Dovolba místopředsednictva kraje - podnět

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Podporuji tento podnět

Ano
13
76%
Ne
4
24%
Zdržuji se
0
Žádná hlasování

Celkem hlasujících: 17 - Celkem hlasů: 17

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo
Profese: student archeologie, sekretář na MHMP
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 112 poděkování

Dovolba místopředsednictva kraje - podnět

Příspěvek od Josef.Kubat » 06 led 2019, 03:42

Milé fórum,
dovoluji si tímto podat následující podnět (odůvodnění viz níže):

"Členové KS Plzeňský kraj požadují dovolbu místopředsednictva krajského předsednictva krajského sdružení Plzeňského kraje na nejbližší krajské schůzi, nebo celostátním fóru."

Odůvodnění:
V říjnu odstoupila místopředsedkyně krajského předsednictva a od té doby její místo nikdo nezaujal. Tíha vedení kraje je tak dlouhodobě jen na 3 lidech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kubat za příspěvky (celkem 3):
Milus.Kotisova, Magda.Dankova, Frantisek.Hagara
prac. mob.: 777 365 381

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.

Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 485 poděkování
Dostal poděkování: 1608 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba místopředsednictva kraje - podnět

Příspěvek od Lukas.Barton » 06 led 2019, 12:56

Podnět pro vyvolání jednání je ok, jen nesouhlasím s odůvodněním. Dle stanov je počet členů předsednictva 3 až 5 lidí. Pokud tedy rezignovala Magda ze čtyřčlenného předsednictva, tak není nutnost obsazovat čtvrté místo, protože tříčlenné předsednictvo je plnohodnotné.

Mezi řádky z toho vyvozuji, že chceš být Pepo místopředsedou. Je plně legitimní, když kdokoliv, kdo chce být místopředsedou a v předsednictvu je možné navýšit počet, tak vyvolá jednání a nechá se jím zvolit. Volme ale dalšího místopředsedu proto, že ho chceme, nikoliv proto, že musíme, protože Magda rezignovala. Nemusíme!

(máme 51 členů, skupina členů pro vyvolání jednání je 11)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvky (celkem 2):
Magda.Dankova, Josef.Kubat

Milus.Kotisova
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: překladatelka
Dal poděkování: 280 poděkování
Dostal poděkování: 416 poděkování

Příspěvek od Milus.Kotisova » 06 led 2019, 13:09

Rozhodně souhlasím s podnětem. A dokonce bych sama navrhovala, ať využijeme všech 5 možných postů. Je to jedna z možných cest, jak připravovat i další lidi na větší výzvy (zapojit lidi MIMO PLZEŇ). Jak kraj rozvíjet. Například vypracovávat alespo'n stručné výroční zprávy o činnosti, mít nějakou dlouhodobější strategii a měřitelné cíle rozvoje organizace krajské). Ale také návrhy a měřitelné cíle, jak budeme postupně odstraňovat zjevné slabiny krajského fóra (personální tenkost vzhledem k blížícím se volbám a celorepublikovým aspiracím v parlamentních volbách).

Nejlépe by bylo mít 5 lidí v předsednictvu - více lidí, více odvedené práce. Ti méně zkušení se prostě budou za běhu zaučovat. Je to menší riziko než zůstat u 3 lidí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milus.Kotisova za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Pek, Josef.Kubat, Magda.Dankova, Frantisek.Hagara
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)

"Abychom si udrželi vnitřní klid, musíme úspěch i neúspěch považovat za stejně důležité." (Sri Chinmoy)
* * *
milus.kotisova@pirati.cz, 778 111 455
zakladatelka a kurátorka Pirátské putovní univerzity
https://www.facebook.com/groups/257921767995854/

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Josef.Kubat » 06 led 2019, 15:20

Lukas.Barton píše:
06 led 2019, 12:56
Podnět pro vyvolání jednání je ok, jen nesouhlasím s odůvodněním. Dle stanov je počet členů předsednictva 3 až 5 lidí.

Mezi řádky z toho vyvozuji, že chceš být Pepo místopředsedou. Je plně legitimní, když kdokoliv, kdo chce být místopředsedou a v předsednictvu je možné navýšit počet, tak vyvolá jednání a nechá se jím zvolit. Volme ale dalšího místopředsedu proto, že ho chceme, nikoliv proto, že musíme, protože Magda rezignovala. Nemusíme!

(máme 51 členů, skupina členů pro vyvolání jednání je 11)
Stejně tak jako moje předchozí vlákno, ani toto vlákno nemyslím jako kritiku. 3 lidi jsou možný pro vedení kraje a to jsem nespochybnil, jen jsem poukázal na to, že ve 4, nebo 5 by se Vám práce rozložila mezi místopředsednictvo, a že si mi to zdá praktický.

Ano Lukáši, čteš správně mezi řádky. V případě, že podnět projde se přihlásím. Myslím, že kdybych funkci získal, bylo by to pro kraj lepší, než když je ta funkce absolutně neobsazená. Zároveň to ale vidím jako podnět pro ostatní. Kdyby prošel, těším se na to, že se ukáže silný protikandidát. Je to příležitost pro celý kraj, myslím, že by v místopředsednictvvu mělo být i zastoupení mimoplzeňských členů (i když pravda, není to vlastnost, na který ta volba stojí). Ptal jsem se i některých jiných lidí mimo Plzeň, tak uvidíme, jestli to projde, a kdo se případně přihlásí a jestli získá vůbec někdo podporu ve volbě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kubat za příspěvky (celkem 2):
Magda.Dankova, Frantisek.Hagara

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.

Michal.Ertl
Krajské předsednictvo
Profese: IT s SŠ učitel
Dal poděkování: 160 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Ertl » 06 led 2019, 16:33

Počet členů a rozložení v kraji se změnil, proto bych navrhoval zahájit diskuzi o smysluplném počtu členů předsednictva kraje .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ertl za příspěvky (celkem 3):
Magda.Dankova, Josef.Kubat, Frantisek.Hagara
ime
608 473 460
WhatsApp

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 798 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 06 led 2019, 17:11

Ahoj,
chápu proč podáváš podňet.
Ale ty výše zmíněné důvody jsou trochu zavádějící. Evokuje to, že musíme donplňovat do předem stavoveného počtu, to nemusíme, a také tím trochu naznačuješ, že agendy je na 3 lidi až moc, i když to bez problémů zvládáme.
Dále chceš dovolbu místopředsednictva, ale i když chceš možnost dovolby 1-2 místopředsedů, stále se bavíme o předsednictvu.
Nicméně jsme Piráti a všechny názory by měli být vyslyšeny.

Navrhuji alternativní návrh, který by byl více neutrální.
,,Členové KS Plzeňský kraj žádájí PKS Plzeňský kraj o zahájení jednání ve věci Dovolby Předsednictva Krajského Sdružení Plzešnký kraj.”
Pokud tento návrh získá dostatečnou podporu (palce u příspěvku), stane alternativním návrhem výše zmíněného.
Popř. si navrhovatel může text návrhu vzít za vlastní. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvek:
Tomas.Pastircak
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz ; tel: 777 300 508

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Josef.Kubat » 06 led 2019, 17:16

Pavel.Sramek píše:
06 led 2019, 17:11

,,Členové KS Plzeňský kraj žádájí PKS Plzeňský kraj o zahájení jednání ve věci Dovolby Předsednictva Krajského Sdružení Plzešnký kraj.”
Pokud tento návrh získá dostatečnou podporu (palce u příspěvku), stane alternativním návrhem výše zmíněného.
Popř. si navrhovatel může text návrhu vzít za vlastní. ;)
Já úplně nevidím důvod k tomuto alternativnímu návrhu - jednat můžeme všichni zde, čas pro rozpravu v tomhle vlákně může být dostatečný.

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Josef.Kubat » 06 led 2019, 17:21

Pavel.Sramek píše:
Ahoj,
chápu proč podáváš podňet.
Ale ty výše zmíněné důvody jsou trochu zavádějící. Evokuje to, že musíme donplňovat do předem stavoveného počtu, to nemusíme, a také tím trochu naznačuješ, že agendy je na 3 lidi až moc, i když to bez problémů zvládáme.
Chápu, že máte svoji agendu, kterou zvládáte třeba i ve 3, nevím jak ostatní potencionální kandidáti, já bych ale chtěl tuto agendu rozšířit i o svá témata (to ale až případně tento podnět projde a bude představování kandidátů). Mimo to si stále trvám na tom, že víc hlav víc ví.

Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Dal poděkování: 122 poděkování
Dostal poděkování: 123 poděkování

Příspěvek od Magda.Dankova » 06 led 2019, 17:21

Chtěla bych uvést, že důvod mé rezignace byl ten, že jsem chtěla, aby mé místo zastoupil někdo z kraje. Protože v současné době je předsednictvo pouze z Plzně. A bylo by pěkné a vyvážené, kdyby se tam objevil nějaký kandidát ze Sušice, Domažlic, Klatov či Rokycan. 8-)
I am not what You think I am. You are what You think I am. = = = = :}

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Josef.Kubat » 06 led 2019, 17:23

Pavel.Sramek píše:

Dále chceš dovolbu místopředsednictva, ale i když chceš možnost dovolby 1-2 místopředsedů, stále se bavíme o předsednictvu.
Jestli je chyba v použití slova místopředsednictva, ve svém návrhu ho klidně změním na slovo předsednictvo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kubat za příspěvek:
Petr.Vileta

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Plzeňský kraj“