobně, a nebo naši agendu a schopnosti. Je pravda, že překryv mojí agendy s Marcelem i Mikulášem je značný, a že by tedy v čele kandidátky měla možná dostat šanci i jiná témata. Čekám ale na konkrétní diskuzi v tomto směru.
Naposledy upravil(a) Michael.Polak dne 21 led 2019, 12:42, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Petr.Tkadlec

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 483 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Ještě, k volebnímu systému na posledního kandidáta do čela, dovolil bych si procedurálně navrhnout volební systém obdobný jako v Senátních volbách - tedy "V případě, že v prvním kole hlasování žádný kandidát nebude mít nadpoloviční počet hlasů, z prvního kola postoupí dva kandidáti s nejvíce hlasy, o vítězi rozhodne druhé kolo".

Důvod je ten, že pátého kandidáta můžeme jinak volit donekonečna, pokud nikdo nebude mít nadpoloviční počet hlasů (k čemuž tato situace zatím směřuje). Je mi jasné, že to není zdaleka ideální systém, jelikož první kolo má hodnotit přijatelnost kandidátů, účelem mého procedurálního návrhu ale je ale rozseknutí a vyřešení dané situace v rámci možností vnitřní demokracie.

EDIT: Na základě následujícího příspěvku Petra Tkadlece, bylo by možné tento návrh přesunout do procedury? Díky.
Naposledy upravil(a) Tomas.Pastircak dne 21 led 2019, 12:25, celkem upraveno 1 x.
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“