Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
84
36%
proti
133
57%
zdržuiji se
16
7%
 
Celkem hlasujících: 233 - Celkem hlasů: 233

Uživatelský avatar
Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Příspěvky: 351
Registrován: 23 čer 2014, 21:52
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Praha-Klánovice
Dal poděkování: 1117 poděkování
Dostal poděkování: 527 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

Martin.Kucera píše: 08 led 2019, 13:17
Bohužel některé z těch skupin se tváří jako oficiální týmy - viz https://redmine.pirati.cz/projects/ps/wiki/Tymy
A do takových by KK rozhodně mít přístup měla (dle našich předpisů), nemyslíš?

Ahoj Martine, myslím si, že i když se oficiální týmy zabývají „vnitrostranickou politikou“ místo aby se věnovaly tomu, jak má strana fungovat navenek, stále zůstávají transparentní. Jména jejích členů jsou veřejná. Pokud týmy nefungují dobře, alespoň se ví, kdo tam byl a kdo ten tým vedl, což je transparentní. Problém nastává tehdy, jestli jsem dobře pochopil, existují-li ideologické platformy.
Jak správně upozornil Jan Lipavský, je možné, že nějaká skupina, hlavně když je uzamčená, může tvořit „mocenskou základnu“. To je normální, i když to neodpovídá ideálu Pirátů.
Pokud se ten "přirozený network" nedeklaruje a neví se kdo jsou jeho členové a neví se také proč se schovávají, představuje to velký problém. Řešení je tedy velmi jednoduché: pokud existuje „přirozený network“ ať funguje dál. Stejně si najde jiné cesty, aby fungoval. Ovšem za podmínky, že se odhalí! Pokud sleduje nějaký cíl (řekneme ideový), ať se ví kdo s kým jej sleduje. Je to garance hlavně pro ty, kteří nejsou v ničem zapojeni a chtějí ještě věřit, že transparentnost musí začít hlavně od nás.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Giuseppe.Maiello za příspěvky (celkem 5):
Milan.Dadourek, Ondrej.Kliment, Ondrej.Kolek, Jan.Mejsnar, Vladimira.Emingerova
Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Roman.Pasek »

Nedávno jsem na facebooku vytvářel uzavřenou skupinu pro členy kontrolních výborů. Dělal jsem to z toho důvodu, že mi vznikla potřeba rychle řešit dotazy mnou směřované na ostatní lidi, kteří už třeba zkušenosti z výboru mají nebo mi dají alespoň zpětnou vazbu na něco, co chci třeba předkládat.

Nemyslím si, že je facebook ta správná platforma pro tenhle druh komunikace, ale myslím si, že je to pro drtivou většinu nejpohodlnější. Na facebooku jsou lidi téměř 24/7 online a upozornění jim vyskakují na mobilu, kdekoli, kdykoli. Celou tu skupinu vnímám jako takový "think tank", ve kterém vidím jen a pouze pozitiva.

Ještě dodám, že dostat na fórum lidi, kteří na internetu používají jen facebook nebo email je opravdu problém. Tím nechci nikoho dehonestovat, ale ne všichni Piráti jsou prostě technicky zdatní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 7):
Ondrej.Tuma, Milan.Dadourek, Pavel.Knezik, Viktor.Derka, Ondrej.Kliment, Adam.Jaros, Zdenek.Kops

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4566 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Jan.Lipavsky píše: 08 led 2019, 13:12 Problém tedy považuji za neřešitelný. A hlavně bez nutnosti řešení.
"Mocenské" skupiny, o kterých píše Petr, ale i ty zdánlivě odborné, kde se ovšem modeluje politika strany, by IMHO měly podléhat obdobným pravidlům, jako lobbying. Kvůli transparentnosti by měly být tyto skupiny minimálně přiznány. Jinak nevím, na co máme "evidenci schůzek", pokud budeme jednat skrytě jinak. Taková skupina imho JE lobby (chodba, kde se neformálně a skrytě řeší politika).

Za sebe vidím problém i v možnosti zapojení. Když se dozvím, že z Vysočiny mám skvělou možnost podílet se na práci expertního týmu k místnímu rozvoji buď fyzickou účastí na schůzkách v PSP, a nebo přes FakeBook, tak mi to připadá nepirátské. A nehodlám tomu podléhat. Ať se lidi domlouvají, kde a jak chtějí, ale pokud to ovlivňuje politické jednání volených zástupců, musí to být veřejně dohledatelné a výstupy mají být na fóru.

A zmíním také imho zásadní a trvalý problém nezveřejňování zápisů z jednání poslaneckého klubu. Poslanci, kteří mají značnou moc, široký aparát, významné finance, a jsou nejvíce na očích, zdá se nejméně podléhají transparentnosti. Vysvětlení, která jsem k tomu zatím zaznamenal, to imho nemohou trvale zdůvodnit. Leaders first!

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Hora »

Radši bych řešil příčinu stavu, než důsledek - a příčinou je, že pro běžnou operativu, kde si nevystačí jeden pirát sám a potřebuje se sdružovat a potřebuje aby práce odsýpala, je forum nepohodlné a jeho kombinování s ostatními stranickými nástroji také (byť ty nástroje samy o sobě mohou být a jsou dobré). Pokud budu chtít uzavřenou skupinu k řešení konkrétního problému, během pár minut ji mám vytvořenou, naplněnou potřebnými priráty a můžeme pracovat. Totéž na fóru je věcí náhody, jestli budu mít kliku a někdo z AO/TO zrovna bude mít čas řešit podružné požadavky (protože zřízení neveřejné sekce na fóru rozhodně není něco, co bych považoval za jeden z jejich hlavních úkolů).

Nesmírně mě irituje, že půlku členů lovím na FB a půlku na fóru - ale dokud nebude forum stejně přívětivé jako FB, nemůžeme do toho pirátstvo tlačit. To by vedlo akorát k tomu, že by členové nakonec začali tajit, že nějaké skupiny existují, jak se jmenují apod. To radši současný stav, kdy není těžké dohledat pirátské skupiny, protože jsou docela přehledně pojmenované.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 7):
David.Wagner, Roman.Pasek, Viktor.Derka, anonym80555, Karel.Nejedlik, Tereza.Hubackova, Zdenek.Kops

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1388
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 852 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Viktor.Derka »

Když už jsme u toho, neplánuje se vytvoření nějaké vhodnější platformy pro operativní komunikaci? FB je taky pro dost věcí nevhodný, a už vůbec nemluvím o messengeru, kde po pěti minutách věc bezpečně zapadne, že ji člověk musí stále opakovaně postovat.

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Honza.Hora píše: 08 led 2019, 16:41 Radši bych řešil příčinu stavu, než důsledek - a příčinou je, že pro běžnou operativu, kde si nevystačí jeden pirát sám a potřebuje se sdružovat a potřebuje aby práce odsýpala, je forum nepohodlné a jeho kombinování s ostatními stranickými nástroji také (byť ty nástroje samy o sobě mohou být a jsou dobré). Pokud budu chtít uzavřenou skupinu k řešení konkrétního problému, během pár minut ji mám vytvořenou, naplněnou potřebnými priráty a můžeme pracovat. Totéž na fóru je věcí náhody, jestli budu mít kliku a někdo z AO/TO zrovna bude mít čas řešit podružné požadavky (protože zřízení neveřejné sekce na fóru rozhodně není něco, co bych považoval za jeden z jejich hlavních úkolů).

Nesmírně mě irituje, že půlku členů lovím na FB a půlku na fóru - ale dokud nebude forum stejně přívětivé jako FB, nemůžeme do toho pirátstvo tlačit. To by vedlo akorát k tomu, že by členové nakonec začali tajit, že nějaké skupiny existují, jak se jmenují apod. To radši současný stav, kdy není těžké dohledat pirátské skupiny, protože jsou docela přehledně pojmenované.
No podle mě je problém ten, že už členové tají, že nějaké skupinky existují. Takže by měl být někde jasný návod, jak mít legální skupinku a někde by se měli evidovat. A jestli se někdo vystaví riziku a přesto bude dělat tajné skupinky za účelem třeba prosazování něčích zájmů, tak to je jeho problém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 4):
Milan.Dadourek, Giuseppe.Maiello, Jan.Mejsnar, Libor.Adamek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Roman.Pasek píše: 08 led 2019, 16:18 Ještě dodám, že dostat na fórum lidi, kteří na internetu používají jen facebook nebo email je opravdu problém. Tím nechci nikoho dehonestovat, ale ne všichni Piráti jsou prostě technicky zdatní.
Jakou technickou zdatnost, prosim, vyzaduje forum?

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Hora »

Petr.Tkadlec píše: 08 led 2019, 16:58 No podle mě je problém ten, že už členové tají, že nějaké skupinky existují. Takže by měl být někde jasný návod, jak mít legální skupinku a někde by se měli evidovat. A jestli se někdo vystaví riziku a přesto bude dělat tajné skupinky za účelem třeba prosazování něčích zájmů, tak to je jeho problém.
Fakt existuje skupina kterou někdo cíleně tají? Měl jsem dojem že akorát máme bordel v tom, že už nějaké skupiny existují, takže se to občas duplikuje.
Andrej.Ramaseuski píše: 08 led 2019, 17:00 Jakou technickou zdatnost, prosim, vyzaduje forum?
Větší než facebook. A to je taky důvod, proč facebook vyhrává u drobné operativy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Roman.Pasek, anonym80555

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Fórum díky těm upozorněním už taky není tak strašné. Ten chat tu ale chybí.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2592 poděkování
Dostal poděkování: 5014 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Viktor.Derka píše: 08 led 2019, 16:52 Když už jsme u toho, neplánuje se vytvoření nějaké vhodnější platformy pro operativní komunikaci? FB je taky pro dost věcí nevhodný, a už vůbec nemluvím o messengeru, kde po pěti minutách věc bezpečně zapadne, že ji člověk musí stále opakovaně postovat.
ano, planuje se. v soucasne dobe aktivne testujeme https://chat.pirati.cz a https://zulip.pirati.cz - tam se dostanes s piratskou identitou nebo jen s piratskym mailem. tento tyden bylo zahajene testovani https://matrix.pirati.cz - ten zatim neni napojeny na piratske systemy a musis pozadat v pristup v TO. Testy nebudou probihat na pokusnych potkanech, ale na zivych clenech strany - ze systemu ktery dokaze propojit nejvice clenu strany udelame oficialni komunikacni nastroj.

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“