Nominace Marka Nečady do primárních voleb do Evropského parlamentu

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporujete nominaci Marka Nečady do primárních voleb do Evropského parlamentu?

Pro.
37
62%
Proti.
14
23%
Zdržuji se.
9
15%

Celkem hlasujících: 60 - Celkem hlasů: 60

Marek.Necada
Republikový výbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8263 poděkování
Dostal poděkování: 5560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Marka Nečady do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Marek.Necada » 22 pro 2018, 08:45

Ahoj Piráti,

vzhledem k tomu, že se nemohu jen tak s klidem dívat na globální a celoevropské pokusy pod falešnými záminkami oklešťovat naše svobody a na to, jak mnohé skutečně závažné problémy zůstávají současnou politickou representací neřešeny (popřípadě jsou „řešeny“ naprosto nevhodným způsobem), chtěl bych vás tímto požádat o podporu své nominace k primárním volbám k volbám do Evropského parlamentu v roce 2019.

Nejprve velmi stručné představení zejména pro ty z vás, s nimiž jsem ještě neměl čest se setkat:
Členem Pirátů jsem již od roku založení, tj. 2009. V současnosti jsem jednatelem republikového výboru strany, předtím jsem byl dvakrát členem rozhodčí komise a v letech 2013 a 2017 jsem kandidoval za Piráty na Vysočině do poslanecké sněmovny. Kromě toho jsem byl v letech 2011–2014 členem akademického senátu University Karlovy.

Vystudoval jsem teoretickou fyziku na pražském matfyzu. Během svých pražských studií jsem se dobrovolnicky hodně věnoval práci s nadanými dětmi. Spoluzakládal jsem a dva roky vedl fyzikální korespondenční seminář Výfuk pro žáky základních škol.

Od roku 2014 žiji s rodinou v Helsinkách, kde pracuji ve výzkumu v oblasti nanooptiky; nyní zde dokončuji doktorát.

Jsem ženatý, mám dvě děti.

Mám rád svobodný software a snažím se ho používat a prosazovat, kde se dá. Zhruba od roku 2004 jsem spokojeným uživatelem Debianu.

Za své hlavní přednosti z hlediska výkonu funkce poslance EP považuji své analytické schopnosti zahrnující kritické myšlení, vidění věcí v širokém kontextu, vyhledávání, filtrování a zpracovávání velkého množství informací. Myslím, že jsem poměrně dobře schopen rozpoznávat problémy, hledat jejich příčiny, klást správné otázky a navrhovat možná řešení. Nemám problém uznat vlastní omyl a nechat se přesvědčit o lepším řešení. To vše ve spojení se slušnou jazykovou vybaveností (v. níže), zkušeností s životem v odlišné kultuře a dlouhodobým ztotožněním se s pirátskými ideály.
Ač nejsem právník, orientuji se v legislativě OFFTOPIC(stěží bych za poslední roky hledal měsíc, kdy jsem si nečetl několik zákonů či vyhlášek, typicky z různých zemí, ať uz potřeby či ze zájmu). Mám zkušenosti s vedením menšího týmu lidí (dobrovolníků).

Z jazyků aktivně ovládám angličtinu OFFTOPIC(každodenní komunikace s nefinskými kolegy, psaní článků, přednášení na konferencích; IELTS 8.0), finštinu OFFTOPIC(každodenní komunikace, výuka; mám „úřednickou“ zkoušku z finštiny (ht)) a ruštinu OFFTOPIC(v práci komunikace s ruskojazyčnými kolegy, časté sledování různých nezávislých/oposičních medií a v poslední době komunikace s ruskými Piráty). Kromě toho mám pasivní/pozapomenutou znalost (tj. takovou, která mi umožňuje přinejmenším rozumět bez větších problémů většině textů a řeči vedené středním tempem) němčiny OFFTOPIC(mám das Deutsche Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz, Niveaustufe C1 z roku 2008), francouzštiny OFFTOPIC(z níž jsem maturoval) a různých slovanských jazyků (zejm. ukrajinštiny a polštiny). Se slovníkem v ruce si přečtu noviny nebo právní texty OFFTOPIC(v poslední době zejména legislativu v oblasti životního prostředí a pěstování konopí a koky v latinskoamerických zemích) ve španělštině.

Mezi oblasti, které mě trápí či o které se hodně zajímám, a kterým bych se v případě zvolení nejvíce chtěl věnovat (pochopitelně v závislosti na okolnostech, tj. zejména odbornosti ostatních pirátských europoslanců patří:
  • Věda a vzdělání, čili oblasti, jimž se věnuji profesně. Psal jsem většinu společného pirátského programu pro nadcházející eurovolby pro tuto oblast, takže hlavní teze jsou k nalezení tam, přičemž je tam pár věcí, které jsou dle mého názoru reálně prosaditelné i s malým počtem europoslanců a které by nám mohly pomoci celoevropsky získat dost příznivců například v akademické sféře.
  • Klimatické změny, největší výzva pro lidstvo v 21. století. Myslím, že Evropská unie je na poměrně dobré cestě, aby na svém území začala skutečně něco dělat ve věci razantního snížení skleníkových emisí, je před námi mnoho práce a zejména nutnost přesvědčit ostatní země světa, aby učinily totéž. Je potřeba trvat na tom, aby veškeré v budoucnu schvalované obchodní dohody obsahovaly vymahatelné závazky ke snižování emisí i od našich partnerů. A je nutné přestat dotovat a daňově zvýhodňovat sektory s velmi vysokými emisemi skleníkových plynů (letecká doprava) a ušetřené prostředky dávat na čistější technologie (například vysokorychlostní železniční tratě). OFFTOPICCo nejrychlejší ústup od fosilních paliv bude mít navíc krásný vedlejší důsledek v ukončení finanční podpory poměrně nechutných režimů, od kterých je nyní nakupujeme.
  • Politický vliv a „nedotknutelnost“ velkých ekonomických hráčů, zejména v digitální oblasti, a s tím související ochrana soukromí, shromažďování osobních údajů, státní bezpečnost a podobně. Je to hodně široká oblast, takže jí nejspíš věnuji obsáhlejší příspěvek zvlášť.
  • Zahraniční politika, zejména ve Východní Evropě. Rusko je považováno za největší bezpečnostní hrozbu v Evropě. Skrze nezávislá media a oposiční skupiny již vcelku dlouho sleduji, co se děje uvnitř Ruska. Je potřeba oprostit se od oblíbených fatalistických narrativů, že Rusko potřebuje silného vůdce, že bude vždy autoritářské atp. Putinův režim je nestabilní. A až padne, je nutné to nezvorat jako v devadesátých letech po rozpadu SSSR, nepodporovat nové Jelciny a postupovat tak, aby se tam konečně mohla rozvinout občanská společnost a demokracie s patřičným oddělením moci (nejen na papíře).
Podporuji myšlenku sjednocené Evropy. Chtěl bych, aby Evropa – nikoliv USA – byla vedoucí silou svobodného světa a inspirací pro zbytek, ale musí to být Evropa založená na společných hodnotách (zejména pravdě, svobodě, lidských právech, odpovědnosti, vzdělanosti, úctě k přírodě, úctě k lidem bez ohledu na jejich původ, solidaritě a sociální spravedlnosti) a primárně z těchto společných hodnot má být odvozována konkrétní politika – nikoliv z partikulárních zájmů určitých skupin, účelových spojenectví, demagogie, nacionalismu apod.

Podrobněji to rád rozvedu v dalších příspěvcích.

Je nutné počítat s tím, že naše možnosti v EP budou vzhledem k počtu našich europoslanců poněkud omezené. Abychom se postupně stali skutečně relevantní celoevropskou politickou silou, jedním z hlavních úkolů pirátských europoslanců v nadcházejícím funkčním období bude kromě vlastní práce v EP také šířit věhlas pirátského hnutí i do zemí, kde se zatím Pirátům příliš prosadit nepodařilo. Moje zvolení by mohlo hodně posílit Piráty ve Finsku, kteří se doposud potýkají s podobnými problémy, jaké měla Česká pirátská strana před lety – zejména nezájem médií a například to, že nás OFFTOPIC(narozdíl od strany Sininen tulevaisuus, která má podobnou úroveň podpory, ale jsou v ní staré tváře) neuvádějí v průzkumech. Mít „svého“ europoslance (byť zvoleného za jiný volební obvod) by pomohlo finské Pirátské straně tuto bariéru prolomit. V každém případě bych chtěl mít vedle kanceláře europoslance v ČR také kancelář ve Finsku za účelem lepšího přístupu k finským médiím, expertům, politikům a koneckonců i podpory větší aktivity finských Pirátů.

Děkuji, pokud jste to dočetli až sem, přeji všem krásné prožití svátků a budu rád za vaše dotazy a pochopitelně za podporu své nominace.
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Marek.Necada
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Marka Nečady do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Marek.Necada » 22 pro 2018, 08:54

(Reservováno pro často kladené dotazy.)
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4460 poděkování
Dostal poděkování: 4588 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 22 pro 2018, 20:53

Znam te dost dlouho na to, abych otazky nepotreboval. Hlas mas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 6):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Vaclav.Fortik, Michaela.Skokanova, Marek.Necada, Josef.Kadlecek
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22023 poděkování
Dostal poděkování: 18925 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 22 pro 2018, 22:45

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1496 poděkování
Dostal poděkování: 1709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 23 pro 2018, 12:06

Já samozřejmě položím stejný dotaz, který kladu všem - co soudíš o "protizbraňové" směrnici?

A dva speciálně pro tebe:

1) jak naložíš s potřebou prezentovat práci v EP v České republice, když dlouhodobě máš nyní domov v Helsinkách? Přestěhuješ se zpět, nebo to vyřešíš jinak a budeš čas nestrávený v Bruselu dělit mezi ČR a Finsko (v tom případě prosím o konkrétní představu, jak bys ten čas alokoval)?
2) pokud uspěješ a získáš volitelné místo, jak naložíš s mandátem člena RV v průběhu kampaně a pak po případném zvolení?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Vit.Jurasek
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Marek.Necada
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 24 pro 2018, 09:30

Honza.Hora píše:
23 pro 2018, 12:06
Já samozřejmě položím stejný dotaz, který kladu všem - co soudíš o "protizbraňové" směrnici?
Předpokládám, že máš na mysli konkrétně směrnici 2017/853. Pokud ne, prosím o upřesnění. Přečtu si ji a pak ti odpovím.
1) jak naložíš s potřebou prezentovat práci v EP v České republice, když dlouhodobě máš nyní domov v Helsinkách? Přestěhuješ se zpět, nebo to vyřešíš jinak a budeš čas nestrávený v Bruselu dělit mezi ČR a Finsko (v tom případě prosím o konkrétní představu, jak bys ten čas alokoval)?
Za potřebné považuji presentovat práci v EP po celé unii. Koneckonců práce europoslance ovlivňuje životy všech obyvatel EU, nikoliv jen těch v jeho volebním obvodu (poslanec PS PČR zvolený v Jihomoravském kraji taky nekomunikuje jen s jihomoravskými voliči), i když určitá vazba demokratické odpovědnosti je tam samozřejmě vyšší. A co je podstatné z hlediska strany – má-li být úspěch Pirátů více než jen českou zvláštností – což je nutnou podmínkou, abychom mohli na evropské úrovni prosazovat i větší věci z jádra našeho programu – a chceme-li v dohledné době kupříkladu zaregistrovat Piráty jako evropskou politickou stranu, nemůžeme se omezovat jen na ČR.

Myslím, že z hlediska možného mediálního dopadu mám osobně největší potenciál zvednout volební preference Pirátům ve Finsku – větší než v ČR, kde se o mediální prostor tak jako tak bude dělit několik našich europoslanců a všichni naši národní zákonodárci. Navíc ve Finsku jsou europoslanci „vzácné zboží“ a dostává se jim o dost větší mediální pozornosti než v ČR. Z postavení europoslance mohu pomoci prolomit bariéru, o níž jsem psal v úvodním příspěvku, a zásadně přispět k tomu, aby v roce 2023 byla Piraattipuolue parlamentní stranou (s počtem poslanců v Eduskuntě větším než malým).

Čas nestrávený v Bruselu bych z výše zmíněných důvodů dělil mezi ČR a Finsko, a to podle potřeby (mj. mediální), která se takhle od stolu nedá odhadnout. Každopádně bych si vybavil všechny kanceláře (bruselskou, finskou i českou) s ohledem na to, abych se mohl s lidmi navštěvující kancelář bavit téměř jako na živo i v případě, že budu zrovna fysicky v kanceláři druhé.

Ještě bych podotkl, že mezi ostatními zájemci o čelní místa na kandidátce je poměrně málo lidí se znalostí například francouzštiny. V případě svého zvolení bych si svou znalost francouzštiny, kterou jsem před deseti lety ovládal velice slušně, aktivoval a chtěl toho využít k mediálnímu průniku do frankofonního prostoru. Je možné, že to někdy půjde trochu na úkor presentace v ČR (protože se prostě nedá dělat všechno naráz), ale to podle mne nevadí, protože zde je Pirátů na dostatečně vysokých politických funkcích poměrně dost a mediální prostor není neomezený.
2) pokud uspěješ a získáš volitelné místo, jak naložíš s mandátem člena RV v průběhu kampaně a pak po případném zvolení?
Mandát bych nechal doběhnout – zaprvé mám rozdělaných pár věcí, které chci dotáhnout do konce (kupříkladu nový systém volebního dohledu a s tím související systém volebních oznámení) a zcela jistě nestihnu vše do zasedání CF, a zadruhé tím místo nikomu potenciálně aktivnějšímu blokovat nebudu (jsem zvolen celostátním forem a obsazení RV je dlouhodobě poblíž své dolní hranice, dovolbu tak lze vyvolat kdykoliv – chtěl bych, abychom to zvážili na nadcházejícím zasedání RV).
Druhá otázka je, co s funkcí jednatele – tu položím v případě zvolení do EP, nicméně RV v současnosti (ani dlouhodobě) přebytkem zájemců o funkci jednatele neoplývá a po včerejším odstoupení Jirky Rezka jsme na minimálním počtu. V únoru se budou znova losovat jednatelé, tak uvidíme, kolik zájemců se najde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jan.Hora
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Analytik
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 1362 poděkování

Příspěvek od Jan.Lipavsky » 24 pro 2018, 23:10

Ahoj Marku,

planujes osobni ucast na CF (podporu skoro mas a tech par hlasu - doslov - jiste brzy doskoci).

Diky za odpoved, Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvek:
Petr.Vileta

Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Profese: Starší inženýr údržby svobodného SW
Dal poděkování: 22290 poděkování
Dostal poděkování: 3137 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Krska » 25 pro 2018, 14:57

Jaké jsou tvé postoje/vize ohledně

* software
* kultury
* vynálezů
* vědy a vzdělávání
* soukromí občanů

? Dík
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Krska za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Josef.Kadlecek
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1496 poděkování
Dostal poděkování: 1709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 25 pro 2018, 19:09

Ad 1) Ano, to je ona

Ad 2) děkuji za vyčerpávající odpověď :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Josef.Kadlecek
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Marek.Necada
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 29 pro 2018, 22:40

Jan.Lipavsky píše:
24 pro 2018, 23:10
Ahoj Marku,

planujes osobni ucast na CF (podporu skoro mas a tech par hlasu - doslov - jiste brzy doskoci).

Diky za odpoved, Honza
Ahoj Honzo, ještě musím pořešit ubytování, ale určitě ano.

Někde na foru už to určitě je, ale udělal jsem si to tedy znova. Musím ovšem říci, že mnohé otázky jsou hodně blbě položené.
Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Janka.Michailidu, Dalibor.Zahora
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“