Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Šimona Barcziho do primárních voleb kandidátní listiny do EP

Pro
35
61%
Proti
20
35%
Zdržuji se
2
4%
 
Celkem hlasujících: 57 - Celkem hlasů: 57

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 11:26 Jako určitou formu řešení vidím více úrovni ověření profilu, (základní, fotografické či ID check)
Díky za odpověď, zareaguji teď rychle jen na to nejdůležitější - mám to chápat tak, že chceš potírat možnost, aby člověk na internetu vystupoval anonymně?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Zidek, Vojtech.Pikal

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Simon.Barczi »

Dalibor.Zahora píše: 14 led 2019, 13:19
Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 11:26 Jako určitou formu řešení vidím více úrovni ověření profilu, (základní, fotografické či ID check)
Díky za odpověď, zareaguji teď rychle jen na to nejdůležitější - mám to chápat tak, že chceš potírat možnost, aby člověk na internetu vystupoval anonymně?
Ne nechci, ty docela rád chápeš věci tak, jak se ti hodí viď? Pro mne je svoboda jednotlivce jedním ze základních stavebních kamenů společnosti. Každopádně pokud mě bude veřejně špinit Emil, Karel, Pikachu nebo Slon chci mít možnost vědět, že za klávesnicí sedí třeba Dalibor a chci mít možnost, aby moje svoboda byla ochráněna.

OFFTOPICDalibore tohle nemá co do činění se soukromím, pokud do toho taháš konkrétní cizí lidi ovlivňuje je to.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Barczi za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Ondrej.Vojta
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 14:01
Dalibor.Zahora píše: 14 led 2019, 13:19
Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 11:26 Jako určitou formu řešení vidím více úrovni ověření profilu, (základní, fotografické či ID check)
Díky za odpověď, zareaguji teď rychle jen na to nejdůležitější - mám to chápat tak, že chceš potírat možnost, aby člověk na internetu vystupoval anonymně?
Ne nechci, ty docela rád chápeš věci tak, jak se ti hodí viď? Pro mne je svoboda jednotlivce jedním ze základních stavebních kamenů společnosti. Každopádně pokud mě bude veřejně špinit Emil, Karel, Pikachu nebo Slon chci mít možnost vědět, že za klávesnicí sedí třeba Dalibor a chci mít možnost, aby moje svoboda byla ochráněna.

OFFTOPICDalibore tohle nemá co do činění se soukromím, pokud do toho taháš konkrétní cizí lidi ovlivňuje je to.

Já se v té tvé argumentaci ztrácím - "Ne nechci" je teda k tomu, že nechceš omezovat anonymitu na internetu, ale zároveň chceš vědět, kdo sedí za klávesnicí - jméno a další identifikaci? Jak chceš zajistit obojí zároveň?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Dalibor.Zahora

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Simon.Barczi »

Vaclav.Zidek píše: 14 led 2019, 14:28
Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 14:01
Dalibor.Zahora píše: 14 led 2019, 13:19
Díky za odpověď, zareaguji teď rychle jen na to nejdůležitější - mám to chápat tak, že chceš potírat možnost, aby člověk na internetu vystupoval anonymně?
Ne nechci, ty docela rád chápeš věci tak, jak se ti hodí viď? Pro mne je svoboda jednotlivce jedním ze základních stavebních kamenů společnosti. Každopádně pokud mě bude veřejně špinit Emil, Karel, Pikachu nebo Slon chci mít možnost vědět, že za klávesnicí sedí třeba Dalibor a chci mít možnost, aby moje svoboda byla ochráněna.

OFFTOPICDalibore tohle nemá co do činění se soukromím, pokud do toho taháš konkrétní cizí lidi ovlivňuje je to.

Já se v té tvé argumentaci ztrácím - "Ne nechci" je teda k tomu, že nechceš omezovat anonymitu na internetu, ale zároveň chceš vědět, kdo sedí za klávesnicí - jméno a další identifikaci? Jak chceš zajistit obojí zároveň?
Víš proč se ztrácíš Václave? Protože jsi nečetl můj komentář od začátku :)

Tohle neber jako rigorozní analýzu, ale například to může být takto.

Máš několik druhů účtů OFFTOPICTo neni vůbec nic nového to dneska už funguje na většina sociálních sítích. Dokonce bych možná řekl, že toi takto může fungovat i efektivněji. Pokud chceš být anonymní buď, ale je to na úkor kredibility tvého argumentu. Zároveň je také možnost v případech hodných zvláštního zřetele závadný obsah urychleně odstranit. Účet ověřený je meziuroveň. A například ID Check, tedy ověření licenovanou autoritou, má spoustu plusů jako větši kredibilitu, měnší možnost cenzury či větší ochrana před útokem od anonymních účtů.

Kde konkrétně v tomhle případě vidíš útok na svoji osobní svobodu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Barczi za příspěvek:
Petr.Vileta
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 14:01
Dalibor.Zahora píše: 14 led 2019, 13:19
Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 11:26 Jako určitou formu řešení vidím více úrovni ověření profilu, (základní, fotografické či ID check)
Díky za odpověď, zareaguji teď rychle jen na to nejdůležitější - mám to chápat tak, že chceš potírat možnost, aby člověk na internetu vystupoval anonymně?
Ne nechci, ty docela rád chápeš věci tak, jak se ti hodí viď? Pro mne je svoboda jednotlivce jedním ze základních stavebních kamenů společnosti. Každopádně pokud mě bude veřejně špinit Emil, Karel, Pikachu nebo Slon chci mít možnost vědět, že za klávesnicí sedí třeba Dalibor a chci mít možnost, aby moje svoboda byla ochráněna.

Dalibore tohle nemá co do činění se soukromím, pokud do toho taháš konkrétní cizí lidi ovlivňuje je to.
Proč tak ofenzivně Šimone? ;) Právě proto, abych chápal správně, dávám upřesňující dotaz. Ale stále z toho nejsem moc moudrej, jak to vlastně myslíš. Takže znovu. Mohou mít lidé anonymní profily? Ano nebo ne?

V případě, že ano, prosím následně vybrat jednu z variant, odpovědi, která ti nejvíce konvenuje:
1) Mohou a mohou na ně psát vše, co není zapovězeno zákonem (případně dalšími podmínkami provozovatele služby).
2) Mohou, ale nesmí psát o jiných lidech.
3) Mohou, ale smí psát jen o další anonymních profilech.
4) Mohou, ale nesmí psát nic.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Víš proč se ztrácíš Václave? Protože jsi nečetl můj komentář od začátku :)

Tohle neber jako rigorozní analýzu, ale například to může být takto.

Máš několik druhů účtů OFFTOPICTo neni vůbec nic nového to dneska už funguje na většina sociálních sítích. Dokonce bych možná řekl, že toi takto může fungovat i efektivněji. Pokud chceš být anonymní buď, ale je to na úkor kredibility tvého argumentu. Zároveň je také možnost v případech hodných zvláštního zřetele závadný obsah urychleně odstranit. Účet ověřený je meziuroveň. A například ID Check, tedy ověření licenovanou autoritou, má spoustu plusů jako větši kredibilitu, měnší možnost cenzury či větší ochrana před útokem od anonymních účtů.

Kde konkrétně v tomhle případě vidíš útok na svoji osobní svobodu?
[/quote]

Omlouvám se, že ti budu odporovat, nedělám to schválně. Ale četl. :-)

Internet anonymita - může se přihlásit jak chci a kde chci, aniž bych musel někomu poskytnout jeden relevantní údaj o mé osobě.
ID Check už mne páruje k nějakým údajům, tedy nejsem anonymní. Jako, když internetový účet ví, kde bydlím a případně třeba mé datum narození, co je na tom ještě anonymní?
Už terď přeci, pokud chci, tak si napíšu do profilu údaje podle, kterých mne jde ověřit a nemusím nikomu dokládat svou občanku, řidičák nebo jiný reálný doklad.

V případě, že tě věrohodně poškodí anonymní účet třeba "Julius Šuman" - tak je několik cest, jak se jej pokusit reálně najít nebo informace vyvrátit. Váhu argumentům nedává jen "adresa", ale i jejich prokázání (nahrávka, zveřejněný dokument atd.). Kdyby "Julius Šuman" musel měl ID check, tak už sedí (pokud by nepoužil falešné doklady). To, že jej neměl nic nemění na tom, že nahrávky byly zkoumány. Záleží jestli tvá věrohodnost je podložena "realitou tvrzení" nebo je to jen vymyšlená informace. Zaměřuješ se důkazně na osobu "co to říká", více než na to "co říká". Chápu věrohodnost "svědka" je důležitá, ale zároveň nevěrohodný svěděk mohl sdělit věrohodnou informaci. Tady není na nějaké autoritě ID check, aby tohle stanovila. Proti útokům na svou osobu se můžeš vždy bránit v právním státě u soudu a ten má aktuálně hodně nástrojů k tomu, aby našel reálnou osobu, která píše posty. Mimochodem je to zase jen omezení pro ty poctivé, profesionální podvodníci si seženou i falešné doklady.

Stručně"
Rěšení je jinde, naučit lidi kriticky ověřovat informace a pak ti bude jedno jestli to je, nebo není, anonymní profil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Přijde mi žádost o přítelství řekněme od Liška Ryčka, v profilu nemá žádné údaje, ani fotky, nic. Tak před přijetím pošlu soukromou zprávu "My se známe?" a pokud mi odpoví "já jsem sousedka z protější zahrady", tak si to další den na zahradě ověřím a přátelství potvrdím. Pokud mi neodpoví, tak to zamítnu jako spam. Například takového Záhoru mi stačí mít v přátelích jednou, pod jeho pravým jménem, nemusím tam mít dalších 20 jeho fake účtů. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Vaclav.Zidek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Oznámení moderátora:
Anketa byla opravena, aby bylo možno měnit hlas. Konec hlášení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Vojtech.Pikal

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Petr.Vileta píše: 14 led 2019, 15:20 Přijde mi žádost o přítelství řekněme od Liška Ryčka, v profilu nemá žádné údaje, ani fotky, nic. Tak před přijetím pošlu soukromou zprávu "My se známe?" a pokud mi odpoví "já jsem sousedka z protější zahrady", tak si to další den na zahradě ověřím a přátelství potvrdím. Pokud mi neodpoví, tak to zamítnu jako spam. Například takového Záhoru mi stačí mít v přátelích jednou, pod jeho pravým jménem, nemusím tam mít dalších 20 jeho fake účtů. :)
Jen faktická, určitě nemám 20 fake účtů na FB. Vileto, ty už seš jak jedna nejmenovaná paranoidní dáma, která mě blahé paměti tady na foru veřejně obvinila, že tu manipuluji diskuze skrz fake učty. Samozřejmě, že se nic takového nepotvrdilo, tehdy to kontroloval Jirka Kadeřávek. Možná by si jí mohl začít přispívat na její paranoidní blogísek. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Vojtech.Pikal

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Simon.Barczi »

Dalibor.Zahora píše: 14 led 2019, 15:09
Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 14:01
Dalibor.Zahora píše: 14 led 2019, 13:19
Díky za odpověď, zareaguji teď rychle jen na to nejdůležitější - mám to chápat tak, že chceš potírat možnost, aby člověk na internetu vystupoval anonymně?
Ne nechci, ty docela rád chápeš věci tak, jak se ti hodí viď? Pro mne je svoboda jednotlivce jedním ze základních stavebních kamenů společnosti. Každopádně pokud mě bude veřejně špinit Emil, Karel, Pikachu nebo Slon chci mít možnost vědět, že za klávesnicí sedí třeba Dalibor a chci mít možnost, aby moje svoboda byla ochráněna.

Dalibore tohle nemá co do činění se soukromím, pokud do toho taháš konkrétní cizí lidi ovlivňuje je to.
Proč tak ofenzivně Šimone? ;) Právě proto, abych chápal správně, dávám upřesňující dotaz. Ale stále z toho nejsem moc moudrej, jak to vlastně myslíš. Takže znovu. Mohou mít lidé anonymní profily? Ano nebo ne?

V případě, že ano, prosím následně vybrat jednu z variant, odpovědi, která ti nejvíce konvenuje:
1) Mohou a mohou na ně psát vše, co není zapovězeno zákonem (případně dalšími podmínkami provozovatele služby).
2) Mohou, ale nesmí psát o jiných lidech.
3) Mohou, ale smí psát jen o další anonymních profilech.
4) Mohou, ale nesmí psát nic.
Dalibore nedávej prosím manipulativní otázky. Dokáži si představit x dalších možnosti.

Doporučuji k přečtení následující odkaz tedy dlouhodobý program ČPS, který de fakto popisuje přesně to co jsem definoval výše.

Kód: Vybrat vše

https://www.pirati.cz/program/dlouhodoby/internet/
Na druhou stranu Pirátská strana prosadí koncept dobrovolné a bezplatné digitální identity každého občana, která mu na základě jeho rozhodnutí umožní z anonymity na Internetu vystoupit. Digitální identita (např. elektronický podpis nebo openID) usnadní jednání s úřady, podepisování petic, nakupování, online diskuse a umožní volby po Internetu.


Zároveň zdůrazňuji, že se bavíme od počátku o FB účtech nikoliv o internetu jako takovém.
Šimon Barczi
725 O86 O13
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“