CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Michal.Gill »

Děkuji a navrhuji, aby se rozhodnutí tohoto problému (ať už bude jakékoli) vztáhlo i na případné další obdobné situace, došlo-li k nějakým (vím jen o této a jiné kraje nemám kapacitu hlídat).

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Aby nevznikaly zbytečné problémy, chtěl bych jen upozornit, že chci kandidovat pouze do těla kandidátky. Nikoliv do čela. Díky.
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Giuseppe.Maiello píše: 16 led 2019, 01:44
Horší jsou ty hate. Dám příklad (pouze částečně fiktivní): Někdo kritizuje na fóru, nebo na Facebooku, třeba jednoho studenta, protože pracoval v Bruselu pro europoslance Poca z ČSSD a upozorní, že Poc má máslo na hlavě. Okamžitě zdánliví "neutrálové", ve skutečnosti členové tajné skupiny, začnou intenzivně hatovat toho kritika. Skuteční neutrálové pak buď nemluví, nebo se přidají k většině. Je to přirozený proces, který v sociologii dobře známe, a jmenuje se spirála mlčení: https://cs.wikipedia.org/wiki/Spir%C3%A ... 8Den%C3%AD

Protože mne tohle předvolební víření vody těsně před primárkama dost štve, nestačí si sednou kal a vyjasnit vodu do soboty, je to dost jasný cíl zahýbat s "preferencemi" ve stylu populistů. Tak mám jednoduchou otázku.

Když je někdo proti tobě názorově je to - a) agent nepřátel, b) člověk co s tebou nesouhlasí, c) drzoun co ho pomluvíš, aby si to příště rozmyslel?

Nebo máš nějaký speciální klíč, jak rozeznat podle dvou tří řádků na internetu podstatu rozhodnutí konkrétného pisatele? Začneš tvrdit, že tu máme "Sorose", co platí všechny lidi co jsou proti tvým názorům?

BTW: Už jsi se někdy někoho zastal veřejně? A proč jsi to udělal? Chtěl jsi sám od sebe nebo jsi taky dostal povel? Tvé příspěvky mají jedno společné, kdo je proti tobě je "agent", kdo je s tebou, ten se bojí ozvat ze strachu z pomsty. Máš vůbec někoho, kdo s tebou souhlasí v uvedeném, aniž by to byl někdo, koho jsi předtím osobně zpracoval? Rád bych ho viděl ...

Pokud se někomu zdá tento příspěvek "tvrdý" a plný faulů. Tak to berte jako nutné přizpůsobení stylu hry protihráči, abych nebyl jen sluníčkově bezzubý.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 5):
Rostislav.Reha, Michal.Gill, Jiri.Ulip, Frantisek.Kopriva, Ivo.Vlasaty

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1845
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Giuseppe.Maiello píše: 16 led 2019, 01:44
Mikulas.Ferjencik píše: 14 led 2019, 15:55 Rád bych se zeptal všech kandidátů na to, se kterými dalšími kandidáty koordinují svůj postup v těchto primárkách. Donutit k odpovědi vás nemohu, ale podotýkám, že ty, kdo mi neodpoví, nebudu volit.
Ohledně mě, teď se s nikým nekoordinuji. Během cesty po republice jsme si padli do oka s jinými kandidáty, kteří stejně jako já cítili, že pokud bude Peksův blok nadále tajně fungovat, máme málo šancí na úspěch proti této vymakané mocenské machinaci, která funguje zřejmě už několik let. Rozhodli jsme se, že jediná věc, abychom dokázali, že nejsme jako oni, je říci vše veřejně, že jsme se sdružili, a pak vytvořit společný program. Byli jsme 4. Z těchto čtyř mi dal souhlas k zveřejnění svého jména (s ostatními už nejsem v kontaktu), Šimon Barczi (Marianské Lázně). Otázka zněla, jak to říct...
Tak jsme se my čtyři (já, Šimon a ostatní dva) rozhodli nepokračovat a nechali jsme si naši zkušenost jako hezkou památku a počkáme, až si strana vyjasní svůj postoj ke "koordinaci mezi kandidáty". Prostě jsme se rozhodli, že v žádném případě se nekoordinujeme, a že se budeme mít rádi i jako osoby a i jako Piráti. Nic víc.
Ladislav.Koubek píše: 15 led 2019, 09:20 Vzhledem k indiciím o existenci tajné hlasovací skupiny OFFTOPIC(o které já mám velmi konkrétní představu na základě toho, co všechno se mi za uplynulý měsíc v životě stalo, a která se obávám se vám tady fakt k existenci nepřizná) jsem jednal o vzájemné podpoře se skupinou dalších kandidátů. Do primárek jsme chtěli jít transparentně jako přiznaný volební blok, a tím se vymezit tajným a zákulisním způsobům některých kandidátů, které nebudu jmenovat. Nicméně jsme se nakonec dohodli, že do voleb půjdeme každý sám za sebe.
Předpokládám, že Láďa ti tedy souhlas nedal, ale vlastně ani nemusel, ne? :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 5):
David.Wagner, Karel.Nejedlik, Jiri.Ulip, Katerina.Stojanova, Frantisek.Navrkal

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Vaclav.Zidek píše: 16 led 2019, 09:28
Giuseppe.Maiello píše: 16 led 2019, 01:44
Horší jsou ty hate. Dám příklad (pouze částečně fiktivní): Někdo kritizuje na fóru, nebo na Facebooku, třeba jednoho studenta, protože pracoval v Bruselu pro europoslance Poca z ČSSD a upozorní, že Poc má máslo na hlavě. Okamžitě zdánliví "neutrálové", ve skutečnosti členové tajné skupiny, začnou intenzivně hatovat toho kritika. Skuteční neutrálové pak buď nemluví, nebo se přidají k většině. Je to přirozený proces, který v sociologii dobře známe, a jmenuje se spirála mlčení: https://cs.wikipedia.org/wiki/Spir%C3%A ... 8Den%C3%AD

Protože mne tohle předvolební víření vody těsně před primárkama dost štve, nestačí si sednou kal a vyjasnit vodu do soboty, je to dost jasný cíl zahýbat s "preferencemi" ve stylu populistů. Tak mám jednoduchou otázku.

Když je někdo proti tobě názorově je to - a) agent nepřátel, b) člověk co s tebou nesouhlasí, c) drzoun co ho pomluvíš, aby si to příště rozmyslel?

Nebo máš nějaký speciální klíč, jak rozeznat podle dvou tří řádků na internetu podstatu rozhodnutí konkrétného pisatele? Začneš tvrdit, že tu máme "Sorose", co platí všechny lidi co jsou proti tvým názorům?

BTW: Už jsi se někdy někoho zastal veřejně? A proč jsi to udělal? Chtěl jsi sám od sebe nebo jsi taky dostal povel? Tvé příspěvky mají jedno společné, kdo je proti tobě je "agent", kdo je s tebou, ten se bojí ozvat ze strachu z pomsty. Máš vůbec někoho, kdo s tebou souhlasí v uvedeném, aniž by to byl někdo, koho jsi předtím osobně zpracoval? Rád bych ho viděl ...

Pokud se někomu zdá tento příspěvek "tvrdý" a plný faulů. Tak to berte jako nutné přizpůsobení stylu hry protihráči, abych nebyl jen sluníčkově bezzubý.
Neděláme prosím z fóra pavlač jako facebook.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Uživatelský avatar
Petr.Jirman
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 55
Registrován: 01 led 2019, 11:48
Profese: auditor EK
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Jirman »

Jan.Lipavsky píše: 25 pro 2018, 15:16 Ahoj kandidáti,

v EP získáme k dispozici ohromné finanční prostředky a zajímá mě tedy, jakou máte představu o hospodaření.

1) Dle jakých kritérií (minimální vzdělání, praxe, jazyky, skills) budete vybírat své asistenty (výběrko je dané povolební strategií)? Souhlasite s tim, aby vyberka prohla centralne pod nasim personalnim odborem?
2) Pravidla EP nedovolují financovat stranickou pokladnu, ale plánujete, že svého platu budete přispívat pravidelně straně? Kolik % si představujete? Šli by peníze centrále nebo vašemu kraji?

Diky Honza
Ahoj Honzo,
děkuji za dotaz a omlouvám se za pozdní odpověď.

Ad 1) V případě úspěchu ve volbách bych chtěl v EP ze svých odborných asistentů vytvořit malý, ale unikátní auditorsko-finanční protikorupční dream team, který by byl schopen rozlousknout většinu probíraných kauz (dotace, transparentnost, daňové ráje, vlastnictví firem, střety zájmů atd.) a poskytovat poradenství bez jakékoliv další externí pomoci, což by byla velká přidaná hodnota, nejen pro celou pirátskou frakci, ale hlavně pro celou českou veřejnost. Myslím, že žádný jiný MEP asi takový team mít nebude. Z toho budou vyplývat i moje vysoké požadavky na tyto pozice. Dlouholetá praxe a prokazatelné výsledky v auditní/kontrolní/daňové/protikorupční činnosti. Prokazatelná znalost evropské nebo české legislativy a procedur v této oblasti. Pro evropské projekty a komunikaci s EU institucemi odpovídající jazyková znalost (perfektní AJ je minimum). Přednášková činnost v českém nebo mezinárodním prostředí. Morální bezúhonnost a integrita. Vzhledem ke své dosavadní činnosti a kontaktům v evropských i českých institucí (EK, EÚD, OLAF, EP, MF atd.) jsem schopen přitáhnout do tohoto týmu nové tváře a talenty. Samozřejmě respektuji nutnost vypsat výběrové řízení ze strany PO. Mám již předběžný příslib od bývalého dlouholetého auditora Evropského účetního dvora, že se do tohoto výběrového řízení přihlásí, v současné době bydlí na Praze 6 a jeho práxe v auditu a financích je unikátní. Viz jeho slavný audit mostu v Kolíně, který se proslavil i na německé veřejnoprávní televizi:

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/zveda ... zpravy_rsr

Co se týká organizačních pracovníků, tak tam se budou požadavky týkat hlavně praxe v oblasti organizace, komunikace, jazykové vybavenosti a znalosti fungování institucí EU a zejména procedur v EP.

Ad 2) Přispívat samozřejmě budu, jen je potřeba se ujistit, aby to bylo legální. Nejlépe bych platil někoho dalšího do výše uvedeného týmu, aby nás bylo více a mohlo se pokrýt více oblastí a ten tým nebyl tak malý. Nicméně i další varianty jsou možné, třeba podpora různých kulturních akcí, koncertů atd. Nejlépe by byla nějaká všeobecná gentlemanská dohoda se všemi ostatními úspěšnými kandidáty. Házet procenta zde nebudu, přijde mi to jako jarmark a trošku i korupce voličů v Táboře a navíc ani přesně nevím, kolik přesně MEP vydělává se všemi náhradami, můj odhad je asi 11.000 EUR, což je sice více než vydělávám nyní, ale nesednu si z toho na zadek. Mám rodinu a tedy náklady vyšší než svobodní jedinci, kterým jejich mládí a svobodu samozřejmě přeju a trošku i závidím 8-) . Když jsem začínal ve 27 letech žít v Bruselu s první vlnou českých úředníků, tak to bylo super dobrodružství a rád na to vzpomínám dodnes. Tak si to užijte až tam budete...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jirman za příspěvek:
Karel.Nejedlik
Názory uvedené v tomto článku/v této řeči jsou mé osobní a nemohou být nijak připisovány Evropské komisi.
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Sarka.Altmanova píše: 05 pro 2018, 13:40 Jak chcete vy osobně přispět k jednotné celoevropské politice Pirátů?
Myslím, že nejdůležitější je budování a udržování dobrých vztahů napříč pirátskými stranami, neboť při našich počtech stále fungujeme spíše na lidské než formální úrovni. A myslím, že se nám to zatím daří dobře. Nejvýraznější platformou je PPEU, jejíž zasedání jsem se jako delegát České pirátské strany několikrát účastnil. Dále máme PPI, kde se taktéž aktivně účastníme, a Pirates without Borders, kterážto organizace je ale spíš založená na neformálním networkingu. Jako předseda Young Pirates of Europe hodlám pokračovat v navazování vztahů jak Mladých Pirátů napříč Evropou, tak i s dalšími ideově spřízněnými organizacemi.
Jan.Lipavsky píše: 25 pro 2018, 15:16 1) Dle jakých kritérií (minimální vzdělání, praxe, jazyky, skills) budete vybírat své asistenty (výběrko je dané povolební strategií)? Souhlasite s tim, aby vyberka prohla centralne pod nasim personalnim odborem?
2) Pravidla EP nedovolují financovat stranickou pokladnu, ale plánujete, že svého platu budete přispívat pravidelně straně? Kolik % si představujete? Šli by peníze centrále nebo vašemu kraji?
1) Podle obdobných kritérií jako jsem vybíral asistenty v Poslanecké sněmovně. Jak známo, lpím spíše na soft skills (hlavně schopnosti učit se a improvizovat) než na formálním vzdělání a bohatosti CV. Nicméně nejsem personalista, a proto velmi vítám pomoc PO. Takže ano, svá výběrová řízení nechám zprocesovat personálnímu odboru.

2) Rozhodně hodlám pokračovat v podpoře ideově spřízněných a dobročinných projektů mimo stranu. Co se strany týče, nemám stanovené konkrétní procento příjmů a půjde spíš o konkrétní projekty. Za důležitou považuji podporu regionů, tedy krajských sdružení. Momentálně považuji KS Středočeský kraj za prioritní, ale vzhledem k rozložení europoslanců si uvědomuji, že tito musí svůj regionální záběr rozprostřít a nemám s tím problém.
Ivor.Kollar píše: 02 led 2019, 14:03 Ahoj,
rad by som sa kandidatov a kandidatiek spytal, ci by v EP boli ochotni podporit iniciativu "Public money - public code" (https://publiccode.eu/).
Ano, rozhodně.
Vojtech.Pikal píše: 03 led 2019, 12:25 Měl bych otázku pro kandidáty, která je píše na delší odpověď;

"Jak se díváte na budoucnost Evropy, zejména pak na "Pět scénářů z Bílé knihy o budoucnosti Evropy?"
Děkuji.
Jelikož panuje všeobecná shoda (včetně mě) na scénáři „Dělat méně, zato efektivněji“, budu vždycky dělat všechno pro naplnění tohoto konsenzu. Současná Evropská komise už se tímto směrem rozjela a předpokládám, že následující v tom bude pokračovat. Není tedy potřeba nějak zásadně točit kormidlem. Náš hlavní střet leží na ose liberální-konzervativní, kam řadím i euroskeptické síly (narativ „ohrožení globalizací“), což je hlavní výzva v blízké budoucnosti, která bude určovat směřování EU. Jsem ovšem optimista a věřím, že Evropa zůstane jedním z nejlepších míst k životu na Zemi.

A trocha globálního pohledu. Podle dostupných dat to vypadá, že celkově je lidstvo v nejlepší kondici v historii a je naším hlavním úkolem to udržet. EU by v tomto úsilí měla hrát hlavní roli.
Magdalena.Valdmanova píše: 09 led 2019, 21:44 Chtěla bych se všech kandidátů zeptat, jak se jim líbilo toto volební video https://www.youtube.com/watch?v=vh20CvixysY. Jestli by rádi tímto směrem šli i v kampani do EP.
Ve zkratce:
Nelíbilo.

Podrobněji:
Řemeslně je to v kategorii volebních spotů nepochybně pecka. Svým vyzněním mi však video vadí. Nejsme totiž Michael Bay, ale politická strana, takže kromě cool feelingu musíme v marketingu dbát i na různé politické kontexty. Třeba že u nás mají šanci i jiní lidé než úspěšný mladý muž s dvěma tituly a zkušeností ze zahraničního korporátu. Taková neprozíravost mě u Pirátů vždycky trochu zamrzí, ale je to celospolečenský problém.

Nejsem MO, takže marketingová rozhodnutí nejsou na mně. Každopádně já takovým směrem jít nechci. A myslím, že MO vlastně ve výsledku taky ne.
Tereza.Vovesova píše: 12 led 2019, 21:25 Zdravím, mám dotaz na všechny kandidáty. Protože jsou volby do EP tak trochu i o osobnostech, co děláte vy sami pro zviditelnění se ve společnisti a mezi vašemi potencionálními voliči?
Jelikož už volenou funkci zastávám, zviditelňování je součástí mé práce. Kromě mediálních výstupů a aktivního působení na sociálních sítích jezdím především po Středočeském kraji na debaty s občany. V rámci celorepublikového působení se zaměřuji nepřekvapivě především na kontakt s mladými lidmi.
Ales.Sura píše: 13 led 2019, 15:11 Rád bych se kandidátů do EP zeptal na následující:
1. Jak se stavíte k udělení azylu pro Edwarda Snowdena a popřípadě další whistleblowery (Julian Assange, apod.). Podpořil bys udělení azylu Snowdenovi Českou republikou?
2. Jak se stavíte k problematice migrace? Jaké řešení podporuješ pro uprchlíky a migranty ze strany ČR a EU? Podporuješ zvýšenou ochrana hranic? Podporuješ kvóty či jiný rozdělovací mechanismus? Podporuješ rozšíření Frontexu a jejich pravomocí? Jak bys řešil situaci v zemích odkud lidé do Evropy přicházejí? Preferuješ nepřijímat nikoho, přijímat omezené množství (pokud ano, tak za podle jakých kritérií a jak by měl vypadat proces), přijmout všechny žadatele, apod.?
3. Jak byste chtěli řešit současné napětí, které panuje mezi EU, Ruskem a Čínou? Podporuješ protiruské sankce v současné míře (ano, chtěl bych přitvrdit, podporuji zmírnění nebo i zrušení sankcí, apod.). Za jakých podmínek bys podpořil zrušení protiruských sankcí.
4. Jak byste chtěli řešit přebujelou byrokracii EU na kterou si mnozí stěžují?
5. Jak chcete prosazovat přímou demokracii na půdě EP? Podporujete například přímou volbu s možností odvolání ve všech institucích (Evropský parlament, Evropská komise,...)?
6. Podporujete možnost referenda? Umožnili byste občanům hlasovat o čemkoliv (tj. např. včetně členství v NATO či EU)? Jaké limity a případná omezení v referendech navrhujete? Jaký je váš postoj k probíhajícímu Brexitu?
1) Ano.

2) Jako spoluautor našeho stanoviska jsem s ním plně v souladu. Emigrace z ČR a EU mě pochopitelně mrzí, neboť jde o odliv schopných lidí. Chci takovou ČR, která nebude lidi motivovat k emigraci jinam.

3) EU má v první řadě vystupovat jednotně být rovnocenným partnerem všem mocnostem. Jsem rád, že k tomu pomalu směřujeme. Současné sankce podporuji. Jsem pro jejich rozšíření např. globálně na všechny jednotlivce, kteří porušují základní lidská práva.

4) Podle mě není byrokracie v institucích EU přebujelá. Naopak chci, aby se byrokraticky přebujelé české státní instituce inspirovaly a usnadnili občanům život.

5) Podle mě není vhodné momentálně do základních smluv takto zásadním způsobem zasahovat.

6) Velmi se mi líbí současný systém veřejných konzultací a podpořil bych posílení a rozšíření tohoto nástroje. Co se celoevropského referenda týče, je to velice zajímavá myšlenka, byť v současnosti zřejmě neprůchozí. Například by bylo vhodné, aby nejprve všechny členské státy měly instrument referenda na národní úrovni. Obecně jako spoluautor našeho stanoviska jsem s ním plně v souladu.
Mikulas.Ferjencik píše: 14 led 2019, 15:55 Rád bych se zeptal všech kandidátů na to, se kterými dalšími kandidáty koordinují svůj postup v těchto primárkách.
Co se získávání podpory pro nominaci a hlasování na CF týče, s nikým se nijak nekoordinuji ve smyslu „pojďme se podpořit navzájem.“ Podle svého nejlepšího vědomí a svědomí mohu prohlásit, že jsem nikdy v souvislosti s kandidaturou v primárkách nepřijímal ani neposkytoval žádné výhody.

V průběhu posledních 5 let se na mě obraceli různí členové s tím, že mě chtějí podpořit v nominaci do eurovoleb. Pomoc mi nabídl i Jan Lička, který mi nakonec založil nominační podnět.

S Mikulášem Peksou jsem o své kandidatuře mluvil v souvislosti s Výborem pro evropské záležitosti, kde oba zasedáme, a jak bychom hypoteticky řešili předávání agendy.

O kandidatuře jsem mluvil s mnohými kandidáty, jak jsme se průběžně setkávali. Naposledy třeba na zasedání RV v Ústí nad Labem s Janou Koláříkovou, Kamilem Kubicou, Lukášem Blažejem a Markem Nečadou, kterým jsem popřál hodně štěstí.
Michal.Ketner píše: 14 led 2019, 22:47 Víte co je deep web a co je dark net?
Je to nebezpečné?
Měla by proti tomu EU bojovat?
Ano, vím. Obecně nepovažuji za nebezpečné technologie, ale jen lidi, kteří je používají / zneužívají.

Boj s pokrokem je boj s větrnými mlýny a podle mě nemá (naštěstí) smysl. Regulace technologií je naopak na místě a děje se to. Naším úkolem je, aby to dávalo smysl a zbytečně to neomezovalo běžné uživatele a jejich soukromí.
Dalibor.Zahora píše: 15 led 2019, 06:57 Pokud chce někdo z kandidátů odpovědět na podobnou otázku, jak se zachová ve vztahu ke svým dosavadním funkcím, odpovědím se nebráním samozřejmě.
Záleží na časové vytíženosti a situaci osobním životě, takže to nedokážu odhadnout předem. Momentálně jsem předsedou Young Pirates of Europe, jednatelem a členem RV a reálně mi hrozí zvolení místopředsedou MS Mladá Boleslav. Tyto funkce nejsou časově nějak nepřiměřeně náročné, takže předpokládám, že by bylo možné si je ponechat. Ale nelpím na nich.

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Giuseppe.Maiello píše: 16 led 2019, 10:58
Neděláme prosím z fóra pavlač jako facebook.
Já jen přizpůsobil styl na tu pavlač po informacích typu "jedna paní povídala"-

Jen pro připomenutí:
Giuseppe.Maiello píše: 16 led 2019, 01:44 Něco jiného je ovšem Peksův blok, o kterém nevíme, kdo jsou jeho členové, navenek vystupující jako neutrálové.
Mohl bys tedy dodat jeden přímý důkaz nebo několik nepřímých, že taková koordinace existuje?
Giuseppe.Maiello píše: 16 led 2019, 01:44 Horší jsou ty hate. Dám příklad (pouze částečně fiktivní): Někdo kritizuje na fóru, nebo na Facebooku, třeba jednoho studenta, protože pracoval v Bruselu pro europoslance Poca z ČSSD a upozorní, že Poc má máslo na hlavě.
Pokud jsem to podchytil správně, tak tam bylo dokázáno, že kritika je z podstatné části "omyl" nebo nedůslednost v práci s googlem. Podle tebe je hate říkat pravdu?
Giuseppe.Maiello píše: 16 led 2019, 01:44 Když pak v malých strukturách, jako třeba RV, máte alespoň 5 členů bloku, situace je ještě vážnější, a mám osobní zkušenosti, že mají velké možnosti ovlivnit volby různých reprezentantů do dalších důležitých výborů atd
Opět, máš důkaz, že šlo o komplot a ne adekvátní reakci?
Giuseppe.Maiello píše: 16 led 2019, 01:44 Není jednoduché bojovat za vnitrostranickou demokracii, v situaci, kdy je ve vedení M. Peksa, který je 100% do toho systému zapojen, V. Pikal, který bagatelizuje a M. Fejrenčík, R. Holomčík a I. Bartoš, kteří musí řešit, jak vypadáme navenek, ale nemají čas prozkoumat do hloubky příčiny novinářského zájmu o "tajné skupiny".
Jako zapojen do manipulací? To mi příjde jako "pavlačové" tvrzení, bez jediného podpůrného argumentu.


Tak a teď se ještě jednou zamysli, kdo z toho tady dělá pavlač.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Petr.Jirman
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 55
Registrován: 01 led 2019, 11:48
Profese: auditor EK
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Jirman »

Ivor.Kollar píše: 02 led 2019, 14:03 Ahoj,
rad by som sa kandidatov a kandidatiek spytal, ci by v EP boli ochotni podporit iniciativu "Public money - public code" (https://publiccode.eu/).
Ahoj Ivore,
díky za dotaz a omlouvám se za pozdní odpověď. Ta inciativa, kterou zmiňuješ, je asi to nejvhodnější řešení proti obcházení pravidel veřejných zakázek umělým navozováním vendor lock-in situací u IT zakázek, kterých jsem viděl celkem dost a proti čemuž jsme v EK bojovali a tuto praxi jsme sankcionovali nejen v ČR ale i jinde v Evropě. Takže ode mne jasná podpora. Poprvé jsem toto zneužití viděl u projektu, který byl vytendrován zakázkou malého rozsahu pod 2 mil CZK, za několik let proběhl upgrade asi za 15 mil CZK (již bez tendru kvůli vendor lock-in) a pak druhý upgrade bez tendru za cca 300 mil CZK. Toto mne šokovalo a od té doby jsme to v EK řešili, dnes je na to i judikatura ÚHOS, takže teď už by se to tolik dít nemělo, ale přesto se to děje.
S pozdravem
Petr J.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jirman za příspěvek:
Jiri.Ulip
Názory uvedené v tomto článku/v této řeči jsou mé osobní a nemohou být nijak připisovány Evropské komisi.
Uživatelský avatar
Petr.Jirman
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 55
Registrován: 01 led 2019, 11:48
Profese: auditor EK
Dal poděkování: 74 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Jirman »

Magdalena.Valdmanova píše: 09 led 2019, 21:44 Chtěla bych se všech kandidátů zeptat, jak se jim líbilo toto volební video https://www.youtube.com/watch?v=vh20CvixysY. Jestli by rádi tímto směrem šli i v kampani do EP. Prosím o krátké odpovědi. Děkuji
Ahoj,
z toho videa já mám celkem rozporuplné pocity, ale je to samozřejmě subjektivní. Na jednu stranu se mi celkem líbí to provedení, ale moc jsem nepochopil ten příběh, přílet letadlem a vítání na letišti. Ale neznám souvislosti a Piráti nakonec primátora mají, takže výsledek asi dobrý. Určitě tam chybí i dámský prvek, který by to trošku zněžnil. Ale nejsem markeťák a o kampaních toho vím asi jako o sanatoriích na Krymu, takže nic moc...
S pozdravem
Petr
Naposledy upravil(a) Petr.Jirman dne 16 led 2019, 17:38, celkem upraveno 1 x.
Názory uvedené v tomto článku/v této řeči jsou mé osobní a nemohou být nijak připisovány Evropské komisi.
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“