CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
SvobodaTom
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 27
Registrován: 20 srp 2018, 09:45
Profese: ICT manažer
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od SvobodaTom » 05 led 2019, 11:35

Jan.Lipavsky píše:
25 pro 2018, 15:16
Ahoj kandidáti,
......
1) Dle jakých kritérií (minimální vzdělání, praxe, jazyky, skills) budete vybírat své asistenty (výběrko je dané povolební strategií)? Souhlasite s tim, aby vyberka prohla centralne pod nasim personalnim odborem?
......
Činnost Personálního odboru při výběru asistentů by byla skvělá pomoc zvoleným MEPům na začátku jejich mandátu. Osobně bych ji velmi uvítal. Nováček v EP toho totiž musí zvládat tolik, že obvykle někde utrpí kvalita. Ono dobře vybrat cca. 6 lidí není žádná sranda.

IMHO by PO měl mít nějaký pool asistentů připravený už před volbami, protože asistenty lze platit už od první schůze nového EP. Dřív než nový MEP definitivně poskládá svůj tým, může ty peníze čerpat někdo, kdo si to zasloužil.
+ Když PO bude před volbami veřejně inzerovat nábor asistentů, tak tím vyšle velmi pozitivní signál o sebedůvěře.

Dále je potřeba pečlivě rozlišovat mezi asistenty v ČR a v Bruselu/Štrasburku. Ti první mají poměrně volný režim (mohou pracovat i na dohodu), ti druzí jsou napřímo zaměstnanci EP a musí pracovat tam v místě (v přidělené kanceláři v budovách EP), tedy i si zařídit bydlení, přestěhování atd.
Samozřejmě každý MEP je zodpovědný za svůj tým a podle zákona to nemůže být jinak, ale připadá mi rozumné, aby každý MEP vyhradil 1+1 lidí (Praha, Brusel) pro společné koordinační práce v rámci Pirátské strany. To je jakási skrytá forma příspěvku. Tím se sice MEP nezbaví své osobní zodpovědnosti za tyto asistenty, ale jejich činnost na společných úkolech lze před zákonem dobře zdůvodnit. Tyhle lidi by mohl PO vybírat skoro samostatně bez velké součinnosti s MEPem.

Poslední co mne napadá je, že PO by měl být připraven rychle lovit (zejména v Bruselu) v množině zkušených asistentů, kteří se po volbách ocitnou bez práce, protože jejich MEP vypadl. Tento lov začíná den po volbách a trvá zhruba celé léto.

Uživatelský avatar
Eva.Ticha
Člen KS Praha
Příspěvky: 65
Registrován: 06 dub 2018, 21:14
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 426 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Eva.Ticha » 06 led 2019, 12:59

Vojtech.Pikal píše:
03 led 2019, 12:25
Měl bych otázku pro kandidáty, která je píše na delší odpověď;

"Jak se díváte na budoucnost Evropy, zejména pak na "Pět scénářů z Bílé knihy o budoucnosti Evropy?"
Děkuji.
Ahoj Vojto,

volím scénář 4 - "Dělat méně, zato efektivněji", stanovit priority a na ně se soustředit. EU potřebuje funkční společně uplatňovanou politiku v řadě oblastí. Vedle společné obrany a bezpečnosti bychom měli společně řešit školství, vědu a výzkum, ale také životní prostředí. Valíme před sebou problémy globálních rozměrů jako je změna klimatu, boj s plasty, které dřímou a čekají na konkrétní činy po celá desetiletí. Evropa se nám před očima skokem mění díky novým technologiím, jež mají i své negativními důsledky. Ekonomická síla Evropy slábne a narůstá dlouhodobá nezaměstnanost. Populace stárne a vyžaduje větší sociální jistoty. Musíme nastavit společná pravidla pro migraci a bezpečnost Evropy, kterou ohrožuje sílící populismus.

Scénář 5 "Dělat mnohem více společně" sice nabízí ideální vizi, která je zatím nereálná i vzhledem k rozdílným ekomickým podmínkám členských zemí EU. Pokud budeme ve scénáři 4 pracovat koncepčně a efektivně, tak se ke scénáři 5 dopracujeme. (Tyto dva se nevylučují).

Scénář 1 "Pokračování v dosavadní praxi" znamená setrvávání v dosavadní agónii, která mnoho nového pozitivního nepřináší a pokud něco, tak velmi pomalu. Reformisté začali se změnami v roce 2009 a jak vidno tudy cesta nevede.

Scénář 2 "Pouze jednotný trh" - ryze ekonomický. Nesouhlasím, nejde nám v Evropě jen o ekonomickou prosperitu, o peníze, ale především o dobré společné soužití. Předávání zkušeností, podpora a společná řešení evropských a globálních problémů mají také svůj ekonomický efekt, který je těžko měřitelný.

Scénář 3 "Státy, které chtějí, dělají více", chtít ještě neznamená moci. Tento scénář by členské státy uvnitř EU rozděloval do skupin a těžko by se pak nastavovala v některých tématech společná politika.

Zdravím,
Eva
Ing. Eva Tichá
Zastupitelka MČ Praha 6

Uživatelský avatar
Milos.Vlach
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 57
Registrován: 05 čer 2014, 20:14
Profese: webový specialista
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 138 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Milos.Vlach » 06 led 2019, 15:14

Drahé Celostátní fórum, chtěl bych potvrdit svou nominaci, upřesnit, že kandiduji na čelo a zbytek a odpovědět na několik vznesených dotazů:
Jak chcete vy osobně přispět k jednotné celoevropské politice Pirátů?
Nejdůležitější částí politiky Pirátů kdekoliv je Pirátský manifest, ke kterému jsou vázány všechny pirátské strany a je tedy společnou jmenovatelem programů PP do EP. Nejdůležitějším momentem/obdobím bude povolební vyjednávání v rámci frakce, ke které se budeme chtít připojit, o obsazení jednotlivých gescí MEPs. Musíme si v rámci ní vyjednat pozice, které nám umožní prosazovat zejména tento manifest, druhotně pak společný program CEEP. To do značné míry znamená "obsadit" výbory jejiš agenda se překrývá s našimi prioritami. Tyto osobně vnímám jako: DROI - Lidská práva, ITRE - Průmysl, výzkum a energetika, CULT - Kultura a vzdělávání a LIBE - Občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Účast v těchto si budu snažit vyjednat, s tím že kultura je a vzdělávání je pro mne prioritní.

Související s dotazem je rozvoj Pirátského hnutí v EU, což není politika jako taková ale spíše rozšíření vlivu který tato má. Z minulosti mám rozsáhlou síť kontaktů ve všech zemích Evropy a jak MEP bych využíval zdrojů, které by mi tato pozice přinesla k tomu abych tuto síť aktivizoval a přispěl tak k růstu Pirátských stran ve všech zemích. Což se samozřejmě projeví až u dalších voleb.
Dle jakých kritérií (minimální vzdělání, praxe, jazyky, skills) budete vybírat své asistenty (výběrko je dané povolební strategií)? Souhlasite s tim, aby vyberka prohla centralne pod nasim personalnim odborem?
V první řadě bych spíš požadoval, aby výběrka byla řízena "HR" týmem, přičemž předpokládám, že se celého procesu budu aktivně účastnit. K centrálnímu plánování zdrojů nás nakonec zavazuje povolební strategie, alespoň v duchu jak je zatím koncipována. Upřimně si v tento okamžik nejsem jist zda Personální odbor v současném stavu má dostatečné zkušenosti k tomu procesu, se vším co se k tomu váže, ale například v Praze máme s tímto zkušenosti velmi dobré. Takže spíš než to hodit na PO bych preferoval variantu. aby byl ustanoven centrální HR team, který by tuto agendu řešil. A možný výsledek je, že průnik množin s PO bude nakonec 100%.

Z hlediska profesní kvalifikace se zaměřím na kombinaci zkušeností z gesce ve, které budu nakonec působit a zkušeností s legislativou/právy (českou i evropskou). Týmová spolupráce je jedna z věcí kterou se zabývám, proto bych volil osoby, které doplňují můj talentový profil a své profily navzájem, tak aby vznikla co největší týmová synergie. Jazyky by v mém výběru hráli celkem roli, sám sem velmi zběhlý v angličtině a chtěl bych, aby v mém týmu byl alespoň jeden člověk se zdatnou francouzštinou a jeden s němčinou, případně i další. Angličtina is a must have.
Pravidla EP nedovolují financovat stranickou pokladnu, ale plánujete, že svého platu budete přispívat pravidelně straně? Kolik % si představujete? Šli by peníze centrále nebo vašemu kraji?
Diskuse na tím kolik % platu budu odvádět pokud budu zvolen, zavání tím, že si kupujeme hlasy za prázdné sliby, proto ji kategoricky odmítám. Nicméně, to že odmítám tuto diskusi neznamená, že odmítám budoucí podporu strany, pouze tyto sliby které jsou vyžadovány, ve spojitosti s volbou v primárkách, protože:

a) Povolební strategie obsahuje klauzuli: Klub plánuje využití svých dostupných mzdových prostředků kolektivně, aby bylo dosaženo maximální synergie. Proto předpokládám, že tuto otázku z části vyřeší klub ze začátku svého působení.
b) Pirátské hnutí je spojením určitého étosu a lidí kteří jej nosí/propagují a to nejdůležitější co pro stranu můžeme udělat je rozvoj jejích členů, jak do počtu tak do kvality. Budget který má MEP k dispozici by měl právě toto přinést. Již výše jsem zmínil snahu o rozšíření vlivu evropského Pirátského hnutí, byť to není přímá podpora naší národní straně, je to podpora ideálům které sdílíme. Celostranicky vnímám jako jeden z největších problémů, kterému v současnosti čelíme, téměř absenci právních služeb, pro všechna místní sdružení, účastnících se v tuto chvíli samosprávy. Jedno z řešení které je na stole je utvoření určitého právního think-tanku a věřím, že právě aparát a rozpočty MEPů může tomuto položit základy a je to něco co chci prosadit. Mimo rozpočtu na aparát má MEP k dispozici i rozpočet na regionální kancelář a propagaci, které obě ve většině případů vidím jako směřující za krajským sdružením stejně jako někteří regionální asistenti. Nakonec, byť se chci vyhnout slibům, je naprosto přirozené, že členský příspěvek o několik řádů poskočí.
Jak se díváte na budoucnost Evropy, zejména pak na "Pět scénářů z Bílé knihy o budoucnosti Evropy?"
Upřimně řečeno, jsou to samé pozitivní scénáře přitom jsou na stole i negativní. Osobně vnímám, že je zde reálná hrozba postupného odpadávání. Byť to není úplně akutní, tato hrozba se v současnosti zvětšuje, zejména u nás - 25% mladých u nás si myslí, že je EU špatná věc. Se vzrůstajícím nacionalismem napříč Evropou se tento trend bude zhoršovat, přitom se zde asi všichni shodneme, že byť nárůst byrokracie netěší nikoho, budoucnost bez jednotné Evropy je katastrofický scénář. Osobně důvody k tomuto vidím v přílišné centralizaci, všichni vnímají EU jako vztah my vs. Brusel, proto je tak často "démonizován". Přitom je to vztah n:n, je to o tom jaký máme vztah s rakušany, švédy, rumuny, francouzy, italy ... nejenom jako státy, ale jaká vztahy tam máme jako lidé, každý z nás. A to je co si málo kdo uvědomuje. Že: pokud se nenaučíme spolu žít, budeme proti sobě stát, jako už tomu bylo v minulosti. Proto je Kulturní výměna hlavní motiv, který svou kandidaturou chci prosazovat. Centralizace v Bruselu je pouze prostředek, jak se v současnosti spolu učíme žít. Zpět k tvé otázce: "Státy, které chtějí, dělají více" je moto které mi je nejblíže, právě proto, že podporuje odklon od 1:n uvažování a propaguje n:n.
Ahoj,
rad by som sa kandidatov a kandidatiek spytal, ci by v EP boli ochotni podporit iniciativu "Public money - public code" (https://publiccode.eu/).
Ano podpora tohoto principu je přesně to co najdeš v mé úvodní řeči.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Vlach za příspěvek:
Eva.Ticha

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Příspěvky: 1008
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 977 poděkování
Dostal poděkování: 1564 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 06 led 2019, 16:08

Ivor.Kollar píše:
02 led 2019, 14:03
Ahoj,
rad by som sa kandidatov a kandidatiek spytal, ci by v EP boli ochotni podporit iniciativu "Public money - public code" (https://publiccode.eu/).
Samozřejmě, spíš přemýšlím, který Pirát by to nepodpořil.
Vojtech.Pikal píše:
03 led 2019, 12:25
Měl bych otázku pro kandidáty, která je píše na delší odpověď;
"Jak se díváte na budoucnost Evropy, zejména pak na "Pět scénářů z Bílé knihy o budoucnosti Evropy?"
Děkuji.
Tak tu delší odpověď zkusím trochu zkrátit.
1) Pokračování v dosavadní praxi: podle mého názoru je vždy co zlepšovat. Pozitivní reformní program může znít jako klišé, nicméně pokud je dobře uchopen, nemusí to být průšvih.
2) Omezení pouze na trh má již v sobě obsažené slovo „omezení“ a nemyslím si, že by měl kdokoli kohokoli jakkoli omezovat. Provázanost ekonomiky je samozřejmě důležitá, ale ne samospásná. Ne všechno je jen o penězích, jde i o hlubší principy.
3) Státy, které chtějí, dělají více: Za mě celkem dobrá varianta, každý dělá, jak umí nejlépe a jak mu daná situace umožňuje. Mělo by to samozřejmě jít ruku v ruce se spoluprací se zeměmi, kteří toho tolik dělat nemohou.
4) Dělat méně, zato efektivněji: Někdy je i méně vlastně více. A proto mám dojem, že to velmi souvisí i s bodem 3 a vyrovnává rozdíly.
5) Dělat mnohem více společně: Mnohem větší integrace a spolupráce je určitě potřeba, samozřejmě můžeme dojít k mnohem lepším výsledkům, pokud dochází k širší diskuzi a společné realizaci. Důležitá je samozřejmě komunikace a hledání kompromisů, které by nemělo být na úkor kvality.OFFTOPIC(Rome wasn´t built in a day).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvek:
Lenka.Kozlova
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
770113643
Don´t live your life impressing others, live your life impressing yourself!

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2275
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: poslanec
Bydliště: Mladá Boleslav / Praha
Dal poděkování: 4952 poděkování
Dostal poděkování: 2953 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 06 led 2019, 17:37

Děkuji všem za zpětnou vazbu a případnou podporu nominace! V primárních volbách pro volby do Evropského parlamentu 2019 se hodlám ucházet o místa na čele a zbytku kandidátní listiny, nikoliv na pozici lídra. Jelikož na fyzickém zasedání CF bude prostor na představování, dovolím si do tohoto vlákna pouze vykopírovat svůj příspěvek z nominačního vlákna, kde jsem taktéž už několik dotazů zodpověděl. Rád samozřejmě odpovím i zde - kdybych náhodou otázku pro rozsáhlost vlákna přehlédl, upozorněte mě prosím třeba soukromou zprávou.
Frantisek.Kopriva píše:
10 pro 2018, 20:24
Ahoj!

Děkuji za podporu a nominaci, kterou po zralé úvaze přijímám. Omlouvám se za prodlevu, ale i přes mnohé výzvy od Pirátek, Pirátů a příznivců jsem kandidaturu důkladně zvažoval z osobních i pracovních důvodů. Mám zájem ucházet se o čelo a zbytek kandidátky, nikoliv o pozici lídra. Zároveň jako vždy deklaruji, že příprav a kampaně se budu nadále účastnit se stejným nasazením, ať už na kandidátce budu či nikoliv. Protože i po pěti letech mého působení jsou pro mě Piráti tou nejlepší alternativou a evropské volby považuji za klíčové.

Mou hlavní motivací je, že se unijní agendě věnuji spolu s Mikulášem Peksou už rok ve sněmovním Výboru pro evropské záležitosti, kde tuto středu odzpravodajuji už 15. dokument, do mnohých usnesení, což je zároveň vzkaz sněmovny pro Evropskou komisi či Radu, jsem propašoval pirátské teze (jako například síťová neutralita) a zúčastnil jsem se několika Interparliamentary Committee Meetings v Evropském parlamentu v Bruselu. V rámci rezortního týmu jsme samozřejmě v kontaktu s kanceláří pirátské europoslankyně Julie Redy, se kterou se pravidelně koordinujeme.

Kromě toho jsem členem delegace do Parlamentního shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku, kde jsem (se vší skromností) zřejmě nejaktivnějším členem současné české delegace jak na plénu, tak ve výboru pro rovné příležitosti a snažím se piratizovat frakci ALDE. Momentálně se ucházím o pozici zpravodaje ve svém výboru (rozhodovat se bude v lednu).

Kromě evropské agendy se v rámci poslaneckého klubu věnuji oblasti lidských práv (například jejich reflektování v diplomacii). Ačkoliv je mediálně nejviditelnější moje podpora manželství pro stejnopohlavní páry, kde jsem jedním z hlavních předkladatelů, snažím se téma pokrývat komplexně včetně většího zapojení občanského sektoru, odborníků a neziskovek. Taktéž se věnuji oblasti rovných příležitostí pro muže a ženy. Velmi mě baví přibližovat politiku (mladým) lidem. Mé oficiální výstupy jsou samozřejmě dostupné na sněmovním webu.

Co se mého pirátění týče, mírně neaktuální souhrn je na mém pirátském profilu. Za zmínku snad stojí, že od června letošního roku jsem předsedou Young Pirates of Europe a ve sněmovně vedoucím neoficiální skupiny přátel Tibetu. Snažím se průběžně zapojovat v místním sdružení v Mladé Boleslavi, které jsem spoluzakládal, středočeském krajském sdružení, stále jsem jednatelem republikového výboru (bohužel to flákám) a snažím se pod vedením Markéty Gregorové posilovat vazby s Piráty i liberály napříč Evropou.

Pro europoslanecký klub by měla být priorita jednotná vyjednávací pozice zvolených Pirátů ze všech zemí v rámci frakce a samozřejmě aktivní koordinace s rezortními týmy České pirátské strany i Evropskou pirátskou stranou. Jsem přesvědčený, že ať už do Evropského parlamentu vyšleme kohokoliv, díky dodržování pár jednoduchých zásad (jako to děláme v obcích, krajích, senátu a sněmovně) nás europoslanecký klub posune jako stranu zase o pořádný kus dál a dodá pirátskému hnutí napříč Evropou novou energii.

A co teprve, kdybychom nadcházející eurovolby vyhráli…
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* místopředseda výboru pro evropské záležitosti
* delegát do PACE, předseda skupiny přátel Tibetu atd.

Simon.Barczi
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 83
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 198 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Simon.Barczi » 07 led 2019, 00:16

Zdravím, ucházím se o všechny místa mimo lídra prosím o upřesnění v prvním příspěvku díky
Šimon Barczi
725 O86 O13

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 14290
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22458 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Martin.Kucera » 07 led 2019, 14:32

Doplnil jsem doručené nominace (vyjma jedné nejasnosti u ZlK, kterou řeším).
Opětovně vyzývám navržené kandidáty, kteří dosud nesdělili, o jaké pozice se hodlají ucházet, aby tak neprodleně učinili.

Dále připomínám, že doba pro navrhování kandidátů na lídra končí zítra ve 24.00, tj. pokud se někdo hodlá ucházet o pozici lídra, musí mít do této doby doručenu do tohoto jednání svou nominaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Marcel.Kolaja
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 4215
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 3576 poděkování
Dostal poděkování: 3177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 07 led 2019, 14:53

K té nejasnosti za ZLK. Podle mě je naše nominace Markéty Gregorové na lídriny platná. Alespoň jsem nenašel nic, co by tomu bránilo ve volebním řádu https://wiki.pirati.cz/rules/vr Měla by být proto do volby na lídryni zařazena. Teda minimálně do té doby, dokud se té naši nominace nějak nezbaví... A doufám, že se ani zbavit chcít nebude.

Vznáším tedy námitku a prosím zařazení Markéty Gregorové do volby o lídrini.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 4215
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Vsetín
Dal poděkování: 3576 poděkování
Dostal poděkování: 3177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 07 led 2019, 14:58

Jinak aby náhodou někdo neprošvihl lhůty, tak doručuji nominace:
Roman Kučera 30
Magdaléna Daňková 34
Hynek Melichar 39
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Uživatelský avatar
David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Příspěvky: 740
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: Medituji o liniovém řazení
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 2761 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od David.Wagner » 07 led 2019, 15:05

Petr.Tkadlec píše:
07 led 2019, 14:53
K té nejasnosti za ZLK. Podle mě je naše nominace Markéty Gregorové na lídriny platná. Alespoň jsem nenašel nic, co by tomu bránilo ve volebním řádu https://wiki.pirati.cz/rules/vr Měla by být proto do volby na lídryni zařazena. Teda minimálně do té doby, dokud se té naši nominace nějak nezbaví... A doufám, že se ani zbavit chcít nebude.

Vznáším tedy námitku a prosím zařazení Markéty Gregorové do volby o lídrini.
To je zajímavá procesní otázka. Markéta jasně projevila vůli NEkandidovat na lídra (
Marketa.Gregorova píše:
22 pro 2018, 02:54
Drahý předsedající,

chci se ucházet o pozice čelo a ostatní.
), tak by byla vůle nominace kraje silnější a ona by jí pak musela explicitně odmítnout? Jakože plně bych chápal nominaci kraje jako výzvu "Markéto, rozmysli si to" OFFTOPIC(a samozřejmě pak by z toho mohla být super politická hra, kde leckdo bude napjatě čekat jestli ho tedy kraje nominují výše než chtěl původně a bude o toho vypadat mazáčtěji než kdyby tam kandidoval přímo), kterou si Markéta může rozmyslet, ale zdá se mi trochu hodně hloupé aby nominace automaticky přebíjela její jasně projevenou vůli a byla platná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jan.Hora a 1 host