KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucky kraj, Koordinatori, Odbor OlK - administrativni

Uživatelský avatar
Hynek.Melichar
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 240
Registrován: 24 led 2018, 11:13
Profese: odborný asistent na FF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 240 poděkování
Dostal poděkování: 446 poděkování

Re: KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Příspěvek od Hynek.Melichar »

Vážené a milé Pirátstvo,

v návaznosti na přijetí nominace výše přidávám svou kandidátskou řeč a prosím vás tímto o podporu.

Kdo jsem?

https://wiki.pirati.cz/lide/hynek_melichar

Jsem Hynek Melichar, t. č. olomoucký zastupitel a předseda MS Olomouc. Je mi 36 let. Do podzimních komunálních voleb jsem vedl koaliční kandidátku Pirátů a Starostů, s níž jsme dosáhli jen těsně třetího místa, pouhých 0,16 % za programově spřízněným lokálním hnutím ProOlomouc.
Již téměř deset let pracuji na Filozofické fakultě Univerzity Palackého, kde působím na Katedře politologie a evropských studií (KPES FF UP) jako kmenový vyučující. Odborně se zaměřuji na mezinárodní vztahy a bezpečnost. Věnuji se problematice terorismu, politického násilí a etno-nacionalistických konfliktů. Učím mj. kurzy Mezinárodní bezpečnost, Izraelsko-palestinský konflikt, Úvod do mezinárodních vztahů či kurzy v angličtině Terrorism and Counter-Terrorism, Central European History Since 1945 nebo Central European Culture and Society,. Externě jsem vyučoval také politické systémy zemí Magrebu a Blízkého východu na FF MU v Brně. Jsem autorem jedné monografie (https://barrister.cz/barr01/wp-content/ ... -Irsko.pdf) a několika odborných článků.

Co mám za sebou?

Vystudoval jsem magisterský studijní obor Politologie a evropská studia na KPES FF UP, kde jsem pokračoval úspěšně dokončeným doktorským studiem (Ph.D.). Tématem mé disertační práce byla mediační intervence USA v severoirském mírovém procesu. V letním semestru 2004 jsem přes program Erasmus studoval evropská studia na University of Limerick v Irsku, kde jsem si na vlastní kůži zažil, jaké to je přijíždět jako občan mimo Evropskou unii a vracet se už jako občan EU. V průběhu svých studií jsem absolvoval řadu kurzů zaměřených na fungování, politiky, aktéry či instituce Evropské unie.
V rámci svého dlouhodobého zaměření na problematiku mezinárodní bezpečnosti jsem absolvoval letní školu „Security Challenges in XX Century“ (2004) pořádanou Prague Security Studies Institute ve spolupráci s NATO a o dva roky později stáž na Odboru bezpečnostní politiky MZV ČR. Další pracovní zkušenosti jsem sbíral v rámci několika ESF projektů zaměřených na propojení studia a praxe. Jsem spoluautorem materiálů pro inovaci výuky moderních českých a československých politických dějin na středních školách v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Pravidelně přednáším na Letní škole diplomacie.
Mám řadu zahraničních zkušeností. Krom studia v Irsku jsem absolvoval letní školy a akademie v Rakousku (AIES European Academy) či Bulharsku (Jean Monnet Summer School for PhD students - “The idea of Europe and its borders in social sciences and the humanities”). Uskutečnil jsem několik výzkumných pobytů v Británii a Severním Irsku. Jako hostující lektor jsem učil v nizozemském Haagu či irském Limericku. V dubnu 2017 jsem učil evropská studia na Tádžické národní univerzitě v Dušanbe v rámci projektu EU TACES. Dlouhodobě jsem participoval na National Model United Nations (NMUN) – největší a nejstarší simulaci OSN na světě (účast na třech konferencích v New Yorku jako Faculty Advisor). Byl jsem součástí týmu, který konferenci NMUN přivedl v roce 2010 i do Olomouce, kde jsem zastával roli generálního tajemníka. V lednu 2017 jsem byl v několikakolovém výběrovém řízení (pouze 18 lidí z celého světa) vybrán americkým Department of State k účasti na prestižním Study of the U.S. Institutes on U.S. National Security Policymaking spolupořádaném University of Delaware. V létě 2018 jsem podnikl vyjednávací pracovní cestu do Izraele.

Hovořím plynně anglicky (úroveň C2 – rodilý mluvčí – certifikát CPE) vč. odborné angličtiny (politika, mezinárodní vztahy, EU), domluvím se francouzsky (vč. odborných termínů) a částečně italsky.

Než jsem se začal politicky angažovat, vystupoval jsem jako odborný komentátor k problematice terorismu v Evropě a Severního Irska na kanále ČT 24 (např. pořad Horizont) i v jiných médiích.

Co mě motivuje, co nabízím a čemu bych se chtěl v rámci EP věnovat?

I když jsem nějakou dobu zvažoval, zda nominaci, která přišla na poslední chvíli, přijmout, dospěl jsem k závěru, že v Evropském parlamentu nejlépe uplatním své vzdělání, zkušenosti a odbornost. Přestože mě práce v zastupitelstvu naplňuje, můj profesní život přeci jen vždy směřoval k mezinárodní politice. K Pirátům a do politiky obecně mě přivedla nespokojenost se stavem věcí okolo mě a nezištná vůle snažit se alespoň malou část toho změnit. A to platí jak pro úroveň místní a celostátní, tak evropskou.
Evropskou unii považuji i přes její veškeré nedostatky za nejúžasnější projekt v evropských dějinách, jenž přinesl Evropě bezprecedentní éru stability a prosperity. V současné chvíli však stojí před mnoha výzvami a často je neprávem obětním beránkem populistických, nacionalistických politiků. Bohužel k tomu přispívá i sama unie svým zcela nedostatečným PR. V Evropském parlamentu se budu aktivně věnovat přibližování své práce i fungování celé unie široké veřejnosti v ČR. Ostatně už před minulými volbami do EP v roce 2009 jsem objížděl střední školy v Olomouckém a Moravskoslezském kraji a vysvětloval prvovoličům význam evropských voleb. Mimo to se dlouhodobě a intenzivně věnuji „osvětové“ činnosti v oblasti své odbornosti mimo univerzitní půdu – přednáším pro veřejnost v pirátském centru Picolo v Olomouci, účastním se řady veřejných debat či hostuji na dokumentárních festivalech (Jeden svět), přednáším na středních školách.
Evropské instituce vč. Evropského parlamentu (v Bruselu i ve Štrasburku) jsem několikrát navštívil, není to tedy pro mně vzdálený „Brusel“. Stejně tak jsem navštívil americký Pentagon či Senát, hlavní sídlo OSN v New Yorku i „pobočky“ organizace v Ženevě a ve Vídni. Mám rozsáhlou síť kontaktů v EU i po celém světě. Svět mezinárodní politiky mám „ohmataný“.
Nabízím nadstandardní orientaci v problematice mezinárodních vztahů a Evropské unie, jejích politik, aktérů, institucí a procesů, které jsem ostatně vystudoval. Rád bych se v souladu se svou odborností zaměřoval na problematiku Společné zahraniční a bezpečnostní politiky a vnitřní bezpečnosti unie (boj proti terorismu). Mou vizí je Evropská unie liberální, svobodná a bezpečná. Nabízím pečlivost, svědomitost, zásadovost a zkušenost s prací samostatnou i v rámci mezinárodního týmu. A protože vidím, že už jsem se dost rozepsal, zde skončím s tím, že rád zodpovím vaše případné doplňující dotazy. Moc děkuji za vaši případnou podporu.

Hynek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Melichar za příspěvky (celkem 5):
Tomas.Svoboda, Jakub.Knapek, Lubomir.Vlcek, Martin.Morong, Nela.Chudova
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
člen Zastupitelstva města Olomouce
člen KMČ Olomouc - západ

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 1888
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 3972 poděkování
Dostal poděkování: 5064 poděkování

Re: KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Do seznamu a anket byl přidán Ondřej Kolek (požádal v soukromé správě).
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 1888
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 3972 poděkování
Dostal poděkování: 5064 poděkování

Re: KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Ankety uzavřeny, do hlasování KF o lídrovi byli navrženi 2 kandidáti, do čela 10 kandidátů. Seznam je v úvodním příspěvku. V pátek 4.1. 22:00 skončí doba na rozmyšlenou a bude zahájeno hlasování KF a potrvá do pondělí 7.1. 22:00. Kandidáti, kteří získají nadpoloviční počet hlasů, získají krajskou nominaci OlK do primárních voleb do EP.

Pokud nechcete podpořit žádného kandidáta, hlasujte pro možnost "zdržuji se" (proti všem). Teoreticky nemusí nadpoloviční počet hlasů (a krajskou nominaci) získat žádný z kandidátů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
Nela.Chudova, Tomas.Svoboda
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 22337
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 30510 poděkování
Dostal poděkování: 23723 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

PRosím asi spíš do příště, abychom u těchto typů jednání (jednání o krajské nominaci osoby do volby CF) termínově rozlišovali "nominaci kandidáta" - tedy že kraj nominuje a "navržení kandidáta (na nominaci)" kdy skupina členů kraje (nebo jiný navrhovatel) podá dostatečnou podporu kandidáta pro hlasování o jeho nominaci.

Bude se nám pak líp komunikovat a číst to. Díky.

A díky statečným předsedajícím.

EDIT: jenom doufá, že o nominaci na lídra a do čela se pojedou oddělená hlasování. Skoro mám chuť navrhnout, abychom do čela nominovali nejvýše tolik kandidátů, kolik lze navolit pozic, ale na to je již procedurálně pozdě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik, Honza.Dvorak
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 1888
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 3972 poděkování
Dostal poděkování: 5064 poděkování

Re: KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Evropské volby jsou takové nominační a volební peklo. A aby to nebylo málo komplikované, tak hlasování pochopitelně budou dvě zaráz, samostatně lídři a samostatně čelo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Honza.Dvorak
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 1888
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 3972 poděkování
Dostal poděkování: 5064 poděkování

Re: KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
Honza.Dvorak, Marcel.Kolaja
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Honza.Dvorak
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 1332
Registrován: 08 říj 2016, 16:26
Profese: Specialista řízení provozu
Bydliště: Olomouc (Praha 4)
Dal poděkování: 309 poděkování
Dostal poděkování: 1392 poděkování

Re: KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Příspěvek od Honza.Dvorak »

Jen malá poznámka ke hlasování pro příště. Při hlasování v Heliosu je zaveden úzus, že na úrovní kraje by měli být alespoň dva trustees, na úrovní celostátního fóra alespoň čtyři. Není to ale dogma.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Honza.Dvorak za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Jan.Bednarik, Tomas.Svoboda
Ing. Jan Dvořák
Člen AO, předsedající CF, člen KS OLK, vedoucí AO OLK, člen MO OLK
Chci každý den udělat něco, aby Země byla lepším místem k životu.

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 1888
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 3972 poděkování
Dostal poděkování: 5064 poděkování

Re: KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Vím o tom, ale zakládal jsem to na poslední chvíli a zapoměl jsem si funkci trusteeho vyzkoušet předem. Tak jsem to nechtěl riskovat s ohledem na to, že se jednak nejedná o nějaké zásadní hlasování, a taky že 8.1. je deadline na nominace lídra, a nestihlo by se opakované hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Honza.Dvorak
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 1888
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 3972 poděkování
Dostal poděkování: 5064 poděkování

Re: KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Obě hlasování byla ukončena. V obou se účastnilo 31 hlasujících, nadpoloviční většina je tedy 16 a více hlasů.

Nominaci KS OlK na lídra primárních voleb do EP získali:
* Hynek Melichar

Nominaci KS OlK do čela primárních voleb do EP získali:
* Hynek Melichar
* Markéta Gregorová
* Vojtěch Pikal
* Marcel Kolaja

Celkové výsledky voleb na lídra zde a do čela zde.

Děkuji všem hlasujícím a gratuluji všem kandidátům, kteří získali krajskou nominaci KS OlK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Marcel.Kolaja
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • jednatel RV • dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Hynek.Melichar
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 240
Registrován: 24 led 2018, 11:13
Profese: odborný asistent na FF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 240 poděkování
Dostal poděkování: 446 poděkování

Re: KF Olk 28/2018 Krajské nominace do EP (lídr a čelo)

Příspěvek od Hynek.Melichar »

Moc děkuji všem za podporu!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Melichar za příspěvek:
Tomas.Svoboda
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
člen Zastupitelstva města Olomouce
člen KMČ Olomouc - západ

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Olomoucký kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů