Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
84
36%
proti
133
57%
zdržuiji se
16
7%
 
Celkem hlasujících: 233 - Celkem hlasů: 233

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18635
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr.Tkadlec píše: 16 led 2019, 12:50Velmi zajímavý mě přijde tento návrh, který by celý tento problém mohl taky hodně posunout. Zanikne nám i ten problém registrovaných, protože aktuálně měníme pravidla tak, aby všichni registrovaní příznivci museli mít ztotožnění.
Přehodnotit koncept tohoto Fóra – že třeba má být plně transparentní (i ven) hlasování, fungování moci, program, jak vzniká a diskuse kolem něj, atd. A interní diskuse viditelná jen po registrované. Důvody jsou výše.
Nemíchat "registrované příznivce" a "registrované uživatele fóra".
U těch prvních měníme pravidla proto, že jim stanovy přiznávají poměrně velká práva a je tedy žádoucí mít je ztotožněné s reálnými osobami.
Ti druzí mají v současnosti oproti anonymním návštěvníkům jen tu výhodu, že mohou používat soukromé zprávy, nastavit si sledování apod. Jinak co se čtení a přispívání týče mají práva téměř stejná jako anonymové (vyjma toho, že postupně sjednocujeme nastavení, aby do vláken zájemců o členství nemohli psát nepřihlášení, protože u zájemce o členství tak jako tak potřebujeme, aby byl na fóru registrován).

No a co se týče zneviditelnění interní diskuse pro "vnější svět", podotýkám že před pár lety jsme na základě vůle členské základny prováděli proces právě opačný, tedy zviditelnění vnitrostranické diskuse pro "vnější svět". Čili nová změna by musela projít přes CF.
Petr.Tkadlec píše: 16 led 2019, 14:41Není to totiž první případ, kdy na mě útočí člen jiné strany pod ochranou známkou toho, že náš registrovaný příznivec.
Jakou ochrannou známkou? Když s tebou někdo polemizuje, tak je úplně jedno, jestli je to regp nebo jen uživatel fóra, na platnost jeho argumentů to přece nemá vliv.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Katerina.Stojanova, Karel.Nejedlik

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Vojtech.Pikal píše: 16 led 2019, 14:24
Děkuji Petře za krásný převod diskuze na Ad hominem.
Jinak se chci ohradit proti tomu, že pravidla registrace příznivců měníme proto, aby našimi příznivci nemohli být členové či kandidáti za jiné strany. Jistě existují uskupení nám blízká ideově, jejichž členové za nás někdy mohou kandidovat a v jiných volbách mohou kandidovat naopak samostatně a mohou tak být zcela jasně tak našimi příznivci.
Ovšem jde od případu k případu. U nás v Klánovicích starostka volí Piráti, je zaregistrovaná příznivkyně Pirátů a kandidovala jako nezávislá za společnou kandidátku Piráti-LES. Aby se mohla vůbec koalice vytvořit ji nominovala LES, ale chodí normálně na pirátské schůze (a večírky) jako příznivkyně. Poté co se stála starostka normálně chodí na schůzi s ostatními pražskými starosty členy, nebo příznivce Pirátů. Pravda, že nechodí na fóru, ale příznivkyně je. Tak nerozumím. Máme o těch lidí přijít, nebo se najde řešení také pro nich? Vím, že v Praze je možná víc těch případů.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36900 poděkování
Dostal poděkování: 30038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

OFFTOPIC[quote=Giuseppe.Maiello post_id=600048 time=1547647213 user_id=9510]
[quote=Vojtech.Pikal post_id=600035 time=1547645093 user_id=1572]

Děkuji Petře za krásný převod diskuze na Ad hominem.
Jinak se chci ohradit proti tomu, že pravidla registrace příznivců měníme proto, aby našimi příznivci nemohli být členové či kandidáti za jiné strany. Jistě existují uskupení nám blízká ideově, jejichž členové za nás někdy mohou kandidovat a v jiných volbách mohou kandidovat naopak samostatně a mohou tak být zcela jasně tak našimi příznivci.
[/quote]

Ovšem jde od případu k případu. U nás v Klánovicích starostka volí Piráti, je zaregistrovaná příznivkyně Pirátů a kandidovala jako nezávislá za společnou kandidátku Piráti-LES. Aby se mohla vůbec koalice vytvořit ji nominovala LES, ale chodí normálně na pirátské schůze (a večírky) jako příznivkyně. Poté co se stála starostka normálně chodí na schůzi s ostatními pražskými starosty členy, nebo příznivce Pirátů. Pravda, že nechodí na fóru, ale příznivkyně je. Tak nerozumím. Máme o těch lidí přijít, nebo se najde řešení také pro nich? Vím, že v Praze je možná víc těch případů.
[/quote]
Je naprosto v pohodě a nikdo nechce aby přestala být registrovanou příznivkyní se všemi právy a povinnostmi (možná Petr Tkladlec). Navrhované řešení tomu odpovídá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4732
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4338 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vojtech.Pikal píše: 16 led 2019, 15:10 OFFTOPIC[quote=Giuseppe.Maiello post_id=600048 time=1547647213 user_id=9510]
[quote=Vojtech.Pikal post_id=600035 time=1547645093 user_id=1572]

Děkuji Petře za krásný převod diskuze na Ad hominem.
Jinak se chci ohradit proti tomu, že pravidla registrace příznivců měníme proto, aby našimi příznivci nemohli být členové či kandidáti za jiné strany. Jistě existují uskupení nám blízká ideově, jejichž členové za nás někdy mohou kandidovat a v jiných volbách mohou kandidovat naopak samostatně a mohou tak být zcela jasně tak našimi příznivci.
OFFTOPICOvšem jde od případu k případu. U nás v Klánovicích starostka volí Piráti, je zaregistrovaná příznivkyně Pirátů a kandidovala jako nezávislá za společnou kandidátku Piráti-LES. Aby se mohla vůbec koalice vytvořit ji nominovala LES, ale chodí normálně na pirátské schůze (a večírky) jako příznivkyně. Poté co se stála starostka normálně chodí na schůzi s ostatními pražskými starosty členy, nebo příznivce Pirátů. Pravda, že nechodí na fóru, ale příznivkyně je. Tak nerozumím. Máme o těch lidí přijít, nebo se najde řešení také pro nich? Vím, že v Praze je možná víc těch případů.
[/quote]
Je naprosto v pohodě a nikdo nechce aby přestala být registrovanou příznivkyní se všemi právy a povinnostmi (možná Petr Tkladlec). Navrhované řešení tomu odpovídá.


OFFTOPICNech toho prosímtě. Jde mi o ty, kteří tento institut zneužívají. Pochybuji, že by jim pak při ztotožnění někdo udělal statut registrovaného příznivce. Od pana z ANO to zde v tomto vláknu nejsou první útoky proti mě a vadí mě to, když nějaký člen z jiné strany na mě mluví jménem Pirátů a nadává mi do rozvracečů.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4732
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4338 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Martin.Kucera píše: 16 led 2019, 14:45OFFTOPIC
OFFTOPIC[quote=Petr.Tkadlec post_id=600005 time=1547639445 user_id=8802]Velmi zajímavý mě přijde tento návrh, který by celý tento problém mohl taky hodně posunout. Zanikne nám i ten problém registrovaných, protože aktuálně měníme pravidla tak, aby všichni registrovaní příznivci museli mít ztotožnění.
[shrnuti]Přehodnotit koncept tohoto Fóra – že třeba má být plně transparentní (i ven) hlasování, fungování moci, program, jak vzniká a diskuse kolem něj, atd. A interní diskuse viditelná jen po registrované. Důvody jsou výše.[/shrnuti]
Nemíchat "registrované příznivce" a "registrované uživatele fóra".
U těch prvních měníme pravidla proto, že jim stanovy přiznávají poměrně velká práva a je tedy žádoucí mít je ztotožněné s reálnými osobami.
Ti druzí mají v současnosti oproti anonymním návštěvníkům jen tu výhodu, že mohou používat soukromé zprávy, nastavit si sledování apod. Jinak co se čtení a přispívání týče mají práva téměř stejná jako anonymové (vyjma toho, že postupně sjednocujeme nastavení, aby do vláken zájemců o členství nemohli psát nepřihlášení, protože u zájemce o členství tak jako tak potřebujeme, aby byl na fóru registrován).[/ot]

OFFTOPICNo a co se týče zneviditelnění interní diskuse pro "vnější svět", podotýkám že před pár lety jsme na základě vůle členské základny prováděli proces právě opačný, tedy zviditelnění vnitrostranické diskuse pro "vnější svět". Čili nová změna by musela projít přes CF.

OFFTOPIC[quote=Petr.Tkadlec post_id=600040 time=1547646101 user_id=8802]Není to totiž první případ, kdy na mě útočí člen jiné strany pod ochranou známkou toho, že náš registrovaný příznivec.[/quote]
Jakou ochrannou známkou? Když s tebou někdo polemizuje, tak je úplně jedno, jestli je to regp nebo jen uživatel fóra, na platnost jeho argumentů to přece nemá vliv.
[/quote]


OFFTOPICTak tady na fóru je to jasné, že to je registrovaný příznivec. Jinde ve světě říkají, že jsou registrovaní příznivci a mají stejné pirátské práva jako já a to si ještě kandidují za SPD...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Ondrej.Tuma
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 263
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 184 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od ypsilonx »

Petr.Tkadlec píše: 16 led 2019, 15:24
OFFTOPICNech toho prosímtě. Jde mi o ty, kteří tento institut zneužívají. Pochybuji, že by jim pak při ztotožnění někdo udělal statut registrovaného příznivce. Od pana z ANO to zde v tomto vláknu nejsou první útoky proti mě a vadí mě to, když nějaký člen z jiné strany na mě mluví jménem Pirátů a nadává mi do rozvracečů.
OFFTOPICNeutočím cíleně na tebe a rozhodně ti nenadávám, nevím kde si k tomu přišel? (nebuď vztahovačný)
Mám příspěvky i v jiných tématech a diskutuji se všemi.


Mrzí mě, že se musíte zaobírat takovou věcí před sjezdem a dostat se zase do médií, které to jako vždy trošku pokřivují to, co se tu opravdu řeší.

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, poslanecký klub komunikuje přes chat, kde jsou všichni poslanci. Totéž platí pro předsednictvo klubu. Zápisy z klubu jsou neveřejné, protože obsahují strategické informace zneužitelné našimi oponenty. Předsednictvo klubu jedná osobně na zasedáních, zápisy jsou transparentně na fóru.

Svůj názor jsem v tomto chatu uvedl:
Rozdíl mezi naším chatem a tajnými skupinami, o kterých je řeč, je ten, že my netvoříme frakci, ale komunikační kanál oficiálního orgánu strany, ze kterého není nikdo vylučován a členství v něm je jasně definováno. A to je dobře. Je zcela přirozené, že někdo nesouhlasí s frakcemi obecně nebo s názory, které prosazují a je úplně přirozené, že s růstem strany zde budou jedinci, kteří budou frakce zakládat nebo se v nich organizovat a místo toho, aby věnovali svůj čas práci pro celou stranu, budou na zbytku parazitovat a věnovat většinu času obcházení a intrikám, aby získali vliv a dostali sebe nebo své přívržence do funkcí. To je všechno přirozené a pochybuju, že o tom nikdo nikdy nepřemýšlel. Historicky to vždy vedlo ke zkáze politických stran. Takže diskutovat o tomto fenoménu, případně o jeho průvodních jevech je v pohodě. Já vůbec nemám problém s tím, aby se vědělo, že poslanecký klub má nějaký chat, kterým komunikujeme a že v něm jsou všichni poslanci, takže to tam napíšu a tím to považuji za náš klub za vyřešené.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18635
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jakub.Michalek píše: 16 led 2019, 18:43poslanecký klub komunikuje přes chat, kde jsou všichni poslanci
Přes FB chat nebo přes nějaký jiný?
A pokud přes FB chat, co když někdy v budoucnu budou Piráti mít poslance, který nebude mít FB účet a nebude (z principielních důvodů) ochoten si ho zřídit? Zajisté není možné vydat usnesení nařizující všem poslancům mít FB účet a komunikovat přes FB chat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Vit.Fux, B_Pat

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17607 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jen faktická Jakube, protože s terminologií frakce nakládáš hodně volně.
Pojem frakce
• seskupení uvnitř politické strany mající odlišné názory od hlavní linie strany
• skupina poslanců v parlamentu patřících k jedné politické straně
Tedy ano pirátští poslanci jsou frakce, ale ne ve smyslu, že by nutně museli kout pikle proti straně, což také ani nemusí dělat nějaká názorová frakce. Možná přesnější pojem je zájmové skupiny, protože to o čem píšeš, je častěji o nějakých zájmech než o prosazení nějakých politických názorů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Vojtech.Pikal

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Dalibor.Zahora píše: 17 led 2019, 04:18 Jen faktická Jakube, protože s terminologií frakce nakládáš hodně volně.
Pojem frakce
• seskupení uvnitř politické strany mající odlišné názory od hlavní linie strany
• skupina poslanců v parlamentu patřících k jedné politické straně
Tedy ano pirátští poslanci jsou frakce, ale ne ve smyslu, že by nutně museli kout pikle proti straně, což také ani nemusí dělat nějaká názorová frakce. Možná přesnější pojem je zájmové skupiny, protože to o čem píšeš, je častěji o nějakých zájmech než o prosazení nějakých politických názorů.
Dalibore, terminologie, kterou použivá Jakub je naprosto korektni. Doporučuji: Giovanni Sartori, Strany a stranické systémy, Centrum pro studium demokracie a kultury, 2005.

Je pravda, že v češtině termin frakce ma neutralnější konotat než u jinich jazyků (v politologii). Třeba anglicke slovo political group (skupina) ve souvislosti s Europarlamentem je přeloženo do češtiny jako "politická frakce".

Takže s politologického pohledu co píše Jakub je naprosto korektní, ale máš zaroveň pravdu Ty, že pro běžného občana může byt termin zájmové skupiny víc srozumitelný. Pouze trochu postřada tu souvislost s politikou...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jan.Hora, Vojtech.Pikal
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“