[odděleno] Úvahy a komentáře

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

P.A.Semi
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 103
Registrován: 05 led 2019, 05:27
Profese: programátor
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: [odděleno] Úvahy a komentáře

Příspěvek od P.A.Semi »

Lukas.Blazej píše: 08 led 2019, 11:37 Forum je pracovním nástrojem České pirátské strany, ne osobním deníkem ...
... obdivovat krásu žen ... ... vlastní webovou stránku ...
... důrazně Vám doporučuji vkládat další příspěvky tam, nikoliv na zdejši forum.
Omlouvám se, že jsem vaše fórum neplánovaně použil jinak.
Text je zřejmě uzavřen a v tomto stylu již pokračovat zřejmě nebudu... (Nicméně považuji za slušné vám takto odpovědět...)
Není to deník, je to online Kniha... Nepsal bych o sobě (a zejména ne tyto detaily), kdyby to nebylo důležité, třeba kvůli hnutí #metoo, kvůli kvótám a lžím o rovnosti, a kvůli důkazu μC-DNA... (A ovšem, jste mladý, za dobrý svět i pro vaše děti tu bojuji... A ovšem tato část s "vyprávěním" je jen závěr, to podstatné je předtím, a protože jsem mezitím zjistil, že to právě takto je potřeba... Až si to přečtou, budou feministky křičet, že to je "misogynie"... Není, ale je to láska i respekt k ženám i mužům... A ovšem je to tu de-facto i politická proklamace... Pak také je to tam pro zdůraznění, jak důležité je, jakými hračkami a knížkami nasměrujete děti do života OFFTOPIC(a tedy, když už až ke kořenům - první nahou ženu jsem omylem potkal matku v noci cestou na záchod a poprvé se dotkl intimně malé sestřičky když spala, ani se neprobudila, asi to všechno pak byl karmický trest, protože tohle se fakt dělat nemá! To ani netušíte, jak jedna událost v dětství pak nasměruje postupně život v dospělosti... Nebo jak se dodnes bojím plavat v moři, když jsem příliš mladý viděl v 15 letech film Čelisti - to má být až od 21 let...!) -- někdo třeba dítěti vrazí do ruky dudlík-mobil: "neruš mě a najdi si sám, kdo tě z Internetu nasměruje do života"... (dudlík se dává dětem, aby nekřičely a nezlobily, a nyní odrostlejším batolatům některé pak dávají Mobil ze stejného důvodu, aby nezlobily a nerušily, jenže jim tím sice dají Hračku a Zábavu, ale seberou jim Dětství...) OFFTOPICJenže v jednom návodu pro toto dílo (13.5žKMM - ta číslovka tam není vůbec náhodná (nemohl tam dát přesnější číslo, vyjadřující alespoň dva nebo více významů), a ovšem זמניה Zamoniah (jsem si také všiml až zrovna teď, když jsem si tu knihu v google a wiki vyhledal, i když tenhle význam tam zrovna nerozebírají, i to je jak "k.m.u.s." a stačí zahlédnout... Když jsem to tehdy četl, neměl jsem slovník a uměl jsem hebrejsky sotva louskat písmenka a znal jen první řádku Bible zpaměti, zkratku 3 אמש ze S.J. OFFTOPIC(a to jsem dodnes myslel, že to je ze středověké Prahy... taková vysoká úzká kniha to byla, možná ji ještě někde mám, učil jsem se podle ní malovat hebrejská písmenka tuží a plochým perem v roce asi 95-6... a jak jsem si teď dohledal ve wiki, druhá úroveň té abecedy (pamatoval jsem si jen, že to je 7 písmen) pod zkratkou Trojice je tam בגד כפרת "zrada očist~odčinění" "treachery of atonements~purges", ne nadarmo to připisují rabínovi "Podvod syn Josefův" "Deception~Deceiver~Supplanter son of Josef" רבי עקיבא בן יוסף‬ nebo עקיביה ? (říkám mu spíš "Zrádce Boha" ("Insidious,Deceitful" H6121), asi se mi tam dostal ten "Bůh" do názvu omylem...?) , zřejmě hlavnímu z autorů Talmudu - to jen na vysvětlení, proč říkám, že je Talmud proti Bohu a Křesťanství... wiki: "Rabbi Akiva was a leading contributor to the Mishnah..." (Mishna je asi hlavní součást Talmudu...), ale jako hlavní editor Talmudu je prý spíš "Princ Juda" (Juda ten Pozvednutý, יהודה הנשיא, wiki/Judah_the_Prince), který se prý narodil ve stejný den, když rabín "Podvod syn Josefův" zemřel? -- kmus... na tohle pozor, byla to zlá desinterpretace, nebo varování...?) a nápis kolem kříže na Karlově Mostě, a byť nechápajíc i významy z K.)... A to jsem ani nevěděl, co ten Modrý Medvěd má na obálce v originálu...) jsem dostal instrukci nebo potvrzení, že nakonec mám "vyprávět příběhy", což moc neumím... Nestylizoval jsem se do této postavy, prostě se mi ta kniha líbila, je asi moje nejoblíbenější z oblasti beletrie, a poslední, co jsem (před skoro 10 lety) četl papírovou knihu od začátku do konce sekvenčně (nyní čtu na počítači (přestěhoval jsem se, není tu knihkupectví a nemám doma prostor na knihovničku, zas nemusím čekat, jestli a kdy to tu vydají v překladu taky), ale v dětství jsem četl knihy hodně, to dětem doporučuji víc!), ale prostě když to přišlo, některé pasáže jsem poznal... jenže tu knihu mám někde v krabicích a nemůžu se dojít podívat podrobněji, co mi tím chtěl autor vzkázat... ale jako i jiné knihy, prostě se to zapíše do duše... (Třeba ta dvanáctá kapitola, souboj největších lhářů, je Masmédia proti Anonymous (a AltMédia), a já jako jeden z hnutí Anonymous jsem ale opravil jejich chybu a shrnul to do zkratky, řešení "černá" nebo "bílá" není použitelné, je nutný "kompromis"... A ovšem tahle kniha 13.5ž má otevřený konec, nepíše se tam, jak to má pokračovat... Předtím kapitola, poutníkům za "Anagrom Ataf", jsem poukázal na nová pravidla - běžte se zeptat A.J. a na A. (křesťanskou Antropo-sofii) v moderním pojetí, na mysterijní hry a na výchovu Dětí duchovně, protože tady jsem poznal zlatá jablka... Já na tohle nejsem odborník... První kapitola, ani jsem si nepamatoval ty piráty v ní (už nevím, bylo to něco s lodí), ale já jsem z micro-chimerické části (předchozí manželství mé matky) i dítě z lodníka-rošťáka) K tomu "text je uzavřen" - sliboval jsem tu časově omezený "happening" nebo "demonstraci", a mám termín, a již jsem ho i překročil (snad těch pár dní až přes 3K nevadí?), já jen nevím přesně, jak to formulovat dál jinam... A nejsem dobrý spisovatel a nevěděl jsem, co napsat na závěr, jeden závěr jsem si i připravil (věta o hřišti), když jsem to stříhal, je někde uprostřed textu, ale aspoň mě několikrát přiměl přerušit rozvláčné téma... Další text na závěr (to se pozná) už tam je předtím, tohle už jsou jen dodatky... (-- Jdu se navečeřet, zapnu si k tomu televizi (nikdo jiný na mě za celý den nepromluvil ({aha - vlastně ne, ještě mi mladičká vietnamská češka u pokladny řekla: "je to všechno?" a už nevím jistě, možná řekla i "dík", když mi vracela na zaokrouhlenou cenu, aha, vlastně u "sýrů" mi její otec ještě říkal "ješte neco?" i když ví, že u tohoto pultu nic jiného nekupuji... aha, v poledne mi volala máma kvůli nějakému dopisu, co jí přišel... moc to zjednodušuji, když "nepodstatné" věci vypouštím...}) ) a tam zrovna Focus VM OFFTOPIC(což když jsem ho včera pomlouval - jenže je to oblíbený a dobře udělaný pořad, jen bylo nevhodné, jak ho předevčírem (asi to bylo ze záznamu?) desinformátoři použili pro informační válku s podrazem a zesměšňováním lidí, kteří vidí dál než na jejich média establishmentu... (A jinými slovy říct: "pokud nám nevěříte a rozšiřujete (00:18:27) neověřené hoaxy z alt-médií, jste naivní hlupák a budeme vás z toho muset léčit případně i cenzurou (00:21:54)" a zároveň k tomu názorně předvést, jak je televizní debata excelentní prostor pro šíření nezdrojovaných lží a pomluv, tedy "zdrojovaných" jen tím, že tohle v mas-médiích establishmentu říká kde-kdo... Nejen mě to urazilo a naštvalo, ale je to nebezpečné proti Lidu a proti Pravdě... A ovšem nás tady Bolševici naučili "číst mezi řádky", takže i když to řeknou "jinými slovy", tak význam je zřejmý i tak... OFFTOPIC(A kdyby mě RT neupozornilo, ani bych si nevšiml, že se začínají přeskupovat jihádisti ISIS na Ukrajině proti Donbasu... -- jen z toho zatím neumím posoudit rozsah, třeba kolik toho znamená "batalion", když o tom sotva někdo další kromě RT aspoň něco napíše, ale viz i ty Times.co.uk, není to jenom desinformace z RT, to jen všichni ostatní se radši dívají jinam...) ) Jinak je ale tenhle formát F.VM velmi dobrý, a není to boxovací aréna, jako jsem také viděl u bulvárních televizí nebo pořadů...) a probírají téma "prokrastinace" (cca 21:30 zimního času dnes), musel jsem si to najít v google, co to slovo znamená (možná ho tam vysvětlovali předtím)... Přesně ten problém teď mám (odkládám důležitou povinnost)... a téma "digitální nomád" - tohle v podstatě jsem také, jen jsem při tom doma v chalupě v podhůří (když kolegové pracují v práci - a ovšem z hlediska "kolegiality" a lidských vztahů je lepší být v práci s ostatními), cestoval jsem už dost...) OFFTOPICDalší off-topic - šel jsem zas kolem televize (ale normálně ji vypínám a šetřím proud): Útok Komise a EP a zákon o střetu zájmů proti Agrofertu a AB (a jak tam reportér L.D. řekl, že to je důležitý Precedent a budou podle toho rozhodovat i příště) je útokem proti Svobodě a Demokracii, snahou vytěsnit nezávislé podnikatele z transparentní účasti na vládě, aby byl větší prostor pro Strany, zejména neo-marxistické, sponzorované Oligarchy OFFTOPIC(třeba "Zelené", pokud jsou sponzorováni OSF, což nevím ale odhadoval bych to... (dohledávám, nepíše se to, jen wiki/Open_Society_Foundations v sekci "Further reading" třeba píše: "... has also funded opposition parties in ..." (ale jen v "banánových republikách", kde to nevadí prozradit otevřeně), ale tuším Nigel Farage to zmiňoval, kolik poslanců EP prý sponzoruje... (a když ještě podrobněji v "DC Leaks" (jenže ty jsou zase zaměřené především jen na ty "banánové republiky" jako Ukrajina nebo Moldávie), možná naopak GS-OSF podporuje Levici proti Zeleným...? nevím, byl to jen příklad, Farage o tom mluvil... Když tedy ještě víc do detailu, mezi "Advisers" zmiňuje OSF i Dominic Zganiec s diplomovou prací o "renewable energy" v Německu (jestli to je ten samý?), a ovšem organizátorku feministických akcí Elvira Hernandez a různé komunisty ze západní Evropy, asi ne ty naše... ono se to těžko dohledává - před časem jsem to dohledal u nějaké naší "NGO" neziskovky, snad asi ČvT - nevím jistě, ale bylo to přes prostředníka, tedy nějaká nadace ze sponzorů té neziskovky měla sponzora OSF - už si to nepamatuji...) ) pokud je podmínkou zvolení drahá Kampaň, není možné to dělat nezávisle "odspodu", zejména když se Alternativa drobí mezi 100 různých "hnutíček"... tedy "být sponzorován" ještě není problém, ale pokud to bude jediná volba, byl by to problém, protože tihle Oligarchové si tak vybírají, koho budou sponzorovat) netransparentně... Jistě je lepší, když je podnikatel (DJT,AB,PP-Рошен...) ve středu a před kamerami, než když tajně lobbuje ve foyer (i když i to je v rámci Stavovského vyjednávání asi potřeba) nebo na obědě, nebo když udílí pokyny telefonem... Ale ovšem pokud by to (vládnoucí podnikatel) zneužil pro vlastní prospěch, je potřeba ho chytit (kontrolní úřad, aktivisté přes foia) a funkce zbavit... Jenže od určité úrovně majetku jsou nějaké "drobné" dost zbytečné na to, aby si kvůli tomu špinil čest... (A ovšem není ani tak problém zneužívat nadměrně dotace, ale je problém, kdyby si nastavil prostředí v ekonomice tak, jak ho to zvýhodňuje a jiné znevýhodňuje, což ale se těžko vytýká legální cestou... Viz třeba Macron, účetní od Rothschildů, jak nastavuje pravidla proti Lidu a ve prospěch Oligarchů, nebo alespoň na tohle si tam francouzi stěžují...) Tedy ať kontrolují a dělají audity, to je dobře, ale ať nedělají zákony, které by obecně vyloučily podnikatele ze svobodné demokratické soutěže... Je to takový dost paradox, když tu prý máme tu Kapitalistickou Demokracii, ale Kapitalista se nesmí Demokracie účastnit na té Transparentní straně? A ovšem jistě je dobré, když je Kapitalista ve vládě zase vyvážen nějakou Levicí a dobře Kontrolován... Především pozor na neomezenou vládu jen jedné strany (side) spektra... A ovšem klasické Strany (party) mají zase víc prostoru ke vzájemné diskusi jejich členů a není to řízené na povel shora... A ovšem Opozice (nebo tichý partner v Koalici) má význam, jen když je alespoň trochu Konstruktivní, a je dobře, když vládnoucí Strana musí vyjednávat Kompromisy... Ať z té nebo z té strany spektra... ) (Tedy jen podotýkám, není to "můj milý deníčku" ani zbytečné trollování... Zatím nedoceňujete, jakou ten text bude mít Váhu... Ani já jsem to tak neplánoval, to bych se od začátku lépe rozmýšlel (a nenapsal bych nic nebo ne včas), prostě jsem přišel upozornit (Lid) na ty plány Luciferiánů (tedy migranti a nadcházející genocida v plánu za dost dlouho zatím - i když to jsem mezitím tady pochopil jinak...) a kvůli "Irlmaier countdown" OFFTOPIC(>>195606660,>>181366873 archive.4plebs.org pol thread -- aha, korektura k předtím: není tam 2G postů, ale jen 200M, to zas jako programátor neumím do 10 počítat číslice...) a "Žlutým vestám" a "NIAC Study 508" z prosince... Ale upozorňoval jsem tu předem, že to bude mít Publicitu... Zatím to skoro nikdo nečte, lidé spí OFFTOPIC(M256,M2631,L1238,L1734 - taky jsem to předtím nechápal)...)

Připouštím a i zdůrazňuji, že takto používat fórum není slušné... (V tom nechci být špatný příklad ostatním... Nicméně jsem tu neotravoval cizí diskusi, ten jeden topic, kam jsem vstoupil, neměl diskusi, ty další jsem založil sám (nebo tak byl inteligentně přesměrován moderátorem) a nezakládal jsem jich zbytečně moc, abych jinou diskusi nevytěsnil z první stránky fóra... (tomu se někde říká "sliding") Na svou omluvu i uvádím, že ten topic, kam jsem začal psát, měl nahoře červeně "Pravidla fóra", kde to nebylo uvedeno, a až pozdě jsem si všiml odkazu na "Pravidla fóra" dole, kde se uvádí, že se nemá psát víc textů za sebou... Což je pro civilizovanou diskusi, aby měli prostor všichni rovnoměrně k dialogu... Nabyl jsem dojem, že v části "pro Veřejnost" je toto fórum možné použít i pro Veřejnost...) Neplánuji sem psát další nevyžádané texty, možná budu odpovídat na dotazy věcně a pokud možno krátce, dokud to půjde, pokud možno v části pro Veřejnost, abych nepřekážel... [*ot](Nebo já nevím, co ještě bude potřeba, je již pozdě po termínu a je to neopakovatelná příležitost, a budou mi možná vyčítat, že jsem toho nenapsal víc, ale nešlo to...)[/ot] (A ovšem, "Fórum" je od slova Náměstí, vlastní web-stránka ("home page") je jak doma... Jistě i doma mohu odpovídat soukromě, od toho tam mám email, nebo na fyzickém domě zvonek u dveří... Jenže z principu Svobody Slova, doma nebo v hospodě jsme si mohli říkat, co jsme chtěli, i za tzv. "Totality"... Dnes jsou ale lidé umlčováni jinak - sice si můžete psát, co chcete, ale nikdo to nečte a neposlouchá, protože těch povídajících je moc... Fórum nebo náměstí je prostor pro veřejné prohlášení (a často nevyžádané)... (A ovšem, Fórum je základem Demokracie už od Antiky... Říkáte-li jinými slovy: "jdi domů, tohle je naše náměstí" - jenže když to budu psát doma, nikomu tím nepomůžu...) A nedělám to pro vlastní prospěch, je to Public Domain, ani pro vlastní zviditelnění (i když tomu se asi nevyhnu), ale proto, abych pomohl Lidem... Desinformátoři establishmentu mají média širokého dosahu, nám prostým lidem zbylo povídání doma nebo veřejná náměstí s drobným dopadem, skoro nikdo to neposlouchá... (Což je výhoda Doby Internetu, že "Doma" i "Náměstí" nebo "Hospoda" bylo rozšířeno, už nemají takový Monopol jako před půl stoletím...) Je to tu jako "foyer" před vaší "sněmovnou", ale narozdíl od ostatních nemá "plot" a může tu přijít diskutovat i "Veřejnost"... (Kdyby to byl čistě vnitro-stranický nástroj, není transparentně otevřený pro veřejnost, vnitro-firemní diskusi máme taky za firewallem...) A mimo jiné zde diskutuji Liberální a Konzervativní ideologii, není to tu nesouvisející... A není tu (na českém internetu) svobodnější prostor k vyjádření politického názoru... (víte, jsem "persona non grata" i u alt-médií, a i v diskusích pod články je tam většinou "hlídací pes", natož v msm, a "home page" mi čtou téměř jen roboti... není tu prostor pro svobodné vyjádření názoru veřejně... Vlastenci obou stran používají k proklamacím třeba prostor pod sochou sv. Václava, národního patrona, ale jen jednu stranu mas-média zesílí informačně, a tu druhou, ty skutečné vlastence, vytrvale bojkotují... (třeba L.P. a další) Tedy toto fórum, jako prostor pro nej-otevřenější svobodnou platformu nadohled, jsem použil k otevřené proklamaci... A kdybych to tu nepsal takhle, nenašel bych to správné řešení... A ovšem narozdíl od náměstí fyzického, tohle je zaznamenané a dá se na to poslat odkaz i později... (jenže mi tu chybí příspěvek s obrazovou přílohou a důležitým grafem, takže odkaz url pošlu na svoji stránku, kde to je kompletní OFFTOPIC(a i v rámci objektivity k tomu dodávám i upozornění, že to bylo považováno za desinformaci, možná zčásti oprávněně, i když bez udání podrobností...), ale je tam i odkaz na originál v tomto fóru, a ovšem je přes web.archive.org zaznamenaný mimo můj i váš dosah...) ) )

Děkuji vám Pirátům za vaši trpělivost se mnou zde až dosud...
P.A.Semi
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 103
Registrován: 05 led 2019, 05:27
Profese: programátor
Dostal poděkování: 22 poděkování

Errata, doplňky...

Příspěvek od P.A.Semi »

Omlouvám se, že tu píšu ještě, ale jak k tomu píšu popis (english abstract), jsou některá doplnění:
  • Když jsem navrhoval tři Američany, kterým zcela důvěřuji, že by rozhodli, komu lze ze současných senátorů (congressman) zcela důvěřovat, tak kromě D.D. & R.P., aby to bylo politicky vyvážené, tak ten třetí by měl být Noam Chomsky - dobrý levicový filosof, je židovského původu (na tom samo o sobě není nic špatného), moudrý pán... OFFTOPIC(Navrhovat mladičkou Ocasio Cortez za levici byl od mě spíš trapný žert pro ukázání absurdity rovnosti. Ale pořád by byla lepší než třeba ty dva hadi vlastizrádci C.S. a N.P., co nyní jsou mluvčí těch, co blokují Congress, aby zabránili ostraze hranic před přílivem nelegálních imigrantů, kteří by je volili ve volbách (to je zřejmě hlavní důvod!), a vydírají živobytím zaměstnanců státní správy při zablokovaném rozpočtu.) (A když už jmenuji jména, tak Jeff Sessions (bývalý ministr spravedlnosti, resp. generální prokurátor -- tam nemají ministry jako u nás) vypadal jako bodrý a dobrý chlapík s upřímnýma očima. Ten ať vysvětlí, proč nemohl lépe napravit FBI předtím? (Očekávalo se to od něj.) Protože velmi pravděpodobně nemohl a je nyní Svědek mé Obžaloby současného vedení FBI, toho ať ta komise 11 v Congressu vyslechne především, až bude rozhodovat, koho lze nechat ve vedoucích pozicích FBI.)
  • Když jsem psal o tom, co je a co není znásilnění - já tím ale neříkám, že si žena nemůže přijít po právu stěžovat, jistě se občas (nebo spíš často) dějí špatné věci, jen si myslím, že s tím musí přijít hned, aby bylo jasné, že to není jen pomsta ze zhrzené lásky, když s tím přijde až za měsíc nebo za rok, kdy už navíc nelze téměř nic dokazovat. Prostě se z toho nesmí stát nástroj na boj proti nevinným mužům, jako se občas nyní stávalo. Viz J.Assange ve Švédsku, viz Kavanaugh vs Ch.B.Ford, která navíc všem předvedla, jak snadné je pro ženu věrohodně lhát i pod přísahou. OFFTOPIC(Ještě děvky #metoo - na povrch to vyplavalo s Weinsteinem, ale tenhle problém je v Hœllywoodu a jinde asi dost obecný (pamatuji si, že spolužačka mé milenky z druháku na gymplu prý chodila a spala s režisérem Hřebejkem, samozřejmě nevím, jestli to je pravda, jako třeba na gymplu jsme měli fajn dějepisáře, u kterého se občas pořádaly i mejdany, jehož odpolední hodina nějaké společenské výchovy se odehrávala v nedaleké hospodě u piva (to už jsme byli ve čtvrťáku a leckdo ze spolužáků už byl plnoletý), a prý s ním vyspělejší spolužačky občas spaly, což opět nevím jistě. Pak sám odešel ze školy a dělal někde velvyslance, byl fakt dobrej historik a lingvista.), jenže je to celé jen pomsta a následek PizzaGate, James Alefantis prý prý příbuzný Rothschildů (kanibalismus v náznaku "Spirit Cooking", podezření z mučení dětí, drsná výzdoba na zdech a drsné fotky a popisy na instagramu, jako třeba: "je to tu celkem fajn, akorát ty přivázané děti na stěnách, kdyby nevolaly o pomoc" od nějakých hostů (což mohla být pomluva), nebo fotka nemluvněte v kolíbce a u něj cenovka a nápis "nedotýkat se", nebo fotka dítěte cca 5 let přidělaného za ruce ke stolu lepicí páskou a tak. Všechno jen na hranici "drsný humor", nic za co by šli zatknout. A fotka, jak se tam pořádaly předvolební meetingy s H.Clinton. (jenže na ní není špatné tohle, ale především, že zničila Libyi (a ještě se tím chlubila), že vyzbrojovala ISIS už v době, kdy se vědělo, že tam vzniká (Clinton-Petraeus plan, Benghazi), a rozpoutala povstání v Sýrii trvající dodnes. Ano, H.Clinton prostřednictvím velvyslance R.Forda, i tím se chlubila v "seriózním" tisku, a naopak ze "Syria files" se lze dočíst, co tam ten R.Ford v roce 2011 dělal, jak objížděl města a burcoval "opozici" jihádistů.), k PizzaGate možná prý film "Eyes wide opened" nebo "shut"? - zřejmě není tak úplně fantasy. Neviděl jsem to, jen obrázky vybraných scén.), bratři Podestové (jeden byl manažer kampaně H.Clinton, a ten druhý Tonny měl doma dost drsné "umění" na stěnách a zvláštní sklep pod domem.), Jeffrey Epstein (nějaký ostrov v karibiku prý s otrokyněmi, letadlu tam se říkalo "lolita express" a prý nebyly zrovna moc plnoleté), Bill Clinton, o kterém snad bývalá milenka prohlašovala něco o tisících žen, ale prý i Trump měl leccos společného s Epsteinem? (to jen aby vám došla absurdita toho, když nějaké děvky, které prodávaly příležitost ke kariéře za tělesné služby, nařknou třeba ("prasáka") Weinsteina.) A ovšem, hned v několika zemích poté, co přestali podporovat Clinton Foundation, prý během několika třeba dvou dnů vypukl skandál a velké zatčení nějakého pedo-sexuálního podsvětí. Dnes jsem se z TV dozvěděl, že tu kampaň (ne hnutí!) #metoo nevinně odnesl i nějaký britský ministr zahraničí, že se prý pod stolem dotkl nohy novinářky? Té to nevadilo, ale svěřila se přítelkyni a ta to po letech vytáhla. Je to absurdní. Nemůžeme si nechat sestřelovat muže, třeba nežádoucí politiky, hysterkami, křičícími na ulicích! Pohladit ženu (třeba na odhaleném stehně) není takový hřích, aby se kvůli tomu dal sestřelit schopný ministr zahraničí. (jen poznámka "prý" = asi 30-50%, jako můj odhad, ale třeba co tu píšu o H.Clinton, třeba záměr destabilizace Sýrie a vyslání vyslance R.Ford mám ověřené z main-stream tisku, kde se tím sama chlubí v nějakém rozhovoru. Viz můj soupis odkazů "Clinton Crimes" >>96454454 a další "5H9YgjmU" v tomto threadu (pokud něco již není dostupné, viz web.archive.org ), a viz tam mé vysvětlení, že problém není ani tak jedna zkorumpovaná loutka, ale všechna ta média, co tohle ignorovala a neřekla vám to, i když se to vědělo, stačilo se důkladněji podívat, a od toho tam ti žurnalisti jsou.) )
  • Ještě bych rád zdůraznil - jako gentleman jsem asi nikdy neuhodil ženu rukou (nebo si to nepamatuji), ani když byla zlá a protivná nebo opilá. Někdy je to ale potřeba třeba slovem. OFFTOPICA ovšem z různých zpráv poněkud chápu, že někdy je facka potřeba (na uklidnění záchvatu hysterie, a pokud jedna nestačí, není to zřejmě správný postup, a někdy je lepší na zadek než na tvář, i u dětí, ale zároveň tím muž vyjadřuje činem, že to nezvládl z pozice Rozumu, tedy je to projev jeho méněcennosti), ale pokud si žena ani druhý den nemyslí, že to bylo správné, nebo pokud z toho má modřiny (to by rozhodně nebylo přiměřené), tak by měla odejít, stěžovat si nebo se rozvést, nenechat se otloukat neprávem. A ovšem muž snese facku od ženy snáz, a někdy to je její oprávněný prostředek obrany nebo na "probuzení". (Muž se ženě nebrání fackou, to jedině když to je pro její dobro a jen vyjímečně. Fakt je mnohem lepší to zvládat Slovem z pozice Rozumu, než Rukou z pozice Síly!) (Ještě přesněji: Žena se může muži bránit fackou. Muž se ženě nesmí bránit fackou, neměl by ji trestat fackou (snad leda by to byla nejmenší možná špatná varianta za něco zásadního jako třeba nevěru? a tím to vyřídit a netáhnout kvůli tomu zášť na dlouhou dobu... (Jako křesťan, když mám v otčenáši "jakož i my odpouštíme viníkům našim", vědomě odpustím těm, kdo mi křivdili. Někde se říká "nenech nad svým hněvem slunce zapadnout"... Je zbytečné nechat se zalykat zlobou na někoho. Viz "4 Dohody" od J.Duška, dobře to vysvětluje, proč je potřeba Odpouštět.) ), ale může to někdy použít na uklidnění hysterie... Přiměřeně, vyjímečně a bez modřin! Jen tím ale muž vyjadřuje nedostatečnou převahu rozumu, protože i ta hysterie se dá uklidnit slovem.) Obecně: z pozice silnějšího na slabšího je oprávněné jedině zamezit mu škodit, ale ne týrat, nebo si potřebovat tu sílu nějak dokazovat, čímž jedině by ukazoval, že až tak zřejmá ta převaha není. (Prostě je to dost "pod úroveň" si muset na slabším dokazovat převahu, a už od malého dítěte je to potřeba vysvětlit, aby slabšího třeba sourozence netýral.) A čím silnější, tím víc by si měl vážit i své Cti, tedy Síly Ducha, a nebýt jen hloupá gorila... (A ještě zpřesnění k výchově dětí - pokud má dítě modřiny na zadku, není to týrání dětí, je to někdy přiměřená výchova, samozřejmě to nemůže být pořád. Pokud má modřiny od trestů jinde, pak to týrání je. Sice někdy je potřeba i facka na tvář (to je spíš ponížení, než že to bolí), ale šetřete s tím, a pokud možno ne pohlavek do hlavy zezadu silou. Na malé děti tu mají přátelé proutek (tenká větvička délky asi stopa a kus) a případně i přes ruku, ale spíš symbolicky, než že by to skutečně bolelo (nechtějí si ho zmrzačit nebo zranit), pak to často stačí i výhružkou: "bude metlička!"... Nenechte si sebrat prostředky přiměřené výchovy dětí pod záminkou nějaké špatné ideologie. Z angličtiny se lépe chápe, že slovo "hýčkat" a "zkazit" je totéž "spoil"... viz Pro29:17 - "Disciplinuj (~trestej) svého syna a způsobí ti odpočinutí a dá potěšení pro tvou duši." -- viz יסר H3256 "chastise,discipline,instruct,admonish" a παιδευω G3811 - v řeckém překladu tam je slovo"paideio" přímo od slova "dítě", znamená "train,educate,chastise,correct" (tedy z řečtiny "dělat děti" znamená tohle především - "trénovat,vzdělávat,trestat,napravovat"), kdežto παιδαγωγος "pedagogos" od slova "dítě" a αγω "ago" "vést" "lead, guide, direct, ten netrestá, ten jen vede na cestu... -- na pochopení lecčeho jsou tyhle slovníky "Strong's IPD" z antických jazyků (HE,GR) dobré... -- k tomu IT-poznámka, tohle je původně z programu Davar 3 (ten bych spíš doporučil uživatelům), zde jako výstup z mé databáze, ale k překladům to používám jako webovou aplikaci, která v tom umí vyhledávat, ale je to můj web-server pod windows a je poněkud pochybné kvality (nemá moc ddos protection), a než bych to přepsal jako kompatibilní javascript, tak by mi to chvíli (spíš dost) trvalo, to zas někdy příště.)
  • Není snad horší hyenismus, než CPS (Child Protection Services v USA, CFS v Kanadě, Barnevernet v Norsku). To není ochrana dětí, ale cílené zničení nejen rodiny, ale i toho dítěte. Každý Rodič má Právo vychovávat své Dítě, a každé Dítě má Právo na své Rodiče, leda by se jich vědomě zřeklo. Primitivnost rodičů není argument, nebo nařiďte tomu dítěti chodit do "Školky" na výchovu vedle té rodinné. (Jsou také zprávy, nevím jak podložené, o náhradních dílech! Leckteré z dětí, zabavených v USA, se už prý nenajde... A ovšem Obchod s Orgány je prý především dílem Izraele.) Nedivím se, že Rusko zakázalo adopci svých dětí na Západ... Především tohle zvěrstvo je třeba zastavit. [*ot](A už to je fakt trapné, že tenhle případ v Kanadě má na svědomí nějaká Debbie Besant, CEO Grand CFS Authority, tedy s židovským jménem Deborrah. Nebo se tam tak jmenuje kde-kdo?)[/ot]
  • Ještě k tomu kusu, který byl označen za desinformaci (tady ve fóru chybí, v mém dokumentu je, ale rozvedl jsem to možná příliš do detailu, to připouštím), asi kvůli té pasáži s polemikou s main-stream desinformátory - viz stranu 567 (to se dobře pamatuje) v mé knize "Další List", a je to tam pro jistotu anglicky, aby to bylo vzato do překladu doslovně. Je to velmi vážně míněný Bič na vyhnání Kupčíků z Chrámů Informací, kterými by měla být (veřejnoprávní) Média. Prostě ať lidé přestanou věřit lhářům, někdo byl možná donucen nebo se jen mýlil, tak ať se omluví nebo to vysvětlí a přestane s tím, nebo ať mu lidé přestanou slepě důvěřovat. A je to dost zásadní věc... OFFTOPIC(A ovšem nic není věčně platné, je potřeba přehodnocovat důvěru a starší zkušenost, tam jsou jen aktuální nejpalčivější problémy, příště musíte víc přemýšlet sami a aktualizovat důvěru včas oběma směry, z nedůvěry k důvěře samozřejmě pomaleji, a ostražitost není nikdy na škodu.) (Jestli jsem to tady poněkud zbrkle k té straně 567 (a tu jsem si rozmyslel dost, ale je především pro američany a západní Evropu, jen dnes radši píšu i anglicky Krymea a ne Crimea) ještě rozvedl v postu z 2019-01-07 09:56 "Obrazová příloha a daší komentáře..." (chybí "l" v "další"...) už je v podstatě irrelevantní. A ovšem je to můj Informovaný Názor a také se mohu mýlit, tak ať si to každý přebere, jak umí... Ale pokud to chcete rozporovat, ale normálně žijete a pracujete a třeba hodinu denně něco čtete (což je lepší - normálně žít a pracovat a mít rodinu!), tak ale když tu píšu Informovaný Názor, myslím dvakrát denně půl hodiny zprávy ČT na jednu stranu, a k tomu v průměru 2-4 hodin denně čtu, převážně Západní AltMédia, tedy RT (které dává prostor pro anglo-saskou opozici, něco jako byl kdysi Hlas Ameriky pro nás) a lidovou žurnalistiku z USA, Anonymous, a další (a pár českých) na druhou stranu, a porovnávám.)
  • Ještě u televize, a Climate Change. Stručně: zcela souhlasím s Trumpem a jeho postojem a díky, že tenhle podvod aspoň zabrzdil. A jako můj Informovaný Názor: CO2 téměř nijak nezpůsobuje oteplování, ale hlavně Saze, Prach a Pouště, a možná mraky Cirrus. (Např. rok 2018 bylo teplo zřejmě hlavně kvůli masivním požárům na západě Ameriky (USA i Kanada), kvůli sazím v atmosféře -- viz ukázku - je v tom odkaz na stránky NASA. Změna v množství oblaků Cirrus (takové ty tenké světlé bílé mraky vysoko, je pod nimi teplo a ne stín) se ale těžko vyhodnocuje, v datasetu od NOAA je zjevná chyba s nenadálým překlasifikováním typů oblaků. A ovšem oblaky Cirrus vznikají nejen přirozeně, ale i jako důsledek Letecké Dopravy. (Na kolik procent z toho? Možná to je zanedbatelné...?) Tohle bych ještě chtěl nějak zkoumat dál.) Je větší problém Sucho než Teplo, a to Sucho není pravděpodobně z Tepla, ale pravděpodobně z Kondenzačních Jader v Atmosféře, že se to dříve vyprší, než to sem dojde (jen moje aktuální domněnka, jinak asi logicky: když je víc tepla, víc se z oceánů vypaří vody? Jen logická úvaha, analyzovat to budu později.). Viz např. weby "NoTricksZone" (v Německu) a "Tallbloke Talkshop" (v Británii) na alternativní názory o klimatu k současnému mainstream, jistě ale nejsou jediné. OFFTOPIC(A ovšem nepíšu to tady proto, že jsem si to někde na webu přečetl, já tu mám stovky Gb klimatických dat, modely z NOAA, dělám výpočty, snažím se třeba porovnávat regiony, jsem v tom intenzivní amatér. (Ten software pro Lékaře dělám 20 let u firmy, ale nyní už jen udržuji komponenty a občas někomu radím, moc práce na tom není, tak se bavím jinými věcmi, hlavně asi solar physics and climatology nebo dělám nástroje.) Tím se nevytahuji, prostě jen to uvádím pro ilustraci, jakou asi Váhu má ten můj Informovaný Názor.) (A zase si asi řeknete, proč se v tom CO2 pořád šťourám, ale víte, letos zdražila elektřina o 20% kvůli tomuhle klimatickému byznysu a je dost možné, že ještě zdraží zas za čas dál. Pro mě, když neplatím nájem (výhoda bydlení ve vlastním domku po splacení hypotéky), jsou elektřina a plyn jedny z největších výdajů. A když zdraží náklady výrobcům, ti to promítnou do cen pro spotřebitele. Těch plánovaných prý až $100e9 (nespletl jsem to číslo?) ročně za Paris Climate Accord takto vysají z chudých lidí a ze střední třídy. Jestli se z toho sponzoruje něco užitečného, třeba to za ty utažené opasky stojí, ale jistý si tím úplně nejsem. A hlavně mi vadí, jak zarputile tuhle desinformaci (podle mě) šíří a neústupně na tom trvají, že CO2 způsobuje oteplování. Někomu to hodně vyplatí a ti ostatní jim jen dělají tzv. "užitečné idioty" (což se říká o tom, kdo nevědomky slouží cizí agendě, ale nedělal by to, kdyby věděl souvislosti). Což je podobné s urputností trvání na potřebě maximální proočkovanosti populace -- aby nebyly kontrolní vzorky populace, ku prospěchu pharma-kapitalistů v medicíně především. Společný jmenovatel tu je: desinformace za účelem něčí prospěchu ale ke škodě obyvatel. OFFTOPICNa druhou stranu "něčí prospěch" neznamená jen Oligarchu, ale dává to práci i běžným lidem a ti utrácí u obchodníků atd... Nelze to všechno najednou utnout... Ale kontrolní vzorky populace bez očkování jsou potřeba pro sledování vedlejších zdravotních následků očkování (pro porovnání skupin na jedincích bez vrozených vad -- protože dnes u nás je "omluvenka" z očkování jen pro ty s vrozenými vadami a kontra-indikací, ale ti nejsou dobrý kontrolní vzorek), v zájmu Zdraví lidu (některá, ne všechny, z těch vakcín je špatná a škodlivá! alespoň v USA, kde ten statistický vzorek neočkovaných k porovnání měli -- třeba je výrazně zvýšený počet alergiků u očkovaných, a zánětů středního ucha atd. A ovšem v USA jsou ty vakcíny horší než u nás, protože mají zkorumpovanou centrální kontrolní CDC, ale nás by to mohlo čekat taky, kdyby nám z Evropské Unie zrušili národní Zdravotní Ústavy a nahradili je jedním snadno zkorumpovatelným centrálním. Na druhou stranu, nemít žádné očkování je risk a může skončit špatně, také se to nedá najednou "utnout" celé.), a to je podstatně důležitější než nějaké "drobné" na daních třeba pro klimatický bussiness Oligarchů. Už se zase opakuji, promiňte.)
  • Děkuji V.Orbánovi, že nás také hájí. Dobrého politika Lid zvolí i ve třetím období s ústavní většinou - což ale je poněkud nebezpečné, kdyby to zneužíval, vyvážené spektrum je lepší. Pak totiž kvůli jednomu (ochrana a patriotismus) dostane i příliš pravomocí v dalším. (bylo by možná lepší volit do jednotlivých oborů vlády zvlášť, abych kvůli ministerstvu Obrany nemusel mu zároveň dát stejnou váhu pravomocí na ministerstvu Sociálních věcí. U lecčeho by byl dobrý Stavovský Princip, že třeba o vnitřních záležitostech Podnikatelů nemusí rozhodovat Akademici, nebo o záležitostech Školství rozhodovovat Důchodci, a naopak.) Ohledně práce přesčas, o kterých se tam v Maďarsku nyní vedou demonstrace - asi není problém zvednout limit na počet hodin, když ho zaměstnavatel nemusí využít. Je ale problém, kdyby ty přesčasy neměly být placeny nebo až pozdě - dovolit dělat z normálních zaměstnanců robotu (povinnou službu zadarmo) není fér. Dělat v případě potřeby přesčas a dostat to příslušně zaplaceno nejlépe i s příplatkem za práci přesčas (což zároveň jako prevence zneužívání od podnikatele, i spravedlivé vůči zaměstnanci) fér je... OFFTOPIC(Na druhou stranu, s výhodou dělat práci, která mě bavila, a když jsem měl zodpovědnost něco udělat včas, tak jsem prostě dělal, kolik bylo potřeba a kolik jsem zvládnul, a s dobrým platem na měsíc bez ohledu na hodiny jsem klidně v té práci zůstal i do půlnoci nebo vyjímečně až do rána (což ale je už málo kvalitní, unavený člověk dělá víc chyb), když to bylo potřeba. Ale neživil jsem rodinu a mohl jsem si to dovolit, a druhak mi to zaměstanvatel nenařizoval, ten prostě očekával, že to nějak vyřeším. Je to celkem výhoda, dělat za tak přiměřený nebo dobrý plat, že nemusím smlouvat o drobné. A ovšem když už jsem nezvládal zároveň pracovat a dělat hotline a několik hodin denně telefonovat, po postupně sílících protestech, že to nezvládám, si najmuli hotlinisty a ulevili mi a bylo to ku prospěchu všem. Dělat s dobrou vůlí, na nouzi si nestěžuji a dobrovolně dělám jak potřeba, je nejlepší. Ale člověk musí také myslet na rodinu, nejen finančně, ale také jim věnovat svůj čas a svou pozornost a lásku, nelze trvale okrádat vlastní rodinu o svůj čas a vztah k ní. Pro zaměstnavatele - spokojený zaměstnanec dělá lépe a ochotněji, nešetřete na nich. A ohledně wage gap, domnělému rozdílu mzdy pro muže a ženy - nedávno jsem četl studii z USA, že to není ani tak tím, že by za stejnou práci dostávaly ženy méně zaplaceno, ale je to dáno tím, že jednak muži dělají jiné obory než ženy, a že na stejné pozici muži víc dělají přesčasy a ženy naopak víc preferují starost o rodinu, a že na stejné pozici muži déle vydrží a neodchází třeba na mateřskou atd. Je dost dobrý takový systém, kde muž vydělá dost na to, aby uživil rodinu, a žena dělá jen tolik, kolik chce, a má dost času na starost o děti, protože ty děti jsou lepší, když jim matka věnuje čas a péči, než když je odloží do "školky" a jde pracovat, a starost o děti je nejen společensky potřebná, ale je to i dobré a příjemné. Systém by měl ocenit a chválit ženy, které se dobře starají o děti a neženou se za Kariérou - protože třeba jako mladý nebo mladá si myslíte, jak je ta práce důležitá nebo užitečná nebo oceňovaná, ale pak postupně poznáte, že to bylo jen zbytečné honění za přeludem a že to opravdu důležité a prospěšné - tedy starost o rodinu a výchova příští generace, jste třeba odbyly jen jako nepříjemnou nutnost. Měl jsem výhodu, že jako nejstarší ze 4 dětí, až skoro do mých 11 let byla máma na mateřské dovolené s krátkými přestávkami a hrála si s námi, kreslili jsme, hráli naučné hry atd. Tehdy nebyly mobily ani počítače, televize byla nudná a šedá přes den a když si s námi máma nehrála, dělala nějakou výtvarnou činnost, pletla vyšívala malovala atd. Třeba v Rusku prý se také rozbíhá systém, který i v USA už je, a to homeschooling - tedy když se dítěti věnuje pedagog-rodič personálně, může to být kvalitnější výuka, zejména na nižších stupních, kdy to rodič zvládá dobře a s převahou znalostí i s láskou, a ovšem může nastavit individuální vzdělávací plán, jet rychleji nebo pomaleji v různých oborech, mít lepší hloubku v určitém oboru anebo nezatěžovat zbytečně do detailů jiným. Tam pak je jen potřeba stanovit nutné minimum v oborech (což obvykle je pod průměrným standardem výuky ve školách pro všechny, protože ve škole pro všechny sotva víte předem, na který obor se které dítě připravuje a co je jen zátěž, ale na druhou stranu nelze dělat jedno-oborové děti, je potřeba mít širší rozhled), dát jim k tomu osnovy a jednou za čas to dítě vyzkoušet, jestli na takovou výchovu ty rodiče mají schopnosti. Tedy zpátky Orbán a práce přes čas - měl by být jiný limit pro muže, jiný pro svobodné a jiný pro ženy, které pečují o děti, takové se na přesčasy rozhodně nutit nemají, a otec živící rodinu a nemající dostatek by neměl být nucen pracovat přesčas zdarma nebo s dlouhým odkladem.)
  • Jak ještě píšu v english abstract k tomuto, odbočil jsem k protekcionismu proti obchodům cizinců, že nejlépe umístěním informační tabule (zřejmě s nadpisem dispute), popisující, proč tento obchod nepodporovat nákupem (což je pak svoboda informované volby pro všechny), místo vandalského rozbíjení jejich výloh, tak mě napadlo řešení na svobodu slova na internetu a zároveň zabránění naletět na desinformace - a to, že stránky, které jsou nařčeny z desinformací, včetně těch establishmentových, by měly mít povinně umístěn viditelný odkaz na web-page, kde je toto možnost rozporovat, kdo a proč s tím nesouhlasí, která by měla být mimo správu té organizace (aby v tom nemohla mazat), OFFTOPICa prosím pokud možno ne omezenou nekompatibilním javascriptem jak má Disqus, kterou web.archive.org nearchivuje (a ovšem, smazali nebo odstranili celou diskusi čtenářů Alex Jones (nebo jen odepřeli novou? nevím jistě.), včetně nesouhlasících. Odstranění minulé Diskuse ze strany Storage Provider (a zejména proti oponentovi) by mělo být považováno za Krádež a chráněno Zákonem a pokud tomu nechce dělat Hosting, měl by ty staré diskuse vydat ke zkopírování jinam.) (a ovšem médium, které neumožňuje k článku diskusi a rozporování faktů, je méně důvěryhodné, když nevíte, kdo a proč s tím nesouhlasí - takže u leckterého článku čtu nejenom ten článek, ale i diskusi dole pod ním, co se na tom komu nelíbí, třeba ta Nová Republika (nebo možná obecně platforma Blogger?) nebo ZeroHedge má tu diskusi rovnou na stejné web-page s textem článku, ani si to nemusím rozklikávat, ale nečtu to celé, jen namátkou.), a jednotlivé názory by měly jít palcovat (s filtrem na duplicitní IP a někde i s váhou hlasu pro organizace), aby bylo jasné, co je rozporováno nejčastěji. (Kde třídění podle palcování eliminuje hloupé a sprosté trolly na konec seznamu (nebo naopak vyzdvihne nejbystřejšího vtipálka), ale je leckdy zajímavé se podívat nejen na nevjíc-plus, ale i na nejvíc-minus, a chápat, že to je názor určitého spektra čtenářů daného média.) Ve wikipedii je často užitečné si přečíst sekci "Controversies" dole u politicky ožehavých témat (a editor zbytku stránky by to neměl cenzurovat!), pokud tam sekce chybí nebo je cenzurována, není to férové, ale často je možné jít do "Revision history" a podívat se, co je odtamtud mazáno a uvažovat proč - což se člověk nezdržuje u každé stránky, ale jen když tam něco podezřele chybí...
  • Ohledně micro-chimeric DNA, našel jsem si to i ve wikipedii, ale kromě toho, co tam píšou, že to je hlavně výměna mezi matkou a embryem, tak ale já jsem důkaz (a jak psali v té práci, co jsem viděl, viz tenhle troll s vysvětlením, je to poučné), že to funguje i bez dítěte přímo ze styku, a taky je tam zajímavá věta v sekci, kterou ve wiki zcenzurovali (že prý nesplňuje standardy?), že "microchimeric cells carrying partly the alleles of a former father may launch an attack on a new embryo fathered by a new male" a dále věta "miscarriage tends to precede the rise of autoimmune problems" (i to je Karma, ale zřejmě to zde funguje normálně biologicky, ale jen někdy) a v té práci na NIH.gov se píše, že po potratu je micro-chimeric DNA ještě o dost více přítomná v ženě než normálně.
  • Ještě k Pirátům - kdyby vám mě kdokoliv vyčítal, že jste to tu dovolili, inu, v rámci vaší Liberální Ideologie a respektu k Svobodě Slova jste mě nemohli dost snadno vyhodit, v rámci možností a zdravého rozumu jste nesouhlasili (nebo ano, to je jedno), vám to nikdo nemůže vyčítat. A ovšem snažil jsem se tu chovat slušně a neotravovat cizí diskuse, nebýt sprostý nebo hrubý atd. Vybral jsem si to tu zřejmě podvědomě proto, že jste mladí, inteligentní a čestní... Vy jste si to nevybrali, vy jste si to zasloužili. OFFTOPICNa druhou stranu, abych nezpůsobil, že vám najednou dají všichni občani hlas ve volbách, je třeba si uvědomit, že Mladý Liberál nemůže dostat svěřenou ostrahu Hranic, že IT nemůže dostat svěřené vedení Kultury (muzea,divadla,kostely) a pravděpodobně ani ne Důchodový Systém? Je třeba to vyvažovat... (Tedy jste dobří zástupci Mladých, ale třeba Důchodci mají jiné zájmy a těžko můžete být zástupce všech protikladných zájmů.) Začněte od Měst a pak Krajů, než se případně propracujete na Celostátní Úroveň do většiny, budete v Senátním Věku a některé věci přehodnotíte, navíc budete mít zkušenost s různými typy Šmedjů atd. (Protože ono se to tam neříká nadarmo: Byl jsi dobrý správce v menším, můžeš být správce ve větším. Mt 25:21 "nad málem jsi byl věrný, ustanovím tě nad mnohým" OFFTOPIC(k tomu off-topic, Evangelium - ačkoliv mám překlad Nová Smlouva asi nejradši, tak ale tam slovo "otrok" rozhodně nepatří, mělo tehdy jinou barvu významu, než má dnes! Kde je v NZ, má tam být "služebník" a sloužíme dobrovolně, a jak řekl zřejmě i Putin, tak "dobrý vládce je především sluhou svého národa..." (myslím, že to bylo ve filmu "Prezident" rozhovor s V.Solovjevem, třeba kolem času 2:30:00, ale tam to je asi víckrát) -- a v Evangeliu slovo δουλος G1401.2 "servant,attendant", prý od δεω G1210.1b2 "to put under obligation,of the law,duty" -- nejsme otroci a závazek něco dělat není řetěz na noze otroka. Prostě mě tohle slovo v tom překladu dost iritovalo a nevyjadřuje správně barvu významu, kterou to mělo mít. A ještě si rýpnu - třeba M.Zeman dobře slouží tomuto Národu i když mnozí nedoceňujete význam a důvod jeho zahraničních cest, ale na druhou stranu V.Kalousek v parlamentu někdy 2010-2014 prohlašoval, jak je Parlament Suverén, a choval se tak i přes důvěru 8% lidu a přes značný neprospěch metody Austerity, ještě že to Ištván tehdy nějak vyřešil.) -- Teď si hlavně dejte pozor v Praze, ať se nenecháte někým zbytečně ušpinit.) Protože ono to funguje dost obecně, že když je člověk mladý, je Liberál, ale jak dospěje, stane se Konzervativní, protože mu leccos mezitím dojde, co ve 20-30 letech ještě nechápal. Věta, kterou prý neřekl Churchill, ale není proto o nic méně platná: "If you’re not a liberal when you’re 25, you have no heart. If you’re not a conservative by the time you’re 40, you have no brain.", někdo to nesprávně nahrazoval za komunista/kapitalista, ale je to fakt spíš liberal/conservative a takhle se prostě mnoho lidí vyvíjí. A zatímco Liberálové jsou potřeba pro Pokrok, tak Konzervativci jsou potřeba pro Stabilitu a předcházení Chaosu, a musí to být přiměřeně vyvážené. (možná už žvaním nesmysly, ale přinejmenším ta věc, že Liberálům se nedá svěřit ostraha Hranic a Imigrační politika je v dnešní době zásadní a platí to univerzálně v Evropě i v USA.)
  • Copyright mají Piráti zřejmě dobře rozmyšlený a přiměřeně vyváženě, v tom pokračujte a bojujte za nás další lidi. Pamatuji si ACTA, to bylo dost špatné. Myšlenku nelze Vlastnit. Jiná věc je Komerčně používat cizí Dílo ať už vydáváním, nebo placenou performancí, a jiná věc je, když si to lidé mezi sebou zdarma kopírují a nikomu de-facto neškodí ani na tom nevydělávají, zejména když to není Novinka ale je to Klasika, což jsou dnes řádově roky, ne dekády. Navíc tím dělají autorovi zdarma publicitu a reklamu. (Tedy spíš v oblasti Hudby než Knih.) V době, kdy vycházelo jedno kvalitní dílo za dekádu, a století nebyla žádná dlouhá doba ve vývoji, bylo 70 let od smrti autora možná přiměřené, ale ne dnes. (Byl takový vtip, jaký je rozdíl mezi Evropanem a Američanem - Američan si myslí, že 100 let je dlouhá doba, Evropan si myslí, že 100 mil je velká vzdálenost.) Já to narozdíl od Pirátů nemám příliš rozmyšlené do detailů pro a proti OFFTOPIC, takže jen návrh, co si o tom myslím: Když chcete vydat Knihu, aby nešla kopírovat, vydejte si ji v DRM, ale leckdo ji pak číst nebude. Nebo lépe - vydejte ji jen na papíře. Scanovat do počítače knihu vcelku z papírové knihy mladší než X=10? let by mělo být považováno za krádež a nebo aspoň za nemorální. Jiná věc je udělat stránku nebo dvě jako reprezentativní ukázku nebo citát. Čtečka knih by měla mít HW-vestavěný klíč (certifikát), aby ty soubory EPUB nešly kopírovat, prodávala by se šifrovaná pro příjemce. Neměl by ale mě čtenáře špiclovat vydavatel, že tu knihu čtu, tím, že by čtečka o mě posílala zprávu online při každém čtení. Citát z EPUB čtečky knih lze také udělat fotoaparátem, ale zase by to nemělo být scanování celé knihy, ale jen reprezentativní ukázka. Je v tom rozdíl oproti hudbě, protože autor knihy nevydělává na koncertech. Když chcete vydělávat na Hudbě prodáváním a ne Koncerty - hudby je až příliš a nebude vás škoda, když to kvůli nedostatku profitu někdo vzdáte. Ovšem z doby kdysi si pamatuji, že nahrávat ve studiu je drahá záležitost (to studio si také musí vydělat a splatit techniku), to by měli posluchači respektovat. A ovšem hudební legendy jako Beatles nebo Pink Floyd nevyrostly na tom, že by si všichni koupili desku, to se mezi lidem kopírovalo, pouštělo v klubech atd. Dnes udělají jedno Turné a vydělají si dost na roky života. Jiná věc je Televize nebo placený Koncert atd. Ti na tom vydělávají a měli by rovnoměrně platit i Autora. Ale honit policejně lidi, co si něco kopírují (nebo jak chce Evropská Unie výrazně omezit svobodu internetu kvůli autorským právům), možná i ždímat hospodského, kde Hudba není hlavní věc v tom Klubu, fér není... Ovšem Hospodský vydělává a mohl by přispívat asi taky..? OFFTOPIC(Pamatuji ale i jiný případ - mí dobří přátelé ze skupiny Posmrtné Zkušenosti (tenkrát při výměně basáka to téměž vypadalo, že bych s nimi mohl hrát, ale nedopadlo to, vzali kamaráda, ale i tak, jezdili jsme na výlety, chodil jsem k nim na návštěvy atd. velmi dobří přátelé.) jednou natočili desku, udělalo s nimi smlouvu vydavatelství snad SONY records. Jenže v té smlouvě měli podmínku, že u jiného vydavatele nahrávat nebudou, a byli poněkud systémově nežádoucí a zákeřné SONY jim žádnou další desku vydat nedovolilo ani u sebe, ale kvůli smlouvě ani jinde. Bylo to velmi sprosté a zlé od nich. Asi to bylo časově omezené, za 7 let vydali další.)... Zejména - EU (můj článek je sice spíš Satyra, ale informaci považuji za dost vážnou, pokud to tak vskutku je) chce donutit poskytovatele jako Google, aby automaticky detekovali neoriginální obsah (včetně článků z novin?) a mazali ho (max do 1 hodiny?!), nebo budou ultra-nepřiměřeně sankcionováni. To se pak zneužije tak, že nějakou Informaci vydají na nějakém obskurním plátku bez čtenářů a kdyby ji někdo chtěl přeposílat jiným, tak ho klepnou přes prsty, že porušuje práva toho novináře, takže efektivně tím znemožní šířit závažné informace. Navíc na to Google vymyslí nějaké AI (umělou inteligenci), které bude automaticky cenzurovat (shadowban) nežádoucí informace. Malé servery, které nemají na hordu programátorů, aby tohle AI dokázali naprogramovat, někdo sestřelí tím, že tam vydá nepovolený obsah za astronomickou sankci pro provozovatele serveru? Tohle nechceme dopustit..! (I když to tak třeba v EP nemysleli, ale takhle by to pak leckdo zneužil.) (A že to zatím jako Bič nepoužívají? To není argument. To se nejdřív takhle potichu udělá Direktiva a za pár let to přijmou Národní Parlamenty jako Zákon - no vždyť v té EU to je jako Direktiva už dávno. Jako se už několikrát stalo.)
  • A když u té Svobody a Liberalismu - tak není hlavní Akademická Svoboda, ale Akademická Zodpovědnost. Vy, školy, jste Zodpovědné Národu (nebo Bohu) za to, že nebudete Kazit naše Děti. (Ačkoliv by nebylo správné, aby třeba Ministr s IQ 120 (dobrý nadprůměr, ale i kdyby byl génius ale jen jeden) a jeho úředníci, s mandátem na čtyři roky, rozhodoval o Koncepci Univerzitního Školství, když to lépe udělá nějaké Kolegium Rektorů nebo Profesorů (nemalý kolektiv s členy IQ 140) vybraných a zabývajících se tím celoživotně. Ale sami profesoři by měli dbát na důstojnost svého stavu a nepouštět tam zvrhlíka jako MCP jen proto, že si odškrtnul předepsaný počet vydaných prací. Protože Pedagog je zároveň Vzor a informace si ten student může najít i ve Wikipedii nebo v online skriptech. Tak ale Zákaz Politické Propagandy v nepolitických oborech, ať už pro-režimní nebo proti-režimní, se dá požadovat a stanovit Zákonem. (Tedy nevadí asi dobrovolné akce mimo výuku, ale vadí povídat to z Katedry mezi normálním učivem.) Žádnou fanatizaci studentů a žádné zneužívání Akademické Půdy k politickým akcím proti vnějšku, jako bylo vyvěšování Tibetské vlajky. Studenti - pozor na to, že takhle mladé je velmi snadné vás zFanatizovat, nejste v tom příliš odlišní od muslimských fanatiků. I když si myslíte, že máte zcela pravdu a ten oponent je zcela špatný, tak se prosím poněkud zklidněte, svět není černobílý a mladí se v tomhle velmi často mýlí, zejména když je v tom někdo Důvěryhodný utvrdí. OFFTOPICAť už to bylo Schwarzenberg vs Zeman, Clinton vs Trump (nebo třeba Milo Yiannopoulos vs Berkeley campus -- tam až demonstrace a hořící asi auta na ulici, aby zfanatizovaní studenti znemožnili vystoupení M.Y., protože to je příznivec Trumpa. A jestli wiki/2017_Berkeley_protests píše "and peaceful students who opposed the speakers", tak to je sprostá lež, ti měli k "peaceful" hodně daleko! "Peaceful" by bylo akci bojkotovat a nepřijít tam, ale ne znemožnit její konání a ohrožovat ty, kdo na ni přijít chtěli. Zrovna jeden z případů, kdy politicky ožehavé téma ve Wikipedii rozhodně není objektivní. Jaksi tam zapomněli uvést ty obrázky hořícího auta nebo popelnice nebo co to bylo a násilnický dav večer v den té řeči, potmě na tom videu nebylo moc vidět, jestli byli ozbrojeni, ale pavézy nebo štíty měli. Tahle akce byla snad vrchol absurdity, protože na Campusu, který se pyšní historií zastávání Svobody Slova, nenechali ani trochu promluvit (dobrovolná akce večer) politického Oponenta, ani k sobě ani ke spolužákům, protože jako Democrats neuznali výsledek Voleb, které prohráli, a obzvlášť tenhle M.Y. - na kterém mně vadí, že je Gay, tak při tom večením protestu měli duhově nasvícený kampus a jsou velcí zastánci LGBT. A ty protesty pak trvaly aspoň půl roku, totálně zfanatizovaní jednou stranou za žádnou cenu nechtěli připustit, aby si oni nebo jejich spolužáci vyslechli také tu druhou stranu.) (Nebo si pamatuji, jak u Chodovské tvrzi v Praze dělali Šmejdi a Idioti uličku hanby pro příchozí, už nevím, jaké akce, ale hanba to byla především těch řvoucích idiotů a šmejdů, ohrožujících hosty pokojné akce!), nebo zastánci imigrace (anti-patriotic treason) v Německu a lgbt v Anglii, studenti se dost často mýlí, ale jsou velmi zarputilí a zfanatizovaní.) (A tedy ještě jasněji China - na Číně není špatný Císař Xi, ani Tibet, ani Komunistická Strana, ale příliš barevný, příliš levný telefon ve vaší kapse a příliš levné boty na vašich (i mých) nohách a Ateismus jejich dělníků, že pracují příliš levně, a také jsou na nás příliš čestní a levní obchodníci. Jsou Konkurence, jsou Odduchovnění. Pokud jste tedy křičeli proti návštěvě Císaře Xi (Xi JinPinga) v Praze a vyvěšovali Tibetskou vlajku, ale zároveň už jste Ateista nebo tam směřujete a zároveň třeba i máte jejich Chytrý Telefon, jste Hlupák a nevidíte si na špičku nosu. Pokud s nimi nesouhlasíte, nenakupujte jejich zboží - sami a dobrovolně se můžete rozhodnout, koho chcete podporovat nákupem jeho zboží. (Leckdo si myslí, že si to zboží kupuje pro sebe, čím levněji tím lépe a jedno od koho, ale ve skutečnosti si ho kupujete pro toho obchodníka a výrobce, aby měli odbyt, obětujete mu svou práci, abyste si na to vydělal, a svůj volný čas, abyste se tomu pak věnoval. To levné zařízení pak stejně po čase vyhodíte, ale celou dobu to byl nástroj na vysávání vašeho Času.) A ovšem ještě to Huawei a možná Hrozba - dokud ho tu prodávají, tak od nich moc nebezpečí nehrozí, ale když zjistí, že žádný další obchod nebude, tak je o dost pravděpodobnější, že se něčím pomstí a třeba vám všechny ty telefony na dálku vypnou? Jenže to by si udělali ostudu i pro jiné části světa, asi si to nedovolí. Nebo to nějaká aktualizace jen Zbrzdí, jak dělá třeba i Microsoft, když je stará verze moc dobrá a konkuruje té nové. A ovšem, vyrábějí v tom regionu také snad všechny typy disků do počítačů. Dělat vadnou sérii se jim nevyplatí, kazili by si obchod. Ale tak jako tak, doporučuji cokoliv mít na více místech zároveň, protože každý ten disk jednou odejde, a případně na discích od různých výrobců, kdyby jeden z nich měl nějaký vestavěný timeout.) (Rekapitulace - proč zde píšu až přespříliš o Huawei, protože dnes to ví leckdo, ale až to budete číst, už to třeba nebude jasné, proč jsem tu o tom psal. V průběhu postupu k dohodě (nebo nedohodě?) Trumpa s Čínou (při snaze Trumpa chránit americké výrobce pomocí ochranných cel před Číňany (mimo jiné proto, že prý "ukradli" technologická tajemství američanům, a leckdo říká, že jim to prý prodala H.Clinton ze svého mail-serveru, což se těžko dokazuje nebo vyvrací.) ), v den jednání pánů Trump a Xi JinPing, zatkla kanadská justice zřejmě na pokyn americké justice, tedy gangsteři a mafiáni, dceru zakladate firmy Huawei (Princeznu Huawei, Meng Wanzhou), aby překazili jednání Trumpa s Číňany, a vydírali Čínu propuštěním této rukojmí, aby přistoupila na nevýhodnou smlouvu. (Oficiální důvod zatčení bylo gangsterské překročení pravomocí Americké jurisdikce, kde vynucuje své vlastní sankce, obchodní válku proti Iránu, a tedy i jako varování ostatním obchodníkům světa, že pokud se nepodřídí Americkému Hegemonovi a rozhodnutí jeho kongresu, dalece přesahující jeho Jurisdikci, tak je zatknou stejně, jako princeznu největší firmy druhé největší říše, a je to tedy vydírání obchodníků celého světa, aby se podřídili rozhodnutí cizího parlamentu, který nad nimi nemá jurisdikční pravomoci, to vše jako součást boje Izraele proti Iránu, kde celé USA je jen mopslík pro zájmy Pánů z Izraele, potažmo jejich Pánů, Lordů z London City, kteří Izrael založili a ovládají. Je velmi pravděpodobné, ale ne jisté, že Trump se zatčením Princezny Huawei neměl nic společného, že to byla samostatná akce amerických mafií proti Trumpovi i proti Číně. Takovéhle rozšíření vlastní jurisdikce na celou planetu (tedy když Kongres USA rozhodne, že Čína nesmí obchodovat s Iránem), a vydírání zatčením, a pak lživá smear-campaign proti obchodní značce, se nedá nazvat jinak, než jako činy mafiánů a gangsterů.) Číňané se bránili (snažili se o vydání své Princezny ze zajetí gangsterů) postupně tvrději, buď zatčením dvou Kanaďanů v Číně, nebo obchodními útoky (srazili cenu nějakých akcií, asi jejich prodejem?) na Torontstké burze. (Čína jako jeden z největších držitelů dolarového dluhu má moc položit a zkrachovat dolar, ale to by se sami střelili do nohy. Západ již dávno obchoduje zlatem jen na papíře, zkonfiskovali zlaté rezervy, které u nich měly státy uložené, a je to jen velký podvod. Mezitím se skutečné zlato z velké části přesunulo na Východ, do Číny a do Ruska.) Direktivou číňané zakázali prodej iPhone v Číně, na což Američané a jejich spojenci NATO v Evropě spustili lživou smear-campaign pomluv proti značce Huawei. (Lživou proto, že zcela stejný nebo dokonce horší problém, jako mají výrobky Huawei, mají i Android od Google, jestli i iPhone nevím. U routerů si u žádného výrobce nemůžete být jistí, že vás nepodrazí, ale tvrdit, že jen Čína a Huawei+ZTE mají tenhle problém, je jen účelová lež. Nebo přesněji: když naštvete výrobce, může vás podrazit, a když vědí, že naštvali Číňany, tak se možná obávají oprávněně.) Jenže Číňané mohou svou direktivu na zákaz prodeje iPhone kdykoliv zase stáhnout, ale lživě pošpiněná pověst značky se těžko napravuje. Tato obchodní válka s Čínou zatím pokračuje. Problém Západu je v tom, že Čína je příliš levná a příliš čestná a likviduje konkurenčně Západní firmy, ale zcela neduchovní a svádí lidi k marnostem. A není to snadné pro Východ obchodovat s gangstery a křivými šmejdy Západu. OFFTOPICJeště IT vysvětení: v takovém zařízení a jeho software ani nemusí být úmyslně zadní vrátka. Firma prostě v dobré víře udělá software k tomu výrobku, ale pak po čase, kdy už to mají miliony zákazníků, přijde nějaký analytik, typicky z řad hackerů - ti bývají nejšikovnější, s tím, že třeba když tomu pošle zleva jeden nesmysl, zprava druhý nesmysl, tak třetím packetem to zařízení celé poplete a to spustí kód, který mu byl podstrčen, a zadní vrátka se tam tak nainstalují dodatečně. To ale původní výrobce toho software nebo kdyby to někdo chtěl tady kontrolovat, na to stejně obvykle nepřijdete. Zero Day Bug se tomu říká, když to je už známo hackerům, ale ještě ne výrobci nebo zákazníkům. A ovšem pokud se něco aktualizuje automaticky, tak si to může jednoho dne stáhnout zavirovanou aktualizaci, a ani ne u všech zákazníků, prostě ten jeden, na koho by chtěl výrobce útočit, dostane jinou aktualizaci, než ostatní. (To jsme si ve firmě nainstalovali nové servery od Microsoftu, a ony si přes noc stáhly důležitou "aktualizaci" a restartovaly se, něco to dělalo, a ráno si stáhli další důležitou "aktualizaci", restartovaly se a tu noční za sebou zase zametli. Samozřejmě nevím, co tam přes noc dělali, ale vůbec se mi tenhle postup nelíbil. A ovšem, nedávno se na ne zcela nové verzi serveru (tedy Microsoftu vadí, že nekupujeme tu novější) Aktualizace (služba wuauserv) úplně zplašily a vytrvale měsíc četly z disku (přes 7 Tb read size, k tomu přes 1 Tb read size netransparentního antiviru), žraly přes gigabajt paměti a vytrvale vytížily jeden ze dvou procesorů na maximum, tedy snížily výkon serveru na polovinu CPU (za více než měsíc běhu té služby měla přes 60% cpu time, 603 hodin cpu za 42 dní běhu, zbytek zřejmě čekala na čtení z disku, kdy typicky má rezidentní program 0.0-1%, když něco dělá a jen nečeká) a zahltily disk a paměť. Zákazník najednou zjistí, že ten starý server je příliš pomalý, a ještě rád si koupí novější a pokud ne, tak mu to ten disk uvaří až do selhání, a stejně si koupí novější. Třeba to byla jen nějaká náhodná chyba? Na obou serverech stejného typu? Jako zcela reálnou situaci to mohu doložit sérií print-screenů, několik dní jsem to postupně sledoval, než jsem ty aktualizace radši zablokoval (přes výslovné nařízení, že musí být spuštěny, od pověrčivého vedení IT té firmy. Ono totiž nestačilo jen restartovat nebo vypnout ty služby, samy se zapnuly a začaly s tím zase, bylo potřeba je zablokovat důkladně), aby mi neuvařily disky na tom serveru, který všechny ty virtuální servery hostuje.) Nebo u certifikátů serverů, "million message attack" - když pošlou serveru miliony zpráv (zkusí milionkrát otevřít https stránku), každou zprávu jinak špatnou, tak podle toho, jestli jim "Ne" řekne rychle nebo pomalu, postupně odhalí to tajné číslo, kterým se šifruje komunikace. (a v logu webserveru se to neobjeví, protože komunikace se nenaváže a žádný požadavek na web-stránku tím neprojde, v logách routerů nebo iptables to být může.) Tomu už se dnes SSL (https) celkem brání, že i když ví, že to bude špatné a komunikace je neplatná, stejně pokračuje až do konce toho úvodu, jako kdyby to bylo zatím správné, tedy aby neřekl "Ne" příliš brzy, hned jak to zjistí, ale až nakonec toho úvodu a pokaždé stejně rychle. Jenže tyhle různé chyby v zabezpečení třeba toho SSL se objevují neustále nové. A ovšem, viz Vault7 na WikiLeaks, konkrétně CIA dělá různé software na pronikání do cizích systémů, většinou ale pomocí flashdisku nebo zavirovaného emailu nebo chyby ve wifi-routerech atd. Pokud jste pro giganty typu CIA nebo Čína jen malá nula nebo nějaký zbytečný disident, oni nebudou likvidovat a napadat všechny, ale pokud máte nějaké státní, obchodní nebo technologické tajemství, musíte si dávat větší pozor a třeba nešetřit nakupováním šmejdů z levných "lidových" značek.)
  • Z hlediska Demokracie - je správné posílit Autonomii Regionů tak, aby většina v ostatních částech Republiky nebo Federace příliš neutlačovala jinou část. Na druhou stranu, je spravedlivé, když bohatší region dotuje ty chudší regiony, část daní se používá lokálně, část je určena shora a distribuována dalším regionům, a pouhá daňová zátěž není argument pro požadavek separace - vyjednávejte o výši těch daní.
  • Ještě Konopí - mí přátelé v ADE měli jeden důležitý vzkaz: "Kdy máš přestat, řekne ti sama, naslouchej jí, Marie Jana". Musíte včas poznat, kdy je toho dost a netáhnout to až do Paranoie. Dále - pokud začnete intenzivně a vytrvale kouřit před nebo při škole (myslím vysokou, možná gymnázium), pravděpodobně ji nedokončíte (vygumujete si znalosti před zkouškou, nebudete se soustavně připravovat, atd). Pokud po škole, z větší části si ji vygumujete. (Nebo trochu o prázdninách asi není takový problém, jako během roku před zkouškami..?) Pozor, že dětský mozek a dětské plíce to poškozuje víc a rychleji. (V téhle republice kouří už dost dětí i na střední, ale dokonce i na základce, to není dobré!) Zakládat slušnou a normální rodinu je s tím dost nemožné, protože žena ani děti to nekouří, a jako otec se jim budete odcizovat. (Dost možná to za tu oběť nestojí!) Koncentrovat a zklidňovat se při konopí a racionálně myslet je asi něco jako když hokejista Jágr trénuje s 10-kilovým závažím, není to prostě na usnadnění.
  • Ještě k Psýché vs Logos - jako v Psýché (v citech) je Soucit (Soucit je druh Lásky), v Rozumu (Logos) je Svědomí (a to není ani tak Strach, ale především Čest). Jako v Rozumu je Rozhodnost, tak v Psýché je Rozmar. Nedávejte do Citů Rozhodnost proti Rozumu...
  • Ještě ta Pekařka Epidemioložka - popletl jsem to jméno, je to Carol J. Baker, viz text a viz video (a ovšem i na té minutě slov má několik různých nepravd, třeba že prý "hispanics" nejsou rasa ale jen politické označení.)
  • Dnes (190112) prý zemřel Brady... OFFTOPICA znovu připomněli, jak ministr pro-sudeťák tehdy lhal. Pokud pochopíte, jak byl tehdejší seznam vyznamenaných strukturován, tak Brady tam být od začátku prostě nemohl, tedy ani nemohl být vyškrtnut. A jak uvedli ukázku nakonec, že prý "jde hlavně o tu Demokracii", i ta se mu do toho kufříku vešla odvést ji odsud! Protože tahle šaráda s demonstracemi proti vyznamenání a zároveň jiná podobná šaráda ve Francii a další jinde během toho víkendu zakryla to, jak podvodem schválili smlouvu CETA s mezinárnodími arbitrážemi! (Podotýkám, že text v odkazu je ale jen zčásti míněn jako Satyra, a ovšem žádné Alt-Médium z těch, komu jsem to poslal, si to netrouflo uveřejnit. Moc kvalitní ten text není, jenže to je dost přesná a velmi ostrá kritika. Dále k podotknutí, že to bylo psáno ještě předtím, než nás Trump zachránil před smlouvou TTIP, že se na ni už skoro zapomnělo?)
  • Alkohol - žiju tu v zemi alkoholiků (Čechy mají největší spotřebu piva na hlavu ve světě a když je mapa světa a na každé zemi je napsána jedna věc, čím je ta země významná, tak na Čechách je "drinking beer". Což je poněkud smutné.), a inu, také jsem popíjel zamlada, než mi došlo, že bavit se dá i bez toho. (Zřejmě je především potřeba nestressovat se, aby se člověk nemusel takto uvolňovat, ale někdy na uvolnění stačí i smích.) OFFTOPICAle mám zajímavé doporučení: když jsem pil víno (říkal jsem si na tlak, ale dlouhodobě si spravovat nízký tlak vínem vede naopak ještě ke zhoršení), tak je lepší ho ředit vodou napůl, říká se tomu vinný střik, třeba v sub-tropech, kde ve středověku a starověku pili vína dost, tak ho ale nepili v té síle, jako se tu pije dnes, to by byli v půli dne dost namol. Bydlel jsem tehdy na pomezí Moravy, nevím jestli to souvisí - na Moravě se pije víc víno než v Čechách a lidé jsou srdečnější a upřímnější. Také v době, než se stihly velké strany zkompromitovat, volila Morava víc levicově (tehdy spíš ČSSD, proti KSČM tu byla dost silná propaganda, postupně čím dál méně oprávněná), tedy lépe chápou Solidaritu. (Pokud v Čechách není jako na Západě problém v tom, že tam Levice podporuje především nežádoucí Minority - tady Levice víc podporovala Lid, nežádoucí Minority tu prakticky nemáme v míře, aby to bylo závažné (pokud někomu vadí přílišná podpora cikánů, tak ať si uvědomí, že je lepší líný cikán (nejsou takoví všichni, ale je jich statisticky dost), než hladem dohnaný k loupežím a kočování, socialismus to ale zvládal lépe) ). Také prý na Moravě pijí víno jinak, že první sklenici pijí dost dlouho a jen si povídají, takže postupně si napřed probudí játra k produkci enzymů na rozklad alkoholu. Třeba v Rusku a v Polsku vodka (a ovšem málo se ví, že to tam rozšířili židi nejen kvůli profitu, ale zřejmě i jako pomstu proti ruské populaci? (Někde jsem to četl, ale těžko se to dohledává. Ani ne tak, kdo to vymyslel (destilaci zřejmě v Persii, ale konkrétně prý Vodku v Polsku?), ale kdo to tam tolik rozšířil, že v 18-19 století měli licenci na výrobu alkoholu v Rusku židé) -- zbavte se toho, je to škodlivé! (v míře větší než jedna nebo dvě skleničky při oslavě) Také se tam (ty odkazy předtím) dočtete, že sami židi moc nepijí, proto dělali hospodské.) - prý napřed aspoň slaninu a "vymastit" si žaludek. Prý je jedna sklenice (2dcl) vína denně zdravější, než být abstinent, nevím. K tomu tedy zkušenost - víno v otevřené lahvi zkysne na ocet, ale když si koupíte ve vinárně stáčené víno do plastové lahve (což někdy může být i kvalitnější, než leckteré lahvové), tak ta plastová láhev se dá zmačknout, aby v ní nebyl vzduch, a takto skladovat třeba v lednici. Pet láhev (1.5-2 lt) se dá zmačknout až na poslední dvoudeci bez vzduchu. Pak ale i jako vegetarián a kvůli kvasinkám i minerálce, ale i pro posezení s kamarády v hospodě, když jsem pil pivo, tak i to se dá ředit vodou napůl. Pokud byste to zkoušeli, nejen od Karla IV. zakázali lít vodu do piva, je nutné to dělat opačně, tedy nejdřív do sklenice minerálku a tu dolít pivem, protože se to lépe smíchá a není to shora slabé a dole zrádně silné, jako kdybyste nalil vodu do piva. (Na zapamatování a pro ty, kdo si myslí, že pivo je lepší, tak v tomto postupu zlepšujete vodu, v tom špatném postupu zhoršujete pivo. A připouštím, že to je spíš pro Intelektuály, ale ti by se zase měli snažit nepít vůbec.) Do pulitru se akorát vejde matonka a malé pivo. (Tady už takové prodávají i v lahvi "Svijany Fitness", napsáno takovým lady-fontem.) Pokud nemáte problém s financemi, tak hospodští se sice nejdřív podivují, ale brzy pochopí, že takhle se jim ta sklenice víc vyplatí. Také se dá pít birell (nealkoholické pivo) i mezi alkoholiky, když si prostě jen chcete posedět s přáteli. Je zajímavé, že birell se z piva prý vyrábí neutralizováním alkoholu kyselinou mléčnou, která je také jako únava ve svalech. Tedy pivo se neutralizuje únavou ve svalech a dělníka první jedno nebo dvě piva neopíjí, ale neutralizuje mu to únavu ve svalech, a ovšem nepomáhá to na únavu mozku. Pokud jich ale vypije 10, tak už tenhle efekt k ničemu není. Ale třeba zedník na stavbě může popíjet pivo (pokud nedělá ve výškách) skoro celý den a neopije se tolik, jako normální občan. (A proto dostávali pivo i otroci na stavbě pyramid.) Také, pokud pracujete mozkem a chcete chodit do hospody, tak tam ale musíte přijít třeba půl hodiny pěšky, abyste měl únavu ve svalech. Obecně, člověk pracující mozkem by tolik pít neměl, ale mozku dělníka není taková škoda. A pamatujte: koho mají rádi v hospodě, toho nemají rádi doma. V pivu je chmel a ve chmelu je Estrogen, ženský hormon. Možná to s tím dost souvisí, že pivaři jsou mírnější a ochablejší, než lidé pijící víno, kteří se víc perou? (Tedy jestli je souvislost s tím, že se tu pije hodně piva a je tu jedna z nejmírnějších zemí světa? Prostě jsou pak chlapi takoví ochablí a moc se neperou, ale ani se moc nebrání vrchnosti nebo cizincům.) Také nevím, jak moc to souvisí, ale celoživotním pivařům narostou postupně trochu i prsa. Nebo to souvisí jen s celkovým ztučněním? Vegetarián o dost hůře snáší alkohol, když nemá přebytečné tuky v těle, také žena má slabší játra než muž a rozhodně nemůže pít tolik co muž a pokud to zkusí, tak se dřív zničí. A ovšem bavit se dá i bez alkoholu a je to čistší a upřímnější. Myslím, že lidé pijí alkohol především proto, že se stydí uvolnit se normálně a že žijí ve stresu a potřebují se uvolňovat víc, než když žijí v pohodě. (Pomáhá na zbavování se stressu třeba běhání? Nevím.) (Doma ale piju spíš čaj (černý čaj především - černý (v Číně mu říkají červený) čaj je jang, ohřívá a zvyšuje tlak, zelený čaj je jin, ochalzuje a snižuje tlak, a pokud mám problém s nízkým tlakem, tak zelený čaj moc nemohu.) a minerálku, pil bych i vodu, ale nemám moc vyváženou stravu a magnézium v té minerálce potřebuji. A když už jdu do hospody, piju juice s matonkou smíchat do pulitru.)
  • Ještě upřesnění, když jsem na začátku lobboval proti zrušení bankovek a mincí - na běžnou spotřebu nám dávají svobodu (i když platba kartou je pohodlnější), ale větší platby, od úrovně dražšího domácího spotřebiče nebo levného auta, nebo rozhodně od úrovně běžné výplaty, by mohly být požadovány elektronicky, tedy transparentně. Nemít doma tak velkou hotovost, kterou by stálo za to krást, vás chrání.
    Neškodní si zaslouží Svobodu, ale Silné je třeba postavit do Řádu.
  • Ještě mi dnes zdejší "rabín" (tedy asi není rabín, ale studoval lingvistiku a filosofii) připomněl, že ve starém zákoně je 613 různých přikázání. To v řeči čísel 6,13 pak pochopíte, co myslel Pavel asi v R 2:17 a R 3:19 nebo jinde. Tohle nebyla správná cesta k životu, jen dodržováním zákonů Duchovní Člověk nevyroste, i proto ji tehdy nahradili za Křesťanství.
    Děkuji ti, pane Ježíši Kriste, za to, co jsi pro tuto Civilizaci udělal, svým Činem i Dílem, i Obrazem, který z toho vyrostl, je to velký Strom s dobrými Plody.
    Vám, co toto nechápete, viz historii Antiky - fašismus Římanů a barbarské kmeny na severu, jak by se Civilizace vyvíjela. Byla to především změna Paradigmatu Hrdiny, již to nebyl Válečník, který rozdrtí všechny Nepřátele, ale od té doby se stal Hrdinou ten, kdo se Obětuje pro Dobro druhých. Jistě na tom bylo i mnoho dalšího dobrého, já to ostatní nesnižuji, ale tohle především změnilo Vývoj Civilizace k lepšímu. Gnostici to příliš brzy rozostřili na mnoho různých bludných směrů a omylů, bylo příliš brzy to rozštěpit. Ale od určité doby bylo možné z tohoto kmene nechat vyrašit nové větve. Nedá se dnes příliš říkat, která je lepší nebo horší - dobrá je ta, co je místní a funguje dobře k Oduchovnění Lidu, k udržování před Bezduchostí.
  • English Abstract k tomu bude v příloze. OFFTOPIC(Psal jsem to jako průvodní email, ale je to nakonec taky dost dlouhé, Thunderbird s tím zkolaboval (ještě že si ukládám verze průběžně a vracel jsem se jen o 4 hodiny zpět a na části jsem měl aspoň print-screeny, normálně ukládám i častěji.) a když už to dopíšu v OpenOffice (protože můj vlastní editor neumí unicode), tak z toho bude i PDF. Ještě to dopisuji a odesílat to 13.1. nechci, pošlu to asi radši 14.1. Aktuální timestamp a5588a2e39f6af3105d3b2f32c6c5d94 Mon, 14 Jan 2019 23:56:13 +0200 - stejně to asi pošlu až zítra...? )
P.A.Semi
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 103
Registrován: 05 led 2019, 05:27
Profese: programátor
Dostal poděkování: 22 poděkování

Další komentáře - anti rasisté, propaganda, cenzura...

Příspěvek od P.A.Semi »

Už jsem myslel, že to mám uzavřené, ale...
  • Text v Úvahy a Komentáře... v PDF formátu (zatím 224 stran A4 i s indexem) mi zabral několik desítek hodin s formátováním, nevím, jak a jestli do toho půjde něco doplnit... [*ot] (Ale mezitím mě ještě napadlo, že tam možná jednotlivé vrstvy barevně odliším...?) Text Úvahy a Komentáře... v HTML formátu jde jednoduše sestavit (doplnit) znovu scriptem... English abstract (url minule) už byl odeslán a také jsem už do něj nechtěl nic doplňovat, tam jsem zase limitován počtem stran i datumem uzávěrky... (a taky to byly desítky hodin času, obrázky po straně jsem doplnil při třetím čtení korektury) Ale tohle ještě bude potřeba...[/ot]
  • Téměř jsem ale vynechal nejhorší kořen Zla Západu, nejobludnější Podvod (nejen novodobé) Historie, základní Dogma Západu, to, jež je Nástrojem Ovládání Světa A.J. ... -- ale sem ho nepošlu, do své verze ho dám z uloženého Náhledu, abyste to nemuseli mazat, když by vás Inkviziční Jeuustice donutila nebo byste se jí radši báli předem... (Tedy nevynechal jsem ho, je opatrně zmíněn v jednom z těch streamů, ale to není dost.)
    ...
  • Jenže ani proti-strana mezitím nelení... Že se vynořila Propaganda Integrity Initiative není ani tak překvapivé, stejně jsem britským médiím nedůvěřoval už předtím... (Řeknete si, proč zase dávám url na RT? Inu, a kdo jiný o tom píše?! Ať už pro nebo proti... Někdo přeci... (Jak moc se dá věřit třeba Medium.com nemám zkušenost... Zato mám velmi dobrou zkušenost s Moon of Alabama -- "The British government financed Integrity Initiative is tasked with spreading anti-Russian propaganda and thereby with influencing the public, military and governments of a number of countries") Mlčení ostatních je poněkud trapné... Viz původní upload CyberGuerilla (part 2, part 3), prý Anonymous, na jejich stránce to na tomto umístění už není, ještě že má Internet i Historii v Archivu OFFTOPIC(prý toho má archive.org 45 petabyte = 4.5e16 byte (je to cca 22 tisíc 2Tb disků? asi ta "tělocvična" plná disků nebude moc malá), 66e9 url ročně, impozantní...) Je to ale i zajímavý test na Česká Média - kdo o tom od 2018-11-05 dodnes (tedy za 72 dnů) aspoň něco napsal? Především z těch, kdo tu omílali tzv. "Ruskou propagandu a hybridní hrozby", tedy se podobným tématem zabývají... (Pokud to čtete až za rok, už to není tak aktuální a třeba to mezitím zmínil leckdo?) I kdyby to bylo tak nebo naopak, není to zanedbatelná informace, když třeba britská vládou sponzorovaná organizace očerňuje najatou (tedy žoldáckou) propagandou leadera tamní opozice Jeremy Corbyna (i když oni lžou hlavně proti Rusku, ale třeba toho Corbyna tu aspoň mohla Média zmínit... -- což je jenom jedna z mnoha jejich akcí...), nebo když to má zajímavé spojení s kauzou Novičok [!]... I ti, kdo by to chtěli zpochybňovat, by o tom ale neměli zcela mlčet... I proto pochopíte, proč jsem říkal, že třeba ČT už ani tak nelže, jen vám zdaleka neříká všechno důležité...) (Třeba za Českou Republiku je v tomto projektu mezi "participants" známá osobnost, (bývalý?) porno-herec Jakub Janda z aktivistické propagandy Evropské Hodnoty...)
  • Mezitím se ale vynořila opravdu hnusná obluda: NewsGuard, sponzorovaná americkou vládou a zbrojním průmyslem kromě jiných, kterou chtějí zabudovat do systémů Microsoft (a zřejmě i Google, do počítačů i do mobilů) a povinně do škol a knihoven, která šíří hnusné pomluvy a lži o seriózních médiích, naopak lže o lhářích, že jsou zcela spolehliví (není snad horší lhář na Západě než CNN, levičácké (ve smyslu "anti-straight") neo-bolševické (neo-marxistické) Médium, chycené u tolika různých lží a podvodů, falešných demonstrací, zkroucených výzkumů veřejného mínění, lží a pomluv nejen proti Trumpovi, a mající na svědomí zřejmě největší podíl na fanatizaci Americké společnosti proti Trumpovi, atd... Tak ti prý dostali hodnocení jako zcela spolehlivé Médium...) Nicméně brutalita NewsGuard je srovnatelná nebo horší, než byli Bolševici u nás, jak to nacpou všem do všech zařízení, tohle novodobé "Ministerstvo Pravdy" ve stylu 1984... Že někdo dělá Propagandu, inu, je to jeho věc, máme svobodu slova... Ale když někdo vede podlou informační válku a nutí svá stanoviska a pomluvy pod tlakem těm, kdo se ho na to neptali a jen těžko se mohou bránit, je podlá zrada. (Pokud nejsou screeny na odkazu "NewsGuard" výše na InformationLiberation podvrh, tak jsou všechny zcela špatné a lživé, s vyjímkou Fox News (dostala kladné hodnocení aspoň zčásti správně), která má alespoň Tucker Carlson poctivého moderátora a komentátora, o ostatních nevím...) Kdyby aspoň (NG) bojovali férově informací proti informaci, nebo kdyby aspoň své pomluvy něčím dokázali, ale tohle je nefér podraz, pomluva bez důkazů a zneužití Monopolu ("zneužití dominantního postavení na trhu" se říká u nás)...

    Psal jsem tu jako návrh, aby každá stránka měla prostor pro hodnocení čtenářů. Mohlo by to být vestavěné i v prohlížeči, je to jednodušší... Ale je nutné, aby to bylo možné plnit komunitně, aby byly vždy vidět i hlasy pro, i hlasy proti, abyste se jako čtenář mohl rozhodnout, komu z těch hlasů budete spíš důvěřovat a proč (protože leckdy se dá z použité terminologie a názorů do určité míry poznat, o koho se jedná (o zastánce jakého směru a odkud třeba pochází), nehledě na nějakou vedlejší věc, jako je jméno), podle toho, co a jak k tomu kdo říká - tedy maximální svoboda informovaného rozhodnutí pro čtenáře. (A ovšem někdy je dobré si přečíst i argumenty protistrany, i když je hned evidentní, že tomuhle důvěřovat nebudu, ale i tak může mít zajímavý postřeh nebo informaci... Pak ale takovému, kterému nedůvěřuji, sice nebudu věřit jeho názory a interpretace, ale na odkaz na zdroj, co k tomu má, se podívat můžu i bez jeho názorů... A ovšem leckdo přináší různá fakta, jen je třeba si je poskládat z více zdrojů dohromady, protože každý těch informací má jen část ze svého úhlu pohledu...)
    Tohle řešení "NewsGuard" ale místo toho nutí pod tlakem rozhodnutí netransparentní najaté skupiny určitých zájmů, prosazené z pozice silnějšího, bez možnosti to lidově rozporovat, bez odkazu na konkrétní důkazy prostě jen sprostá nezdrojovaná pomluva, tedy je to maximální nesvoboda a znásilnění čtenáře, zejména pokud by se z toho vytvořil filtr, přes který se k těm informacím ani nedostanete, jako třeba když to zabuduje třeba Google(?) do vyhledávače... Tedy pokud někdo říká, že prý RT lže nebo se často mýlí, tak bych rád viděl konkrétní ukázky a kdo a čím to rozporuje, abych se mohl rozhodnout, které straně budu věřit. Informovaná volba. Jenže jinak bez toho je to jen sprostá pomluva. OFFTOPIC Nebo jak Rusové ovlivňují volby - inu, to bych rád viděl nějaké důkazy nebo ukázky... To, že třeba dnes nebo včera Facebook oznámí (jak hlásí naše ČT!), že zablokoval falešné stránky prý napojené na Rusko, to je zas jenom pustá lež a propaganda - to tvrdit můžou co chtějí, ale tak bych to rád viděl něčím doložené... (Inu, byla to jen zčásti pustá a podlá lež... Ty stránky totiž nebyly falešné, ale koordinovaně zrušili stránky zaměstnanců Sputnik, které ani trochu nebyly falešné, tedy je to zjevný akt Politické Cenzury. Na popud Atlantic Council (tedy Propaganda NATO) a Integrity Initiative (tedy námezdní Propaganda Britské Vlády)...) (Někdo třeba ovlivňuje volby tím, že nezatají špínu na špinavého politika, jenže takové ovlivňování je zejména potřebné, nenechat se snadno obelhávat... Přesně jako co dělalo kdysi rádio Hlas Ameriky, že lidem řeklo, co by jim Bolshevici rádi zatajili...) (A pak ještě se ty Ruské hrozby vyrábějí na zakázku: "cybersecurity firm New Knowledge warned Americans in November to “remain vigilant” in the face of “Russian efforts” to meddle in US elections ... ... we learned that New Knowledge was running its own disinformation campaign (or propaganda war against Americans, you could say), complete with fake Russian bots designed to discredit Republican candidate Roy Moore...", jak píše Danielle Ryan z Dublinu, tedy vydalo to RT - které právě dává prostor anglo-saské opozici, kterou by tam nejradši umlčeli... Inu, ale mají to zdrojované z NY Times, a letmým pohledem se o tom ví leckde ... Akorát tady nám to někdo zapomněl říct, nebo jsem to jenom přeslechl...? )
    Třeba já jsem tu pomlouval CNN, ale nedoložil jsem to dost... OFFTOPIC(Jenže já se nestavím do pozice někoho, kdo vám to vnucuje...) Někdy si dám ten čas a dohledám si to ve zdrojích, co jsem viděl a uložil si, prozatím se odvolám na to, že to říká leckdo včetně Trumpa, který nejednou na tiskové konferenci odmítl dotaz z CNN s tím, že jsou "Fake News" a jim odpovídat nebude. (Protože zrovna CNN bylo jedno z těch, kdo začali o AltMedia po volbě Trumpa prohlašovat, že jsou "Fake News", a velmi rychle se jim to vrátilo, protože sami jsou mnohem víc "fake".) Jenže já tuhle informaci o přehmatech a lžích CNN nemám od Trumpa, ten je jen jako ukázka pro vás, že si to myslí i někdo další... Třeba jsem viděl alespoň dvě různá videa (jedno z Londýna a jedno z Paříže), jak si CNN zorganizuje pár lidí před kameru, světla, klapka, natáčíme záběry z demonstrace, pěkně zblízka, aby to vypadalo, že za tím je velký dav stejně smýšlejících lidí... Prostě si nevšimli, že to zároveň někdo natáčí zboku na mobil... Nebo zase dohledávat ukázky z jejich "nestrannosti" při debatách by mi chvíli trvalo, zejména když vyhledávat podle psaného textu je o dost snazší, než hledat podle videa... Nebo srovnání průzkumů veřejného mínění z CNN a z jiných zdrojů (nebo i s porovnáním "like" na YouTube) ukazuje, jak moc jsou CNN vychýlené mimo... (Zase třeba porovnání "like" - třeba o Amazon je známé, že prodává vymazání špatného hodnocení, a viděl jsem doložené na print-screenech (nebyly podvržené? nevzpomínám si jistě, ale myslím, že to měli doložené přes archive.is??), jak u hodnocení knihy Hillary Clinton ("What happened" - propadák, kterým jen dokazuje, že to prostě ani potom nepochopila, že si ji lidi nevybrali proto, že je gangster, lhář a děvka globalistů, ale podsouvá tam (asi, ale nečetl jsem to, četl jsem jen recenze a názory) různé nesmysly o cizím vměšování atd...) postupně mizí negativní hodnocení... Jestli tam nakonec jsou jen samá pozitivní, 4.5 hvězdičky z 5, tak je příliš evidentní, jak to je zmanipulované...) (Ovšem pro ukázku k CNN nemusím zrovna chodit nikam daleko, zrovna dnes politická propagandistka a fanatizátorka (s židovským jménem, jak jinak v CNN, a ne, není to náhoda, že především židé v USA razí tenhle naruby obrácený rasismus! Je to velmi přesné T&T - Tříska a Trám...) nařkla černošského moderátora (k její smůle, byl to radio-moderátor a nebylo ho tedy vidět), že má white privilege, protože když říkáte něco nepohodlného nebo máte nějaký úspěch a zároveň nesprávnou barvu kůže (dnes je tam nesprávná ta Růžová řečená "Bílá"), tak jste pro tyhle aktivisty jak rudý hadr na býka...) OFFTOPIC(K tomu, že má moderátkorka židovské jméno, inu, mě ani nevadí, že šéfredaktorka RT je také prý židovského původu, na tom samo o sobě není nic špatného, protože alespoň polovina těch židů jsou ve skutečnosti dobří... (zrovna třeba RT má i vyvážené zpravodajství z Izrael-vs-Palestina i z Izrael-vs-Sýrie...)... Bohužel zrovna v USA o dost víc než polovina těch fanatizátorů a neo-marxistů (neo-bolševiků) jsou zrovna (shodou okolností? ne...) židé, nebo je alespoň žoldácky najímají, jako třeba Soros nebo D.Brock... Nebo třeba ta předtím zmíněná Crime Syndicate Mafia, různé gangy v Chicago, ostatně jako většina mafií leckde, je také dost kosher... Jenže z teorie množin, když řeknu, že většina A je součástí B, tak to vůbec neznamená, že zároveň většina B je součástí A, i když by to na první pohled mohlo tak vypadat... Jenže z toho také vyplývá, že většina z A je nějak spolčená nebo dohodnutá, aby si nevybírali z C, zvláště když jsou proti C silně zaujatí... Jenže tohle není jen problém Médií, ale i některých Univerzit a leckde jinde, dá se to jednoduše ukázat na porovnání statistik...) (Jenže na tom není možná ani nejhorší ta poroba světlého Lidu USA (tedy v zemi Kriminálů), ale třeba to, jak u nás různí Lháři tvrdí, jak je ten Ruský režim nedemokratický, ale jaksi opomíjejí se podívat i na druhou stranu...)
    OFFTOPIC(Ohledně Kriminálů v USA jsem z několika zdrojů četl názor, že jsou zvláště schopní světlí (prý "white") lidé terčem perzekuce, aby mohli být otrocky využíváni pro práci ve věznicích... (tedy o "Prison labor" v USA se ví leckde, ale že takhle nepřiměřeně zneužívají především světlé (white) američany střední třídy kvůli tomu, aby pro ně pracovali, jsem četl názory od američanů z lidu, teď ale nevím, jak to dohledat) Ne nadarmo mají v USA víc vězňů, než třeba v Číně, nejen v přepočtu na obyvatele, ale i v absolutních počtech... A ovšem i to je jeden z důvodů, proč tolik křičí, kdykoliv se někdo ze Světlých Lidí pokusí hájit své etnikum.)
    (Ohledně světlí-temní - někdo razí spíš pojem "white", ale nejsme bílí, jsme růžoví a barevní, a slovo "white" je v USA nyní horší nadávka, než slovo "negr" nebo "nigger" (což znamená "černý" ze španělštiny, tedy zcela analogické a také téměř tak nesprávné označení barvy... Také proto, když se tohle slovo v USA nesmí vyslovovat, tak se lživě říká N-word (třeba "on řekl N-word, je třeba ho zruinovat a zničit", ale on neřekl "N-word", on řekl "nigger", a přesně tohle označení o sobě tamní černoši používají, oni to jen mají zkomolené jako "nigga" (viděl jsem to párkrát na videu "z ulice" - taková televize vám přenáší jen státníky a demonstrace, ale teprve YouTube propojené s tiskem AltMédia vám přinesou i běžné banality "z ulice"), používají to skoro místo čárky ve větě jako u nás třeba někteří cikáni (včetně malých školáků) název ženského přirození...), tak v téhle kampani zas říkají, aby nepoužívali W-word, je to stejná "rasistická" urážka...), podobně jako se tmavým (temným) říká "black" - ale oni nejsou černí, jsou hnědí, nebo "people of color", ale oni nejsou barevní, oni jsou všichni hnědí, to my jsme mnohem barevnější... A ovšem světlí-tmaví (nebo světlejší a tmavší) je zcela přesné, evidentní a nezavádějící označení... Když to někdo chtěl jako "people-first-language" (tedy "politicky korektně"), tak "People of Light" (PoL - je zřejmá narážka na /pol/ , aspoň víme, odkud vítr fouká (4c,A)...), když těm druhým se nesprávně ale ustáleně a politicky korektně říká "People of Color" PoC...
    Tolik tedy i jako vysvětlení (když jsem psal, jak snadno poznáte zcela zkreslený popis třeba ve wikipedii) - když někde vidíte označení "white supremacist", je to zcela analogické, jako kdyby tam zas o jiném bylo napsáno "špinavej negr", je to urážka, označení barvy je stejně zkreslující, a kvalifikátor je často v obou případech oprávněný, často také ne, ale je urážející... (nebo jako třeba urážka "podlej žid" (wicked jew), ale ta neobsahuje označení barvy, ale vyznání...) A za obě se tam dá vyhazovat z práce a vylučovat ze škol a politických stran a organizací, mediálně lynčovat a vést špinavou kampaň, akorát za jednu z nich (tedy slovo "nigger") vás ztrestají, když ji jen vyslovíte (a stačí jednou a omluva se nepřijímá, ani zcela ponížené plazení a podlézání ne, jsou tam totiž ještě mnohem horší, než byli bolshevici tehdy u nás nebo inkvizice ve středověku - u těch ještě pomáhalo, když to člověk odvolal a omluvil se - viz známý připad "a přece se točí" - Galileo Galilei... (mimochodem, slovo "galilei" v hebrejštině je od slova "rolovat, točit se", taková zajímavá shoda okolností) ), a za druhou ("white supremacist") vás ztrestají, když ji o vás vysloví někdo jiný... Toho jednoho jsou plná média, a CNN především, když někoho chtějí pošpinit, ať už to je pravda nebo není (viz třeba přesnou definici "white supremacist" ze slovníku nebo wikipedie a obhajobu D.Duke, ve které vysvětluje, proč to absolutně není pravda, když to je o něm prohlašováno, ve videích se těžko hledá, ale viz třeba "Salting the Earth Episode 41" v délce 3:32:10 (youtube yY19cYZNQPs pokud to ještě nezcenzurovali?) to vysvětluje od sedmé minuty), kdežto to druhé se vyskytne "v éteru" jen občas, když někoho pomlouvají, že si kdysi dovolil vyslovit mimochodem v nějaké větě "N-Word", prakticky bez ohledu na kontext... To jako přiblížení, jak je to odporné a absurdní. K tomu poznámka pro politicky korektní - já tu nehanobím rasu, ale obviňuji lháře a uvádím to na srovnání pokud možno přesných analogií a citací.)
    (Nebo kdybyste mě chtěli nařknout, jak používám informace z těch "ruských médií" (třeba RT), prý "propaganda Kremlu"? Inu, a co "židovská média" (třeba CNN,WaPo,NYT), propaganda Oligarchů, Luciferiánů a Washingontu? Národnost jako národnost, sponzor jako sponzor... (aha, přimíchal jsem tam i religiózní označení, tak jako proti-argument mi ještě vyčtěte, že se odvolávám na "Orthodoxní Křesťany".) To není argument, porovnejme si konkrétní excesy. Já svým zdrojům nevěřím slepě jako leckdo, ale ověřil jsem si to mnohokrát pomocí cross-reference. Uvedl jsem nebo bych mohl uvést ještě dost příkladů, ale nemám na to tým placených analytiků a rekrutů (ani bych nechtěl!) a spoustu času.)
  • Jak to píšu, narazil jsem na Quora.com na zdůvodnění předností DuckDuckGo před Google, (a už dřív mi ho někdo nejistě doporučoval), vyzkouším to... Je vždy třeba porovnávat více různých zdrojů a vyhledávačů... OFFTOPICJak třeba často znáte, že Google píše, kolik nalezl milionů výsledků hledání... Nemohl jsem si vzpomenout na název "Purim" a koho to vlastně byla genocida, tak mě Google překvapil, že na hledání "jewish genocide celebration hanukkah pascha menorah" v Google (jen upozornění, že když to tam zkusíte hledat, udělají si u vás "čárku" a budou si to dlouho pamatovat!) mi vypadlo pouhých 8 výsledků, všechny z "politicky korektních" zdrojů tedy bez informace, tedy evidentně zcenzurované hledání - tohle podle Google hledat a vědět nesmíte, inu, přes Yandex se toho dá nalézt víc... Zároveň si v té apologii na DuckDuckGo (psané jejím autorem Gabriel Weinberg, tedy v USA to vypadá také jako dost židovské jméno) přečtete, co všechno je špatné na Google - třeba že si pamatují, co u nich hledáte a které všechny jiné stránky prohlížíte, protože skoro každá stránka vás udává na Google, že ji čtete, a oni vás potom prodávají inzerentům reklam, takže vás každá web-stránka bombarduje reklamami "šitými na míru", vybranými podle toho, co na vás Google ví. Jestli je DuckDuckGo lepší uvidím, do začátku třeba neprozrazují serveru, kam z jejich hledání přecházíte, jakou frázi jste hledali (tedy je v tom přesměrování navíc), zato jim jako i Google při tom sdělíte, co jste si z nálezů vybrali, kdežto třeba na Yandex, pokud máte vypnutý javascript, jim to váš prohlížeč na vás neprozradí, i když pokud ho máte zapnutý, tak to tam také pošle. (To zas když jim nechci sdělovat, co jsem si z nálezů vybral, tak se zkopíruje URL do schránky a v adresním řádku se z ní vybalí přímo cílová adresa. Podobně když nechci, aby cílový server věděl, z jaké stránky jsem na ně nalezl odkaz, tak si adresu v odkazu zkopíruji do schránky a v novém panelu ji vložím do adresního řádku, takže na cílovém místě už nedostanou informaci o tom, který Disident nebo AltMedia o nich píše.) (Čímž neříkám, jestli máte zrovna používat DuckDuckGo nebo něco jiného, je snad 60 různých vyhledávačů, tak si můžete vybrat, ale jeden z nich je nejvíc zlý Gigant, tedy Google, kterého bohužel ale většina z vás používá. (já většinou taky, občas ne...) Zároveň se stydím, že jsem sem dával odkazy na hledání v Google, ale jsou ukázka, kdo všechno o tom píše a nenutím vám tím konkrétní názor, někdy je ale třeba chvíli hledat správně zformulovaný dotaz. A ovšem, prohlédl jsem si u těch hledání, co to vrací, proto jsem sem dával URL. Jenže se tam od autora DuckDuckGo dočtete, jak vám Google přizpůsobuje výsledky hledání na míru, podle toho, co vás zajímá, vám dá různé odpovědi, aby vás ještě víc utvrdil v názoru a zatajil vám názory protistrany, což se celkem dá považovat za reálnou informaci, (nebo naopak v poslední době vám prostě ad-hoc zatají názory americké pravice (tedy disidentů) a dá vám odkazy jenom na názory neomarxistů a válečné Aliance (tedy establishmentu, nehledě na to, za kterou stranu byla zvolená figurka Prezidenta), třeba u Trumpa to vyplynulo na povrch, jak Google posouvá výsledky hledání na 95% proti Trumpovi, třeba různá Alt-média v posledním roce až dvou hlásila, o kolik jim klesla procenta příchozích z Google a k tomu srovnání, jak levičáckým serverům (kromě skutečné tedy nežádoucí levice, ale tu, která jako žoldáci slouží Globalistům, tu neblokují, ale jinak i levici, co Globalistům neslouží, také začali blokovat...) neklesl nebo méně... Zajímavý jsem viděl obrázek s hledáním na Youtube (tedy zase Google), jak hledání videa Ann Coulter (tedy nejen pěkná, ale i velmi dobrý hlas americké opozice) při přesně zadaném názvu (na americkém vládním nebo parlamentním? serveru C-SPAN) bylo až 22. v pořadí nalezených... Pokud si to vtipálci v InformationLiberation nevymysleli a tu grafiku nesestavili podvodem? Nevypadá to tak, tohle je Google dost podobné.), takže je možné, že vám jako výsledky hledání dá Google něco úplně jiného, než na co jsem vás nasměroval tím odkazem?)

    ...
  • Fanatická hysterie anti-racists, tedy rasistů obrácených opačným směrem, dosahuje nových vrcholů... Nejen J.A. (Julian von Abele), nadějný student kvantové fyziky, jeho kniha byla prý #2 na Amazonu v tomhle oboru, si dovolil v opilosti říct, že tuto civilizaci vybudovali bílí lidé, jeho spolužáky (asi spíš spolužačky? ty bývají obvykle fanatičtější) popadla hysterie: "zopakuj to! natočíme si tě" a pak třeba komentátor CNN T.Jákob W. vyzývá, aby ho za tuhle větu vyloučili ze školy a nedali mu žádnou práci v tomto oboru, to je tvrdší, než za bolševika u nás v 80-tých letech, tady u nás to nebylo za pouhé opilecké řeči. Ale nyní i 90-letý držitel Nobelovy Ceny za genetiku, James Watson, po auto-havárii se prý nemůže moc bránit, byl prý zbaven akademických titulů, protože odmítl odvolat, že IQ má genetickou dědičnou souvislost, že to není jen otázka krmení a výchovy (nurture), a samozřejmě má zcela Pravdu OFFTOPIC(protože rozdíly v barvě kůže nebo i velikosti lebky jsou relativní drobnost, ale o dost větší jsou prý rozdíly v "dorsoventral neural tube patterning,hindbrain development,positive regulation of neuron differentaition,neuron development" -- viz Race Facts (v nadpisu má "The Truth about Race") druhý panel odspodu vlevo, a ta vědecká práce se dá podle názvu dohledat. Nevím sice přesně, co ty jednotlivé věci znamenají, ale tak bych řekl, že rozdíl ve stavbě, množství a hustotě propojení neuronů má určitou souvislost s IQ, zvláště když to je jasně vidět na regionálních statistikách... Tím sice nijak nezpochybňuji rovná práva různých místních (ale naprosto zásadní rozdíl je v "domovském právu" místních oproti cizákům), ale nerovnost biologická a duševní je až příliš evidentní, a ovšem i nerovnost morální je zřejmá ze statistik tam, kde nejsou informace a pravda zakázany... (K tomu další poznámka - četl jsem, že muži mají víc neuronálních spojů v rámci mozkových hemisfér a ženy víc spojů mezi hemisférami... Zjednodušeně řečeno, muži mají víc propojený v mozku Rozum s Rozumem, a ženy víc propojený Rozum s City, tedy zcela na biologické úrovni, samozřejmě ne vždy ale většinou... Pro srovnání, jak se hystericky této pravdě leckteré brání a lžou o Equality...) )... Podobně americký Congressman Steve King byl vyloučen z parlamentních komisí a jeho vlastní strana neo-konzervativců se ho štítí, protože se dovolil zeptat: “White nationalist, white supremacist, Western civilization - how did that language become offensive?” tedy vznést nesmělou námitku proti neo-marxistické propagandě a dogmatu a ptát se, proč to jsou urážky a nepřístojné termíny... (víte, v USA být "white supremacist" je skoro horší, než tady u nás bylo v padesátých letech "kulak" nebo "reakcionář") Na což nějaký McCarthy (podobnost zřejmě náhodná?) prohlásil: "McCarthy also vowed that the Republican response will make clear that the GOP leadership ... is willing to take a stand against what he characterized as hateful and bigoted comments by rank-and-file members of the party. ... „That language has no place in America -- that is not the America I know, and it's most definitely not the party of Lincoln,“ McCarthy said." -- inu, v té "baště svobody a demokracie" si nesmíte ani slovem dovolit pochybovat o základních Dogmatech a oprávněnosti Mediálního Lynče světlých lidí...
    K tomu dodejme, jak vědec z CERNu Strumia sklidil vlnu hysterické nenávisti, když si dovolil říct zjevnou pravdu: "Physics invented and built by men, it’s not by invitation", na což fanatik "Tisha Bohr" prohlásil(a?): "He needs to go" - tedy je nutné mu zničit vědeckou kariéru kvůli politické nenávisti hysterek, kterou tím vzbudil... Strumia: "that male scientists were being discriminated against and that men were being passed over for jobs in favor of women based on ideology rather than merit", also said that "men prefer working with things and women prefer working with people" and said there was a "difference even in children before any social influence". (Což je samozřejmě pravda, tedy většinou to tak je, kromě psychicky deformovaných jedinců tam i tam...) K tomu: Nobel laureate Tim Hunt ended up resigning from University College London in 2015 after he told a room of young female scientists at a talk in South Korea that the "trouble with girls" in science laboratories is that "when you criticize them, they cry." (Inu, planeta je malá, a když si dovolil někde v Jižní Koreji říct pravdu nebo prostě svůj názor (zřejmě podložený nějakou zkušeností?), tak byl na druhé straně planety v Londýně kariérně zlynčován.)
    Matně si vzpomínám, jak byl z Google vyhozen programátor, který si dovolil zveřejnit "Diversity manifesto" (které jsem ani nečetl, ale tím, že ho vyhodili, tak velmi přesně dokázali, že něco tam v pořádku není...) Jak z Firefox byli pod tlakem donuceni nechat rezignovat nového CEO Brendan Eich, protože šest let předtím, než tam nastoupil na funkci CEO, podporoval vznik nějakého zákona proti svatbám perverzních (tedy "homosexuálů")... (tedy měl kdysi nějaký legitimní politický názor (je jedno, jestli správný nebo špatný), zcela nesouvisející s funkcí, kterou začal vykonávat, podporoval nějaký legální zákonodárný proces... Diskriminace horší než za bolševiků u nás. Zřejmě to nebyla chyba Mozilla Foundation, ale hysterického řevu, který se proti němu zvednul z řad fanatiků, takže B.E. radši sám odstoupil... Ale "Numerous Mozilla staffers also took to Twitter to call for his resignation" - protože jejich "Diversity" odbor je zřejmě také banda fanatiků... Ale viz vysvětlení Mozilla Chairwoman, snaží se to nějak vysvětlit a uklidnit (pokud také umíte číst mezi řádky, tak jim jemně naznačila, že sice vyznávají Diversitu a Liberalismus, ale sami jsou naprosto Netolerantní Fanatici, ale stejně je to dost liberalisticky pokřivená propaganda... K tomu ale i "chairwoman" také příliš zavání "povinnou diversitou"...)...)
    Viděl jsem i pěkné srovnání na dvou panelech, kde na jednom evidentně hloupé běhny s poněkud neslušným oblečením, nepříliš oduševnělými výrazy a s transparenty a doplněné nápisem: "should be able to wear what we want without being objectified" OFFTOPIC(k tomu moje poznámka - ale leckterá přirozená a dobrá žena je ráda "objectified" a obdivována (namátkou cheerleaders (roztleskávačky) nejsou o ničem jiném, ale to je jen jeden z příkladů, kde to je velmi zjevné, jenže v psýché tak to má leckterá a je to leckdy dobře) a vy se jim tuhle radost snažíte ukrást!), a na druhém panelu obrázek mladého pána v brýlích s nápisem: "landed a spacecraft on a comet, forced to apologize, because his shirt offended feminists" -- něco není v pořádku..!
    (Což nejsou malicherné zbytečnosti, ale ukázka, jak neo-bolševici zfanatizovali mládež zřejmě především na Univerzitách na pobřežích USA, a z tzv. Main-Stream Media jako zejména CNN, odshora až dolu kosher podnik, tedy samozřejmě s vyjímkou hnědých řečených nesprávně barevní (protože my světlí lidé jsme ve skutečnosti mnohem barevnější...) moderátorů ... OFFTOPIC(To byste mi chtěli vytknout rasismus, když si dovolím zmínit, že ze statistik vyplývá, že oni mají evidentně rasistický výběr svých zaměstnanců a vedení? Víte, kdyby si vybírali zaměstnance a vedení náhodně nebo jen podle schopností (!) bez ohledu na rasistická kritéria, ethnický kartel a genderovou ideologii, měli by přibližně podobné zastoupení, jako jsou procenta v populaci, nebo třeba jenom desetinásobné zastoupení židů (než jsou tam ty 2% populace)... Ale ani to by přiliš nevadilo, budiž, ať mají své (((Médium))), ale kdyby u toho zároveň nešířili fanatický anti-rasismus obrácený proti "White" světlým lidem, dalo by se to snad přehlédnout... ) )

    I tyhle křivdy bych jim asi nerad ale odpustil, ale jen pokud by v tom nepokračovali dál... (I vy aktualizujte svou důvěru oběma směry přiměřeně.) Tedy spíš pro vás ostatní - nechtějte být nadále obelháváni a nevěřte lhářům, nenechte své děti fanatizovat na zprofanovaných univerzitách, vybírejte si lepší - ty méně zatížené ideologickými lžemi a propagandou, a nenechte si otrávit vědecké instituce a firmy fanatickou hysterií pouličních i mediálních řvounů... (ještě že "řvoun" je v češtině mužského rodu (to se pak těžko rozporuje z hlediska gender-ideologie) a v angličtině "bawler" je zřejmě neutrální, ale víme, kdo je obvykle hysteričtější...) (K tomu hledání gender ideology je dost excelentní přehlídka lhářů, kteří to popírají... K tomu z druhé strany zřejmě oficiální stanovisko American College of Pediatricians Gender ideology harms children (tedy správné a evidentně vědecké a jasné stanovisko o škodlivosti "Gender Ideology"), aby bylo jasné, že ti popírající to jen lžou, když tvrdí, že to je nevědecké nebo smyšlené nebo jen "far right" OFFTOPIC(k tomu věta: "Better be far right, than far wrong..." se nedá dobře přeložit do češtiny, možná "Lépe být krajně pravý, než krajně falešný", ale není to tak přesné, jako v angličtině...) atd.
    Třeba co o tom prohlašuje zřejmě jeden z dost zásadních viníků současného rozkladu civilizace, Soros - OSF, která vám krade (podporou a fanatizací svých žoldáků) svatost rodiny a ženskost žen i mužnost mužů, a nazývá to ochranou jejich práv...? (Jak jsem psal výše, že Lucifer vám zdánlivě nabízí svobodu, ale ve skutečnosti přináší otroctví... A také, že se pyšní světlem, ale je ve skutečnosti velmi Černý (Schwartz)... -- ještě připomenu, vyslovuje se to "Soros" a ne "Šoroš", protože to není maďarské jméno ale britská trade-mark, a syčí to jako dva hadi...) Viz třeba, čím se zabývá CANVAS, vypadá to jako "non-violent", ale důsledek je "quite violent fanatization" univerzitních studentů... (Oni ale nejsou nenásilní, jen to jejich násilí je bez fyzických zbraní!) (je to ta samá Canvas, kterou sponzoruje Soros na Balkáně, nebo jiná? Ano, přesně tahle Otpor/Canvas, kromobyčejně odporná organizace... Jak vidět, nejdřív ji nasazovali všude možně, kde se prý američané, ale ve skutečnosti v americe sídlící Globalisté jako Soros nebo neo-konzervativci jako Stratfor chtěli zbavit nějakého nežádoucího "režimu", tedy rozvrátit národ a jeho společnou obranu a kulturní identitu, ale nyní podle jejich vlastní stránky "canvasopedia" o akademických programech ji zaměřili proti Lidu USA fanatickou demagogizací jejich studentů, jak je vidět na anti-Trump hysterii těch studentů... ) ) Tedy: především studenti - pozor na lháře jako CANVAS a OpenSociety, dělají z vás zaslepené fanatiky, srovnatelné s těmi muslimskými, kteří dosud mají svůj středověk (rok už skoro 1400)... Jejich OpenSociety jsou jen Rozvaliny a Zaslepenost, jejich "Nenásilí" je v důsledcích velmi Agresivní a Bolševické, a byť zdánlivě Levicové, ale přitom z vás dělají jen Užitečné Idioty, žoldáky(!) zájmů Globálních Oligarchů.

    ---
    (A zejména zdůrazním - nechoďte se jim mstít nebo je trestat. Stačí, když někde uvidíte zlou pomluvu "conspiracy theorist", "white supremacist" nebo "h. denial", tak snadno poznáte, že text psal nějaký křivý lhář, buď zlý, námezdní, nebo jen jejich "užitečný idiot"... Je užitečné být si předem vědom biasu a pokřivení nějakého hodnocení. Jako třeba již zmíněný popis ABB ve wiki, letmým pohledem na první odstavec je na první pohled zřejmé, že ten popis psal nějaký zlý lhář - podle podlých a lživých nálepek, které lepí, se to snadno pozná... For english readers, see wikipedia description of David Duke, just by reading first short paragraph, you can clearly discern, that the following text was written by an evil liar and anti-human traitor, and by these wicked and lying labels, which the author sticks on it's subject, you can easily recognize, that the text is not unbiased, but full of hateful slanders... -- třeba v tomto konkrétním případě jsem si extrémně jistý, protože jsem si poslechl podrobné zdůvodnění lživosti těchto nálepek a srovnal ho s činy a výpověďmi, a zrovna v tomto případě považuji DD za nejčestnějšího a nejférovějšího člověka na Západní Polokouli..! Velký Advokát Lidskosti a Pacifista, který se nebál otevřeně říkat Pravdu, i když to bylo velmi Nevýhodné... Není divu, že ho tam všichni Lháři snad nejvíc ze všech nenávidí a pomlouvají.)
  • Zato ale podle (křiváka) bývalého Attorney General za Obamy, E.H., kdyby ve sčítání lidu v USA v roce 2020 byl také dotaz, jestli je člověk občan (citizen) USA nebo není (tedy kolik je kde legálních voličů), tak to by prý bylo "zmanipulované, neférové, nevědecké, a ohrožující americkou demokracii" (sic!)... Mohlo by se totiž ukázat, kolik má California nelegálních migrantů a přitom by chtěla víc hlasů elektorů, naopak by se prý mohlo ukázat, kolik má Montana nebo North Carolina místních... Těžko by se pak dělaly neo-Bolševikům (tzv. "Democrats") podvody, jako v posledních volbách loni na podzim nebo za volby Trump vs Clinton... OFFTOPIC(Zdrojováno z jeho vlastního Twitteru a zdrojováno z NYT, že doplnění této otázky do sčítání lidu nějaký aktivistický soudce zablokoval - tam totiž nevládne demokraticky zvolená exekutiva ani parlament, ale nejvyšší slovo mají nevolení Soudci, většinou ještě z Obamovy éry, a zneužívají blokování exekutivních rozhodnutí až příliš často... Ještě že je nad nimi další úroveň Supreme Court... Tedy prezidentovo exekutivní rozhodnutí zablokuje nějaký středně postavený soudce a je to nepřekonatelné ze strany exekutivy...? (To by mě zajímalo, jak takhle rychle stihnuli ten proces? Když u nás se táhnou roky... Nebo to může soudce rozhodnout sám i bez procesu? To asi spíš... Zřejmě může zrušit exekutivní příkaz prezidenta předběžným rozhodnutím a pak se budou soudit a odvolávat, jestli zvolený prezident smí vládnout nebo musí skákat, jak nevolený ale jmenovaný soudce podle svého politického názoru píská... Zřejmě "místně příslušný" je na to kdejaký federální soudce (tam těch federálních obvodů je asi několik?). Podrobnosti nevím.) Inu, pokud se jedná o nějakou administrativu, ještě by to nebylo tak špatné, ale když se jedná o zásadní otázky národní obrany, které může nějaký okresní soudce z Hawaii odsunout o víc než půl roku svým politickým aktivismem, než to doputuje k nejvyššímu soudu, který pozdě ale přeci dá zapravdu Prezidentovi, i když to bylo po přečtení příslušného zákona evidentní i laikovi během 5 minut, že přesně takovou pravomoc prezident má ze zákona, tak je tam něco dost špatně.)

    ...
  • To zas třeba gangsteři z nikým nevolené EK vyjednávají o Brexitu asi tak, že "buďto nám ustoupíte (a podvolíte se diktátu bez odmlouvání nebo smlouvání, i když je pro vás velmi nevýhodný), nebo budete tvrdě biti" ("tvrdým brexitem"), skoro by se tomu dalo říct vydírání? OFFTOPIC(Inu, britové, nedejte se vydírat, lepší být svobodný byť s ekonomickými obtížemi, než být otrokem zvůle Byrokratů, tedy "Úřednických Vládců", (wiki: "Bureaucracies have been criticized as being inefficient, convoluted, or too inflexible to individuals. The dehumanizing effects of excessive bureaucracy became a major theme in ... Franz Kafka ... The Trial and The Castle." -- známe Kafkův "Proces" a "Zámek"... (akorát tady je to "too inflexible" i k národům, natož k jednotlivcům), v podstatě přesná analogie systému vlády v Číně, jen tam to mají navíc opentlené marxistickou ikonografií (tedy francouzského židozednáře (můžete zkoušet ten termín rozporovat, ale Marx byl prokazatelně žid a s velkou pravděpodobností i zednář (i když to leckdo popírá, ale kromě evidentně zednářských gest na fotografiích, tady třeba dost podrobně píšou o tomto Moses Mordecai Levi Marx, řečený Karl Marx... Jméno "Mordechaj" rozebírám v tom vynechaném postu nad tímto, ale ve stručnosti to je jméno masového vraha...), a není to ani jedno ani trochu náhoda nebo pouhá shoda okolností... v EU sice nemají tu ikonografii tak zjevnou (to leda kdybyste se podívali podrobněji), ale neo-marxismus je tam zjevný až dost) ) ...) viz též Wiktionary "bureau" z francouzštiny "stolní deska, hrubá vlněná látka", z latiny "burra" "chlupatá látka" z řeckého βερβέριον "Berberion" prý "shabby garment" což z angličtiny do češtiny "opotřebovaný,ošoupaný,nečestný,nepoctivý" je jen shoda náhod? (mám to jen v jednom ze dvou eng-cz slovníků, co tu mám), k tomu řecké κρατος "kratos" "síla,moc,nadvláda"... k zajímavým věcem se dá dospět rozborem ve slovníku...) (Já jsem to psal už předtím, že EU není Demokracie, ale Byrokracie v tom původním tedy v tom horším smyslu... (A mimochodem, když už jsem předtím zmínil, koho jsem volil doma, tak narozdíl od toho do EU jsem volil paní Konečnou, K.K. z K., a budu zřejmě zase, protože ve všech hlasováních z EP, na která "maru" žaloval na Zvědavci ve Zkratce (tedy u těch zásadnějších), kdo jak hlasoval (a kdo nosí zprávy o konkrétních hlasováních v EP vám? Nebo se spoléháte jen na pěkné řeči do kamer? Nebo na trade-mark názvu strany, nebo snad na úsměv z plakátu?), tak K. nevolili snad nikdy jinak, než bych volil já, nebo tedy občas se aspoň zdrželi hlasování, kde bych byl proti, a protože jiné podobné strany nemají šanci uspět, tak nebudu tříštit síly na "plané fantazie"... Doporučil bych vám někde si dohledat, kdo jak o čem hlasoval (nebo si vzpomenout na různé extrémní podrazy, jako třeba jestli vám nevadí vlastizrádný podraz a špinavé citové vydírání se "Syrskými Sirotky" nebo mu naopak fandíte?), a nevybírat si podle sympatického obličeje nebo dobré obchodní značky nebo pěkných keců, ale podle skutečného hlasování a jeho souladu s vašimi postoji, a případně to zkonzultovat s předvolebními průzkumy (ale které nejsou zmanipulované?), abyste nezahodili hlas někomu, kdo nemá šanci se dostat přes 5%, když tam máme jen 21 křesel... Tedy vy ostatní (politici), snažte se včas zaujmout, ale když nebudete mít před volbami preference přes aspoň 3-4 procenta, tak vás inteligentní člověk volit nemůže...) )
    (Ale pro srovnání, gangsteři z amerického kongresu takhle jednají podobně (jako nyní Babylon (EU) s Británií) s kde-kým, třeba když vynucují své sankce i tam, kde vůbec nemají pravomoci "jurisdikce"...) (Pokud vám vadí termín "gangster", tak když je někdo "organizovaný vyděrač" a pracuje ve skupině (v gangu) podobných, tak se to sotva dá nazvat příhodněji...)
    (Pokud byste chtěli tvrdit, že EK není "nevolená", tak ale já si to pamatuji tak, že si ty členy navrhly jednotlivé státy bez volby, a pak jim v EK přidělili úplně jiné resorty, než na které měli zkušenosti (jako třeba naše paní Jourová se připravovala na "Místní Rozvoj" a dostala "Práva Menšin a Spotřebitelů", ale usmívat do kamery se může stejně za "Místní Rozvoj" jako za "Práva Menšin a Spotřebitelů", když tu skutečnou agendu tam stejně dělá zástup úředníků (asi odborníků?), které jsem sice na obrazovce nikdy neviděl a jejich jména nikde nečetl, ale je dost evidentní, že když napíšou téměř 27 tisíc slov vyhlášky o pěstování zelí, nebo skoro 1600 stran nějaké smlouvy (kdy třeba u smlouvy CETA, když někde na začátku třeba článek 8.4 bod 1., odstavec (a), položky (i)..(v), a odstavec (b) něco zakazují (tedy rozpis toho, čím máme zakázáno se bránit obchodním predátorům), a pak v bodu 2. odstavce (a)..(f) jsou "for greater certainty" s tím prvním "consistent", tak jestli to znamená, že i bod 2. je zakázaný, nebo naopak povolený? nebo jestli v článku 8.27 ten tribunál, co proti nám má mít 5 členů z EU, 5 členů z Kanady a 5 členů odjinud (celkem tedy 15 členů, žádný od nás, ale soudit budou vždy tři, z nichž předseda bude ten úplně cizí), tak odkud ti další cizí členové proti nám budou? Fakt bych se divil, kdyby z těch pěti aspoň čtyři nebyli z USA nebo Izraele... Nevím... Sice je ten tribunál už déle než rok ve funkci, ale hledat v Google "ceta tribunal" ani ve wikipedii nenajdu, kde bych našel aktuální složení, na prvním místě v google vyjede nějaký starý dokument z Evropské Komise, kde o tom ještě mluví v budoucím čase... (Schávili to nečekaně a zrádně zrovna ten víkend, co tady byla šaráda s Bradym, lživě sváděná na Dalajlámu...) A ovšem ve Wikipedii se dočtu, že ta CETA je kromě jiného i převlečená dřívější "ACTA", zavádějící drakonický copyright... Jednou to odmítnete, přijde to druhou dírou zas zpátky, a když druhou (TTIP) odmítnete, přijde to třetí (CETA), a když občané protestují, schválí se to podvodem a nečekaně o víkendu... Proti Oligarchům a Nadnárodním Gigantům je pramalá šance uspět, zejména když na vaší? straně proti nim (spíš s nimi) rozhodují nevolení Nadnárodní Byrokraté...), tak jich tam na to musí být docela dost...), a EP tu EK jenom odsouhlasil, ale nevybíral a nevolil z více možností...)
    Ještě nám někdy zase zkuste "věšet bulíky na nos" (poznámka pro překladatele: ustálené spojení ve významu "lhát a dělat z lidí blbce"), jak je ten "režim v Rusku nedemokratický"... (Je srovnatelně demokratický, jako byl v jiných evropských státech, ale podstatně demokratičtější, než je v USA nebo v Bruselu...)
  • A ještě jsem si ohledně té EU vzpomněl - náš zdejší ani ne rabín, ale prostě fousatý kněz od husitů, když jsem po půl roce zjistil, že má doma na dveřích Schwarzenberka a nápis "Jsem Evropan", poněkud mě to rozladilo (argumentoval jsem, že Církev Česko-Slovenská primárně vznikla proti Rakousku a pro národní osamostatnění, tak je absurdní mít to naopak), ale na druhou stranu - každý máme právo na svůj soukromý názor, jenže tady jsem si toho za půl roku na mších nevšiml, nebo možná když byla v kostele odpoledne nějaká kulturní (tedy nenáboženská, třeba hudební) akce, měl možná nepříliš zřejmé ale vtípky na pana Ovčáčka, možná i na pana Zemana (což mívá v téhle zemi leckdo, podle mě neprávem), to nevím... O migrantech se nezmínil ani tak ani naopak... Tedy v podstatě úplně vzorný ne-politický kněz. OFFTOPIC(Což třeba náš zdejší "Traktorista" u Katolíků (inu, venkov...) varoval, až tu bude houkat ta Meluzína z věže, to je asi to nejmíň, co mi na něm tehdy vadilo... Už jsem ho ale dlouho neslyšel, ten přehnal jiné věci až za hranice snesitelného...)
  • Když jsem nevěděl, co Rusům kromě Yarovaya law vytknout, tak přeci něco: Umístit reklamu na orbit je obludná krádež a svinstvo (tedy tam to je nějaká firma, není to státní akce). Reklamy se dělí na tři typy: jedny jsou Vývěsní Štíty Obchodů přímo tam, kde jsou, ty jsou zcela v pořádku (když jsou přiměřené), jedněmi platíte za sledování nebo používání něčeho, tam si můžete vybrat, jestli takovou cenu přijmete, nebo budete radši sledovat něco jiného, a pak jsou třetí, a to je sprostá krádež vaší pozornosti někým, koho jste si nevybrali - třeba reklamy na domech, sloupech, u silnic... Někdo si myslí, že když mu patří třeba sloup, zároveň mu patří i všechna místa, ze kterých je ten sloup vidět, a může odtamtud krást a prodávat váš zájem dle libosti. Ovšem umístit Reklamu na Orbit je Krádež Oblohy, loupežné "zdanění" všech obyvatel Země bez ohledu na to, jestli s tím mohli nebo nemohli souhlasit... OFFTOPICKdyž k tomu připočtete to, že uklízet smetí v kosmickém prostoru jde jen velmi těžko, je to hrubé ekologické znečištění neoprávněné vědeckým výzkumem nebo prospěchem pro všechny...OFFTOPIC(Ale přečetl jsem si to podrobněji - je to na nízkém orbitu a uklidí to relativně brzy atmosféra a ta snese leccos, zanedlouho z toho prach spadne někam leckam, ale v tak malém množství to není podstatné... K tomu jsem si vzpomněl - Noctilucent clouds - to je vždy po startu nějaké rakety (v severní Evropě jsou vidět spíš ty po startech z Floridy?), když dostane vodu (z vodíkového paliva) do výšek cca 80km, kde normálně nikdy není... Pak jsou ty mraky nasvícené ještě dlouho potom, kdy jinde už je noc...) Chtěl jsem i navrhnout, že by na to měla být nějaká úmluva OSN (zakázat komerční zneužití kosmu proti lidem dole), ale ona již dávno je - kosmický prostor nelze vlastnit konkrétními státy, a tedy zneužít jej pro krádež pozornosti obyvatel, pro krádež oblohy, je již nyní nepřípustné... Všechny státy - viz Outer Space Treaty "State Party to the Treaty which has reason to believe that an activity or experiment planned by another State Party in outer space, including the Moon and other celestial bodies, would cause potentially harmful interference with activities in the peaceful exploration and use of outer space, including the Moon and other celestial bodies, may request consultation concerning the activity or experiment" - protestujte včas, než vám ukradnou oblohu! Teď rusové, jindy třeba západní oligarchové nebo číňané... "peaceful use of outer space" zahrnuje i nerušené hledění na oblohu... (nebo možná i její oprávněné použití třeba k letecké dopravě, ale ne její sprosté zneužití k symbolicky-vizuálnímu znečištění jen pro ty zdola hledící) (I kdyby to byla jen nějaká komerční firma a ne Ruská vláda, tak ale z té konvence "Outer Space Treaty" jasně vyplývá, že vláda dané země je za to zodpovědná... "the activities of non-governmental entities in outer space ... shall require authorization and continuing supervision by the appropriate State Party to the Treaty"... A je jedno, jestli to dnes napadlo Rusy, nebo včera Japonce a Číňany, nebo zítra různé Globální Oligarchy...) To zase třeba Čína také není nijak skromná, ta vám zase chce ukrást Noc [!] vypuštěním dalšího umělého měsíce zřejmě pro ušetření za osvětlení...? (To byste normálně ani nevěřili, co všechno se dá ukrást.)

    A ještě Obloha - někteří fanatičtí šílenci z řad pavědců se prý rozhodovali, že znečistí oblohu, aby předcházeli globálnímu oteplování... To je velmi velmi nerozumné... Přichází dost možná malá doba ledová (a když ne teď, tak za čas zase, protože v klimatu je především neustále nějaká změna tam a zase zpátky), a s tímhle by mohla být ještě o dost horší... Není vůbec problém s teplem, je problém se suchem, s nedostatkem rostlinné a mořské produkce k uživení lidstva... Přečtěte si "Year without summer", jak to třeba vypadalo v 1816...
  • A zatímco to píšu, v TV zpráva, jak prý Trump chce umísťovat rakety (prý pro obranu, jenže tahle obrana je vždy spíš jako součást útoku!) do kosmu. Evidentně pod vlivem zbrojního průmyslu a generálů Pentagonu... Na tohle lidé pozor - aby někoho nenapadlo umísťovat jaderné zbraně na oběžnou dráhu (což zatím není tento případ) OFFTOPIC- kromě toho, že to má mnohem dalekosáhlejší dopad na celou hemisféru, jak ten jaderný odpad bude postupně padat a rozptylovat se, ale je tu ještě další nebezpečí, že totiž výbuchem jaderné bomby nad atmosférou se dají zničit počítače a elektronika na celém kontinentu naráz... Ne EMG zářením z té bomby, ale tlakem UV záření na řídkou atmosféru zvrchu to vychýlí celou ionosféru, to je jeden magnetický šok dole, a ta se po chvíli zase vrátí zpátky, to je druhý magnetický šok dole o chvíli později, a indukce vskutku impozantních rozměrů... Když dělali pokusy (viz Operation Argus, někde v jižním Atlantiku), tak to na vzdálenosti prý asi 1400 km vypálilo pouliční osvětlení, které zřejmě snese o dost víc, než jemná elektronika, a je jedno, jak je ten počítač stíněný, když mu přijde impuls z elektrické sítě (nebo z kabelu k myši) v řádu desítek kilovoltů nebo vyšším... (Lodě, co to sledovaly zespodu, měly tehdy ještě asi elektronky (ty snesou víc) a ne tranzistory...? rok 1958...) V podstatě takové dva blesky ze všech zásuvek (zřejmě včetně prodlužovaček nepřipojených do zásuvky?), tím prvním spálí protibleskovou ochranu (nebo i uzemnění? nevím...), ten druhý projde skrz... (Pak třeba, jestli jsem nespletl řád při výpočtu?, ale v takovém případě je nezpečné i mít v těle nějaký kovový implantát, včetně kovové výplně v zubech... Možná jsem to spletl, ale ty zprávy o vypáleném pouličním osvětlení ve vzdálenosti 1400 km jsem četl z věrohodně vypadajícího zdroje, a jako fyzik-amatér je považuji za celkem reálné... (K tomu si vzpomínám, že byl nejen emg šok dole na zemi, ale i záblesk u pólů, kde místní magnetická siločára protíná atmosféru...) Četl jsem k tomu podrobnější vysvětlení, než uvádí i Wikipedie, ta mi jen potvrdila, že se to ví a je to reálné... Četl jsem to už dost dávno (víc než 12 let, bylo to na jiném počítači), dohledávat to teď nebudu...) K tomu, že účastníci pokusu dole měli výrazně zvýšený výskyt Leukémie přesto, že ty výbuchy byly dost daleko nahoře... Tedy - lidé, protestujte včas, než někoho napadne umisťovat jaderné bomby na oběžnou dráhu, je to o dost nebezpečnější, než výbuchy dole... (teď tam zřejmě Trump a Pentagon umisťují zatím jen konvenční střely?)
  • A ještě televize, jak prý prezident Zeman ovlivňuje soudce... Inu, námi zvolený Prezident, tedy náš zástupce, má jistě právo soudcům sdělovat své názory na kauzy (a i na výběr personálu, když právě prezident je má jmenovat, a když leckdy se samo-vyvolená justice chová arogantně a elitářsky - nevím, jak u nás, ale třeba v USA ano, nebo jsem slyšel i v Polsku.), a zejména pokud je ničím nenutí mu vyhovět... Naopak "nezávislá" justice je někde, u nás jen trochu ale jinde víc, dost nezávislá i na zákonech, taková totalitní samo-vyvolená páka, rozhodně to není Demokratická Instituce... A ovšem měl by být prostor, jak kamkoliv sdělovat své názory, a je dobře, že aspoň náš zvolený prezident má dost silný hlas na to, aby nebyl zcela přeslechnut a ignorován, jako jsou ignorovány hlasy nás všech ostatních. Nikdo není neomylný, ani justice ne... OFFTOPICA i tady teď máme politické procesy (takové zajímavé srovnání dvou různých případů, stránky má nějaký satyrik (velmi pravděpodobně anti-semita s evidentně židovským jménem, inu, komik... -- jenže ono je někdy lepší to zlehčit humorem...), v lecčems se nedá brát vážně, ale pokud ty případy jsou známé i odjinud, pak trefná karikatura řekne leccos), jen se o nich tolik neví...
  • Ve Francii prý zavřeli organizátora protestů Yellow Vests (za facebookové psaní) na půl roku... Zcela srovnatelné se zavřením V.Havla u nás v roce 1989, mírou i analogií, akorát ve Francii byly ty protesty Lidu spravedlivější, než u nás na jaře 1989 (tady se teprve na podzim 1989 přidal k Chuligánům i Lid)... K tomu třeba před pár lety perzekuce komika Dieudonné za jeho divadelní vystoupení... Není tam ta totalita a policejní brutalita nijak menší, než byla tehdy za bolshevika u nás...
Asi se zabývám malichernými drobnostmi, skutečné problémy jsou ještě rozsáhlejší... (Buďte rádi, že nevíte, co nevíte.)
P.A.Semi
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 103
Registrován: 05 led 2019, 05:27
Profese: programátor
Dostal poděkování: 22 poděkování

Poznámky, co jsem tu vynechal...

Příspěvek od P.A.Semi »

Navíc jsem zjistil, že jsem tu leccos vynechal, protože jsem to předtím psal na Evangnetu...

Třeba co je špatného na Pride zvrhlíků, ještě o LGBT (k tomu sesbírané informace a drobnosti o LGBT a Feminismu, aby nebyly napadnutelné, spíš stručně a obrazem, než aby to bylo vyčerpávající), o cudnosti a o Smilnici v Evangeliu vztahující se i na to lgbt (J 8:11, Mt 9:12-13 - Ježíš ji sice neodsoudil, ale řekl: "Jdi a nehřeš více, nemocní potřebují lékaře a ne kata" -- čímž ale nemyslel Práškování Psychiatrem! Chce Soucit, ne Zabití - Pouhým Odsouzením jim k Nápravě Nepomůžete… Ale ignorováním nebo dokonce obdivem teprve ne!), co je špatného na Individualismu, poznámky k Teologii (tu jsem asi měl rozvést víc, ale já se nechtěl stavět proti nebo vybírat lepší a horší, inu, dogmata a omyly máte všichni, ale bez rituálů a duchovna cesta nikam dobře nevede, leckteré Tradice jsou dobré a prospěšné a nutné k zachování společné cesty, takže si to nějak dobře(!) zreformujte, ať v tom v tomhle věku můžete dál pokračovat i přesto, že žádný Adam, Jákob ani Mojžíš nebyli (jsou jenom podobenství) a planeta je stará přinejmenším v miliardách let, na druhou stranu je zřejmé, že samo se to tu vyvinout nemohlo, a že Ježíš (velmi pravděpodobně) nepřijde tak, abyste se toho dožili (J 16:10), ten byl, je a vždy bude...), a o Betlémský a Zbavitel (jednou pochopíte to požehnání zkříženýma rukama, ale nepřišel svět zbavit Křesťanství a Betlémských, spíš naopak, snad...), jen poznámka na obhajobu Církve ("Na velké Dílo jsou potřeba velké Prostředky. Samozřejmě ty prostředky nejsou cílem, i když to bez nich jde jen sotva."), o Zj13 (EU), o Migrantech (ale to jsem tu v tomto fóru rozvedl o dost podrobněji), o Migraci a Kolektivismu (účastník Kolektivní Akce přestává být Individualistický a někdy s nimi již nelze zacházet Individuálně, protože Kolektivní (hromadná) Migrace není soubor jednotlivých Individuálních Turistů... Pokud požadujete Individuální zacházení, buďte Originální a ne jen součást Davu... A i protože Hnutí je víc, než soubor Jedinců, které jej tvoří, má v sobě Vyšší Bytost, ducha společného úsilí... Pochopte, že "MY" je víc než "já a já"... (Mt 18:20 "kdekoli shromáždí se dva neb tři ve jménu mém, tam já jsem u prostřed nich" platí i obecně v dalších případech... Tak mě k tomu napadlo přirovnání, že v náručí unesete mnohem víc, než každou rukou zvlášť...) ),

a o té odporné hře Naše násilí a vaše násilí (To byl podraz a zlá lež, trojský kůň... Byla to hra, která skutečně měla zabíjet(!) rukama migrantů, které měla za úkol sem vpustit zlomením naší morální obrany. Přitom opak je pravdou, to Muslim a Afričan znásilňuje Křesťanky Evropanky, ne naopak... Byla to velmi zlá, odporná a nebezpečná lež, byl to "terorismus, hromadná vražda a znásilnění ve stádiu přípravy", v rovině Duchovní a Ideologické nebezpečnější než v rovině Činů. Jsou především ale odporní ti, kdo se toho z řad Duchovních lidí zastávali! (co, pane TH?!) Děkuji, "Slušní Lidé" z Brna, že jste zasáhli, nemohli jste to snad ani udělat lépe, násilím bychom jedině potvrdili jejich domnělou morální převahu, ale vy jste nad nimi svou Slušností ale Neústupností zvítězili především v morální rovině. (Jenže jestli sem s tímhle svinstvem budou jezdit opakovaně, tak ukážou, že po dobrém a slušně to nejde, a my jsme národ Božích Bojovníků... Na druhou stranu, tohle byla nejen urážka víry a hanobení národních symbolů, ale byl to fakt nebezpečný podraz "Vítačů" v rovině Ideologické a Morální, všechno špatné v jednom. Vážená Policie a Soudy, to, co prováděli tihle Cizáci, když Hanobili náš Státní Symbol třeba vlajku způsobem obzvlášť odporným (mnohem horším, než kdyby ji jenom hrdě spálili), byl Zločin, a měli byste zasáhnout včas Legálně, abychom náš národ nemuseli bránit Nelegálně, od toho především tam ta Policie je - tedy aby nebral Spravedlnost do rukou Dav, když Výkonná Moc přestane Fungovat. Nejste tam ale od toho, abyste nám bránili se bránit, to leda kdybyste byli Zrádci... Víte, radši bychom na své chrabré hrdiny byli právem hrdí, než abychom nenáviděli nespravedlivou perzekuci a zrádce... Zatím to byla relativně drobnost, jenže by to mohlo být brzy horší, ta šikmá plocha tam směřuje... Na druhou stranu, Vlastenci, nebuďte ukvapení a nevyzývám vás k partyzánskému boji, dokud to jde po dobrém nebo to není úplně zásadní, je to mnohem lepší po dobrém... Tady to ještě k "úplně zásadní" mělo dost daleko, a navíc to byl souboj Morální, a v něm jsme právě zvítězili Nenásilným ale Důsledným protestem, kdežto použitím Zbraní bychom naopak prohráli v rovině Morální... Cvičení Partyzánů jako Domobrany je poněkud předčasné, viz Kolomojskij a Pravý Sektor, kam to vede... Opravdu je lepší vyvíjet tlak na Stát, aby plnil Základní Funkci Státu, tedy naši Obranu... ) ),

Vynechal jsem ty konkrétní odkazy na Irlmaiera a pomstu zapšklých sudeťáků... Lépe to nerozebírat, jedině se to tím přivolává... Dost možná už to je za námi a nenaplnilo se to...

K šarádě s Bradym na zakrytí přijetí CETA, k mému článku Význam Vyznamenání 2016 (zkrácená verze) ještě tohle stručné shrnutí:
Bylo nebylo (2016), děda prezident vyznamenával bojovníky, ale kufříkovou show vynechal (nejen kvůli démonům východu), i byla demonstrace: "Jsme Západ." Ale čí jsme Západ? Nejsme-li jen východem Západu, můžeme být Mostem…
a vysvětluji k tomu rozdíl mezi hrdostí a pýchou (je tam i odkaz na iVysilani ČT z předávání těch vyznamenání) ... Vlasti Zdar!

(Myslel jsem, že už budu končit (když už jsem to nestihl do Tří Králů, tak aspoň do Dne Prezidentů), ale RT mi připomnělo, abych se podíval do kalendáře... Jako astro-dynamik si to asi nenechám ujít... Budu muset vymyslet nějakou pěknou tečku, když už mi ji příležitost takhle podtrhne...)
P.A.Semi
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 103
Registrován: 05 led 2019, 05:27
Profese: programátor
Dostal poděkování: 22 poděkování

Poznámky...

Příspěvek od P.A.Semi »

  • V televizi na spodní řádce věta: "Odpor k Očkování patří podle WHO k největším Zdravotním Hrozbám". Ne, ne... Největší zdravotní hrozbou je Zkorumpovaná WHO, Očkování a Epidemie... Jistě si pamatujete kauzu Microcephalie v Brazílii, prý Virus Zika? Virus Zika je starý asi 50 let a je to celkem neškodná nemoc, kterou šíří komáři. Takový komár za život uletí řádově v jednotkách kilometrů... Ale Microcephalie se objevila přesně 9 měsíců po zavedení prenatálního očkování, myslím že vakcínou MMR (spalničky), možná Tdap?, tedy povinného očkování těhotných žen, které vlastně je očkováním dítěte ještě před jeho narozením, jak vidět, poškozuje to vývoj... Objevila se na velkém území najednou tam, kde to očkování nařídili, na tak velkém území, jaké ti komáři rozhodně nemohou najednou přeletět. A za hranicemi, kde se to neočkovalo, už nebyla... A jestli pak zase ustala, je tím spíš vidět, že to nebyli ani Komáři ani Zika, protože ti tam jsou nadále, ale Brazílie brzy pochopila, že Prenatální Očkování je Nebezpečné... ("Virus Zika" vypadá jako anagram z hebrejštiny, slabikově přehozené כזיב סורי "kaziv suri" - asi "odvrácení lži"? Jen slovní hříčka...) (Četl jsem zprávy z Mexika, od lidí, kteří se bavili s tamními lékaři a s brazilskými lékaři... (já bohužel španělsky neumím) Pokud máte tady jenom informace od WHO a z News, nebyli jste informováni dost.) Ale dobře se při tom ukázalo, že když se něco na očkování nepovede, všichni to zalžou do autu, a WHO především... Takže věřit statistikám škodlivých následků očkování příliš nelze, protože ty podstatné hromadné případy se tam nedostanou...

    Viz moje obvinění Vaccines. Očkované děti mají prý 30x víc alergickou rýmu, 5x víc zánětů středního ucha a problémů s učením, 4x víc ADHD a autismu, 3x víc ekzémů, 2.5x víc chronických nemocí. A WHO a národní zdravotní lobby farmaceutů bojují za maximální proočkovanost proto, aby nebyl žádný kontrolní vzorek zdravé neočkované populace... (Protože dnes se nemusí očkovat děti jen tehdy, když jsou vážně nemocné i bez toho a mají kontra-indikace) Je to velmi zlá lež, že musí mít celá populace uniformě zdeformovanou imunitu...
    Většina těch zásadních epidemií z velké části ustala ještě před zavedením vakcín, třeba zlepšením celkové hygieny populace...
    A třeba spalničky nejsou nebezpečné, to 90-99% nemocných přežije, a získají imunitu přirozeně...

    Především ale nejvíc ze všeho je na Očkování nebezpečná Perzekuce Vědeckých institucí, které odhalí nějaké problémy ! ({MMR je zrovna ta, která je nejvíc podezírána z Autismu... A jestli za to třeba nemůžou ty příměsy těžkých kovů, co našli ti Vědci z Itálie, než jim zrušili Laboratoř? Protože ty se tam nedostanou omylem, ale když se dělá nějaký kontrolovaný výzkum nebo ověření, tak na to dostanou vakcíny bez těch těžkých kovů... Akorát si zřejmě ti Italové dovolili začít testovat vzorky, které nebyly určeny k testování, ale proti populaci? Jen moje domněnky... Já i vy bychom ale byli rádi, kdyby Vědci, kteří se to rozhodnou kontrolovat, umlčováni a perzekuováni nebyli... V tom URL je v názvu "Autismus", ale to už je interpretace žurnalistů-aktivistů z Británie, ti vědci z Itálie ho mají jen krátce zmíněn v úvodu, prostě konstatují, že to má souvislost, ale zkoumali především nečistoty těžkých kovů (wolfram,titan,olovo,cerium)... Nevím, jestli v MMR/Tdap, ale třeba ve Varilrix, Infanrix Hexa, Cervarix atd... Akorát můžete mít třeba štěstí nebo smůlu, ono to třeba není v každé té dávce... Taková ruská ruleta...})

    -------
  • Chudoba?... V Rusku si prý lidé nejvíc stěžují, že mají dosud velkou chudobu... Nevím, jak velkou...
    Jsou místa, kde lidé umírají hlady... OFFTOPIC(Třeba v Africe - většinou proto, že jsou přemnožení, nebo někdy proto, že neumí dělat zemědělství, vyhnali světlé ("bílé") farmáře a zemědělství zkolabovalo (protože Afričani tu civilizaci nejen nevybudovali, ale oni ji ani neumí udržovat v chodu), ještě je pak zvou zpátky - třeba Mugabe z Zimbabwe, a jako to asi brzy čeká i JAR (South Africa)...)

    Pokud ale nemáte hlad, a pokud vás živobytí nenutí pracovat 12 hodin děnně, je naopak pro Duchovní vývoj člověka lepší, když se nestane otrokem věcí a luxusu... Leckdo třeba má radost z věcí, které si může koupit, ale ty mu jenom vysávají jeho čas a duchovno... Nejdřív obětuje čas a práci, aby si na to vydělal, a pak obětuje čas a vztahy a životní energii, aby se těm věcem věnoval, a čím víc věcí má, tím víc jim svého času a života obětuje... Mnoho lidí upadá do té léčky, že čím víc a čím lepších si mohou pořídit věcí, tím víc se stávají jejich otrokem...

    Lidi Západní Evropy i USA jejich Luxus zdeformoval a zhýčkal, nejsou schopni žít Duchovně, nebo prostě si i užívat prostých věcí a přírody, nejsou schopni se ani Národně bránit, ztratili Smysl, Ideály, Morálku, jsou zralí na to být nahrazeni... Lid Východní Evropy, který prošel Socialismem, se více brání svému zničení...
    (Jenže i tady nám teď roste zhýčkaná generace... Ve slovníku: cz:"hýčkat" => en:"spoil,pamper,indulge,mollycoddle" => cz:"zkazit,kořistit", "hýčkat,rozmazlovat", "vychutnávat si,oddávat se,libovat si,hýčkat,rozmazlovat,být shovívavý", "chovat jako v bavlnce,vodit za ručičku" -- leccos se dá pochopit ze slovníků... A ovšem především hýčkáním se kazí děti... )

    Nevím, jestli je to dané i nástupem počítačů a mobilů, ale dřív si lidé víc zpívali, jezdili do přírody, byli přátelštější...
    Nežeňte se tolik za bohatstvím a luxusem, nadělá to z vás čuňata... (líné a duševně špinavé)

    Jinak ale nutno podotknout, že za leckterou Bídu (na "Severu" i na "Jihu") mohou především Nadnárodní (Kosher) Korporace... I to Rusko, i třeba Venezuela, jsou cíleně ekonomicky likvidovány... (i když jsem četl, že Rusku ty sankce spíš pomohly k větší soběstačnosti?) (a ovšem pokud to vypadá jako akce kongresu USA (a pak jeho mopslíků v Evropě), tak ale i ten Kongres v USA je "Sponzorován", tady v Evropě se tomu říká "Korupce"... Především USA je Oligarchie, ne Demokracie..., nebo to alespoň leckdo z tamních říká...)

    ...
  • Tady třeba Socialismus skončil především proto, že se to Ateisticky, tedy bez důrazu na Morálku a Ctnosti především, dělat nedá... Také jsem zvonil na Václaváku klíčemi, dobře si pamatuji, co od toho lidé očekávali a co k tomu vedlo...
    Především to byla Závist - lidé záviděli západu jejich Luxus (vysoké mzdy a plné obchody věcí) a chtěli to také... (a vidíte, nakonec nás před převálcováním migranty alespoň zpoloviny zachránilo to, že tady Luxus pro Povaleče není... Z druhé poloviny k nám mají asi nějaký přátelský vztah ti židé, co ty migranty posílali (vyhnali a platili výdaje na cestě) a nebo jim tiskli mapy na cestu... Možná je to tím, že tady nemáme tak aktivní Synagogy, jako je mnohé na Západě především zvaly...? Protože odsud leckdo utekl za profitem jinam...)

    Byly to všeobecně rošířené Lži (bolševiků, plakátů, ale nutili pak lhát i lidi a děti ve školách), Podvody a drobné Krádeže... (Tedy, za Socialismu kradl mnohý, ale v malém. Teď v Kapitalismu krade málokdo, ale zato ve velkém...) OFFTOPIC(Jiří Suchý, časopis Lípa 1/2015 str.35 : "V socialismu zloději kradli toaletní papír, mýdlo, tužky, v kapitalismu zloději kradou fabriky, vyrábějící toaletní papír, mýdla, tužky. ... V socialismu kradlo hodně lidí, ale málo, v kapitalismu krade málo lidí, ale zato hodně. V socialismu se o zlodějích psalo v černé kronice a seděli v base, v kapitalismu se o zlodějích píše jako o celebritách a sedí v daňovém ráji.")
    Byla to Lenost - nikdo nedělal víc, než musel...
    O ovšem ze strany státu především Ponižování a neúcta k člověku...

    Možná si pamatujete to heslo: "Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak"... dřív to končílo "na věky věků, amen.", bylo to za socialismu jen rouhání (přesněji: parodie na mši) a náhrada za skutečné náboženství... OFFTOPIC(Protože to se člověk u katolíků brzy naučí, že když se někde řekne "na věky věků", tak lid na to odpoví "amen" úplně automaticky...) Jen dnes se to otočilo, a jsme součást EU a členové NATO zase na věčné časy a nikdy jinak...? (víte, oni se mezitím totiž skoro všichni ti bolshevici přestěhovali z Východu na Západ...)
  • Jenže Socialismus nemusí být jenom levicový a nedemokratický... Ostatně, demokratický kapitalismus dávno skončil také na konci 80-tých let minulého století. Dnes nad-národní kapitalismus již dávno není demokratický. (viz CETA - ta zatím jenom spí, ale opovažte se zavést si zákony na ochranu lidu před Globálními Ekonomickými Predátory a uvidíte, jak rychle vám arbitrážní Tribunál (tedy skladba tří soudců proti nám, bez kontroly a bez odvolání, jeden proti nám z EU, jeden z Kanady, a jeden neznámo odkud, ten bude hlavní...) dokáže, kdo je tady teď skutečný Suverén... Ono je totiž úplně jedno, jestli to je CETA nebo TTIP nebo TISA, ona jim stačí jedna ta smlouva, protože podle kterékoliv z nich vám mohou diktovat (nebo zamezovat vzniknout) legislativu... OFFTOPIC(Nebo třeba by mě zajímalo, co nacpali do té dohody o Brexitu, že nechtějí, aby ji náhodou britové rozebírali v Parlamentu po jednotlivých bodech? Nevím...) A pro nad-národní firmu není problém si zřídit pobočku v Kanadě pro Obchod s Evropou a Vydírání Evropy...)

    Socialismus je opakem příbuzné dvojice Kapitalismus+Komunismus.

    V nad-národním Kapitalismu vládnou nevolené nad-národní Korporace a Kartely (a ovšem tedy z větší části Kosher Kabbala), v internacionálním Komunismu vládnou nevolení ne-národní Byrokraté a ani nemusíte příliš pochybovat o tom, kdo bude tahat za nitky v pozadí... (to je zároveň problém OSN... to je vrchol proti-národní Byrokracie... OSN je dobrá platforma pro jednání mezi národy, ale je to (a bude to i víc) velmi zlý dráb nad národy... Především pozor na přenos pravomocí na tuto proti-národní globální úroveň...)

    Naopak Socialismus od slova Společnost (Society) je Kolektivní, národní fenomén... Nevylučuje se nijak s Demokracií, naopak ten jediný umožňuje skutečnou Demokracii. Nevylučuje se s drobným podnikáním (to už jsme si vyzkoušeli, že drobné podnikání se centrálně řídit nedá), ale jen důsledně omezuje Ekonomické Giganty, zejména ty proti-národní... Protože ve velkém je vždy lepší to Plánovat uváženě, než soupeřit... Viz Čína, jak funguje plánované hospodářství - tak dlouho tak velký Růst neměl už dlouho nikdo jiný, a je to především díky Plánování...

    ...
  • K tomu "Kosher Kabbala" - lingvisticky: "kosher" z hebrejštiny כשר "vyhovující,přijatelný" nebo sloveso "kashar" כשר H3787 "vyhovovat" "be proper, be suitable, succeed, be acceptable, be straight or right" se nepíše ale vyslovuje prakticky stejně jako "kesher" nebo "qesher" קשר H7195 "konspirace, zrada, aliance" "conspiracy, treason, (unlawful) alliance" (tedy "qosher" nebo "kosher" je "zrazující, konspirující") od "kashar" קשר H7194 "spoutat" "to bind, to tie, bind together, conspire", a Qabbalah (nebo Kabala) je asi "přijmutí" od slovesa "qabal/kabal" קבל H6901 "přijmout" "to take, receive, be before" příbuzné slovo "kobel" קבל H6904 "beranidlo" "something in front, attacking engine, battering-ram" ale označují se tak především tajné (occult) učení a spolky... Jinak se píše ale stejně se vyslovuje slovo "kebel" כבל H3525 "pouta" "bond(s), fetter(s)" od nepoužívaného slovesa "kabal" "twine or braid together", tedy kabalah je "spoutání". Tedy jen na okraj, že zapsáno takhle v latince Kosher může znamenat zrovna tak "vyhovující" ve smyslu "čistý", nebo to může znamenat "konspirující", a k tomu "Kosher Kabbalah" je pak "tajná okultní konspirace" nebo "konspirující spoutání" nebo "přijaté vyhovující", a jak víte, který z těch významů jsem měl na mysli...? Víte jistě, jestli i oni chápou rozdíl těch významů? -- "přijatelný,vyhovující"~"konspirace", "přijaté,vzaté"~"spoutání" ? Tedy napíše-li někdo Kosher Kabbala, evidentně nedělá rozdíl mezi K a Q a není zcela jasné, jestli tím myslel Kosher Qabbalah nebo Qosher Kabbalah...
    (Pak ovšem také Globalisté a Nadnárodní - jsou tu národy, co vyrostly doma, a je tu národ, který žádné doma neměl a všude rostl jako nepříliš zvaný host, ti nejsou nikde doma, ale zato se cítí být doma všude... Z nich ovšem ti, co už si svou domovinu našli v Izraeli, jsou ti méně škodliví, než ti, co jako Globalisté se snaží ovládat Svět, jako například ten Soros... OFFTOPIC (Je to fajn mít nějakou reprezentativní ukázku, na kterou se dá ukázat... Až chudák konečně umře, jak poznáme všechny ty šmejdy, co sponzoruje? Dnes stačí zjistit, že to sponzoruje Soros, a už víme, odkud vítr fouká... Bude nám scházet...) )

    A ovšem, když takhle jezdí dýchat spolu (latinsky con spiro, zde tedy ve významu, že sedí v jedné místnosti dost blízko, aby navzájem dýchali výdechy toho druhého) na různé mejdany do Davosu, Bilderberg apod, myslíte, že spolu jen potichu popíjejí, pokuřují dýmku a zarytě mlčí, a svět se chaoticky a nahodile mezitím různě uvrhává do zmatků a krizí ? (Jako třeba když byl Bilderberg v Evropě, byla v Americe hromadná střelba v nějakém gay-clubu a té byla plná média, a když napřesrok byl zase Bilderberg v Americe, bylo podobné Mediální pozdvižení v Evropě (už si přesně nepamatuji, které, šlo by to dohledat...), a jak to ti šílenci a islamisti dělají, že se tak dobře trefí? Nebo ty krize? Kromě té 2008-2010, ta byla velmi přesně podle plánu! -- "Lehman brothers" v září 2008 na Shmitah, přesně jak je na té Tarotové kartě na tenhle shmitah napsáno... Velmi se na tom napakovali, při "záchraně bank příliš velkých na krach" jim Lid USA nacpal Sanaci prý snad $6e12, tedy bankéři FEDu si vytiskli dolary, bankéři (zřejmě z části ti samí) z jiných bankovních značek dostali dolary, akorát americký Stát potažmo Lid to nyní Dluží Fondům a splácí i s úroky, zato ty Fondy a Banky to zřejmě nikam nezašili do slamníků, ale Investovali do různého Průmyslu a Obchodů všude možně po planetě, od toho tam přece ty Fondy jsou... Případně to investovali napřed a pak si to nechali "sanovat" ? Ve výsledku je to jedno... Myslíte, že se ty Krize dělají samy od sebe? To moc dobře soudruzi kapitalisté neplánují... Nebo plánují lépe?

    ...
  • Gambling - mnoha lidem nedochází, že tyhle "Herny" pro chudé (tzv. "Výherní" Automaty na Prohrávání) z nich vysávají velké množství peněz, někomu se to velmi vyplatí... (Tedy když chce boháč utrácet v Kasínu, ať si poslouží, to je jiný případ...) Pro chudáka je ale vidina nespravedlivého a náhodného (tedy nepravděpodobného) zbohatnutí tak lákavá, že na ni obětuje i to málo peněz, co má... Všem takovým bych doporučil, ať si pořídí notýsek a do něj si zapisují, kolik vsadili a kolik vyhráli, a ať si za měsíc spočítají, kolik na tom celkově ztratili, třeba jim to konečně dojde...? (Možná by se tomu mělo začít říkat "Prohrávací Automaty", lidem by to spíš došlo?) Pak je druhé doporučení, když už hrajete, tak při první středně velké výhře s tím ihned přestaňte, nebo to okamžitě zase prohrajete...
    (Pak je druhá věc, že tyhle "Herny" jsou non-stop hospody a leckdo se tam chodí jen ohřát a bavit se s kamarády a na těch automatech ani nehrají... Jak kde...)
    To samé se týká loterií... Pravděpodobnost, že vyhrajete, je velmi blízká k nule... Zato je téměř jisté, že jen zbytečně cpete své výdělky do kapes miliardářů, co dělají ty loterie (z kolika procent se z toho aspoň sponzoruje třeba Sport?), za tu mizivou šanci a vyhlídku nezaslouženého zbohatnutí... (A tehdy, kdybyste náhodou opravdu vyhráli, není to spravedlivý zisk...) Pokud nemáte dost peněz na vyhazování, neplýtvejte na obohacování miliardářů loterijníků, a pokud máte dost peněz, radši je dejte nějakým potřebným, tedy prospěšně...

    Prý třeba ta "Crime Syndicate Mafia" se zabývá gamblingem... Jen nevím, jestli vysávají peníze z Chudiny na Matech (hracím automatům se lidově říká "Mat"), nebo dělají jen Kasina pro Bohaté? Nebo je možné, že když jim zemřel Vrchní Účetní, který "developed a gambling empire that stretched across the world", a který ale zemřel prakticky úplně chudý, tak celá ta organizovaná Mafie zase potichu zmizela a rozplynula se? (jen na okraj, už to ani není moc originální zmínit, že se tam konkrétně tedy píše "Associated with the Jewish mob"... "mob" ve smyslu "mafie", ale jinak tedy "mafie" je italská obchodní značka... a ovšem také zřejmě převážně "kosher"... (a také jako u těch ruských a ukrajinských mafií, poněkud zapomněli ve wikipedii uvést obvyklou? ethnicitu...) Ona to totiž není moc náhoda... Nebo třeba Japonsko, tam mají Yakuza ale ta bude asi mít vedení jen zčásti jewish, nevím jak z velké části... )
    ...
  • LGBT... Viz Orthodoxní názor na LGBT .
    Můj názor: Perverzní ať se stydí v soukromí a ať nekazí naše děti! Člověk se rodí s biologickým pohlavím XX a XY, ale duševní "gender" si teprve osvojuje při růstu, a tedy je to i nakažlivé špatnou výchovou, navíc dítě leccos zajímavého obdivuje ("Drag story hour" je zločin, je to nebezpečné kažení cizích dětí někým, kdo se svých dětí zřekl), může to být ovlivněno nějakým traumatem atd... Dále, ohledně výchovy k rodičovství - nejdříve ve věku, kdy začínají dozrávat příslušné orgány, tedy v 12-14 letech, a stačí na schématech, rozhodně ne na videích nebo fotkách... Nekraďte dětem dětství... Takové video nebo fotka v tom dětském vědomí ještě dlouho utkví a deformuje mu vývoj...
    Rozhodně by se zvrhlí neměli stavět na piedestal k obdivování svou Pride pýchou... Kazí celou společnost. Tahle Šikmá Plocha (slippery slope) vede do Bažiny morálního rozkladu... Kdyby se ze všech tady stali čuňata a zvrhlíci, ztratilo by smysl to tady zachovávat... (Viz LGBT dříve, viz LGBT a Feminismus... Mimochodem tam dokládám, že to má jeden společný faktor, tedy že Transgender i Feminismus začali a především podporují židé, podobně jako leckteré další zkažení civilizace... )

    ...
  • Mohl jsem to pojmout víc duchovně, ale nechtěl jsem Nosit Dříví do Lesa...
    Ale něco přeci...
    5 Solas Protestantismu (v mé knize strana 507, ale ještě to bude potřeba rozvést víc... Protože jsem se mezitím dozvěděl, odkud tenhle podvod pochází...)

    Sola scriptura - dosud jste tomu z velké části nerozuměli, a pak si často myslíte, že jedna konkrétní interpretace je ta správná za každých okolností. Jenže leckteré pasáže tam mají mnoho-vrstevnatý význam, a navíc tam nešlo zmínit všechno, leckteré problémy tehdy nebyly...

    Sola fide, Sola gratia, Solo Christo - naočkovali vám podvod!
    Viz Illuminati (tahle kniha se sice v lecčems mýlí, ale v něčem se nemýlí...), strana 113-114, kapitola "Lurianic Kabbalah" (například ale nechápu, proč na úvod té kapitoly píše, že to pochází z Čech, když to pochází z Palestiny a ze Španělska, v tom (spojení s "Bohemia") se podlě mě mýlí, ale ...) :
    "In Spain, during the fifteenth century, the Marranos “crypto-Jews”, founded the Christian heresy of the Alumbrados. The Illuminati Order was not invented by Adam Weishaupt, but was rather renewed and reformed. The Alumbrados, or Illuminati, claimed to have direct intercourse with God. All external worship, they declared, is superfluous, and sin impossible in this state of complete union with Him. Therefore, like all Gnostics before them, they believed carnal desires could be indulged in, and other sinful actions committed freely without corrupting the soul. As young man, Ignatius of Loyola became a member of the Allumbrados, though, as a cover for his activities, he became very active as a Roman Catholic. Ignatius of Loyola was born in 1491, from wealthy Marranos parents a year before the expulsion of the Jews from Spain." (ta první část, ale ne už ten I.L., jsou skoro stejné, jako text v "Catholic Encyclopedia" k heslu Illuminati-Alumbrados...)

    Tedy - že je možno páchat libovolné hříchy a neznečistit si Duši a Ducha je blud. Je to podvrh Luciferiánů z řad Židů-Kabbalistů... (Luciferián od smyslu Illuminati nebo Alumbrados, což je ze španělštiny do angličtiny "to illuminate" -- to jsou ti, co se pyšní světlem, ale mají jen skrytou temnotu (dark occult)...)
    Stejně i ten blud, že člověk může odzačátku komunikovat přímo s Bohem sám... Sám člověk nerozezná, kdy k němu mluví Bůh a kdy to jsou démoni nebo schizofrenie... Viz 1Sam3, v mém překladu str. 168, Eli znamená "Vzestup", Samuel znamená "jmenovaný Bohem" nebo možná "slyšel Boha"... Slyšel, ale nerozuměl, musel se dojít zeptat kněze "Vzestup", který mu vysvětlil, jak má odpovědět. (Prostě bez Pedagoga to dost dobře nejde...)
    A ovšem, Jezuiti, ti, kteří tady okupovali školství a způsobili pobělohorské vybití a vyhnání naší "Inteligence", také pocházejí z židovského Luciferiánského (Alumbrados,Marranos) podvodu... Nic svatého na tom Ignatius z Loyoly nebylo...
    Je možné, že měl Luther tenhle blud od Kabbalistů???

    Zřejmě proto si tolik (jen) někteří židé libují ve smilstvu a jiných svinstvech... Pak vás nepřekvapí, kdo především obchodoval s otroky (a pak ještě udělají drze filmy, kde předstírají, že to byli "bílí křesťané"! (Říkalo se tomu obchod do trojúhelníku: z Evropy do Afriky tretky, z Afriky do Ameriky otroky - afričani sami je prodávali, a z Ameriky do Evropy cukrovou třtinu, a ovšem dělali to z dost podstatné části právě židé, u toho obchodu s otroky tak mým odhadem z 90%...) ) nebo s prodejem těchhle tělesných služeb však-víte, nebo kdo především rozšiřuje P-o průmysl (měl jsem ukázek víc, tuhle jsem nemusel dlouho hledat... Ostatně většina těchhle "herců" za pány je obřezaných...), zvrhlou filmovou kulturu (Hœllywood), kdo zavedl nejen Feminismus, ale všechnu zvrhlost Transgender a LGBT...

    I židé i protestanti byli podvedeni Kabbalisty jako Isaac Luria, nebo kdo tenhle zlý nesmysl vymyslel...

    K tomu sola fide :

    Viz. Mk2:4-5 "... odkryli střechu tam, kde byl Ježíš, prorazili otvor a spustili dolů nosítka, na kterých ochrnutý ležel. Když Ježíš viděl jejich víru, řekl ochrnutému: „Synu, odpouštějí se ti hříchy.“ -- museli se snažit a toužit po nápravě, a pak jim bylo odpuštěno. (Zde "ochrnutý" především ve smyslu Duchovním... Spoutaný hříchem...)

    Mými slovy:
    Nebezpečné je Sola fide z pohledu Mafiána, který si myslí, že může dělat jakékoli špatné činy a věřit v Boha a v Krista a bude mu odpuštěno. Nebude, pokud by se nechtěl opravdu změnit... Naopak, kdyby pravdu neznali, hřích nemají, ale proto, že znají, jejich hřích je o to větší...

    Soli Deo gloria - myslím, že i v tomto se mýlíte... Rozhodně nemáte právo opovrhovat někým, kdo má úctu i k Ježíši, k panně Marii, ke svatým, k andělům... Ani vy byste neúctu mít neměli, na druhou stranu přehánět tu Slávu nemusíte, pokud nechcete, ale vyčítat ji někomu druhému nemůžete... (I ateistům bych rád vysvětlil, že ono nikdy není na škodu být si vědom toho, že nejste zcela nejvyšší a nejdokonalejší tvor, tak nějak to pomáhá proti Pýše a předsudkům, aspoň někdy...)

    A ovšem Luther se také mýlil, když tvrdil, že Antikrist je Vatikán... Ne, to nejsou jen "ne dost dobří christians", Anti-Christ jsou anti-christians, tedy především Jidáš (Judas)...

    A ovšem, ateistům bych k tomu podotknul, že vy zřejmě nedoceňujete, jak špatné to je, když si někdo myslí, že nejen může, ale přímo by měl páchat zlo a neřesti...? Morálka je dobrá věc, ať už jste věřící nebo nevěřící, je to základ mírového soužití v Civilizaci...

    -------
    Zkuste uvažovat o těchto termínech: Čest a Zodpovědnost je Morálka, Soudržnost, Soucit ale i Přísnost je Láska ... -- nejsem moc filosof, tohle by leckdo uměl vyjmenovat lépe...
(Už zase jsem to nestihl včas...)
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Errata, doplňky...

Příspěvek od Martin.Kucera »

P.A.Semi píše: 14 led 2019, 23:48[*] Ještě k Pirátům - kdyby vám mě kdokoliv vyčítal, že jste to tu dovolili, inu, v rámci vaší Liberální Ideologie a respektu k Svobodě Slova jste mě nemohli dost snadno vyhodit, v rámci možností a zdravého rozumu jste nesouhlasili (nebo ano, to je jedno), vám to nikdo nemůže vyčítat.
Dovolím si upozornit, že respekt ke svobodě slova neznamená povinnost poskytovat každému prostor pro jeho sebeprezentaci či dokonce možnost zřídit si na fóru ekvivalent osobního blogu. OFFTOPICBudu-li mít stránky o chovu želv a u nich možnost komentářů, zajisté nejsem povinen strpět tam texty o závodních automobilech či lidských právech v Číně a nebude nijak v rozporu s respektem ke svobodě slova, pokud budu takové komentáře mazat.

Pirátské fórum je především nástrojem pro pracovní (programovou, ideovou apod.) diskusi. S vámi zjevně nikdo diskutovat nemíní (čemuž se vzhledem těm veleblokům textu ani nelze moc divit), tak byste se s tím mohl smířit a pokračovat na svých stránkách.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

P.A.Semi
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 103
Registrován: 05 led 2019, 05:27
Profese: programátor
Dostal poděkování: 22 poděkování

Závěr...

Příspěvek od P.A.Semi »

(stream21)
εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος
OFFTOPIC(viz A.J. "Zlatý Most" 14, v jaké souvislosti mě to napadlo)

J168-11
και ελθων εκεινος ελεγξει τον κοσμον περι αμαρτιας και περι δικαιοσυνης και περι κρισεως
περι αμαρτιας μεν οτι ου πιστευουσιν εις εμε -- QED. 477, 485
περι δικαιοσυνης δε οτι προς τον πατερα μου υπαγω και ουκ ετι θεωρειτε με -- ΑΣΩ -- Konec je ještě daleko... ∞
περι δε κρισεως οτι ο αρχων του κοσμου τουτου κεκριται -- QED, ale ten Archon je především v rovině Ideí, nemá smysl zametat jednotlivé figurky, ani by to nešlo... κρισις (crisis, především Morální) to ale doufám bude... (kdybych to tu neuváděl v originále, ani bych si toho nevšiml...)

-------
Gn4 {2} ... a byl Duch pastýř Oveček (Vycházejících) a Vlastnictví bylo sloužící půdě (~lidskosti).
{3} A bylo od konce dnů a přineslo Vlastnictví z plodů půdy (~z plodů lidskosti) dar pro Hospodina. {4} A Duch přinesl také on z prvorozených svých Oveček (Vycházejících) a z jejich nejvybranějších (~tuků) a pohlédl Hospodin na Duch a jeho dar. {5} A na Vlastnictví a na jeho dar nepohlédl a roznítil se (-pro) Vlastnictví velmi a padly jeho tváře. {6} A řekl Hospodin Vlastnictví: Proč ses roznítil (-tobě) a proč padly tvoje tváře? {7} Zdalipak ne (tedy "ano"), když
způsobíš dobro (~zlepšíš) pozvednout a když
NEzpůsobíš dobro (~nezlepšíš) otevřít hříchy ležícího (~válejícího,~roztaženého) a k tobě jeho touha a ty budeš vládnout v něm?
{8} A mluvil Vlastnictví k Duchu, svému bratru, a bylo v jejich bytí na poli a povstal Vlastnictví k Duchu, svému bratru, a zabil jej.
{9} A řekl Hospodin k Vlastnictví : Kde Duch, tvůj bratr? A řekl: nevěděl jsem ten (~zda) strážce mého bratra já. ... ...
{16} A odešel Vlastnictví od před Hospodinem a usadil se v zemi Vytrácení, původně až dosud.

Pro ty z vás méně religiózní, ono to ale platí velmi obecně.
Je důležité pochopit rozdíl mezi Mít a Být, -- člověk si v životě vybírá, čeho chce užít a tedy užije víc a proto to druhé opomíjí... (tedy kdo chce jen "Mít", jak kdyby nebyl... Na druhou stranu, některé věci jsou prostě dobré nástroje na cestě, jenže leckdo se u nich zapomene a ztratí tu cestu...) (Prostě když svůj život věnujete jen Věcem, místo abyste ho věnoval Lidem, Životu, společnému prospěchu, je to dost zbytečně utracený život...)

A pro vás (nás) Pracující je tam tahle:
Gn27,39-40:
A odpověděl "Smích" jeho otec a řekl mu (~k němu) : hle síla (~plodnost, ~tuk, ~bohatství?) té země bude tvé obydlí (~sídlo) a z rosy (~a svrhávající !, ~a nesoucí/zvedající) těch nebes (~ta nebesa) zvrchu (~od nad, ~věrlomnost?, ~myšlenku?).
A na svém meči (~zpustošení/vysušení?) přežiješ (~budeš žít) a svému bratru (~s tvým bratrem) budeš sloužit a bude, jako což svrhneš (~způsobíš sestoupit/klesnout, ~způsobíš vládnout/ovládat? 7287, ~způsobíš neklid) a rozlomíš (~strhneš) jeho jho (~nad ním) z nad šíje tvé.
OFFTOPICKB: "... Aj, v tučnostech země bude bydlení tvé a v rose nebeské s hůry; A v meči svém živ budeš, a bratru svému sloužiti budeš; ale přijde čas, že budeš panovati a svržeš jho jeho s šíje své. "

Když tak zjišťuji, co bych ještě napsal...
Gn40 je dost evidentně o reinkarnaci... Nebo jen o odchodu Ducha z tohoto světa pryč?
Sen v Gn41:1-7 je dost evidentně o tom, že: Pozdější špatnost zcela pohltí přechozí dobré zásluhy... Nelze usnout na vavřínech...

Mt25:40 - cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých maličkých, mně jste učinili - nejen celkově, ale Dětem v Dobré Rodině ♀♂ s Láskou především...
(14, děti jsou nejdůležitější...)

Dobrou cestu do země Přiblížení... (ona ale asi moc pohodlná nebude...)
Pokoj Páně ať zůstává provždy s Vámi...

πα½
------- -------- -------
(metadata)
Inu, zatmění bylo dnes jenom jedno, ale součin čtyř kvadratur měl dnes dva vrcholy... (i to je takový "Beránek" s dvěma rohy) Ten první jsem trefil jen na úbočí... (Nejsem astrolog, nemyslím, že by to mělo nějaký význam nebo vliv, jsem Hodinář, je to asi jako když na Orloji zrovna ukazuje "Celá" hodina, pak zas bude někdy jiná...) (A ovšem že nemůžu skončit tím předchozím a budu muset použít i ten druhý mi došlo až ráno, ale musel jsem se taky vyspat a neměl jsem zas 11 hodin si to připravovat, tak už to jsou spíš jenom citáty...)

-------
Omlouvám se, že jsem vás tu takhle - myslíte zneužil, ale spíš - použil, plánované to moc nebylo...
Martin.Kucera píše: tak byste se s tím mohl smířit a pokračovat na svých stránkách.
Další Knihu napíšu zase jinde, kdybych ještě nějakou psal...
nebude nijak v rozporu s respektem ke svobodě slova, pokud budu takové komentáře mazat
Technicky vzato to tu můžete smazat... (Pokud vám to tu překáží skrz ty mega-bajty v zálohách databáze, tak si to i můžete smazat... Jinak to brzy zapadne do historie z první stránky toho fóra a překážet to tu nemusí... Mě to stačí i uložené z Náhledu, nebo v archive.org ...)
Děkuji vám za vaši trpělivost až dosud... Sliboval jsem časově omezený happening a donekonečna to protahovat nejde...
sebeprezentaci ... Budu-li mít stránky o ... nejsem povinen strpět tam texty o ...
Inu, jste politická strana, a tohle je i politicky velmi závažný text, mimo jiné se vztahující i k tomu Liberalismu (nebo spíš k jeho extrémní verzi na Západě)...
Tohle není sebeprezentace, tohle je Mé Úsilí, můj boj i za vás i za ostatní...
Z Biologického hlediska žádné vlastní děti nemám, ale víte, z Duchovního hlediska, usiluji tu za všechny (vaše) Děti... 14!

A ovšem, že jsem to měl v "Návodu k Použití" jsem si všimnul, až když to nastalo, ostatně to tu je uvedené, kdy jsem si toho všimnul, viz פר אתני z dříve... (Tedy přesněji: když jsem si toho všimnul, tak jsem pochopil, že to vlastně byl také návod k použití, ale já to znám spíš z jiné strany, Rev19:11+... π+α ) (Až teď, když to hledám, vidím, že zrovna devatenáctého (19.12.)... Souvislost s tím L1930 je zajímavá, ale ani jsem to nedělal kvůli tomu, ani mě to nepřimělo zastavit... Prostě to tak bylo Potřeba...)
S vámi zjevně nikdo diskutovat nemíní (čemuž se vzhledem těm veleblokům textu ani nelze moc divit)
Dovoluji si podotknout, že to mělo opačnou kauzalitu... Nejdřív jsem se přišel jen omluvit a s jednou důležitou připomínkou, která byla k věci...
A chtěl jsem diskutovat, ale téměř nikdo se se mnou nebavil...
Bylo mi líto, že lidé spí... Přijde ale čas k probuzení...
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“