Nominace Miloše Vlacha do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporujete nominaci Miloše Vlacha do primárních voleb do Evropského parlamentu?

Ano
33
66%
Ne
9
18%
Zdržuji se
8
16%
 
Celkem hlasujících: 50 - Celkem hlasů: 50

Uživatelský avatar
Milos.Vlach
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 66
Registrován: 05 čer 2014, 20:14
Profese: UX Engineer, Designer, Zemědělec, DJ/VJ
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Miloše Vlacha do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Milos.Vlach »

Vážení Piráti, přátelé,
tímto bych Vás rád požádal o nominaci do primárních voleb do Evropského parlamentu. Ucházím se o pozici v čele a zbytku kandidátky. Část z vás mne již zná, pro ostatní nechť následující řádky poslouží jako představení.

Jsem podnikatel v oblasti vývoje software a zemědělství, spolu-majitel úspěšné open-source společnosti. Momentálně také opoziční zastupitel Městské části Praha 6. Vystudoval jsem Vysoké učení technické v Brně, v oboru Telekomunikační a sdělovací technika. V době svých studií jsem spou-zakládal první pobočku Evropské studenské organizace Board of Eureopean Students of Technology v ČR, organizace která již toho času čítala cca 3000 aktivních členů z Evropských zemí. Díky tomu jsem získal přátele v každé zemi Evropy a velkou část z nich i navštívil. V tomto období jsem byl poradcem pro střední Evropu, kdy jsem měl na starost rozvoj cca 10-ti skupin z této oblasti. Osobně se intenzivně věnuji politice, marketingu, designu, novým médiím. Mezi mé největši talenty patří strategické myšlení a schopnost komunikace.

Co prosazuji:
1) Evropa spojující evopany
Období BESTu pro mne bylo jedno z nejúžasnejších v živote, každý týden jsem poznával nové přátele ze všech koutů Evropy i světa. To je to, co pro nás tenkrát Evropa znamenala: vzájemnost, přátelství a poznání. Dnes se tyto hodnoty vytrácejí, vytlačovány obavou z regulací a nařízení, vzájemnou nedůvěrou a strachem z neznámého. Na starém kontinentu žijeme společně a to, že vzájemné rozpory nejsou cestou, prokázala již historie. Důstojnou budoucnost bez jednotné Evropy si dnes nelze představit, a právě proto musí Evropa čelit tmářství, ať naivnímu či cílenému. Cestou k jednotné Evropě je vzájemný respekt a snaha učit se. Sami a od sebe navzájem. Mladými lidmi počínaje, ale rozhodně nekonče. Volný pohyb osob je proto imperativ, jehož narušení nelze dopustit.

2) Volný obchod bez cinklých trade dealů
Volný trh je pro Evropu esenciální a měl by být nadále rozvíjen i ve vztahu k ostatním zemím mimo EU. Nicméně nelze jím obhajovat přílepky, které se v mnoha "trade dealech" objevují, a které do evropské legislativy implementují legislativu cizí. Stejně tak není možné, aby legitimizovaly kvalitativní odlišnosti produktů cizích zemí, které se na společný trh dostanou. Pomocí Pirátských standardů je nutné budovat v Evropské unii politickou reprezentaci odolnou lobby světových mega-koncernů.

3) Evropa sdílející pokrok a technologie
Věřím, že pro efektivní růst by se nemělo znovu vymýšlet kolo. Na každém úřadě v každé členské zemi. Jen u nás se paralelně vyvíjí desítky obdobných řešení, v každé obci zvláště. Evropská unie by měla prosazovat, aby technologie vyvíjené na míru pro jakýkoliv úsek veřejné správy v členských zemích, byly uvolněny jako open-source, ze kterého budou moci benefitovat ostatní v podobné situaci. Ve všech členských zemích - to samo o sobě je schopno Evropskou unii posunout na špici v oblasti veřejné správy.

4) Dotace mají umožnit malým subjektům proniknout na trh, nikoliv gigantům jej ovládnout
Modelový příklad: Jako zemědelský podnikatel obhospodařuji cca. 4ha půdy, vše v bio standardu, nicméně bez Bio certifikace. Proč? Paušální náklady na certifikaci se pro mne rovnají přínosu z dotací v módu ekologického zemědelství, navíc se zvyšují restrikce a administrativa s tím spojená. Pro velká zemědělská družstva, třeba v koncernu Agrofert, je tento paušální náklad téměř stejný, nicméně zisk z dotací roste exponenciálně s rozlohou. Doposud z dotací benefitují prevážně ti velcí, kteří díky štědrým dotacím postupně budují monopol. Evropská unie by měla změnit systém dotací tak, aby primárně zvýhodňoval malé podnikatele a umožňoval jim vstup na trh. Tím se zvýší konkurence v odvětví, diverzita a kvalita produktů. Obdobně jako je to s príspěvky do společného rozpočtu EU, kdy se členské státy postupně přecházejí z příjmových na plátcovské, by měli podniky, kterým dotace pomohli vyrůst "vracet" tuto výhodu, a to vhodnou formou progresivního zdanění, proporciální k balíku, který z dotací odčerpali. A propo. Dotace formou finanční infuze nejsou zrovna nejšťastnejší, obzvláště v soukromé sféře. Dotace formou daňového zvýhodnění a prací s progresivním zdaněním, by byla v mnoha ohledech štastnější volba.

5) Racionální migrační politika
Hysterie, která dnes probíhá kolem migrační politiky je z velké části iracionální, ale je třeba respektovat oba úhly pohledu. Na jednu stranu je třeba prokazovat soucit, neboť i náš národ byl dříve v obdobně tíživé situaci, a jednat koordinovaně s Evropskými partnery. Na druhé straně nelze přijímat všechny, neomezeně, s nejasně definovanými pravidly azilové politiky napríč členskými státy. Nejsem ani výtač ani xenofob, snažím se udržet racionální pohled a věc řešit konstruktivně. Všichni se dnes již shodnou, že je primárne třeba pomáhat v oblastech, kde se humanitární krize rodí. Investice do důstojných životních podmínek lidí v takové krizi se násobně vrátí při řešení důsledků, které tato vyvolá. Z čiste lidských důvodů nelze odmítat lidi v nouzi, nelze ale akceptovat přístup, kdy se azylanté zapojují zejména do sociálních systémů členských zemí. Jsou to právě tito lidé, kteří by se měli podílet na obnově svých zemí. Evropa by tuto situaci měla brát jako příležitost: umožnit azylantům růst ve svém potenciálu, učit je evropským hodnotám a nastavit podmínky tak, aby právě tito lidé byli motivováni se do svých zemí vrátit a stát se nositeli obrody a evropských hodnot.

Pokud jste dočetli až sem, děkuji Vám za pozornost a podporu.
Miloš

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1944
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3033 poděkování
Dostal poděkování: 3812 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Jan.Hora »

Ahoj, musím tě potýrat svou oblíbenou otázkou, jinak by to byla diskriminace :D

Co soudíš o slavné "protizbraňové" směrnici?
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 2844
Registrován: 03 črc 2009, 13:10
Profese: Starší inženýr údržby svobodného SW
Bydliště: Třebíč, Mládežnická 983/2
Dal poděkování: 22369 poděkování
Dostal poděkování: 3156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Filip.Krska »

Jaké jsou tvé postoje/vize ohledně

* software
* kultury
* vynálezů
* vědy a vzdělávání
* soukromí občanů

? Dík
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1345
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Farmář, ochrana přírody
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 3326 poděkování
Dostal poděkování: 3072 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Milos.Vlach píše:
17 pro 2018, 20:24
...Pro velká zemědělská družstva, třeba v koncernu Agrofert, je tento paušální náklad téměř stejný, nicméně zisk z dotací roste exponenciálně s rozlohou...
Pro přesnost: jde o příjem z dotací a roste lineárně... Ale asi šlo jen o řečnickou figuru, tak nic ve zlém :).
...Dotace formou daňového zvýhodnění a prací s progresivním zdaněním, by byla v mnoha ohledech štastnější volba....
Zajímavá myšlenka, ale vyžadovala by pravděpodobně společnou daňovou politiku EU, aby bylo možné SZP takto přepracovat.

V současné situaci - jaké bys navrhoval úpravy SZP, kdybys byl MEP?
Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Zákony pro lidi, ne pro úřady -- Prvně omezujte mocné -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Milos.Vlach
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 66
Registrován: 05 čer 2014, 20:14
Profese: UX Engineer, Designer, Zemědělec, DJ/VJ
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Milos.Vlach »

Honza.Hora píše:
18 pro 2018, 09:23
Co soudíš o slavné "protizbraňové" směrnici?
Ve zkratce s ní nemám příliš problém. NIcméně jsem proti nesmyslné buzeraci a naše úprava držení zbraní byla dlouhodobě vyzdvihována jako kvlaitní a komplexni napříč EU. Proto myslím, myslím že v našich končinách změna regulace není přílliš potřeba.

Na druhou stranu omezení držení zbraní mi osobně nijak nevadí a myslím si, že teze "je nutné udržovat populaci prozbrojenou", obdobně jako to vnímají ve státech, utváří ve společnosti hrozbu terorismu nebo obecně násilí páchaného zbraní, výrazně větší než nedostatek zbraní.

Argument profesionálů, kteří vykonávají svou profesi nebo sport se zbraní, že dochází k omezení výkonu jejich služby mi přijde jako lichá, protože byť policista, (polo)automatickou pušku nebo uzinu nemá mít ve skříni doma, ale v trezoru ve služebně nebo klubu. Z tohoto bych rád kompletně vyjmul myslivce, kteří dlouhodobě vykazují nízkou morálku ve vztahu k požívání alkoholu se zbraní a vysokou úspěšnost záměny lidí za kořist, u těchto je tato směrnice celkem na místě. (Omlouvám se přítomným myslivcům, nechci paušalizovat, ale statistika je v tomto ohledu neúprosná)

Sečteno podtrženo, nemyslím si, že směrnice nějak zásadně mění naši bezpečnost, zároveň je to v našem případě z větší části zbytečné - vzhledem k úpravě, která zde byla dříve. Takže jediné o co jde je jak budeme ctít a jak budeme plnit dohody, které jsme dříve uzavřeli - společné právo Evropské unie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Vlach za příspěvky (celkem 4):
Eva.Ticha, Jan.Adamec, Michal.Zachar, Michael.Polak

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1944
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3033 poděkování
Dostal poděkování: 3812 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Jan.Hora »

Díky za odpověď. Oceňuju že ses z toho nesnažil vykroutit a raději jsi svůj postoj vyargumentoval, byť je ti určitě jasné že se na tomhle pohledu neshodneme a v případě úspěchu kandidatury ti s tím nedám pokoj :D
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Milos.Vlach
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 66
Registrován: 05 čer 2014, 20:14
Profese: UX Engineer, Designer, Zemědělec, DJ/VJ
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Milos.Vlach »

Filip.Krska píše:
18 pro 2018, 09:47
Jaké jsou tvé postoje/vize ohledně
* software
* kultury
* vynálezů
* vědy a vzdělávání
* soukromí občanů
Ahoj, díky za dotazy. Popořadě:
1) Software
Jsem vývojářem a proponentem open-source, proto je to pro mne primární postoj. Nechci nikomu upírat právo vytvářet proprietární software, ale myslím, že do budoucna bude stejně většina zdrojového kódu open. Jak jsem psal věřím, že vše co by je vyvýjeno ne míru pro veřejnou správu by mělo být formou open-source. Chápu, že při nákupu specifického řešení může mít proprietární software opodstatnění, při vývoji na míru ovšem ne.

2) Kultura
Evropa je specifická rozmanitostí jak kultur, tak jazyků. Pro mne osobně je to srdcové téma, jako student jsem strávil notnou část studentského života poznáváním kultur v Evropě a byla to nejúžasnější léta v životě. V dešní době skeptismu k Evropě je právě kultura, respektive vzájemné poznávání to co je důležitější než nikdy. Frustrace a odpor který v populaci vzrůstá je dán do velké míry tím, že lidé žijí v izolaci, bez kontaktu, a jsou pak ovlivňováni hlavně propagandou. Úspěšnost kulturní výměny je dle mne to co bude v konečném důsledku rozhodovat o soudržnosti EU.

3) Vynálezy a věda a vzdělávání
Vynálezy nevyhnutelně s vědou a vzděláváním souvisí a nevidím důvod je dělit. Tuším, ale že dotaz směřuje směrem k patentové politice. Vynálezy jsou drive inovace a pokroku a nelze uvažovat, že se pokrok ustane. Zároveň v současném natavení jsou vynálezy respektive patenty hlavnim drivem vzdělávání, hlavně toho vysokoškolského, ale v konečném důsledku jako celku. Omezovat toto jakýmkoli způsobem je dvousečná zbraň, protože v konečném důsledku to bude mít dopad na celý vzdělávací proces. Osobně bych rád aby došlo k omezení trvání patentů, obzvláště u věcí které mají zásadní dopad na civilizaci, protože je to schopno pokrok civilizace urychlit o řády. Na druhou stranu je to schopno tento pokrok zbrzdit, právě tím, že to rozváží systém vzdělávání. Vzdělání je esence vyspělé společnosti, nemyslím ale, že vysokoškolský titul nutně koresponduje se kvalitou dosažaného vzdělání. V dnešní době je titul bakaláře předpokladem k zaměstnání ve fabrice u stroje, a to že vzdělávací systém produkuje více bakalářů, neznamená nutně přínos pro společnost. Na druhou stranu naše společnost v současnosti trpí nedostatkem lidí znalých běžných řemesel, jako například truhláři. Nabádá to k úvaze, jak dobře je dnešní vzdělávací systém nastaven a zda je vysoká škola opravdu tím vrcholem kam se většina lidí snaží dostat. Myslím, že bychom se měli zabývat témat, jak zlepšit kvalitu vzdělání na učilištích a vyšších odborných školách, aby i lidé kteří se rozhodnou jít touto cestou netrpěli niší kvalitou vzdělání.

4) Soukromí občanů
Soukromí občanů je imperativ, který může být narušen pouze v případě vážného ohrožení a systém který to umožní podroben vysoké kontrole různých zdrojů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Vlach za příspěvky (celkem 4):
Filip.Krska, Vaclav.Fortik, Eva.Ticha, Michal.Zachar

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 29851
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 26228 poděkování
Dostal poděkování: 21811 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mohl bys prosím vyplnit test a zveřejnit výsledek?
https://www.politicalcompass.org/test/cz
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Milos.Vlach
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 66
Registrován: 05 čer 2014, 20:14
Profese: UX Engineer, Designer, Zemědělec, DJ/VJ
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Milos.Vlach »

Milan.Dadourek píše:
18 pro 2018, 10:05
Milos.Vlach píše:
17 pro 2018, 20:24
...Pro velká zemědělská družstva, třeba v koncernu Agrofert, je tento paušální náklad téměř stejný, nicméně zisk z dotací roste exponenciálně s rozlohou...
Pro přesnost: jde o příjem z dotací a roste lineárně... Ale asi šlo jen o řečnickou figuru, tak nic ve zlém :).
...Dotace formou daňového zvýhodnění a prací s progresivním zdaněním, by byla v mnoha ohledech štastnější volba....
Zajímavá myšlenka, ale vyžadovala by pravděpodobně společnou daňovou politiku EU, aby bylo možné SZP takto přepracovat.

V současné situaci - jaké bys navrhoval úpravy SZP, kdybys byl MEP?
Díky za otázku, ale odpovědět na ní je vlastně celkem složité.

V první řadě, co mne vede k ůvaze tímto směrem: to že ode mne stát vybere daně, v Praze přerozdělí, část odešle do Bruselu, znovu přerozdělí, část odešle zpět do Prahy, znovu přerozdělí a část odešle mě zpět formou dotací, navyšuje byrokracii a riziko korupce. V ideálím případě se částky daní a dotací od sebe odečtou.

Co by se dle mne mělo změnit je sytém přímých plateb. Ano, k tomu aby tento krok byl možný v globálním kontextu je třeba alespoň podobná daňová politika, nicméně imo se lze k této vizi přibližovat postupně. Pravdou tedy je že většina z nich je asi spíš vrukou jednotlivých států, bez podpory EU se k podobným, celkem inovativním krokům asi nikdo neodhodlá. Jednou z důležitých kroků je vyhodnocení dotačních titulů, respektive oprávněnosti žádostí - ty je potřeba vyhodnotit dříve než je termín podání daňových přiznání. Paradoxně dotace jsou vypláceny s cca ročním zpožděním, byť skutečnosti, které většinu titulů opravňují k využití, jsou otázkou roku ve kterém žádám. Je pravděpodobné, že úředník k tomu má nějaký metodický důvod, osobně se ovšem obávám, že je to pouze důkazem neefektivity byrokracie. Pravdou ovšem zůstává, že bez opory alespoň v národní daňové politice se toto nikam neposune - zatím neexistuje mechanismus jak část daní neodvést.

S tématem souvisí to, po roce 2020 má vejít v praxi nová strategie SZP EU, která z části adresuje problematiku popsanou v hlavním příspěvku - s množstvím prostředků čerpaných agrokoncerny - ty by měli postupně postupně klesat od 60K se stropem okolo 100K EUR. S čímž principielně souhlasím, ovšem díky koncentraci většiny zemědělské půdy u nás právě v rukou agrokoncernů, toto bude ještě šťavnaté téma.

V navrhované strategii kvituji zaměření na agro-environmentální opatření a obecně postupy ohleduplné k prostředí.

S čím již tak moc nesouhlasím je zaměření na subjekty pro něž je zemědělství hlavním zdrojem příjmů, protože jsou tím znevýhodněni podnikatelé, kteří na "trh" vstupují jako úplní nováčci, kdy jsou nuceni buď opustit jiné zdroje příjmů, což je celkem riskantní krok, nebo čelit ztížené konkurenci. Obdobně majitelé půdy, kteří se o ni starají sami, ale nejsou primárně zemědělci, budou takto tlačeni svou půdu pronajmout nebo prodat již zaběhlým podnikatelům. Toto mi přijde v kontradikci zájmů s prvním bodem. Zatím se mi toto směřování nejeví správně nastavené a je to pro mne jako potencionálního MEP místo zájmu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Vlach za příspěvek:
Michal.Zachar

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 11127
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 28567 poděkování
Dostal poděkování: 13841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Miloše Vlacha do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Oznámení moderátora:
Byla provedena změna nastavení ankety, aby bylo možné měnit hlas. Konec hlášení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jakub.Nepejchal
RV za Úsk (hostování Sčk), zakládající člen, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů