CF 24/2018 Návrh postupu - volba čela po dvojicích

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Čelní kandidáti pro volby do EP budou voleni po dvojicích, tedy 2. a 3. místo a poté 4. a 5. místo

Pro
21
43%
Proti
24
49%
Zdržuji se
4
8%
 
Celkem hlasujících: 49 - Celkem hlasů: 49

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Návrh postupu - volba čela po dvojicích

Příspěvek od anonym39320 »

Aniž bych chtěl komentovat to, jak by bylo ideální čelo volit, aby to bylo co nejspravedlivější, rád bych upozornil, že máme cca 3 týdny do CF a stále není na 100 % jasno, jak bude volba probíhat. Probíhá diskuse, jak by se mělo volit čelo, resp. jestli nezměnit způsob volby. Na Štědrý den (!) byla zveřejněna informace o změně deadline pro nominaci na lídra, což ovlivňuje dost termíny schůzek KS, které se konají pro všechny nominanti stejné (tj. fakt, že termín ro čelo zůstává stejný je bezpředmětný). Stále se proměňuje informace o tom, jak bude probíhat grilování nominantů na CF - většina spoléhá na to, že se bude moci zeptat konkrétního nominanta na konkrétní dotaz a teď je tu jakýsi seznam otázek na všechny. Přitom nemyslím, že je dobré, aby nominanti znali dotazy předem a mohli se na ně připravovat. A to říkám jako nominant :-D

Zkrátka a dobře. Jestli mohu, pak vás prosím, aby se co nejdříve vyjasnilo, jak celý proces bude na CF vypadat, nebo z toho bude nakonec jen velké roztrpčení na všech stranách.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Návrh postupu - volba čela po dvojicích

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vítej v pirátské světě "byrokratických férovek", tedy v politice. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Viktor.Derka

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Návrh postupu - volba čela po dvojicích

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Pokud se nemýlím, nepadlo rozhodnutí o tom, že volba čela proběhne najednou, tzn Standův návrh mi přijde hlasovatelný. Obecně mi to přijde jako rozumný kompromis mezi nekonečnou volbou a volbě celého čela najednou.

Ad. hlasovací koalice, výhoda je, že pokud existují, bude je v tomto systému nutné je veřejně deklarovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Pavel.Sramek

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Návrh postupu - volba čela po dvojicích

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tak a teď ještě sehnat ty hlasy. ;)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: CF 24/2018 Návrh postupu - volba čela po dvojicích

Příspěvek od Matej.Sandor »

Já se připojuji k tomu, co psal Lukáš Červinka. Ta nejistota ohledně toho, jak bude volba probíhat i cca 2 týdny před samotnou volbou a častá změna podmínek během primárek je hodně nepříjemná.

To jestli bude volba společná nebo samostatná, nebo po dvojicích má přitom vliv i na strategii kampaně jednotlivých uchazečů a i na samotný kandidátky projev na CF a i na případné rozhodnutí, jestli bude chtít někdo kandidovat „jenom“ na čelo nebo i na lídra.

Dalibor zde psal, že je to projev politiky. Já rozumím ty diskusi před hlasováním o nějakém návrhu, nicméně po hlasování o tomto návrhu by se měl návrh realizovat ve schválené variantě a nikoliv se neustále pokoušet o jeho další změny, zvlášť když se jedná o docela důležitou věc. OFFTOPICI v rámci Rady na Praze 4 máme často odlišné názory a o výsledku pak o tom hlasujeme. Ale po hlasování pak ten výsledek hlasování respektuje a implementuje ve schválené variantě – příklad z poslední doby třeba rozšíření parkovacích zón. Pokud tedy nepřešla varianta samostatné volby, tak by to mělo být realizováno dle varianty, která je platná - tou je v tuto chvíli společná volba pro čelo – nikoliv se ji pokoušet neustále měnit.

Navíc ta možnost vniku hlasovacích trustů je v tomto navrhovaném případě úplně šílená - Vaše KS nás podpoří na 2 a 3 místo a my vás za to podpoříme na 4 a 5 místo a rozhodně není nutná veřejná deklarace deklarace takového trustu, ale může to být tichá domluva.

Nakonec možno jenom obecná poznámka. Autor této i autor minulé ankety se spokojil se strohým konstatováním, že společná volba nemusí být v tomto případě spravedlivá, bez toho, aby to alespoň nějak zdůvodnil. V čem se tento případ odlišuje od hlasování, kdy se volí místopředsedové PKS, nebo čelo kandidátky pro komunální či krajské volby (Praha), nebo i čelo do poslanecké sněmovny (v Praze se volilo společně 3.- 6. místo)? To jakože byli všechny tyto volby nespravedlivé?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 2):
anonym39320, Viktor.Derka
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: CF 24/2018 Návrh postupu - volba čela po dvojicích

Příspěvek od Martin.Kucera »

Ach jo. vždyť už tu to zaznělo.
1) Byl schválen návrh postupu, že návrhy k proceduře volby lídra a čela se budou přijímat do určitého data a poté se o nich bude bez prodlení hlasovat.
2) Byly podány dva návrhy:
- Volit lídra a čelo na zasedání
- Volit čelní kandidáty jednotlivě.
V následném hlasování byl první návrh přijat, druhý nikoli.
Tedy volit lídr a čelo se bude na zasedání a čelo se bude volit najednou (samozřejmě dvoukolově).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Jana.Skopalikova, Matej.Sandor, Jakub.Nepejchal, Jan.Bednarik, Frantisek.Kopriva

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Návrh postupu - volba čela po dvojicích

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mikulas.Ferjencik píše: 03 led 2019, 04:01 Ad. hlasovací koalice, výhoda je, že pokud existují, bude je v tomto systému nutné je veřejně deklarovat.
Já jsem asi nějak momentálně zavostalej, ale jak se v tajné volbě veřejně deklaruje hlasovací koalice? :o Chápu, že se možná Cajzli domluví mezi sebou, viď? ... Brňáci betálně, Plzeňácí se taky ňák domluví ... ale veřejně se nedozvím ani Ťok. :D Můžeš mi to nějak vysvětlit? :?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Ladislav.Koubek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Návrh postupu - volba čela po dvojicích

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Petr.Vileta píše: 04 led 2019, 02:27
Mikulas.Ferjencik píše: 03 led 2019, 04:01 Ad. hlasovací koalice, výhoda je, že pokud existují, bude je v tomto systému nutné je veřejně deklarovat.
Já jsem asi nějak momentálně zavostalej, ale jak se v tajné volbě veřejně deklaruje hlasovací koalice? :o Chápu, že se možná Cajzli domluví mezi sebou, viď? ... Brňáci betálně, Plzeňácí se taky ňák domluví ... ale veřejně se nedozvím ani Ťok. :D Můžeš mi to nějak vysvětlit? :?

Předpokládám, že v případě rozdělení volby by proti sobě část spřízněných kandidátů nekandidovala.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Návrh postupu - volba čela po dvojicích

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mikulas.Ferjencik píše: 04 led 2019, 21:52
Petr.Vileta píše: 04 led 2019, 02:27
Mikulas.Ferjencik píše: 03 led 2019, 04:01 Ad. hlasovací koalice, výhoda je, že pokud existují, bude je v tomto systému nutné je veřejně deklarovat.
Já jsem asi nějak momentálně zavostalej, ale jak se v tajné volbě veřejně deklaruje hlasovací koalice? :o Chápu, že se možná Cajzli domluví mezi sebou, viď? ... Brňáci betálně, Plzeňácí se taky ňák domluví ... ale veřejně se nedozvím ani Ťok. :D Můžeš mi to nějak vysvětlit? :?

Předpokládám, že v případě rozdělení volby by proti sobě část spřízněných kandidátů nekandidovala.
No ale do volby se přece musí kandidát přihlásit předem, že? Takže jediný možný způsob veřejné deklarace je, že Cajzl proti Cajzlovi, či Brňák proti Brňákovi, svou kandidaturu těsně před volbou stáhne. Nebo ty máš na mysli až tak fujtablové :x hlasovací koalice typu "hele Karle, přihlaš se na čelo, nás 50 tě podpoří" a Karel se tedy přihlásí, ačkoliv o tom předtím neuvažoval? :o Jestli tohle u Pirátů je, tak jsem asi vlezl do špatné strany. ;) Já volím například OFFTOPICpro nepozorné NAPŘÍKLAD!!! Gregorovou, Peksu, Kolaju nebo toho Lva proto, že mi připadají nejvhodnější, nikoliv proto, že jsou z Brna, Prahy nebo které dědiny.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 24/2018 Návrh postupu - volba čela po dvojicích

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Volby jsou i taktizování, takto prostě je.

Kandidáti mají jednu silnou zbraň, kterou vládnou jen oni - možnost kdykoli z volby odstoupit.

A byl bych velmi rád, kdyby ji začali používat podle vývoje situace, kterou nemůže dopředu znát nikdo.

Očekával bych například, že když do čela či první desítky budou zvoleni dva lidé z nějakého kraje, tak další kandidáti z toho samého kraje, tam už kandidovat nebudou a podpoří tímto způsobem kraje jiné.
Regionálně vyrovnaná kandidátka je jedním z podstatných základu celostátního úspěchu.

Tohle míří především na Prahu, protože tam je jasný převis a to množství lidí co se hlásí, připomíná pomalu až nějakou masovou hysterii. :)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“