KF JčK 15/2018 - Nominace JčK do primárních voleb do Europarlamentu

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF JčK 15/2018 - Nominace JčK do primárních voleb do Europarlamentu

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Dobrá, děkuji za upřesnění.

Pokud tedy není dalších námitek, platí můj předchozí návrh postupu s tím rozdílem, že do hlasování o lídrovi budou zařazeni všichni kandidáti s potřebnou podporou, pokud do doby vyhlášení rozhodujícího hlasování explicitně tuto možnost neodmítnou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvky (celkem 3):
Josef.Spak, Ivo.Vlasaty, Jan.Novak
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: KF JčK 15/2018 - Nominace JčK do primárních voleb do Europarlamentu

Příspěvek od Dan.Lestina »

Ja tedy na nominaci na lidra s diky odmitam, na celo s diky prijimam, kandidatskou rec a odpovedi na otazky dodam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Josef.Spak

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
ptrantina
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 21 pro 2018, 08:40
Profese: fundraiser NNO, člen EHSV
Bydliště: České Budějovice, Praha a Brusel
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 15/2018 - Nominace JčK do primárních voleb do Europarlamentu

Příspěvek od ptrantina »

Pěkný den,
díky za dosavadní podporu mé nominace čtyřmi lajky. Upřesňuji, že neaspiruji na pozici lídra, ale na čelo kandidátky, resp. její "tělo". Pokud můžu zodpovědět jakékoliv dotazy, písemně či osobně, dejte mi, prosím, vědět.
Pavel Trantina
Tito uživatelé poděkovali autorovi ptrantina za příspěvek:
Josef.Spak
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF JčK 15/2018 - Nominace JčK do primárních voleb do Europarlamentu

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Takže máme dvě změny

Lukáš Blažej získal potřebnou podporu
Dan Leština přijal kandidaturu na čelo
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 15/2018 - Nominace JčK do primárních voleb do Europarlamentu

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj, já na lídra také neaspiruji, ale na čelo a ostatní ano. Moc děkuji za podporu! .)

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF JčK 15/2018 - Nominace JčK do primárních voleb do Europarlamentu

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Započalo hlasování o nominaci na pozici lídra

viewtopic.php?f=408&t=45372
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvek:
Marcel.Kolaja
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: KF JčK 15/2018 - Nominace JčK do primárních voleb do Europarlamentu

Příspěvek od Matej.Sandor »

Děkuji za projevenou podporu formou palců pod mým příspěvkem. I když je to za 5 minut 12, tak snad by to ještě mělo stačit pro zařazení do hlasování na čelo a ostatní pozice. Ještě jednou díky. Matej
Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF JčK 15/2018 - Nominace JčK do primárních voleb do Europarlamentu

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

Hlasování je u konce.

Krajskou nominaci na pozici lídra kandidátky do EU získali: Jana Koláříková, Markéta Gregorová a Mikuláš Peksa

dle schváleného postupu bude 10.1. oznámeno další hlasování, tentokrát o nominacích na čelo.

EDIT: nominace doručena - viewtopic.php?f=477&p=598327#p598327
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvek:
Marcel.Kolaja
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: KF JčK 15/2018 - Nominace JčK do primárních voleb do Europarlamentu

Příspěvek od Dan.Lestina »

tady řeč, omlouvám se za dodání až těsně před hlasováním, jsem tu zase v polních podmínkách na druhém konci světa:

Kamarádky a kamarádi,
Nakonec jsem se rozhodl přijmout nominaci do hlasování o zařazení do primárek.

Tl;dr: Jsem jiný než ostatní kandidáti a myslím, že bych dobře doplňoval jak kandidátku, tak případný europoslanecký tým. Mám definovaný okruh oblastí, ve kterých se orientuju a dokážu dohlídnout dopad případných hlasování do důsledku. Ohlídal bych, aby nás Bruselsko-štrasburská atmosféra velké politiky, důležitých rozhodnutí a dělání světa lepším neodtrhla od problémů té většiny obyčejných lidí ve všech koutech EU – což považuju za důležité v kombinaci s tím, že tou mojí odborností je ochrana přírody, která je ukázkovým příkladem toho, jak se zájmy běžných lidí třískají s tím, co se „shora“ nařizuje. Byť třeba s těmi nejčistšími úmysly.


Delší verze:
Pirátění: Jsem registrovaný příznivec od r. 2013, člen od léta 2017, místopředseda MS Českobudějovicko od léta 2018, znovu zvolený na podzim 2018 při převolbě. Obří množství času jsem věnoval kampani 2017, online a v ČB, kde jsme i přes totální personální nouzi uhráli dobrý výsledek. Hodně času jsem strávil i komunálními volbami 2018, online kampaní, programem (garant ŽP pro ČB) ...a vůbec :-) Po volbách jsem se stal členem Komise pro ŽP rady m. ČB (nekandidoval jsem na čele kandidátky do zastupitelstva). Občas se drobně angažuju v Praze.
Snažím se pomáhat ve sněmovně. Jsem aktivním členem týmů pro dopravu a pro zemědělství, kde poskytuju pohled biologa, který umí zvážit zájmy různých zvířátek a lidí. Tým pro ŽP, kam bych patřil, zatím bohužel neexistuje (krom setkání poslanců, asistentů a garantů), tak tam nejsem. S tímto stavem se snažím něco dělat, ale samozřejmě musím respektovat modus operandi našich volených zástupců.


Hlavní důvod, proč jsem nominaci nakonec přijal:
Zatímco věnuju hromadu úsilí propagaci Pirátů navenek, dost často kritizuju reálnou činnost našich veřejných i stranických funkcionářů, když mluvím dovnitř strany (viz o odstavec výše, třeba). To se mi z mojí pozice bez zodpovědnosti dělá teď až příliš snadno a bylo by nefér odmítnout šanci v praxi ukázat, jak to dělat jinak a lépe.
Kandidátka, která se rýsuje, má celkem hodně lidí vybavených odborností a zkušenostmi, a byla by čest být její součástí. Ale nejsem si úplně jistý, že jí věřím, že bude lepší než naši sněmovní poslanci jednak co do chuti pro maximální otevřenost své práce ostatním Pirátům a veřejnosti, jednak pro maximálně důsledné dodržování našich původních principů a toho, jak se prezentujeme v kampaních. Já všechny ty kompromisy ve sněmovně vesměs chápu, s mnohými i souhlasím, ale prostě bych dělal tlak na větší důslednost, aby europoslanci byli ještě lepší :) Nechci, abychom skončili s „týmem profíků v Bruselu“, o kterém by ale naši voliči buď neslyšeli, nebo by nenaplňoval jejich očekávání.


Čím se normálně zabývám a co mi to dalo:
Moje vzdělání mě mělo připravovat na dráhu vědce biologického výzkumu, konkrétně ekologické a populační zoologie. Momentálně pracuju na doktorátu. OFFTOPICÚplně konkrétně jsem řeším populační genetiku, biogeografii a šíření bezobratlých, ale to na funkci nebude mít vliv :-)

To znamená, že musím znát divoká zvířata i rostliny a rozumět tomu, jak fungují ve své krajině, což se mi zatím hodilo třeba v tom, že dokážu rozlišit, kteří „ekologové“ mají k nějaké dálnici námitky oprávněné a kteří proti ní brojí jen tak z principu. A taky mi to umožnilo na vlastní oči vidět, o čem mluví kolegové: jak se z obřích evropských agroenvironmentálních dotací financují opatření, která místo aby biodiverzitu zachraňovala, tak jí spíš zabíjela; jak se ze samotného programu na podporu biodiverzity financuje všechno možné jiné než podpora biodiverzity; jak moc na hlavu postavený systém panuje v českém rybářství, lesnictví a myslivosti (to jsem také uplatnil ve svém návrhu k příslušnému programovému bodu, viz prozatím přerušené jednání zde: viewtopic.php?f=822&t=41845&start=250#p585548).

Jako vedlejší produkt své krátké vědecké „kariéry“ jsem poznal i spoustu extrémně zajímavých koutů světa. Bylo to poučné hlavně proto, že jsou to místa, kam by normálně nikoho nenapadlo cestovat. Za zmínku stojí, že v posledních třech letech jsem strávil zhruba polovinu času v Malajsii, z toho většinu v palmových plantážích, nebo že jsem tři měsíce pátral s kolegy po zbytcích kamerunského horského lesa, že jsem strávil měsíc na Papui-Nové Guinei... A nemysleme si, že tam všude nemají dopad rozhodnutí, která dělají europoslanci... Evropu znám také dobře, napočítal jsem 21 zemí EU, kam se mi už podařilo vkročit. Z mimopracovních bych rád zmínil ještě toulky po Íránu a Turecku a teď zdravím z indonéského Kalimantanu OFFTOPICpřipadám si tu trochu jako Johnny: https://www.youtube.com/watch?v=WoIfglXAbh0 , ale co už, ostatní se taky chlubí :-D A hlavně: Vždycky se snažím povrchně zorientovat v politické situaci země a konfrontovat to s tím, co slyším od náhodných lidí a co vidím na náhodných místech - to je "reality check", který by spousta politiků tak potřebovala!

Zabýval bych se tedy přirozeně hlavně ochranou přírody, potom souvisejícími oblastmi, a potom případně vztahem EU ke zbytku světa OFFTOPIC(když je tu v módě dávat výbory: ENVI, AGRI, PECH, AFET)


Jazyky:
Angličtina je už spoustu let mým hlavním pracovním jazykemOFFTOPIC, většina kolegů nejsou Češi, mám na to i nějaké papíry :-) učím se aktivně asi od 3 let bez přestávky.
Německy se jakž takž domluvím a vcelku cokoliv si přečtu OFFTOPIC, i když to dá občas práci, chtělo by to oprášit. Učil jsem se 8 let a teoreticky bych měl být někde na úrovni B, a teď jsem navíc v Německu strávil měsíc..
Mluvím celkem plynně malajskyOFFTOPIC, tedy hovorovou podobou užívanou v Sabahu, což bez dalšího vzdělání není dostatečné pro diplomatické kontakty nebo čtení oficiálních dokumentů, ale dobrý základ to je.
Domluvím se indonéskyOFFTOPIC, protože je to té malajštině hodně podobné.
Jsem zpravidla schopen rozklíčovat smysl jednodušších textů v Rumunštině a Polštině OFFTOPICdíky troše samostudia a opakovaným návštěvám, a nějaké bídné základy, které se mi ale už opakovaně hodily, bych vyhrabal u několika dalších jazykůOFFTOPIC: Turečtiny, Srbštiny apod., Italštiny, Nizozemštiny/Vlámštiny, papuánské Tok Pisin atd.


Zkušenosti s výkonem funkce:
V budově Europarlamentu v Bruselu jsem byl jen na pár metrů a moje pirátění je vrcholem mojí dosavadní politické činnosti, takže bych patřil spíš k těm méně zkušeným kandidátům. Beru to ale jako svoji výhodu (viz důvody pro přijetí kandidatury).


V čem se možná liším:
Obecně řečeno, mám nedůvěru k velkým projektům za peníze daňových poplatníků, a k direktivním rozhodnutím šmahem ovlivňujícím stamiliony rozličných lidí a miliony čtverečních kilometrů od Arktidy po Středomoří. Nejsem zavilým euroskeptikem, to bych tu byl špatně, ale jsem zastáncem pirátské linie kritiky nedostatečné demokratičnosti rozhodovacího procesu a přebujelého lobbingu přesně tam, kde by ho mělo být nejméně.
Taky mám rád obyčejné lidi a chápu, kde se bere vlna nespokojenosti a protestních hlasů, a teď tím myslím v celé Evropě od východu na západ. Musíme vnímat každodenní realitu každého Evropana, co ho štve, a ty „nutné“ zásahy do jeho života omezit na ty skutečně nutné. OFFTOPICA umět to dobře vysvětlovat, ale to se rozumí :-)
Budoucnost by měla být v decentralizaci, demokracii, subsidiaritě a svobodě. Ne v nových pětiletých plánech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Josef.Spak

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: KF JčK 15/2018 - Nominace JčK do primárních voleb do Europarlamentu

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

status update:

Matěj Šandor získal potřebnou podporu
Dan Leština dodal kandidátskou řeč.

Úvodní příspěvek upraven
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“