Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Celostátní fórum ukládá RP, aby vyřešila problém tajných skupin.

pro
84
36%
proti
133
57%
zdržuiji se
16
7%
 
Celkem hlasujících: 233 - Celkem hlasů: 233

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4732
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4338 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Mám trošku obavu, že některé mimofórové neoficiální komunikační platformy a jejich skupiny se stávají jakýmisik mocenskými základnami. A to by mohl být trošku problém, když nebudou veřejně deklarovány, jak tady píše Mikuláš viewtopic.php?p=597464#p597464

Posílají se tam žádosti o podporu jednotlivých členských podnětů, hlasování atd. Osobně jsem se nesetkal s tím, že by se lobovalo přímo za konkrétní návrh, ale dokáži si představit že tomu tak někde je, zejména na nižších úrovních.

Myslím si, že všechny tyto komunikační platformy by měly být zoficiálněny nebo zrušeny.

Osobně jsem všude zde:
Odpovídači; jsou zde jen lidi, kteří vykonávají tuto činnost; postují se tam ty nejlepší odpovědi a tiskové zprávy pro zjednodušení práce odpovídačů
https://www.facebook.com/groups/164277780790515/
Republikový výbor; členové RV; zasílají se zde jednotlivé upozornění na podatelnu, hlasování či se řeší organizační věci zasedání
https://www.facebook.com/groups/1950678204957340/
Upgrade team; členové UPT případně lidé za které se jednotliví členové zaručili; předřešili se tam některé žhavé podněty a organizační věci; již není aktivní
https://www.facebook.com/groups/422345548181901/
PO; členové PO a lidé, co do PO něco dělají; různé podněty od výběrek po NL
https://www.facebook.com/groups/923525954525080/
Parlamentní team; lidi, co se nějak podíleli na parlamentní kampani; fungovalo to spíše jako takový rychlochat
https://www.facebook.com/groups/691037824392869/
Komunální team; lidi, co se nějak podíleli na komunálních kampaních; různé komunální podněty
https://www.facebook.com/groups/161270031112093/
Pilates ZlK; členové a regp. zlínského kraje; již není aktivní
https://www.facebook.com/groups/360124327682726/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 9):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Ivan.Mikolas, Jan.Bednarik, Radek.Simkanic, Ales.Sura, Libor.Adamek, Hana.Chalusova, Lukas.Dolezal
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr.Tkadlec píše: 08 led 2019, 12:13 Myslím si, že všechny tyto komunikační platformy by měly být zoficiálněny nebo zrušeny.
A jak bys chtěl vynutit zrušení?
A i kdybys ho vynutil, budou prostě dotyční lobbovat jinak, třeba přes messenger chat.
Petr.Tkadlec píše: 08 led 2019, 12:13 Osobně jsem se nesetkal s tím, že by se lobovalo přímo za konkrétní návrh
Lobbuje se taky proti konkrétním návrhům.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4732
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4338 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jako já nemám problém s tím, když napíšu třeba Pepovi, aby podpořil můj návrh a vysvětlím mu proč. Nelíbí se mi ale to, že by se to dopracovalo na nějakou organizovanou úroveň a vytvořil by se takto nějaký tajný blok, který by se nakonec stal blokem mocenským. Tyto bloky by měly být buď někde registrovány, jestliže fungují mimo fórum a to včetně všech členů nebo by se měly zrušit. Určitě existují i jiná řešení a tímto chci hlavně rozjet diskuzi, abychom společně nějak odstranili tento nedemokratický aspekt, který může být pro naší stranu rizikem. Jinak schválně nenavrhuji konkrétní řešení, protože je mi jasné, že to není tak jednoduchá záležitost.
Zrušení nevynutím, ale tím že se uzákoní ilegalita těchto skupin, tak případné vyníky půjde trestat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 7):
Giuseppe.Maiello, Roman.Kucera, Josef.Kubat, Radek.Simkanic, Zdenek.Kops, Jan.Mejsnar, Marek.Blaha
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1845
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2748 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Petr.Tkadlec píše: 08 led 2019, 12:13 Mám trošku obavu, že některé mimofórové neoficiální komunikační platformy a jejich skupiny se stávají jakýmisik mocenskými základnami. A to by mohl být trošku problém, když nebudou veřejně deklarovány, jak tady píše Mikuláš viewtopic.php?p=597464#p597464

Posílají se tam žádosti o podporu jednotlivých členských podnětů, hlasování atd. Osobně jsem se nesetkal s tím, že by se lobovalo přímo za konkrétní návrh, ale dokáži si představit že tomu tak někde je, zejména na nižších úrovních.

Myslím si, že všechny tyto komunikační platformy by měly být zoficiálněny nebo zrušeny.

Osobně jsem všude zde:
PO; členové PO a lidé, co do PO něco dělají; různé podněty od výběrek po NL
https://www.facebook.com/groups/923525954525080/
Tato skupina je určena všem členům Pirátské strany, obsahuje návody, odkazy na videa apod. Jako máš pravdu, že mocnější ten, kdo ví a zná, ale to je asi tak všechno.
Někteří lidé mají prostě problém s fórem a wiki, tak jsme návody dali i na fb a udělali tuto skupinu.

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4732
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4338 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jo Jano, PO je určitě v poho skupina a je mi jasné, že jsou snahy mít problém s fórem, když všichni lapí na FB. Problém to ale je a teď nemyslím FB PO, páč kdyby tak fungovaly všechny skupiny, tak je to v pořádku.

Na fóru u jednotlivých uživatelů vidíme v jakých jsou skupinách a můžeme se do těch skupin podívat, co tam řeší. To beru jako základní kámen transparentnosti naší strany.

Chápu, že kvůli spamu a pro naléhavost je třeba vhodnější FB, ale není možné tam přesunout úplně vše. Resp. není možné se tam jen tak samovolně přesunout bez toho, aby byly nastaveny nějaké pravidla, které transparentnost zaručí. Jinak absence chatu přímo na fóru je škoda, která by hodně věcí vyřešila. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 6):
Giuseppe.Maiello, Ondrej.Kolek, Dalibor.Zahora, Milan.Dadourek, Radek.Simkanic, Libor.Adamek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1260
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1626 poděkování
Dostal poděkování: 2311 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Ahoj,

blahé paměti s něčím podobným přišel Dalibor Záhora, chtěl aby KK, měla do podobných skupin přístup.

Já tomu rozumím tak, že prostě všechny tyto skupiny jsou neformální způsob propojení členů v různých rolích.

Ano, tyto skupiny mohou tvořit mocenskou základnu, ale defacto jsou pouze odrazem reálného propojení lidí.. přirozených networků.

Podle mne je klíčové, aby všechny formální procesy běžely transparentní na foru/redmine a pod. Ale hlídat, jak se lidi propojí skrze různé chaty a facebooky prostě reálně nejde.

Samozřejmě jsou oficiální skupiny a stránky na sociálních sítích, které jsou zpravovány MO a PO. Z logiky věci máme oficální profil a odpovídači na FB musí být sdruženi na FB. Stejně jako byla založena oficiální stránka, která měla informovat směrem do strany, ale myslím, že ji spíše nahradil newsletter. Asi nebude žádné tajemství, když napíšu, že máme skupiny věnující se práci v parlamentu a členy v tomto případě spravuje sekretariát.

Problém tedy považuji za neřešitelný. A hlavně bez nutnosti řešení.

H.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan.Lipavsky píše: 08 led 2019, 13:12 Já tomu rozumím tak, že prostě všechny tyto skupiny jsou neformální způsob propojení členů v různých rolích.
Bohužel některé z těch skupin se tváří jako oficiální týmy - viz https://redmine.pirati.cz/projects/ps/wiki/Tymy
A do takových by KK rozhodně mít přístup měla (dle našich předpisů), nemyslíš?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Vit.Fux »

Já myslím, že by mělo platit zlaté pravidlo "pokud to není pro danou věc nutné OFFTOPIC(jako třeba dobrovolničení jako odpovídač na FB) neměla by být pro zapojení se nutná registrace na uzavřeném, netransparentním či nestranickém systému"

Vznik mocenských center mi nevadí, resp. ty vznikají kdykoliv se někde spojí lidi a nejde tomu zabránit. Mně vadí
1) je to mimo dosah KK a obecně netransparentnost
2) nestrukturovanost a nepraktičnost (příspěvky se zobrazují dost magicky)
3) žádné zálohy obsahu
4) tlačení lidí do náruče nepříteli
5) aby vyskakovaly upozornění na zdi tak je/bude potřeba lít do FB další peníze, které nejdou ospravedlnit stylem "je tam cílová skupina", protože ta je malá a nahnali jsme ji tam sami
6) čistě osobně - na FB mám hovadiny a lezu tam kvůli prokrastinaci, tahat tam cokoliv spojeného se zodpovědností nechci ani náhodou

Popravdě mám stejný dojem i hromadného používání google drive, ale ten je aspoň přístupný obecně a nezmizí mi půlka příspěvků i když mě autoři nemají rádi a zablokovali si mě.
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2176
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 934 poděkování
Dostal poděkování: 7319 poděkování

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od David.Wagner »

Já nevidím důvod něco zakazovat.
Kdo chce lobbovat a ovlivňovat to zvládne po messengeru a smskách, spíš bych apeloval na nějakou morálku v tom, že by bylo hezkým zvykem že se podpory atd. deklarují veřejně, to by bylo moc fajn.

Bylo by fajn, kdyby různý pracovní skupiny rezortních věcí byly na fóru, to jo, ale to je úplně jiný problém a asi taky holt nějak souvisí s přístupností fóra nebo nevím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 5):
Petr.Tkadlec, Milan.Dadourek, Lenka.Kozlova, Martin.Duska, Jan.Nezhyba

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4732
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4338 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení/zoficiálnění skupin na komunikačních sítích

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jan.Lipavsky píše: 08 led 2019, 13:12 Ahoj,

blahé paměti s něčím podobným přišel Dalibor Záhora, chtěl aby KK, měla do podobných skupin přístup.

Já tomu rozumím tak, že prostě všechny tyto skupiny jsou neformální způsob propojení členů v různých rolích.

Ano, tyto skupiny mohou tvořit mocenskou základnu, ale defacto jsou pouze odrazem reálného propojení lidí.. přirozených networků.

Podle mne je klíčové, aby všechny formální procesy běžely transparentní na foru/redmine a pod. Ale hlídat, jak se lidi propojí skrze různé chaty a facebooky prostě reálně nejde.

Samozřejmě jsou oficiální skupiny a stránky na sociálních sítích, které jsou zpravovány MO a PO. Z logiky věci máme oficální profil a odpovídači na FB musí být sdruženi na FB. Stejně jako byla založena oficiální stránka, která měla informovat směrem do strany, ale myslím, že ji spíše nahradil newsletter. Asi nebude žádné tajemství, když napíšu, že máme skupiny věnující se práci v parlamentu a členy v tomto případě spravuje sekretariát.

Problém tedy považuji za neřešitelný. A hlavně bez nutnosti řešení.

H.
Všechny tyto záležitosti, které tady píšeš by prostě šly vyřešit nějakou cestou zoficiálnění. Třeba tím, že se udělá seznam skupin a u skupin, které jsou uzavřeny, tak i seznam lidí.

Zřízení TAJNÝCH mocenských center je podle mě rozhodně protidemokratické, protipirátské a nic přirozeného na tom nevidím. A jestli je to tak "přirozené", že se obejde fórum, tak by se měly změnit předpisy a rozhodně by to nemělo být tolerováno.

Na jednu stranu slyším, jak je trapné a zbytečné dělat nějaké názorové platformy a na druhou stranu tady vidím, že někteří členové prakticky potvrzují, že už takové platformy vznikly, ale tajně. Potom je to problém ještě větší, než jsem si myslel...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 4):
Giuseppe.Maiello, Andrej.Ramaseuski, Radek.Simkanic, Jan.Mejsnar
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“