CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Eva.Ticha
Republikový výbor
Příspěvky: 301
Registrován: 06 dub 2018, 21:14
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 1795 poděkování
Dostal poděkování: 503 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Eva.Ticha »

Vaclav.Urban píše: 17 led 2019, 15:19 Zdravím Piráty. Přál bych si, aby na CFku v Táboře zazněla od kandidátů na lídra a čelo jasná a stručná odpověď na dvě prosté otázky:

Kolik let jste registrovaným příznivcem Pirátů?
Kolik let jste členem Pirátské strany?
Ahoj Václave,
jsem příznivkyní Pirátské strany od roku 2012, kdy jsem byla i registrovanou příznivkyní, ale neaktivní na fóru.
Znovu registrovaná jsem v roce 2018 a konečně Pirátkou od léta 2018.

Zdravím,
Eva
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Ticha za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Urban, Ivo.Vlasaty

Ing. Eva Tichá
Republikový výbor
místopředsedkyně ZK Pirátů Praha 6
RT finance, pracovní skupina Důchody Piráti,
KET územní rozvoj, KET životní prostředí

"Jediný člověk, kterým jste určen se stát, je člověk, kterým se rozhodnete být.“
Ralph Waldo Emerson

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2184
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 942 poděkování
Dostal poděkování: 7343 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od David.Wagner »

Nela.Chudova píše: 17 led 2019, 23:07
Jana.Kolarikova píše: 17 led 2019, 18:57
Vaclav.Urban píše: 17 led 2019, 15:19 Zdravím Piráty. Přál bych si, aby na CFku v Táboře zazněla od kandidátů na lídra a čelo jasná a stručná odpověď na dvě prosté otázky:

Kolik let jste registrovaným příznivcem Pirátů?
Kolik let jste členem Pirátské strany?
Mám takovou tabulku kandidátů (pro osobní potřebu), nemusí být úplně kompletní, ale dá se z ní vyčíst spousta věcí, mimo jiné to, na co se ptáš :)
Najdete jí tady.
Wow, Jani, to fakt jako někteří budete volit na základě délky členství u Pirátu? To je pro mne docela smutné zjištění.. Ztotožňuji se s názorem Petra Jirmana, i když ho vůbec neznám. 😁
Mě se to třeba zdá naprosto přirozený, správný a sám se na základě toho vyřazuji na zadní místa kandidátky (když to půjde), no.

Protože volený politik je nositelem ideí, je se stranou spojen a má v ní mít i odchozeno, protože to dává nějaké garance. Jasně, to že někdo odseděl 6 let a někdo byl velmi aktivní dva roky už je třeba jiná písnička, ale jako faktor to je relevantní. Stejně tak pokud někdo dlouhodobě dělá věci, ale stačí mu být příznivec tak samozřejmě taky fajn.
Pokud má někdo pocit, že je fakt odborník, tak rozhodně super, že chce něco dělat pro stranu. Ale na to jsou tady pozice poradců atd. pokud má jasno nebo třeba...dobrovolnická práce.

Stejně tak je úplně nemožný srovnávat přímo voleného zástupce v EP s ministrem, který je jmenován a který přirozeně i musí mít jasně dané např. manažerské či oborové kompetence.

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ladislav.Koubek píše: 17 led 2019, 18:22
Dalibor.Zahora píše: 17 led 2019, 03:17 V životopisu mě zaujala tahle věc:
Prověrka NBÚ „Tajné“
Pokud je to možné, můžeš uvést, z jakého důvodu ji máš, kdy si ji získal a jaká je její platnost, respektive odkdy do kdy byla/je platná, díky.
Prověrku jsem získal na základě svého statutu "Civilního experta MZV ČR", abych mohl Českou republiku reprezentovat v misích mezinárodních organizací, především tzv. CSDP neboli civilních misích Evropské unie, kterými EU pomáhá v rozvojovém světě. Viz např. aktuálně otevřené pozice do mise EULEX do Kosova, kde na straně 7 začínají požadavky na jednotlivé pozice a každá pozice má pro sebe stanovenou různou bezpečností prověrku (EU Secret = NBU Tajné, některé pozice mají nižší EU Restricted). Úplně nechápu, proč se vyptáváš na její detaily (platná je do roku 2022), ale pokud mi nevěříš, zavolej mi a stav se dneska u mě doma na P10 - rád ti ji ukážu. OFFTOPICA když už jsme u toho, nepochopil jsem, proč si velmi nedávno začal veřejně tvrdit, že se vlastně skoro neznáme, přestože já mohu bez problému prohlásit, že za posledních 1,5 roku, co jsem u pražských Pirátů, jsem s tebou měl několikrát poměrně detailní interakci, a mám jasný názor na to, co jsi za člověka (a btw všem lidem rozmlouvám tu tvoji negativní hoax pověst, protože během té megakalby po volebním štábu 2017 jsi během následné oslavy trvající 1,5 dalších dní, které jsme se společně účastnili, neustále aktivně spravoval hlavní pirátský Twitter account, což pro mě byl dostatečný důkaz, že ta legenda, co o tobě lidé šíří, je nesmysl).
Tvůj dotaz uzavřu tím, že tato prověrka z pohledu státu znamená v podstatě hlavně dvě věci: že nekradu, a že nelžu. Jinak bych jí totiž nedostal. A proto ji jiní lidé v minulosti nedostali (viz mediální kauzy). Takže pokud někdo zde na fóru či jinde tvrdí, že dezinformuji ergo lžu, učiňte si o něm obrázek sami.
Díky za podrobné vysvětlení, ptám se na to proto, že si asi jediný kandidát, u kterého jsem to zaznamenal, tak mě to zajímalo.

-------pod čarou-----------
A když už jsme u toho, nepochopil jsem, proč si velmi nedávno začal veřejně tvrdit, že se vlastně skoro neznáme, přestože já mohu bez problému prohlásit, že za posledních 1,5 roku, co jsem u pražských Pirátů, jsem s tebou měl několikrát poměrně detailní interakci, a mám jasný názor na to, co jsi za člověka (a btw všem lidem rozmlouvám tu tvoji negativní hoax pověst, protože během té megakalby po volebním štábu 2017 jsi během následné oslavy trvající 1,5 dalších dní, které jsme se společně účastnili, neustále aktivně spravoval hlavní pirátský Twitter account, což pro mě byl dostatečný důkaz, že ta legenda, co o tobě lidé šíří, je nesmysl).
Asi přesnější je napsat, někdo další tvrdí - protože si nejsem vědom, že bych někdy tvrdil, že se neznáme. Pokud se mě někdo ptá, popisuju to zhruba tak jak si uvedl. Potkali jsme se čistě náhodně na jednom večírku, v tu noc co se slavilo vítězství ve volbách 2017, od té doby jsme se několikrát viděli na pirátských akcí, kde jsme prohodili pár slov, s tím, že zajdeme na pivo, což se nám nepodařilo. Nevím jestli to nazvat "detailní interakcí" ale to je asi detail. Ale z těch proběhlých interakcí, je zase patrné, že tě neznám ani dlouho, ani nějak zvlášť podrobně.
A jestli někdo jiný něco interpretuje jinak, těžko s tím, můžu něco dělat, zvláště když o tom ani nevím. Plus je dobré mít na paměti, že s informacemi se předáváním někdy dějí divné věci - viz třeba oblíbená hra tichá pošta. :)
Jinak já si teda už nepamatuji, že bych spravoval tehdy Twitter, ano surfoval jsem, to jo. Možná sem spravoval tu svou armádu fake účtů, které se bojí Vileta. :) A mít svojí legendu je taky dobrý!

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Petr.Jirman píše: 18 led 2019, 00:01 Ahoj,
jen malý dotaz k této tabulce pro osobní potřebu. Kdyby se Piráti dostali za 3 roky do vlády a na ministra obrany by se Pirátům přihlásil do výběrka na poslední chvíli třeba generál Petr Pavel, co by se o něm dalo vyčíst z této tabulky ohledně jeho kompetence a schopnosti řídit ministerstvo obrany? Asi by tam měl prázdné kolonky, ale začátečník to asi nebude... ;)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Pavel
S pozdravem
Petr J.
Já tedy nejprve doufám, že se snad v této republice nenavrátíme do komunistické éry, kdy ministry obrany byli generálové. Po roce 89 bylo dobrou tradicí, že to byl vždy nevoják a jsou dobré důvody u toho zůstat. Zajímavé, jak se nám ty fašistické móresy často nenápadně zjevují ze všech možných směrů, že. :?

A ke straníkům a funkcím, je rozdíl mezi (euro)poslancem a funkcí v exekutivě. Zatímco poslanec je zvolen na základě nějakého politického názoru a profilace, funkce ve vládě klade i jiné požadavky. Proto je jistě možné, aby ji obsadil i někdo kompetentní mimo stranickou linii, což se často děje, tedy bych se neobával, že to u Pirátů nenastane.

Pak je ještě jedna varianta, a sice, že někdo u Pirátů aktivní nebyl, ale za stejné věci bojoval na jiné frontě, což je třeba případ Michala Šalomouna @@Michal1, který se bojem proti autorsko právním molochům zabýval asi dřív než Piráti vznikli, což vím díky tomu, že jsme s ním před pár lety řešili Svaz nezávislých autorů.

Takže skutečně nemusíš se bát, není to jediné hledisko. ;)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Dalibor.Zahora píše: 15 led 2019, 07:38 Proto otázka na kandidáty, zřídíte si twitter (respektive budete na něm aktivni)?
Jako dlouholetý Pirát jsem podporovatelem decentralizovaných, svobodných řešení a odpůrce centralizovaných, proprietárních technologií. Osobně si určitě neplánuji pořizovat účet na Twitteru, a pokud by snad aktivní účast v evropské politice byla podmíněna souhlasem s kilometr dlouhými podmínkami u americké firmy, považoval bych to za úpadek společnosti:

https://twitter.com/en/tos#intlTerms
https://twitter.com/en/privacy
https://help.twitter.com/cs/rules-and-p ... tter-rules
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Jan.Korbel, Jiri.Jansa, Jiri.Ulip, Marek.Necada

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Martin.Kucera píše: 16 led 2019, 02:21 Prosím všechny kandidáty i navrhující kraje o kontrolu, zda jsem v tom kvantu nominací něco nepřehlédl či nezanesl špatně.
Zdá se, že Mikuláš disponuje ve volbě do čela celkem sedmi krajskými nominacemi z šesti různých krajů :-) Totéž platí pro jeho nominace na ostatní pozice.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Lukas.Blazej

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4182 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Jan.Korbel »

Omlouvám se za otázku na poslední chvíli. Ale napadla mě až dnes a zároveň ji považuji za dostatečně důležitou. Takže:

Světu vládne konzum. Jsme zaplaveni výrobky (na velkou část hezky sedí označení "spotřebič"), jejichž plánovaná životnost končí jen těsně po zákonné lhůtě. Často jsme nuceni kvůli nedostupným součástkám zanedbatelné hodnoty vyměňovat celek, s dopady na ekologii, logistiku, finance, lidské i materiální zdroje. Vidíš nějaké možnosti pro změnu na úrovni EU a budeš je prosazovat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jiri.Ulip
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Ladislav.Koubek píše: 17 led 2019, 02:15 Jako člen CF prosím ostatní kandidáty, aby zde také uveřejnili své životopisy.
CV v šabloně požadované MO:

http://www.piratskelisty.cz/upload/2933.pdf

CV, které udržuji pro profesní účely (anglicky):

https://personal.kolaja.eu/cv.html

LinkedIn (anglicky):

https://www.linkedin.com/in/marcelkolaja/

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Kamil.Kubica
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 369
Registrován: 25 dub 2016, 22:37
Profese: produkční, učitel, student práv
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 324 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Kamil.Kubica »

Vaclav.Urban píše: 17 led 2019, 15:19 Zdravím Piráty. Přál bych si, aby na CFku v Táboře zazněla od kandidátů na lídra a čelo jasná a stručná odpověď na dvě prosté otázky:

Kolik let jste registrovaným příznivcem Pirátů?
Kolik let jste členem Pirátské strany?
Ahoj,

registrovaným příznivcem i členem jsem od roku 2016, přidal se k Pirátům těsně potom co mi bylo 18.
Uživatelský avatar
Petr.Jirman
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 55
Registrován: 01 led 2019, 11:48
Profese: auditor EK
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Jirman »

Vojtech.Pikal píše: 03 led 2019, 12:25 Měl bych otázku pro kandidáty, která je píše na delší odpověď;

"Jak se díváte na budoucnost Evropy, zejména pak na "Pět scénářů z Bílé knihy o budoucnosti Evropy?"
Děkuji.
Ahoj Vojto,

díky za dotaz a omlouvám se za pozdní odpověď. Tvůj dotaz je sice krátký, ale z mého pohledu jeden z nejsložitějších, toto bude muset řešit celá Evropa a nalezení souladu bude dost složité. Za mne osobně bych viděl jako nejvhodnější určitou kombinaci několika z těchto scénářů v závislosti na oblasti či politice, kterých se týká.

1) Pokračování v dosavadní praxi: Existují politiky, kde bych pokračoval v tom, jak to je. Například z mého pohledu jedna z vlajkových lodí je program ERASMUS a EU do něho chce nasypat více peněz, což je dobře. Tento program funguje skvěle a na něm bych nic neměnil.

2) Pouze jednotný trh: To si myslím je špatná varianta, protože to je několik kroků zpět.

3) Státy, které chtějí, dělají více: Tohle se podle mne děje, například EURO je jen u některých států, či jen některé státy se v rámci enhanced cooperation domluvili na společné evropské prokuratuře, která teď začíná. Myslím, že nelze některým státům zakazovat užší spolupráci, když si to přejí a je u nich politická vůle a u ostatních není.

4) Dělat méně, zato efektivněji: Toto by se asi vyplatilo dělat u některých politik. Například moje oblíbená kohezní politika. V České republice se financuje kde co. Například rozhledny, které jsou pod kopcem místo na kopci a to není vtip https://www.idnes.cz/cestovani/tipy-na- ... igsvet_tom. Na druhou stranu za těch 15 let kohezní politiky nevidím nikde dobudovanou tříproudou dálnici mezi Prahou a Brnem, natož pak paralelní dálnici mezi Hradcem a Olomoucí. V této politice bych tedy navrhoval určitou koncentraci a zaměřit se na to podstatné a dělat to lépe, hlavně infrastrukturu všeho druhu a třeba položit základ do budoucna něčeho, co by mohlo z ČR udělat evropské silicon valley, tedy aby se ČR stalo něco více než montovna závislá na automobilovém průmyslu.

5) Dělat mnohem více společně: To je hezký ideál, ale myslím, že nejdřív se musí EU trochu konsolidovat, vyřešit své problémy a asi pak teprve jít dál a hloběji.

S pozdravem
Petr J.
Názory uvedené v tomto článku/v této řeči jsou mé osobní a nemohou být nijak připisovány Evropské komisi.
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“