CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Lucie.Trckova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Event & Marketing Manager
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 128 poděkování

Re: CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Lucie.Trckova » 28 pro 2018, 11:51

Ahoj,

tímto si dovolím doručit krajskou nominaci kandidátů do primárek pro volby do EP 2019 za KvK.

Odkaz na hlasování KF zde: viewtopic.php?f=412&t=45155

Nominaci získali:
Šimon Barczi - 18 hlasů
Ladislav Koubek - 15 hlasů.

Hezký den,

Lucka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Trckova za příspěvek:
Daniela.Bila
Lucie Trčková
Krajská koordinátorka KvK
1. Místopředsedkyně MS Sokolov

Email: lucie.trckova@pirati.cz
Telefon: 778 111 472

Lukas.Lev.Cervinka
Asistent poslance
Profese: ústavní právník
Dal poděkování: 239 poděkování
Dostal poděkování: 463 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka » 28 pro 2018, 19:17

Jan.Lipavsky píše:
25 pro 2018, 15:16
Ahoj kandidáti,

v EP získáme k dispozici ohromné finanční prostředky a zajímá mě tedy, jakou máte představu o hospodaření.

1) Dle jakých kritérií (minimální vzdělání, praxe, jazyky, skills) budete vybírat své asistenty (výběrko je dané povolební strategií)? Souhlasite s tim, aby vyberka prohla centralne pod nasim personalnim odborem?
2) Pravidla EP nedovolují financovat stranickou pokladnu, ale plánujete, že svého platu budete přispívat pravidelně straně? Kolik % si představujete? Šli by peníze centrále nebo vašemu kraji?

Diky Honza
Ahoj Honzo,

1) U asistentů bych stanovil kritéria dle náplně jejich práce. U tzv. organizačního asistenta bych preferoval především jazykovou vybavenost (především francouzštinu, kterou sám neovládám - ačkoli i angličtina by byla nezbytnost a němčina či třeba italština plus), jelikož tato osoba by měla na starost nejvíce dojednávání schůzek atp. U odborného asistenta by šlo především o vzdělání v některé z následujících oblastí - evropské právo, bezpečnostní studia, teritoriální studia atp. Zásadní by pro mě nebyl ani tak nějaký ten papír (diplom), ale co má daný člověk za sebou, jestli je schopen pracovat v mnohonárodnostním prostředí a spolupracovat v mezinárodním týmu. Při výběru bych vycházel ze současné praxe výběru poslaneckých asistentů, ale zároveň bych rád, aby se akcentovala možnost nabrat lidi z jiných pirátských stran.

2) K tomu už jsem se několikrát vyjadřoval na krajských schůzích a fórech. Jsem zásadně proti, aby kandidáti házeli %, která se zaváží dávat straně a předháněli se v tom, kdo dá více. Eurovolby nejsou dražba. Navíc se bojím toho, že by to dlouhodobě mohlo rozložit stranu zevnitř. Představa, že europoslanec dává svému (či jinému) kraji nebo MS nemalé peníze na jednotlivé projekty se mi vůbec nelíbí, jelikož si nedovedu představit, že by to neovlivnilo členy v daném kraji či MS třeba při rozhodování v příštích europrimárkách či že by měleuroposlanec stejnou šanci při ucházení se o stranické funkce jako každý jiný. Vlastně bychom si na sebe ušili bič vnitřní korupce.

Jak z toho tedy ven? Bylo by dobré, pokud by na CF vznikl dokument, který toto jednou pro vždy upravuje a ke kterému by se pro příště každý kandidát na placenou veřejnou funkci zavázal přistoupit. Tam by se určilo, kolik % svého čistého příjmu každý europoslanec bude přispívat a kam. Přičemž by se mělo podobně postupovat i u poslanců, uvolněných radních, starostů/ primátorů, členů vlády, senátorů atp. U každé funkce s ohledem na finanční ohodnocení.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky

Web: www.lukas-lev-cervinka.com
Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Email: lukas.lev.cervinka@pirati.cz

„Lev s pirátskou duší. Pirát se lví silou.“

Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 774 poděkování
Dostal poděkování: 953 poděkování

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 30 pro 2018, 20:33

Jan.Lipavsky píše:
Ahoj kandidáti,

v EP získáme k dispozici ohromné finanční prostředky a zajímá mě tedy, jakou máte představu o hospodaření.

1) Dle jakých kritérií (minimální vzdělání, praxe, jazyky, skills) budete vybírat své asistenty (výběrko je dané povolební strategií)? Souhlasite s tim, aby vyberka prohla centralne pod nasim personalnim odborem?
2) Pravidla EP nedovolují financovat stranickou pokladnu, ale plánujete, že svého platu budete přispívat pravidelně straně? Kolik % si představujete? Šli by peníze centrále nebo vašemu kraji?

Diky Honza
Ahoj,
1) asistenti jsou dvojího druhu, u organizačních asistentů bych jistě ocenila znalost prostředí, aby nám pomohl se zorientovat, z jazyků AJ, NJ, FJ (ideálně aspoň dva z nich, AJ je "must have").
U odborných asistentů je důležitá samozřejmě ona odbornost. Myslím, že PO dělá výběrová řízení dobře OFFTOPICnechci se chválit, ale proces je podle mě dobře nastaven. Vzhledem k efektivitě a menším časovým prodlevám bych zachovala i možnost nabídky jiného adekvátnějšího prac. místa pro uchazeče, kteří prošli výběrkem s velmi dobrým výsledkem, ale nevyhráli. Jedním VŘ se tak může obsadit více pozic dle kvalit kandidátů.
2) Dost jsem o tom přemýšlela, nicméně finance (jako přímý dar) asi nejsou jedinou cestou, jak přispět. Osobně bych investovala zejména do vzdělávání v Pirátské straně, abychom si budovali síť stínových europoslanců, vždy je dobré myslet dopředu. Z této pomoci by pak mohli těžit všichni bez ohledu na místo bydliště.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Lenka.Kozlova, Josef.Kadlecek
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
770113643
Don´t live your life impressing others, live your life impressing yourself!

Viktor.Derka
Rozhodčí komise
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Dal poděkování: 223 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Příspěvek od Viktor.Derka » 01 led 2019, 13:38

Čau lidi,

dovolil bych si doručit pár dalších nominací.

František Kopřiva 59
Ondřej Kolek 56
Michal Šalomoun 45
Jiří Hoskovec 36
Marek Nečada 35
Lukáš Blažej 34
Miloš Vlach 33
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Daniela.Bila, Ondrej.Kolek
Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Zastupitel MČ Praha 4
viktor.derka@pirati.cz
Profil na lide.pirati.cz

Pavel.Sramek
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 798 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Sramek » 01 led 2019, 18:49

Ahoj piráti a pirátky OFFTOPICa pirátčata,

Chtěl bych poděkovat krajskému fóru v PlK za nominaci.

Moje kandidátská řeč je součástí členského podnětu, ve kterém sbírám podporu od CF.

Mám v úmyslu kandidovat na čelo a na ostatní pozice. OFFTOPICMartine omlouvám se, že jsem si dal tak na čas, čekal jsem na obdržení nominace a svátky můj post také pozdržely.
———

Sarka.Altmanova píše:
05 pro 2018, 13:40
....
Jak chcete vy osobně přispět k jednotné celoevropské politice Pirátů? To je závěrečná otázka, kterou na všechny kandidáty mám.

Olga Richterová.
Děkuji za otázku.
K jednotnotné politice Pirátů bych přispěl systémovou integrací poradních a expertních týmů Pirátského klubu na úrovni EP s týmy na úrovni národních expertních týmů. Tyto poradními týmy europoslanců by podle mě měli být velmi aktivně pracovat v týmech národních, neboť vertikální komunikace a propojenost je podle mě zásadním faktorem pro dlouhodobou ,,životnost” strany. Samozřejmě nejvíce s expertními a gesčními týmy v ČR, ale ne kvůli národnosti, ale kvůli profesionalitě, efektivitě a volebnímu úspěchu, který jsme u nás měli. Zároveň bych se zasadil o podobnou podporu Pirátských stran v zemích EU.
Jan.Lipavsky píše:
....
....
....
Ano, plánuji, že budu pravidelně straně přispívat finančně a pak plánuji nepravidelné investice.
Pravidelně plánuji posílat každý měsíc minimálně 15% svého měsíčního platu.
Dále předpokládám nepravidelné věcné dary MSkům a KSkům, na věci, které budou tato sdružení operativně potřebovat.
O hospodaření mám velmi dobrou představu, neboť jsem byl druhým rokem krajským hospodářem, sestavoval rozpočet kraje, volební rozpočet Plzně, rozpočet provozních výdajů v Plzeňském kraji, obchoduji na kapitálovém a akciovém trhu, zkoumám hospodaření městských společností v Plzni, pracuji ve finančním průmyslu a mám k tomu akreditaci od ČNB.
———
Jan.Lipavsky píše:
....
....
Ano i ne. :)
Výběrové řízení bych řešil s pomocí PO, ale chtěl bych, aby výběrka mohla proběhnout jako výběrka do PS. Ty proběhla po ustanovení pirátského klubu v PS. Po volbách Piráti ze zemí EU vytvoří Politickou skupinu na úrovni EP OFFTOPICpokud, jich bude dost, popř. se zahájí jednání s ostatními nezařazenými poslanci a klub. Mohli by pak použít zkušenosti a poznatky z velké expertní skupiny, kterou jste vytvořili ve Sněmovně. To ovšem může znamenat, že se výběrová řízení budou dělat pro uchazeče z celé Evropy.
V tom příipadě bych PO požádal o zkušenosti, ale nemohla by proběhnout pod PO Pirátů z ČR, ale jinak, aby se každá země/poslanec mohl/a výběrek a podmínek výběrka aktivně zúčastnit.
Co se týče míst pro obvod ČR, tak bych výběrka rěšil centrálně přes PO.
Z kritérií je pro mě zásadní jazyková vybavenost, praxe, vystupování a to, že člověk dokáže pracovat v týmu.
———

Závěrem chci jen dodat, že se plně ztotožnuji s draftovanou Povolební strategií a kodexem europoslance.
Předseda MS Plzeň
Pirátský zastupitel města Plzně - člen komise Finanční a pro eGovernment
Pirátský zastupitel městkého obvodu Plzeň 3 - člen kontrolního výboru
pavel.sramek@pirati.cz ; tel: 777 300 508

Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 804 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování

Příspěvek od Ivor.Kollar » 02 led 2019, 14:03

Ahoj,
rad by som sa kandidatov a kandidatiek spytal, ci by v EP boli ochotni podporit iniciativu "Public money - public code" (https://publiccode.eu/).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivor.Kollar za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Profant, Jan.Korbel, Janka.Michailidu, Frantisek.Navrkal, Eva.Ticha, Marcel.Kolaja

Eva.Ticha
Člen KS Praha
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 186 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Příspěvek od Eva.Ticha » 02 led 2019, 19:03

Ivor.Kollar píše:
02 led 2019, 14:03
Ahoj,
rad by som sa kandidatov a kandidatiek spytal, ci by v EP boli ochotni podporit iniciativu "Public money - public code" (https://publiccode.eu/).
Ahoj Ivore,
ano, takovou iniciativu ráda podpořím. Naprosto souhlasím, že veřejně financovaný software, který už daňoví poplatníci jednou ve svých daních zaplatili, by jim měl být k dispozici zdarma. Produkt vytvořený z veřejných peněz má být uvolněn veřejnosti k užívání. Díky!

Zdravím,
Eva
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Ticha za příspěvek:
Ivor.Kollar
Ing. Eva Tichá
Zastupitelka MČ Praha 6

Eva.Ticha
Člen KS Praha
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 186 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Příspěvek od Eva.Ticha » 02 led 2019, 20:35

Sarka.Altmanova píše:
05 pro 2018, 13:40
Úvodní slovo Olgy Richterové k eurovolbám

Eurovolby jsou velmi důležité z hlediska všech agend, které naše země nemůže řešit sama. Naší vizí je vzdělaná, digitálně propojená Evropa, která bude globálním lídrem a ochráncem svobody ve virtuálním i skutečném světě, individuálního soukromí a udržitelného rozvoje celé planety - a vrácení důvěry v tuto možnost. Malá pozornost, kterou těmto volbám dává veřejnost, umožňuje udělat skvělý výsledek. Hlavní je vysvětlit jejich význam.

Klíčovou zásadou Pirátů na všech úrovních působení je, že držíme kurz. Před volbami jasně deklarujeme, jak budou naši kandidáti a kandidátky pracovat po nich. Všechny zvažující chceme proto za předsednictvo vyzvat k pečlivému pročtení nyní diskutované povolební strategie, jejíž součástí bude i kodex kandidáta. Co je jasné:
1) europoslanci pracují jako tým, společně s cílem prosadit společnou politiku
2) ten tým je skutečně hodně malý a má velké zdroje. S tím přichází velká odpovědnost.

Dále se chystá stručný celoevropský program (nyní ho projednávají resortní týmy).

Máme připraven návrh celostranické strategie, který byl schválen RP a předložen RV.

Všichni víme, že plujeme velmi zostra a můžeme dát skvělý výsledek.

Abychom uspěli i dlouhodobě, je třeba dbát na těsné propojení našich budoucích europoslanců a europoslankyň s tím, co dělají naše rezortní týmy ve Sněmovně, na úrovni krajů i Pirátky a Piráti v obcích.

Jak chcete vy osobně přispět k jednotné celoevropské politice Pirátů? To je závěrečná otázka, kterou na všechny kandidáty mám.

Olga Richterová.
Ahoj Olgo,

za základ považuji vytvoření dobrého týmu, kde každý má své místo, svou roli a společný cíl. Odpovědnost a synergie členů týmu, podpora, motivace a vzájemná pomoc vedou k cíli. Jsem týmová "hráčka". Za sebe se mohu zavázat, že budu pracovat cílevědomě a odpovědně, sdílet informace, diskutovat a domlouvat se na společném koncepčním postupu. Budu spolu s týmem plnit schválený Společný evropský program pirátských stran a povolební strategii. Budu se aktivně usilovat o podporu a prosazení důslednější ochrany životního prostředí a klimatu s ohledem na aktuální témata "voda, plasty a globální oteplování", společné politiky školství a vzdělávání, podpořím digitalizaci Evropy ve všech oblastech života. Budu sdílet informace virtuálně i osobně s kolegy v ČR, na republikové úrovni, krajské i místní.

Aktivně se zapojím do rozvíjení vztahů s pirátskými hnutími a stranami v zahraničí – v sousedním Německu, Rakousku, Polsku a především na Slovensku.
Napomohu medializaci Pirátů ve světě se zaměřením na Evropskou pirátskou stranu (i v ČR), každý jednotlivý krok správným směrem, každý "miniúspěch". Podpořím aktivní účast Pirátek a Pirátů z ČR a z Evropy na seminářích v EP a zapojení do činnosti pro EP. Šířením informací budeme získávat podporu a zájem a rozvíjet evropskou pirátskou základnu a současně tu naši v ČR.

Zdravím a přeju šťastný nový rok 2019!
Eva
Ing. Eva Tichá
Zastupitelka MČ Praha 6

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23094 poděkování
Dostal poděkování: 10936 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 03 led 2019, 09:43

Doručují náhradním způsobem nominace, Tomáš je dal omylem sem viewtopic.php?p=597463#p597463
Tomas.Svoboda píše:
03 led 2019, 03:11
Ahoj Piráti.

Jako kandidáta do čela nominuji
Mgr. Hynka Melichara, Ph.D. (Olomouc)

http://www.piratistarostove.cz/kandidat ... -melichar/
https://wiki.pirati.cz/lide/hynek_melichar

Současně Hynka nominuji též na lídra.

Hynek má již podporu krajského fora Olomouckého kraje.
na lídra: https://goo.gl/gi9Nwj
do čela: https://goo.gl/UNsz1k

Prosím Hynka o kandidátskou řeč a následně Vás zde žádám o dostatečnou podporu.

Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Eva.Ticha, Daniela.Bila
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Tomas.Svoboda
Krajské předsednictvo
Profese: osvč
Dal poděkování: 781 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Příspěvek od Tomas.Svoboda » 03 led 2019, 10:08

Děkuji Daliborovi. 👍
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Svoboda za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda