Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo (pro 930 členů je to 31 hlasů).
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 930 členů je to 61 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
69
35%
proti
115
58%
zdržuiji se
15
8%

Celkem hlasujících: 199 - Celkem hlasů: 199

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2387 poděkování
Dostal poděkování: 2012 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 14 led 2019, 12:52

Mikulas.Peksa píše:
13 led 2019, 22:45
S dovolením bych zareagoval na dezinformace, které tu šíří Ladislav Koubek. Vypisovat to po druhé nebudu, odpověď zde.
Prosímtě, když se už odkazuješ na zásady týmové spolupráce, tak mám tedy dotaz, proč je nedodržujete?
2. Zveřejňování základních údajů
Tým o sobě zveřejňuje aspoň následující údaje: Název týmu, jméno vedoucího týmu a jeho zástupce, internetové stránky týmu, úkoly a nadřízené týmy, místo, den a čas pravidelných jednání, kontakt na vedení týmu, odkaz na používanou komunikační platformu, informace o tom, jak se zapojit, spolupracující týmy a úkolující tým.
Kde jste tedy zveřejnili úkoly, den a čas pravidelných jednání, komunikační platformu? Teď jsem si všiml, že vnitro a bezpečnost to krom té komunikační platformy splňuje viewtopic.php?f=1019&t=43884
Jinak to vypadá, že kromě vnitra to nedodržuje nikdo. :D Ještě bych rád tedy věděl, proč, když máte zápisy, tak je hned někde nezveřejňujete? Tady bych chtěl opět poukázat na paralelu obecních komisí, kde důvodů proč nezveřejňovat měli plno a každý zápis byl k dispozici až po projednání radou a to ještě na žádost 106.
Nebylo by lepší, kdybychom ty zápisy někde zveřejňovali automaticky? Tak jak to děláme třeba v republikovém výboru, že hned dáme odkaz atd.?
P.S.: Že to nedodržuje nikdo, není argument.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
Vit.Jurasek, Vojtech.Pikal, Jiri.Snizek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25689 poděkování
Dostal poděkování: 18626 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 14 led 2019, 14:59

Petr.Tkadlec píše:
14 led 2019, 08:43
Jinak, co se týče práce týmů v tajných skupinách. Můžu se jen zeptat, kdo z Vás je pro to, aby obce měly jednání svých komisí uzavřené?
Mno, třeba u kontrolní, bytové nebo sociální to dává hluboký smysl. U ostatních se to může lišit bod od bodu, ale pokud se obecně bavíme o odborných komisích rady obce, asi nejsem proti nějaké defaultní uzavřenosti. Asi ideální by bylo něco jako zveřejňování pozvánek předem a možnost poslat na komisi žádost o přítomnost. A následné řádné zveřejňování zápisů. Mi co jsme museli prosazovat, aby v zápise bylo alespoň jmenovité hlasování tak víme něco o postupné změně.
Ale nevím jak vypadají a jaké rozhodovací reálné pravomoce mají poradní komise v jiných městech.
Důležité by bylo, kdyby třeba komise dostávali zpětnou vazbu od rady, proč se třeba jejich doporučením neřídila.
(V Olomouci teda máme specialitu což jsou komise městských částí zřízené jako komise rady obce a tam naopak je otevřenost a přítomnost veřejnosti kruciální.)

Jinak oficiální návrh "Celostátní fórum ukládá republikovému předsednictvu, aby vyřešilo problém tajných skupin." je příšerně gumové a i když problém reálně vnímám, podpořit takhle gumovej úkol nemůžu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 8):
David.Wagner, Petr.Tkadlec, Petr.Vileta, Dalibor.Zahora, Stanislav.Stipl, Karel.Nejedlik, Rostislav.Reha, Jiri.Snizek
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 14 led 2019, 15:04

Vojtech.Pikal píše:
14 led 2019, 14:59
Petr.Tkadlec píše:
Jinak, co se týče práce týmů v tajných skupinách. Můžu se jen zeptat, kdo z Vás je pro to, aby obce měly jednání svých komisí uzavřené?
Mno, třeba u kontrolní, bytové nebo sociální to dává hluboký smysl. U ostatních se to může lišit bod od bodu, ale pokud se obecně bavíme o odborných komisích rady obce, asi nejsem proti nějaké defaultní uzavřenosti. Asi ideální by bylo něco jako zveřejňování pozvánek předem a možnost poslat na komisi žádost o přítomnost. A následné řádné zveřejňování zápisů. Mi co jsme museli prosazovat, aby v zápise bylo alespoň jmenovité hlasování tak víme něco o postupné změně.
Ale nevím jak vypadají a jaké rozhodovací reálné pravomoce mají poradní komise v jiných městech.
Důležité by bylo, kdyby třeba komise dostávali zpětnou vazbu od rady, proč se třeba jejich doporučením neřídila.
(V Olomouci teda máme specialitu což jsou komise městských částí zřízené jako komise rady obce a tam naopak je otevřenost a přítomnost veřejnosti kruciální.)

Jinak oficiální návrh "Celostátní fórum ukládá republikovému předsednictvu, aby vyřešilo problém tajných skupin." je příšerně gumové a i když problém reálně vnímám, podpořit takhle gumovej úkol nemůžu.
Tak já někde v programech postřehl návrhy, že by měly být komise zcela veřejné. Ale jak tady píšeš, tak problémem je v některých městech třeba to, že tam nepozvou ani lidi, o kterých se *rozhoduje či kterých se to týká a komise pak dostane jen jednostranné informace, které prosazují někoho zájem. Jinak netvrdím, že by u některých komisí nemělo smysl, aby byly zcela uzavřené. To že se o zápisy musí žadonit přes 106 je ale každopádně trapas.

Vojto, jak by si ten úkol zadal lépe? Máš nějaký nápad?

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 14 led 2019, 15:11

Mno, třeba by bylo fajn si nejdřív vydiskutovat nějakou klasifikaci skupin a jasně pojmenovat problém, který chceme řešit. Protože takhle to vypadá pomalu, že má RP řešit s FB, že existují tajné skupiny. A s jinými platformami.

A nějaké zdůvodnění proč (ideálně opřené o cíle a strategii)
Hele seš člen RV, nemělo by věci pro CF předjednávat RV?

A někteří do toho montují navíc nákup reklamy na FB a přítomnost na FB a to se ti za chvíli nafoukne o diskuzi o přítomnosti na ParListech a Barrandově.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: historik, pedagog
Dal poděkování: 293 poděkování
Dostal poděkování: 1446 poděkování

Příspěvek od David.Wagner » 14 led 2019, 15:14

Petr.Tkadlec píše:
14 led 2019, 15:04
Vojtech.Pikal píše:
14 led 2019, 14:59
Petr.Tkadlec píše:

Tak já někde v programech postřehl návrhy, že by měly být komise zcela veřejné. Ale jak tady píšeš, tak problémem je v některých městech třeba to, že tam nepozvou ani lidi, o kterých se *rozhoduje či kterých se to týká a komise pak dostane jen jednostranné informace, které prosazují někoho zájem. Jinak netvrdím, že by u některých komisí nemělo smysl, aby byly zcela uzavřené. To že se o zápisy musí žadonit přes 106 je ale každopádně trapas.

Vojto, jak by si ten úkol zadal lépe? Máš nějaký nápad?
Nejsem Vojta, ale nebylo by vhodnější jít cestou co největšího minimalismu, když už to musí být? Třeba jen "CF ukládá RP aby zajistilo, že pracovní skupiny budou na foru a pravidelně rozesílat pozvánky" je asi to jediný co tady považuju za dosažitelný.
(podle mě je lepší řešení to nezadávat jako úkol a chodit příklady, ale...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Ivan.Bartos, Jiri.Snizek

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 14 led 2019, 15:15

Vojtech.Pikal píše:
14 led 2019, 15:11
Mno, třeba by bylo fajn si nejdřív vydiskutovat nějakou klasifikaci skupin a jasně pojmenovat problém, který chceme řešit. Protože takhle to vypadá pomalu, že má RP řešit s FB, že existují tajné skupiny. A s jinými platformami.

A nějaké zdůvodnění proč (ideálně opřené o cíle a strategii)
Hele seš člen RV, nemělo by věci pro CF předjednávat RV?

A někteří do toho montují navíc nákup reklamy na FB a přítomnost na FB a to se ti za chvíli nafoukne o diskuzi o přítomnosti na ParListech a Barrandově.
Já jsem dlouho přemýšlel nad tím, jestli to řešit v RV, ale nakonec jsem usoudil, že bude potřeba širšího zapojení a pomocí více orgánů. Každopádně doplním úvodní řeč o ty věci které říkáš hned, jakmile se zahájí to jednání.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 14 led 2019, 15:19

S těmi pozvánkami je to pouze malá část toho komplexního problému a kdybych to chtěl řešit takto, tak to samozřejmě neřeším přes podnět CF.

RV ve spolupráci s KK/RK jinak taky může vyřešit část toho problému, že by nějak mělo říct, co je v pohodě a co už ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Jiri.Snizek

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 14 led 2019, 15:23

Já teda vidím problémy dva, které jsem tu už částečně pojmenovával ale zkusím je jednoduše shrnout do jedné věty:

1) Vytváření pracovních skupin mimo vhodně přístupné prostředí strany. (Na uzavřeném, korporátním nástroji, kde nemá přístup každý člen, data vám čtou tajné služby a reklamní roboti a algorytmy nad kterými nemáte kontrolu rozhodují o tom, kdo co uvidí)

2) Vnitrostranický lobbing z pozice autority v těchto pracovních skupinách.

Je zřejmé, že pokud vy vyřeší problém (1), to co vnímám jako problém (2) [což je omezené oproti tomu co jiní vnímají jako tento problém] zanikne sám. [Tedy zanikne ta jeho část, kterou já vnímám jako problematickou.]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 5):
Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora, Vit.Jurasek, Petr.Vileta, Jiri.Snizek

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10443 poděkování
Dostal poděkování: 16500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 14 led 2019, 16:08

Já podotýkám, že v pracovních skupinách se lobbuje minimálně (i ve zmiňovaném akčním týmu už jsem dlouho nic nezaznamenal), primární je asi otázka, zda existují FB skupiny frakcí - podporovatelů konkrétních myšlenek / kandidátů, pokud ano, tak by bylo fajn zavést vnitrostranickou kulturu, ve které nefunguje tento typ frakvcí pokoutně. Podotýkám, že v žádné takové skupině typu "Ferjenčík do europarlamentu" nejsem, takže nemohu posoudit, zda je to realita, nebo fáma.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 8):
Milan.Dadourek, Petr.Tkadlec, Jitka.Novotna, Andrej.Ramaseuski, Dalibor.Zahora, Ivan.Bartos, Lenka.Kozlova, Vojtech.Pikal
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Jitka.Novotna
Republikový výbor
Profese: student
Dal poděkování: 275 poděkování
Dostal poděkování: 337 poděkování

Příspěvek od Jitka.Novotna » 14 led 2019, 17:58

Mikulas.Ferjencik píše:
14 led 2019, 16:08
Já podotýkám, že v pracovních skupinách se lobbuje minimálně (i ve zmiňovaném akčním týmu už jsem dlouho nic nezaznamenal), primární je asi otázka, zda existují FB skupiny frakcí - podporovatelů konkrétních myšlenek / kandidátů, pokud ano, tak by bylo fajn zavést vnitrostranickou kulturu, ve které nefunguje tento typ frakvcí pokoutně. Podotýkám, že v žádné takové skupině typu "Ferjenčík do europarlamentu" nejsem, takže nemohu posoudit, zda je to realita, nebo fáma.
Trošku doufám že by tento problém mohlo vyřešit nasazení stranického IM (testuje se zulip, rocketchat, matrix) které bude mít lepši interaktivitu a aktivační potenciál než forum. Trošku se bojím, že lidi stejně zůstanou na fb protože je tam kritické množtví lidí.

Separátní věc je moderace, myslím si že v podhoubí vznikání skupin na fb je i to, že tam jde nepozvat 'attention whore' kteří by rušili diskuzi, které nemůžeme ignorovat v oficiálním jednání, ale chceme jim dávat méně prostoru v obecné diskuzi.

Sama jsem se víceméně haluzí dostala do skupin Pirátští asistenti, když jsem pár týdnů po zvolení dozvěděla o skupině Republikový výbor, tak jsem si do ní aktivně hlásila, jsem moderátorem Pirátští zastupitelé. Ve všech je velmi dobrá pracovní atmosféra. Lidé tam píšou své dotazy nebo pozvánky či jiné věci dle mého názoru proto, že se tam nejsnáze dostanou odpovědi či vyposlechnutí.

Co se týče skupiny Pirátští zastupitelé, tak o ní bylo informováno několikrát ve stranickém newsleteru. Po té co se členové dožadovali kontroly totožnosti jsem se toho hostila. Přidávám všechny kanidáty zvolené na kandidátkach kde byli i Piráti, členy komisí a výborů nominovány těmito lidmi, nechávám tam ex-zasutpitele, přidávám i další lidi kteří maji k zastupitelstvu co říct např členy expertního teamu poslaneckého klubu. Nopak nepřijímám zjevné trolly, lidi co neodpovídají, lidi u kterých není z jejich profilu jasné že dělají to co říkají že dělají a nemají nikoho kdo by se za ně zaručil, odmítla jsem i člena a zastupitele za ANO, příznivce kteří nejsou v zastupitelstvu aktivní ale chtějí být, posílám za příslušnými KoKS a do skupin jako je Akční tým, Parlamentní team, Komunální team a podobné.

A dodávám, že jsem v chatu organizátorů předvolebního pirateconu 2017, kde postupně snad všichni organizátoři házeli prosby o podporu, dále ve skupině pirátští eurofederalisté kde jsem napočítala 5 žadostí o podporu kandidaturu při čemž průměrný počet lidí, kteří to viděli je 6. Dále jsem na riotu Prahy 8, kde se také řešily kandidatury, ať už v rámci MS, KS Praha čí celostátu, ale s tím jak se členové více orientují v dění ve straně, tak těch dotazů/představování ubylo a už jsem je tam dlouho neviděla. Někdy dostávám univerzální žádosti o podporu do zpráv či mailu a to mi přijde výrazně otravnější a výrazně více ovlivňující volby, už proto, že nevím jestli to daný člověk neposlal úplně celému fóru.

Celou situaci s diskuzemi na facebooku vnímám jako problém, ale nechci jím úkolovat RP, pokud nemáme ani náznak řešení, které by mi přišlo funkční.

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“