Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Na zasedání CF 2019 mě zajímají tyto workshopy

Anketa končí za 13 led 2019, 22:52

Poslání Pirátů a řízení MS aneb Jak chápu Pirátství
66
10%
O důležitosti vnitrostranické komunikace pro eurovolby i obecní zastupitelstva
57
9%
Elektronické služby měst a obcí - příklady procesů a dobré praxe v zavádění e-služeb
56
9%
Sociální problematika, bydlení a role obcí
39
6%
Obrana a Evropa
33
5%
Finance obcí, města a krajů
36
6%
Pirátský koncept pro klimatickou změnu
46
7%
Pracovní skupina Psychotropní látky: Co nás čeká a nemine?
40
6%
Pracovní schůzka celostátního týmu ke vzdělávání
33
5%
Koncepce tranzitní a městské dopravy pro 21. století
33
5%
Pokoutná privatizace Vodárenství v ČR
38
6%
Očima cestovatele: lidská práva v Xinjiangu (Čína), život v provincii Quinghai (Čína), situace na Ukrajině, v Rusku a v Kazachstánu
15
2%
Český zákon o zbraních, směrnice 2017/853 a příbuzná témata
13
2%
Projekt plus 150 - Kombinovaná výstavba rychlých spojení v ČR
19
3%
Manželství pro všechny
15
2%
Problémy šikany ve školách z pohledu šikanované oběti
16
2%
Recyklační workshop - výroba tašek a pouzder banneru
11
2%
Wiki - crowdsourcové sdílení znalostí [Cíl: Aby znalosti i za veřejné miliony neprohučely komínem.]
23
4%
Koordinační schůzka KET Dopravy, s prezentací celostátní mapy Investic
21
3%
Technický odbor - rozvoj aplikací Pirátů a jejich financování
40
6%
 
Celkem hlasujících: 106 - Celkem hlasů: 650

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Honza.Hora píše: 10 led 2019, 13:59 Doplním co vím - seznam položek v anketě na FB se řadí podle aktuálního počtu hlasů (pořadí se mění s přibývajícími hlasy), takže pokud byl překlopen tamodtud, tak je to "random" řazení, odvislé čistě od stavu FB ankety ve chvíli, kdy Martin tvořil toto vlákno.
Jo a teď nám to dělá pěknou křivku na které vidíme, kdo kolik řádků vůbec čte a jestli to někdo čte zespodu nebo z vrchu.
EDIT: Obrana a Evropa tam tu křivku ruší, což může znamenat aktivitu tajných skupin na FB, protože z diskuze o FB skupinách bylo patrné, že zrovna tento resort měl svou tajnou lobby.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3072
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4844 poděkování
Dostal poděkování: 6419 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od Jan.Hora »

Nepřijde mi to, že by ten resort měl tajnou lobby, když všichni vědí, kdo se těmi tématy zabývá (což se kryje se členy skupiny). Tj. lobby má, ale všichni vědí kdo to je :) Ostatně když se mrkneš na FB anketu, tak uvidíš že si tam workshop "Obrana a Evropa" vede v podstatě stejně jako tady. Ty výsledky jsou celkem podobné, jen na FB hlasuje celkově víc lidí.

Je to jen věc náhody, kdyby Martin překlápěl tu anketu náhodou pět minut po jejím vzniku, tak byl nahoře ten můj workshop, protože jsem byl jeden z prvních hlasujících, dal jsem mu samořejmě hlas a tudíž byl nachvilku v první pětce, než zahlasovali další a odsunuli ho dolů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Milan.Dadourek

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4369 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

No já teda nevím, kdo to je a nikde jsem ani nikdy neviděl žádný záznam o jejich činnosti, jestli teda taková skupina vůbec je. Jo výsledek je teď zhruba stejný jako tady v anketě, ale je zjevné že měl nějaký lepší drive, když se dostal ze začátku výš, ale nerad bych se tím tady zabýval.

Větší problémem je, že by ti, co chtějí ty workshopy vést, tak by to tu měli alespoň představit a to i s nějakou časovou náročností.

Poprosil bych tedy organizátora, aby je zde nahnal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
anonym80555
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33837 poděkování

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od Martin.Kucera »

Honza.Hora píše: 10 led 2019, 13:59 Doplním co vím - seznam položek v anketě na FB se řadí podle aktuálního počtu hlasů (pořadí se mění s přibývajícími hlasy), takže pokud byl překlopen tamodtud, tak je to "random" řazení, odvislé čistě od stavu FB ankety ve chvíli, kdy Martin tvořil toto vlákno.
Aha, tahle absurdní logika mě fakt nenapadla.
Je to jednodušší na vyhodnocování, ale zas náchylnější ke zkreslení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Jan.Hora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od anonym80555 »

Ahoj,

pro ty, kteří by si chtěli v neděli na chvilkou odpočinou od politiky, jsem přihlásila svůj Recyklační workshop. O co jde? Po volebních, ale i jakýchkoliv jiných mkt kampaní, zůstává hromada plachet a bannerů, které v lepším případě poslouží dále k zakrytí dřeva na chalupě, v horším případě končí jako odpad. Během workshopu chci prakticky seznámit, jak lze tyto materiály dále využít a zároveň jakou recyklační akci například (pokud mají Piráti ve svém regionu PiCe) lze s plachtami po volbách realizovat.

Takže kdo chce mít tašku nebo obal na ntb ze svého radního, zastupitele či poslance, může si ji ušít (pokud zrovna plachta s danou osobou už nevyhrála výběrko na ochranu stavby před sněhem). Kdo chce podobný workshop udělat ve svém PiCe, může se přijít inspirovat nebo pokecat o jiných akcích, které mají v plánu.

Na CF můžu přivézt šicí stroje, nůžky, řezáky, řazací podložky, nitě, jehly a jednu plachtu a můžeme šít ostošet a u toho pokecat, kde kdo dělá jaké akce. Nicméně je mi jasné, že tahle sranda je náročnější na čas i prostor a o politice moc není (přihlašovala jsem ji v době, kdy workshopů bylo nahlášeno šest a vypadalo to, že na CF bude místo i na kroužek šití :D). Takže pokud se konat nebude, tak můžeme pokecat o tom, co se dá vyrobit z banneroviny nebo z meshe, co je k tomu potřeba a jak udělat akci v PiCe, někde v kavárně bez praktické ukázky.
Přílohy
IMG_5876.JPG
IMG_5909.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym80555 za příspěvky (celkem 6):
Milan.Dadourek, Petr.Tkadlec, Sarka.Vaclavikova, Hana.Ancincova, Veronika.Murzynova, Daniela.Bila
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1206
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Lektoři jsou v tabulce která by měla být dostupná, popřípadě já ji mám a mohu ji dodat
Naposledy upravil(a) Georgia.Hejdukova dne 10 led 2019, 18:53, celkem upraveno 2 x.

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Vaclav.Klecanda
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 642
Registrován: 17 říj 2012, 15:11
Profese: programator
Bydliště: Tabor
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 805 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

Ahoj, organizatori nemeli nejmensi instrukce, jak kterou cast CF uchopit (coz IMHO obrovsky fail Piratu, ze nedokazou sdilet knowhow z predchozich rocniku). Takze se podme dohodnout, jakym algoritmem vyresime workshopy.
Jinak to bude podle tohoto: v nedeli vecer (18:00) vezmem vysledky ankety tady na foru, vyradime necleny, a podle poradi v ankete se budeme wshopy snazit napasovat do prostor ktere mame. Vsem pak posleme program a tem, kteri se nevesli se omluvime.
Kdo bude chtit svuj WS presto usporadat, at se mi ozve, dam mu nejake moznosti.
OK?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Klecanda za příspěvek:
anonym80555
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1206
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2474 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Dovolím si představit svůj workshop.

Můj workshop má za cíl informovat účastníky o momentálním stavu šikany na českých školách a navrhnout některá řešení, která by mohla být učinná v boji proťi tomuto stále ještě tabu zejména na českých školách.

Základní otázky, které se pokusím zodpovědět jsou:

Kde je problém ?
Jak velký je to problém ?
Jaké je řešení ?
Co pro řešení může udělat každý z nás ?

To vše z pohledu člověka, kterého šikana provázela celý život.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 2):
anonym80555, Daniela.Bila

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
David.Witosz
Republikový výbor
Příspěvky: 340
Registrován: 06 dub 2017, 07:54
Profese: inženýrský geodet
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 359 poděkování
Dostal poděkování: 858 poděkování

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od David.Witosz »

Vaclav.Klecanda píše: 10 led 2019, 18:48 Ahoj, organizatori nemeli nejmensi instrukce ...
Zásadně nesouhlasím aby v seznamu byly workshopy lidí, sólistů, kteří navrhují témata aniž by s kýmkoli ve straně na těchto tématech spolupracovali!!!
Strana má zvolené garanty (museli projít RP, RV), má ustanoveny resortní týmy které spolupracují s celou členskou základnou, takže kdokoli kdo si vycucne téma z prstu bez toho aby s těmito lidmi spolupracovat, má dostat stopku a v tom seznamu nemá vůbec být uveden.

A nejde o nějaké "zakazování". Dveře otevřeny jsou celou dobu, stačí přijít na schůzky, kontaktovat garanty, resortní týmy, zapojit se, spolupracovat. Tak se má začínat komunikace ve straně, ne že si fláknu téma rovnou na zasedání CF. Trochu soudnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Witosz za příspěvky (celkem 6):
Jakub.Dedek, Veronika.Murzynova, Vit.Fux, Dalibor.Zahora, Petr.Tresnak, Daniela.Bila
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.
Uživatelský avatar
anonym80555
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 159
Registrován: 06 črc 2018, 22:30
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 412 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: Workshopy na zasedání CF 20. 1. 2019

Příspěvek od anonym80555 »

Tohle síto by tak ale mělo proběhnou při registraci workshopu, kde by v ideálním případě měl být sólista instruován. To neproběhlo velmi pravděpodobně z důvodu uvedeného v předchozích příspěvcích a třeba já jsem to “rovnou neflákla”, ale hledala informace, zda je to vůbec na místě workshop registrovat a konzultovala s organizátory. Myslím, že ti asi nejde zrovna o to moje šitíčko, ale když už situace vznikla a uvedené workshopy byly k registraci připuštěny, tak třeba já osobně bych nechala demokraticky rozhodnout (k tomu by ale bylo nezbytné všechny workshopy představit před volbou) a pokud téma spadá do oblasti nějakého garanta, tak dát mu právo do toho zasáhnout (např. sloučit ws s jiným, převzít jeho vedení nebo odkázat na skupinu, která oblast řeší apod.).
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym80555 za příspěvky (celkem 4):
David.Witosz, Veronika.Murzynova, Vit.Fux, Daniela.Bila
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“