Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
84
36%
proti
133
57%
zdržuiji se
16
7%
 
Celkem hlasujících: 233 - Celkem hlasů: 233

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Napadá mě jeden možný kompromis - stejnou částku, kterou dají Piráti na reklamu na FB budou muset dát i na nějakou antišmírovací platformu nebo projekt (open source projekt, možná speciální PaRo?).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 6):
Andrej.Ramaseuski, Vojtech.Pikal, Petr.Springinsfeld, Jan.Korbel, Jakub.Nepejchal, Dominika.Michailidu

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Dalibor.Zahora píše: 12 led 2019, 09:51 Napadá mě jeden možný kompromis - stejnou částku, kterou dají Piráti na reklamu na FB budou muset dát i na nějakou antišmírovací platformu nebo projekt (open source projekt, možná speciální PaRo?).
tak, v pripade ze by neco podobneho podarilo prosadit, tak s cistym svedomim stahnu svuj navrh 'lex facebook'
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Ondrej.Profant, Petr.Vileta, Vit.Fux

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Ondrej.Vichta
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 92
Registrován: 05 pro 2017, 11:03
Profese: Násrojař
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Ondrej.Vichta »

Martin.Kucera píše: 10 led 2019, 11:15
Honza.Hora píše: 10 led 2019, 09:32No, myslím že někdo hodil anketu na FB a trochu to nedomyslel. Pak jsem do nich rýpnul, že tohle je vážně věc co má být primárně na fóru - nemám problém zaryté facebookáře na důležité vlákno upozornit, dělám to běžně, ale obráceně už mi to přijde nevhodný. Někdo odpovědný buď viděl tu anketu nebo to mé rýpnutí a zprocesoval to lépe (v což jsem doufal).
Bylo to trochu jinak. Stručná reprodukce mého včerejšího ranního telefonátu s organizátory:
- Musím dnes rozeslat členům pořad zasedání, rád bych do něj dal i workshopy.
- Je jich registrovaných moc, musíme je probrat podle zájmu, uděláme anketu na FB?
- Na FB? Tam přece určitě nejsou všichni členové, takže některým bude upřeno právo se vyjádřit.
- Tak jak bys to udělal?
- Samozřejmě členskou anketou na fóru.
- Na fórum nikdo nechodí, na FB jsou lidi furt a my to potřebujeme rychle.

Takže anketu na fóru jsem musel udělat já, viz viewtopic.php?p=598670#p598670 ale zvládl jsem to až večer, spadla mi do toho nečekaná vážná rodinná komplikace. Odkaz na obě jsem následně dal k tomu rozesílanému pořadu zasedání.
OK, sorry za nepřesnost a díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Vichta za příspěvek:
Adam.Jaros
Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Adam.Jaros »

Ondrej.Vichta píše: 12 led 2019, 19:35
Martin.Kucera píše: 10 led 2019, 11:15
Honza.Hora píše: 10 led 2019, 09:32No, myslím že někdo hodil anketu na FB a trochu to nedomyslel. Pak jsem do nich rýpnul, že tohle je vážně věc co má být primárně na fóru - nemám problém zaryté facebookáře na důležité vlákno upozornit, dělám to běžně, ale obráceně už mi to přijde nevhodný. Někdo odpovědný buď viděl tu anketu nebo to mé rýpnutí a zprocesoval to lépe (v což jsem doufal).
Bylo to trochu jinak. Stručná reprodukce mého včerejšího ranního telefonátu s organizátory:
- Musím dnes rozeslat členům pořad zasedání, rád bych do něj dal i workshopy.
- Je jich registrovaných moc, musíme je probrat podle zájmu, uděláme anketu na FB?
- Na FB? Tam přece určitě nejsou všichni členové, takže některým bude upřeno právo se vyjádřit.
- Tak jak bys to udělal?
- Samozřejmě členskou anketou na fóru.
- Na fórum nikdo nechodí, na FB jsou lidi furt a my to potřebujeme rychle.

Takže anketu na fóru jsem musel udělat já, viz viewtopic.php?p=598670#p598670 ale zvládl jsem to až večer, spadla mi do toho nečekaná vážná rodinná komplikace. Odkaz na obě jsem následně dal k tomu rozesílanému pořadu zasedání.
OK, sorry za nepřesnost a díky
Tohle přesně je ukázkový příklad toho, proč je FB na interní záležitosti špatný sluha. Tváříme se jako nejotevřenější a nejdemokratičtější strana a mezitím organizujeme workshopy na sjezd CF (!) pomocí nějaké anketky, která není nijak chráněná proti manipulaci nečleny a zcela omezuje členy, kteří FB nepoužívají. Můžeme si klidně říct "jsou to jen blbý workshopy, whatever" a jednou skončíme u toho, že tyhle anketky budou rozhodovat o rozpočtu.

Facebook je sociální síť a ne pirátská pracovní platforma a nikdy tomu tak nebude, i kdyby tam seděla celá strana.
Uživatelský avatar
Jan.Licka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 376
Registrován: 28 dub 2017, 14:15
Profese: Manufacturing Engineer
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 998 poděkování
Dostal poděkování: 835 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Licka »

Zrovna jdu okolo. Nestačí prostě říct, že - ať už si skupiny jinde domluví cokoliv - co není zapsáno a veřejně deklarováno tady na Fóru není interně ani vůči třetím stranám závazné?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Licka za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Snizek, Andrej.Ramaseuski, Dalibor.Zahora, Karel.Nejedlik, Adam.Jaros, Petr.Vileta, Vit.Fux

Dávat druhým vyrůst
:idea: infrastruktura / automatizace / logistika

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4566 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Jan.Licka píše: 13 led 2019, 08:51 Zrovna jdu okolo. Nestačí prostě říct, že - ať už si skupiny jinde domluví cokoliv - co není zapsáno a veřejně deklarováno tady na Fóru není interně ani vůči třetím stranám závazné?
IMHO nestačí. Důležité z mého hlediska je, aby bylo jasné, že i po FB jde lobbovat, a že nezávisle na platformě má pirátský politik usilovat o transparentnost - tj. správné zveřejnění zápisů, nebo záznam jednání v lobby kontaktech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Lenka.Kozlova

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Hora »

Vždyť to máme ve stanovách i programu, co na tom není jasné? Problém spočívá v tom, že to občas z pohodlnosti neděláme tak, jak se patří - a projevuje se to právě v podobě těch skupin na FB.

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Jana.Kolarikova píše: 08 led 2019, 12:55
Petr.Tkadlec píše: 08 led 2019, 12:13 Mám trošku obavu, že některé mimofórové neoficiální komunikační platformy a jejich skupiny se stávají jakýmisik mocenskými základnami. A to by mohl být trošku problém, když nebudou veřejně deklarovány, jak tady píše Mikuláš viewtopic.php?p=597464#p597464

Posílají se tam žádosti o podporu jednotlivých členských podnětů, hlasování atd. Osobně jsem se nesetkal s tím, že by se lobovalo přímo za konkrétní návrh, ale dokáži si představit že tomu tak někde je, zejména na nižších úrovních.

Myslím si, že všechny tyto komunikační platformy by měly být zoficiálněny nebo zrušeny.

Osobně jsem všude zde:
PO; členové PO a lidé, co do PO něco dělají; různé podněty od výběrek po NL
https://www.facebook.com/groups/923525954525080/
Tato skupina je určena všem členům Pirátské strany, obsahuje návody, odkazy na videa apod. Jako máš pravdu, že mocnější ten, kdo ví a zná, ale to je asi tak všechno.
Někteří lidé mají prostě problém s fórem a wiki, tak jsme návody dali i na fb a udělali tuto skupinu.
To je jak z filmu Kurva-hoši-guttentag - "Ty skupino"! A zavádějící. Kam vede link? Inu k přihlášení na FB. A kam můžu, když se odmítám podrobit davovému šílenství FB? Nikam!
Osobně si připadám jak U.F.O.; všichni Piráti, kdož jsou zalezlí na FB mají informace řádově odlišného charakteru, než MY, co si tuhle rakovinu nechtějí pustit do žil. A přijde mi, že ti, kdož FB používají se nápadně shodují s těmi, kdož používají M$ Widlows. Navzdory pirátskému programu - prosazování Svobodného softwaru OFFTOPICo čemž zhypnotizovaní uživatelé dvou výše uvedených fenoménů nemají ani potuchy, takže zčásti vlastně ani neví, proč jsou Piráty; jsou asi líní opustit svět, na který jsou zvyklí a nalodit se do světa svobody, kde je nikdo nikoho nevodí za ručičku.
Jsem jednoznačně pro Petrův návrh, jen bych vypustil slova "zoficiálněny nebo".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Adam.Jaros, Dalibor.Zahora
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Honza.Hora píše: 13 led 2019, 11:09 Vždyť to máme ve stanovách i programu, co na tom není jasné? Problém spočívá v tom, že to občas z pohodlnosti neděláme tak, jak se patří - a projevuje se to právě v podobě těch skupin na FB.
Problémem je právě to porušování předpisů a programu. Takže buď ty předpisy zmírněme nebo udělejme kroky, aby se to nedělo.

Jo ono to začne třeba pohodlností, ale pak se tam jaksik zůstane a rezignuje se na transparentnost a nějaké demokratické procesy. Frakce jsou špatné, ale tajné frakce, když to tak nazvu, tak už jsou hodně velké zlo a rozhodně by uvnitř pirátské strany existovat neměly.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Dalibor.Zahora, Libor.Adamek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Hora »

Já si fakt nejsem vědom existence tajné frakce, ale souhlasím s tím, že by nebylo od věci výslovně popsat, jak nakládat s naší existencí na facebooku. Dovedu si představit třeba to, že k FB se bude přistupovat jako ke schůzím - nahlásit že vznikla skupina (která smí být uzavřená, ale ne tajná), kde se jedná a uložit povinnost zveřejnit zápis za každého jednání na fóru. Z čeho není zápis, to byl jen nezávazný pokec.

Ne že bychom to už vlastně neměli ve stanovách, ale možná by stálo za to výslovně to vztáhnout na FB. Mám ovšem obavu, že tam vždy zůstane šedá zóna (například u nás běžně používáme skupinu na FB k rychlému získání zpětné vazby - takže to ovlivňuje naši práci na radnici, ale výsledek té diskuse není pro nás závazný - sám nevím jak by tohle mělo vypadat v pravidlech, protože nejsem fanda zbytečné byrokracie, ale zase jsem fanda čitelnosti a transparence)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 4):
sery.pavel, Milan.Dadourek, Josef.Kadlecek, Jan.Mejsnar

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“