CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Simon.Barczi
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Simon.Barczi » 12 led 2019, 21:57

Tereza.Vovesova píše:
12 led 2019, 21:25
Zdravím, mám dotaz na všechny kandidáty. Protože jsou volby do EP tak trochu i o osobnostech, co děláte vy sami pro zviditelnění se ve společnisti a mezi vašemi potencionálními voliči?
Ahoj Terezo,

Super otázka a souhlasím. Celkově volby jsou, navíc v dnešní dynamické době hlavně o osobnostech, emocich a silných příbězích které lidi zaujmou a taky bohužel moc takových lidí na kandidátní listině nevidím.

Já osobně se v téhle fázi kampaně snažím o co největší kontakt s lidmi v rámci celé ČR. Během kandidatury jsem objel většinu regionů a když je čas tak se snažím v regionu zůstat a trošku ho poznat. Například minulý týden jsem byl v KHK od pátku prošel Jicinsko mluvil s lidmi, ptal se na jejich názory a snažil se vyvracet mýty o EU.

Mimo to, mám poměrně dost známých mimo sociální bublinu pirátů od fotbalových rozhodčích přes manažery ve velkých korporacich po lídry českého e-commerce většina z nich mne podporuje a info o mně posouvají dále.

Deficit vidím v tom, že nejsem moc aktivní na sociálních sítích, ale to je historicky kvůli tomu, že jsem vždycky víc makal než se prezentoval :) Ale na tomhle se už pracuje brzy budou stránky, nějaký profi fotky a videa.

Doufám, že jsem odpověděl dostatečně kdyby něco klidně se ptej.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Barczi za příspěvek:
Tereza.Vovesova
Šimon Barczi
725 O86 O13

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21911 poděkování
Dostal poděkování: 18846 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 12 led 2019, 22:20

Marcel.Kolaja píše:
12 led 2019, 20:14
Na přání Petra Vilety dodávám svůj politický kompas. Můj dnešní politický kompas vykazuje hodnoty -5.63, -5.44:

https://www.politicalcompass.org/yourpo ... &soc=-5.44

Dle mých záznamů jsem v roce 2012 dosáhl výsledku -6.3, -5.2.
Stárneš, no. :D
OFFTOPICKdo nebyl ve dvaceti komunista, nemá srdce. Kdo jím zůstal po třicítce, nemá rozum.
Winston Churchill
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6920 poděkování
Dostal poděkování: 8959 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 12 led 2019, 23:57

Zdenek.Hrib píše:
12 led 2019, 15:51
Za to video se omlouvam. Obcas se proste jako leader dostanete do situace, kdy si musite vybrat, jestli do nejake cinnosti budete svym spolupracovnikum zasahovat a nebo je to nechate udelat po jejich. Tady jsem to sice rozporoval (opakovane), ale zjevne malo durazne a nechal jsem se ukecat (opakovane). Odhlizim od toho, ze formalne jsem na to nemel vliv. V me pozici jsem mohl udelat vetsi vilagos a asi by doslo k uprave. Pro me rozhodne pouceni.

A mam dotaz na Mikulase Peksu: jak budes reagovat na poukazovani na #pelmeneselfie? Medialni utoky se nepochybne ponesou v duchu obvineni z kremlofilie a podobne. Tvoje medialni reakce se bude muset vejit do jedne vety. Jak bude tato veta znit?
"Udržujeme kontakt se všemi zahraničními ambasádami i relevantními domácími politickými silami, nicméně průběh a prezentace tohoto konkrétního případu byly nevhodné a už by se to nemělo opakovat".

Vcelku si nemyslím, že by to byl problém, mám jednoznačné výstupy k incidentu v Kerčském průivu, kauze Novičok, Zemanovým návštěvám v Rusku i z demonstrací na podporu Olega Sencova, které potvrzují že kremlofyl fakt nejsem. TOPkaři to zkoušeli po různu rozdmýchávat, ale to téma je prostě vyčpělé.

Na okraj - nevím, jak jste to přesně měli v Praze nastavené, ale z mnoha důvodů mi nepřijde rozumné nechávat kreativu a exekutivu takhle velké kampaně na kandidátech. Nemyslím si, že zrovna ty by sis měl vyčítat, jak to proběhlo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Ulip, Vojtech.Pikal, Lenka.Kozlova, Michael.xChaos.Polak, David.Wagner, Vaclav.Zidek, Ivo.Vlasaty
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10442 poděkování
Dostal poděkování: 16476 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 13 led 2019, 00:38

Jen jedna poznámka za mě k tomu videu, kterou bych se chtěl zastat Štěpána Štrébla (manažera pražské kampaně). Pokud je zadání manažera získat co nejvíc hlasů, nemůžeme se divit, že dělá (lehce) kontroverzní věci, které jsou v agregátu v plusu.

Poučení z případu za mne: manažer kampaně nesmí být současně kandidát (zvláště pokud je to full time flek) a po manažerech kampaně bychom měli chtít i další věci než jen výsledek a dopředu je na to upozornit. Ideálně měřitelné věci.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Marketa.Gregorova
Zahraniční odbor
Profese: europoslankyňa
Dal poděkování: 746 poděkování
Dostal poděkování: 2215 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marketa.Gregorova » 13 led 2019, 02:26

Tereza.Vovesova píše:
Zdravím, mám dotaz na všechny kandidáty. Protože jsou volby do EP tak trochu i o osobnostech, co děláte vy sami pro zviditelnění se ve společnisti a mezi vašemi potencionálními voliči?
Ahoj!

Uuu. Moje parketa. .)

Sociální sítě jsou můj koníček - jako bývalý markéťák si s nimi dost rozumím, a to jak s těmi starými (FB), tak novými (Instagram, YT), tak... s Twitterem. .D A jako potenciálně jeden z nejmladších lidí na kandidátce, kdy mi navíc mně blízcí lidé i úplně náhodně nově potkaní lidé říkají, že je mou devízou autentičnost a uvěřitelnost, vidím svou sílu hlavně v oslovování mladých. Jasně, že je důležité pokrýt celé spektrum, ale není na škodu, když si to spektrum čelo kandidátky trochu rozdělí a zafokusuje se. Navíc bych se pak jako europoslankyně chtěla na to přibližování EP lidem a nastupujícím generacím dost soustředit (zopakuju to, dokud se to nestane: chci být Feri Europarlamentu!), přijde mi tak logické to dělat už teď. Jedu tedy v nějaké úrovni a kvalitě sítě, leč ne kvůli kampani, ale protože to tak prostě dělám a žiju - a jak dokazuje Ivanův profil, lidi na tohle slyší. Naprosto souhlasím s tvou větou, že to je osobnostech, ba bych zašla ještě dál a řekla, že lidi tě musí znát (či musí mít ten pocit, že tě znají), aby pro tebe hlasovali. Když jsem loni řešila voličské průkazy, s každým člověkem jsem při tom čekání ve frontě prohodila aspoň pár slov. Pak mi od těch lidí chodily zprávy, že mi dají preferenční hlas. Jenom (nejspíš) proto, že mě viděli jako normálního dýchajícího a smějícího se člověka, co s nimi humoruje a patří mezi ně. .)

Zároveň se mi v poslední době podařilo necíleně udělat dva větší mediální zářezy, a to vzdání se pozice radní v Brně, z čehož jsem vyšla v očích mnoha morálně (mrkni na můj podpis! .D) a získala určitý pool podporovatelů především z liberální brněnské bubliny, která tento krok ocenila. Následně to doplnilo zvolení předsedkyní Evropské pirátské strany, které mě vyneslo až na dvojstránku s karikaturou v Respektu (i když jsem byla předtím rok místopředsedkyně, ehm, ale prostě to na sebe s tím Brnem výborně navazovalo - což je v mediálním prostoru také důležité). Respekt ze mě ve výsledku udělal "růžovou rebelku", což je archetyp, který jsem schopna a ochotna následovat. A jak dokazují rojící se články o našich primárkách - pokrývají lídry, a z čela různě, ale vždy mě. OFFTOPICUf, větší sebechválu už snad dlouho nevypustím z pusy. .) A vím, že jsem schopná v tom pokračovat, obzvlášť jakmile to nebudu nechávat proudu času, ale reálně na tom zapracuji.

Mým posledním zdrojem hrdosti a hlavně pomoci s kampaní, který tady zmíním, je: I drink and I know people. (Omlouvám se Tyrionovi za ohnutí jeho slov). Někdy to člověku až ničí sebevědomí, ale - jsem obklopena ultra zajímavými lidmi. Nevím, proč se oni baví se mnou, ale děje se to a vážím si toho. A někteří mi již teď nabízí svou pomoc, ať již s mediálním prostorem, s odbornou přípravou či poznáním dalších důležitých lidí. A vím, že pokud některé o pomoc požádám, dostane se mi ji, protože se máme prostě rádi. <3 Což bude hrozně důležité, protože nikdo nejsme odborník na vše - ani na sebepropagaci.

Přijde mi podstatné na závěr i zmínit, že se mi dramaticky rozšířila součná bublina prakticky za rok. Takže jestli tempíčko udržím... Do voleb máme dost voličů! ;D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Petr.Springinsfeld, Michael.xChaos.Polak, David.Wagner, Tereza.Vovesova, Karel.Nejedlik, Ivo.Vlasaty
Europoslankyně. Vůdce v ZO a Evropské pirátské straně. Místopředsedkyňa JmK.
O morálce: OFFTOPICObrázek

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6920 poděkování
Dostal poděkování: 8959 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 13 led 2019, 10:45

Tereza.Vovesova píše:
Svojí práci, je to o medializaci Pirátských témat. Jako poslanec vystupuju v médiích tak nějak z povahy věci a musím se snažit být vidět a myslím, že i celkem jsem vidět. Svou televizní premiéru jsem si odbyl v dubnu 2017, od té doby mě potkala hodněkrát ČT, Nova, Prima i TV Barrandov, mám rozhovory pro tištěná média i zpravodajské weby. Kdybych to měl shrnout číselně, podle NEWTON Media má moje AVE (Advertising Value Equivalency) v rámci České Republiky za rok 2018 hodnotu cca 75 milionů Kč. Z těch highlightů bych jmenoval Babišův neúspěšný pokus potrestat mě přes Mandátový a imunitní výbor (který měl AVE cca 8 milionů).

Dával jsem nějaké rozhovory pro evropská média, např. v nedávné dobře to byla italská Linkiesta, před tím třeba německý Frankfurter Allgemeine Zeitung. Tyhle věci nejsou započítané, protože AVE celoevropsky neměříme.

Snažím se být aktivní na sociálních sítích, mám za to, že ze všech kandidátů mám Twitterový účet s nejvíc sledujícími a druhý nejvyšší počet sledujících na FB (klobouk dolů před Ninou Špitálníkovou). Opravte mě, prosím, jestli jsem přehlédl někoho s lepšími čísly. Obecně se snažím spíše informovat a komentovat, lifestylové věci jsem na sítě nikdy moc nedával.

Dovolují-li to časové možnosti, snažím se být v osobním kontaktu s voliči, obvykle na principu předem sjednaných schůzek. Účastnil jsem se všech kontaktních kampaní českých Pirátů za posledních 5 let, dále německých pirátských kampaní v Norimberku, Drážďanech a Berlíně. Parlamentní kampaň 2017 jsem vedl v ústeckém kraji. Úspěšnost kontaktní kampaně těžko měřit, z hlediska preferenčních hlasů se mi IMO vedlo dobře.

Během kampaně a často i po tom ke mě eskalovaly otázky ohledně zahraniční a evropské politiky, se kterými si odpovídači na emailu a sociálních sítích nevěděli rady. Zapojuju se pořád, i když se to naštěstí rozdělilo mezi více lidí (Honzu Lipavského, Markétu Gregorovou, Davida Wagnera,....).

Všeobecně - vím určitě, že v tom politickém PR stále mám rezervy a snažím se v tom zlepšovat. Zároveň si při vší skromnosti troufnu tvrdit, že v tom mám ze všech nominovaných největší praktickou zkušenost.

EDIT: do volby se zapojil xChaos, který je na Twitteru lepší.
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

Petr.Jirman
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: auditor EK / externí poradce na MF
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Příspěvek od Petr.Jirman » 13 led 2019, 11:25

Sarka.Altmanova píše:
05 pro 2018, 13:40

Jak chcete vy osobně přispět k jednotné celoevropské politice Pirátů? To je závěrečná otázka, kterou na všechny kandidáty mám.

Olga Richterová.
Ahoj Olgo,

Děkuji za tvoji úvodní otázku v tomto fóru. Rád bych osobně přispěl k jednotné politice Pirátů tím, že bych osobně realizoval v EP její volební program. Moje hlavní téma, s kterým přicházím a s kterým mám v EK dlouholeté zkušenosti, se týká ochrany finančních zájmů českých a evropských daňových poplatníků formou podpory efektivní kontroly a auditu eurodotací a realizace efektivní protikorupční strategie na evropské úrovni. S tímto tématem souvisí i otázky rozkrývání skutečných majitelů příjemců dotací a veřejných zakázek, legislativní úprava a prevence střetu zájmů, nezávislá a otevřená státní správa, funkční a nezávislý audit, popřípadě i nastavení, funkčnost a první výsledky nově vznikajícího útvaru evropského prokurátora.

V rámci celoevropského pirátského programu (Pirate CEEP 2019) se výše uvedeného horizontálního tématu týkají nejvíce následující témata:

Finances – Structural funds (audit), Taxes (tax evasion schemes)
Civil Society - Open Government, Preventing Conflicts of Interest, Whistle-blower Protection, Transparency of the Public Sector

V rámci českého programu Pirátů do voleb se mého tématu týká hlavní bod KONTROLA MOCI A MOCNÝCH a rovněž pirátská protikorupční strategie, kterou v EK realizuji již od roku 2010, což je dříve, než byla sepsána – viz moje osobní vlákno s nominací.

Ochrana finančních zájmů EU je tedy průřezové téma, které v současné době je a i bude velice medializované, protože Evropa bude muset zvážit, jestli podporuje doopravdy ty projekty a příjemce, kteří si to doopravdy zaslouží a jestli podpora z EU fondů nefunguje kontraproduktivně. Všechny frakce v EP se této problematice budou určitě aktivně věnovat. Já bych se mohl vzhledem ke svým zkušenostem a rozsáhlým kontaktům v oblasti auditu strukturálních fondů (DG REGIO, DG EMPL, EÚD, OLAF atd) věnovat těmto tématům ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu (CONT Committee) okamžitě, bez velkého rozkoukávání či zaškolování. Chtěl bych se stát jedním z leaderů v této oblasti na půdě EP, protože nebudu plavat jen po povrchu, ale mohu jít až do hloubky technického detailu. A ďábel je většinou skryt v detailech.

Navíc jako europoslanec EP bych dostal významné peníze na odborné asistenty, z kterých bych sestavil analyticko-eurodotační dreamteam, který by byl schopen rozlousknout jakýkoliv eurodotační problém bez externí pomoci a tento tým využívat nejen ve prospěch všech pirátských MEP, ale i všech českých daňových poplatníků. Tento tým by se rovněž účastnil přednášek a konferencí, kde by se šířila dobrá i špatná praxe ve výše uvedených tématech. Formou rotace stážistů v EP bychom se také pokusili najít řady následovníků v různých zemích (zejména mezi Piráty), kteří by se tomuto tématu dále věnovali, až se třeba odhodlám někdy odejít do eurodotačního důchodu.

Doufám, že jsem alespoň částečně odpověděl na tvou otázku
S pozdravem
Petr J.
Názory uvedené v tomto článku/v této řeči jsou mé osobní a nemohou být nijak připisovány Evropské komisi ani Ministerstvu financí.

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 726 poděkování
Dostal poděkování: 499 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina » 13 led 2019, 12:05

JcK nominoval lidi do cela, prosim o doplneni do seznamu
viewtopic.php?f=408&t=45436

Edit:
Omluva za prilis strucnou zpravu, jedna se o jednoho kandidata, ktery se o jine nominace neuchazel, me (prosim o zarazeni do vsech prislusnych seznamu, kandidatska rec zatim zde: viewtopic.php?f=408&t=44873&p=598930#p598730)
a dale pridavame nominace na celo za JcK i dalsim trema, kteri je uz maji odjinud:
Janince Kolarikove, Mikulasi Peksovi a Markete Gregorove.
Naposledy upravil(a) Dan.Lestina dne 14 led 2019, 07:04, celkem upraveno 1 x.
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Profese: osvč
Dal poděkování: 3953 poděkování
Dostal poděkování: 5035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 13 led 2019, 12:52

Vážené cfko,

doručuji nominace do primárek na čelo za KS Vysočina:
(postuji celé usnesení, které zatím máme, budeme ještě doplňovat nominace na ostatní místa na kandidátce)
Krajské fórum Vysočina navrhuje nominaci do nadcházejících primárních voleb Pirátů na kandidátní listinu do Evropského parlamentu následujících kandidátů:
na pozici lídra Mikuláše Peksu,
na čelo (2. až 5. pozice kandidátky) Markétu Gregorovou, Lukáše Blažeje, Janu Koláříkovou a Marcela Kolaju.
.
na základě rozhodnutí KS Vysočina ještě doplňuji:
... Nominanti na vyšší pozice na kandidátce jsou zároveň nominováni i na pozice níže na kandidátce, budou-li se o ně chtít ucházet. Pořadí nominovaných na čelo není závazné – má se za to, že všichni mohou usilovat o druhou pozici na kandidátce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Milan.Dadourek, Dalibor.Zahora, Hana.Hajnova, Marcel.Kolaja
Koordinátorka KS Vysočina, předsedkyně KS Vysočina.
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz
wiki kraje, web kraje můj profil, web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat
PROVOZNÍ DOBA KoKS VYS: Po-Pá 8-16

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1814 poděkování
Dostal poděkování: 2831 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 13 led 2019, 15:11

Rád bych se kandidátů do EP zeptal na následující:
1. Jak se stavíte k udělení azylu pro Edwarda Snowdena a popřípadě další whistleblowery (Julian Assange, apod.). Podpořil bys udělení azylu Snowdenovi Českou republikou?
2. Jak se stavíte k problematice migrace? Jaké řešení podporuješ pro uprchlíky a migranty ze strany ČR a EU? Podporuješ zvýšenou ochrana hranic? Podporuješ kvóty či jiný rozdělovací mechanismus? Podporuješ rozšíření Frontexu a jejich pravomocí? Jak bys řešil situaci v zemích odkud lidé do Evropy přicházejí? Preferuješ nepřijímat nikoho, přijímat omezené množství (pokud ano, tak za podle jakých kritérií a jak by měl vypadat proces), přijmout všechny žadatele, apod.?
3. Jak byste chtěli řešit současné napětí, které panuje mezi EU, Ruskem a Čínou? Podporuješ protiruské sankce v současné míře (ano, chtěl bych přitvrdit, podporuji zmírnění nebo i zrušení sankcí, apod.). Za jakých podmínek bys podpořil zrušení protiruských sankcí.
4. Jak byste chtěli řešit přebujelou byrokracii EU na kterou si mnozí stěžují?
5. Jak chcete prosazovat přímou demokracii na půdě EP? Podporujete například přímou volbu s možností odvolání ve všech institucích (Evropský parlament, Evropská komise,...)?
6. Podporujete možnost referenda? Umožnili byste občanům hlasovat o čemkoliv (tj. např. včetně členství v NATO či EU)? Jaké limity a případná omezení v referendech navrhujete? Jaký je váš postoj k probíhajícímu Brexitu?
Naposledy upravil(a) Ales.Sura dne 14 led 2019, 10:19, celkem upraveno 2 x.
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“