Zřízení pozice "Správce Picola"

Pirátská kajuta Olomouc - 8. května 522/5, Olomouc.

Moderátoři: PKS Olomoucky kraj, Republikove predsednictvo

Zamčeno
Jakub.Nepejchal
Místní předsednictvo
Profese: Vedoucí sociální služby
Dal poděkování: 1411 poděkování
Dostal poděkování: 1199 poděkování

Zřízení pozice "Správce Picola"

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 19 lis 2018, 16:04

Vážené PKS,

v návaznosti na můj návrh na zřízení Picolo týmu se na vás obracím s dalším podnětem a se zřízením pozice správce Picola.
Mělo by jít o osobu, která bude mít na starosti dodržování provozního řádu, inventuru vybavení, přehled v klíčích, také by měl zajišťovat provozuschopnost techniky (nemusí to v případě poruchy nutně opravovat sám/a, ale zajistí, aby to někdo spravil), odvoz odpadu, domlouvání s uklízečkou a organizátory akcí apod.
Dosud se tyto úkoly dělaly dobrovolnicky a doufám, že ani zřízení této pozice nesejme pocit společné zodpovědnosti z ostatních členů, ale takto budou vědět na koho se v případě potřeby obracet.

Dovedu si představit, že by to měl být placený člověk, ale klidně také ne, to už nechám u na vás. Také si dovedu představit, že by to nemusel být člen Pirátů, zároveň vidím jistou výhodu, když to bude někdo zevnitř v tom, že bude mít k tomu místu pravděpodobně osobnější vztah. Jak by se případné finance dělily mezi KSOLK a Poslaneckou kancelář, to prosím zkoordinujte s Vojtou.
Předsednictvo olomouckého kraje zřizuje pozici "Správce Picola".
Náplní práce Správce bude zejména technické zajištění funkčnosti Picola, dohled nad dodržováním Provozního řádu, inventarizace a inventura majetku v Picolu, přehled ve vydaných klíčích od Picola, komunikace s organizátory akcí ohledně technického zajištění akce, a případně další úkoly od předsednictva krajského sdružení, Picolo týmu, nebo krajského fóra.
Pojďme diskutovat :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Jan.Bednarik, Jana.Skopalikova
...Karotka. „Jsem dobrovolník!” „A do prdele...” prohlásil strážný. (Stráže, stráže!, Terry Pratchett)
1. místopředseda MS Olomouc, člen Sociální komise RMO, člen KMČ Nová Ulice
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 24880 poděkování
Dostal poděkování: 18099 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zřízení pozice "Správce Picola"

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 19 lis 2018, 18:21

Podotknu, že část úkolů dělá Nela a část dělá Miloš.

A zdroje jsou. (Mám nealokované prostředky asistentovného a expertovného, které na ještě lepší provoz Picola rád využiji.)

Představa je taková, že Správce Picola bude primárně co se úkolů týče podléhat Picolo týmu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Nepejchal, Nela.Chudova
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo
Profese: programátor, konzultant, řemeslník
Dal poděkování: 1031 poděkování
Dostal poděkování: 1362 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik » 20 lis 2018, 11:33

Oznámení moderátora:
Z dovolením jsem přesunul do sekce Picola, ať se nám k tomu mohou vyjádřit také členové a příznivci.
krizový manažer KS OlK (oficiálně předseda) • člen TO • jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Jan.Bednarik » 20 lis 2018, 11:38

Prosím jestli může Nela a Miloš napsat, kolik hodin měsíčně věnují práci, kterou by případně mohli delegovat na správce Picola?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Vojtech.Pikal
krizový manažer KS OlK (oficiálně předseda) • člen TO • jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481

Milos.Zmeskal
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Koordinátor
Dal poděkování: 596 poděkování
Dostal poděkování: 633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milos.Zmeskal » 20 lis 2018, 13:25

Nemyslím si, že je to vyčíslitelné. Jsou akce, kde jsem potřeba celou dobu a jiné, kde se beze mě úplně obejdou. Spíš jde o to, že se snažím tam být pro lidi.
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

Winston Wolfe z Xolku
OFFTOPICmilos.zmeskal(avkrouzku)pirati.cz
77O ll3 65O
fb.com/milhauzz18

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 24880 poděkování
Dostal poděkování: 18099 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 20 lis 2018, 13:39

Já bych se spíš zeptal, jestli _mají prostor_ řešit věci jako inventarizace, příprava řádu, vylepšování prostor, dokončování vnitřních úprav, vzhledu, klíčování a kontaktní osoby pro kraj a pořadatele.

Resp. kdyby se někdo z nich měl tomuhle věnovat plně (a vynechal jsem další věci, vím)

Tzn. jsem jim věnovat a dotahovat je v reálných termínech.
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Milos.Zmeskal
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Koordinátor
Dal poděkování: 596 poděkování
Dostal poděkování: 633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milos.Zmeskal » 20 lis 2018, 15:54

Já na to nějaký prostor mám, ale hodil by se mi někdo do týmu.
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

Winston Wolfe z Xolku
OFFTOPICmilos.zmeskal(avkrouzku)pirati.cz
77O ll3 65O
fb.com/milhauzz18

Nela.Chudova
Asistent poslance
Profese: Student a živnostník
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 139 poděkování

Příspěvek od Nela.Chudova » 01 pro 2018, 00:08

Piráti a Pirátky,

omlouvám se, že se vyjadřuji až nyní, leč poslední měsíc jsem plně vytížena svým dobročinným neziskovým vánočním projektem (www.vanocevsem.cz), práci pro Vojtu a školou, proto se k odpovědi dostávám až nyní.

1) Opět díky Kubo za Tvou iniciativu. Rozhodně si myslím, že by bylo fajn mít někoho jako "správce Picola"! A klidně se toho i ráda ujmu, když budu mít k ruce schopné osoby. Nicméně ta práce podle mého názoru zabere poměrně značné množství času (když to člověk dělá a chce dělat zodpovědně). Ať už to je inventura (na kterou se chystám už od března :)), či vytvoření pravidel pro přerozdělování klíčů... ale vzhledem k tomu, že to je dobrovolnická činnost a zatím jsem vždy měla záležitosti, které byly řekněme prioritnější, jsem se k tomu nedostala.

2) Co se týká mé práce v Picolu a PK - do konce roku bude PK v hotové podobě (konečně dorazila nástěnka, kterou na další schůzi přivrtáme), jsou zadané fotky do tisku a je zajištěná koupě rámečků do kterých fotky dám. Mám v plánu ještě nakoupit pár drobností do skříně, aby to bylo úhlednější (ale opět jsem to zatím nepovažovala za prioritu). V průběhu komunální kampaně jsem v Picolu pravidelně trávila minimálně hodinu obden, abych ho udržovala v reprezentativní podobě (aby se neválely noviny na stopadesáti místech, aby byly prázdné lahve tam kde mají být, aby se všude neválel merch, aby nebyly polštáře popadané po zemi apod. - drobnosti, ale dohromady to ten čas fakt sežere). Zajišťuji zpřístupnění Picola pro akce, které nejsou pirátské (střídáme se s Milošem a Toníčkem - ale občas dojde k situaci, kdy vlastně nevíme, kdo by tam teda měl zůstat, a nikdo z nás nechce/nemůže - a těmto situacím bychom se správcem Picola a jeho týmem předcházeli). S Toníčkem tvoříme program akcí. Zajišťuji, aby fungovala paní uklízečka a dávám ji výplatu. Zajišťuji (a Miloš platí :)) pravidelný svoz odpadu - směsného i tříděného...

Nevím, jestli jsem popsala vše co jsem chtěla. Každopádně abych to shrnula - za mě správce ANO, tým ANO, ráda se do toho zapojím, protože ženská ruka a ženské oko je více než nutné. :)

Díky za pozornost a hezky si užijte první adventní víkend!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nela.Chudova za příspěvky (celkem 3):
Antonin.Stepan, Vojtech.Pikal, Jan.Bednarik

Jan.Bednarik
Krajské předsednictvo

Příspěvek od Jan.Bednarik » 03 led 2019, 02:50

Zahájil jsem jednání KP OlK 1/2019 Zřízení Picolo týmu, které řeší i otázku Správce Picola (nyní se pozice správce zřizovat nebude a jeho úkoly bude řešit Picolo tým). Diskusi směřujte do tématu Zřízení Picolo týmu. Tady to zamykám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Jakub.Nepejchal, Milos.Zmeskal

Zamčeno

Zpět na „Olomouc - Pirátské Centrum Olomouc (PiCOlo)“