Veřejné výběrové řízení na členy dozorčích rad městských společností ve vlastnictví statutárního města Plzeň

Moderátoři: PKS Plzeňský kraj, PMS Plzeň

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje tehdy, pokud se nepřidají do skupiny Skryt Regiony kraj - PlK (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1422
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1387 poděkování
Dostal poděkování: 1235 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejné výběrové řízení na členy dozorčích rad městských společností ve vlastnictví statutárního města Plzeň

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Vzdávám se Své nominace do dozorčí rady Plzeňská Teplárenská a.s. Chtěl bych, aby byla možnost pro přihlášení i jiným kandidátům a navíc bude moci být s delší přihlašovací dobou.
Nevzdávám se nominace proto, že si myslím, že výběrové řízení proběhlo špatně. Proběhlo nejlépe jak mohlo, v rámci dané situace.

Přihlásil jsem se se životopisem, průvodním dopisem, dotazníkem a čestným prohlášením. To, že se přihlásil jediný kandidát, je nyní už smutná náhoda.
Do dozorčí rady Teplárny jsem měl zájem se příhlásit už delší dobu, byl jsem ten, který zpracoval veškerou dokumentaci k fúzi. Tisková zpráva byla převážně odzdrojována ode mě. Studoval jsem smlouvy o fúzi, to jakou tam má město pravomoc, o kolik se může zdražovat teplo za kalendářní rok, jakou metodou byli společnosti oceněny, atd.
Nechci tam kvůli penězům, všechno dělám, protože věřím, že to má smysl. Vždyť pro ty Piráty obětovávám hrozně moc, je to snad vidět.
Nemá moc cenu, abych k tomu řekl více, ode mě to zní zaujatě.

Závěrem bych se chtěl přiznat, že se o místo v dozorčí radě Plzeňské Teplárenské, a.s. hodlám ucházet v novém výběrovém řízení. :fet:

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejné výběrové řízení na členy dozorčích rad městských společností ve vlastnictví statutárního města Plzeň

Příspěvek od Josef.Spak »

Pavel.Sramek píše: 17 pro 2018, 17:50 Vzdávám se Své nominace do dozorčí rady Plzeňská Teplárenská a.s. Chtěl bych, aby byla možnost pro přihlášení i jiným kandidátům a navíc bude moci být s delší přihlašovací dobou.
Nevzdávám se nominace proto, že si myslím, že výběrové řízení proběhlo špatně. Proběhlo nejlépe jak mohlo, v rámci dané situace.

Přihlásil jsem se se životopisem, průvodním dopisem, dotazníkem a čestným prohlášením. To, že se přihlásil jediný kandidát, je nyní už smutná náhoda.
Do dozorčí rady Teplárny jsem měl zájem se příhlásit už delší dobu, byl jsem ten, který zpracoval veškerou dokumentaci k fúzi. Tisková zpráva byla převážně odzdrojována ode mě. Studoval jsem smlouvy o fúzi, to jakou tam má město pravomoc, o kolik se může zdražovat teplo za kalendářní rok, jakou metodou byli společnosti oceněny, atd.
Nechci tam kvůli penězům, všechno dělám, protože věřím, že to má smysl. Vždyť pro ty Piráty obětovávám hrozně moc, je to snad vidět.
Nemá moc cenu, abych k tomu řekl více, ode mě to zní zaujatě.

Závěrem bych se chtěl přiznat, že se o místo v dozorčí radě Plzeňské Teplárenské, a.s. hodlám ucházet v novém výběrovém řízení. :fet:
Asi není potřeba se toho vzdávat (je dobré to mít obsazené, ať se může kontrolovat). Pokud jste se rozhodli dělat výběrko takhle turbo rychle tak OK, je to asi o ždibec lepší než tam ty lidi rovnou jmenovat. Každopádně prosím udělejte ta výběrka znova, s rozumnými lhůtami, a trochu víc to rozhlaste. V ČB jsme dali lhůtu víc než týden, x dní trvá než se to objeví v místním tisku, x dní než si toho někdo všimne, x dní než se rozhodne poslat přihlášku, x dní kdy to odkládá na poslední chvíli do konce lhůty, aby to ještě vylepšil, než to pošle. Vyhlašovali jsme jenom tři naráz, ale to vyhodnocení stejně zabere taky dost času, když je z čeho vybírat. Celkově to trvá tak měsíc...
Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1422
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1387 poděkování
Dostal poděkování: 1235 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejné výběrové řízení na členy dozorčích rad městských společností ve vlastnictví statutárního města Plzeň

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Otázka těchto výběrek a nových byla zodpovězena a vyřešena na schůzi MS Plzeň.
Zde celá rozprava a rozuzlení: viewtopic.php?f=369&p=599601#p599601
Nová výběrová řízení jsou zde: viewtopic.php?f=369&t=45509#p600090

Ještě využiji tuto možnost, abych poděkoval Jindřišce Šrámkové, člence Pirátů, mé mamce, že i přes to, že tušila, co se může stát, když se bude o nominaci v dozorčí radě ucházet, tak se o ni ucházela.
Věděla, že to jistým lidem bude dost proti srsti. Věděla, že to naši oponenti mohou využít proti nám. Nemohla však tušit, že bude jediným zájemcem, ale riskovat to nemohla.

Kdyby se o nominaci neucházela, tak bychom bývali 13.12. předali KSČM a KDU-ČSL opoziční kontrolu Obytné zóny Sylván. Jen tak a bez boje, protože jsme se zavázali výběrka vyhlásit a nemohli jsme jmenovat nominanty bez výběrka.

Obytná zóna Sylván je městská společnost, která je největším majitelem nemovitostí v Plzni. Zároveň nabízí podtržní nájemné svých bytů a prodává či směňuje městské domy a pozemky.
Takže obsazení dozorčí rady Obytné zóny Sylván skončilo v patu a odloženo bylo na únor.
Den po zastupitelstvu se nominace vzdala prohlásila, že se o ni nehodlá znovu ucházet.
Teď máme přes měsíc po výběrkách a já jsem zjistil, že většina Pirátů věří nepravdivým zprostředkovaným informacem o VŘ.
Kontrolní komise nám sice oznámila, že jsme nic neporušili, ale škody už byli napáchány. Pomluvy se šíří rychle a jsou lákavější než nudná pravda.

Pokusím se to napravit, ale zatím musí stačit tohle:

Mami děkuji, že jsme díky tobě nemuseli vzdát boj o kontrolu moci mocných a že jsme díky tobě nezklamali plzeňáky, kteří nám dali ve volbách hlas. Děkuji Ti jako zastupitel města Plzně, jako předseda Pirátů MS Plzeň a jako tvůj syn.
Zároveň děkuji všem našim nominantům, kteří věří pirátským principům a myšlenkám o kontrole moci mocných, a nevzdávají náš boj o kontrolu městských společností i přes tlak, který na ně vyvíjí nejen naše opozice, ale i malá část našich členů.
Moje díky patří vám.

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Odpovědět

Zpět na „Plzeň“