MF Olk-Ol 28/2018 Členská schůze 17. 12.

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
    • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hynek.Melichar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 127
Registrován: 24 led 2018, 11:13
Profese: odborný asistent na FF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

MF Olk-Ol 28/2018 Členská schůze 17. 12.

Příspěvek od Hynek.Melichar » 14 pro 2018, 21:20

Ahojte,

jak už jsem psal ve zprávě, poslední letošní schůze MS bude v pondělí 17. 12. od 18:00 v Picolu. Tímto ji oficiálně vyhlašuji a přidávám nástřel programu (prosím o návrhy dalších bodů).

1. Kontrola úkolů z minula
2. Report zastupitelského klubu
3. Fungování, kompetence a organizace MS - reflexe
4. Rozpočet MS + klubu zvolených zástupců (Honza Bednařík, je-li to stále aktuální)
7. Představení zájemců o členství
8. Přijímání nových členů
9. Různé

Ještě se mi ozýval Jan Hlavsa, že by přišel promluvit na téma cirkusy, ale nepotvrdil.

Po schůzi jsem pro neformální předvánoční večírek.:)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Melichar za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jan.Bednarik
"But I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that." Randle P. McMurphy, One Flew Over the Cuckoo's Nest

předseda MS Olomouc
člen Zastupitelstva města Olomouce
člen KMČ Olomouc - západ

Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 803
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Profese: Koordinátor
Bydliště: Olomouc (Moravská Třebová)
Dal poděkování: 623 poděkování
Dostal poděkování: 651 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členská schůze 17. 12.

Příspěvek od Milos.Zmeskal » 14 pro 2018, 23:07

"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

Winston Wolfe z Xolku
OFFTOPICmilos.zmeskal(avkrouzku)pirati.cz
77O ll3 65O
fb.com/milhauzz18

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1181
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1471 poděkování
Dostal poděkování: 1224 poděkování

Re: Členská schůze 17. 12.

Příspěvek od Jakub.Nepejchal » 16 pro 2018, 17:41

Ještě bych chtěl doplnit bod: Grafická identita místního sdružení.

Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvky (celkem 2):
Antonin.Stepan, Hynek.Melichar
...Karotka. „Jsem dobrovolník!” „A do prdele...” prohlásil strážný. (Stráže, stráže!, Terry Pratchett)
1. místopředseda MS Olomouc, člen Sociální komise RMO, člen KMČ Nová Ulice
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Daniel.Halamicek
Republikový výbor
Příspěvky: 102
Registrován: 25 zář 2016, 09:41
Profese: Podnikatel,galanterní výroba,merchandise
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 93 poděkování

Re: Členská schůze 17. 12.

Příspěvek od Daniel.Halamicek » 16 pro 2018, 19:17

Navrhuji bod Informace k zasedání CF v Táboře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Halamicek za příspěvky (celkem 2):
Antonin.Stepan, Hynek.Melichar
Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"

Uživatelský avatar
Zdenek.Zak
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 85
Registrován: 10 bře 2018, 17:48
Profese: vedoucí cykloprodejny
Dal poděkování: 176 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: Členská schůze 17. 12.

Příspěvek od Zdenek.Zak » 16 pro 2018, 20:18

Navrhuji bod jednání: Výběrové řízení na pozice členů dozorčích rad.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Zak za příspěvky (celkem 2):
Viktor.Tichak, Hynek.Melichar

Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 156
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: asistent na FF UK
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 256 poděkování

Re: Členská schůze 17. 12.

Příspěvek od Viktor.Tichak » 18 pro 2018, 10:46

Přikládám zápis:
Zápis ze schůze místního sdružení 17. 12. 2018

Zahájení: 18:10

Přítomní: Hynek Melichar, Jan Rakovský, Jana Skopalíková, Zdeněk Žák, Jakub Nepejchal, Vlastimil Bednařík, Viktor Tichák, Jan Dvořák, Daniel Halamíček, Radek Eliáš, Petr Kapounek, David Novák,Petr Bartoněk

Hosté: Jan Opletal, p. Pavlík, Josef Kaštil

Zapsal: Viktor Tichák

Program:

1. Kontrola úkolů z minula
2. Report zastupitelského klubu
3. Fungování a kompetence MS
4. Rozpočet MS a ZK
5. Grafická identita místního sdružení
6. Informace o zasedání CF v Táboře
7. Výběrové řízení na pozice členů dozorčích rad
8. Zájemci o členství
9. Přijímání nových členů
10. Různé

Program jednomyslně schválen

1. Kontrola úkolů z minula
Dva úkoly z minula (Miloš, Nela) – ani jeden není přítomen.

2. Report zastupitelského klubu
V.Tichák (přeseda ZK): proběhlo zasedání zastupitelstva 14. 12., řešil se rozpočet, Piráti a Starostové se vyslovili proti – nebyly přijaty tři pozměňující návrhy, zastupitelstvo mělo 24 bodů.
Proběhla schůze členů odborných komisí a komisí městských částí. Na forum.piratistarostove.cz členové reportují klubu.
David Novák: dotaz na sebeurčení Pirátů a Starostů. V.Tichák: detailní odpověď přijde na schůzi 19. 12. v Nezvalově Arše.

3. Fungování a kompetence MS
H. Melichar: pokračování bodu z minula
A. Štěpán: Marek Valko chtěl, aby lépe fungoval akční mediální tým zastupitelů. V. Tichák: je to work in progress, pokus omyl, ale zlepšuje se to.

D.Halamíček: navrhuje schůzi ohledně Picola, J. Nepejchal: má vzniknout Picolo tým, D. H.: zatím se nikdo k Picolo týmu moc nehlásí, tým nevznikne samovolně, navrhuje stanovit termín schůzky s jediným bodem: Picolo, V.Tichák: Ať je to primárně schůze PKS, příp. PMS OL, H.Melichar: stanovíme termín: čtvrtek 10. 1. Od 19:00 v Picolu.

Jan Rakovský: Je možno dát do kalendáře všechny schůze MS na rok 2019? H. Melichar: Příští schůze bude 17. 1. 2019 od 18:00, poté ano.

4. Rozpočet MS a ZK
P. Kapounek: Je málo peněz, 220k jsou mandatorní výdaje na Picolo. Jsme jeden z nejchudších krajů. H. M.: Kolik je peněz na MS a ZK? V. T.: Každé MS 10 tis., všichni zastupitelé-Piráti dohromady 40 tis., přerozdělení bude probíhat v průběhu roku.
D. Halamíček: Co fundraising? P. Kapounek: 100 tis. v příjmech jsou předpokládané dary, nejsou jiné volby než eurovolby, veškeré dary na volby do europarlamentu půjdou do centrální kasy. Iniciativě se meze nekladou.

5. Grafická identita místního sdružení
J. Nepejchal: existuje otázka, zda takovou identitu vytvářet. Pokud ano, už na fóru existují konkrétní návrhy na loga.
H. M.: kde by takové logo mělo být?
Z. Žák: vidí využití na sociálních sítích.
J. N.: odlišovat se od celostátní identity?
V. T.: chceme stejné logo jako celostátní Piráti, nebo ne?
D. Novák: je to na nás, ne na celostátním MO. Nesouhlasí s tím, že by se logo odlišovalo od celostátní grafiky.
H. M.: Vyjít z celostátního loga, ale doplnit to detailem pro Olomouc.
A. Štěpán: Třebová to má pěkně, ale nechceme se spíš držet manuálu?
J. Skopalíková: Má problém s mnoha pirátskými stránkami na FB, nepozná je od sebe.
V. T.: ikona na FB je maličká, změníme-li to celostátní logo jen detailem, stejně nepůjde na fb poznat.
J. Dvořák, A. Š.: Stejně je vždy vedle ikony nápis „Piráti Olomouc“.
Z. Ž.: Bude-li změna, bude směrem k celostátní grafice, nebo s malým doplňkem.
D. H.: Dejme anketu na fórum: chceme změnu; chceme jen celostátní logo; chceme modifikaci.
J. D.: Jen jako profilovka na facebook? Ne plakáty a nic jiného? Pak je to zbytečné řešit.
J. Rakovský: Jak to má ODS? J. Kaštil: Drží se centrály, pouze když hrozilo, že se nedostanou do sněmovny, tak ho změnili. Z. Žák: Není to tak. Každá ODS má jiný vizuál (ukazuje na fb).

6. Informace o zasedání CF v Táboře
D. Halamíček: CF je 19. – 20. 1. Kasáme se, že jsme největší MS, proto by bylo fajn, kdyby nás bylo hodně. Kdo chce jet a chce mít levné ubytování, může zkusit hostel, info na fóru. Hotel Palcát.
8 z přítomných uvažuje o účasti, ne všichni však se společnou cestou.
D. H.: cf2019.pirati.cz – je tam přihlášení i informace o ubytování
J. Rakovský: V Táboře je i vojenská ubytovna za slušné ceny.

7. Výběrové řízení na pozice členů dozorčích rad
Z. Žák: chápe, že byl termín šibeniční, ale zpochybňuje provedení. J. Rakovský souhlasí.
V. Tichák: Vlákno na fóru je neveřejné, termíny byly takové, jaké byly. VŘ se provedla, co nejotevřeněji to šlo.

8. Představení zájemců o členství
Nikdo.

9. Přijímání nových členů
Nikdo.

10. Různé
Martin Morong: Nesouhlas s působením jednoho člena v koalici Pirátů a Starostů. Chtěl dvě místa v komisích, dostal obě, je bývalým členem TOP 09.
V. Tichák: Situace s bývalými členy TOP 09 složitější, ze začátku jsme byli zdrženlivější, přesto věříme jejich loajalitě.

Schůze ukončena 19:45
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Tichak za příspěvek:
Hynek.Melichar
Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

Předseda zastupitelského klubu Piráti a Starostové Olomouc | předseda Finančního výboru ZMO | 2. místopředseda XOLK | viktor.tichak(at)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Olomouc“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů