Krajská schůze - podnět

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Plzensky kraj

Podporuji tento podnět

Ano
11
73%
Ne
3
20%
Zdržuji se
1
7%

Celkem hlasujících: 15 - Celkem hlasů: 15

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo
Profese: student archeologie, tajemník na MHMP
Dal poděkování: 133 poděkování
Dostal poděkování: 110 poděkování

Krajská schůze - podnět

Příspěvek od Josef.Kubat » 06 led 2019, 03:02

Milé krajské fórum,
dovoluji si tímto podat následující podnět (odůvodnění viz níže).

"Členové KS Plzeňský kraj ukládají krajskému předsednictvu krajského sdružení Plzeňského kraje svolat lednovou krajskou schůzi za rok 2019."

Odůvodnění:
Zaprvé:
Organizační řád praví takto:
"§ 20 Oblastní sdružení
(4) Úkoly oblastního sdružení související s chodem strany:
b) pravidelné schůze oblastního fóra a oblastní akce přiměřeně časté místním poměrům (např. jednou za měsíc),"

Nemluví jasně a dává oblastním sdružením možnost vynechávat, ale zároveň to vypovídá cituji: "o místních poměrech" a ty jsou v kraji přece natolik kvalitní, že není třeba vynechávat.

Zadruhé:
Informace v rozeslaných e-mailech o tom, že i únorová schůze se může posunout mě přiměla zamyslet se nad odůvodněním takového kroku. Ten byl zdůvodněn nabytým harmonogramem zastupitelů. V Plzeňském kraji je už můžeme počítat ve dvojciferných číslech. Mám z toho radost, ale přirozeně to může znamenat, že se nebudeme na krajských schůzí s nimi potkávat tak často. V Praze mají zastupitelů několikrát víc a kdyby krajskou schůzi měli organizovat podle jejich rozvrhu, žádná by nikdy nebyla. Proto je nepřijatelné to do budoucna takto dělat. Případně vymsleme v lednu jiný termín, který bude vyhovovat všem, ale už v lednu a stane se novým pravidelným termínem (koneckonců pravidelnost je taktéž jednou z podmínek organizačního řádu viz výše).
Apropo, když už se tedy má nějakým způsobem reflektovat program zastupitelů na chod kraje (což dle mého nemá zásadním způsobem, ale kdyby se měl podílet...) nezapomeňte i na mimoplzeňské zastupitele :)

Zatřetí:
Není to přímá kritika adresovaná konkrétním lidem. Argumenty, které jsem dostal pro neuskutečnění lednové schůze mi ale nestačili k tomu abych souhlasil s neuspořádáním schůze a vím ,že by si ji obzvlášť před CFkem přálo více členů.
Naposledy upravil(a) Josef.Kubat dne 06 led 2019, 11:50, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kubat za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Milus.Kotisova, Frantisek.Hagara
prac. mob.: 777 365 381

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14639 poděkování
Dostal poděkování: 2689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská schůze - podnět

Příspěvek od Robert.Magni » 06 led 2019, 08:44

Nedals ,,hlasování,,
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Josef.Kubat
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Josef.Kubat » 06 led 2019, 11:45

Robert.Magni píše:
06 led 2019, 08:44
Nedals ,,hlasování,,
Doplněno :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kubat za příspěvek:
Robert.Magni

"Kolem mě se děje hodně věcí, ale listí nepadá..." Já - někdy mezi lety 2012 a 2016.

Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 475 poděkování
Dostal poděkování: 1572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Barton » 06 led 2019, 13:35

Ahoj,
o souhlas předsednictva s tím, že další schůze kraje bude až na začátku února, jsem požádal předsednictvo já s tím, že jsem měl podnět od několika lidí, že už je přeschůzováno a že pokud nemáme nic extra důležitého na program jednání, aby se svolávala schůze a táhli se na ní lidé z celého kraje.
Poslední schůze byla před Vánoci - 17. prosince, měsíc na to je 19. ledna Celostátní fórum v Táboře a do toho několik schůzek místních buněk a sdružení.
Nejdůležitějším bodem je nyní schválení rozpočtu, ten se schvaluje na fóru.
Pravidelnost schůzí vždy byla, vždy se to snažím držet na jedné za měsíc s výjimkou letních prázdnin a okolo vánoc. Bohužel s úspěchem Pirátů ve volbách máme plno zastupitelů a je problematické se vejít do pravidelnosti jakou bylo třeba první pondělí v měsíci. Proto jsem zadal KoDo, aby sestavil průniky volných termínů na kvartál dopředu, kdy mohou být schůze a bude to co nejvíce vyhovovat co nejvíce lidem.

V podnětu postrádám nějaký důvod (nějaký bod programu) pro svolání schůze, tedy kromě toho, že se chceme vidět.
Chceš-li něco zničit, začni to dotovat.
Chceš-li něco utajit, dej to na pirátský web.
--------
Lukáš Bartoň
tel. 723 199 594

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14639 poděkování
Dostal poděkování: 2689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 06 led 2019, 14:07

A pořád Piráti neumí schůzovat online... Neschopnost nebo záměr ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Josef.Kubat, Magda.Dankova
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Josef.Kubat » 06 led 2019, 15:56

Lukas.Barton píše:
06 led 2019, 13:35
Ahoj,
Poslední schůze byla před Vánoci - 17. prosince, měsíc na to je 19. ledna Celostátní fórum v Táboře a do toho několik schůzek místních buněk a sdružení.
Nejdůležitějším bodem je nyní schválení rozpočtu, ten se schvaluje na fóru.

Pravidelnost schůzí vždy byla, vždy se to snažím držet na jedné za měsíc s výjimkou letních prázdnin a okolo vánoc. Bohužel s úspěchem Pirátů ve volbách máme plno zastupitelů a je problematické se vejít do pravidelnosti jakou bylo třeba první pondělí v měsíci. Proto jsem zadal KoDo, aby sestavil průniky volných termínů na kvartál dopředu, kdy mohou být schůze a bude to co nejvíce vyhovovat co nejvíce lidem.

V podnětu postrádám nějaký důvod (nějaký bod programu) pro svolání schůze, tedy kromě toho, že se chceme vidět.
Jak říkám v odůvodnění, není to kritika, je to snaha ověřit si, jestli je většinový názor můj, nebo místopředsednictva, protože i já se bavil se členy, kteří třeba CFko dávali jako důvod pro setkání, aby jsme se o důležitých věcech k němu poradili předem, navíc teď se přidalo několik nových témat (ať už dovolba místopředsednictva, nebo viz Robert Magni - návrh aby streamování schůzí bylo uskutečněno co nejdřív a kraj investoval do případné techniky, ...). V Klatovech třeba 9. ledna proběhne veřejné jednání o územní studii, na které se náš zastupitel Standa pilně připravil, chtěl bych třeba vědět jak se vede v boji za záchranu Sušický nemocnice, nebo Domažlicím v boji za lepší územní plán, nebo co je nového v Plzni. Ano dá se to zjistit na bázi osobní komunikace, ale přijde mi, že v kraji se teď už bude pořád něco dít, a pokud si budeme držet vzájemnou informovanost jako celek, tak si udržíme i vzájemnou podporu, která bude klíčová například pro krajské volby.

Tak to jsou důvody, které vidím já z osobních rozhovorů, ale ani nevím jak se daří Pirátům na druhým konci kraje a zajímalo by mě to.

Zároveň jsem poukázal, že řád neporušujeme, ale není ani důvod k tomu schůzi nedělat - a to je zas můj opačný názor.

Schůze nejsou povinné, a pokud se do Plzně někdo nechce "tahat" nemusí. Jsem klidně pro aby se vybral termín, který bude vyhovovat všem, ale aby pak takový termín byl zas na delší dobu stálý.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kubat za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Pavel.Sramek

Josef.Kubat
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Josef.Kubat » 06 led 2019, 15:59

Robert.Magni píše:
06 led 2019, 14:07
Jsem rozhodně pro, případné výdaje na zajištění techniky by se měli stát prioritou. Zapojili by jsme tak i členy, kteří z nejrůznějších důvodů nemohou dorazit osobně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kubat za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Milus.Kotisova

Michal.Ertl
Krajské předsednictvo
Profese: IT s SŠ učitel
Dal poděkování: 128 poděkování
Dostal poděkování: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Ertl » 06 led 2019, 16:28

11.1.2018 je schůze MS Plzeň ,kam jsme byli jsme pozváni i všichni ostatní a určitě na konci schůze MS dostaneme prostor pro . . . . . .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ertl za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Josef.Kubat
ime
608 473 460
WhatsApp

Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Dal poděkování: 122 poděkování
Dostal poděkování: 123 poděkování

Příspěvek od Magda.Dankova » 06 led 2019, 16:51

Jen bych chtěla upozornit, že poté, co jsem pozvala všechny členy KS plzeňského kraje na schůzi MS Plzeň, z důvodu neuskutečnění lednové krajské schůze mi byly odebrány práva na fb stránky Pirati Plzeň z důvodu nevhodnosti příspěvku.
Byť schůze jsou veřejné. A v podstatě členové kraje chodí občas na MS Plzeň schůze a naopak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Magda.Dankova za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Rudolf.Spotak
I am not what You think I am. You are what You think I am. = = = = :}

Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Dal poděkování: 122 poděkování
Dostal poděkování: 123 poděkování

Příspěvek od Magda.Dankova » 06 led 2019, 16:53

Robert.Magni píše:
06 led 2019, 14:07
Je pravda, ze kdyz se snazime podavat navrh na usneseni na porizení videozaznamu na mestsky castech, ze bychom ho mohli zkusit zrealizovat i na nasich schuzích. To je však jiz na předsednictvu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Magda.Dankova za příspěvky (celkem 2):
Josef.Kubat, Robert.Magni
I am not what You think I am. You are what You think I am. = = = = :}

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Plzeňský kraj“