Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod
  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)
  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany v e-mailu jako členskou iniciativu s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho měsíce od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (pro 870 členů je to 30 hlasů)
  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (pro 870 členů je to 59 hlasů) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.
  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)
Seznam členů naleznete zde. Aktuální počet je vpravo dole.
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.
Odpovědět

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
64
39%
proti
92
56%
zdržuiji se
8
5%

Celkem hlasujících: 164 - Celkem hlasů: 164

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2107 poděkování
Dostal poděkování: 1768 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 led 2019, 08:18

Petr.Lysek píše:
09 led 2019, 21:11
Hlasuji proti ne z důvodu, že bych byl z tajných skupin odvázaný, ale protože nepovažuji zákaz tohoto typu za řešení. Pokud se někdo rozhodne mít tajnou skupinu, tak ji prostě bude mít. Současně dělám rozdíl mezi uzavřenou a tajnou. A samozřejmě bych uvítal, kdyby se našel konsenzus na nějaké komunikační platformě, která by byla závazná pro členy strany a na které by vznikly ony neoblíbené "uzavřené" skupiny, kde by se daly v rámci strany a jednotlivých skupin a zájmových sekcí řešit problémy, co nás trápí. Momentálně mám nainstalován mumble, relativně nově slack, a celé mi to přijde poněkud absurdní.
Uzavřené skupiny mají jednoznačně smysl v případě řešení různých komunálních problémů, jejichž předčasná veřejná prezentace by byla kontraproduktivní. Současně jsem si vědom, že vytváření takovýchto struktur třeba na fb je rizikem.
Nechám to vše na větších expertech, než jsem já, nicméně osobně se přikláním k tomu, aby se našla rozumná, uživatelsky přívětivá, varianta pro rychlou online komunikaci. Osobně je mi jedno, jestli to bude mumble nebo slack a nebo něco jiného a dokonalého. Ale situace, kdy se jeden na několika platformách mi připadá ulítlá.
Přiznávám se, že jsem neměl čas číst celé toto vlákno, takže netuším, jestli se v něčem neopakuji.
Hlasováním pro NE říkáš, že to není problém a neměl by se řešit. Vlákno se sice jmenuje zrušení/zoficiálnění..., ale možnost zrušení, byť je určitě jednou z variant řešení, tady nikdo nenavrhoval ani nepodporoval. Takže nevím, jak to teda myslíš. FB je rozumná varianta pro komunikaci, ale hlavním problémem pak jsou tajné mocenské uskupení, které ovlivňují různá hlasování, proto to tady řeším.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 led 2019, 08:29

Andrej.Ramaseuski píše:
10 led 2019, 07:58
Copak tajne skupiny. Vypada ze i celostatne forum je neformalni tym, kdyz o jeho zalezitostech (i kdyz jen organizacnich) se nehlasuje na foru, ale v ankete na facebooku - https://www.facebook.com/events/6115202 ... 164648941/
No to už je fakt hodně blbé, kór když mě kromě tohoto tvého nepřišlo ani žádné upozornění. To si jako nedokážou organizátoři udělat anketu na fóru? Chjo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Milan.Dadourek

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 16370 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 10 led 2019, 08:52

Petr.Tkadlec píše:
10 led 2019, 08:29
Andrej.Ramaseuski píše:
Copak tajne skupiny. Vypada ze i celostatne forum je neformalni tym, kdyz o jeho zalezitostech (i kdyz jen organizacnich) se nehlasuje na foru, ale v ankete na facebooku - https://www.facebook.com/events/6115202 ... 164648941/
No to už je fakt hodně blbé, kór když mě kromě tohoto tvého nepřišlo ani žádné upozornění. To si jako nedokážou organizátoři udělat anketu na fóru? Chjo.
Nesváděj svoji slepotu na jiné, včera večer jsem rozesílal pořad zasedání (mailem a SZ) a jsou v něm i odkazy na obě ankety, na fóru i na FB.
Pochybuju že bys nedostal ani mail ani SZ.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Robert.Magni, Honza.Hora, Lenka.Kozlova
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 854 poděkování
Dostal poděkování: 1169 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 10 led 2019, 08:59

Martin.Kucera píše:
10 led 2019, 08:52
Petr.Tkadlec píše:
10 led 2019, 08:29
Andrej.Ramaseuski píše:
Nesváděj svoji slepotu na jiné, včera večer jsem rozesílal pořad zasedání (mailem a SZ) a jsou v něm i odkazy na obě ankety, na fóru i na FB.
Pochybuju že bys nedostal ani mail ani SZ.
odkaz na facebook anketu jsem dostal mailem od odrganizacniho tymu CF - v tom nebyl odkaz na hlasovani na foru. a az potom jsem videl SZ. to uz bylo trochu lepsi. a chtel bych vedet ktera ze dvou anket bude platna a jaky smysl je organizace dvou anket?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Milan.Dadourek, Jan.Korbel
two beers or not two beers?

Honza.Hora
Místní předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1076 poděkování
Dostal poděkování: 1299 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza.Hora » 10 led 2019, 09:32

No, myslím že někdo hodil anketu na FB a trochu to nedomyslel. Pak jsem do nich rýpnul, že tohle je vážně věc co má být primárně na fóru - nemám problém zaryté facebookáře na důležité vlákno upozornit, dělám to běžně, ale obráceně už mi to přijde nevhodný. Někdo odpovědný buď viděl tu anketu nebo to mé rýpnutí a zprocesoval to lépe (v což jsem doufal).

Nicméně zůstává můj názor, že to sice řešit potřebujeme, ale nemáme jak. TO nemá kapacitu na to, dát nám dostatečné nástroje. Koukal jsem že v anketě je i workshop k tématu TO, pojďme se tam sejít a promyslet, jak jim tu kapacitu vytvořit a co vlastně potřebujeme mít, abychom mohli takovýhle podnět dát RV a aby z něj mohlo být víc, než stanovisko bez účinku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Honza.Hora za příspěvky (celkem 2):
sery.pavel, Robert.Magni
PMS Praha 4
honza.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 led 2019, 09:51

Nejen, že ta anketa na FB je teď prakticky k ničemu. Horší ještě je, že vytváří nějaké precedenty, kde se mají dělat ankety... Jinak ankety na FB mají svou výhodu - jde tam vidět, kdo pro co hlasoval. :D

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 854 poděkování
Dostal poděkování: 1169 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 10 led 2019, 10:03

Petr.Tkadlec píše:
10 led 2019, 09:51
Nejen, že ta anketa na FB je teď prakticky k ničemu. Horší ještě je, že vytváří nějaké precedenty, kde se mají dělat ankety... Jinak ankety na FB mají svou výhodu - jde tam vidět, kdo pro co hlasoval. :D
stejnou vlastnost maji i ankety v nasem mraku. ale na rozdil od fb opravdu vis kdo pro co hlasoval - na fb nemas overenou skutecnou identitu hlasujiciho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Honza.Hora, Vojtech.Pikal
two beers or not two beers?

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 10 led 2019, 10:27

Andrej.Ramaseuski píše:
10 led 2019, 10:03
Petr.Tkadlec píše:
10 led 2019, 09:51
stejnou vlastnost maji i ankety v nasem mraku. ale na rozdil od fb opravdu vis kdo pro co hlasoval - na fb nemas overenou skutecnou identitu hlasujiciho.
No víš to max ty či lidi, co k tomu mají přístup, což asi taky není úplně ideální stav.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2156 poděkování
Dostal poděkování: 16370 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 10 led 2019, 11:15

Honza.Hora píše:
10 led 2019, 09:32
No, myslím že někdo hodil anketu na FB a trochu to nedomyslel. Pak jsem do nich rýpnul, že tohle je vážně věc co má být primárně na fóru - nemám problém zaryté facebookáře na důležité vlákno upozornit, dělám to běžně, ale obráceně už mi to přijde nevhodný. Někdo odpovědný buď viděl tu anketu nebo to mé rýpnutí a zprocesoval to lépe (v což jsem doufal).
Bylo to trochu jinak. Stručná reprodukce mého včerejšího ranního telefonátu s organizátory:
- Musím dnes rozeslat členům pořad zasedání, rád bych do něj dal i workshopy.
- Je jich registrovaných moc, musíme je probrat podle zájmu, uděláme anketu na FB?
- Na FB? Tam přece určitě nejsou všichni členové, takže některým bude upřeno právo se vyjádřit.
- Tak jak bys to udělal?
- Samozřejmě členskou anketou na fóru.
- Na fórum nikdo nechodí, na FB jsou lidi furt a my to potřebujeme rychle.

Takže anketu na fóru jsem musel udělat já, viz viewtopic.php?p=598670#p598670 ale zvládl jsem to až večer, spadla mi do toho nečekaná vážná rodinná komplikace. Odkaz na obě jsem následně dal k tomu rozesílanému pořadu zasedání.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Milan.Dadourek
Krajské předsednictvo
Profese: Farmář, ochrana přírody
Dal poděkování: 743 poděkování
Dostal poděkování: 683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.Dadourek » 10 led 2019, 11:16

Petr.Vileta píše:
10 led 2019, 00:59
Milan.Dadourek píše:
09 led 2019, 15:15
Předpis o lobbingu:
Tak by možná RV mohl také upozornit RP, poslance a hromadu dalších, že pokud se účastní takových skupin, které nejsou zcela veřejné , mají o jednání zveřejnit údaje dle §4/2 Předpisu.
No a jak by asi takový záznam v lobokontaketch měl vypadat? :?
Dne XY jsme se sešli ve složení A, B, C a občan, který nechce zveřejnit své jméno (nám je známo) a seznámili jsme se s materiály, které shrnují nehospodárné nakládání s prostředky jedné městem zřizované společnosti několika konkrétními lidmi z této firmy. Zároveň občan upozornil na "politické krytí" těchto nepravostí ze strany některých zastupitelů (jména jsou nám známa).
Jako chápu, je to lepší než drátem do oka, ale my tu občanovu informaci můžeme ověřovat měsíc i půl roku a do té doby se to prostě nesmí dostat ven, jinak mafiáni zametou důkazy.
No, myslím si, že v tomto případě je jedno ze správných řešení např.: "Ve dnech XYZ jednalo PKS ve věci omezování korupce. Jednání bylo uzavřené a důvěrné a obsah nemůže být v současnosti zveřejněn, aby nedošlo ke zmaření účelu jednání. Zápis bude zveřejněn, až důvody utajení pominou." OFFTOPIC(U nás to alespoň takto hlídá Míša Vodová, za což jsem jí vděčný.)

Ale tvůj příklad není typický pro to, o čem IMHO píše Petr Tkadlec. To je spíš: "V uzavřené skupině QWE na FB jsem se ve dnech .... účastnil jednání, jak by tato skupina chtěla postupovat ve věci taktiky na CF v Táboře při primárních volbách do EP. Byly podány následující důležité informace.... Odnesl jsem si tyto závěry... Přislíbené výhody: podpora v primárních volbách. Účastníky skupiny lze dohledat zde: ...." (Pokud se někdo stydí to zveřejnit, ať se takových jednání neúčastní.)

Jak upozornil Honza Bednařík, problém jednání expertních skupin také řeší Oganizační řád. I když nevím, zda správně.

IMHO jsou to platné předpisy, a tedy je dodržujme. Jasně, že v transparentnosti nebudeme nikdy dokonalí, ale měli bychom se snažit.
Nebo ty předpisy změňme. Ale neupadejme do kázání vody a pití vína. OFFTOPIC(BTW podobná byla onehdá debata o realitě dodržování Demokratického minima.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 4):
Vit.Jurasek, Vojtech.Pikal, Lenka.Kozlova, Jan.Mejsnar
"Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo." Vlasta Burian --- Mocní, vy první! --- Profil --- Na FB mě nenajdete.

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“