CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Odpovědět
David.Wagner
Místní předsednictvo
Profese: historik, pedagog
Dal poděkování: 267 poděkování
Dostal poděkování: 1156 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od David.Wagner » 17 led 2019, 11:00

Lukas.Lev.Cervinka píše:
17 led 2019, 10:54
Ladislav.Koubek píše:
17 led 2019, 02:15
Jako člen CF prosím ostatní kandidáty, aby zde také uveřejnili své životopisy.
Svůj životopis jsem zveřejnil hned v okamžiku, kdy jsem se začal ucházet o členskou nominaci. Přišlo mi to jako nezbytnost, aby si lidé mohli udělat trochu obrázek o tom, co mám za sebou a mohli si případně dohledat o mně další informace.

Životopis je k disposici na mých webovkách: https://www.piratcervinkado.eu.
Máš prosím nějakou metodiku k těm dovednostem, jako kdo to měřil nebo na základě čeho jsi to sestavil? Protože to je vskutku zvláštní část.

https://docs.wixstatic.com/ugd/370038_3 ... 5bd152.pdf
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Lukas.Lev.Cervinka

Lukas.Lev.Cervinka
Asistent poslance
Profese: ústavní právník
Dal poděkování: 192 poděkování
Dostal poděkování: 385 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka » 17 led 2019, 11:16

David.Wagner píše:
17 led 2019, 11:00
Lukas.Lev.Cervinka píše:
Ladislav.Koubek píše:
Svůj životopis jsem zveřejnil hned v okamžiku, kdy jsem se začal ucházet o členskou nominaci. Přišlo mi to jako nezbytnost, aby si lidé mohli udělat trochu obrázek o tom, co mám za sebou a mohli si případně dohledat o mně další informace.

Máš prosím nějakou metodiku k těm dovednostem, jako kdo to měřil nebo na základě čeho jsi to sestavil? Protože to je vskutku zvláštní část.

Metodiku? :D Ne, metodiku na to skutečně nemám. ;) Osobně jsem preferoval takto vizuálně ony soft skills zobrazit, než je vypsat za sebou na řádek. Když je člověk vypíše, obvykle to budí dojem "toto vše zvládám na 100 %" a já jsem chtěl dát najevo, kde jsou mé silné stránky, ale neměl jsem v úmyslu předstírat, že se v nich nemám kde zlepšovat.
Lukáš Lev Červinka
právně-politický konsultant poslaneckého klubu Pirátů
Web: https://www.piratcervinkado.eu
Email: lukas.lev.cervinka@pirati.cz
tel.: 739 639 021

„Lev s pirátskou duší. Pirát se lví silou.“

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Profese: Radní na Praze 4, právník
Dal poděkování: 266 poděkování
Dostal poděkování: 416 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 17 led 2019, 11:30

Vaclav.Fortik píše:
17 led 2019, 10:31
Měl bych dotaz/výzvu pro všechny kandidáty/ky na leadra a čelo. Zveřejněte prosím odkazy na
články
prezentace na konferencích
projekty spojené s vaším jménem
jež propagují principy, na kterých strana vznikla. Oddělte prosím časově odkazy před vstupem do strany (na nějakou naši knadidátky) a po vstupu do strany (na nějakou naši kandidátku).
Nezastírám, že se touto výzvou snažím zvýhodnit lidi, kteří dělají pirátskou politku jako způsob života.
Ahoj Václave,
tady jsou mé publikace, výběr těch, které se vztahují k pirátským tématům (jedná se vesměs o recenzované časopisy nebo přednášky):

A. Oblast podpory eGovernmentu
1.ŠANDOR, Matej. Vybrané otázky e-governmentu v ČR a právního jednání dle NOZ. Obchodní právo. 2014, roč. 23, č. 9, s. 387–396. ISSN 1210-8278.
2.ŠANDOR, Matej. Datové schránky – principy fungování v kontextu judikatury. Obchodní právo. 2014, roč. 23, č. 9, s. 436–446. ISSN 1210-8278.

B. Oblast podpory transparence, elektronizace veřejných zakázek a nadužívání ochrany autorských práv při zadávání veřejných zakázek
3.ŠANDOR, Matej. Electronization Of Public Procurement In The Czech Republic – Up To Date Development And Current Trends. In: VALADARES TAVARES, Luis (ed.). Proceedings of the 1st European Conference on e-Public Procurement (ECPP) [CD-ROM]. Barcelona, 27.03.2013. Lisbon : University of Lisbon, 2013, s. 55–62.
4.ŠANDOR, Matej. Elektronizace veřejných zakázek – dosavadní vývoj a aktuální otázky. Veřejné zakázky a PPP projekty. 2012, roč. 6, č. 4, s. 41–56. ISSN 1803-9553.
5.ŠANDOR, Matej, BLAŽEK, Petr. Elektronická tržiště pro zadávání veřejných zakázek v České republice. Veřejné zakázky a PPP projekty. 2013, roč. 5, č. 3, s. 66–79. ISSN 1803-9553.
6.ŠANDOR, Matej. Novinky ve veřejných zakázkách od roku 2014 včetně vlivu nového občanského zákoníku. In: Aktuální problémy práva v podnikatelském prostředí ČR a EU. Praha, 21.11.2013 – 22.11.2013. Praha : TROAS, s.r.o, 2013, s. 68. ISBN 978-80-904595-9-5.
7.ŠANDOR, Matej. Ochrana autorských práv v rámci zadávání IT veřejných zakázek. Veřejné zakázky a PPP projekty. 2012, roč. 6, č. 2, s. 163–172. ISSN 1803-9553.
8.ŠANDOR, Matej. Aktuální rozsudky Soudního dvora Evropské unie v oblasti zadávání veřejných zakázek. Veřejné zakázky a PPP projekty. 2011, roč. 5, č. 1–2, s. 126–141. ISSN 1803-9553.

C. Oblast zefektivňování veřejných financí
9.BLAŽEK, Petr, ŠANDOR, Matej. Public Finance Optimization – Current Trends. Review of Integrative Business and Economics Research (RIBER) [online]. 2013, roč. 2, č. 2, s. 547–554. ISSN 2304-1013. Dostupné z: http://sibresearch.org/uploads/2/7/9/9/ ... 47-554.pdf.

D. Oblast nezávislosti státních institucí
10.ŠANDOR, Matej. Nezávislost Evropské centrální banky. Acta Oeconomica Pragensia. 2013, roč. 21, č. 1, s. 13–25. ISSN 0572-3043.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Fortik, Ivo.Vlasaty, Vojtech.Pikal, Jiri.Ulip, Jan.Hora, Pavel.Sramek

Vaclav.Zidek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 274 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 17 led 2019, 11:49

Lukas.Lev.Cervinka píše:
17 led 2019, 11:16
David.Wagner píše:
Lukas.Lev.Cervinka píše:

Metodiku? :D Ne, metodiku na to skutečně nemám. ;) Osobně jsem preferoval takto vizuálně ony soft skills zobrazit, než je vypsat za sebou na řádek. Když je člověk vypíše, obvykle to budí dojem "toto vše zvládám na 100 %" a já jsem chtěl dát najevo, kde jsou mé silné stránky, ale neměl jsem v úmyslu předstírat, že se v nich nemám kde zlepšovat.
Takže celý proužek znázorňuje jakou úroveň dané dovednosti? Tohle grafické zobrazení právě dělá to co jsi "nechtěl", dodává dojem, že tyhle dovednosti umíš skoro na 100 % (s tím, že 100 % je "božská" úroveň).
Václav Židek
Prokurista 1. Pirátské s.r.o.

Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Telefon: 775 198 038
Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Web: www.pirati.cz

Petr.Jirman
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: auditor EK / externí poradce na MF
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 98 poděkování

Příspěvek od Petr.Jirman » 17 led 2019, 12:04

Ladislav.Koubek píše:
Mimochodem pro MO jsme měli zpracovat svůj životopis. Ten můj je zde.

Ahoj Láďo,

díky za výzvu. Já jsem stejně jako ty poslal svoje CV v navrženém formátu na MO, ale na rozdíl od tebe mi k mému jménu nikdo neudělal hyperlink na mé CV na pirátských listech, což moc nechápu. Myslím, že to je otázka 5 minut to udělat pro všechny kandidáty na čelo a ne jen leadery.
https://www.piratskelisty.cz/clanek-226 ... parlamentu
Byl bych tedy rád, aby se toto napravilo a tato jednoduchá operace se udělala pro všechny, aby i ostatní Piráti, včetně tebe, se na to mohli podívat. Snad to opravdu nemůže být takový problém, pak bych dodal odkaz stejně jako ty. Jinak své CV pošlu každému, kdo si o něj zažádá emailem.

Jinak co se týká mého CV, tak jsem ho převyprávěl na svém osobním nominačním vlákně a myslím, že tam je to povídaní o mé osobě daleko poutavější včetně větších detailů o mé letité bruselské auditorské zkušenosti a včetně rádoby humorných historek z mých auditů. Tak bych skoro doporučil si to pročíst tam, snad tě to tam zaujme a dáš mi v Táboře svůj hlas ;)
viewtopic.php?f=350&t=45308

S pozdravem
Petr J.
Názory uvedené v tomto článku/v této řeči jsou mé osobní a nemohou být nijak připisovány Evropské komisi ani Ministerstvu financí.

Vojtech_Slechta
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Provozní
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Příspěvek od Vojtech_Slechta » 17 led 2019, 12:18

Jelikož ta moje otázka trochu zapadla, tak to zkusím znova a na přímo.

@Roman.Kucera
Co tě vede k adoraci Pavla Poce? Ve vláknu si měl několik otázek na jeho působení, ke kterým ses nevyjádřil. Šlo by to napravit?

@Lukas.Blazej
Rád bych podobnou otázku směřoval i na tebe.
Jak na tebe působí, že ty jako bojovník proti nepravostem v Ústeckém kraji stážuješ u politika na kterém visí korupční aféry?
Nehledě na to, že tvoje kandidatura do EP a stáž u někoho, kdo je pirátským ideálům vzdálený, mi moc k sobě neladí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech_Slechta za příspěvek:
Dan.Lestina

Lukas.Lev.Cervinka
Asistent poslance
Profese: ústavní právník
Dal poděkování: 192 poděkování
Dostal poděkování: 385 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka » 17 led 2019, 12:32

Vaclav.Zidek píše:
17 led 2019, 11:49
Lukas.Lev.Cervinka píše:
17 led 2019, 11:16
David.Wagner píše:

Takže celý proužek znázorňuje jakou úroveň dané dovednosti? Tohle grafické zobrazení právě dělá to co jsi "nechtěl", dodává dojem, že tyhle dovednosti umíš skoro na 100 % (s tím, že 100 % je "božská" úroveň).
Tento formát už nějakou dobu používám a tuto věc slyším prvně, ale samozřejmě můžeš (můžete) mít pravdu, neříkám, že ne. :) Rozhodně netvrdím, že všechno znám a všechno umím, takže si rád nechám poradit. Rozhodně za touto grafickou podobou není žádná studie, průzkum nebo metodika. :D Je to prostě jen forma CV, která jsou si zvolil a která mi vyhovovala a zatím sloužila bez problémů.

Můžu ale přiložit i CV ve formátu, v jakém se měl dodat MO. ;)
CV_Červinka_CF.pdf
(298.66 KiB) Staženo 8 x
Lukáš Lev Červinka
právně-politický konsultant poslaneckého klubu Pirátů
Web: https://www.piratcervinkado.eu
Email: lukas.lev.cervinka@pirati.cz
tel.: 739 639 021

„Lev s pirátskou duší. Pirát se lví silou.“

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 1226 poděkování
Dostal poděkování: 2393 poděkování

Příspěvek od Stanislav.Stipl » 17 led 2019, 12:40

Nevím, kdy přesně se to tam objevilo, ale většina kandidátů již životopis na PL má:
https://www.piratskelisty.cz/clanek-226 ... parlamentu (jen někteří mají pouze odkaz na web, možná CV nedodali?)

@Vojtech_Slechta technická: při zmínce uživatele je potřeba na něj kliknout nebo stisknout enter, jinak notifikace nebude fungovat
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Lev.Cervinka, Matej.Sandor, Marcel.Kolaja

Petr.Jirman
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: auditor EK / externí poradce na MF
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 98 poděkování

Příspěvek od Petr.Jirman » 17 led 2019, 12:49

Vaclav.Fortik píše:
17 led 2019, 10:31
Měl bych dotaz/výzvu pro všechny kandidáty/ky na leadra a čelo. Zveřejněte prosím odkazy na
články
prezentace na konferencích
projekty spojené s vaším jménem
jež propagují principy, na kterých strana vznikla. Oddělte prosím časově odkazy před vstupem do strany (na nějakou naši knadidátky) a po vstupu do strany (na nějakou naši kandidátku).
Nezastírám, že se touto výzvou snažím zvýhodnit lidi, kteří dělají pirátskou politku jako způsob života.
Ahoj Václave,
díky za výzvu. Jako dlouholetý auditor EK se věnuji odhalování zneužívání eurodotací. Na základě mých zjištění EK odmítla proplatit projekty a programy v ČR postižené nesrovnalostmi v řádu desítek miliard korun. Psalo se o tom téměř ve všech českých a některých zahraničních médiích, viz pár ukázek níže. I když jsem toto konal jako nečlen Pirátů, jelikož jsem se nijak ve své pozici ani nemohl politicky angažovat, tak si myslím, že je to v souladu s pirátskou protikorupční strategií, kterou jsem tedy realizoval ještě dříve než byla sepsána. Tato má práce je rovněž v souladu s volebním bodem týkající se KONTROLA MOCI a MOCNÝCH, tak doufám, že mi to uznáš. Jsem taky ten, který v EK vymyslel, že je konečně na čase, aby ČR přijala zákon o státní službě a řadu dalších preventivních opatření.
S pozdravem
Petr J.

Česká televize: EK navrhuje Česku škrtnout 25 miliard, bude se ještě vyjednávat
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... yjednavat/

Český rozhlas: Dvacet minut Radiožurnálu o Severozápadu
28.03.2013 17:05 rozhovor s Lukášem Wagenknechtem o fungování ROP Severozápad,...
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2857007

Česká pozice: Zdrcující kritika z Bruselu: Ministerstvo financí selhalo v dohledu nad eurodotacemi
http://ceskapozice.lidovky.cz/zdrcujici ... zice_83892

Aktualne.cz: Česku selhala kontrola, EU hrozí zastavením dotací
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy ... ?id=725564
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jirman za příspěvky (celkem 5):
Vaclav.Fortik, Jiri.Hoskovec, Hana.Ancincova, Vojtech.Pikal, Jiri.Ulip
Názory uvedené v tomto článku/v této řeči jsou mé osobní a nemohou být nijak připisovány Evropské komisi ani Ministerstvu financí.

Marcel.Kolaja
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: odborník na svobodný software
Dal poděkování: 7218 poděkování
Dostal poděkování: 6545 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 17 led 2019, 14:30

Vojtech.Pikal píše:
03 led 2019, 12:25
Měl bych otázku pro kandidáty, která je píše na delší odpověď;

"Jak se díváte na budoucnost Evropy, zejména pak na "Pět scénářů z Bílé knihy o budoucnosti Evropy?"
Roztříštěná Evropa nemá šanci přežít v konkurenci velmocí jako USA, Čína a Rusko. V mnoha otázkách tedy musí Evropa postupovat jednotně. Vidím celkem 3 síly, které směřují k rozbití Evropské unie a to buď přímo nebo oklikou:

(i) nacionalisté, jejichž jediným cílem je rozbít Evropskou unii na maděru;
(ii) korporativismus skrz, který se korporace snaží na Evropě napakovat, a tím lidi, kterým už došla trpělivost, ženou do chřtánu nacionalistům;
(iii) řešení nesmyslů, které posouvají myšlenku sjednocené Evropy do absurdních pozic, a tím opět lidi ženou do chřtánu nacionalistům.

Z toho vychází moje uvažování o 5 scénářích:

1. Pokračování v dosavadní praxi: Mnoho věcí v Evropské unii je skvělých (mír, cestování bez hranic, práce nebo studium v zahraničí, nulové clo, podmínky pro roaming, atd.), ale zde mám obavu, že se do jisté míry jedná také o rozšiřování problémů (ii) a (iii), které ve výsledku kolabují do (i), a tento scénář tedy IMHO dlouhodobě vede k rozpadu Evropské unie.

2. Pouze jednotný trh: To je ve skutečnosti naplnění (i) minimalizací Evropské unie pouze na jednotný trh. To ve výsledku přidá více byrokracie (nikoli méně, jakkoli se zastánci tohoto scénáře domnívají, neboť bude existovat více bilaterálních dohod) a roztříštěnost Evropy povede k jejímu fatálnímu úpadku.

3. Státy, které chtějí, dělají více: Vícerychlostní Evropa povede k ještě většímu odtržení okrajových částí Evropské unie od jejího centra a ve výsledku povede k jejímu rozmetání. Šanci na přežití v tomto scénáři má možná jádro s bohatým kapitálem. Tedy do velké míry je to opět realizace problému (i).

4. Dělat méně, zato efektivněji: Tato varianta se mi jako produktovému manažerovi líbí. Je třeba si umět vybrat bitvy. Mám však problém s tím, že v některých oblastech je třeba naopak dělat více. Viz 5.

5. Dělat mnohem více společně: Tato varianta také dává smysl, ovšem pouze v některých oblastech, tudíž mám velký problém s tím, že tento scénář počítá s intenzivnější spoluprací ve všech oblastech.

Jinými slovy moje vize je kombinace scénáře 4 a 5. Viz vysvětlení výše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 6):
Vojtech.Pikal, Ivor.Kollar, Ales.Sura, Karel.Nejedlik, Jiri.Ulip, Ivo.Vlasaty

Odpovědět

Zpět na „Celostátní fórum“