[Rozprava] Krajské nominace do primárních voleb pro volby do EP

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihomoravsky kraj

Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 888
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2428 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: [Rozprava] Krajské nominace do primárních voleb pro volby do EP

Příspěvek od Patrik.Dolezal » 15 pro 2018, 20:37

Ahoj Pirátky a Piráti,
ucházím se o krajskou nominaci do primárek pro volby do europarlamentu a prosím vás o podporu.

Stále usiluji o rozšíření spoluúčasti na správě veřejných věcí, protože jsem přesvědčen, že zvýšení participace je řešení velké části nesnází s kterými se potýkáme, že je to nejlepší verze budoucnosti.
Po mnoha letech už mohu říct, že jsem zanechal pozitivní stopu i na mezinárodní úrovni a rád bych ji prohloubil díky působení v EP.

Proto moje první osobní priorita při práci MEP může mít motto
1. zvýšení demokracie
Obecně razím názor, že stabilní demokratický systém stojí na 3 pilířích - dvou komorách parlamentu a iniciativě občanů. Proto jsem výhledově pro vznik druhé komory EP, i když její základ vidím spíš ve Výboru regionů, než třeba Radě (no dogma). Podrobněji jsem to psal asi před rokem mmj. na francouzském pirátském fóru. Tolik k ideím a vizím. Prakticky to pro příští roky znamená především snahu o úpravu existujících nástrojů participace na evropské úrovni – ECI a petic podle článku 227 Smlouvy o fungování EU. V obou nástrojích musí mít lidé možnost zahájit proces, zvolit témata, definovat znění doporučení a stanovit načasování politického procesu, jestli chceme aby byl celý systém funkční. A samozřejmě je tu otázka správného nastavení quora.

Další oblast, které je potřeba věnovat pozornost by se dala shrnout jako
2. nadnárodní pravidla
a to jak vnitřní pravidla hospodářské i měnové unie, regulace finančních služeb, volného pohybu kapitálu a plateb, tak, v dosažitelné míře, také vnější politiky hospodářské soutěže nebo mezinárodního finančního systému. V následujícím volebním období EP bychom proto měli myslet na to, aby Evropská veřejná prokuratura (EPPO), která začne působit v roce 2020 nebo 2021, měla možnost a povinnost dohlížet na dodržování předpisů nejen „dovnitř a dolů“ k vnitřnímu prostředí EU a národních států, ale také opačným směrem, k nadnárodním korporacím a institucím, kde je dnes osobní odpovědnost většinou nestanovena, nebo pouze politická. Btw. právě včera byla dead line pro podávání přihlášek do výběrka na evropského hlavního prokurátora.

Mojí třetí prioritou je spíš způsob práce
3. tým
Jednotný, spolupracující a rostoucí pirátský eurotým jako společná kancelář poslanců a asistentů a také, přesně podle první priority, jako regionální kancelář přibližující Unii lidem a lidi Unii.

O všech třech bodech jsem jistě mohl napsat mnohem víc, stejně jako o jednoduchosti postupů,jednoznačnosti pravidel, rovnosti přístupů a příležitostí, svobodě volby a výběru, transparenci, bezpečnosti, efektivnosti, lidskosti, etc. ;) , ale jsem rád, že jste dočetli až sem. Nejspíš by další slova vám ani mě nijak zvlášť nepomohla. Proto přidám už jen odkazy na profil a zdůrazním, že v tom prvním a novějším je další odkaz na článek o Římském foru, protože tam jsem si definitivně ověřil, že jsem schopný úspěšně jednat offline v mezinárodním, obecně diplomatickém prostředí.


https://jihomoravsky.pirati.cz/lide/patrik-dolezal/

https://wiki.pirati.cz/lide/patrik_dolezal

Díky za všechny reakce, včetně otázek. Samozřejmě odpovím, online i offline, jen dopředu avizuju, že se případně cítím být kouskem týmu a ne vševědem.

Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Republikový výbor
Příspěvky: 526
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Profese: Asistent v advokátní kanceláři
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 485 poděkování
Dostal poděkování: 699 poděkování

Re: [Rozprava] Krajské nominace do primárních voleb pro volby do EP

Příspěvek od Lukas.Blazej » 17 pro 2018, 01:23

Osobně se představím na středeční schůzi, pro nepřítomné vkládám textovou verzi sem.

Stručná verze:
Jsem dlouholetý pirát se zkušenostmi s prací v Evropském parlamentu. Specializuji se na právo životního prostředí a v rámci Evropského parlamentu bych působil v ENVI výboru.
Problém s kandidaturou do Evropského parlamentu je, že málokdo ví, co EU dělá, a prakticky nikdo neví, co je reálnou náplní činnosti europoslance. Pokusím se tedy definovat, co by podle mě měl pirátský europoslanec splňovat, a ke každému bodu napíšu, nakolik ho naplňuji já.

Odbornost
Pirátský europoslanec musí vědět, čemu se chce v Evropském parlamentu věnovat, a musí pro to mít odpovídající znalosti a zkušenosti. Nikdo nemůže vědět všechno, a i proto má europoslanec možnost v kanceláři zaměstnat dva až tři odborné asistenty OFFTOPICCelkem může do kanceláře akreditovat tři asistenty, ale kvůli množství administrativy (zařizování cest, finanční záležitosti, koordinace činnosti kanceláře, hlídání deadlinů, sledování agendy, drobnosti od nového klíče ke dveřím přes nefunkční klávesnici až po vydání hlasovací karty) je potřeba mít jednoho administrativního. Lze to obejít tím, že dalšího asistenta poskytne frakce, tzn. nebude akreditovaným asistentem europoslance, ale zaměstnancem frakce., ti ho ale můžou jen doplňovat. Asistenti mohou vystoupit leda na setkání stínových zpravodajů (OFFTOPICKdyž přijde legislativní návrh z Komise, je přidělen výboru, kde se ho ujme zpravodaj z nějaké frakce, který k němu připraví návrh pozice. V ostatních frakcích se danému legislativnímu návrhu věnují stínoví zpravodajové, a na společných setkáních pak dochází k vyjednávání.), ale všude jinde musí návrhy prosazovat sám europoslanec. Od mediálních vystoupení a setkání s lobbisty přes jednání výboru až po trialogy, europoslanec musí do hloubky rozumět všemu, co se jím prosazovaného textu týká. Pokud by europoslanec potřebné zkušenosti neměl, bude jednak mrhat svým i asistentským časem ve snaze vše dohnat, a především dříve či později tvrdě narazí. Když to bude v televizní debatě, utrpí tím Piráti, když by to bylo třeba v roli zpravodaje během trialogu, mohou tím utrpět všichni občané EU.

Jako europoslanec bych působil v ENVI výboru. Životnímu prostředí se věnuji nejen v oblasti praktické (spolek Ústecké šrouby), ale i v rovině teoretické: prezentuji na konferencích (OFFTOPICv uplynulém roce například Naše příroda a X. ročník mezinárodní konference Právo v podnikání vybraných členských států Evropské Unie), píšu články (OFFTOPICnapř. BLAŽEJ, L.: Střet vlastnického práva a veřejného zájmu na ochraně biodiverzity. In: ANTOŠ, Marek a Jan WINTR, ed. Omezování svobod z důvodu veřejného zájmu. Praha: Univerzita Karlova, Právnická fakulta, 2017. ISBN 978-80-87975-68-8.) a publikuji (OFFTOPICnapříklad právě pro Arniku píšu monografii o kácení dřevin).

Pirát
Polovina europoslanců ANO ze strany vystoupila. Keller z ČSSD vystupuje v rozporu s programem a znovu na kandidátce nebude. Brusel i Štrasburk jsou od ČR daleko a je snadné se názorově rozejít - tím spíše, že Piráti dle aktuálních průzkumů získají několik europoslanců, kteří budou i při snaze o sdílení informací do jisté míry uzavřeni a izolováni ve vlastním klubu. Pirátský europoslanec by tudíž měl být názorově vyprofilovaný a mělo by být jisté, že ve straně po následujících pět let vydrží, a to například i přes skandály, které se v budoucnu mezi stovkami pirátských zastupitelů jistě objeví.

V Pirátech jsem aktivní od roku 2010, přijímalo mě republikové předsednictvo, strávil jsem pár let v republikovém výboru, podílel jsem se na tvorbě společného programu pro krajské volby (ve kterých jsem byl lídr Pirátů na pirátsko-zelené kandidátce v Ústeckém kraji), čtyři roky jsem za Piráty seděl v kontrolním výboru městského zastupitelstva a v současnosti jsem zastupitelem. Před dvěma lety jsem odmítl nabídku trafiky od ČSSD s platem 30 000 Kč měsíčně výměnou za přestup k ČSSD. Za svoji činnost v ústeckém zastupitelstvu jsem získal Cenu za odvahu Nadačního fondu proti korupci. Po tolika letech věnovaných Pirátům a boji o uzavírací klauzuli je nemyslitelné, že bych to všechno zahodil ve chvíli, kdy se konečně začíná dařit prosazovat náš program.

Kontakty
Europoslanec s pár asistenty nezvládne vše. Kontakty jsou potřeba nejen ke spolupráci na tvorbě pozměňovacích návrhů, ale také vytvoření tlaku veřejnosti či získání informací. Sítě kontaktů jsou obtížně přenositelné a bylo by velmi na škodu, pokud by europoslanec strávil první rok svého mandátu zjišťováním, kdo je kdo - v Evropském parlamentu i mimo něj.

Pravidelně se účastním odborných konferencí v ČR i v zahraničí, tudíž v oblasti životního prostředí znám snad na každé téma někoho, komu mohu napsat s prosbou o nestrannou konzultaci. V Česku jsem jako zástupce spolku Ústecké šrouby v organizaci Zelený kruh, která sdružuje všechny ekologické neziskovky. V Bruselu jsem několikrát ročně, jen při předposlední příležitosti jsem se potkal s Klausem Röhrigem a Tomem Boylem z CAN Europe, Alexem Masonem z World Wildlife Fund European Policy Office, Martinem De Groote z Buildings Performance Institute Europe, Ansgarem Kienem z Greenpeace Europe, Raphaelem Hanoteauxem z CEE Bankwatch Network, úředníky z DG Clima a DG Energy a zástupci ekologických organizací působících v členských státech (zejména Laurou Krug z Deutsche Umwelthilfe e.V. a Wojciechem Kukułou z Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi). Z poslední cesty jsem se vrátil před týdnem - byla jí šestitýdenní odborná stáž u místopředsedy ENVI výboru Evropského parlamentu.

Práce s médii
Jen 39 % Čechů si myslí, že členství v EU je dobrá věc. Jsme nejhorší ze všech členských států, větší přesvědčení o přínosu EU má i Polsko nebo dokonce Maďarsko. Svoji vinu na tom z velké části nesou i europoslanci, kteří nejsou schopni svoji činnost dostatečně komunikovat a prosadit do médií. Pokud to máme změnit, musí se naši europoslanci před kamerou cítit jako ryba ve vodě a dobré prohlášení vymyslet i ve dvě ráno (což je bohužel občas realita).

Týdeník Euro mě označil za jednu z nejviditelnějších tváří Pirátů v regionech. 14 vybraných mediálních výstupů naleznete na mém profilu na wiki, kromě nich existuje i řada vystoupení v televizích či rádiu. Piráty jsem dokázal do médií dostat i v době, kdy neměli žádné funkce a preference se pohybovaly pod pěti procenty, tím spíše bych to dělal v pozici europoslance. K obrazu EU v ČR jsem napsal něco víc na svůj FB profil.

Jazyky
Pokud alespoň trochu sledujete dění v Europarlamentu, jste pravděpodobně zvyklí na zasedání tlumočená do všech jazyků členských států. Realita je ovšem zcela jinde a téměř se dá říci, že žádné opravdu důležité věci tlumočené nejsou. Nejde jen o to, že tlumočník s vámi nebude přesvědčovat ostatní europoslance k podepsání pozměňovacího návrhu nebo při vyjednávání o kompromisu, ale tlumočené nejsou ani setkání stínových zpravodajů, pracovní skupiny či většina odborných konferencí. Bez angličtiny si v Bruselu nekoupíte ani oběd. Má to ještě jeden zádrhel - zdejší mluvčí angličtiny nebudou v příštím funkčním období prakticky vůbec rodilí (Brexit). Musíte tedy rozumět španělovi mluvícímu o limitech kadmia v hnojivech i francouzovi popisujícímu nejnovější poznatky o endokrynních disruptorech.

V roce 2012 jsem si udělal FCE certifikát a od roku 2016 jsem překládal a tlumočil pro Koleje a Menzy Univerzity Karlovy. Vzhledem k tomu, že toto tlumočení probíhalo výhradně směrem ke studentům Erasmu, nenarazil jsem zatím v Evropském parlamentu na nikoho, s kým bych nebyl schopen mluvit. Do života v Bruselu by se hodila i Francouzština, kterou neovládám, ale pro politickou činnost je angličtina naprosto dostatečná.

Ochota být dlouhodobě mimo ČR
Jako poslední bod uvádím něco, co si možná neuvědomují ani spolukandidáti. Funkci europoslance lze samozřejmě využívat k budování vnitrostátní pozice nebo jako pětiletou dovolenou. Jsou tu poslanci, na které nemá nikdo ani telefon a jejich kanceláře jsou prázdné. Pokud ale chceme využít příležitost v Evropském parlamentu naplno, znamená to, že se naši europoslanci do ČR podívají maximálně jeden týden v měsíci, reálně ale ještě mnohem méně. To se výrazně podepisuje nejen na rodině (se kterou europoslanec většinu měsíce nebude, ani kdyby se přestěhovala do Bruselu) a kamarádech, ale také na psychice.

Já jsem připraven být dlouhodobě v zahraničí a mám tu výhodu, že moji přátelé žijí přímo v Bruselu a v nedalekém Utrechtu. Vím, co práce v EP obnáší a jsem na to připraven, proto žádám o nominaci na volitelné místo kandidátky. O pozici lídra se ucházet nebudu.

Rovnou zodpovím i pár otázek, které vás možná napadají:
  • Proč žádáš o podporu zrovna náš kraj?
  • Šanci na zvolení zástupce mají tři, možná čtyři kraje. Proto nesouhlasím s rozdělováním kandidátů po krajích. Pokud bych byl zvolen, chci být zástupce všech krajů. Během kamapně také budu trávit čas i v Jihomoravském kraji, a bylo by škoda k tomu nemít podporu jeho členů.
  • Jak si můžeš být jistý, že Piráti získají člena ENVI výboru?
  • Kromě řádných členů existují ve výborech i náhradníci. Ti mohou vystupovat na jednání, dávat pozměňovací návrhy, dokonce mohou být i zpravodaji - jen nemohou hlasovat, pokud se hlasování účastní všichni řádní členové dané frakce. Působení ve výboru skutečně není o zvedání ruky, proto může náhradník fungovat jako řádný člen. Během vyjednávání o rozdělení pozic je přitom náhradnictví ve výboru v podstatě zadarmo. Pokud by se z nějakého důvodu nedařilo vyjednat řádného člena, fungoval bych z pozice náhradníka.
Tel. 778702712

Simon.Barczi
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 68
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování

Představení Šimon Barczi

Příspěvek od Simon.Barczi » 18 pro 2018, 17:21

Ahoj posádko,

Po sérii osobních představení v různých regionech republiky bych se rád ucházel o přízeň, podporu a nominaci krajského fóra JmK pro volby do EP. Samozřejmě, že se za Vámi 19.12. rád zastavím, kdo chce do Bruselu musí umět dojet i do Brna.
Krátké shrnutí
-Mám realné profesní zkušenosti s Evropskými institucemi.
-Žil jsem, pracoval a studoval na třech kontinentech a v deseti různých zemích.
-Umím oslovit přes 3 miliony obyvatel periférních regionu ČR, tedy oblasti, kde potřebujeme bodovat.
-Mám reálné výsledky a kompetence v pirátských tématech načerpané u globálních lídrů.
-V EP se budu věnovat celoevropské podpoře digitlání ekonomiky, záchraně programů regionálního rozvoje pro nejchudší regiony a svobodě internetu.
-Jsem plně jazykově vybaven.
-Nezklamu.
Detailnější info

Bio

Jmenuji se Šimon Barczi, vyrůstal jsem na česko-německé hranici v Mariánských Lázních, kde jsem také pomáhal v roce 2014 vybojovat historicky první pirátskou výhru v České Republice a od té doby pomáhám pirátkám a pirátům v Karlovarském kraji s tématy jako digitalizace, modrení způsoby dopravy či vzdělávání. Vystudoval jsem VŠE v Praze a KDI School of Public Policy and Managment v jihokorejském Seoulu. Pracoval jsem na projektech pro Evropskou komisi v Luxembourgu a Bruselu. Ve dvou jsme rozjeli českou pobočku TAXIFY OFFTOPICPokud neznáte zadejte kod SIMON pro první jízdu zdarma :) Pracoval jsem na manžerské pozici ve ŠKODA AUTO, kde jsem byl zodpovědný za strategii digitálního rozvoje automobilky. Nějaký čas jsem strávil u největši firmy v karlovarském kraji WITTE Automotive a v současné době se věnuji individuáním konzultacím a úzce spolupracuji s českým startupovým studiem CREATIVE DOCK. Hovořím plynně anglicky a bez potíží se domuvím německy a maďarsky.

O čem budou volby do Evropského parlamentu v roce 2019?

Bohužel, tak jak to bývá, tak volby do Evropského parlamentu budou zřejmě o kauze dotací pro Agrofert, o zahraničněpolitické orientaci ČR. Přijdou subjekty, které budou hovořit o nutnosti vystoupit EU a CZExitu, a v nepochybně bude těmto evropským volbám dominovat témata jako je migrace, která bude zneužita ke strašení obyvatel ČR a voličů.

Pirátská strana se etabluje jako hnutí mladých a progresivních lidí, kteří mají vizi. Nezpochybňuji to, že je třeba mít jasný a pro veřejnost srozumitelný názor k výše uvedeným tématům, ale měli bychom se pokusit přinést svěží pirátská témata, které budou v následujících letech jak pro ČR tak Evropu důležitá.
Protože mám reálnou profesní zkušenost s prací pro evropské institutice vím, že představy a realita jsou často diametrálně odlišné. Na druhou stranu kdo jiný by měl nabourat tento rigidní status quo než právě Pirátská strana. Pojďme to společně zkusit a nebojme se změny.

V rámci přípravy na moji kandidaturu jsem absolvoval několik velice užitečných setkání v regionech od Aše po Žermanice, kde jsem absolvoval velice užitečné debaty, rozhovory i obyčejná setkání, které mi jen potvrdili nutnost komunikovat srozumitelně pirátský program obyvatelům regionů.

Jako své priority stavím pak témata, která jsou pro budoucnost Evropy důležitá, sám jim rozumím a delší čas se jim pravidelně věnuji.

Parlamentní agenda

Priority své agendy stavím na třech pilířích.

Podpora digitální ekonomiky
Jak již bylo zmíněno v úvodu moji přední kompetencí je znalost prostředí startupových firem. Několik takových firem jsem budoval, rozvíjel a s radostí sledoval jejich rozvoj.
Digitální ekonomika roste v průměru 7x rychleji než zbytek hospodářství. Ti, kdo nyní ustrnou, budou v budoucnosti hořce litovat a těžce se na svoje aktuální pozice vracet.
Jsme nyní na rozcestí a je nutné, aby budoucí europarlement byl v této otázce více než kompetentní. Já, jako člověk, co se podílel na růstu a rozvoji jednoho z největších evropských startupů musím konstatovat, že náš progress byl spíše dílem štěstiny než silné podpory evropských struktůr. Dnes už je naprosto zřetelné, že EU v tomto oboru ujel vlak a USA či Čína jsou v těchto témat daleko před námi.
Internetové firmy ze třetích zemí nejen, že neodvádí ferově daně na uzemí EU, ale také odsavají samotnou přidanou hodnotu z evropského trhu. Tento neblahý trend vede k úbytku kapitálu na investice a tím pádem omezeným inovacím ve stěžejních oborech průmyslu 4.0.
Budu inciovat takové aktivity v rámci EP, které povedou k dynamičtějšímu, transparentnějšímu a efektivnějšímu rozvoji startupů, e-commerce a inovací v rámci EU.


Podpora znevýhodněných regionů
Jelikož pocházím ze Sudet, tedy oblasti ze které kvůli zrůdnosti nacistického režimu byla vykořeněna velká část inteligence, patriotismus a úcta ke krajině. Uvědomuji si obrovské rozdíly, které jsou mezi velkými sídly a periferiemi jak v ČR tak v celé EU. Z volebních výsledků se zdá, že Praha, Plzeň či Brno volí jinak než Sokolov, Most nebo Ostrava. Ze senátorské kampaně senátora Balatky, kterého jsme jako Piráti na Sokolovsku podporovali je, ale jasně patrné, že i regiony volí racionálně pokud mají kandiáta, s kterým se umí ztotožnit. Já věřím, že takovým kandidátem jsem právě já. Znám strasti a radosti lidí z Chebu, Bíliny, Rumburka či Opavy. Umím s nimi muvit, umím jim ukázat řešení a umím si je získat na svoji stranu. Zároveň jim chci ukázat, co pro ně kvalitní EU program může znamenat.

Chci se zasadit o to, aby jsme pohraniční regiony v ráci EU nehledali na spodku statistických tabulek. Vidím velký prostor ke zlepšení především v přeshraniční mobilitě, bilingválním školství a celkovém pozvednutí periferních regionů více do středu dění. Tato témata se překvapivě netýkají pouze České republiky, ale podobně postižených regionů je v rámci EU celá řada. V současné EU jsou podobné aktivity financovány z programů meziregionální spolupráce INTERREG. Tyto programy budou novým parlamentem revidovány a já se chci zasadit o to, že nová pravidla budou transparentnější, efektivnější a především ku prospěchu všech obyvatel a nikoliv pouze jedinců jak tomu často v minulosti bylo.

Svoboda internetu
Jako celoživotní podporovatel pirátských myšlenek je pro mně téma udržení našeho moře důležitým bodem.

Toto funkční období europarlamentu a schválení mnoha směrnic odkrývá smutnou pravdu, že většina eurposlanců nežije v tomto století. Extrémně byrokratické GDPR, které vyřešilo velmi málo, zvýhodnilo velké, omezilo malé a zároveň odkrylo mnoho zadních vrátek pro šedou ekonomiku. Je smutným příkladem nekomptentnosti. Ještě horším je pak směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu, které pro mně osobně znamená cenzuru a popření internetu tak jak ho známe.

V rámci své agendy budu bojovat za zachování co nejvetší svobody internetu, síťovou neutralitu a minimální represi nezávadného chování na síti. Uvědomuji si, že z internetu se stává bojiště nového tisiciletí, ale není možné si brát občany EU jako rukojmí.

Závěrem

Jak jsem již zmínil, věřím, že jsem kompetentní, reprezentativní a vhodný kandidát Pirátů do nadcházejících eurovoleb. Mimo výše uvedené kompetence v digitální ekonomice vidím svoji velkou výhodu v tom, že se umím hovořit s lidmi v regionech. Jsem jedním z nich. Znám rozdíly v mentalitě u uvědomuji si místní problémy. Když sečeteme české periferie, tedy Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký a Moravskolezský kraj, je to více než 3 miliony obyvatel. 3 miliony je číslo, které mění volby.

Věřím, že jsem idealním kandidátem k doplnění čela kanditáky a dlouholeté uspěchy Pirátů v Karlovarském chudém kraji ukazuji, že máme velkou šanci na periferii se správnými lidmi bodovat. Nebojme se toho.

Doufám, že vás můj profil zaujal a bude mi ctí zodpovědět případné dodatečné otázky buď zde na fóru, na emailu, telefonem či osobně. Budu rád za každý palec nahoru, ale i za každou konstruktivní kritiku.
Naposledy upravil(a) Simon.Barczi dne 19 pro 2018, 14:10, celkem upraveno 1 x.
Šimon Barczi
725 O86 O13

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Předseda rozhodčí komise
Příspěvky: 518
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Student práva
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 707 poděkování
Dostal poděkování: 680 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Krajské nominace do primárních voleb pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Springinsfeld » 19 pro 2018, 00:48

Oznámení moderátora:
Tímto oznamuji, že lhůta pro přihlášení žadatelů o nominaci uplynula. Žadatelé se mohou krajskému fóru osobně představit na dnešním zasedání, které bylo vyhlášeno zde. Po skončení zasedání bude ukončena rozprava a zahájeno hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvek:
Marcel.Kolaja
Petr Springinsfeld
předseda rozhodčí komise a 3. místopředseda KS JmK
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Zahraniční odbor
Příspěvky: 749
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 779 poděkování
Dostal poděkování: 2283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Krajské nominace do primárních voleb pro volby do EP

Příspěvek od Marketa.Gregorova » 19 pro 2018, 16:26

Oj, tak to abych stihla odpovědět konečně. .)
Tomas.Kolacny píše:
11 pro 2018, 11:16
Marketa.Gregorova píše:
11 pro 2018, 09:04
[...]
Díky za odpověď na programové priority, druhou půlku upřesním -> myslel jsem to tak, jakou máš představu o spolupráci, a to ať už s národní úrovní, tak se zástupci jednotlivých členských států. Dokud budeme v rámci sněmovny v opozici, tak budou europoslanci naší jedinou vstupenkou do diskuse o rozvoji EU (taková kvazidiplomatická role). Dál by mě zajímalo, jakou máš představu o spolupráci s regionem, jestli plánuješ mít nějaká pravidelná okna v Brně? Dál by mě zajímalo, jakou máš představu o stážistech a celkově o asistenčním týmu? A nakonec by mě taky zajímalo, jakou máš představu o PR své činnosti v EP?

Předem dík. :)
Už jsme se o tom bavili osobně, takže to vezmu nějak čitelně:
1. Představa o spolupráci s poslanci a zástupci členských států: Tady si ještě nejsem úplně jistá, kam otázka směřuje, ale spoléhám na funkční propoj se Sněmovnou v podobě lidí z EZO týmu a poslanců, co se zahraniční politice věnují a do EP neodejdou. Zároveň si na základě svých zkušeností myslím, že dokážu vytvářet dobrou síť kontaktů, lidí i informátorů a tuhle schopnost chci zúročit právě pro tu kvazidiplomatickou roli. Mám se samozřejmě ještě hodně co učit a nestavím se do role žádného mistra komunikace a diplomacie, ale dělám věci trochu jinak, jsem empatická, asertivní a defaultně přátelská, takže si věřím v tom, že si najdu místo do kruhů, které nám pak mohou být k užitku.

2. Region: Chci mít regionální kancelář v Brně. Ideálně viditelnou, s výlohou atp., aby dělala neustálou reklamu. Do Brna se rozhodně budu vracet a to často - minimálně v tom regionálním týdnu, jelikož Prahu budu v případě potřeby (schůzky, pracovní věci) navštěvovat o víkendech (do toho počítám pátek). Jakou formou pak v Brně mluvit s lidmi bude na diskuzi i s tím media týmem, aby to bylo efektivní a mělo to dopad (např. přednášky na školách? achjo, zase vykrádám Feriho .D), ale stopro to dělat chci. V Brně chci jednoho dne zestárnout, jestli budu mít to štěstí. Ok, v Brně nebo Lublani, abych nežrala .D, ale "půdu" si tu udržovat budu stále.

3. Tým: Je naprosto stěžejní pokračovat v tom, co již dělala Julie i Amelie, a to jsou stáže pro lidi ze všech možných zemí. Typicky je vykonávají (mladí) Piráti, což podporuje funkčnost strany v dané zemi, protože stážisti přináší zpět významné know-how. Ráda bych, aby se zapojil celý klub, protože víc pirátskému hnutí v Evropě/světě snad ani dát jako MEPs nemůžeme. Co se týče asistentů, patřím mezi ty, kteří zatím nikoho konkrétního v mysli nemají (co se týče administrativy) a do nějaké míry to bude záležet na tom, kolik se nás tam dostane a jak si různé typy asistentů nasdílíme; a expertně to samozřejmě bude záležet na tom, jaké oblasti se budu moci věnovat, ale pokud by to byly ty zbraně, již mám kontakty, přes které se k zajímavým jménům snadno dostanu. Znát správné lidi, to by mi šlo! .D

4. PRko: Tahle otázka mě hodně těší, protože to ve skutečnosti bude jeden z mých hlavních fokusů. Jedna věc je práce ve výboru/výborech, která je samozřejmá a dělají ji (měli by dělat .)) skoro všichni MEPs. Ale tou druhou složkou, na kterou mnoho MEPů zanevře, nebo neví, jak ji uchopit, je právě sebepropagace. Budeme na to mít určitý budget a ráda bych si to vzala do velké míry na starost - kvalitní obsazení týmu, mediální plán, spolupráce s influencery, zvaní do EP a vysvětlování, co se tam reálně dělá,... Zároveň si myslím, že bychom měli pracovat jako tým a i když mám samozřejmě vyřčené ambice "být Ferim europarlamentu" .D, ráda bych krom práce na svém PRku pomáhala i ostatním Pirátům právě přes věnování se tomu mediálnímu týmu, aby z toho mohla benefitovat celá strana.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Tomas.Kolacny
Europoslankyně. Vůdce v ZO a Evropské pirátské straně. Místopředsedkyňa JmK.
O morálce: OFFTOPICObrázek

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2682
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Profese: Zastupitel města Brna
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1166 poděkování
Dostal poděkování: 2866 poděkování

Re: [Rozprava] Krajské nominace do primárních voleb pro volby do EP

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 19 pro 2018, 19:51

Marketa.Gregorova píše:
19 pro 2018, 16:26
[...]
Díky, já jsem s odpověďmi spoko. :)
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2682
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Profese: Zastupitel města Brna
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1166 poděkování
Dostal poděkování: 2866 poděkování

Re: [Rozprava] Krajské nominace do primárních voleb pro volby do EP

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 19 pro 2018, 20:14

Vzhledem k prodloužení lhůty pro podávání návrhů na nominace do dnešní půlnoci, ke kterému došlo na krajské schůzi, si dovoluji navrhnout krajskou nominaci Marcela Kolaji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvek:
Marcel.Kolaja
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Příspěvky: 4801
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Bydliště: Brno, Sadová
Dal poděkování: 7221 poděkování
Dostal poděkování: 6625 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Krajské nominace do primárních voleb pro volby do EP

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 19 pro 2018, 23:30

Tomas.Kolacny píše:
19 pro 2018, 20:14
Vzhledem k prodloužení lhůty pro podávání návrhů na nominace do dnešní půlnoci, ke kterému došlo na krajské schůzi, si dovoluji navrhnout krajskou nominaci Marcela Kolaji.
Původně jsem neplánoval žádat o nominaci, jelikož jsem nechtěl krajské fórum zatěžovat mojí nominací, když disponuji nominací skupinou členů. Jelikož si ovšem alespoň jeden z členů krajského fóra přeje o mé nominaci hlasovat, tímto s navržením nominace souhlasím. Při této příležitosti bych rád požádal o hlasování v členském podnětu, který pro mě představuje důležitou zpětnou vazbu:

viewtopic.php?f=350&t=45043

Děkuji!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Kolacny, Petr.Springinsfeld
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Předseda rozhodčí komise
Příspěvky: 518
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Student práva
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 707 poděkování
Dostal poděkování: 680 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Krajské nominace do primárních voleb pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Springinsfeld » 21 pro 2018, 10:28

Ukončuji tímto rozpravu. V nejbližší době bude zahájeno hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvek:
Marcel.Kolaja
Petr Springinsfeld
předseda rozhodčí komise a 3. místopředseda KS JmK
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Předseda rozhodčí komise
Příspěvky: 518
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Student práva
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 707 poděkování
Dostal poděkování: 680 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Krajské nominace do primárních voleb pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Springinsfeld » 23 pro 2018, 16:34

Výsledek hlasování zde: viewtopic.php?p=596667#p596667

Nominaci získali: Markéta Gregorová, Mikuláš Peksa a Marcel Kolaja.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 2):
Marketa.Gregorova, Marcel.Kolaja
Petr Springinsfeld
předseda rozhodčí komise a 3. místopředseda KS JmK
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihomoravský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů