Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
84
36%
proti
133
57%
zdržuiji se
16
7%
 
Celkem hlasujících: 233 - Celkem hlasů: 233

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Georgia.Hejduk píše: 15 led 2019, 18:56 ... a na facebooku jsou všichni, a strana v tuhle chvíli nemá kvalitní alternativu k facebooku...
A představa, že leckterý člověk taky někdy pracuje OFFTOPICkupodivu rukama! a tudíž nemůže 98% pracovní doby sledovat dění na FB, to je asi mimo realitu. Já mít takového zaměstnance, tak s ním vyrazím dveře i s futrama!
Nemám FB, a protože se někdo odváží tvrdit "na FB jsou všichni", opravdu nehodlám do tohoto předpeklí lézt. Právě proto! Nehodlám se pro něčí hezké oči stát ovčanem! "Všichni" skáčou do propasti OFFTOPICtohle je argumentace desetiletých - právě mi to předvedla má dcera toho věku!, tak to tam mám skákat taky?
Už takhle trávím u compu mraky času. A FB? To už bych neměl ani čas spát.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 7):
Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora, Ladislav.Dvorak, Jan.Korbel, Andrej.Ramaseuski, Vit.Fux, Libor.Adamek
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Ondra.kl píše: 15 led 2019, 19:57
Petr.Tkadlec píše: 15 led 2019, 10:31Já tento problém rozhodně vnímám dlouhodobě a je pravda, že jsem se s Giuseppem sešel někdy týden před založením tohoto podnětu na pivu. Giuseppe vnímá problém z hlediska možných mocenských skupin...
Takže tu máme jednání tajné mocenské skupiny, která se snaží protlačit přes CF aby RP řešilo problém tajných skupin. :fet:
My se nikde neorganizujeme ve skupinách. Kdokoliv za mnou přijde o pomoc, tak se mu snažím pomoc. Posledně jsem řešil členským podnětem to, že se některým lidem nelíbilo, že se navrhoval rozpočet s deficitem a taktéž to nebyla organizovaná skupina a už vůbec ne společně na jednom uzavřeném kanálu. Já bych rád, aby měli všichni stejné(podobné) podmínky a jestli je toto v pořádku, tak nebudu proti tomu dál "útočit", ale taky si založím tajnou skupinu, která bude mít za hlavní cíl udělat protistranu proti tomuto pokoutnému jednání. Podle mě je ale lepší způsob si to nejprve takto vyříkat.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4111
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Ondra.kl »

Petr.Tkadlec píše: 15 led 2019, 20:07
Ondra.kl píše: 15 led 2019, 19:57
Petr.Tkadlec píše: 15 led 2019, 10:31Já tento problém rozhodně vnímám dlouhodobě a je pravda, že jsem se s Giuseppem sešel někdy týden před založením tohoto podnětu na pivu. Giuseppe vnímá problém z hlediska možných mocenských skupin...
Takže tu máme jednání tajné mocenské skupiny, která se snaží protlačit přes CF aby RP řešilo problém tajných skupin. :fet:
My se nikde neorganizujeme ve skupinách.
Takže jste se v té hospodě náhodně potkali?
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Martin.Kucera »

Tak já taky přidám svůj pohled (většina z něj tu už od různých diskutujících zazněla).
Především formulaci
"Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešilo problém tajných skupin."
pokládám za nehlasovatelnou, vzhledem k nejasnosti vymezení jak toho problému, tak pojmu tajné skupiny.
Na základě proběhlé diskuse soudím, že jakž takž realizovatelné (protože tajná skupina, jejíž existence neporušuje předpisy, může být případně problémem morálním, ale s tím RP těžko udělá něco víc než jen apel) by mohlo být eventuelně toto:
"Celostátní fórum ukládá RP, aby zajistilo soulad diskusních skupin na systémech třetích stran s vnitrostranickými předpisy."

A teď to trochu rozvinu:
Diskusní skupiny na systémech třetích stran (tedy hlavně na FB) mohou být:
- otevřené (tj. vstoupit může kdokoli, kdo dostane odkaz)
- uzavřené (tj. vstup musí potvrdit správce skupiny)
Nezávisle na tom mohou být:
- veřejně známé (tj. na veřejně dostupném místě se nachází odkaz)
- tajné (odkaz si předávají jen členové)

Samotný fakt, že člen strany je v nějaké tajné skupině, jistě nemůže být problémem. Teprv dění ve skupině (a nezáleží na tom, zda je tajná, viz dále) může být případně problémem.
Navíc (čímž nepotěším Petra Tkadlece) ani to, že někdo do FB skupiny napíše "je snaha prosadit XYZ, jděte tam a tam a hlasujte pro/proti" není porušením předpisů - je to problém etický a ten těžko může RP nějak řešit. Na druhé straně pokud někdo jen na základě této výzvy jde a zahlasuje podle ní, už to porušení předpisů (konkrétně deminima) je, ovšem nelze to prokázat.

Co mají ale všechny skupiny na FB společné, ať už jsu tajné či nikoli, je AFAIK neveřejný obsah (tj. i čtení je přístupné jen členům skupiny). A tam už je spousta potenciálních (a zjevně i reálných) konfliktů s předpisy, stanovami počínaje. Zejména co se týče členských práv, protože nelze požadovat, aby si člen kvůli uplatňování svých práv zřizoval uživatelský účet na systému třetí strany, mimo kontrolu Pirátů.
Namátkou:
Člen strany má právo
a) být informován o činnosti strany, zejména všech věcných usneseních orgánů, která se ho přímo týkají, a obsazení orgánů strany,
b) svobodně vyjadřovat své názory a obhajovat je, podílet se na projednávání vnitřních záležitostí strany,
c) podílet se na utváření politiky strany,
Jednání všech týmů mohou přihlížet členové a registrovaní příznivci.
Kontrolní komise má automaticky přístup do všech částí informačních systémů strany v režimu ke čtení, s výjimkou porad rozhodčí komise a obsahu soukromých zpráv, a dále k informacím o nastavení používaných systémů strany a informacím o tom, kdo a v jakém rozsahu má k těmto systémům přístup.
(zde by se sice dalo tvrdit, že FB skupina není informačním systémem strany, pak ale v takové skupině nesmí probíhat žádná oficiální stranická činnost či komunikace, protože by se jednalo o zjevné obcházení účelu předpisu a maření práce KK)

Což znamená, že pokud je nějaká skupina na sociální síti prezentována jako oficiální stranický tým (jako třeba https://redmine.pirati.cz/projects/ps/wiki/Tymy), bude muset dodržovat veškerá pravidla, která se na týmy vztahují.
ypsilonx píše: 15 led 2019, 18:40 Dále bych upozornil, že by měli mít ale zároveň od svých vedoucích v týmech zafixováno, že je třeba zkoumat na tom FB co je k projednání na fóru a co ne, někdo by mohl být kdo by házel nějaké zprávy o tom co se událo na FB a hodit to na fórum nebo i jinam ať má celá strana přehled co se na FB děje.
Trefa. A to se, soudě dle zdejší diskuse, velmi často neděje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 9):
Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta, Jan.Korbel, Rostislav.Reha, sery.pavel, Vit.Fux, Jan.Mejsnar, Libor.Adamek

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Nemůžu si pomoci, ale některé argumenty mi tady přijdou, jako by je vyslovil sám Cimrman... Otevřel si hospodu, ale chodili mu tam lidi.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Ondra.kl píše: 15 led 2019, 20:09
Petr.Tkadlec píše: 15 led 2019, 20:07
Ondra.kl píše: 15 led 2019, 19:57
Takže tu máme jednání tajné mocenské skupiny, která se snaží protlačit přes CF aby RP řešilo problém tajných skupin. :fet:
My se nikde neorganizujeme ve skupinách.
Takže jste se v té hospodě náhodně potkali?
Nepotkali jsme se tam náhodně, napsal mi že bude na Vsetíně, já měl čas, tak jsme se potkali. Opravdu nechápu, o co ti teď jde. Jestli o pokrytectví, tak jsem to psal snad už v druhém příspěvku tohoto vlákna, že toto není rozhodně problém. Nevidím žádný problém v tom, když se potkávají lidi, ze stejného uskupení, jako je třeba krajské sdružení. Samozřejmě je dle mě nemyslitelné, aby měli v rámci svého uskupení - kraje nějaké tajné skupiny pro vyvolené, které budou tajné, ale toto je problém krajských sdružení a jestli se toto bude dít na celostátní úrovni napříč, tak nevím, jak bychom to nějak eticky mohli chtít po krajích.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4111
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Ondra.kl »

Petr.Tkadlec píše: 15 led 2019, 20:28Nepotkali jsme se tam náhodně, napsal mi že bude na Vsetíně, já měl čas, tak jsme se potkali.
psal ti ... předpokládám tedy že na fóru ve všem přístupném vlákně, aby se vašeho jednání mohli účastnit i ostatní, že? ;)
Petr.Tkadlec píše: 15 led 2019, 20:28Opravdu nechápu, o co ti teď jde.
O to, aby jsi pochopil, že se snažíš řešit něco co řešit nejde (dokud nebudou mít všichni piráti v hlavě kontrolní čip).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
sery.pavel
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Ondra.kl píše: 15 led 2019, 20:36
Petr.Tkadlec píše: 15 led 2019, 20:28Nepotkali jsme se tam náhodně, napsal mi že bude na Vsetíně, já měl čas, tak jsme se potkali.
psal ti ... předpokládám tedy že na fóru ve všem přístupném vlákně, aby se vašeho jednání mohli účastnit i ostatní, že? ;)
Petr.Tkadlec píše: 15 led 2019, 20:28Opravdu nechápu, o co ti teď jde.
O to, aby jsi pochopil, že se snažíš řešit něco co řešit nejde (dokud nebudou mít všichni piráti v hlavě kontrolní čip).
Že něco nejde je pouze v tvé hlavě, protože pak vždycky přijde nějaký blbec, který to neví a udělá to. Takže jestli nemáš nic věcného k diskuzi, tak tě prosím o zbytečné spamování.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Michael.Polak »

No, teda... já bych ty fejsbuky zakázal úplně...
https://www.novinky.cz/domaci/494546-pi ... upiny.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Jan.Prokop

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2455
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2008 poděkování
Dostal poděkování: 3230 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Prokop »

Tak se povedlo tuhle hovadinu dostat i do ceslostatniho tisku, gratuluju.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“