KF 35/2018 Rozpočet kraje 2019 /rozprava/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Uživatelský avatar
Tomas.Cabla
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 302
Registrován: 22 kvě 2017, 10:18
Profese: kuchař-číšník
Bydliště: Na Kapli 380, Napajedla
Dal poděkování: 299 poděkování
Dostal poděkování: 360 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 35/2018 Rozpočet kraje 2019 /rozprava/

Příspěvek od Tomas.Cabla »

Zdravím,
myslím, že se tady zapomělo na města a obce, ve kterých máme zastupitelské mandáty jako Otrokovice, Napajedla, Vizovice a pokud Salvičín bude chtít spolupracovat a do dalších nadcházejících voleb k europarlamentu či krajských pomoct, tak na propagaci jejich práce v zastupitelstvu, komisích a výborech, by měli tyto města dostat taky nějaké finanční prostředky. Navrhuji tedy pro každé město 15k.

Nevěř ostnatému drátu, byť se stokrát tvářil jak stonek růže.
Karel Kryl

http://www.indiannet.eu/
https://cablatomas.cz/
https://www.youtube.com/channel/UC8_1If ... yhNMilBlnA

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 35/2018 Rozpočet kraje 2019 /rozprava/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Tomas.Cabla píše: 09 led 2019, 19:01 Zdravím,
myslím, že se tady zapomělo na města a obce, ve kterých máme zastupitelské mandáty jako Otrokovice, Napajedla, Vizovice a pokud Salvičín bude chtít spolupracovat a do dalších nadcházejících voleb k europarlamentu či krajských pomoct, tak na propagaci jejich práce v zastupitelstvu, komisích a výborech, by měli tyto města dostat taky nějaké finanční prostředky. Navrhuji tedy pro každé město 15k.
Toto se už musí řešit v rámci jednotlivých MS. Navíc takto předložený návrh není ani v hlasovatelné podobě.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Tomas.Cabla
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 302
Registrován: 22 kvě 2017, 10:18
Profese: kuchař-číšník
Bydliště: Na Kapli 380, Napajedla
Dal poděkování: 299 poděkování
Dostal poděkování: 360 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 35/2018 Rozpočet kraje 2019 /rozprava/

Příspěvek od Tomas.Cabla »

Pokud to tedy má být na MS Zlín do kterého spadají tyto města, tak v tom případě navyšuji MS Zlín o částku 60k. Tuto částu jsem odvodil od návrhu Máry, který navrhuje dvě varianty B a C. Připojuji tedy můj návr k těmto variantám.

Nevěř ostnatému drátu, byť se stokrát tvářil jak stonek růže.
Karel Kryl

http://www.indiannet.eu/
https://cablatomas.cz/
https://www.youtube.com/channel/UC8_1If ... yhNMilBlnA

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 35/2018 Rozpočet kraje 2019 /rozprava/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Tomas.Cabla píše: 10 led 2019, 23:40 Pokud to tedy má být na MS Zlín do kterého spadají tyto města, tak v tom případě navyšuji MS Zlín o částku 60k. Tuto částu jsem odvodil od návrhu Máry, který navrhuje dvě varianty B a C. Připojuji tedy můj návr k těmto variantám.
OK, může tedy být. Akorát, když je moc návrhů, tak hrozí riziko, že by se nechválil ani jeden. U Márova návrhu beru, že to předložili jako skupina členů (4lidi +), takže jestli se i tento tvůj návrh (Zlín 110.000,-) má hlasovat, tak si musíš sehnat ještě 3 lajky k tvému návrhu či požádat PKS, aby ten tvůj návrh předložilo jako další alternativní.

Já ho jako člen nepodpořím. Jestli má Olomouc jen 10.000,-, tak mi přijde opravdu přehnané, aby Zlín měl 110.000,- v nevolebním roce (volební rozpočet na eurovolby je samostná položka). Na merch, pořádání akcí, propagaci je v jiných položkách peněz dostatek.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 35/2018 Rozpočet kraje 2019 /rozprava/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

A krom toho, že Tomášův návrh je pro mě nepřijatelný, tak se vrátím i k těm dalším návrhům.

Naše roční příjmy bez převodů z minula jsou:
120500100 - Členské příspěvky 14 570,00
120500210 - Stálý příspěvek 99 079,00
120500260 - Příspěvek na mandát poslance 450 000,00,

což je dohromady nějakých 565k. Tady je si nutné uvědomit, že ani neprovozujeme PICE a letos nás čeká jeden z těch méně nákladnějších roků. Takže nejideálnější stav by byl ten, kdyby se vytvořili rezervy na ty jiné volební roky.

Můj návrh je nákladově 555k
UH návrhy 670k
případně pak Napajedla návrh 720k.

Podpořil bych tedy předkladatele, aby ještě zvážili své návrhy a případně ještě na některých položkách ubrali.

Jinak by bylo hodně fér, kdyby se ty neutracené peníze pro MS převáděly těm daným MS do dalších let a zůstaly jim třeba na komunální kampaň s tím, že v budoucnu bych MS žádné další extra dotace nepřispíval.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Tomas.Cabla
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 302
Registrován: 22 kvě 2017, 10:18
Profese: kuchař-číšník
Bydliště: Na Kapli 380, Napajedla
Dal poděkování: 299 poděkování
Dostal poděkování: 360 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 35/2018 Rozpočet kraje 2019 /rozprava/

Příspěvek od Tomas.Cabla »

Fajn takže budeme ignorovat 4 města ve kterých máme zastupitle ? Proč ? A pokud se bavíme o tom jestli je doba voleb nebo ne, tak s tím nesouhlasím, protože mediaci musíš dělat neusátle a furt. Já jsem za posledních 8 let dal do komunálu tolik peněz že nemám možnost tuto věc neustále financovat a už nemám ani sil něco více dělat, bylo to neskutečného času co si nedokážete ani představit,protože s tím teď začínáte. A to neberu co jsem dělal v posledních 20letech. Pokud ale si myslíte, že propagace se dělá jenom před volbama nebo ve volební rok je to Váš názor, já si to nemyslím. A jsem pěkně nasranej, že jste zapoměli na tyto města a tváříte se že vlastně neexistuji protože nemají MS. Chci peníze na propagaci naší práce ve všech městech kde zrovna jsme. A taky si nemyslím , že když utratíme peníze za propagaci, že jsou to špatně investované peníze, ba spíše naopak. Klidně na Krajské volby můžeme použít o 100k mín a nic se nestane!!! To že šetířme neznamená že budeme mít progres později. A myslím si, že je ve Zlíně dobrá skupina lidí, která ví co dělá a že pěníze neutráci neúčelně.

Nevěř ostnatému drátu, byť se stokrát tvářil jak stonek růže.
Karel Kryl

http://www.indiannet.eu/
https://cablatomas.cz/
https://www.youtube.com/channel/UC8_1If ... yhNMilBlnA

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 35/2018 Rozpočet kraje 2019 /rozprava/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Tomas.Cabla píše: 11 led 2019, 20:35 Fajn takže budeme ignorovat 4 města ve kterých máme zastupitle ? Proč ? A pokud se bavíme o tom jestli je doba voleb nebo ne, tak s tím nesouhlasím, protože mediaci musíš dělat neusátle a furt. Já jsem za posledních 8 let dal do komunálu tolik peněz že nemám možnost tuto věc neustále financovat a už nemám ani sil něco více dělat, bylo to neskutečného času co si nedokážete ani představit,protože s tím teď začínáte. A to neberu co jsem dělal v posledních 20letech. Pokud ale si myslíte, že propagace se dělá jenom před volbama nebo ve volební rok je to Váš názor, já si to nemyslím. A jsem pěkně nasranej, že jste zapoměli na tyto města a tváříte se že vlastně neexistuji protože nemají MS. Chci peníze na propagaci naší práce ve všech městech kde zrovna jsme. A taky si nemyslím , že když utratíme peníze za propagaci, že jsou to špatně investované peníze, ba spíše naopak. Klidně na Krajské volby můžeme použít o 100k mín a nic se nestane!!! To že šetířme neznamená že budeme mít progres později. A myslím si, že je ve Zlíně dobrá skupina lidí, která ví co dělá a že pěníze neutráci neúčelně.
Tome klid. Stejně by ten tvůj návrh, ikdyby se hlasoval, tak by jako extrémně předražený neměl dle mě šanci na úspěch. Navíc stále tam máme ty peníze v jiných rezortech, které můžou využít kdokoliv vždy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Tomas.Cabla
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 35/2018 Rozpočet kraje 2019 /rozprava/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Navrhuji zahájit hlasování až po krajské schůzi, nebude-li nikdo proti. Rád bych si ještě vyříkal pár věcí a osobně nemám problém za jistých podmínek navýšit i ty MS.

Opožděné schválení rozpočtu by nemělo ohrozit naše fungování a jestli je to jinak, tak ať se vyjádří kdokoliv, že je ho nutné schválit teď.

Samozřejmě že jakýkoliv člen má právo vznést námitku na můj návrh a bude se schvalovat tak, jak byl navrhnut termín. V tom případě už předem dávám námitku, aby se do možností hlasování dala i možnost odročení hlasování po zasedání.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 707
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 980 poděkování
Dostal poděkování: 950 poděkování

Re: KF 35/2018 Rozpočet kraje 2019 /rozprava/

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Asi už je pozdě, ale taky bych navrhoval zvýšit příspěvěk na MS, třeba u KM ;-) Rádi bychom byli více vidět, že už tu také jsme. Zítra máme schůzi.
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 35/2018 Rozpočet kraje 2019 /rozprava/

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vratislav.Krejcir píše: 15 led 2019, 15:40 Asi už je pozdě, ale taky bych navrhoval zvýšit příspěvěk na MS, třeba u KM ;-) Rádi bychom byli více vidět, že už tu také jsme. Zítra máme schůzi.
Šak v některých v těch návrzích se najdeš, ne? Zatím můžeš slíbit že to bude 10k-30k. Případně do té rozpravy, co bude na schůzi můžeš přednést Vaše požadavky kolik byste a na co potřebovali. Já k tomu totiž dělám analýzu, jak to mají jinde v republice. Jinak třeba Mariánské Lázně měli minulý rok rozpočet pouze 3500,- když se na ně furt všichni odkazují.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“