Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
84
36%
proti
133
57%
zdržuiji se
16
7%
 
Celkem hlasujících: 233 - Celkem hlasů: 233

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1739
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Jitka.Novotna píše: 14 led 2019, 17:58
:shock: To mi spadla čelist. Jako bojkotéra FB mě nenapadlo, že to má až takový rozsah. Myslel jsem si, že mám z fóra přehled, co se děje, ale zjevně jsem mimoň. :lol: :mrgreen: Snad nebudu muset začít na ten Fakebook chodit? :oops:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Základní problém fóra je, že tu nejsou uživateli moderovaná vlákna, což FB umožňuje.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Mikulas.Ferjencik píše: 14 led 2019, 18:21 Základní problém fóra je, že tu nejsou uživateli moderovaná vlákna, což FB umožňuje.
No když se najde někdo, kdo může moderovat FB, tak si myslím, že ten stejný člověk to může dělat zde. Fórum se jinak zlepšuje, máme přece notifikace a dokonce už funguje i to osobní upozornění @Mikulas.Ferjencik .
Co mi tady ale nejvíc chybí je možnost 3 úrovně podvlákna, která by šla skrýt. Opravdu mě nebaví číst nějaké nekonečné výměny názoru nějaké malé skupinky lidí nad jednou věcí. A když se tady kladou hromadné otázky, tak to taky není úplně nejpřehlednější, jak kdyby to všichni napsali do jednoho subvlákna.

Jinak k odchodu z fóra. Někteří se třeba vymlouvali, že do nich někdo ryl a jelikož nebyli tak úplně skilled, tak radši přešli na formát nějakých přípravných neoficiálních týmů. Dneska už tady není tolik lidí, co by do někoho ryly OFFTOPICmyslím samozřejmě krtka, samotní členové už jsou taky zkušenější, ale stejně si budou hledat nekonečné důvody, proč tu nechodit. Místo toho by spíš měli participovat ke zlepšení našich komunikačních systémů třeba jen tím, že budou určovat ty největší problémy.

Fórum může být i kamarád a usnadnit spoustu věcí. Ale je to hlavně na osobním přístupu no. Jestli tu někdo chodit nechce, tak ne jen že porušuje třeba deminimum při hlasování, ale taky další předpisy, jestli jedná jinde a nedělá výstupy, což je podle mě i časově náročnější, kdyby měli vše dělat řádně.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Martin.Duska píše: 14 led 2019, 01:00 Forum x FB mi připomíná Internet Explorer který člověk využije jednou aby si nainstaloval prohlížeč který mu vyhovuje.
Pokud lidé raději pracují na fb, tak není chyba ve fb...
Můžeš mi, prosím, vysvětlit co je to ten Internet Explorer? To je nějaký nepoužívaný sw z málo známých linuxových distribucí, který nebyl pro nezájem uživatelů zabalen do rpm nebo deb? OFFTOPICzeby pro mě zatím neznámé Gentoo?
Plná ústa - po pirátsku - Svobodného software a v compu widle! :evil:
Nic, to bylo takové mé další entreé.

Z diskuse začínám mít pocity, že je tu trošku obava z budoucího velrybářství.

Taky z ní IMHO dost očividně čouhá to, že se začínáme stávat stranou, která přijímá praktiky všech těch politických dinosauřích stran se vším tím jejich degradačním hnusem intrik, zákulisních eklhaftů, popř. předjímání OFFTOPICtypu on ví na mě tohle, tak já se nesmím v téhle věci moc rozdovádět, nebo to na mě vytáhne.
Pokud si dobře vzpomínám, tak Ivan kdysi říkal, že jakmile nějaká jiná strana převezme náš program, rozpustíme se!!!
V současném stavu by za tohle šel IMHO Ivan svázaný přes palubu!!!
.

Dál mě trošku děsí stav zdejšího hlasování; z příspěvků to na mě působí, že oldPiráti hlasovali PRO, ti ostatní PROTI (asi jim boříme bábovičku - jejich FB?). Nejvíc jsem si toho všiml na palcích u příspěvku Rosti Řehy. Mladší pirátské zásady zatím neznají, okukují, kde asi tak můžou být hranice kam až můžou zajít, my, geronti, je žijeme, a proto už je ani nedokážeme artikulovat.
Inu, mládí vpřed! FB je ztělesněné dobro :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Libor.Adamek
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10308
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 18242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Souhasím s Mikluášem Ferjenčíkem. Hele já jakoby nevím, jaká byla motivace z k založení tohoto vlákna...Bohužel však tuším.

Já si myslím, že to, co zde diskutujeme je rovina etická, někde čistě praktická (prostě na FB jsou lidi víc než na foru) a snaha o to řešit věci maximálně transparentně. Na druhou stranu se lidi mohou sdružovat, kde chtějí a komunikovat jak chtějí.

Vezme-li pouze téma eurovoleb. Mě za poslední měsíc kontaktovalo řada lidí ze strany ve věci podpory pro volby do EP dokonce s nabídkou nějaké hlasovací skupiny pro podporu kandidáta. To se krystalizuje při nominacích IMHO. Všechny jsem odmítl. Proč? Jednak nechci promítat svý preference do volby CF a protože mi přijde, že prezentace člověka má jít skrze jeho práci pro stranu, popřípadě v civilu se zásadním průnikem a ne kde si koho obvolá a obšlápne.
Pokud byť i noví lidé neví, o koho jde a tento se jim musí následně představovat téměř privátně na úrovni komunikace 1:1, tak asi ta osoba zase není tak žhavým a oprávněným kandidátem. Ale to může být jen můj pocit. Ostatně google umí všichni.

Jenom upozorňuji, že ani jedna "kontaktáž" nebyla přes Facebookovou skupinu:-)

I vnitrostranická debata je podle mě v pohodě, pokud někdo v danou chvíli nevyužívá svýho postavení či práv z pozice funkce, což by mu dalo informační, nebo jinou výhodu, nebo pokud se k něčemu neférovém neavazuje a neslibuje. Předpokládám, že takovou nabídku by adresát normálně provařil zde nebo komisím. Kdybych si teď založil skupinu...

Nechápu proč by třeba do nějaké skupiny skupin Pirátek měl mít přístup někdo, kdo v otázce rovnoprávnosti nevidí společenský problém a zdá se mu přifouklá a má tendence ji aktivně bagatelizovat. O tom píšu, jenom že se mě na Pirátky ptali v Právu. Jinak na skupiny na FB pohlížím víceméně podobně. Pokud tedy vznikají nějaké "pokoutné skupiny" s nejasným účelem, byť třeba pro sběr podpory, ptal bych se na etickou rovinu aktivních členů těchto skupin.

Lidé se sdružují podle společných zájmů, preferencí nebo prostě jen tak, aby si mohli povídat v režimu neveřejném. To je prostě normální.

Toto jsme již jednou řešili. Vadí mi, když zase někdo odpálí s dikcí, která je účelově bombastická, tohle znovu.

Já od rána odpovídám na kraviny o "mocenských tajných skupinách", což podle mě může naformulovat buď někdo, kdo nemá soudnost, nebo někdo, kdo očekává právě cestu "medializace". Těším se, až přijde podnět naforumlovaný třeba "CF ukládá RP aby vyřešilo, že se občas nějací členové pošlou do patřičných mezí". ??? "Aby byl mír!" ???

Jinak jsem v podstatě rád, že se tato debata vede, ale tento podnět považuju fakt za hloupost a to buď Petra samotnýho, nebo Petra jako nositele agendy někoho jiného.

Pro poslední rozhovor jsem odpovídal takto:

„Apel pana Tkadlece v zásadě je, abychom zakázali či omezovali komunikaci pirátů na sociálních sítích. S tím nesouhlasím. Máme svobodu slova, členové Pirátů se samozřejmě mohou sdružovat a komunikovat spolu na sociálních sítích i kdekoliv jinde. Oficiální stranická komunikace, rozpravy a hlasování pak probíhají na stránkách Celostátního fóra.“
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jitka.Novotna
Technický odbor
Příspěvky: 321
Registrován: 12 čer 2017, 11:12
Profese: programátorka
Dal poděkování: 450 poděkování
Dostal poděkování: 515 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jitka.Novotna »

Milan.Dadourek píše: 14 led 2019, 18:10
Jitka.Novotna píše: 14 led 2019, 17:58
:shock: To mi spadla čelist. Jako bojkotéra FB mě nenapadlo, že to má až takový rozsah. Myslel jsem si, že mám z fóra přehled, co se děje, ale zjevně jsem mimoň. :lol: :mrgreen: Snad nebudu muset začít na ten Fakebook chodit? :oops:
Přehled máš dostatečný, jediná reálně důležitá věc o kterou přicházíš jsou dotazy typu: Koalice nám nedava podklady na zastupitelstvo, co s tím můžeme z dělat? a odpovědi na ně. Nicméně i na fóru se dočkáš odpovědi jen méně živé a trošku pomalejší, obojí je jinak nepřehledné. Sama uvažuju, že z fb odejdu a jsou min dva lidé co odešli ze skupiny RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Novotna za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Ivan.Bartos píše: 14 led 2019, 21:17 Souhasím s Mikluášem Ferjenčíkem. Hele já jakoby nevím, jaká byla motivace z k založení tohoto vlákna...Bohužel však tuším.

Já si myslím, že to, co zde diskutujeme je rovina etická, někde čistě praktická (prostě na FB jsou lidi víc než na foru) a snaha o to řešit věci maximálně transparentně. Na druhou stranu se lidi mohou sdružovat, kde chtějí a komunikovat jak chtějí.

Vezme-li pouze téma eurovoleb. Mě za poslední měsíc kontaktovalo řada lidí ze strany ve věci podpory pro volby do EP dokonce s nabídkou nějaké hlasovací skupiny pro podporu kandidáta. To se krystalizuje při nominacích IMHO. Všechny jsem odmítl. Proč? Jednak nechci promítat svý preference do volby CF a protože mi přijde, že prezentace člověka má jít skrze jeho práci pro stranu, popřípadě v civilu se zásadním průnikem a ne kde si koho obvolá a obšlápne.
Pokud byť i noví lidé neví, o koho jde a tento se jim musí následně představovat téměř privátně na úrovni komunikace 1:1, tak asi ta osoba zase není tak žhavým a oprávněným kandidátem. Ale to může být jen můj pocit. Ostatně google umí všichni.

Jenom upozorňuji, že ani jedna "kontaktáž" nebyla přes Facebookovou skupinu:-)

I vnitrostranická debata je podle mě v pohodě, pokud někdo v danou chvíli nevyužívá svýho postavení či práv z pozice funkce, což by mu dalo informační, nebo jinou výhodu, nebo pokud se k něčemu neférovém neavazuje a neslibuje. Předpokládám, že takovou nabídku by adresát normálně provařil zde nebo komisím. Kdybych si teď založil skupinu...

Nechápu proč by třeba do nějaké skupiny skupin Pirátek měl mít přístup někdo, kdo v otázce rovnoprávnosti nevidí společenský problém a zdá se mu přifouklá a má tendence ji aktivně bagatelizovat. O tom píšu, jenom že se mě na Pirátky ptali v Právu. Jinak na skupiny na FB pohlížím víceméně podobně. Pokud tedy vznikají nějaké "pokoutné skupiny" s nejasným účelem, byť třeba pro sběr podpory, ptal bych se na etickou rovinu aktivních členů těchto skupin.

Lidé se sdružují podle společných zájmů, preferencí nebo prostě jen tak, aby si mohli povídat v režimu neveřejném. To je prostě normální.

Toto jsme již jednou řešili. Vadí mi, když zase někdo odpálí s dikcí, která je účelově bombastická, tohle znovu.

Já od rána odpovídám na kraviny o "mocenských tajných skupinách", což podle mě může naformulovat buď někdo, kdo nemá soudnost, nebo někdo, kdo očekává právě cestu "medializace". Těším se, až přijde podnět naforumlovaný třeba "CF ukládá RP aby vyřešilo, že se občas nějací členové pošlou do patřičných mezí". ??? "Aby byl mír!" ???

Jinak jsem v podstatě rád, že se tato debata vede, ale tento podnět považuju fakt za hloupost a to buď Petra samotnýho, nebo Petra jako nositele agendy někoho jiného.

Pro poslední rozhovor jsem odpovídal takto:

„Apel pana Tkadlece v zásadě je, abychom zakázali či omezovali komunikaci pirátů na sociálních sítích. S tím nesouhlasím. Máme svobodu slova, členové Pirátů se samozřejmě mohou sdružovat a komunikovat spolu na sociálních sítích i kdekoliv jinde. Oficiální stranická komunikace, rozpravy a hlasování pak probíhají na stránkách Celostátního fóra.“
Ke všemu jsem se již vyjádřil. Svobodu slova máme, ale taky dodržujeme nějaké principy transparentnosti. Tady si tě dovolím citovat „Pirátská strana je založena na otevřenosti, demokratických principech a diskusi. To, že mezi sebou její členové diskutují, považuji za legitimní. Otevřené pirátské fórum bylo vždy naší výhodou, mimo jiné nás tato transparentnost chrání před lobbistickými tlaky a účelovou, smyšlenou skandalizací,“ dodal Bartoš.

Že mě nazýváš hlupákem je typický argumentační faul a jestli ti přijde normální, tak to spíš něco říká o tobě samotném, protože za celých 200 příspěvků se tady k tomu nikdo snížit nemusel. Jinak podobně si mě osočil i při mém posledním podnětu, když jsem nechtěl, aby se rozpočty nastavovali s mínusem ve výhledu a ideálně jsem chtěl, aby tam byl alespoň nějaký malý přebytek. Nakonec jste jako RP nám v RV dali dokonce příkazem, že nemůžeme schvalovat takto mínusové rozpočty...

P.S.: Hlupáků je zjevně i těch 60 lidí (polovina hlasujících), kteří tento podnět podpořili.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Andrej.Ramaseuski, Dalibor.Zahora
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 775
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 888 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Technická: Protože je hlasování velmi těsné, vytvořil jsem snapshot současného rozdělení hlasů zde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Blazej za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Tel. 778702712
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Vileta »

Poslušně hlásím, že existuje uzavřená (nikoliv tajná) skupina @Svobodný hlasovací systém
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Andrej.Ramaseuski, Vojtech.Pikal

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Vileta »

Josef.Kadlecek píše: 14 led 2019, 20:14 Dál mě trošku děsí stav zdejšího hlasování; z příspěvků to na mě působí, že oldPiráti hlasovali PRO, ti ostatní PROTI (asi jim boříme bábovičku - jejich FB?).
Jsem dost OLD? :? Hlasuju PROTI.

Na Fejsbůk jsem vlezl jen proto, že tam jsou někteří naši voliči, ale celkem se mi tam zalíbilo, protože je tam i moje sousedka, švagr, několik dávných známých z Fidonetu, několik plzeňských kmotrů, sem tam nějaký ministr atd. :lol: A protože je to interaktivní a umí to spoustu věcí, na rozdíl od fóra, tak v případě, že někoho narychlo potřebuju kontaktovat, tak napíšu tam a ne na fórum. Fórum je totiž něco jako mail, či (údajně) Česká pošta. "Dnes podáte, zítra doručíme". OFFTOPICNe, fakt nemám na PC spuštěných 50 oken a mezi nimi i maily. Mě to ruší. Dokonce i ten FB si zapínám jen na pár desítek minut denně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
sery.pavel, Vojtech.Pikal

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“