Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Na zasedání CF 2019 mě zajímají tyto workshopy

Anketa končí za 13 led 2019, 22:52

Poslání Pirátů a řízení MS aneb Jak chápu Pirátství
66
10%
O důležitosti vnitrostranické komunikace pro eurovolby i obecní zastupitelstva
57
9%
Elektronické služby měst a obcí - příklady procesů a dobré praxe v zavádění e-služeb
56
9%
Sociální problematika, bydlení a role obcí
39
6%
Obrana a Evropa
33
5%
Finance obcí, města a krajů
36
6%
Pirátský koncept pro klimatickou změnu
46
7%
Pracovní skupina Psychotropní látky: Co nás čeká a nemine?
40
6%
Pracovní schůzka celostátního týmu ke vzdělávání
33
5%
Koncepce tranzitní a městské dopravy pro 21. století
33
5%
Pokoutná privatizace Vodárenství v ČR
38
6%
Očima cestovatele: lidská práva v Xinjiangu (Čína), život v provincii Quinghai (Čína), situace na Ukrajině, v Rusku a v Kazachstánu
15
2%
Český zákon o zbraních, směrnice 2017/853 a příbuzná témata
13
2%
Projekt plus 150 - Kombinovaná výstavba rychlých spojení v ČR
19
3%
Manželství pro všechny
15
2%
Problémy šikany ve školách z pohledu šikanované oběti
16
2%
Recyklační workshop - výroba tašek a pouzder banneru
11
2%
Wiki - crowdsourcové sdílení znalostí [Cíl: Aby znalosti i za veřejné miliony neprohučely komínem.]
23
4%
Koordinační schůzka KET Dopravy, s prezentací celostátní mapy Investic
21
3%
Technický odbor - rozvoj aplikací Pirátů a jejich financování
40
6%
 
Celkem hlasujících: 106 - Celkem hlasů: 650

Uživatelský avatar
Patrick.Zandl
Republikový výbor
Příspěvky: 277
Registrován: 25 říj 2016, 21:24
Profese: místostarosta
Bydliště: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Dal poděkování: 292 poděkování
Dostal poděkování: 829 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od Patrick.Zandl »

David.Witosz píše: 10 led 2019, 19:02
Vaclav.Klecanda píše: 10 led 2019, 18:48 Ahoj, organizatori nemeli nejmensi instrukce ...
Zásadně nesouhlasím aby v seznamu byly workshopy lidí, sólistů, kteří navrhují témata aniž by s kýmkoli ve straně na těchto tématech spolupracovali!!!
Strana má zvolené garanty (museli projít RP, RV), má ustanoveny resortní týmy které spolupracují s celou členskou základnou, takže kdokoli kdo si vycucne téma z prstu bez toho aby s těmito lidmi spolupracovat, má dostat stopku a v tom seznamu nemá vůbec být uveden.
To by zase bylo hodně nefér k lidem, kteří si svůj workshop přihlásili a projdou výběrem zajímavosti. Pokud jsou nějaké komise a resortní týmy a mají nějaké zajímavé výstupy práce, tak proč je na CF nepresentují? Proč je nenapadlo se přihlásit nebo proč obecně není nějaké představení těch týmů?

Přiznám se, že pro mě je oficiální program CF zatím zklamáním a snad to bude v praxi lepší. Přeci jen, naplánovat si celou sobotu na zvolení kandidátů do eurovoleb a změnu stanov, to mi přijde plýtvání časem. S kandidáty jsme se seznámili, dá se udělat elektronická preselekce a pak udělat dvouhodinový blok debaty kandidátů a elektronické odhlasování. Návrh stanov - jestli se nechceme slučovat s komunistama - bude zajímat málokoho, takže věnovat tomu čas v primetime, to je plýtvání. Klidně bych se v tu chvíli zašel podívat na paralelně běžící workshopy, kde by se presentovala práce jednotlivých komisí, někdo mi poradil, jak máme nabírat nové členy, vyměnili se zkušenosti s prací v zastupitelstvech atd.

Mimochodem, ten workshop "O důležitosti vnitrostranické komunikace pro eurovolby i obecní zastupitelstva" je můj. Chtěl jsem v něm nabídnout nějakou vizi toho, jak by komunikace mohla fungovat (a někdy asi i funguje) a trochu si to s vámi ostatními ujednotit a zabrainstormovat, jak to udělat, abychom byli informovaná strana, které se daří dosahovat svých cílů. Ale považoval jsem to spíš za takový výkop do diskuse, třešničku na dortu...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrick.Zandl za příspěvek:
Jan.Korbel
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 339
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od David.Witosz »

Patrick.Zandl píše: 10 led 2019, 20:21
Patriku proti Tvému workshopu žádná. A právě ty workshopy (které mají omezené kapacity) chtějí resortní týmy využít k prezentaci. Takže tady chybu nehledej.
Tvé téma je navíc něco zcela odlišného než třeba "Koncepce tranzitní a městské dopravy pro 21. století" kdy člověk který chce "koncepci" prezentovat nemá, s týmem garanta Dopravy ani s resortním týmem zcela nic společného. Sám uznej, že je přeci blbost aby nám o koncepci mluvil nějaký sólista. To jako my kteří pracujeme ve sněmovně, v rámci schváleného pirátského programu, máme "demokraticky" ustoupit a tak drahocenný čas, kdy se sejde členská základna osobně, věnovat někomu kdo s námi vůbec nespolupracuje? A naši práci si máme dál prezentovat ve sněmovně sami pro sebe?

Cítíš ten rozdíl?

Plus sám uznej, že hovořit o koncepci, nemůže někdo koho prakticky neznáme a s námi (resortními a jinými pirátskými celostátními týmy které mají toto v gesci) nijak nespolupracuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 5):
Petr.Tkadlec, Veronika.Murzynova, Dalibor.Zahora, Petr.Tresnak, Daniela.Bila
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
Patrick.Zandl
Republikový výbor
Příspěvky: 277
Registrován: 25 říj 2016, 21:24
Profese: místostarosta
Bydliště: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Dal poděkování: 292 poděkování
Dostal poděkování: 829 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od Patrick.Zandl »

David.Witosz píše: 10 led 2019, 20:43
Patrick.Zandl píše: 10 led 2019, 20:21
Plus sám uznej, že hovořit o koncepci, nemůže někdo koho prakticky neznáme a s námi (resortními a jinými pirátskými celostátními týmy které mají toto v gesci) nijak nespolupracuje.
Já chápu tvoji frustraci, ale bereš to moc fatalisticky. Když někdo půjde na Koncepci dopravy od řadového člena, počítá s tím, že to je jeho názor, který chce představit. Když je to presentace výsledku práce expertního týmu, tak tomu dá jinou důležitost. Jediný, co je nepříjemný, je ta blokace času. Jenže když se registrovaly workshopy, tak tam nebyla ani jediná instrukce, pro jaký typ workshopů to je určený. Takže každý přihlásil kdo chtěl co chtěl a měl dojem, že případné problémy se budou řešit za pochodu.

Kromě toho, je to 20 přednášek. Když na každou dáš benevolentních 30 minut, je to takových 12-14 hodin, čili komfortně ve dvou místnostech za neděli stihnutelné. Doufám, že dvě školní třídy se někde seženou - a ve třetí mohou běžet presentace komisí.

TeĎ je samozřejmě už těžký to měnit a řešit (a může to taky být můj minoritní názor). Ale já jedu na CF potkávat se s lidma, poslechnout si jejich názory a seznámit se s tím, jak to ve straně chodí.
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 339
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od David.Witosz »

Patrick.Zandl píše: 10 led 2019, 21:36
Patriku ty vůbec nevnímáš jak drahocenný je čas kdy dostaneš členy osobně na jedno místo. My nemůžeme tímto vzácným časem plýtvat na sólo akce. Piráti pracuji týmově a zejména v Dopravě nemůžeme mít anarchii. Pokud někdo chce prezentovat své vize koncepce dopravy tak to má udělat v pirátském týmu dopravy, mezi lidmi kteří se tím zabývají, byli celostátním fórem a republikovým výborem k tomu určeni a až pak se má jít s tímto materiálem dál. Takový je správný postup. Zasedání CF tady není od žádné partizánštiny. Proto s Tebou nesouhlasím a nic fatalisticky nevidím. Jen Tobě asi uniká, že na zasedání CF máme tak málo času, že tento systém výběru témat je naprosto mimo mísu. A tuto domněnku, že ti uniká podstata, mi potvrzuje tvé tvrzení, že se jedeš seznámit s tím jak to ve straně chodí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
Dana.Balcarova
Člen KS Praha
Příspěvky: 610
Registrován: 13 pro 2013, 12:34
Profese: poslankyně PSP ČR
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 807 poděkování
Dostal poděkování: 682 poděkování

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od Dana.Balcarova »

Do seznamu workshopů se přihlašuje i pořadatel ws, tak by nebyl problém jméno uvést. Mě třeba nenapadlo že ws k dopravě pořádá někdo jiný než David Witosz, nebo někdo z jeho týmu či po dohodě s Davidem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dana.Balcarova za příspěvky (celkem 4):
Milan.Dadourek, Petr.Tkadlec, Hana.Ancincova, Dalibor.Zahora
Jen v takové společnosti se bude dobře dařit, ve které lidé sázejí stromy, o nichž vědí, že v jejich stínu už nebudou odpočívat
Uživatelský avatar
Veronika.Murzynova
Zahraniční odbor
Příspěvky: 689
Registrován: 02 lis 2017, 14:59
Profese: Expertka na energetickou transformaci
Bydliště: Lesní 800, 73514 Orlová - Lutyně
Dal poděkování: 1325 poděkování
Dostal poděkování: 1335 poděkování

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od Veronika.Murzynova »

Davidovi tady jde především opravdu o ty workshopy na dopravní témata, kde my máme s týmem naplánované dva důležitá workshopy, a třetí, který s týmem Dopravy nemá nic společného, nám do toho hází vidle atraktivním názvem.
Koordinační schůzka KET týmů - je děsně těžké sehnat lidi z krajů na jedno místo a tohle je neopakovatelná příležitost, jak jim představit pirátskou koncepci dopravy a naše plány.
Program Plus 150 - to je meziresortní téma, David se na prezentaci pilně připravuje a určitě workshop rád představí :)
Právě v Koordinační schůzce by pak mohlo být místo na nějakou diskuzi o představách dalších lidí, ne že by si dělali vlastní workshopy. Mě by třeba nenapadlo udělat si vlastní workshop na tém životního prostředí bez domluvy s resortním týmem, a to jsem u Pirátů jenom rok.
Nemám nic proti tomu, když se akce pořádají punkově a DIY, nicméně CFko je ofiko akce ze které bude i spousta mediálních výstupů - ať chceme nebo nechceme - a opravdu bych nechtěla být v kůži garanta nebo poslance, který bude vysvětlovat, že s názory prezentovanými na ofiko workshopu na ofiko CFku určitě možná tak úplně nesouhlasíme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Murzynova za příspěvek:
Milan.Dadourek

Místopředsedkyně evropského Pirátstva.
Eurofederalistka. Podporuji myšlenky.
"What doesn't kill you, only makes you.... stranger."

Uživatelský avatar
Arnost.Stepanek
Příspěvky: 434
Registrován: 19 čer 2018, 10:27
Profese: Náměstek hejtmana KHK - školství a sport
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 527 poděkování
Dostal poděkování: 726 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od Arnost.Stepanek »

Popravdě myslím, že tuto anketu (resp. obě) je třeba brát pouze jako orientační názor členů, ale výběr témat, která budou na CF řešena (a dostanou tudíž podporu prostoru) přece musí vybrat orgány strany v návaznosti na priority a potřeby strany. Workshop na CF chápu jako možnost přizvat do klíčových témat dobré lidi z regionů, aby sdíleli informace a zkušenosti a spoluvytvářeli strategii pirátů pro danou oblast.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Arnost.Stepanek za příspěvky (celkem 5):
Milan.Dadourek, Petr.Tkadlec, Veronika.Murzynova, David.Witosz, Ivan.Muzik
Arnošt Štěpánek
**********************************************************
"Dobrý hráč hraje tam, kde je puk právě teď. Výborný hráč hraje tam, kde puk bude za chvíli"
Wayne Gretzky
Uživatelský avatar
Patrick.Zandl
Republikový výbor
Příspěvky: 277
Registrován: 25 říj 2016, 21:24
Profese: místostarosta
Bydliště: Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Dal poděkování: 292 poděkování
Dostal poděkování: 829 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od Patrick.Zandl »

David.Witosz píše: 10 led 2019, 22:57
Patrick.Zandl píše: 10 led 2019, 21:36
Patriku ty vůbec nevnímáš jak drahocenný je čas kdy dostaneš členy osobně na jedno místo.
Právě, že si to uvědomuju. Proto mě překvapuje, že není část času věnovaná takovýmto oficiálním tématům. Workshopy - dalo se soudit z popisu - jsou prostě nabídka členů. A ten člen si nutně nemusel všimnout, jaké jsou expertní týmy - opravdu se o jejich činnost moc nedozvídáme například z newsletterů, takže kdo to nehledá, ten o tom dost možná ani neví.

Kromě toho, ten čas ty ani strana nevlastní. Vy jste ho vytvořili, zaplatili, ale nikoho nedonutíte jít na workshop, na jaký jít nechce. I to je svým způsobem zpětná vazba. Na každý pád tohle využití toho drahého času fakt není optimální, ale nevím, jak moc se to týden před startem akce dá změnit...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrick.Zandl za příspěvky (celkem 2):
anonym80555, Vit.Fux
Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 339
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od David.Witosz »

Patrick.Zandl píše: 11 led 2019, 11:01
To jakože někdo není natolik gramotný aby nalezl tohle https://www.pirati.cz/pripoj-se/doprava/ a začal svou spolupráci na pirátské dopravě zde?
To jako když neumí najít na stránkách strany rezortní tým, tak ho to automaticky ospravedlňuje a může si jít hlásat koncepce na zasedání CF?

My v Dopravě máme fungující mechanismus práce, máme týmy, spojky, pracujeme na zlepšení práce s regiony a byl bych rád kdyby tenhle systém se dál rozvíjel jako týmová práce a ne že bude strana samej sólista.
Takže jestli Tobě vyhovuje v Tvém oboru chaos a anarchie, tak si ho klidně provozuj. Ale laskavě nám ho neordinuj. Prosím respektuj to.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
Gabriela.Lnenickova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 167
Registrován: 19 dub 2018, 19:23
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 395 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od Gabriela.Lnenickova »

Zdravím,
já jsem ta hříšnice, která si registrovala workshop s názvem "Koncepce tranzitní a městské dopravy pro 21. století", aniž bych to předem s někým konzultovala. Na Facebooku a na webu CF je totiž uvedeno "Pokud máte o účast zájem, vyplňte svou registraci v REGISTRACE ČLENŮ, PŘÍZNIVCŮ A WORKSHOPŮ. V této sekci se můžete také zaregistrovat jako prezentující na nedělních workshopech." resp. "Kdo má zájem představit své téma v rámci workshopu, prosíme, zaregistrujte se do 6.1.2019 ZDE" Pochopila jsem to tak, že kdo má zájem prezentovat workshop, tak si ho může zaregistrovat a poté to projde nějakým procesem schvalování.

Poté jsem kontaktovala zástupce resortního týmu dle instrukcí v excelové tabulce, kde jsem se představila jako členka MS Praha 6, která působí v pražském resortním týmu pro dopravu a uvedla jsem stručný popis navrhovaného workshopu včetně zdrojů:

Dopravní infrastruktura a územní rozvoj
Revize dálniční sítě ČR
Obchvaty měst (např. Pražský okruh) a příklady obchvatů ze zahraničí
Udržitelná mobilita ve městech
Řízení poptávky po dopravě

Chtěla bych čerpat z odborných českých a zahraničních zdrojů, např.:
Ministerstvo dopravy
publikace Řízení poptávky po dopravě https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-k ... po-doprave
The Geography of Transport Systems https://transportgeography.org/
Victoria Transport Institute http://www.vtpi.org/index.php
TUD, Transport Ecology https://tu-dresden.de/bu/verkehr/ivs/vo ... -downloads
konzultace a materiály od autorizovaného inženýra dopravních staveb M. Strnada a býv. ministra dopravy Ing. Prachaře

Omlouvám se tedy za nedopatření. Pokud celostátní resortní tým nebude souhlasit s mým workshopem, budu to respektovat.

Gabriela Lněničková
Více info o mě je zde. https://wiki.pirati.cz/lide/gabriela_lnenickova
Od srpna 2018 jsem členkou MS Piráti Praha 6.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Lnenickova za příspěvky (celkem 4):
Georgia.Hejdukova, Milan.Dadourek, anonym80555, Jiri.Bruzek

Gabriela Lněničková
Vedoucí RT Doprava a KET Doprava Praha
Zastupitelka hl. města Prahy, členka výborů pro dopravu a územní rozvoj ZHMP
Projektová manažerka v oblasti udržitelné mobility
E: gabriela.lnenickova@pirati.cz

„Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.“

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“