Krajské nominace do voleb do Evropského parlamentu

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské nominace do voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od anonym39320 »

Pavel.Stepanek píše: 04 led 2019, 13:32 Něco k procesu volby:

Doba pro navrhování byla ukončena dnes 4.1. Nyní bude doba na rozmyšlenou a případné námitky proti navrhovanému procesu a 8.1.2019 začne jednokolová volba která potrvá minimálně 48 hodin. Nominaci dostanou všichni kandidáti s nadpolovičním počtem hlasů. Hlasovat budeme elektronicky v systému Helios.
Do rozhodujícího hlasování budou dle jednacího řádu zařazeni všichni kandidáti, kteří získají podporu alespoň druhé odmocniny z počtu členů. V našem případě je potřeba pro zařazení do rozhodujícího hlasování podpora alespoň šesti členů. Podporu je možné vyjádřit palcem pod příspěvkem s navržením nebo přihlášením kandidáta. Podporu je možné také doložit prostřednictvím členského podnětu.

Prosím všechny členy a zúčastněné o vyjádření potřebné podpory palci, pro zařazení do rozhodujícího hlasování

O pozici lídra nikdo přímo nepožádal, budeme tedy hlasovat o nominaci do skupiny čela a skupiny ostatní, pokud někdo nepodá námitku proti postupu a nepřihlásí se přímo o čelo.

Proti návrhu lze podat námitku a pozměňovací návrh procesu nominace.
Zdravím,

nebylo by lepší zařadit do hlasování všechny, kteří se přihlásili o podporu? Je nás zatím 6 a nikdo nemá dost "palců". Co mám zkušenosti z jiných krajů, tak o palcování nikdo moc neví, nikdo mu moc nevěnuje pozornost - to je značná výhoda systému Helios, kde všem oprávněným hlasujícím přijde email, takže o tom vědí. Málokdo má nastavené upozorňování na příspěvky na fórum. Ale to je jen můj poznatek z předchozích zkušeností, je to samozřejmě na vašem KF a nechci vám do toho nijak zasahovat.

Lev
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1396
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské nominace do voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Lukas.Lev.Cervinka píše: 04 led 2019, 14:20 Zdravím,

nebylo by lepší zařadit do hlasování všechny, kteří se přihlásili o podporu? Je nás zatím 6 a nikdo nemá dost "palců". Co mám zkušenosti z jiných krajů, tak o palcování nikdo moc neví, nikdo mu moc nevěnuje pozornost - to je značná výhoda systému Helios, kde všem oprávněným hlasujícím přijde email, takže o tom vědí. Málokdo má nastavené upozorňování na příspěvky na fórum. Ale to je jen můj poznatek z předchozích zkušeností, je to samozřejmě na vašem KF a nechci vám do toho nijak zasahovat.

Lev
Poslal jsem všem členům upozornění na tento příspěvek ve formě soukromé zprávy. Doufám, že se to brzy na "palcích" projeví. Rád bych se vyvaroval tomu, aby kdokoli naše rozhodnutí napadl, že je v rozporu s JŘ, ve kterém je definována podmínka pro zařazení podporou druhé odmocniny počtu členů. Druhou variantou by bylo přijetím usnesení, že zařadíme všechny, tím by se to o něco prodloužilo, ovšem termín do CF v Táboře by se přesto stihl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
anonym39320, Filip.Mezera, Dalibor.Zahora

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské nominace do voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od anonym39320 »

Pavel.Stepanek píše: 04 led 2019, 14:29
Lukas.Lev.Cervinka píše: 04 led 2019, 14:20 Zdravím,

nebylo by lepší zařadit do hlasování všechny, kteří se přihlásili o podporu? Je nás zatím 6 a nikdo nemá dost "palců". Co mám zkušenosti z jiných krajů, tak o palcování nikdo moc neví, nikdo mu moc nevěnuje pozornost - to je značná výhoda systému Helios, kde všem oprávněným hlasujícím přijde email, takže o tom vědí. Málokdo má nastavené upozorňování na příspěvky na fórum. Ale to je jen můj poznatek z předchozích zkušeností, je to samozřejmě na vašem KF a nechci vám do toho nijak zasahovat.

Lev
Poslal jsem všem členům upozornění na tento příspěvek ve formě soukromé zprávy. Doufám, že se to brzy na "palcích" projeví. Rád bych se vyvaroval tomu, aby kdokoli naše rozhodnutí napadl, že je v rozporu s JŘ, ve kterém je definována podmínka pro zařazení podporou druhé odmocniny počtu členů. Druhou variantou by bylo přijetím usnesení, že zařadíme všechny, tím by se to o něco prodloužilo, ovšem termín do CF v Táboře by se přesto stihl.
Díky, Pavle. Na SZ už standardně, pokud si to člověk nevypne, chodí upozornění mailem, takže by se to k většině mělo dostat.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3436
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2607 poděkování
Dostal poděkování: 5037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské nominace do voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Lukas.Lev.Cervinka píše: 04 led 2019, 14:20 nebylo by lepší zařadit do hlasování všechny, kteří se přihlásili o podporu? Je nás zatím 6 a nikdo nemá dost "palců".
neni to az tak uplne pravda. vetsina kandidatu ma palcu vice jak dost.

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské nominace do voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od anonym39320 »

Andrej.Ramaseuski píše: 05 led 2019, 22:59
Lukas.Lev.Cervinka píše: 04 led 2019, 14:20 nebylo by lepší zařadit do hlasování všechny, kteří se přihlásili o podporu? Je nás zatím 6 a nikdo nemá dost "palců".
neni to az tak uplne pravda. vetsina kandidatu ma palcu vice jak dost.
Můj návrh byl předtím, než Pavel psal, že rozeslal všem SZ. Pak jsem doplňoval, že o SZ už by lidem měl přijít mail a tudíž se o celém procesu palcování mohou dozvědět.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské nominace do voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Pavel.Stepanek píše: 04 led 2019, 13:32 Něco k procesu volby:

Doba pro navrhování byla ukončena dnes 4.1. Nyní bude doba na rozmyšlenou a případné námitky proti navrhovanému procesu a 8.1.2019 začne jednokolová volba která potrvá minimálně 48 hodin. Nominaci dostanou všichni kandidáti s nadpolovičním počtem hlasů. Hlasovat budeme elektronicky v systému Helios.
Do rozhodujícího hlasování budou dle jednacího řádu zařazeni všichni kandidáti, kteří získají podporu skupinou členů (§5). V našem případě je potřeba pro zařazení do rozhodujícího hlasování podpora alespoň čtyř členů. Podporu je možné vyjádřit palcem pod příspěvkem s navržením nebo přihlášením kandidáta. Podporu je možné také doložit prostřednictvím členského podnětu.

Prosím všechny členy a zúčastněné o vyjádření potřebné podpory palci, pro zařazení do rozhodujícího hlasování

O pozici lídra nikdo přímo nepožádal, budeme tedy hlasovat o nominaci do skupiny čela a skupiny ostatní, pokud někdo nepodá námitku proti postupu a nepřihlásí se přímo o čelo.

Proti návrhu lze podat námitku a pozměňovací návrh procesu nominace.
Nepodávám námitku, ale upozorňuji, že Marcel Kolaja žádal o nominaci na lídra.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Marcel.Kolaja

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1396
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské nominace do voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1396
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské nominace do voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Výsledky zveřejněny. Krajskou nominaci získal Lukáš Blažej, Marcel Kolaja a Jiří Jansa.

https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 10002/view
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvky (celkem 2):
Andrea.Linhartova, Filip.Varecha

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské nominace do voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Mikulas.Ferjencik píše: 08 led 2019, 01:10
Pavel.Stepanek píše: 04 led 2019, 13:32
O pozici lídra nikdo přímo nepožádal, budeme tedy hlasovat o nominaci do skupiny čela a skupiny ostatní, pokud někdo nepodá námitku proti postupu a nepřihlásí se přímo o čelo.
Nepodávám námitku, ale upozorňuji, že Marcel Kolaja žádal o nominaci na lídra.
Potvrzuji, že jsem žádal o nominaci na lídra, leč vzhledem k termínu hlasování by její doručení bylo stejně nicotné. Tímto též děkuji za nominaci, které si velmi vážím, a těším se na setkání na zasedání celostátního fóra v sobotu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Filip.Mezera

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Jiri.Lehejcek
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 135
Registrován: 02 kvě 2017, 20:17
Profese: přírodovědec
Dal poděkování: 110 poděkování
Dostal poděkování: 428 poděkování

Re: Krajské nominace do voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Jiri.Lehejcek »

Vážené krajské fórum,

Jelikož jsem neusiloval o Vaši nominaci, neměl jsem zatím prostor představit se Vašemu kraji v souvislosti s primárkami do EP. Původně jsem se domníval, že tento handicap částečně smažu během osobního vystoupení v Táboře. Čas, který bude kandidátům vymezen, je ale nesmírně krátký, a tak doufám, že nebude považovat za příliš vtíravé, když tak učiním i zde, na krajském půdorysu. Vaše krajské nominace plně respektuji a vážím si každého, kdo chce Piráty poctivě reprezentovat v Evropě.

Rád bych tím reprezentantem byl i já, a proto mi dovolte, abych Vás seznámil s tím, proč usiluji o mandát poslance Evropského parlamentu, proč se domnívám, že jsem vhodným nominantem na čelo pirátské kandidátky.

Co za mnou stojí?

Především práce v oblasti ochrany klimatu, udržitelných postupů hospodaření v krajině a ochrany životního prostředí obecně. Díky svým aktivitám zastávám v současnosti volenou funkci viceprezidenta IFOAM EU, což je celoevropská sektorová organizace ekologického zemědělství. V bruselských legislativních procesech, při jednání s politiky a úřady zastupuji stovky organizací a statisíce jednotlivců. Domnívám se proto, že jsem schopen naslouchat a hledat konsenzus nebo alespoň kompromis uvnitř velkého sektoru s často rozdílným pohledem na problém a tuto společnou pozici dále komunikovat a uvést ji v život. Dalo by se tedy říci, že jsem prachsprostý lobbista :) Ovšem lobbista, který nehájí ničí ekonomické zájmy, ale prosazuje udržitelnost na nejvyšší úrovni, která se vyplatí i ekonomicky.

Jsem také akademik. Formální vzdělání jsem získal jak na českých univerzitách, tak během dlouhodobých zahraničních studijních stáží v Kanadě, na Islandu, ve Švýcarsku nebo v Německu. Momentálně působím jako kmenový zaměstnanec Univerzity Tomáše Bati a zabývám se klimatem Arktidy. Špatně snáším vedra, a proto léta částečně trávím v polárních oblastech :) I proto se domnívám, že mi deštivé klima Bruselu bude vyhovovat ;) Ale vážněji, přestože základní výzkum v oboru polární ekologie může působit vzdáleně práci europoslance, jsem díky němu vybaven důležitou kompetencí. Tato zkušenost mi dává schopnost kriticky přistupovat k informacím, důkladně je ověřovat a rozhodovat se teprve na základě objektivní analýzy a faktů.

Výše jsem nastínil oblasti, v nichž se cítím silný, a kterým se věnuji v profesním a osobním životě. Rád bych neskromně zdůraznil, že svoje úsilí a čas vynakládám na co možná celospolečensky přínosné aktivity, protože jedině tak se budu schopen s čistým svědomím zodpovídat vlastním dětem.

O co konkrétního se ale chci v EP zasadit?

Budu pokračovat v práci na tématech, ve kterých se orientuji a na nichž již nyní intenzivně spolupracuji na parlamentní úrovni s naším místopředsedou Radkem Holomčíkem a Danou Balcarovou (děkuji jim za důvěru a podporu). Co může přinést synergie práce na agroenvi legislativě, ale i dalších pirátských vizionářských dokumentech typu příprava na klimatickou změnu? Není toho málo a týká se to čím dál víc nás všech. Jde zejména o změnu v chápání krajiny a půdy jako výrobní jednotku. Ta má totiž i další rozměry a musí plnit daleko více funkcí. Od retence vody, přes protierozní bariéru, centrum biodiverzity, úložiště uhlíku a v neposlední řadě i zdravé a příjemné místo k životu lidí. Konkrétně se proto budu v EP maximálně zabývat správným nastavením Společné zemědělské politiky EU. Ta se nyní tvoří pro roky 21 – 26 a je potenciálně extrémně silným nástrojem pro ochranu obyvatelstva před důsledky klimatické změny, ale i pro rozvoj venkova a pozitivní dynamiku měst. V případě České republiky je toto téma důležité dvojnásob. Máme totiž mimořádně silnou národní zemědělskou lobby a většinu půdy v pronájmu (charakterizoval bych to úslovím „po nás potopa“). Tato kombinace tvoří z většiny území ČR v podstatě biologickou poušť, která není a nebude schopna čelit projevům globálních klimatických změn, jak ostatně ukázala nedávná suchá léta. Abychom se tomu mohli postavit, je naprosto nezbytná intenzivní spolupráce našich zástupců v EP a PS, jinak lze naše ambice naplnit jen z poloviny. Jsem připraven tuto práci poctivě odvádět a těším se na její pokračování v efektivnějším formátu.

Vážené Pirátky, Vážení Piráti,
nabízím praktické a osobní zkušenosti s bruselskou politikou a expertízu v klíčových otázkách souvisejících s kvalitou života v EU. Nabízím kompetenci kvalitně zastávat veřejnou službu a dlouhodobě tím přispívat k budování pozitivní image Pirátů a jejich značky a důvěryhodnosti u voličů. V neposlední řadě mi však dovolte vyjádřit obrovskou chuť a sílu rozvíjet demokratické hodnoty a humanismus a to pomocí sebevědomé, vzdělané, propojené, kriticky smýšlející a zejména aktivní evropské společnosti. Protože především to je národním zájmem českým v pohnuté evropské historii a prostoru. Bude mi ctí na tom s Vámi spolupracovat!

Děkuji Vám!

Nominační vlákno zde: viewtopic.php?f=350&t=44703

Jiří Lehejček

vedoucí RT zemědělství
náměstek ministra životního prostředí

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“