KF 32/2018 Krajská nominace do primárek pro volby do EP /rozprava/

Moderátoři: Republikove predsednictvo, PKS Zlinsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Lukas.Lev.Cervinka
Asistent poslance
Profese: ústavní právník
Dal poděkování: 214 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF 32/2018 Krajská nominace do primárek pro volby do EP /rozprava/

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka » 11 pro 2018, 10:56

Petr.Tkadlec píše:
11 pro 2018, 09:10
Jinak pro ty nově příchozí: Padl zde jediný dotaz...

"Rád bych se zeptal Giuseppeho a Jirky, případně jestli se přihlásí i další kandidáti na dva dotazy.

Jste ochotni z vašeho platu (cca 250k) přispívat do stranické kasy, případně kolik? A politické odpovědi, že bude záležet na ostatních apod. mě nezajímá. Chci slyšet ANO/NE, a rozmezí 1-100%. (Třeba 20-30%) :D )
Budete si v ČR zřizovat europoslaneckou kancelář a jestli ano, tak kde?"
Přispíval bych, ale záměrně neřeknu kolik, jelikož mi to nepřijde úplně vhodná otázka. Budilo by to dojem, minimálně navenek, že se tu jako kandidáti máme trumfovat v tom, kolik kdo dá peněz do kasy. Výběr kandidátů není dražba. Jestli nedokážu stranu zaujmout svými zkušenostmi, vizí a charakterem, tak to rozhodně nebudu nahrazovat slibem budoucích peněžních příspěvků.

Jde-li o kancelář, odpověď zní ano. Rád bych měl menší kancelář v Libereckém kraji, odkud pocházím a následně bych rád využíval krajských pirátských center, kde bych se setkával s občany (tj. točil bych jednotlivé kraje a to s důrazem na mimopražské regiony, jelikož v Praze máme jako Piráti zastoupení celkem dostačující).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Lev.Cervinka za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Lukáš Lev Červinka
právně-politický konsultant poslaneckého klubu Pirátů

Web: https://www.lukas-lev-cervinka.com/
Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Email: lukas.lev.cervinka@pirati.cz
tel.: 739 639 021

„Lev s pirátskou duší. Pirát se lví silou.“

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 320 poděkování
Dostal poděkování: 472 poděkování

Příspěvek od Matej.Sandor » 12 pro 2018, 09:27

Petr.Tkadlec píše:
11 pro 2018, 09:10
Jestli nikdo není proti, tak navrhuji, aby se do hlasování dostali jen kandidáti s podporou, což by měla být polovina pro zahájení jednání, tudíž 4 lajky.

Jinak pro ty nově příchozí: Padl zde jediný dotaz...

"Rád bych se zeptal Giuseppeho a Jirky, případně jestli se přihlásí i další kandidáti na dva dotazy.

Jste ochotni z vašeho platu (cca 250k) přispívat do stranické kasy, případně kolik? A politické odpovědi, že bude záležet na ostatních apod. mě nezajímá. Chci slyšet ANO/NE, a rozmezí 1-100%. (Třeba 20-30%) :D )
Budete si v ČR zřizovat europoslaneckou kancelář a jestli ano, tak kde?"
Ahoj Petře,

jelikož má žena je z Moravy, pravidelně tam jezdíme a rovněž jsem tam i studoval a tudíž se považuji za člověka, který má k Moravě blízký vztah, tak bych chtěl mít na Moravě minimálně jednoho asistenta ideálně i jednu kancelář (pokud to bude možné). Z měst jezdím nejčastěji do Prostějova, Olomouce a Kroměříže, tudíž předpokládám, že by to bylo jedno z těch tří měst.

Co se týká peněz, odpovím stejně, jak jsem na tento dotaz odpovídal na grilování na různých krajských schůzích. Určitě budu rád a pravidelně podporovat konkrétní projekty a akce (např. konkrétní volební kampaň v konkrétním kraji) a to nejenom pirátské strany, ale třeba i různých neziskovek (např. péče o bezdomovce) s tím, že skutečně teď neumím říct konkrétní výšku (netuším, jaké jsou náklady na život v Bruselu, nevím, jestli tam bude moct manželka pracovat ve stejné profesi apod.). Zároveň si na rozdíl od tebe myslím, že skutečně bude důležitá koordinace i s ostatními europoslanci, abychom třeba všichni nepodporovali jenom stejný kraj.

Zároveň mám za to, že kromě sdílení peněz a možná ještě důležitější než toto, je sdílení znalostí – to znamená, vybudovat si silný tým poradců a asistentů, který bude umět poradit i ostatním orgánům a členům pirátské strany.

Matej
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvek:
Petr.Tkadlec

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2387 poděkování
Dostal poděkování: 2011 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 12 pro 2018, 09:35

Děkuji za odpovědi. Na ty peníze se ptám z důvodu, že náš celostátní rozpočet je totálně na hraně a bude do něj do budoucna zajistit další příjmy. Já si taky dokáži představit, jak šlechetně utratit část nadbytečných peněz. Náš rozpočet je ale jeden z nejhlídanějších rozpočtů na světě. Prostředky vynakládáme podle mě hodně efektivně.

Jestli máte problém s neúčelovými dotacemi,tak to se dá taky vyřešit, že by ta částka byla použita třeba na PARO projekty. Osobně si ale myslím, že by každý EUROPOSLANEC měl pravidelně do stranické kasy přispívat cca. 10% tj. 20-30k. Kdesi už jsem četl názor, že by se na výši měli EUROPOSLANCI shodnout a přispívat stejně, což beru jako rozumný nápad.

Každopádně počítejte s tím, že se na toto budu ptát i při grilování na CF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Matej.Sandor, Lukas.Lev.Cervinka
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Lukas.Lev.Cervinka
Asistent poslance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka » 12 pro 2018, 10:04

Petr.Tkadlec píše:
12 pro 2018, 09:35
Děkuji za odpovědi. Na ty peníze se ptám z důvodu, že náš celostátní rozpočet je totálně na hraně a bude do něj do budoucna zajistit další příjmy. Já si taky dokáži představit, jak šlechetně utratit část nadbytečných peněz. Náš rozpočet je ale jeden z nejhlídanějších rozpočtů na světě. Prostředky vynakládáme podle mě hodně efektivně.

Jestli máte problém s neúčelovými dotacemi,tak to se dá taky vyřešit, že by ta částka byla použita třeba na PARO projekty. Osobně si ale myslím, že by každý EUROPOSLANEC měl pravidelně do stranické kasy přispívat cca. 10% tj. 20-30k. Kdesi už jsem četl názor, že by se na výši měli EUROPOSLANCI shodnout a přispívat stejně, což beru jako rozumný nápad.

Každopádně počítejte s tím, že se na toto budu ptát i při grilování na CF.
Mně jako jediná možnost přijde dohodnout se na tom, aby všichni poslanci a europoslanci, uvolnění radní starostové (případně v budoucnu hejtmani nebo ministři) přispívali určité % a aby si nemohli sami vybírat na jaký projekt to bude. Jinak v tom vidím potenciál ovlivňování uvnitř strany - europoslanec, který do nějakého kraje sype peníze, by měl trochu jiné postavení při uchazení se třeba o stranickou funkci nebo prosazení nějakého svého názoru než někdo, kdo tam takové peníze nesype. To je žel nebezpečí s tím spojené =proto je třeba, aby to byly příspěvky do stranické kasy a pro všechny ve stejné % výši.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Lev.Cervinka za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Hana.Ancincova
Lukáš Lev Červinka

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 12 pro 2018, 10:09

Ano, ano, to jsem taky někde řešil, myslím že ve vlákně u nominace Michala Gilla, že není dobré ty prostředky darovat na stranicky účelové věci, protože by to tím politicky ovlivňovali a jestli se jim nelíbí náš systém, tak ho mají změnit. Jestli je v pořádku, tak ty prostředky mají straně věnovat bezúčelově, ale jdou udělat i ty kompromisy, jakože by se z toho dělalo třeba PARO a pod.

Jinak europoslanci by měli přispívat o krapet více než jiné placené pozice (myslím procentuálně), protože jejich mzdy jsou prakticky nadhodnocené a to z důvodu, že všichni poslanci v EU berou stejně, ale v ČR je jistě méně nákladnější život než kdekoliv na západě.
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 12 pro 2018, 10:17, celkem upraveno 1 x.

Lukas.Lev.Cervinka
Asistent poslance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Lev.Cervinka » 12 pro 2018, 10:14

Petr.Tkadlec píše:
12 pro 2018, 10:09
Ano, ano, to jsem taky někde řešil, myslím že ve vlákně u nominace Michala Gilla, že není dobré ty prostředky darovat na stranicky účelové věci, protože by to tím politicky ovlivňovali a jestli se jim nelíbí náš systém, tak ho mají změnit. Jestli je v pořádku, tak ty proostředky mají straně věnovat bezúčelově, ale jdou udělat i ty kompromisy, jakože by se z toho dělalo třeba PARO a pod.

Jinak europoslanci by měli přispívat o krapet více než jiné placené pozice (myslím procentuálně), protože jejich mzdy jsou prakticky nadhodnocené a to z důvodu, že všichni poslanci v EU berou stejně, ale v ČR je jistě méně nákladnější život než kdekoliv na západě.
To máš pravdu. Mně jde o to, aby v tomto byla nastavena jasná pravidla, aby se předešlo právě tomu možnému ovlivňování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Lev.Cervinka za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Hana.Ancincova
Lukáš Lev Červinka

Linda.Matuskova
Člen KS Zlínský kraj
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 51 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Linda.Matuskova » 12 pro 2018, 23:11

Zdravím všechny Piráty,

ráda bych se ucházela o nominaci do primárních voleb do Evropského parlamentu. Ačkoliv jsou mé politické zkušenosti víceméně v plenkách a nezastávám prozatím žádné vysoké politické funkce, myslím, že mohu nabídnout svůj hluboký přehled v oblastech mé profesní orientace a k tomu sympatickou dávku umanutosti, která mě provází všemi mými životními úspěchy, ale co si budeme povídat, semtam i neúspěchy :) Plně se ztotožňuji s pirátskými principy a myšlenkami, proto jsem se rozhodla v únoru roku 2018 vstoupit mezi Piráty a na podzim jsem kandidovala v komunálních volbách s pro mě překvapivě dobrým výsledkem.

Pro ty, kdo mě neznají a potřebují si udělat obrázek, kdo se za všemi těmi slovy skrývá – jsem zanedlouho 36tiletá matka dvou zázračných holčiček, které mi dnes a denně dokazují, že veškerá moje letitá pedagogická praxe je mi vlastně k ničemu… :D Narodila jsem se a žiji v Kroměříži, malebném městečku Zlínského kraje. Po absolvování střední pedagogické školy jsem se rozhodla (stejně jako 80 % mojí rodiny), že učitelství bude to pravé. Stala se ze mě nadšená sběratelka akademických titulů a po poměrně zdlouhavém, téměř 10letém studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci jsem v roce 2013 dosáhla získáním titulu Ph.D. zdařilého akademického hattricku v oboru Pedagogika.
Pedagogice (s určitým sociálním aspektem) jsem se rozhodla věnovat i nadále, a tak jsem už v průběhu doktorského studia působila na naší fakultě jako odborný asistent. Bylo to zážitky nabitých 10 let života, které mi daly možnost cestovat po světě, přednášet na zahraničních univerzitách (Slovinsko, Polsko, Slovensko), spolupracovat na mezinárodních projektech (Německo, Dánsko, Finsko, Slovensko), setkávat se s mnohými inspirujícími osobnostmi, učit se nové věci, poznávat nové přístupy k mé práci a profesní specializaci. Stal se ze mě díky tomu lehce idealistický kosmopolita – amatér. Samozřejmě to ale neznamená, že bych neuznávala národní autonomii a suverenitu – naopak. Možná díky své dřívější mezinárodní zkušenosti jsem zastáncem nadnárodní spolupráce, prostupnosti a otevřenosti. Vždy mě fascinovala síla a moc lidského pozitivismu, otevřenosti a víry ve vlastní schopnosti a sebe sama. Takto naladění lidé se zdají být neporazitelní, nevyčerpatelní a velmi úspěšní při své životní cestě.
Jelikož se moje životní dráha protnula se skvostným fotografem, přičichla jsem i k tomuto řemeslu a za posledních pár let jsem si, myslím, vybudovala poměrně dobré renomé jako newborn fotografka. Jak už tomu tak bývá, díky volnějšímu režimu na mateřské dovolené jsem se odhodlala začít podnikat a vedle focení jsem se tak stala eshopařkou a učitelkou na místní vyšší odborné škole. Touto o něco svobodnější cestou vlastního podnikání jsem se rozhodla jít po dalších pár let, možná i do konce života.

A teď o něco seriózněji. Zmiňovala jsem svou profesní specializaci. Je poměrně úzce profilovaná a u Pirátů možná trochu nezvyklá. Již od střední školy se zabývám problematikou ochrany dítěte, násilí na dětech a pěstounské péče. Při studiích jsem se tak zaměřovala především na oblasti sociálně-právní ochrany dětí, instituty náhradní rodinné péče, rodinnou politiku státu. V rámci své disertační práce jsem nastínila úskalí systému náhradní rodinné péče, obzvláště péče pěstounské, která v té době byla žhavým tématem. A vlastně stále je. V některých oblastech a názorech se rozcházím se současným trendem. Přirozeně toto téma propojuji s oblastí pedagogiky. Díky své současné životní roli matky podnikající na rodičovské dovolené poznávám na vlastní kůži nedostatečnost podpory pracujících matek či matek samoživitelek. Podmínky a podpora matek, které se chtějí/musejí v brzké době vrátit do zaměstnání, případně jsou podnikatelkami, je velmi slabá. Jedná se o problém plošný, prostupující všemi profesemi. I v rámci nastavení univerzitních kariérních podmínek jsme se setkávaly se situacemi, kdy mateřství bylo faktickou profesní diskvalifikací a překážkou kariérního postupu (např. nevyhovující nastavení post-doc grantů, limity pro splnění kariérních požadavků nezohledňující případnou mateřskou a rodičovskou dovolenou). Ačkoliv je má zkušenost založena na lokální situaci, vidím potenciál systémové změny v této oblasti. Je třeba podporovat trend zkrácených úvazků a možností home office pro matky pracující „z domova od dětí“. S tím souvisí i rozšiřování a zkvalitňování sítě institucí pečujících o děti do 3 let věku. Tato témata úzce souvisí s na evropské úrovni aktuálně řešenou problematikou work-life balance.
Jsem poměrně schopným řečníkem a ještě lépe mi to jde s psaným slovem. Ne nadarmo jsem (zatím asi jediným) pilířem mediálního odboru našeho MS Piráti Kroměříž. Mediální sebeprezentaci vytvářím odlehčenou formou a s mírnou dávkou ironie, životního nadhledu a humoru, které, jak jsem zjistila, jsou čtenáři velmi dobře přijímané. Jazykovou výbavu mám také (zatím) dostačující – němčině rozumím, a ačkoliv ji velmi nerada používám, s vysokou pravděpodobností se i odmluvím. Angličtinou vládnu na pokročilé úrovni a doposud mi stačila i pro účely odborné diskuse ve všech končinách, ve kterých jsem se ocitla. Nerada bych zde vypisovala nekonečně dlouhý a nudný soupis svých odborných výstupů, projektů, akademických aktivit. Pro zájemce jsou ke zhlédnutí na mém profilu na LinkedIn (https://www.linkedin.com/in/linda-matušková-163458155/)

Svou kandidaturu beru střídmě jako dobrou politickou zkušenost, takže ráda případně doplním kandidátku na některé z nižších pozic. Nedělám si ambice stát se ze dne na den z no-name kroměřížské maminky vrcholovou političkou. Raději jdu cestou postupného učení se a zkušenosti. Pokud bych však dosáhla úspěšného výsledku, budu se vedle svých povinností především hlouběji věnovat a angažovat v oblastech, které jsou mi blízké a kterým odborně rozumím. V ostatních oblastech, kterými jsem nedotčena – a nebojím se přiznat, že nevím vše, se ráda spolehnu na odborníky z pirátské základny.

Děkuj za váš čas a upřímně přiznávám, že jsem trochu napnutá, jak to bude pokračovat :)

Mějte pěkné Vánoce,

Linda
Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Matuskova za příspěvky (celkem 7):
Filip.Matuska, Hana.Ancincova, Zdenek.Tros, Petr.Tkadlec, Michal.Stepanik, Lubomir.Dolezal, Romana.Korosi

Hana.Ancincova
Krajské předsednictvo
Profese: účetní, ekonomka
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování

Příspěvek od Hana.Ancincova » 13 pro 2018, 11:15

Jelikož budu do neděle pryč, poprosím někoho z AO ZLK, ať si převezme jednání, děkuju.

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 13 pro 2018, 12:09

Na post lídra navrhuji Markétu Gregorovou. Momentálně má největší "lajkovou" podporu ze všech ucházejích se kandidátů, ale není z jeji řeči zjevné, jestli kandiduje na lídra. Proto bych ji pro jistotu dal naší krajskou nominaci na tuto pozici.
Je to cool chytrá a vtipná holka, přesně ten typ který bych si v čele představoval nejvíce. (Takový holčičí Ivan :D )
viewtopic.php?f=350&t=45026
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Lev.Cervinka, Hana.Ancincova, Linda.Matuskova

Jaromir.Slezak
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Disponent zahraniční dopravy
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaromir.Slezak » 13 pro 2018, 23:59

Vážené Pirátky a Piráti,

rád bych vyjádřil svůj zájem získat podporu Zlínského kraje do Evropského kraje.

Jmenuji se Jaromír Slezák, narodil jsem se 2. ledna 1988 ve Zlíně. Pocházím z Vizovic, kde žiji se svou chilskou manželkou Marií a syny Alexandrem a Sebastianem. Studium soukromé střední školy pedagogické a sociální jsem zakončil maturitní zkouškou v roce 2008 jako sociální pracovník. V průběhu studijních let jsem se jako aktivní skaut věnoval charitativním a dobročinným akcím jako například Tříkrálové sbírce, Bílé pastelce, Světlušce a Postavme školu v Africe.

Své první pracovní zkušenosti jsem získal jako obchodní zástupce ve firmě CTW TOYS. Jednalo se o zahraniční korporaci společností, které se zabývaly prodejem hraček. V rámci mého působení v této firmě jsem procestoval celou Českou a Slovenskou republiku. Díky jednání s jednotlivými zákazníky jsem se dobře seznámil s tím, jak funguje segment obchodu a prodeje. Velmi dobrou zkušeností pro mě bylo firemní vzdělávání v zahraničí a skvělou praxí byla účast největšího mezinárodního veletrhu hraček v Norimberku – „Spielwarenmesse International Toy Fair Nürnberg“, kterého jsem se za naši firmu zúčastnil. Během své první práce jsem vstoupil do otevřené Evropy a získal možnost pro seberealizaci a budování své osobnosti.

Mým snem bylo vždy cestování a touha po poznávání jiných zemí, společenství, kultur, a proto jsem se rozhodl odjet na Nový Zéland. Byl jsem ohromen dechberoucí přírodou, místní kulturou a velmi přívětivými lidmi. Nový Zéland mě nejvíce zaujal svou nejnižší mírou korupce na světě (podle Transparency International) a věřím, že jejich metody a zákony proti korupci by bylo možné použít i v zákonných normách v České republice. Zde jsem strávil 3 roky a seznámil se se svojí ženou Marií. Další skvělou životní zkušeností byl pro mě roční pobyt v Chile, kde se mi otevřely jiné obzory, poznal zcela jinou kulturu, mentalitu místních lidí, zvyky a tradice. Důsledně jsem se věnoval studiu španělštiny. V Evropě se domluvím. Používám denně angličtinu a jsem zběhlý i ve španělštině, pasivně rozumím italsky a polsky.

Po návratu ze zahraničí do České republiky jsem měl jasnou vizi využít své jazykové a obchodní znalosti, které jsem získal při pobytu na Novém Zélandu a v Chile. Ve společnosti Prowers jsem pracoval jako dispečer zahraniční dopravy a zúčastnil se výběrového řízení celoevropského přepravního tendru pro americkou společnost Mondelez. Jednání byla vedena v anglickém jazyce, kde jsem působil jako tlumočník majitelů zúčastněných firem.

V současnosti pracuji jako disponent zahraniční dopravy ve společnosti Vizocargo, která se zabývá přepravou farmaceutik po celé Evropské unii i mimo ni. Své zkušenosti ze zahraničí uplatňuji v oblasti obchodu a marketingu naší firmy. Podílel jsem se na celkové organizaci a propagaci naší firmy na mezinárodním farmaceutickém veletrhu EXPOPHARM 2018 v Mnichově. Byla to pro mě velmi cenná zkušenost.

Rodiče mě vychovávali ve skautském duchu a má cestovatelská zkušenost mě utvrdila v tom, že aktivní občanská společnost je obrovskou hodnotou dané země. Z toho logicky vyplynulo moje směřování k České pirátské straně. Aktivním členem Pirátů jsem od listopadu roku 2017. Stojím za iniciativou této strany ve Vizovicích. Dal jsem dohromady tým mladých lidí, kterým důvěřuji a se kterými jsme se rozhodli prosazovat pirátské myšlenky a ideály. Chceme úřad bez bariér, který bude maximálně vstřícný a otevřený všem občanům. Myslíme si, že nestačí pouze mluvit o místních problémech doma či mezi přáteli v hospodě, ale je důležité aktivně pracovat na vytvoření svobodné, vzdělané a digitálně propojené společnosti. Pokud Vás zajímá aktuální dění v zastupitelstvu, naše návrhy a co chceme ve Vizovicích změnit k lepšímu, tak nás neváhejte sledovat na oficiálních stránkách vizovických Pirátů na Facebooku. Bez místního sdružení, pouze díky odhodlání a nadšení pár dobrovolníků pro dobrou věc a touhou po změně se nám podařilo získat dva mandáty s počtem 10,83% hlasů. Byl to do začátku velký úspěch.

Od roku 2011 jsem získal mnoho cenných zkušeností při pobytu na Novém Zélandu a v Chile, denně komunikuji minimálně ve 2 světových jazycích v zaměstnání i v rodině. Jsem pevně přesvědčený o tom, že bych byl schopen velmi dobře plnit i úkoly na mezinárodní platformě v Evropském parlamentu. Práce v EP je pro mě obrovská výzva, jsem člověk s pevně ukotvenými morálními zásadami, úspěšný v profesním životě a mám šťastnou rodinu. Trávení volného času se syny je mojí nejoblíbenější formou odreagování. Nepohrdnu procházkami po skvostných valašských vrších a velmi rád plavu či relaxuji v sauně.

PŘI SVÉ PRÁCI V EP SE CHCI ZAMĚŘIT V DOPRAVĚ:
V dopravě bych se chtěl zaměřit na diskurz přepravy po celé evropské unii a tím zajistit lepší přístup na trhy EU českým dopravním firmám. Dále bych se chtěl věnovat průzkumu nových pravidel ohledně aspektů doby řízení a odpočinku řidičů, určování polohy pomocí tachografu a vysílání řidičů do jiných členských států. Kabotáž a usazení podnikatelů v silniční dopravě, směrnici na podporu kombinované dopravy, řízení bezpečnosti silniční infrastruktury. Nástroj pro propojení Evropy; sezónní změny času, či práva cestujících v železniční přepravě.
Chci se zaměřit na to, aby Česká republika byla rychlejší a pružněji reagovala na vývoj dopravy i infrastruktury v celé EU.

Správný vítr do plachet!

Držíme kurz.

Jaromír Slezák.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Slezak za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Martina.Urbankova, Zdenek.Tros, Michal.Stepanik

Odpovědět

Zpět na „Zlínský kraj“